Keresés

Részletes keresés

DonRazzino Creative Commons License 2012.04.10 0 0 121233

olahtamas sporttárs tartozik neked egy pár résztvevővel a 121191-es hozzászólásában elkövetet rémhírterjesztés miatt. :-)

Előzmény: Vagdalthús (121226)
El-kocogó Creative Commons License 2012.04.10 0 0 121232

Sziasztok!    Ha valaki jönni szeretne a szombati MÁTRABÉRC 55 TT re Nyíregyháza irányából akkor irjon Csaanta@gmail.com vagy telefonáljon 06/20-371-45-75   Úgy néz ki,hogy van még 2 hely.A célban már várni fog a kocsim amivel haza is megyünk.

Bribor Creative Commons License 2012.04.10 0 0 121231
Előzmény: Vagdalthús (121226)
szeletura Creative Commons License 2012.04.10 0 0 121230

Ahogy korábban is jeleztem a rövid távon ott leszünk párommal és hazafelé a vonattal - Veletek - jönnénk.

 

A címemre írd meg légyszíves milyen címre, mennyit és mikor fizessek/utaljak?

Előzmény: Vándor Csillag (121229)
Vándor Csillag Creative Commons License 2012.04.10 0 0 121229

Felhívnám a figyelmeteket, hogy a Bubu 30 túra nosztalgiavonatos nevezési határideje ma jár le.

Kérjük, aki szeretne ezen az eseményen részt venni, feltétlenül jelentkezzen minél előbb!

Köszi!

ToteszB Creative Commons License 2012.04.10 0 0 121228

Tojás 20 beszámoló. Megúszva a dagonyát, jó hangulatban, közepes időben :) Nagyszerű gesztus volt az MVTE-s pohár ;)

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.04.10 0 0 121227

Sajnos most nem tudom ígérni magam. :-(

Előzmény: R.Gellért (121224)
Vagdalthús Creative Commons License 2012.04.10 0 0 121226

Köszönjük, hogy ott voltál, miként mindenkinek, aki eljött. Tény, olyannyira beparáztatták a népet a rémálomszerű időjárással -amiből gyakorlatilag semmi nem valósult meg, szvsz tökéletes túraidő volt-, hogy az eddigi 300-150-200 fős létszámhoz képest ezúttal alig haladta meg a 80 főt a létszám. Viszont mindenki jól érezte magát szemlátomást, és igyekeztünk is tenni érte, ellátás (a szokásos pálinka is megvolt persze), díjazás, különdíjak -lásd a te esetedet-, sűrű szalagozás formájában, s ismét eljöttek biodíszletet képezni a Váci Huszár- és Nemzetőr Bandérium tagjai, akiknek ezúton is megköszönjük a közreműködést. S a Látó-hegy, a Naszály most is virágba borult, és gyönyörű kilátást biztosított.

 

Természetesen nem szegi a kedvet a létszám, egyszer hopp, máskor kopp, ez ilyen műfaj. De hogy jövőre fedett rajthelyszínt keresünk, és nem akarunk harmadszor is (merthogy tavaly is szél volt a parton rendesen) átfagyni, az biztos :-) Továbbá át is alakítjuk kissé a rendezvényt, addigra készen lesznek a Mária út (sárga és piros) hiányzó váci szakaszai, így majd kizárólag jelzett utakon visz a túra.

 

Előzmény: DonRazzino (121223)
Lestat1758 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 121225

Fuvart keresek a Mátrabércre 2 fő részére Budapestről, lehetőleg oda-vissza útra. 12-13 órás teljesítést tervezünk. Elérhetőségek az adatlapomon.

R.Gellért Creative Commons License 2012.04.10 0 0 121224

SEGÍTŐKRE VAN SZÜKSÉG!!!

 

Kedves Teljesítménytúrázók!

 

Itt a fórumon már többen írtunk élménybeszámolót, arról hogy vakokkal teljesítménytúráztunk.

Zsófinak, akit én szoktam kísérni, és néhány ismerősének felajánlottam, hogy menjünk el túrázni a Cuha-patak völgyébe.

Zsófi kapott is az alkalmon és szólt mindenkinek, így végül úgy alakult, hogy 40-en fogunk túrázni.

A 40 fő úgy áll össze, hogy 25 látássérült és 15 kísérő.

