Keresés

Részletes keresés

orgonatündér Creative Commons License 2024.05.16 0 0 1295727

Nézd, akkor most próbálok profán módon fogalmazni: az emberiséget KIZÁRÓLAG az értelme emelte ki az állatvilágból. KIZÁRÓLAG. Ettől vagyunk emberek.

Számtalan hétköznapi állat akármikor lefut minket, Usain Bolt lehet a világ leggyorsabb futója, de nincs az a göthös öreg mezei nyúl, amelyik ne hagyná őt állva bármikor. A mi Katinkánt, Egérként csodálatos úszó, Phelps meg még jobb - de akármilyen dévérkeszeg állva hagyja bármelyiküket.

Nem egészen.

Technikailag igaz, amit írsz, és az is, hogy az elemző értelemmel (vagy inkább az érzelmi alapú döntések megfelelő finomhangolásával) dobott nagyot a - cickány-mókus/patkány-félmajom - vonalról jött "majomember ősünk /hordánk".

Szerintem:

Az embernél az is fontos, hogy ezekben a képességekben, ha nem is a legjobb, de mindegyikben elegendően jó volt.

Futás, úszás, erőkifejtés, hőleadás és elfogadható hideg és melegtűrés*, magasságtűrés, látás (élesség, látótér, színlátás, egyébként szerintem ezekben benne vagyunk a gerinces állatvilág felső 10%-ában), mérgező** és fertőző környezet tűrése, stb.

*A páratartalmat is beleértve

illetve ezek valamelyikéhez való adaptálódás gyerekkorban.

Nyilván ebben a legtöbb rovar sokat ránk ver.

 

**Ebben a macskaféléknél jobbak vagyunk. a kutya-medveféléknél valamint a disznóféléknél nem, az egér-patkány stb.-nél meg rosszabbak.

Előzmény: advocatusdiaboli (1295692)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 2024.05.16 -2 0 1295726

ilyen biztonsagi incidensek tobb helyen tortentek ejropaban. es ahogy a nagybankok sem, ugy a kurmanyzatok sem kurtolik szet, sot tagadjak amig lehet.

 

konkretani mi a problemad a dologgal?

 

Előzmény: Saughassy (1295722)
huncut világ Creative Commons License 2024.05.16 0 2 1295725

Nagyon egyoldalúan látod a világot, és a magyarhoz hasonlítod a szlovák viszonyokat is. Igen, vannak hasonlóságok, de teljesen mások a viszonyok. Én nem abból indulok ki, hogy mit írnak a faszbukon vagy más hasonló helyken. A merénylőrő csak azt írtam amit leírtak a fősodrú szlovák médiák is. Most elég tényszerűek voltak, vagy annak tűnnek. Talán tartanak attól, de csak talán, hogy az erőszak visszafelé sülhet el, magyarul egy másik hibbant mondjuk ellenük követ el merényletet, mert ilyan hibbantak bármelyik oladalon lehetnek.

 

Azért teljesen mások a viszonyok, mert a magyar előnye az, hogy vannak különböző ideológiával telített nagy véleményformáló médiák. Szóval a felesleges plakátok ellen is lehet véleményt formálni. Szlovákoknál egyszerűen ilyesmi nincs. Ott van a fősodrú média, és a szélsőjobbnak vagy oroszbarátnak nevezett alternatív média, amit egy ideig be is tiltottak.

 

A szlovák előnye az volt, hogy vannak viták a médiában a politikusok között. Addig volt előny míg a műsorvezetők igyekeztek pártatlanok lenni, de az utolsó években egyoldalúan kezdték vezetni műsoraikat. Ez abban csúcsosodott ki, hogy a mai kormánypártok, főleg Fico pártjának politikusai bizonyos vitaműsorokban már nem akartak résztvenni, illetve volt rá eset, hogy az egyik pártagot a vitaműsorban egy másik helyettesítette volna, és be sem engedték a vitaműsorba. Ez például egyebár a közszolgálati tv tette meg. Mert az is progresszív-liberális irányítás alatt van. Természetesen Ficóek ezen változtatnának, szerintem nem vitás, hogy progresszív helyett más politikai irány jelenne meg. És ezeket a szavakat mondta a merénylő is.

 

Szóval engem az erőszakos progresszív nyomulás nagyon emlékeztek a szovjet és nemcsak szovjet kommunisták erőszakos nyomulására, mégha sokkal civilizáltabb is. Rossz vége lesz ennek egész Európában.

