Keresés

Részletes keresés

ancsil01 Creative Commons License 2007.01.09 0 0 509

szia!

azokat nem kell sehova kötni, fel nem használt inverterek.

üdv és sok sikert!

Előzmény: zebulónia (508)
zebulónia Creative Commons License 2007.01.09 0 0 508

Szia!

Köszönöm szépen a rajzot, összeszedem az anyagot és majd beszámolok róla, hogy mi lett belöle. A tanácsodat a hűtésre, meg a vezetékek méretezésére betartom.Lehet hogy nagy butaságot kérdezek: a 6. és8.-as pontokat hova kössem?Üdv.L.

Előzmény: ancsil01 (498)
Tzl Creative Commons License 2007.01.09 0 0 505

Tudom én is, hogy nincs jobb mint más faszát verni a csalánba. :o)

 

Szóval te úgy gondolod, hogy ha rendesen hűtve van a meleg fele akkor terhelhetem nyugodtan? A ventillátor ugyanarról a tápról megy mind a peltier, így nagyobb feszen a ventillátor is több levegőt áramoltat. (Ráadásul négyzetesen) Tehát ez meglesz.

 

Azért vagyok ilyen aggodó mert a pertierekhez abszolút nem értek. És valahol azt olvastam, hogy semmi előjele a túlterhelésnek, csak egyszerűen el kezd esni az áram, ahogy mennek tönkre a félvezetők benne, ezért kell nagyon betartani a határfesz értékeket. De itt ez ugye ismeretlen...

 

Mindgey, mert már felbátorodtam annyira, hogy meg fogom fingatni egy nagyobb tápról. Köszi a segítséget.

 

Tzl

Előzmény: Törölt nick (504)
Tzl Creative Commons License 2007.01.08 0 0 503

Köszi Kiran!

Csak számomra az az elképzelhetetlen, hogy egy kinai cuccban ekkora túlméretezés legyen.  Na mindegy, kipróbálom nagyobb feszen.

Előzmény: Törölt nick (501)
Ajtony094 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 502

Szia!

 

A nicd akkukat  feltöltve kell eltenni, mint szinte minden akkut. A nicd akku kisülése lassú, de ha hosszabb ideig tárolod, az újra használat előtt kell egy kisütés, majd újra töltés. A teljesen lemerült akku (0 körüli kapocsfesszel) nehezen nyitható, és ráadásul lemerülve hajlamos engedni a "levét".

 

Üdv

Előzmény: whity (489)
ancsil01 Creative Commons License 2007.01.07 0 0 498

szia!

itt van egy pl.

a fet- eket hűtőbordára szerelni, a teljesítmény a trafó terhelhetőségétől függ, a kéken jelölt vezetékek minél vastagabbak legyenek.

Előzmény: zebulónia (497)
zebulónia Creative Commons License 2007.01.07 0 0 497

Szia!

1000.-1500watt.

Bemeneti fesz 12, vagy 24.v

kijövő 220.v (230.volt)

Előzmény: ancsil01 (496)
ancsil01 Creative Commons License 2007.01.07 0 0 496

teljesítmény?

feszültség?

Előzmény: zebulónia (494)
Ajtony094 Creative Commons License 2007.01.07 0 0 495

Szia!

 

Egyszerű autósboltokban kapható egy festék, amivel a fűthető hátsó ablak fűtőszálát lehet javítani (2000-2700 ft közötti az ára). Festék, ami kötés után vezetőként működik.

Elektronikai boltokban kapható: GRAPHIT 33 spray, valamilyen edénybe kell belőle fújni, és mint festéket felkenni. Vezetővé válik száradás után, de viszonylag magas az ellenállása (1000-2000 ft közötti az ára).

www.sini.hu ,www.hqnedis.hu ,

Üdv

Előzmény: Oecsisajt (490)
zebulónia Creative Commons License 2007.01.06 0 0 494

Hali!

Nagyon kellene egy INVERTER KAPCSOLÁSIRAJZ, kérlekszépen ha van Valakinek , küldje el.

Köszi!

TEODOR Creative Commons License 2007.01.06 0 0 493
Bót nincs alkoholos filc van azzal javithatsz maratás előtt kedved szerint , a fólián is és a fotózás után is .
Előzmény: Oecsisajt (490)
Tzl Creative Commons License 2007.01.06 0 0 492

Nem értem: A beültetett NYÁKon szakadt el egy vezetőfólia vagy van egy NYÁKterved folián és azon kopott meg a rajzolat, és azt akarod kijavítani fotózás előtt.

