Keresés

Részletes keresés

Hamster Creative Commons License 2011.04.13 0 0 10534

Sziasztok, egy kérdés: mikor érdemes a zsámbéki múzeumba látogatni? Érdemes alatt itt azt értem, hogy amikor be lehet nézni dolgokra, hallani magyarázatot hozzájuk, ilyesmi :)

monfondir Creative Commons License 2011.04.13 0 0 10533

Ezek nagyon jó képek! :) Mikor készültek?

A P-37-es dombja nekem nagyon furi. Ilyen meredek dombot nem igen láttam a Dél-Dunántúlon... A HIR fedezék és a HÁP fedezék akkor egy helyen van a HÁP-nál? Nem volt ott VP vagy Polje is esetleg? Az a vizuális ami a tetején van, nálunk is meg volt de csak HKSZ alatt volt használva (sugárfigyelés). A másik vízuális a műszerkert kereítésénél volt (nyomsávon túl) egy toronyban...

Előzmény: rellé (10530)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.04.12 0 0 10532

Az orosznak is megvolt a külső lőszerraktárja, ugyanúgy, ahogy nekünk. Három példát tudok. A sárbogárdi (afenetudjahányadik) harckocsiezred külső lőszerraktárja Sárbogárdtól nem messzi volt, a Kislók felé vezető út mellett. A kerítés már nincs meg, de a nyílt színek, ahol a felmálházott lőszert tartották, még megvannak.

Székesfehérváron volt szovjet laktanya bőven, és az egyiknek a külső lőszerraktára a 8-as főút bevezető szakaszától nem messzi van, mégpedig egy MOL? kúttal szemben.

A Dunaújvárosi műszaki ezred külső lőszerraktárja a laktanyájuk és a Duna-parti üdülők között van a domboldalon.

Az építőanyagszerzést ezek az objektumok megúszták eddig, ugyanis helyenként érdekes dolgokat találtak a kincskeresők, és még egyszer nem mertek odamenni. Hát igen, a szovjet elvtársakra nem volt jellemző, hogy mindent összeszedtek volna maguk után.

Előzmény: charlie21 (10531)
charlie21 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 10531

 

Sziasztok! Szegeden jártam a minap,mostanában ha tudom éppen hova megyek akkor szoktam nézgelődni van e ott valami amit érdemes megnézni.Ezt most néztem meg,az evezős pályával van szemben.Nekem lőszer raktárnak tünik,de sose halottam róla.Szegeden csak orosz laktanyát ismerek de az kicsit odébb van.Voltam a romos épületben de nem láttam semmilyen feliratot ,nem találltam támpontot.Ismeri valaki??

A másik : lehet hülye kérdés de gondolom sok fórumos van aki szintén nézegeti a térképet.Ha találsz egy magyar alakulat  volt laktanyáját akkor a közelében van egy jól látható helyen a lőszer raktára is.Számtalan pálda van rá.Illetve vannak a nagy központi tárolók ,Kapoly,Szecső,Recsk stb.... De ha orosz laktanyát találsz?Akkor ,legalábbis én nem igazán találok mellette raktár.

Persze a nagy központi tárolók itt is megvannak,Inárcs,Lovasberény,Márko,stb.....Tehát a kérdésem .Náluk más rendszer volt?Vagy én vagyok a vak!

rellé Creative Commons License 2011.04.12 0 0 10530

P-18+IFF

P-37

P-19/Dzsigit/,PRV-16

Nagy PRV

Hír fedezék, fent vizuális,alatta aHÁP.

MH 54/14 Baja

Előzmény: rellé (10529)
rellé Creative Commons License 2011.04.12 0 0 10529

MH 54/14 Baja

Előzmény: monfondir (10498)
gauls Creative Commons License 2011.04.11 0 0 10528

akkor velünk a helyed

 

Előzmény: tere (10526)
GaborN01 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 10527

Üdv!

Lom-hegy tegnap:

tere Creative Commons License 2011.04.10 0 0 10526

"DUNASZENTMIKLOS RT" ... Ott voltam soros, szívesen meglátogatnám én is!

Előzmény: gauls (10367)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.04.10 0 0 10525

Ilyen az, amikor a műsorvezető mindenáron ki akar valamit deríteni, lehet, hogy olyasmit, ami nem is létezett. A "szakértő" meg hiába próbálja bizonygatni az általa igaznak tudott adatokat, nem ér el vele semmit, mert az újságírónak teljesen más a célja.

