Keresés

Részletes keresés

1ibolya Creative Commons License 2009.11.18 0 0 7043

Mi ez a csönd:-)))))Alszanak a mókik?Vagy Ti:-)))))

Adtatok már gránátalmát a mókiknak?Tegnap vettem,hátha megeszik....Nagy siker volt,a felét már meg is ették.Szerintetek a szelid gesztenyét le lehet fagyasztani?Vagy hogy lehetne tárolni,hogy késöbb is legyen nekik.Imádják.

Miközben fotóztam,rám ugrott:-))))

pumukli48 Creative Commons License 2009.11.15 0 0 7042
Hát nálunk ez is forditva működik: Pumukli kisfiu, és engem mindig bánt, a férjemet csak ritkán
Előzmény: MogyiGazdik (7038)
pumukli48 Creative Commons License 2009.11.15 0 0 7041
olvass vissza, sok ilyen bejegyzést fogsz találni!
Előzmény: Bocijkány (7037)
pumukli48 Creative Commons License 2009.11.15 0 0 7040
igen, nálunk is az van, hogy aztán biztos helyet keres neki a szőnyeg alatt, díszpárna mögött, stb. és oda gondosan elkaparja :-)
Előzmény: Snickers88 (7033)
pumukli48 Creative Commons License 2009.11.15 0 0 7039
na, ez Pumuklinál is úgy van, hogy a hintaágyban van egy kesztyűbélés (mondhatnám kiforditott bundakesztyű :-)) és oda hordja a magokat és ott is alszik. este későn, meg éjjel is néha hallom a ropogtatást
Előzmény: MogyiGazdik (7032)
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.11.15 0 0 7038
Szia!

Igen nálunk is van ilyen agresszív pillanat, főleg a fiúnál. Viszont a lány mókus rám támad inkább, a fiú meg a vőlegényemre, szóval előfordul, hogy a mókus az ellenkező nemű gazdit jobban szereti. A vadság főleg az öszi gyűjtögetéssel szokott összefüggésben lenni. Aki ebben tapasztaltabb azt mondja 1-6 hónapig mozoghat a vadság hossza. De nekünk nem mindig vad a fiú, főleg nappal vad csak, este ritkán.
Bocijkány Creative Commons License 2009.11.15 0 0 7037
Sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne,hogy enkem is vna mokusom és harapos meg agressziv,nem tudja valaki h miért lehet?
Lehetséges h az ivaréreés miatt?Ha igen meddig tart kb?
Volt már valakinek ilyen problémája?
köszi,pusz
ipszy Creative Commons License 2009.11.15 0 0 7036
bahh, megint lemaradt :)

Előzmény: ipszy (7035)
ipszy Creative Commons License 2009.11.15 0 0 7035
Sziasztok! helyzetjelentés új lakónkról, robyról.

Hál' Istennek megszelídült, megszokott, és megszeretett minket :) jó kedélyű kis mókus, és felettébb kíváncsi. meglepetés minket is szokott fogadni az ágyban: hol sütőtök, hol tökmag :)

és egy friss kép is róla:

Snickers88 Creative Commons License 2009.11.15 0 0 7034
Nem tudnátok nekem belinkelni ilyen csipogós videót?
Előzmény: MogyiGazdik (7017)
Snickers88 Creative Commons License 2009.11.15 0 0 7033
Én is úgy vettem észre, h Snickers is szokott a készletéből is fogyasztani, de tőlem is kap kaját, bár nem annyit mint régebben. Amit inkább előnyben részesítek mostanában az a sok gyümi, meg a liszt kukac, bár már volt példa arra is, h azt is eldugta, méghozzá az ágynemű tartómba. Guszti volt nagyon... :) Egyébként nálatok is csinál olyat a mókus, h amit eldug a ketrecében, azt a kiengedéskor előkotorja és aztán vhol a lakásban dugja el? Nekem folyamatosan ezt csinálja, ha kiengedem. Tegnap pl a cipőmből szedtem ki egy marék magot, mikor fel akartam venni! Nem értem miért szedi elő azt, amit már egyszer eldugott!
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.11.15 0 0 7032
Nálunk frisset is mindig kapnak, de a készletet is már elég szépen felélték. Éjjel álmukban is eszik néha a készletüket, mert a hintaágyban van a raktár ők meg azon alszanak.:)))
Csokivadász Creative Commons License 2009.11.14 0 0 7031
nálunk mindkét mókus tartalékolt. A takarításnál a beadott kaja fele legalább el volt dugva valahova. Nekik ez ösztönös. Amikor ki tudtam menteni nagyobb adagokat, akkor azt később visszaadtam nekik. De nem vettem észre, hogy a félrerakott kaját bármikor is felhasználta volna. Valószínű azért, mert szinte mindennap kapott frissítést.
Előzmény: pumukli48 (7030)
pumukli48 Creative Commons License 2009.11.14 0 0 7030
Mikor kezdi el felélni a készleteket?
hát szerintem soha, mert mindig kap frisset.