A túra folyamán velünk fog tartani egy geológus ismerősöm is, aki kétszer fog előadást tartani a Bakonyról és a Cuha-patak völgyről.

A túra április 15-én, vasárnap lesz. Zircről - Vinyéig fogunk gyalogolni, többszöri megállással.

Budapestről a Népligetből indul mentesítőjáratunk reggel. A találkozó 6:30-kor van a jegypénztáraknál. (Alsó szinten.)

Vinyéről vonattal jövünk haza, ami 16:57 perckorkor indul.

 

Amiért írok!

Szükségem lenne két markos legényre, vagy hölgyre, akik segítenek a gázlókon való átjutáson.

Szombaton mikor bejártam az útvonalat, akkor megállapítottam, hogy 9 gázlóból 3 olyan, ami még nekünk látóknak is gondot okoz.

Ezért arra gondoltam, hogy legyen két ember, akik gumicsízmával a patakban állva kísérik a látássérülteket.

A legfőbb cél a patakon, szárazlábbal való átkelés!

 

Ha valaki eltudna jönni, nagyon nagy segítség lenne!

Ha velünk utazik, akkor tudunk ingyenes utazást biztosítani!

Jelentkezni nálam lehet: radogellert@gmail.com 

 

Köszönettel:

R.Gellért

DonRazzino Creative Commons License 2012.04.10 0 0 121223

Vasárnap Vízparti 15K, Váci csata emléktúra 5+30 5 óra alatt teljesítve. Családias túra, a mindig hangulatos Vácon. A kocsik között kerékpározás a legveszélyesebb extrémsport, amit valaha kipróbáltam, szerintem a Pest Határán 70-ig el is teszem a bringát. Először furcsa volt a számomra erőltetett tekerés után kocogni, nagyjából két érzéketlen fadarabnak éreztem a combjaimat. Gyalogszerrel jobban meg tudtam figyelni a Gombás-patakot, a Ligeti-tavat, majd csodálhattam a Székesegyházat és a Főtér hangulatát. Levezetésnek egy "hosszútáv", ahol új ösvényeket ismerhettem meg a Naszály körül. A talajviszonyok is kifogástalanok voltak, úgy tűnik a száraz talaj könnyedén beitta ezt a kevés csapadékot.

 

A célban 3 kitűző mellett, a legalább 50 km-nyi duatlon teljesítéséért még egy szép érmet is kaptam. Remélem a viszonylag alacsony részvétel nem veszi el a Rendezők kedvét, mert ez egy nagyon jó kis túra. Rám jövőre is számíthatnak.

mgruber Creative Commons License 2012.04.09 0 0 121222

Össze fog ez jönni, én érzem. Holnap utalok én is.

Előzmény: kimmelpeter (121181)
mgruber Creative Commons License 2012.04.09 0 0 121221

Valóban nem voltam. Lehet, hogy jobb is.

Előzmény: pygmea (121216)
pygmea Creative Commons License 2012.04.09 0 0 121220

A középiskolám felért vele. :)

Előzmény: _ZE (121218)
kimmelpeter Creative Commons License 2012.04.09 0 0 121219

Köszönöm szépen az „Óriás HANDBIKE-ja” gyűjtésben hozzájárulók segítségét!

 

Nagyon jó érzés volt az a szimpátia, amit egy ismeretlen ember felé mutattatok. Sokan kérdeztek róla, így írt magáról néhány sort. Természetesen nem is kérdés, az „akciót” folytatjuk! :-)

 

Halmi-dűlő teljesítménytúra, 2012. május 6.

 

Kimmel Péter

 