Előzmény: zajza (10524)
zajza Creative Commons License 2011.04.10 0 0 10524

http://www.hirtv.hu/?tPath=/view/videoview&videoview_id=7567
Ajánlom figyelmetekbe, mondanak pár érdekességet, és ordító baromságot is.

charlie21 Creative Commons License 2011.04.09 0 0 10523

A kiskunlacházi volt szovjet repteret láttad.Őrzik ,reptér most is ,meg válalkozások települtek oda.De sokszor van ott rally verseny akkor egy része bejárható.A bejáráshoz akár több nap is kellhet .A nevem alatti képtárban találsz sok képet róla.Ha érdekel a téma akkor az eggyik legjobb hely a kezdéshez.

Előzmény: Törölt nick (10521)
zajza Creative Commons License 2011.04.09 0 0 10522

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2011.04.07 0 0 10520

Sajat otletek-nekunk, mivel kis orszag vagyunk fizikailag, gyorsreagalasu, gyorsan bevetheto mobil csapasmero egysegekben kellett volna gondolkodni, nem annyra fix objektumokat kellet volna nagy koltseggel epitgetni, aztan meg uresen hagyni

Nekunk, Magyarorszagra, eleg lett volna elektronikailag modernizalt regebbi gepek-Migek-lasd Romania-modernizalt Mig 21 korszerusitett elektronikaval, amiknel nagyobb db szam is lehetseges lett volna+hozza tartalek autopalya repterekkel, elrejtett alcazott bunkerekkel, mint a Grippeneknel, +maradt volna penz kerozinra es alkatreszre, amik olyan dragak,es repulni sem tudnak vele,mert kimelik, es mert egy jobbnak mondhato pilota rep.ido 40 ora per ev,per pilota, de a gyakorlat 25 ora per ev...alapdolgokat gyakorolni eleg, de legi harcot nem lehet vele eredmenyesen megvivni, mert taktikat nem lehet begyakorolni.Igy aztan sok egykori vadaszpilota kikot Kanadaban, ahol tuzoltorep.gepet veszet, vagy USAban permetezogeppilotakent tobbet repul, es tobbet is keres.

Delszlav haboruban mukodott az uss fuss, menekulj taktika, legvedelmi szinten, gyakori attelepules, keves radiohasznalat, minimalis kisugarzasi ido-arra mar gondolni sem merek, miutan szetvertek a honi legvedelmet, hogy a fixen telepitett raketakat mobilla tenni, jarmure tenni, azzal barhol objektumvedelmet lehet csinalni

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2011.04.07 0 0 10519

van tobb is, ami fuggolegesen kepes startolni,most talaltam oket-a legujabb

http://de.wikipedia.org/wiki/Jakowlew_Jak-141

elod

http://de.wikipedia.org/wiki/Jakowlew_Jak-38

 

meg korabbi

http://de.wikipedia.org/wiki/Jakowlew_Jak-36

 

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2011.04.07 0 0 10518

jok ezek a Harrierek, nekem tetszenek, ha haboru lenne jol elhet oket rejteni egyenkent, nem kell fix repter nekik, ha felszallnak vhonnet, utana mar tudnak uj helyen landolni, csak a briteknek van-volt, vmiert mas orszag nem tartotta hadrendben-egyebkent biztos bonyolult konstrukcio, a helybol felszallas miatt, meg biztos tobbet eszik ha fuggolegesen szal fel mint egy sima hagyomanyos v.gep.

Az oroszok is csinaltak hasonlot, rep.gep hordozora, azt hiszem Jak gyartotta, tpuszama nem ugrik be, de allitolag nem valtak be.

schlumberger Creative Commons License 2011.04.06 0 0 10517

,,Volt Tuzer, mikor leszel ott?anelkul nem sokat er a kiallitas,"

 

Ez így van, nélküle el se induljatok!

Sokáig önöződni nem fogtok.

Előzmény: VoltKatona(Lee) (10514)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.04.06 0 0 10516

Valami ilyesmit az amerikai már a II. Vh. idején kitalált, csak az lukacsos lemezcsíkokból állt, és sokkal merevebb volt. Természetesen az orosznak is volt valami hasonló (mármint az amerikaihoz hasonló) csak az oroszosan sokkal nagyobb és sokkal nehezebb volt.

Na és mit tekert a pilóta? Bűvös kockát baz+. Mondja valaki, hogy nem rossz hírünk van a világban!

