Keresés

Részletes keresés

lgabica Creative Commons License 2005.07.08 0 0 8493

Na, közben elírtam az árat, a 120 euró 120 font lett volna, de mi akkor se kértük a szobát. Viszont utólag láttam, hogy Gabi (Gmax) már leírta ugyanezeket. Inkább legyen meg kétszer, ha már így alakult. :)

Előzmény: lgabica (8492)
lgabica Creative Commons License 2005.07.08 0 0 8492

Nálunk este 10-től azt hiszem 1-ig volt késői vacsora. De még akkor is lehetett válogatni.

Nekünk elvileg 12-ig kellett elhagyni a szobát. Akinek szerencséje volt és nem ment senki utánuk oda, azok maradhattak tovább is. Mi csak 120 euróért maradhattunk volna (3-ig). Inkább kijöttünk. Volt a recepció mellett egy szoba, oda pakoltunk be. Akkor mentünk ebédelni, még sétáltunk egyet, aztán vártuk a hazaindulást.

Terrorveszély? Attól abszolút nem kell aggódni, annyira nagyon vigyáznak a rendőrök, hogy ez kizárt.

Jó pihenést (mindenkinek, aki most utazik)!

Gabi

Előzmény: dohosa (8482)
adibacsi Creative Commons License 2005.07.08 0 0 8491
Hát nem is tudom hogy fogom meghálálni ezt a sok hasznos infót!! Kösziiii!
Előzmény: bebibm (8487)
kandika99 Creative Commons License 2005.07.08 0 0 8490
szia Szoval minden tokeletesen folyt le az egesz nyaralas alatt... Azt a citromos italt hasmenes ellen hol lehet beszerezni? Milyenek voltak a programok Benekkel? Hogy vettetek fel veluk a kapcsolatot ott kinn? SMS-ben? Es aztan valahol talalkoztatok veluk? Tenyleg olcsobbak mint az utazasi irodak? Melyik iroda szervezeseben voltatok? A felpanziosok is vacsorazhattak este kesoig vagy csak az AI? Bocs a sok kerdesert de 10 nap mulva en is indulok. Koszi
Előzmény: G.max (8484)
szendem Creative Commons License 2005.07.08 0 0 8489

Szia Kati és mindenki, akik Benék levelére várnak!

A mai nap folyamán válaszolnak mindenkinek.

 

Üdv.:

Márta

Előzmény: zsiványka (8473)
raistlin Creative Commons License 2005.07.08 0 0 8488

Sziasztok!

 

Az All Inclusive ellátásról nem árt tájékozódni a szálloda recepióján vagy éttermében (nem a magyar idegenvezetőknél - azok többször is félrevezettek). Mi a Shedwan Garden-ben voltunk, ahol van vagy 6 étterem, de az AI csak egyetlen egyre vonatkozik, egy másikban ingyen volt a kaja, de az italok (üdítők is) fizetősek voltak, a többiben meg minden fizetős volt. Ezt az első este jól megszívtuk - senki se mondta előre. Utána jól összehaverkodtunk az étterem menedzserével, aki tájékoztatott az összes részletről, amiről az idegenvezetőnek kellett volna, azután volt olyan kedves, hogy át is kísért minket a megfelelő étterembe és beajánlott az ottani főnöknél. Persze mindez az első ötdolcsis átadása után.  :)))

 

Raist

Előzmény: twfce24 (8436)
bebibm Creative Commons License 2005.07.08 0 0 8487

Szia adibacsi !

Egyiptomban minden alku kérdése.

Minden belépő olcsó, ezért nem érdemes (szerintem ) kiváltani a kártyát. Átküldtem neked a belépő árakat Luxortól Abu Simbelig. A taxi szintén olcsó, nem fejenként, hanem taxira fogtok fizetni.

