Keresés

Részletes keresés

Ordas Creative Commons License 2021.02.03 -2 0 92853

tehát kénytelen vagyok a klímát a tápfeszültség elvételével-visszaadásával vezérelni.

 

Ne tedd!

Tehát te is csak lerántod a külső HDD/SSD-t az USB portról?

Autópályán gurulsz százzal és úgy állsz meg, hogy kirántod a kulcsot?

Nagy ugye...

 

Amikor nálunk dilettánsék építették ki a bankfiókot, az ablaknyitás érzékelő így operált, kirántotta a delejt. Elég hamar mentek tönkre a gépek.  

Előzmény: Mekk Elek ezermester (92835)
Ordas Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92852

Félreértés elkerülése végett: ha egy szaros kamerához is egy banki hálózat tartozna, simán mehetne netre a kamera. De ez az ágyú és a veréb esete.

Előzmény: Ordas (92850)
Ordas Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92851

Akárhány példát láttam, a házi felhasználás esetén az esztétikán kívül csak hátránya van a multihoz képest a légcsatornázjható rendszernek (nem gép, rendszer!)

 

1. lakás eltérő helyein az eltérő igényt nem kezeli le

2. nehézkes elhelezés (nincs álmennyezet)

3. drágább kiépítés

4. drágább üzemeltetés

Előzmény: NAND708 (92842)
Ordas Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92850

Adatvédelmi alapszabály (plusz a zsarolhatóság megelőzése), hogy a nyílt internetre SOHA nem engedünk ki lakásriasztót, számítógépet, házvezérlést, hálószobát figyelő kamerát, okostermosztátot, okosklímát, okoskapcsolót, de még egy okos fogpiszkálót SEM!

 

Alapvetően egyetértek. De túl van reagálva. Szerintem. Riasztót, kamerát persze, hogy nem engedünk ki így a netre. De egy szaros termosztátot? Mit csinál a raboló? Befűt nekem? Észreveszem, lekapcsolom, ha hekkerkedésre gyanakszom, akkor leveszem a netről. Mi kárt okoz?

 

Ahhoz képest, hogy ezen a nyílt neten bankolunk, értékpapírt veszünk, vásárolunk... Ahhoz képest még akár a kamera is mehetne. Egy baki hálózatot azért igen nehéz feltörni, pedig az is a nyílt neten megy.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (92848)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92849

"csak itt arra kell figyelni, hogy hány csörgést engedek.

Párátlannál vált, párosnál dudál, 5 felett kikapcsol."

 

A legegyszerűbb gsm távkapcsolóknál  minden telefonhívástól a relé átkapcsol az ellenkező állásba, az első csengetés első pillanatában :) tehát mihelyt meghallod a csengetést akár egyből le is teheted a telefont. Ha relé-átváltás helyett impulzus üzemben használod, akkor úgy is hívják, hogy GSM kapunyitó (lásd: google).

Persze ennél okosabb cuccok is vannak, pl SMS-ben bármikor lekérdezheted a távoli aktuális hőmérsékletet tőle, vagy X fokos hőmérséklet alatt/felett automatikusan SMS-t küld vagy akár meg is csörget téged. És ez még mindig csak a jéghegy csúcsa.

Előzmény: naivkezdo (92847)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.02.03 -1 0 92848

"Köthető rá vezetékes termosztát. Saját, Gree."

 

Ha most az XK76-osra célzol, akkor te inkább ne akarj segíteni nekem :)

 

"neten azt csinálsz rakta, amit akarsz'"

 

Adatvédelmi alapszabály (plusz a zsarolhatóság megelőzése), hogy a nyílt internetre SOHA nem engedünk ki lakásriasztót, számítógépet, házvezérlést, hálószobát figyelő kamerát, okostermosztátot, okosklímát, okoskapcsolót, de még egy okos fogpiszkálót SEM!

 

"Túl akarod bonyolítani'"

 

Az én tervem: Kovács úr a mobiltelefonjával csak megcsörgeti a klíma telefonszámát  és a következő pillanatban a fűtés 8 fokról átáll 22 fokra, a következő hívástól meg visszaáll temperálásra.