Előzmény: VoltKatona(Lee) (10515)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2011.04.06 0 0 10515

Harrier, RAF Gutersloh, tabori repter, itt van minden, 1984-bol, figyeljetek a lemezmegoldast, ami a foldre, fure van fektetve, 2 perc-06 sec-nal



VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2011.04.06 0 0 10514

Volt Tuzer, mikor leszel ott?anelkul nem sokat er a kiallitas, ezt On hozta ossze, On nelkul ez a kialitas is, es az anyaga is sullyesztoben vegezte volna,

Onnek oktatnia kene az Akademian-az uj generaciot, a legvedelemre,a technikara-mert mar sok helyen kiderult, sokszor olyanok oktaknak, akik nem dolgoztak a technikaval, es nem is tudjakmirol beszelnek igy....

 

Előzmény: Volt tüzér (10509)
jagger3 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 10513

Szia Zoli!

 

Sajnos azért nem, mert a sok intéznivalóm közt a tényleges meló már nem fért bele, közbe.

A szabályzat megvan, a székhelyhez adnám a házam, és a szükséges 10 ember is éppen megvolt. Egyszerűen mindenféle macerához ( számlanyitás, ügyészségi és bírósági ügyintézés, apeh bejelentkezés és ilyesmi) - áttekintve az akkor előttem álló feleadatokat - nem volt elég erőm megtenni. Ezt önnálóan nem tudom megtenni mert mostanság még kevesebb szabadidőm van mint akkoriban, ezért áll az ügy.

Sajnálom, de valószínűleg túlvállaltam magam ezügyben és a körülmények még rátettek egy lapáttal.

 

Ami a várható hasznot illeti, most pesszimistább vagyok, vagyis nem hiszem hogy a sok lefolyt víz ellenére bármi is változott volna kis hazánkban beengedésügyben, - miért is változott volna - ezért is ment el a kedvem.

Nos, ennyit most, bocsánatot kérek.

 

Előzmény: AmbulanceZoli (10512)
AmbulanceZoli Creative Commons License 2011.04.06 0 0 10512

Az ám!! Már ovis! Amúgy apró(po)pó, miért is nem lettünk mi még egyesület?

Előzmény: schlumberger (10507)
schlumberger Creative Commons License 2011.04.06 0 0 10511

Azután meg Taszárral is ugyanez: még egy hétvége!

Előzmény: schlumberger (10510)
schlumberger Creative Commons License 2011.04.06 0 0 10510

Igaz: nullaszor valami az nulla.

De azért a valami az valami! A nulla meg nulla!

Előzmény: Volt tüzér (10509)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.04.06 0 0 10509

Nem leszek ott, tehát nem lesz, aki mesél. Vagyis annyit szán rá, amennyit akar. Ha akar, félórát, ha akar egyet.

Előzmény: schlumberger (10508)
schlumberger Creative Commons License 2011.04.05 0 0 10508

Az bizony kötelező gyakorlat. Szánjál rá háromszor annyi időt, mint először gondoltad.

Előzmény: VoltKatona(Lee) (10505)
schlumberger Creative Commons License 2011.04.05 0 0 10507

már ovis a gyerek??? Ilyen régen volt az alapító közgyűlésünk, amiből lófasz se lett?

Előzmény: AmbulanceZoli (10491)
hadsz Creative Commons License 2011.04.05 -1 0 10506

"Taszaron nyilt muzeum"

 

Azt mindenképpen csak ajánlani tudom!

Előzmény: VoltKatona(Lee) (10505)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2011.04.05 0 0 10505

Taszaron nyilt muzeum, meg akarom nezni majusban, ha ossze tudom hozni utana Zsambekot is, de csak hetkozben tudom valszeg...

Előzmény: horex (10478)
rellé Creative Commons License 2011.04.05 0 0 10504

A műszerészt is kihagytam a létszámból. Ígértem egyszer képeket de egyszerűen nem jutottam ki. Régi képek vannak azt felrakom nemsokára. Hír szakasz tagja voltam ,a konyhát,kaput, vizuális ,néha az örségbe is mi adtunk létszámot,volt olyan hogy  vittem a  rellét,mellete agregátoros,műszerész,csellós,vizúális is voltam/hétvégén/szerinted milyen volt a szolgálat?/ Én voltam  a Dallam kocsi ,Körösre adtam a vonalat ha repűlés volt ,ők voltak az Ívhid kocsi,majd megírom ki volt az ottani  kezelő,ők meg tovább játszották Városföldre.Igy ment Kecsóra a levegő/igy hívtuk/.Volt hogy elszántották a koncit.Imádtak minket kecson  mikor vittem postát a reptér Háp-jára volt morgás a színvonalunkról.Tisztelgés  nem volt, kaja elég szar, szolgálat csőstől,de jó volt valamilyen szinten,a hadnagyunk jó volt ha látta a szolgálat is jó volt.

Előzmény: monfondir (10498)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!