Italokat mindenhol lehet venni (Kairo, Hurghada,Luxor, Asszuán ).MIndenhol vannak boltok.Alkudjatok. A 1,5 L viz :1,5 - max 3 LE lehet a városban.Szeszt is kint érdemes venni a duty freeben.

A hajós árakat átküldtem.A sör a hajón tényleg elég drága.De a többi annyi ,mint nálunk, vagy egy kicsit olcsóbb.

bebibm

Előzmény: adibacsi (8415)
szendem Creative Commons License 2005.07.08 0 0 8486

Szia ananász912!

 

Valamiről lemaradtam? Esetleg részleges amnéziában szenvedek? Isten ments, hogy megbántsalak, de nem tudom, miért is kellenne egyeztetnünk? :-)))) Ennek ellenére elárulom, hogy szept. 14-én indulok és már lekötöttem az utamat.

Kérlek, jelezd, amennyiben csupán tévedés volt a kérdésed!

Üdv.:

Márta

Előzmény: ananasz912 (8480)
G.max Creative Commons License 2005.07.08 0 0 8485

Terrorveszély ügyben valami illetékest kérdezz meg.

Gabi

G.max Creative Commons License 2005.07.08 0 0 8484

Szia!

Vacsival vártak minket, de mivel a repcsin mi jól belkmároztunk, nem voltunk éhesek,  így nem mentünk be enni. Egyébként minden nap éjjel egyig volt kései vacsi bárkinek. Ez a Palmn Beachben volt. Elhagyni a szobát 12-kor kellett volna, de mi lebeszéltük a recepción előző nap, hogy ha lehet indulásig maradnánk a szobában. Nem is volt ez gond. Fizettünk 180 egyiptomi fontot és este 8-ig maradhattunk. A busz 8.50-kor jött értünk. Teljesen nyugis volt így az utazás. Nagyon féltem ettől a késői időponttól, de szerintem nagyon jó. A reptér magérkezésekkor tök üres volt, nem volt nyüzsi. Egyiptomban is talán csak mi voltunk indulók.

Jó utat érezzétek jól magatokat!

Légyszi próbáljátok ki, ha kell (remélem nem) az egyiptomi citromos italt a hasmenés ellen, hogy nektek is beválik-e. Nekünk szuper volt gyógyszer nélkül is. Nagyon kíváncsi vagyok erre.

Üdv Gabi 

Előzmény: dohosa (8482)
Timva Creative Commons License 2005.07.08 0 0 8483

Sziasztok!

Mi júniusban 12 napos úton voltunk és mindent Benékkel szerveztünk-Luxor, Cairo 2 napos, búvárkodás-, és minden jó volt. Akkor beszélgettem Zitával az ő csoportvezetőjükkel, hogy hányszor megy Luxorba és említette, hogy hetente 2 alkalommal, így szerintem kérdezzetek erre rá.

V.Timi

Előzmény: G.max (8479)
dohosa Creative Commons License 2005.07.08 0 0 8482
Köszi Gabi a tanácsokat. Mi ma este repülünk. Szóval lesz vagy éjfél mire a szállást átvehetjük. Ti még kaptatok a szállodában vacsorát?
Amikor hazafelé jöttetek, mikor kellett elhagyni a szobát.

Mivel mi péntek éjjeltől - péntek éjjelig leszünk, igy a szombati Luxor nekünk is kizárva. Ezért előre irtam Benéknek egy levelet és lehet, hogy most hétfőn megyünk.
Ezt holnap megbeszéljük velük. Hihetetlen, hogy ha minden jól megy akkor holnap reggel tenger mellett ébredek. :)))))))

Szertintetek a "terrorveszély" miatt ki kell menni előbb a reptérre?

Előzmény: G.max (8479)
lgabica Creative Commons License 2005.07.08 0 0 8481

Szia Gabi!

Sharm el Nagában természetesen fürödtünk. Előbb a tengerben, amíg láttunk valamit, aztán átmentünk a medencébe is.