Te viszont arra célzol, hogy a kímaberendezést folyamatosan elérhetővé kell tenni az internet felől és Kovács úr az okostelefonján mindig indítsa el a Gree mobilalkalmazását és azzal állítsa át a nyaralójában a hőmérsékletet.

BIZTOS vagy te abban, hogy az én módszerem a bonyolultabb? ;)

És arról még nem is beszéltünk, hogy mi van akkor, ha a nyaralóban nincs bekötve a 365x24 órás internet szolgáltatás és/vagy ha pl Kovács úr valójában egy 70 éves szőke néni, aki még az okostelefon kifejezést sem ismeri? :)

Előzmény: 1 valaki (92843)
naivkezdo Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92847

Nekem egyszerűbbnek tűnik, hogy megkeresem a beltériben a szobahőmérséklet érzékelő elemet, hozzáragasztok egy saját hőérzékelőt is, alájuk teszek egy fűtőellenállást és így hamis információkkal tudom befolyásolni a klíma termisztorának aktuális hőérzetét.

Elgondolkodtató még az a megoldás is, hogy telefonos relé két különböző hőmérsékletre állított Gree távirányító között fog kapcsolgatni, csak itt arra kell figyelni, hogy hány csörgést engedek.

Párátlannál vált, párosnál dudál, 5 felett kikapcsol.

Előzmény: 1 valaki (92843)
1 valaki Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92846

Mitatok neked olyan klímát, hogy a35 gumibakon van, és hűtésben is hamgos fos. Hd a márlája.

Ellenben fűtésben dorombolásban megveri a macskát, csinálhattam vele bármit.

 

Persze suszternak cipője, klímás meg kipróbálja a legszarabbat, lehalább van viszonyítási alap.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (92839)
delta67 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92845

Szia!

A befújásnál milyen anemosztátok vannak?

Kb mekkora a keresztmetszetük?

Előzmény: NAND708 (92842)
kiggyo Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92844

Aztku... Tiszta 90-es évek barkácsszakkör, távirányító belezés, termisztor fűtögetés... 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (92841)
1 valaki Creative Commons License 2021.02.03 0 1 92843

Köthető rá vezetékes termosztát.

Saját, Gree.

De ha ezt akarod megcsinálni, mért a seggén kereszül simogatod meg a macskát?

Sim kártyás router, majd neten azt csinálsz rakta, amit akarsz'

 

Túl akarod bonyolítani'

Előzmény: Mekk Elek ezermester (92841)
NAND708 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92842

Szia,

nálam a szintén nagyméretű nappaliba van csak befújás, ami a ház szélső részén van. A hálókban így 2 fokkal hűvösebb van, ami alváshoz OK, de pl gyereknek tanuláshoz nem annyira.

 

ELszívás a ház központi részében lévő közlekedőben van, a padlóig legipszkartonozott csatorna 15X60 cm hasznos keresztmetszetű.

" befúvás mennyiségéhez milyen arányban kell legyen?"  Nem értem. 

A befújás 4x D200-as Sonoflex, kb 2m hosszon. Az elszívásnál az előbb említett gk csatorna után van 80cm-nyi 2XD250 Sonoflex, 7 nm G3-as szűrő bedobozolva, 3XD250 Sonoflex.

Nekem FUJI 24LMLA 8kW-os gépem van. Kicsit nagyvonalúan kezeli a beállított hőmérsékletet, jellemzően túlfűt de elég öntörvényű. A kültéri rohadt érzékeny a párára, sűrűn lefagy, leolvaszt tekintve, hogy viszonylag kicsi az átáramló keresztmetszet a teljesítményhez képest.  Ez a gép kb -3 fok átlagig OK nekem, szerintem szarul sikerült a hőszigetelés anno. Ebben a szezonban kb 3 napot kellett ráfűtenem egyéb módon.

Méretezni kell. A fujiknak kiváló dokumentációja van. Az én beltérim még 140-50Pa ellenállás mellett is le tudja adni az 1000m3/h-t. Nálam azt hiszem mode 1 van beállítva (1000m3/h@ 65Pa) de valamivel 1000m3/h felett üzemel(t) ()~1300m3/h (már biztos poros a szűrő->fojt)

 

 "olcsóbb" kínai (GREE..stb.) típosoknak nincs elég nyomása 5-6 kw-on.  Ennek így nincs értelme. Különböző statikus nyomású gépek vannak széles névleges teljesítménnyel.

