Keresés

Részletes keresés

Ajtony094 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 468

Szia!

 

Szívesen segítek, csak írd le mit szeretnél.

energiaar@freemail.hu

Küldöm az alkatrészek árát, és hogy hol tudod a legkedvezőbb áron megkapni, esetleg egy kapcsolási rajzot is küldök fényképként.

 

Üdv

Előzmény: jeriko2 (466)
ancsil01 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 467

ne bonyolítsd!

elmész ide:

http://www.freeweb.hu/bss/index.php?id=245

itt szépen bepötyögöd az adatokat és a progi kiszámol neked mindent:)

a 220- at felejtsd el - nem éri meg a kockázat.

szerzel egy akármilyen 220/12, vagy 220/24 V trafót, ráteszel egy 7805, vagy 7812- es stab ic- t, a program alapján beleteszed az ellenállást és kész. (persze arra figyelj, hogy a trafó és a stab ic bírja az eredő áramot!)

feltétlenül nézd meg az alkalmazandó led(ek) adatlapját, hogy mekkora a nyitófeszültsége, mert az a fesz, amelyiknél az egyik fajta csak pislákol, símán kinyírhat egy másik fajtát!

az ic- t nem érdemes kispórolni, mert különben elég nehéz számításba venni a trafó fesz esését a terhelés miatt- nem lehetetlen, csak felesleges munka, az ic meg fillérekbe kerül és örökéletű.

Előzmény: jeriko2 (466)
jeriko2 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 466
Szia!
Még nem működik, még a beszerzésnél tartok.
LED-es világítást szeretnék építeni, több helyre is. Folyamatos üzemre, fontos lenne a kis felvett teljesítmény. Az érintésvédelem nem lenne gond, mert normál esetben nem lehet hozzáférni a LED-ekhez.
A 220-at egyenrányítanám, pufferelném - ez az alap. Amit ez után szeretnék, az egy kapcsolóüzemű, áramszabályozott táp.

Arra gondoltam, a LED-eket sorba kötöm (típusonként), szintén sorba velük egy kis értékű ellenállás (ezzel figyelném az áramot), ezzel az egésszel párhuzamosan egy pufferkondi. Ezt az egészet kellene egy elektronikának ki-be kapcsolnia az 230-al (hiszterézissel persze).
Ha a sorbakapcsolt LED-ekkel sorba kapcsolok egy sima diódát, ami bírja a záró irányú feszt, az nem segít?

Biztos létezik erre valami spec. IC, az lenne a legjobb.

A stab.IC-nél és trafónál egyszerűbb és jobb megoldásnak tartom a megfelelően méretezett előtétellenállást.

Amire még gondoltam: mobiltelefonok töltői: ezek kellőképpen kis méretűek.

Azt nem tudjátok, az E27-es LED-es lámpákban milyen vezérlés/elektronika van?
Előzmény: Ajtony094 (465)
Ajtony094 Creative Commons License 2007.01.02 0 0 465

Szia!

 

Sok információt kaptál, talán már működik is az amit szerettél volna, de:

Létezik 7805, de nem 230-ról működik. Katalógusban nem néztem, de min 8v-ot illik adni a bemenetére(az alatt gerjedhet). A feszültség növelésével előtét ellenállást szükséges betenni elé, 15-20 volt felett. A stab-tok hűtve 1000mA áramerősséget tud, az LS változata 2000mA (78LS05).

A LED-ek nyitófeszültsége 1,5 v-tól indul, az újabbaké (nagyobb telj) nagyobb. Mindenképpen előtét ellenállással próbáld ki, mert a legtöbb LED nem viseli jól a túl nagy áramot. Jellemző adatként a max áramát adják meg, ez szokványos 5mm-es lednél 50mA-körül mozog. Ha van 12v-os tápod, egy 470ohm-os ellenállással ki tudod próbálni a LED -et (kb.20mA).

Direkt 230v-ról még előtét ellenállással se javaslom, mertz igaz, hogy a LED is dióda, de a max záróirányú feszültsége biztosan nem ér el ekkora értéket. A 230v-ot gyenirányítva, és pufferelve viszont kb. 325-330v-ot fogsz kapni, így ezzel a feszültséggel számolj, ez kb. 20-22 db led soros kapcsolásával lesz jó, de mindenképpen kell soros ellenállás.

Ha trafó nélkül használnád (sic), nagyon oda kell figyelni a szigetelésekre. Szerintem nem biztonságos!!!

Kisteljesítményű 12v-os trafó már fillérekért beszerezhető. A halogén rendszerek trafói 1000-2000 ft között beszerezhetőek, és általában 6-10 A áramerősségre vannak méretezve.

