Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bigjohni Creative Commons License 2006.12.08 0 0 1238
Letöltésről nem tudok. Navi pedig SUPERB-ben van, a leírás nyomtatott formában van meg és elég terjedelmes. /Szó nélkül hozták kb.1hét alatt./
Előzmény: Törölt nick (1231)
Bálint1 Creative Commons License 2006.12.08 0 0 1237
"Lezárt kuplungos autót nem lehet ellopni?"
Mindent el lehet lopni:-(

"Annyi van belőle mint a ragya, miért pont a tiédet vinnének el amikor bennevan a váltózár. Csak plussz görcs van vele az meg kinek hiányzik. (szerintem)"

Na ebben nagyon tévedsz. Az előző OFF autónkban a gyári védelmen felül kb. 250e HUF értékű plusz védelem volt. Többek között váltózár is. A parkolóban állt még másik kettő ugyan olyan típusú autó, amik ráadásul fiatalabbak is voltak. Mégis a miénket vitték el.
A rendőr hölgy szerint, ha megfelelő színű vagy felszereltségű példányt találnak, akkor nem keresnek tovább, hanem elviszik. Baromira nem hatja meg őket a benne lévő védelem. Max nem 5 perc, hanem 15 elkötni. Az ablakunk alól vontatták el (valszeg, mert a váltózárat ott biztos nem tudták kifúrni).
Előzmény: bigjohni (1209)
ac07 Creative Commons License 2006.12.08 0 0 1236

Gratula az autóhoz!

A Streamhez nekem is utólag ígérték, de csak sokadik szólásra kaptam egy nyomtatott verziót.

Tőlem is kérdezték, hogy miért nem töltöttem le? Persze azt nem tudták megmondani, hogy honnan, merthogy a skoda.hu-n nincs kint.

Előzmény: Törölt nick (1234)
ckerti Creative Commons License 2006.12.08 0 0 1235

Gratula a kocsihoz!

 

Azt azért Te sem gondoltad, hogy fotó nélkül megúszod, ugye? :-)

 

Tessék képeket csinálni és beszúrni ide a fórumba.

 

Most.

 

:-))

Előzmény: Törölt nick (1234)
pacs_425 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1233
amexinka,

Gratula az autohoz!
Milyet vettel?
Sajnalom, de nem tudom fejben tartani az osszes topiktars autoit :)


--
pacs_425
Előzmény: Törölt nick (1228)
pacs_425 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1232
Amit linkeltem, ott mindent megtalalsz, gepkonyvben nincs leirva.

--
pacs_425
Előzmény: gpsman (1227)
bigjohni Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1230
Van magyar is. Nekem a navihoz is adtak csak meg kellett rendelni. Az gyárilag szerelthez ingyenes. Ne hagyd magad.
Előzmény: Törölt nick (1228)
bigjohni Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1229
Igen több féle van.
A szervizben mutatták az tuti, valahol olvastam is de nem tudom hogy hol.
Egy csomó apró hülyeséget lehet bekapcsolni és állítgatni.
Előzmény: gpsman (1227)
gpsman Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1227

Koszi johni!

Akkor ha jol ertelmezem tobbfele nyitasi-zarasi mod kozott valogathatok alapbol?

Ezek a gepkonyvben le is vannak irva?

 