Luxor nagyon szép volt, de a végére, amikor a Királyok és a Királynők völgyébe értünk, akkor már fáradtak voltunk és iszonyú meleg is volt. Bianka egész jól bírta, szerencsére nem volt vele gond.

 

A férjemet elkapta a 3. nap éjjel egy jó kis hasmenés, 2 napig gyógyszerrel tömte magát, aztán szépen visszazökkent. Igazából nem tudjuk, mitől, egyszer evett valamilyen meleg desszertet banánnal, lehet, hogy az zavarta meg.

Én azt nem kóstoltam, de szinte minden nap ettem pudingot vagy tejberizst, pedig attól "tiltottak". És nem lett semmi bajom tőle. Szerintem embere válogatja, ki mire érzékeny.

Gabi

Előzmény: G.max (8479)
ananasz912 Creative Commons License 2005.07.08 0 0 8480
szia szendem azt szeretnem megkerdezni hogy mikor mesz egyiptomba?es megvetted mar a jegyed?en meg varok vele de erdekelne hogy hogy tervezzem a vasarlast mert en augusztus vegen max. szeptember elejen szeretnek menni.
G.max Creative Commons License 2005.07.08 0 0 8479

Szia lgabica!

Örülök, hogy jól éreztétek magatokat! Nekem minden vágyam az volt, hogy lássak delfineket, de sajnos nem jött össze. Majd legközelebb. Sharm el Nagán fürdőztetek is? Luxor milyen volt? Hőség? Gyerkőc hogy bírta?

Üdv Gabi

 

Aki pénteken utazik, azért elmondom, hogy Líviáék amikor mi  kint voltunk (egy hete) hétfőn nem indítottak Luxort. Azt mondták több kérés volt, hogy ne hétfő legyen, hanem szombat. Úgy tudom hetente csak egy Luxort indítanak. Aki pénteken megy időbe tájékozódjon. Mi mivel péntek éjfél körül értünk a szállóba (egyébként Kartago-semmi gond nem volt), így a szombati kirándulás szóba se jöhetett. Közben lefixáltuk Liviékkel a hajózást, mire kiderült, hogy a Kartago vasárnap csinálja a Luxori programot, így az is kimaradt. Szóval a pénteken indulók időben tervezennek. Mivel Luxor kimaradt így tuti mennünk kell vissza valamikor.

 

Még valami. Mi a vízumot az irodánál vettük (akkor még nem olvastam fórunot), de nem volt semmi gond a sorban állással. Mi az elején voltunk a sornak, pillanatok alatt berakták a bélyeget. Majd mi a csomagogokért álltunk a futószallag mellett, mások a bélyegért. A busznál senkire sem kellett várni. A bank ablaknál tényleg nincs senki, hacsak nem fórumos az egész repcsi.

Jó utat mindenkinek!

Gabi

lgabica Creative Commons License 2005.07.08 0 0 8478

A naplemente után már nem merültünk a tengerben. Utána kb. jó fél órával később értünk a tengerhez, akkor már kezdett sötétedni, úgy meg nem sok értelme lett volna. De ha esetleg ti korábban értek oda és viszel szemüveget és pipát, semmi akadálya nem lesz!

Gabi

Előzmény: zsiványka (8473)
Bridget1 Creative Commons License 2005.07.08 0 0 8477
Én most írtam Benéknek, aztán majd nézem, hogy jön-e válasz :)
luce36 Creative Commons License 2005.07.08 0 0 8476
Én is irtam nekik 2 napja de nem jön válasz tölük.
Előzmény: zsiványka (8473)
BGaba Creative Commons License 2005.07.08 0 0 8475
A Dana Bechról írtam a 7063, 7064 számon.
Előzmény: #Falcon# (8471)
y42 Creative Commons License 2005.07.08 0 0 8474
Aha! Szóval Te voltál az. Ugye ez éppen egy hete történt!:-))
Előzmény: lgabica (8465)
zsiványka Creative Commons License 2005.07.08 0 0 8473

Sziasztok!