Előzmény: Oecsisajt (490)
Tzl Creative Commons License 2007.01.06 0 0 491
Oecsisajt Creative Commons License 2007.01.06 0 0 490
Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy van egy fóliára nyomtatott NYÁK-om, amit szeretnék megjavítani. Nem tudtok vmi olyan boltot, ahol tudok ehhez vmilyen spray-t, vagy pasztát beszerezni?

Előre is köszi!
whity Creative Commons License 2007.01.05 0 0 489
Sziasztok,
Abban kérnék segítséget, hogyha van egy nicd aksim azt hogyan kell normálisan tárolni. Mondjuk ha fél év mulva kívánom használni.
Segítséget előre is köszi
naox Creative Commons License 2007.01.05 0 0 488
Biztos, hogy OK az a LED-karakterisztika? Nem lehet, hogy a ledbe mar eleve beepitettek egy ellenallast? Meg a negy fenyereju ledek se nagyon szoktak 50mA fole menni...
Tzl Creative Commons License 2007.01.05 0 0 487

Peltier elemekhez ért valaki?

 

Van egy ilyen párátlanítóm:

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMUZPVlZoZWtaT1pXdEZlUT09&pid=VkZaU1VrMUZOVFpYVkU1UFlXMU9Ndz09

amit egy kicsit meg kellene tuningolnom. Jelenleg van van benne egy 4x4centis peltier elem és egy PC ventillátor, és az egész 9 voltról megy, és 23Wattot fogyaszt.

Na most a Conradban a 4x4 centis elem 15,4 volton 41Wattos:

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMVZNVVZWV0doUFpXeEZlUT09&pid=Vkd0U2NrNVZOVVZSVkZKT1VrVnJPUT09

Azt olvastam valahol, hogy a peltierek áram-fesz karakterisztikája teljesen egyenes, vagyis ohmos terhelésként viselkedik. Így ha kiszámolom az én készülékemben lévő peltiert, az is 15,4 volton kb 40Wattot fogyasztana.

Szerintetek kibírná? Hogyan lehetne ezt kideríteni?

Végő esetben kipróbálom aztán másnem veszek bele egy fenti 41Wattosat.

 

Köszi:

Tzl

Tzl Creative Commons License 2007.01.05 0 0 486

Akarom mondani: ha áramra szabályoztok akkor a tranyó disszipál nem ellenállás. De ettől még igaz. :o)

Előzmény: Tzl (485)
Tzl Creative Commons License 2007.01.05 0 0 485

Ha a trafóról terheletlenül jön le ennyi akkor az természetes. Jellemző hogy nagyon csúcsra járatják a trafókat és hogy teljes terhelésen se essen jelentősen a névleges fesz alá a kimenetük, ezért kicist nagyobb feszre tekerik őket, így üresjárásban akár 30%-kal is többet adnak le.

Jellemzően ilyenek a Puskás trafók. Pl a 2x12voltos simán lead 16-17 voltot is üresjáratban.

Néhány sorba kapcsolt autó égővel nézd meg mennyire esik a feszültsége. szerintem 1-2 Ampernél már bőven 40 volt alatt leszel.

De a kondikat mindenképpen ki kellene cserélni nagyobbra mert nem szeretik ha ennyire határon vannak. Pláne még melegedő helyen!

 

LED-es lámpa:

Azt azért ne felejtsétek el ha áramra szabályoztok 220-ról, akkor az össz disszipáció ugyanannyi lesz függetlenül a LED-ek számától. Tehát ha kevesebb esik az ellenálláson akkor több esik a LED-eken.

Nehogy felgyulladjatok! :o)

 

Tzl

Előzmény: icah318 (484)
icah318 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 484
szia,

a tap mar kesz es per pillanat terheles nelkul a 35V-os kondin 44V van, feszultseget szabalyozza 0-18-ig, aramkorlatozast meg nem probaltam ki, ertheto okokbol. kerdes hogy a 175W-ot minek kell birni, mert ha csak a tranyoknak azok birjak. na igen az LM317 nem bir csak max. 1.5A-t a 2679 nem tudom mennyit bir azt hiszem ez valoban nem segit. van valami mod ra hogy meg a valtakozo feszultseget csokkentsem a bemenet elott?
mi a helyzet a tirisztoros megoldassal? az adna allando pl. 200V bemeno AC-t, az mar jo lenne...
Előzmény: Törölt nick (483)
icah318 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 482
a kimeneten 0-20V lesz.
icah318 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 481
sziasztok, adott egy megepitett tapegyseg ami max. 35V var a bemeneten, nekem viszont 44V-m van a graetz es a puffereles utan. Mit kene tennem hogy lecsokkentsem 35V-ra? a tapon max. 5A folyna at.
jeriko2 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 479
Szia!