 

Üdv 

Előzmény: jeriko2 (453)
zebulónia Creative Commons License 2007.01.01 0 0 464

Boldog Újévet Mindenkinek!

szeretném megkérdezni, hogy egy jó INVERTER rajzotok volna-é? Ollyan  min. 1500Wattos kellene.

Köszi előre is!

 

ancsil01 Creative Commons License 2006.12.28 0 0 463
szép
Előzmény: kua (462)
kua Creative Commons License 2006.12.28 0 0 462
kua Creative Commons License 2006.12.28 0 0 461

 

zmrzlna23 Creative Commons License 2006.12.27 0 0 460
Sziasztok,

Kompett léptetőmotor vezérlő áramkört és léptetőmotorokat is keresek. Tudja valaki, hol lehetne ilyesmit beszerezni?
Más:
"Fogaskerék" -re rákeresve, rengeteg fogaskerékgyártó, stb jön elő. Létesik fogaskerekeknek, csigaorsóknak, stb szabványos méretű változatai, továbbá olyan hely, ahol ezeket be lehet szerezni?

Mindenkinek Boldog Karácsonyt Kívánok!

Z.
Sanzistift Creative Commons License 2006.12.24 0 0 459
Mindenkinek Boldog Karácsonyt Kívánok!
ancsil01 Creative Commons License 2006.12.24 0 0 458

igen, türelmes vagyok :)

persze semmi gond, csak picinykét kötözködtem - ez egy régi, de annál rosszabb szokásom:)

..........

én mintha egy hibrid áramkörre emlékeznék... no, mindegy..........

amúgy meg kellemes karácsonyt, meg miegyebet :)

Előzmény: Tzl (457)
Tzl Creative Commons License 2006.12.23 0 0 457

Ancsil!

 

Te aztán türelmes ember vagy, mert amíóta itt vagy a fórumon én Ancsinak hívlak :o) Ezer bocs! Még az elején félre olvastam és azóta ezt irom...

 

Halványan dereng nekem valami IC, ami olyan mint a 7805, csak ez 220-ből csinál 5 voltot. Igaz, csak néhány miliampert, de cserébe semmi külső alkatrész nem kellett hozzá, mert még a tekercsek is benne voltak.

Nem ismeri valaki? Talán antenna erősítőkben találkoztam vele. Lehet, hogy van nagyobb testvére is, ami elvinne néhány Ledet.

(Bár akkor galvanikusan rajta lennének a ledek a hálózaton! Nem biztos, hogy szerencsés megoldás.)

 

Tzl

Előzmény: ancsil01 (456)
ancsil01 Creative Commons License 2006.12.23 0 0 456

hányle= hány led

kellee= kell- e

(bocs, késő van már, no, meg az a fránya sör :):)

 

Előzmény: ancsil01 (455)
ancsil01 Creative Commons License 2006.12.23 0 0 455

persze nem ártana némilw több infó, hogy mit akarsz tképpem..

hányle, milyen fajták, világításra, vagy kellee vmi minta - nehéz általánosságban érbemben válaszolni...

 

Előzmény: ancsil01 (454)
ancsil01 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 454

a ledek nyitófeszültsége jellemzően színfüggő (2,2-5V).

a hálózati feszt egyenirányítod, a kijövő fesz/led átlag Uf=ennyi db-ot sorba kötsz cca 93 db :):) és máris mehet a DJ :):)

Előzmény: jeriko2 (453)
jeriko2 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 453
Sziasztok! LED-es világítást szeretnék építeni, amely 230V-ról üzemelne, trafó nélkül és minél jobb hatásfokkal (azaz nem szeretnék előtétellenállást alkalmazni). Valamilyen kapcsolóüzemű, áramkorlátos stab.IC-re gondoltam, csak nem ismerem jelenleg mi kapható. Tudnátok tanácsot adni? Köszönöm.
ancsil01 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 452
OK, így kerek :):)
Előzmény: mmormota (451)
mmormota Creative Commons License 2006.12.18 0 0 451
Pontosan. Én csak bővítettem a dolgot. Azt írtam, hogy (a rajzok alapján) megkeresia bázist, és meghatározza pnp vagy npn. Aztán a béta mérőben megméri a bétát, és egyben megkeresi, melyik a kollektor és emitter.
Előzmény: ancsil01 (449)
Rakuzzi Creative Commons License 2006.12.17 0 0 450

Köszönöm a tanácsokat+képet.Megfogom mérni a megadottak alapján amint tudom, és majd meglátjuk.Azt hiszem már Karácsonyra nem szedem szét,de mielőbb megnézem.Fotóm még nincs róla de egy kb 1 cm fordított lábasféle 3 drót lábbal:)

Köszönöm még 1*!

ancsil01 Creative Commons License 2006.12.17 0 0 449

"...Persze előbb dióda állásban meg kell keresni a bázist, és kideríteni, pnp vagy npn..."

nekem olybá tűnik, hogy a 446- ban pont ezt illusztráltam volna :):)

Előzmény: mmormota (448)
mmormota Creative Commons License 2006.12.17 0 0 448

A Tesco gazdaságos :-) multimétereken van béta mérő.

