Keresés

Részletes keresés

rkrisztina Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8554
Szia Cosmo, Márta:)A programunk:!Az első hetünk elég zsúfolt és fárasztó lesz,de biztos nagyon élvezetes. Kb így nézne ki: 09.14: Hurghadából utazás Cairóba,este megérkezés,kicsi pihi, ha még van egy kis energia és nincs túl késő, esti séta.A szállást már kinéztük, és le is foglaltuk interneten keresztül.15.-én, 16.-án Gíza, Memphis, Szakkara, Múzeum, Citadella, bazár... 16.-án este a sleeping train-nel utazás Aswanba, kb. reggelre érünk oda, a szállást már itt is kinéztük, és lefoglaltuk.17.-én Elephantine szigete, Philae, gát, befejezetlen obeliszk, núbiai múzeum, bazár. 18.-án Abu Szimbel,majd utazás Luxorba. Itt 3 napot töltünk, majd 21.-én busszal indulunk vissza Hurghadába. Körülbelül ez lenne a terv, a Lonly Planet segítségével készült. Persze még ez is kevés, sokminden lesz, amit szeretnénk még látni, de nem fog beleférni az időnkbe. Az ut. irodákkal kapcsolatban nekünk is hasonló érzéseink vannak, főleg azok után, hogy voltunk velük már egy cairó-i kiránduláson. Alig jutott idő a nevezetességekre, szinte végigrohantuk az egészet, és kicsit bosszantott bennünket, hogy ahhoz képest, mennyi időt töltöttünk a múzeumba, kicsit soknak tünt a parfümériában töltött idő.A kettő nem állt arányban egymással, ha értitek mire gondolok.Ekkor fogalmazódott meg bennünk, hogy magánúton megpróbálunk visszajönni.Cosmo, mikor Cairóban voltatok, hogy találtátok a szállást?Az útikönyv nektek is a LP volt?Üdv!
Előzmény: lviz (8548)
rkrisztina Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8553
Márta!Könnyen felismerhetők leszünk, négy egyforma nagy hátizsák és 6 ember +még néhány csomag:) Remélem igazad lesz azzal, hogy a 2 hónap hamar elrepül:) A májusi kirándulásod alkalmával mikor Abu Simbelbe mentetek, Aswanban szálltatok meg? Melyik szállodában? Voltatok az aswan-i bazárban? Mi is két napot szeretnénk ott tartózkodni, megnézni néhány műemléket és persze Abu Szimbelt. Mikor dől el, hogy melyik kirándulást választod?Üdv!
Előzmény: szendem (8546)
Aniko72 Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8552
Igen velük megyünk.A Szafari biztos és még valamilyen vizes program.Luxor most kimarad.Tudsz valamit az Aqua parkról?A csúszdákra gondolok.
Előzmény: zacky74 (8551)
zacky74 Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8551

Szia Aniko72,

 

Akkor szerintem összefutunk mert tavaly is Ben-ékkel voltunk búvárkodni és idén is velük tervezzük a progikat és ha jól tudom ti is velük mentek.

 

Zacky74

Előzmény: Aniko72 (8550)
Aniko72 Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8550
Szia!Mi is 19-én utazunk a 11 naposra.Nekünk 9 éves a lányunk,de a Sultan-ba megyünk.
Előzmény: zacky74 (8541)
cosmopolita Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8549

Bocs, már megint sikerült a Párom nevében írni.

cosmo

Előzmény: lviz (8548)
lviz Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8548

rkrisztina!

Azt hiszem nagyon jó nyaralásotok lesz! Jól hangzik amit leírtál :) Egyiptomban nem gondoltunk ilyen túrára, de más országban már csináltunk hasonlót.  A magunk részéről szívesebben megyünk magánszervezésben, irodai segítség nélkül, Kairóban is akciós menetrendszerinti Malév géppel voltunk. Most is próbáltunk csak repjegyet venni, de annyira drága volt, hogy nem érte volna meg a saját szervezés.

Hogy tervezitek az első hetet? Merre mentek még Kairón kívül? cosmo

 

Előzmény: rkrisztina (8544)
szendem Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8547

Szia Vajk!

Kukkants be a honlapjukra, sok mindent megtudhatsz róluk és az ajánlataikról.

www.benliv.hu

 

Üdv.:

Márta

Előzmény: Vajk (8543)
szendem Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8546

Hello Krisztina!

Az összes hátizsákos ember vállát megveregetem majd a reptéren......:-))), de megtalállak!

A Neckermannál vettem a jegyemet, ill. az egész csomagot. Az idén átpártoltam hozzájuk, megszakítva több éves, nem túl sikeres kapcsolatomat a Kartágóval.

A Sunrise Holidays nagyon jó....nekem. Felújítása alatt több hotelt is végigjártam, de számomra a Holidays a nyerő.

A Nyugati sivatagba Líviával készülődök. Aztán lehet, hogy úgy alakul, mint a májusi, abu simbeli kirándulásunk. Hurghadába érkezésemkor úgy nézett ki, hogy ketten indulunk neki a túrának, második napon már heten voltunk és ennyien keltünk útra a harmadik napon. Senki nem bánta meg, hogy csatlakozott hozzánk. Ritka tartalmas 2 nap volt!