Amikor takaritom a ketrecet, akkor a készletet elveszem tőle, de aztán persze apránként visszakapja.
Előzmény: S z i s z i (7027)
pumukli48 Creative Commons License 2009.11.14 0 0 7029
amikor gyümölcsjoghurtot eszem, a végén a poharat beteszem neki, ő meg tisztára nyalogatja
Előzmény: MogyiGazdik (7028)
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.11.14 0 0 7028
Én szerintem adj neki sok gyümit, legyen bent neki mindig valamilyen, ha enni szeretne. Esetleg próbálhatsz gyümölcslét. Nálunk még az ivójoghurt is nagy szám, a sima joghurt nem kell nekik.
Előzmény: Morcipán (7026)
S z i s z i Creative Commons License 2009.11.13 0 0 7027
Sziasztok! A ti mókusaitok is ezerrel gyűjtögetnek? Nálunk a Csincsi marokszámra szedi el, meg dugdossa ide-oda a szotyit, tökmagot, diót... Gondolom készül a téli álomra, de nálunk ugyanolyan, fűtött helyen lesz, mint eddig. Meddig gyűjtöget, mikor kezdi el felélni a készleteket? Ma kicsit takarítottam, elképesztő, hogy mennyit raktározott már. Kiszorult a nagy házából, most a kifúrt kókuszdiójában alszik. Mindene tele kajával... Telepofival ő is harap néha, de amúgy nem agresszívabb, mint eddig, sőt... A gyűjtögetési láz miatt egyre szelídebb, kézen ülve tömi a magokat, ha mozgok vele, ha simizem...
Morcipán Creative Commons License 2009.11.13 0 0 7026

Sziasztok!

Rég jártam erre...de mindig mindent elolvasok visszamenőleg,hasznos infók!Az én Marcim is csipog néha...de elmúlik.Imádom a kis mockost:)Néha nehezen tud kaksizni,valami  ötlet?Nem tudom kitapasztalni,mi fogja meg a pociját.Mi az a mi lazitana rajta neki?Köszi mindenkinek!Zsu

Morcipán Creative Commons License 2009.11.13 0 0 7025
Morcipán Creative Commons License 2009.11.13 0 0 7024
Marcu
bbabu Creative Commons License 2009.11.13 0 0 7023
Az én kis mókusom volt a csipogós mókus, nagyon sokáig csinálta, most már több mint egy hete abbahagyta szerencsére. Szerintem ő is most tanult meg csipogni :)
A helyzet nálunk is hasonló, a vőlegényemtől még a finom falatokat is csak ritkán veszi el, sőt tavaly télen meg is támadta.
Előzmény: MogyiGazdik (7017)
Sziszimokus Creative Commons License 2009.11.13 0 0 7022
Hm,a feliratok nem éppen úgy sikerültek,ahogy akartam,de..mindegy :) Bocsi!
Előzmény: Sziszimokus (7021)
Sziszimokus Creative Commons License 2009.11.13 0 0 7021

Hoztam néhány képet a kis bolondról :)

tátott szájú :D
kezecskéket figyelni :))
Mihályka dolgozik :D
..és csipkebogyót eszik :)
AgathaChristie Creative Commons License 2009.11.13 0 0 7020
Deguknál közismert jelenség! A férjemnek meg kell harcolnia a hímekkel a pozíciójáért. Campika nagyon oda van érte, és a fiúja, Botjika ezt rettenetesen nehezményezi... (Én nem!)
És jól ismerünk, csincsilla fiúkba szerelmes lánydegukat. :D
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.11.13 0 0 7019
De mókusoknál? Ez olyan hihetetlennek tűnik. Sosem gondoltam volna hogy ilyen lehetséges.
Előzmény: mados (7018)
mados Creative Commons License 2009.11.13 0 0 7018
Ez az ellenkező nemhez vonzódás nálunk is működik,Ficánka mindenkit "megharap",kivéve engem, Töki viszont a páromat szereti jobban.
Előzmény: MogyiGazdik (7017)
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.11.13 0 0 7017
Sziasztok!

Valamelyikőtök írta anno, hogy rengeteget csipog a mókusa. Nos az utóbbi időkben Mogyi is ,,megtanult,, csipogni. Azért mondom, hogy megtanult, mert azóta csinálja, hogy videón megnéztünk néhány csipogó kislányt, és Mogyi ezt persze hallotta. Azóta ,,tud,, csipogni.:)
Szóval, ha a felvetésem nem csal, Mogyi azért csinálja ezt, hogy felhívja magára a figyelmet, hogy foglalkozzunk vele. Elég érdekesen hangzik, de a viselkedéséről erre következtetek.
Más. Úgy vesszük észre, hogy Mogyi valamiért a vőlegényem nem csípi. Pedig ugyanannyit foglalkoztunk vele mindig mindketten, egyikünk se bántotta soha őt. Viszont ha párom megy el a ketec mellett akkor rá támadna Mogyi, de ha én megyek el a ketrec mellett rám nem. Illetve már nem működik az hogy napközben vad és harap, este/éjjel meg békésen játszik velünk, mert volt hogy este kint volt és támadott. Szóval most eléggé vissza kellett fogni magunkat hogy ne vegyük őt ki.
Almánál meg néha ugyanaz figyelhető meg mint Mogyinál, csak fordítva a nemek szerint. Párommal semmi baja, rám meg pikkel néha. Mondjuk ez talán azért van mert eleinte mindig én voltam a ,,gonosz,, aki befogta őt.
1ibolya Creative Commons License 2009.11.12 0 0 7016
Megnyugodtam!!!!!!!!!!
Előzmény: AgathaChristie (7015)
AgathaChristie Creative Commons License 2009.11.12 0 0 7015
Azért nem ez a jellemző az állattenyésztésre, csak pont két veszélyeztetett fajta került szóba. :D
Előzmény: 1ibolya (7014)
1ibolya Creative Commons License 2009.11.12 0 0 7014
Köszi az infót:-)))Nem is gondoltam,hogy ilyen rossz a helyzet...
Előzmény: AgathaChristie (7013)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!