 

 

Előzmény: advocatusdiaboli (1295715)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 2024.05.16 0 0 1295724

koltoket sehol sem fizetik jol. nem olvastad SK-tol a remkoppantokat pl? :)

Előzmény: hummel8.2 (1295720)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 2024.05.16 -2 0 1295723

stilusrol beszelek es szemelyeskedesrol. tartalmilag mindenki dontse el mi a szimpi neki, de a szemelyeskedest hanyagolni kellene. ide vezet.

Előzmény: hummel8.2 (1295721)
Saughassy Creative Commons License 2024.05.16 0 0 1295722

Tokmindegy, leszarjak. Gyurcsany es lmbq Brusszel. Hogy ma ismet ledobtak az atombombat az orosz kembotrannyal, amit egyszer meg vissza tudtak lapatolni a loba, az sem szamit. 

 De most mi lesz a magyarazat, az erdekelne.

https://444.hu/2024/05/16/belso-dokumentumok-bizonyitjak-hogy-a-magyar-kulugy-tudott-az-orosz-kibertamadasokrol-amiket-ket-eve-meg-kampanyhazugsagnak-neveztek

 

Lenyeg, hogy az oroszok nem az EUt tamadjak es mi nem szivarogtatunk ki NATO titkokat. Es ebbe sem buknak bele, az tuti.

Előzmény: advocatusdiaboli (1295715)
hummel8.2 Creative Commons License 2024.05.16 0 4 1295721

"..ez teny. olvasd vissza magad peldaul itt a topikon is, melle meg revet reachert volvat vagy engem. eg es fold. .."

neked mara teljesen elmentek otthonrol... de tenyleg..  advot es reachert összehasonlitani? meg vulvat?

az az ötlet a coach-al lassan mar tul kesö lesz...

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (1295709)
hummel8.2 Creative Commons License 2024.05.16 0 0 1295720

"..egy amolyan hazai Györkös-féle hibbant butanáci..."

nekem is Györkös ugrott be rögtön, szerintem valami hasonlo lesz..

a venember rajött, hogy eddig xar volt az elete, megöregedett, egy loser volt, öröme semmi, es mindenmindegy alapon keresett ehhez bünbakot, es magaban gyartott hozza ideologiat..

mivel "költö"-kent biztonsagiörkent dolgozott, ez nem hangzik egy sikersztorinak.. gondolom mostanra meg elgurult a gyogyszere...

Előzmény: advocatusdiaboli (1295715)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 2024.05.16 -2 0 1295719

hat az mar latszik, hogy csapodott ide oda a csavo,

de vegul is ficora lott ra, nem pellegrinire vagy caputovara. ez azert kisse beszedes :)

Előzmény: ZOH (brüsszelita) (1295717)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 2024.05.16 -6 0 1295718

nincs az a szemelyeskedo stilus naluk aminek te is jeles kepviseloje vagy.

Előzmény: BótosLaca (1295716)
ZOH (brüsszelita) Creative Commons License 2024.05.16 0 0 1295717

Egyébként kis kajánsággal várom majd, mit fogtok pampogni, amikor pár nap múlva, kicsit már letisztultabb-több információból szépen ki fog derülni, hogy a lövöldöző hülye lófaxot baloldali, inkább egy amolyan hazai Györkös-féle hibbant butanáci.

 

hat igen

 

wer Linke ist, bestimme ich!

Előzmény: advocatusdiaboli (1295715)
BótosLaca Creative Commons License 2024.05.16 0 2 1295716

melle meg revet reachert volvat vagy engem. eg es fold. 

 

Húúú vazze, hogy nem sül le a képedről a bőr és nem szakad rád a mennyezet ..... rev még csak-csak tűrhető, de a többi értékelhetetlen ....

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (1295709)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2024.05.16 -2 6 1295715

Jön a szokásos dagályos mellébeszélés...

 

Pontosan tudod, miről beszélek, és mivel nem tudsz rá érdemben reagálni, szintén szokás helyett duzzogva hülyének tetteted magad.