 

Persze előbb dióda állásban meg kell keresni a bázist, és kideríteni, pnp vagy npn. A collectort már meg lehet úgy is keresni, hogy be a béta mérőbe, a bázist a megfelelő helyre, és a collectort találomra. Ahogy nagyobb a béta, úgy van helyesen a tranzisztor. 

Előzmény: ancsil01 (447)
ancsil01 Creative Commons License 2006.12.17 0 0 447

elnézést, de a rajzban kis hiba van:

a "b" jelzésű a kollektor azonosítása, és értelemszerűen a "c" az npn - pnp azonosítás

 

Előzmény: ancsil01 (446)
ancsil01 Creative Commons License 2006.12.17 0 0 446

az alábbi rajz alapján ki tudsz mérni bármilyen tranyót - még bétát is tudsz saccolni :):)

 

Előzmény: Rakuzzi (443)
mmormota Creative Commons License 2006.12.17 0 0 445
Ha tranzisztor, nem valószínű hogy különösebben fontos a típusa. Mérj meg egy jót egy multiméterrel, Si, vagy Ge, pnp vagy npn, mérd meg a bétáját, és tegyél be valami hasonlót. Menni fog.
Előzmény: Rakuzzi (443)
ancsil01 Creative Commons License 2006.12.17 0 0 444

fényképet nem tudsz róla betenni?

ha nem megy, akkor próbáld meg lerajzolni, vagy leírni, hogy hogyan néz ki.

ha háromlábú, akkor a kora alapján vszeg, hogy egy közönséges kisteljesítményű pnp tranyó lehet.

Előzmény: Rakuzzi (443)
Rakuzzi Creative Commons License 2006.12.17 0 0 443

 

 

 Sziasztok! Előre elmondom, hogy hozzá nem értő vagyok!

 

Van egy elektromos pianinónk.Bizonyos időnként elmegy belőle a zenei E hang minden okttávon.Szétszedtem.Minden hanghoz tartozik egy külön panel.

Úgy érzem megtaláltam a hibás alkatrész mely egy régebbi tranzisztor lehet.

Ez van ráírva:

M Õ 2 1 G     V-72

Tud erről az alkatrészről  valaki valamit?Hol lehetne beszerezni Budapesten?

Elvileg német gyártmány a hangszer.Kb 20 éves vagy inkább több. Próbáltam rákeresni de olyat aminek a tipusszámában ilyen görög betű féle is van nem találtam.

 

ancsil01 Creative Commons License 2006.12.15 0 0 442

csak a pontosság kedvéért:

ancsil

és nem

ancsi...

:)

Előzmény: Tzl (440)
ancsil01 Creative Commons License 2006.12.15 0 0 441

má' mé'ne legyen igazad..?

:):)

igaz, hogy a linkekben található stroboszkóp is, de üsse kő - legyen egy itt is:

 

 

 

 

a rajz magáért beszél, de röviden:

a táp bekapcsolásakor az r1,t1,q1 kör a diódán keresztül feltölti a c1 kondit kb. 200-500 V feszre.

amikor a c2 kondi eléri a kb. 70v feszt, akkor a glimm begyullad és indítja a triacot, ami, kisüti a c2-t, ill. a t2 trafón 2-4kV nagyságú induktív feszt produkál, ami elvillantja a csövet. a villanások gyakorisága a potival állítható.

a kondik eltűnő feszültsége újraindítja a töltést etc...etc. ez addig tart, amíg van tápfesz.

az alkatrészek (trafók, cső) kitermelhetők egy amúgy már meghalt fényképezőgépből - osztán mehet a szórakozás :):)

Előzmény: Tzl (440)
Tzl Creative Commons License 2006.12.15 0 0 440

Komolyabb töltő elektronika és trafó.

Én még régebben játszottam egy kiszuperált vakúval, és igaz, hogy stabil tápról hajtottam, aminek nem esett vissza a feszültsége mint egy elemnek, de 4-5 gyors, egymás utáni villantás után már meleg volt a trafója.

 

Akkor neked valami stroboszkóp jellegű dolog kellene?

 

Az utóbbi hetekben rengeteg különböző kapcsolásokkal foglakozó honlap lett belinkelve, nézd meg azokat. Biztos lesz ilyen is. Vagy a google.

 

De biztos nemsokára jön Ancsi, és bemásol vagy hármat. :o)

 

Tzl

Előzmény: ElGreen (439)
ElGreen Creative Commons License 2006.12.15 0 0 439

Mibe különbözne ha gyorsabban kellene töltenie?

Tehát több villanás per perc.

 

Köszi

 

EG

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!