Sharm el naga miatt én is kerestem Benéket de még nem jött válasz. A naplemente után volt felszini merülés?

Miért akartok itthonról bármiféle alkoholt vinni? Kint a vámmentes boltban 24 vagy 48 óráig vásárolhattok megérkezésetek után, a házipálinkán kívűl szerintem bármit megkaphattok.

Jó utat annak aki a napokban indul!!

üdv:Kati

adibacsi Creative Commons License 2005.07.07 0 0 8472

Kösz a vigasztalást mindkettőtöknek! Egyébként így belegondolva már csak 19 nap :)

 

De azt hiszem aki két-három havonta jár Egyiptomba, az sem panaszkodhat Márta... :)) Mondom én, hogy te biztos valamelyik hotel tulaja vagy. Már tudom is melyik... :)))

#Falcon# Creative Commons License 2005.07.07 0 0 8471

Sziasztok!

Mi jövőhét pénteken, 15-én megyünk a Dana Beach hotelbe AI-ra 1 hétre. Eredetileg a Sunrise El Palacio-ba készültünk a saját korallzátony miatt, de oda már nem maradt last minute-os hely a jövőhétre. Az Euro-travellel megyünk, mindenennel együtt 110 ezerre jött ki fejenként. Megy valaki még ekkor a fórumosok közül? Az utazási irodában azt mondták, hogy nagyon jó szálloda. Én a központtól való távolságot sokallom egy kicsit, meg egy hasonló korallzátony is jól jönne mint amiről a Palacio-nál írtatok. Akinek van tapasztalata a Dana Beach - ről legyen szíves írjon már egy pár sort, hogy mire kell számítani!

Ákos
szendem Creative Commons License 2005.07.07 0 0 8470
Nekem még 2 hónap!

Előzmény: adibacsi (8468)
lgabica Creative Commons License 2005.07.07 0 0 8469
Hidd el, én szívesebben várnék még 3 hetet az indulásig, mint hogy most itt múlt időben beszélek róla. :)))
Előzmény: adibacsi (8468)
adibacsi Creative Commons License 2005.07.07 0 0 8468

Brühaha....

Még 3 hét!

Előzmény: lgabica (8467)
lgabica Creative Commons License 2005.07.07 0 0 8467

Igen, mi láttunk delfint, amikor épp a Teknős béka sziget felémentünk. Voltak vagy huszan, ugráltak, uszkáltak, de aztán elmentek.

Viszont akik másnap mentek merülni, Lívia mesélte, hogy egész nap velük voltak a delfinek, együtt fürödtek velük, nagyon játékos kedvükben voltak. Úgy fájt a szívem, hogy nem lehettem ott.

G.

Előzmény: szendem (8466)
szendem Creative Commons License 2005.07.07 0 0 8466

Az valóban szuper lehetett!! A murénák engem is mindig lenyűgöznek. Delfines helyeken jártatok? Az még egy igazi nagy élmény.

Örülök, hogy láttátok Nagát is, én nagyon élveztem az ottlétet.

Előzmény: lgabica (8465)
lgabica Creative Commons License 2005.07.07 0 0 8465

Szia Márta!

A lányomnál nem az volt a fő kérdés, hogy engedem-e. De a sznorizásnál szerintem kicsit megrémülhetett a mélységtől, másrészt az apja épp egy hasmenéses rosszullét közepén járt azon a napon, úgyhogy azt mondta, inkább vele marad a fedélzeten. Úgyhogy nem jött. :)

Képzeld! Két merülés között a fedélzetről az egyik arab srác bevitt jó messzire, hogy megmutasson a mélyben egy óriási murénát! Szuper volt! :)))

Gabi

 

Előzmény: szendem (8463)
twfce24 Creative Commons License 2005.07.07 0 0 8464

Amilyen cselesek az amcsik simán lehet :-)

 

Előzmény: cosmopolita (8461)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!