Előzmény: bigjohni (1226)
bigjohni Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1226
Két régi hozzászólásomat másolom be. Ez a véleményem az autómatikus zárásról:
1."Hali! Én olyan variációt is láttam a beállítások között, hogy nem sebességhatárnál zár hanem 1 nyomásra csak a vezetőajtót nyitja, 2 egymásutáni nyomásra pedig az összeset.(ha többen mentek)
Ez nekem azért szinpatikussabb mert nem rángatja feleslegesen a zárat. Már két autómnál kellett zárat javítani. Sz*r és drága mulatság. Üdv."
2."Tudom hogy működik. Nem arra gondoltam hogy a városban egész nap zár és nyit.
Mondjuk otthonról indulsz és útköbem megállsz a péknél, akkor indulásnál nyit 4ajtó, majd zár, a péknél nyit 4 majd zár majd megint nyit és megint zár, uticélnál nyit és zár.(4 ajtózár dolgozott 8szor)
A másiknál, indulásnál 1nyit a péknél 1zár majd nyit a célnál pedig zár. (1ajtózár dolgozott 4szer!!) Nagy külömbség. Gondolom az a célod hogy menetközben ne lepjen meg senki, erre az én javaslatom is jó mert, egy ajtót kell csak a zárogombal zárnod ha gond van. A zárak megköszönik. (SZERINTEM)
Előzmény: gpsman (1224)
pacs_425 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1225
nemetul:
http://de.openobd.org/skoda/octavia_1z.htm#46

angolul:
http://en.openobd.org/vw/golf_1k.htm#46

Vannak elteresek, de a lenyeg a lenyeg :)


--
pacs_425
Előzmény: colordex_2 (1223)
gpsman Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1224

Mi ez az automatikus ajtozaras?

Ha becsukom egybol lezar?

 

Tenyleg, ilyenkor piros lampanal fel tudjak tepni az ajtot hogy kiszedjenek belole?

Vagy ezt az ajtokilincsel nem lehet megtenni??

 

 

Előzmény: colordex_2 (1223)
colordex_2 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1223
Szia,
"Egyes komfortfunkciók csak szervízben élesíthetők, pl.: automatikus ajtózárás."

és még mik?
köszi
Előzmény: ac07 (1222)
ac07 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1222

Szia!

Egyes komfortfunkciók csak szervízben élesíthetők, pl.: automatikus ajtózárás.

Ezt érdemes rögvest megcsináltatni, ne kelljen visszavinni.

Minden tartozék meglegyen.

Sok szép együtt töltött km-t kívánok én is.

Előzmény: Törölt nick (1217)
drMinit Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1221
Ép tegnap lettek új képeim a UV-jelőlésröl. Permanentmark.
Ha lesz időm délután felteszem őket.
De 22.000Ft ért nagyon sok.
Rosszul fogalmaztam. Drágán csinálták. Átlag 18e körül szokott lenni.
Akkor drágább, ha belteret, netán alúfelnit is szeretnél jelöltetni.
Minit
Előzmény: Hozso1 (1216)
pacs_425 Creative Commons License 2006.12.06 0 0 1220
En vegigmer(et)nem a fenyezest, nehogy esetleg evekkel kesobb deruljon ki hogy szallitasi serult volt az auto.
Ha azt mondjak hogy nincs muszeruk, nem mondanak igazat :)
Ha valahol vastag a feny, akkor jegyzokonyv.


--
pacs_425
Előzmény: Törölt nick (1217)
TUZI Creative Commons License 2006.12.06 0 0 1219
Hy.

Igazából nem tudom. Nekem minden flottul müködöt. Aztán amikor elindultam ,és kiértem a pályára ,elkezdet zugni a hátsó ablaknál a szél, megnyugodtam ,mert erre számitottam. Mindenkinek zugot na nehogy má pont nekem ne zugjon.:-) Aztán elmentem egy szervizbe ,mondtam (még előtte is telefonon amikor bejelentkeztem) hogy zug hátul ,de ugytudom ez nem egyedi jelenség. hallani sem akartak ilyenről, hogy minden OII zug. Aztán megnézték ,nem tudtak vele kezdeni semmit. mondták majd rendelnek hozzá új gumi tömitést. Hi-hi, ha nem hallottak még ilyenről ,honnan tudták hogy milyen ,illetve melyik tömitést kel cserélni? Mindegy megjött ,kicserélték azota ,minden oké. Kopp,kopp,kopp.

Szóval nézmeg mindent ,probáljki mindent, aztán hajrá. Sok kellemes Km-ert, és csak optimistán.:-)

Én holnap viszem az enyimet Komárnóba, az első szervizre.
Előzmény: Törölt nick (1217)
gpsman Creative Commons License 2006.12.06 0 0 1218

Szia, irtam mailt.