Köszi, én is pont erre gondoltam, valószínű valami hasonlót valósítok majd meg, csak az előtétellenállás helyett két tranzisztort teszek be (lásd ábra, csak persze az alkatrészeket méretezni kell). Egyébként sok led lesz, mivel világításról van szó és azért a led-ek fénye nem túl erős.

A kapcsoló üzemű IC-re azért gondoltam, mert szeretnék csinálni aksiról működő dolgokat is, ahol esetleg változhat a feszültség is (nem tudok vele precízen számolni), valamint fontos a minél alacsonyabb fogyasztás (tehát nem disszipálom el a felvett energia nagy részét).
Előzmény: Törölt nick (471)
ancsil01 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 478

nem azt mondtam, hogy buta vagy, hanem azt, hogy butaság volt azt írnod, hogy a stab ic felesleges a feszültségre.

azt is készséggel elhiszem, hogy okos vagy, de azért én a helyedben ezt átgondolnám még egyszer:

"...mivel a LED-eket inkább adott árammal szokták meghajtani..."

 

 

Előzmény: jeriko2 (477)
jeriko2 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 477
Szia!

Nem vagyok azért annyira buta mint hiszed, elég sok kapcsolást terveztem és kiviteleztem anno hobby szinten (volt köztük nem egy olyan, ami két tranzisztorral hálózatról hajtott meg led-eket egyszerű áramkorláttal, biztos ismered ezt az alapkapcsolást), és talán a végzettségem is megvan hozzá azóta. Amiért segítséget kértem, az az, hátha tud valaki mondani egy konkrét IC-t. Hát sajnos nem.

Amit butaságnak tartasz, talán nem a szövegkörnyezetből kiragadva kellene értelmezned: egy led-es kapcsolásban szerintem tényleg felesleges a stab IC, olyan stab IC ami pedig feszültséget stabilizál, meg végképp felesleges, mivel a LED-eket inkább adott árammal szokták meghajtani. E szempont miatt jó a soros kapcsolás is, mert így minden LED-en azonos áram megy keresztül, ellentétben a párhuzamossal, ahol a gyártási bizonytalanság miatt ez bizony szóródik - még ha nem is jelentősen. Ráadásul a párhuzamos kapcsolás miatt 50 led felett már jelentős áram fog folyni az egész rendszerben és sokkal több/vastagabb vezetékre is lesz szükség.

Jó forrasztgatást!



Előzmény: ancsil01 (470)
tere Creative Commons License 2007.01.04 0 0 476
Mondjuk ott alant szó nem volt pwm-táplálásról... :D
ancsil01 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 473
má' mié' kéne? ócsó a led :):)
Előzmény: tere (472)
tere Creative Commons License 2007.01.04 0 0 472
A 230-at gyökkettővel szorozzuk má meg...
(1,4142)
Előzmény: Törölt nick (471)
ancsil01 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 470

háááát... nem vagy egy elektromérnök típus:)

azt csinálsz, amit akarsz - tanácsot kértél, azt adtam...

...................................................

a ledeknek csak egyik jellemzőjük az áramerősség, a fesz sem mellékekes.

a 220 problematikájáról már mások is írtak, nem akarom ismételni. az izzó nem jó példa, mert azok eleve az adott feszre készülnek, meg a működési elvük is egészen más...

a soros kapcsolás áram és feszültségviszonyait meg azért nem ártana, ha egy kicsit tanulmányoznád...

(még egy jótanács: azért máskor olyan butaságot ne írj, hogy a stab ic tök felesleges főleg feszre:)

p.s.:

legalább nézd meg a linkelt oldalt - meglátod, hogy milyen egyszerű válasz van a problémádra.

Előzmény: jeriko2 (469)
jeriko2 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 469
Szerintem stab IC totűl felesleges, főleg feszre. Sokkal érdemesebb áramkorlátozót építeni két tranzisztorból, nem? Akkor a LED-ek sem nyíródnak ki, ráadásul sorba lehet öket kötni, így nagy áramok sem lesznek (kevesebb év vékonyabb drót).
Miért baj ha a 220-ra kötöm? A normál izzók is arra vannak kötve.
Előzmény: ancsil01 (467)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!