Schober László vagyok, 40 éves, végzettségem szerint hentes, amely szakmában 16 évet dolgoztam. Az érettségit még két lábon kezdtem el, de már kerekesszékben fejeztem be. 33 éves voltam, amikor kiderült, hogy a gerincvelőmön és az idegrostokon zsírdaganatot találtak. A zsírdaganatot a műtét során csak részlegesen tudták eltávolítani, ezért kerekesszékbe kerültem. (paraplég lettem, vagyis alsóvégtag bénult) Az optimizmusomat a mai napig megőriztem. Sorstársaimnak szívesen segítek a kerekesszékbe kerülés pszichikai „élményeinek” feldolgozásában. Svédmasszőri és talpreflexológiai képesítést szereztem, amiben 12 éves gyakorlatom van. Érettségi után 2oo8-ban lettem tagja a Törekvés SE kerekesszékes kosárlabda csapatának. Rendszeresen járunk bemutatókra, népszerűsítjük a sportágat. Sorstársaimmal iskolákba is gyakran elmegyünk, ahol bemutatjuk a kosárlabdát, együtt játszunk a gyerekekkel. Bármiről kérdezhetnek bennünket, szívesen válaszolunk nekik. 2o11. szeptemberében indultam első „futóversenyemen” saját kerekesszékemmel félmaratoni távon, háromfős váltóban. Októberben már a maratoni távon gördültem négyfős váltóban. 2o12-ben szűkebb lakhelyemen Pestszentlőrincen, március 15.-e alkalmából rendezett 8 km-es futóversenyen, a verseny hét éves történetében, először „futott”  kerekesszékes a személyemben. Április 1.-én a Vivicitta városvédő futáson először, egyedül teljesítettem (Suhanj-os barátaimmal) a félmaratoni távot, a Suhanj alapítvány tulajdonát képező HANDBIKE-al. Nagyon megszerettem a „futást”! Szeretnék minél jobb eredményeket elérni, megmutatva azt, hogy a kerekesszékbe kerülés nem jelenti a végét egy sportpályafutásnak, hanem éppen a kezdetét egy új, fantasztikus életnek. Szeretném, ha sorstársaim is megízlelhetnék a sportolás örömét, amelyet a különféle mozgássérültek által űzhető sportokban lelhetnek. A „futás” lehet egy kezdő lépés, amely bárhol és bármikor elkezdhető!:-)

 

Köszönöm szépen mindenkinek!

 

Schober László „ÓRIÁS”

_ZE Creative Commons License 2012.04.09 0 0 121218

Mé', te tán vótá'...? :-D

 

ON:

Tojás 30B szokatlanul száraz útviszonyokkal behúzva. Az első (és utolsó) valamire való pocsolya a Szarkavár után feküdt keresztbe az úton. Az ellátás príma, és az utvonal is a szokásos volt.

Előzmény: pygmea (121216)
ToteszB Creative Commons License 2012.04.09 0 0 121217
pygmea Creative Commons License 2012.04.09 0 0 121216

Nem vótá' katona. :)

Előzmény: mgruber (121215)
mgruber Creative Commons License 2012.04.09 0 0 121215

Műfogsort, cipőt, alsógatyát, stb mifelénk nem szokás kölcsönkérni.

Előzmény: Porc-elán (121196)
vmaast Creative Commons License 2012.04.08 0 0 121214

Az sem urban legend, amikor az én egyik munkatársam, aki egyébként szénné edzette akkoriban magát, és meg volt róla győződve, hogy alsóhangon miszter univerzumnak kell szólítanunk, eljött velünk egy 30-asra.

Úgy indult a dolog, hogy szerinte a K100-at letalpalni semmiség. A vége úgy alakult, hogy egy hétig terpeszállásban járt, és leülni-falállni is csak kisdobosok segítségével tudott...

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.04.08 0 0 121213

Még az is lehet. Nem tudhatjuk, mire képes.

Előzmény: Xiphophorus helleri (121211)
pygmea Creative Commons License 2012.04.08 0 0 121212

Azért mindenkinél máshogy megy ez, Nagyondinnyének az első túrája egy Mátrabérc nevű kirándulás bebukása volt (hívták a haverok kirándulni), a második pedig egy sikeres Mátrabérc.

 

Barátném heti négy tornával élte életét, meg elment tán' abban az évben a Gerecsére, és 5 percet "rám alázott" a Kinizsin.

 

Cipőből viszont tényleg jobb a bejáratott.

(Ámbár ha a cipő eleve jó... A Hanák előtt csütörtökön vettem cipőt, pénteken még elvittem dolgozni, szombaton meg tökéletesen funkcionált. De én szerencsés ember vagyok. :) )

Előzmény: Tonnakilométer (121206)
Xiphophorus helleri Creative Commons License 2012.04.08 0 0 121211

Margit!! Noooooooormáááális??