 

Előzmény: Törölt nick (1217)
Hozso1 Creative Commons License 2006.12.06 0 0 1216
Sajna béna vagyok csak igy tudom bemásolni a linket! A II.ker-ben csinálták meg!

http://www.permanentmark.hu/pmcar.html
Hozso1 Creative Commons License 2006.12.06 0 0 1215
Sziasztok!

Nekem az alhambrámon egy olyan technologia volt amit ugy hivtak, hogy PERMANENTMARK. Érdemes utána néznetek itt a neten mert nagyon jó a technologia! Én az octáviámba nem graviroztatok most de a Superb-mbe majd igen! Tavaly irt egy tolvaj srác itt a neten és erre a technologiára ő hivta fel a figyelmet, hogy amelyiken ilyen jelölés van azt nem viszik el mert tul sok lenne az autó ujboli fényezése és ha 3 X festik át akkor is látszik!
Nekem kb 22e ft volt az összes elem + a lámpákba a gravirozás! Valojában nem gravirozzák ez csak egy csunya szó!



Hozso
drMinit Creative Commons License 2006.12.06 0 0 1214
Ha javasolhatom, mechanikus és elektronikus védelmet vegyesen érdemes bele építeni.
Indításgátláshoz amúgy sem érdekes hogy Can Bus vagy nem.
Riasztó csak akkor érdemes, ha az autód általában hallástávolságon belül áll.
Ha nem, akkor inkább egy immó ami jobb védelmet képvisel.
Ha gondolod, dobj rám egy mailt és leírom mit hogy érdemes, vagy nézz át, az autólopás topikba.
Minit
Előzmény: Törölt nick (1213)
robi25 Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1212
És akkor majd úgy jár mint az, akinek felrakták a trélerre és szépen elvitték... régi módszer ellen, régi módszerek:) Elnézést csak kinomban humorizálok, anno az egy napos Alteámból kiszerelték a komplett ködlámpákat. Szerintem csak azt nem visznek el amit nem akarnak.
Előzmény: Törölt nick (1211)
Make Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1210
Hát nem is tudom. De szerintem azért a véltozár melé csk kell az a motorzár.
több helyen körbenéztem kikértem profik véleményét, és engem meggyözött, ha ellopnák a közel 3,8M autót, nem hiszem hogy örülnék neki.
de mindenki úgy csinálja ahogy akarja. És addig jár a korsó a kutra,,
Előzmény: bigjohni (1209)
bigjohni Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1209
Lezárt kuplungos autót nem lehet ellopni?
A végtelenségig lehet fokozni de minek.
Annyi van belőle mint a ragya, miért pont a tiédet vinnének el amikor bennevan a váltózár. Csak plussz görcs van vele az meg kinek hiányzik. (szerintem)
Előzmény: gpsman (1193)
pacs_425 Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1208
"Ezen esetben, neki 3x hozta vissza a jármű árát, a védelem."

Nem, csak megakadalyozta a veszteseget. Hacsak nem barmoltak el valamit kozben, amit jo penzert renovalni kell. :)
Nyilvan a kevesbe vedett autoval fog probalkozni a tolvaj, ezzel nincs erteleme vitatkozni.


"Casco egy új, vagy kelendő típusra ajánlott, -én is kötöttem- de nem pótolja a védelmet. Ha elviszik elbukod azt az 1-2 millát, mint önrészt, amortizáció illetve részlet esetén a kamatot, és ugye ekkor az egész évi biztosítást is be kell fizetned egybe."