 

Rícsörkének is írom - jól behatárolható a hazai sajtó azon (NER-es, természetesen) köre, amelyik erősen hangsúlyozva örökösen "baloldali merénylőnek" titulálja a habókos náci vénembert, még a külföldi sajtó sem ezt rágja - miközben ugyebár Fico maga meg egy ízig-vérig BALOLDALI POPULISTA politikus, még egyszer: FICO MAGA A BALOLDALI, és azt hiszem, hogy most már nagyon sokak nevében írom, hogy qrvára, de kibaxottul qrvára elegünk van abból, hogy a magadfajta söpredék minden rosszért úgymond a "balliberálisokat" okolja örökösen, úgy, hogy közben meg a balliberális jelző egyszerűen egy generálszósz mindenre és mindenkire - ami NEM TI VAGYTOK. Már a Magyar Péter is természetesen "baloldali politikus" nálatok, ahogy természetesen én is baloldali vagyok, meg a logo és a nyüglönc is, amikor pont mi vagyunk a valódi mérsékelt polgári jobb-liberális oldal, ti meg maga A MEGTESTESÜLT NEMZETI SZOCIALIZMUS.

 

Egyébként kis kajánsággal várom majd, mit fogtok pampogni, amikor pár nap múlva, kicsit már letisztultabb-több információból szépen ki fog derülni, hogy a lövöldöző hülye lófaxot baloldali, inkább egy amolyan hazai Györkös-féle hibbant butanáci.

Előzmény: huncut világ (1295706)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 2024.05.16 -5 1 1295714

nem szoktam hazudni.

Előzmény: Surci11 (1295710)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 2024.05.16 -4 0 1295713

en nem kattanok be.

Előzmény: szilvatövis (1295711)
Surci11 Creative Commons License 2024.05.16 0 0 1295712

Semmi gond nincs az utolsó bekezdéseddel amúgy, max az hogy szerintem sosem fog eljönni ez a pont

 

Bár remélhetőleg az IMF görög típusú reformjai iránt érzett fusztrációt sikerül ilyen módon levezetni a felelősökön, úgyis katarzis nélküli nemzet a magyar

Előzmény: advocatusdiaboli (1295708)
szilvatövis Creative Commons License 2024.05.16 0 1 1295711

...az oreg egy mentalisan serult balfasz, aki olvasta folyamatosan a lippsi fos mediat,... es ettol bekattant.

Még szerencse, hogy Te nem a lippsi fos médiár olvasod.

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (1295699)
Surci11 Creative Commons License 2024.05.16 0 3 1295710

Folyamatos hazudozásotok, trollkodásotok felháborítja a normális embert

 

 

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (1295709)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 2024.05.16 -5 0 1295709

És rajtad is látom, hogy tényleg, még saját magadnak is elhiszed, hogy a "másik fél" kelti a gyűlöletet 3

 

ez teny. olvasd vissza magad peldaul itt a topikon is, melle meg revet reachert volvat vagy engem. eg es fold. 

Előzmény: advocatusdiaboli (1295708)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2024.05.16 -2 5 1295708

Már megint a saját hibával a másik felet vádolás... Ki is kezdett kötelezni, meg "a nemzet nem lehet ellenékben"-ezni?

Vödörszám öntitek a szart a ventilátorba, majd teljesen fel vagytok háborodva, amikor elkerülhetetlenül rátok is fröccsen belőle...

 

És rajtad is látom, hogy tényleg, még saját magadnak is elhiszed, hogy a "másik fél" kelti a gyűlöletet - miközben te meg a bandád költötök éves szinten százmilliárdokat erre... A másik félnek azon túl, hogy baráti körben meg ilyen ingyenes fórumokon elmorogja, mi nem tetszik neki - nincs is eszköze. A ti gyűlöletkeltő-gyalázkodó plakátjaitokkal van tele az ország - és utána ideállsz, és teljesen komolyan előadod ezt...

 

Döbbenetes. És egyben a pofátlanság csúcsa is.

 

De ami a legszomorúbb, hogy a végén még valamilyen szempontból igazatok is lehet - ugyanis ez egy olyan zsákutca (magasról szarni mindenki másra, áterőszakolni a saját érdekeinket bármi áron, ellopni minden mozdíthatót és tűzzel-vassal üldözni a tiltakozókat - magyarán egy szarul szervezett, egyoldalú és tolvaj diktatúrát kiépíteni), aminek tényleg az lehet a vége, hogy amikor már elviselhetetlenné válik a helyzet, és persze tárgyalni sem lehet, hiszen a magadfajták szerint minden tökéletes és minden kritika alaptalan - akkor nem marad más lehetőség, mint kaszára-kapára kapni...