 

Előzmény: rokas7 (92832)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92841

Elárulom, hogy mi a konkrét feladat: távoli hétvégi ház klímás fűtését/hűtését akarom átkapcsolni temperálásról szobahőmérsékletre (és vissza) telefonhívással.

Vezetékes termosztát esetén egy egyszerű rutinfeladat: két db termosztát különböző hőmérsékletekre állítva és telefonhívásra egy relé egyszerűen átkapcsol egyik termosztátról a másikra. Nade a Gree Amber klímának nincs külső termosztát bemenete, ezért először arra gondoltam, hogy a telefonos relé két különböző hőmérsékletre állított Gree távirányító között fog kapcsolgatni, de ez több szempontból is bizonytalan/megbízhatatlan terület.

A végső menedékem az, hogy megkeresem a beltériben a szobahőmérséklet érzékelő elemet, hozzáragasztok egy saját hőérzékelőt is, alájuk teszek egy fűtőellenállást és így hamis információkkal tudom befolyásolni a klíma termisztorának aktuális hőérzetét :) de nincs türelmem ennyire bonyolult trükk végigviteléhez. Plusz a klíma még garanciás, úgyhogy egyelőre nem csinálnék rajta jelentős módosításokat :)

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92840

"Ráköthető vezetékes twrmosztát'"

 

Ugye nem a modbus vezérlő modul alkalmazásával viccelődsz?

Mert kicsit durva lene, ha egy 220 ezer forintos klíma és egy 3 ezer forintos szobatermosztát egymással való összekötésére egy 250.000 forintos "összekötő alkatrészt" javasolnál :)

Előzmény: 1 valaki (92837)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92839

"Az alábbi gumitalpakat érdemes kicserélni valami jobb típusúra, csökkentené kültéri zaját?"

 

A nem röhejes hatékonyságú zajcsökkentő talpak két legfontosabb jellemzője:

1: a rugalmas rész NEM egynemű anyag (tehát tömör gumi = röhej, gumi+levegő = sokkal jobb, gumi+áramló levegő = még jobb, akármi + áramló folyadék/zselé = még sokkal jobb, stb mert léteznek még ennél is komolyabb zajcsillapító konstrukciók)

2: a két oldali fém rögzítő csavarok belül NINCSENEK semmiféle merev (tehát hang-vezető) összeköttetésben egymással.

 

Ezen felül gondolni kell arra is, hogy a zaj nagy része talán nem is a talpakon át, hanem a levegőn át indul a kültéri egységből a lakásod felé

(de még a csövezés is vezethet át egy kis zajt, ha túl mereven lett vezetve).

Előzmény: Toma24 (92831)
1 valaki Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92838

A35 gumibak, többi Google'

Előzmény: Toma24 (92831)
1 valaki Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92837

Ráköthető vezetékes twrmosztát'

Előzmény: Mekk Elek ezermester (92835)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92836

Az is érdekelne, hogy ezeknék a klímáknál a csepptálca és a kompresszor fűtőbetéten van-e valamiyen termosztát (magán a fűtőbetéten/közelében)? Vagy az elaktronika saját hőmérője alapján vannak ki-be kapcsolgatva?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (92835)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92835

Gree Amber (12YC) klímák hogy viselik az áramszüneteket?

Tudom, hogy a régi klímák könnyen tönkrementek, ha szakadozott az energiaellátás, de az újybb klímákban állítólag van külön védelem ilyesmire.

Sajnos

- a szervizkönyvében sehol nem találok rajta vezetékes külső vezérlési lehetőséget (pl vezetékes termosztát, házvezérlés, stb),

- és azt sem tudom, hogy amikor a távirányító adatot küld, akkor minden esetben az összes beállítást újra elküldi vagy mindig csak azt az egyet, amit éppen módosítottam

tehát kénytelen vagyok a klímát a tápfeszültség elvételével-visszaadásával vezérelni.

Azt megígérhetem, hogy mindig adok neki időt a feléledésre, ezért a feszültséggel ellátott időszak soha nem lesz rövidebb X percnél, persze ezt az X időt sem tudom.

champ1 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92834

Csökkentené, de nem vennéd észre. 