Nalam az a helyzet, hogy az auto az ertekenek nagy reszet mar elvesztette (masnal :), nincs szo tobb millios amortizaciorol.
De kotottem cascot, hogy ha ellopnak ne alljak ott "mezitlab" es a veszteseg _egy resze_ megteruljon.
Nekem ennyit er a dolog, nem vagyok hajlando tobbet parazni rajta.
Aztan meg ha belerakatok egy-ket cuccot es elviszik, raghatom a kormom hogy meg valami mast is erdemes lett volna :)
Ha valakinek pont az enyem kell, ugyis elviszi, lebetonozni nem tudom.
Akkor meg veszek masikat, olyat amire futja. Az a lenyeg hogy ne kelljen gyalogolni :)


Ki-ki dontse el hogy megeri-e neki a casco, de szerintem erdemes kotni.
Foleg ha az ember akkorat bukna casco nelkul, hogy nem tudna meg csak egy hasonlo autot sem venni. Akkor abbol amit fizet a biztosito, el lehet inditani egy masik ugyanolyat reszletre.

Persze egy fel millas autonal nem eri meg havi tizezreket kidobalni az ablakon.

Es akinek van kedve, tetessen bele sok-sok vedelmet ;)


--
pacs_425
Előzmény: drMinit (1207)
drMinit Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1207
Ha elotte beleinvesztaltam mondjuk 100eFt-ot vedelemre, azt is elbukom

Egy 2 millás autót 100e pénzből már elégé meg lehet védeni.
Szinte biztos, hogy nem azt fogják elvinni!!!

Már többször elmeséltem azt az esetet mikor az egyik ügyfelem vett egy Passátott.
kb 130-140ért szereltetett bele védelmet, majd kb fél év múlva hívott, hogy amit lehet, szereljünk ki, mert eladja a járművet, ugyanis ezen idő alatt 3X próbálták meg elvinni, és fél hogy előbb utóbb el is viszik. Inkább eladja.

Ezen esetben, neki 3x hozta vissza a jármű árát, a védelem.

Casco egy új, vagy kelendő típusra ajánlott, -én is kötöttem- de nem pótolja a védelmet. Ha elviszik elbukod azt az 1-2 millát, mint önrészt, amortizáció illetve részlet esetén a kamatot, és ugye ekkor az egész évi biztosítást is be kell fizetned egybe.
Ha viszont van védelem a járműbe, akkor sokkal de sokkal kisebb az esélye, hogy a tiedet viszik el.
Én addig örülök, amíg vannak akik nem szereltettnek semmit a járművükbe, mert így nekem nől az esélyem, hogy az én védett járművem helyett azt viszik el amiben semmi, vagy legalábbis nagyon kevés védelem van. :-)))
Minit
Előzmény: pacs_425 (1203)
ZZ-R Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1206

sziasztok,

eladnám Octavia II-re is passzoló télikerék-garnitúrámat alufelnivel.

Felni: 15" Artec, 7 ágú 6x15 5x112, 2003-as kifogástalan állapotban

Gumi: 195/65R15 Dunlop SP WinterSport M3, jó 5-6mm mély mintával (DOT2503)

Kérésre képet tudok emailban küldeni.  Érdeklődni telefonon: 30-4353512
ára: 54.000.-

pacs_425 Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1205
Budapest, O1 Elegance, teljeskoru casco 11eFt/ho.
De mar banom hogy nem videki anyosom nevere vettem az autot, mert ugy csak 5-6eFt/ho lenne :)


--
pacs_425
Előzmény: kétkezi GAZ-da (1204)
kétkezi GAZ-da Creative Commons License 2006.12.03 0 0 1204

Pacs_425! lécci, mennyi a CASCO-d havonta a 20% önrész mellett?

gazda

Előzmény: pacs_425 (1203)
pacs_425 Creative Commons License 2006.12.03 0 0 1203

Persze hogy a CASCO sem tokeletes, de _szvsz_ megis ez a legjobb.

 

Ha mondjuk van egy 2mill erteku autom + 20% onreszem, es elviszik a kocsit, akkor marad a zsebemben 1.6, minusz a befizetett biztositas.

Ha elotte beleinvesztaltam mondjuk 100eFt-ot vedelemre, azt is elbukom.

 

A legrosszabb ha nincsen CASCO, mert akkor 2.1-et bukok.

Ebben az esetben csak a be nem fizetett biztositas marad meg.

 

 

--

pacs_425

Előzmény: golyo13 (1188)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!