Előzmény: Porc-elán (121196)
nagypapi Creative Commons License 2012.04.08 -9 0 121210

Most értesültem a tv-ből, hogy hogy átfagytatok. :-)

Előzmény: Vagdalthús (121180)
ToteszB Creative Commons License 2012.04.08 0 0 121209

Köszi az infót a Tojás túráról. :)

 

Megjártuk a Telekit mi is, a beszámololót 

http://turistakozosseg.blog.nepsport.hu/archives/2012/04/08/Teleki_50_avagy_hogyan_menj_keresztul_a_Borzsonyon_fel_nap_alatt/

a fenti linkre kattintva éritek el. Bocsi, hogy nem szerkesztettem meg a linket. Valamiért nem akarta nekem megoldani a linkelést rendesen. 

 

 

Előzmény: moiwa (121205)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.04.08 0 0 121208

Ez jó hír. Bár kicsit redundáns lesz a túra ennyivel a Zöld 45 után, de mindenképpen menni akarok, mert a következő időkben meg fognak csappanni a ttúrázási lehetőségeim.

Előzmény: moiwa (121205)
kimmelpeter Creative Commons License 2012.04.08 0 0 121207

Kérjük mindenki hozzon poharat magával!

Előzmény: moiwa (121205)
Tonnakilométer Creative Commons License 2012.04.08 0 0 121206

A két öregúr ennél sokkal részletgazdagabban mesélte el a történetet. Azt is modták, hogy pontosan melyik cég, melyik műhelyében dolgoznak. Elvileg lenyomozható lenne a történet valóságtartalma. Nekem fel sem tűnt, hogy ez lehetne legenda is.

 

De itt nem is ezért írtam le, amit leírtam, hanem a tanulságáért. Ami szerintem igenis lényeges. Te is tudod, sőt mindnyájan tudjuk, hogy a teljesítménytúrázás nem egyszerű kirándulás. Annál bizonyos értelemben véve sokkal több, kőkemény sport. Van akinek a 10 km is, s van akinek csak a 100 km feletti távok jelentenek kihívást. Ez változó.

 

Azt viszont biztosan tudom, hogy a Mátrabérc nemhogy egy átlagembernek, de egy rendszeresen sportoló, de az ilyen jellegű igénybevételhez nem szokott embernek túl sok. Persze lehet, hogy meg tudja majd csinálni. Megemelem előtte a kalapom. De az biztos, hogy nagyon nagy kockázatot látok benne (pláne kölcsöncipőben).

Előzmény: Wikus van de Merwe (121200)
moiwa Creative Commons License 2012.04.08 0 0 121205

Teleki 50: azaz amikor minden a helyén van

 

Többszörös kellemes déja vu érzés: egykocsis Bz Váctól, tele túrázóval. A virágok is ott és akkor, ahogy a nagykönyvben meg van írva: odvas keltikék Drégelyvárnál és Bugyihónál, hóvirág a Sasfészek-bérctől Nagy-Hideg-hegyig, majd az igazi tavaszt idéző hérics a Szent-Gál-földnél. Idén sem maradt el a varangyinvázió a Kóspallagi-tározónál, figyelni kellett a léptekre. Pusztatoronyból mindig érdekes a leereszkedés a rézsútoson, miért legyen épp most másképp? És hogy minden tényleg nagyon jó legyen, a tempós gyaloglásnak köszönhetően az eső rázendítése előtt sikerült beérni.

Sok kellemes beszélgetés, régi ismerősök viszontlátása. De leginkább a Börzsöny tavaszi csöndje és változatossága. Szerintem ezért szeretjük.

 

 

Tojás túrák - szolgálati közlemény

 

A mai bejárás (szalagozás) után elmondható, hogy a talajviszonyok szinte tökéletesek, Szarkavár lejtője ma már csak picit csúszott és a cipőben sem okozott nagy kárt. Komolyabb sár egyébként sehol sincs, holnapig ráadásul tovább fog száradni. Esőt nem ígérnek, napsütést annál inkább. Úgyhogy gyertek, várunk mindenkit szeretettel!

Wikus van de Merwe Creative Commons License 2012.04.08 0 0 121202

:D, akkor lehet hogy én is ua. hallotam a történetet :D persze a részletek nem teljesen eggyeztek.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (121201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!