Előzmény: Mr Reacher (1295701)
Surci11 Creative Commons License 2024.05.16 0 1 1295707

Ugye te is hiszel a szeretet és az összefogás szellemében? :)))

Előzmény: Mr Reacher (1295704)
huncut világ Creative Commons License 2024.05.16 -1 1 1295706

Te most mi a fenéről írsz? Én leírtam amit a merénylőről írnak a szlovák források. Erre reagálsz ilyen hülyén?

 

Ha az én véleményemre vagy kiváncsi akkor leírhatom. Szlovák média csak egy van. A progresszív liberális fősodrú különböző árnyalataiban, de mindegyikből ugyanaz folyik. Ficó ezekben maga az ördög, maffiózó és minden rossz ami el tudsz képzelni. Valószínűleg egy agyilag nem teljesen egészséges ember mindezt elhitte, hiszen a gyűlöletkampány óriási volt, mert a progresszívek 2 választást elveszítettek, a parlamaneti és elnökválasztást, és a merénylő frusztráltsága okozta a merényletet. Nem hiszem, hogy több van a történet mögött.

 

Nincs média amelyik feltette volna a független kérdést, hogy ilyen médiaközegben hogyan nyerhettek azok a pártok amelyek nyertek. Ha volt is ilyen kérdés, akkor a szokásos oroszozással, féknyúzozással, hoakszozásos váddal a szőnyeg alá söpörték a kérdést. Mint ahogy a progresszívek szokták.

Még hozzáteszem, hogy igen, vannak még a szlovákoknál (szélsőséges nevezett) alternatív médiák, amelyeket egy időre be is tiltott a fényességes hatalom amikor Ficoek ellenzékben voltak.

Előzmény: advocatusdiaboli (1295682)
BótosLaca Creative Commons License 2024.05.16 0 3 1295705

Finkelstein munkája beérett.

Előzmény: hummel8.2 (1295702)
Mr Reacher Creative Commons License 2024.05.16 -5 0 1295704

Ezt a hangvételt Ron Werber, az MSZP kampánytanácsadója honosította meg. Szerinted tűrni kellene a pofonokat?

Előzmény: hummel8.2 (1295702)
Mr Reacher Creative Commons License 2024.05.16 -5 0 1295703

Ugyanez a "szaklap" a fociklubokra is publikál ún. leggazdagabb rangsort. Tudod, hogy mi alapján? A bevételek alapján. Rettentő szakértő módon készülhet emez becslés is. Egyébként bárki lehet Mészáros üzlettársa

Előzmény: mica-r (1295700)
hummel8.2 Creative Commons License 2024.05.16 0 4 1295702

"..lámpavasazás, IFA platóra dobálás, földönfutóvá tétellel való fenyegetés, a patkányozás, a trágyával etetett gombázás.."


akkor lehet bayerzsoltikanal kellene reklamalnod, meg haverjainal a sajtklubban...

Előzmény: Mr Reacher (1295701)
Mr Reacher Creative Commons License 2024.05.16 -7 1 1295701

Ide vezet a lámpavasazás, IFA platóra dobálás, földönfutóvá tétellel való fenyegetés, a patkányozás, a trágyával etetett gombázás. Itt a fórumban ti is eltűritek, sőt hallgatólagosan támogatjátok is a szellemi követőik hasonló tartalmú szösszeneteik publikálását. Sokszor nem az áldozat, hanem a tettes mellé álltok.

Előzmény: rain dog too (1295620)
mica-r Creative Commons License 2024.05.16 0 0 1295700

Akkor a valós több lehet

Előzmény: Mr Reacher (1295697)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 2024.05.16 -3 0 1295699

az oreg egy mentalisan serult balfasz, aki olvasta folyamatosan a lippsi fos mediat, hogy fico maffiozo, oroszberenc, lebontja a jogallamot, stb.. (szarfos propahantatokat)

 

es ettol bekattant.

 

teljesen nyilvanvalo az ok es okozati osszefugges.

Előzmény: M.Zoli (1295695)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 2024.05.16 0 0 1295698

 Akkor nem irt volna sajat kis Mein Kampfot a ciganyok ellen.

 

mint advo? a kurucon is ideztek baszod. (amugy teljesen korrekt velemeny volt, de hat en naci rasszista vagyok)

 

ongol :)

Előzmény: M.Zoli (1295691)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!