Végigjártam ezt a szamárlétrát is.

Volt egy régi klímám, csak gumi alátétekkel. Sosem volt panasz a hangjára, sem belül sem kívül. 

Le kellett cserélni a klímát. A szerelő az új kültérit már saját konzolra, sima fém alátétre tette. Semmi extrával.  A kültéri olyan hanggal volt, pláne induláskor, hogy bent is meg lehetett zavarodni. Nem éjjel, hanem nappal. Rendeltem webáruházban szándékosan gumibakot, de nem átmenő csavarral. Elutaztam érte, és a kezembe nyomták. Ez átmenő csavaros volt, és nem tőcsavaros. Mondtam, hogy én nem ezt rendeltem. Elismerték, de nem volt más. 

Elhoztam, felszereltem. Semmi változást nem hozott. 

Elhívtam az üzembe helyezőjét, hogy olyan hangos a kültéri, hogy induláskor (sokszor indul) a tévét nem lehet hallani bent. Fogta és kicserélte a csövezést, mert túl rövidnek találta. A gumibakokat szó nélkül cserélte tőcsavarosra. Hang mikrofonnal mérte a zaját, mindent csinált. Azt mondta, hogy ez a minimum zaj, és megfelel a leírásának. 

Nagyon kicsit lett csak csendesebb az egész szerkezet. 

Ez egy új Gree Comfort klíma, de ezek a tapasztalataim. Nem volt olcsó, de legalább zajos és sokat fogyaszt még álló helyzetben is. 

Ezért a régi 12 éves Daikin klímával fűtünk ha kell mert az a régi szar tud fűteni, nem fogyaszt semmit standby-ban és még csendes is.

Előzmény: Toma24 (92831)
headchef Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92833

Ez sokat nem ér... inkább semmit se. Rezgéscsillapító gumibak, több változata létezik, legismertebb változata a harang alakú, de belül tömör, tehát nem üreges. Átmenő csavarok állnak ki belőle, de fémesen nem állnak kötésben, ezt maga a gumi biztosítja. Voltaképpen menetes szár és erre megy az alátét majd a szorítócsavar, persze a kültéri talpa meg közötte... 

Előzmény: Toma24 (92831)
rokas7 Creative Commons License 2021.02.03 -1 0 92832

Nagyon rákattantam erre a légcsatornás klíma témára. Elolvastam az összes hozzászólásodat a témában. Nagyon csábító, hogy SK. megcsinálhatnám a csövezést, mert most akarom a padlást szigetelni 30 cm gyapottal, és abban szépen el lehetne rakni a csöveket.

Tudnál segíteni méretezésben , tanácsokkal erre a házra?:

hagyományos padlás-tetős családi ház össz. 80nm.

48nm a nappali,

1.szoba:15nm,

2.szoba20nm.,

fürdő6nm.,

előszoba5nm.

A ház kb 5-6 kw/h hőveszteségű. Falakon 10cm. hungi. A szobáknak gipszakton álmenyezete van, kb. 40 cm-re leengedve a menyezettől, 20cm szigeteléssel. A padlásfödém vakolt deszka , most lesz a padlás 30 cm gyapottal terítve. A beltéri mehetne a padlásra, a csövek a padláson végig a szigetelésbe ágyazva, onnan leállva a szobákba. Becslésem szerint a legtávolabbi befúvó hely a beltérítől kb.5m lehet.


Kérdés:

A nagyméretű nappaliba nyílik a fürdő és a háló. Itt ehet úgy megcsinálni, hogy helységenként külön befúvás, és egy helyen a visszanyerés?

 

A visszaszívó  megoldás, amit te írtál: gipszkarton "cső" a padlószintre levezetve nagyon tetszik.: a befúvás mennyiségéhez milyen arányban kell legyen?

Mekkora teljesítményű gép kell?

Milyen típust ajánlanál. Valahol azt olvastam, hogy az "olcsóbb" kínai (GREE..stb.) típosoknak nincs elég nyomása 5-6 kw-on.

back up fűtés megoldva.

Előzmény: NAND708 (90007)
Toma24 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92831

Az alábbi gumitalpakat érdemes kicserélni valami jobb típusúra, csökkentené kültéri zaját?

Visatone Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92830

Azért a 70 KW nem standby fogyasztás!

 

Valóban nem. De a kérdező arra volt kíváncsi, hogy a klíma fogyaszt-e áramot kikapcsolt állapotban. Megkapta a választ: igen, fogyaszt, hasonlóan minden standby üzemmódú kikapcsolt berendezéshez. Hogy az a 70 kW "igazolatlan fogyasztás" hogy jött ki neki, az más kérdés; arra vonatkozóan már tettek föl neki ravasz, fogós kérdést.... :-) 

Előzmény: coffein2 (92822)
champ1 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92829

Sokkal egyszerűbben, mint gondolnád.

Van a körön egy fogyasztásmérő már majd két éve. (A klíma beszerelése óta) Ezzel tudom regisztrálni a pillanatnyi fogyasztást. Digitális, kalapsínre szerelhető. Az lett feltűnő, hogy novemberben nem volt fogyasztás, aztán decemberben kb 30 kWh, januárban meg több mint 40 kWh. Holott nem használtuk a klímát. 

Ezek tények. 

Arra lettem volna kíváncsi, hogy tényleg akkor is fűti magát a kültéri, amikor hónapokig be sincs kapcsolva? Ráadásul (szerintem) brutális fogyasztással? Mert számomra a napi 1-2 kWh fogyasztás az nagyon soknak tűnik. Valaki itt írta, hogy folyamatos 50W terhelés, amiben teljesen igaza is van!

Ezt én nem találom a klíma leírásában sehol sem, és a COP meg XXX számításokban sem...

Mindegy, a lényeg, hogy tudja mindenki, hogy ennyit fogyaszt álló helyzetben

Előzmény: Ordas (92828)
Ordas Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92828

Nem is keveset, mert méréseim szerint két hónap alatt kb. 70 kWh árammal "nem tudok elszámolni".

 

A mérés metodikája érdekel. Ennyi almérőd van? Akkor pont a klímának kéne. Nekem van, tanulságos...

 

Pl. nézed a mosógép mennyit fűt, mekkora fordulaton dolgozik, hányszor mostok? Sütő, mikró ugyanígy? Hűtőszekrénynél külső-belső hőmérsékletet mérsz és abból számolsz? Laptopok, világítás, szórakoztató elektronika...

 

70 kWh rengeteg. Nekünk 2 heti összes fogyasztás négyünknek klíma nélkül.

Előzmény: champ1 (92816)
Ordas Creative Commons License 2021.02.03 0 0 92827

Nekem a négyes multi Daikin fogyaszt készenlétben ~0,3 kWh/nap áramot, azaz 12,5W. Ez havi kb. 9 kWh

Előzmény: KAti (92819)
KAti Creative Commons License 2021.02.02 0 0 92826

A kötődoboz mellé egy húzókapcsoló meg egy madzag és OK.

Előzmény: champ1 (92825)
champ1 Creative Commons License 2021.02.02 0 0 92825

köszi! 

Ez a klíma szerintem pont ezt csinálja...

a leválasztást már nehézkesnek tartom, mert nem konnektoros. Konnektorosra nem is csinálta meg a szerelő. Van egy kötődoboz kb 5 méter magasan, de az nem elérhető. Van kismegszakítója, azt már én kötöötem be, da a ház sajátossága miatt van arra a vezetékre  más is kötve.

Szóval gáz. De hogy ennyit fogyasszon, és szuper takarékos klíma...

Nem vagyok elégedett, sem a tájékoztatással sem a klímával, sem a felszereléssel akkor...

Előzmény: kiggyo (92824)
kiggyo Creative Commons License 2021.02.02 0 0 92824

Igen, sok klíma fűti a kartert hogy bármikor készen álljon az indulásra, ez hőmérséklet függő ráadásul. Egyszer lemértem, meg is írtam ide hogy a 2 Panasonic klímám mennyit fogyasztott havonta.

 

Érdemes leáramtalanítani ha nem kell télen, egy dologra kell figyelned, ha visszakapcsolod az áramot akkor pár óráig ne indítsd el, hadd melegednen az olaj. Sok gyártó le is írja a manualban, 4-12 óra szokott lenni.

Előzmény: champ1 (92816)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!