Ezen kívül még terveink között szerepel egy felukkás túra is Luxor és Asszuán között, meglátogatva a két nagyváros közötti kisebb településeket és azok műemlékeit. Hogy erre mikor kerül sor, az még kérdés. Lehetséges, hogy ez valósul meg szeptemberben és a Nyugati sivatag egy későbbi időpontban.

És még ott van Cairó.........amire minimum 3 napot szeretnék szánni. Szóval, tervek vannak, már csak az szükségeltetik, hogy a barátaimnak legyen kicsit több szabadideje!

Krisztina, hidd el, az a két hónapocska most már hamar elrepül és aztán mi repülünk :-))

Üdv.:

Márta

Előzmény: rkrisztina (8542)
Czibor11 Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8545
Persze,bocs ezt előbb is beírhattam volna.
A mailjük:benliv@vipmail.hu
A számaik:002012-1133-479
-------------002012-1747-225
a 0020 az ugyebár az ország(egyiptom)hívókódja és utána jön a számuk,de sztem biztosabb ha mailezel velük,kint én is bajban voltam h a hazaiaknak h kell sms-t küldeni,pedig az idegenvezetőnk is elmondta nah mind1......szívesen
Előzmény: Vajk (8543)
rkrisztina Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8544
Szia Cosmo!Elég nehéz volt megszervezni az utunkat, az utazási irodák közül csak a Neckermann és a Karthago vállalta volna hogy egy héttel korábban elutaztat, mint ahogy a szálloda le van foglalva.Máshol teljesen elzárkóztak előtte. Végül a Neckermann mellett döntöttünk, megbízhatóbbnak gondoltuk. Külön kellett megvenni a 2 hetes repjegyet, a szállást pedig a Thomas Cook adja a Neckermann-on keresztül. A Sunrise Palaciohoz ragaszkodtunk, és ezt egyénileg nem tudtuk volna ennyiért lefoglalni ezért alakult így. Budapest -Hurghada repjegyet vettünk, mert úgy éreztük, elég fájó lett volna a 14.-napon még elutazni Hurghadából Kairóba azért, hogy repcsire szálljunk. Így inkább azt vállaltuk, hogy még aznap, mikor Budapestről megérkezünk Hurghadába továbbállunk Kairóba. Valószínüleg busszal, mert repülő csak este 20.30 körül indul, addígra pedig busszal is odaérünk. Remélem érthetően írtam:))Biztos nagyon fáradtak leszünk, de egy nagy élmény lesz:)! Ti nem gondoltatok még ilyen túrára:)? Üdv: Krisztina
Előzmény: cosmopolita (8539)
Vajk Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8543

Tudsz valami elérhetőségüket?

Köszi előre is.

Előzmény: Czibor11 (8538)
rkrisztina Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8542
Szia Márta! Örülök az infódnak a TS gépről, kicsit tartottunk tőle, annyi rosszat hallottunk róla.Biztos megismersz majd bennünket a nagy hátizsákainkkal:) Hol foglaltad le a repjegyed?A Sunrise Holidayst nem ismerem, de ha újra visszatérsz, biztos nagyon jó:) Mi a Sunrise Palacióval vagyunk úgy, hogy amikor elkezdtünk gondolkodni az idei nyaraláson, semmit sem tudtunk, csak hogy ott akarunk megszállni:) A Nyugati sivatagba én is szívesen mennék, nagyon érdekel,de ez talán majd egy másik túra alkalmával. Kivel mész? Bencéék szerveznek oda utat? Vagy magánszervezésben? Biztos nagyon izgalmas lesz! Már előre várom az élménybeszámolót:)! Ha majd hazaértünk, én is elmesélek mindent, de erre olyan rossz gondolni:)Most még nagyon messzinek tűnik az utazásunk napja, és már hónapok óta várjuk, ha pedig már ott leszünk, egy pillanat alatt elrepül.... Üdv: Krisztina
Előzmény: szendem (8519)
zacky74 Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8541

Sziasztok,

 

Van esetleg aki szintén a Palm Beach-be jön júl. 19.-én a Bestel? Mivel 6 éves leányzóval megyünk

jó lenne egy játszó társat találni neki tavaly egy kicsit unatkozott amikor a Calimerában voltunk.

 

Üdv:

 

Zacky74

fmonik Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8540

Szia leslie!

  A tegnapi nap nálunk is pihenéssel telt el , kivéve a mosógépnek. Sajnos elszomorító az idő / a ruhák nem száradnak/!Este bográcsba főznénk gulyást majd csak kiderül.Ugorjatok át egy kis evésre! Szívesen látunk!!

11 nap alatt ellepte a gaz a kertemet de még fűvet sem tudtam vágni az eső miatt.

Nem baj ha esik akkor is főzők GULYÁST!!!!Tegnap még mi is sűrűn váltogattuk a wc kilincsét. Azt hittem mi megusszuk a hasmenést de tévedtem, majd a gulyás helyre rak! VAGY NEM!!

üdv: Móni

Előzmény: leslie47 (8535)
cosmopolita Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8539

rkrisztina!

Hogy sikerült így elintézni az irodánál az útat? Csomagot vettetek (szállás és repjegy), vagy külön mindent? Jó ötlet :) Mivel utaztok tovább Kairóba?

cosmo

 

Előzmény: rkrisztina (8518)
Czibor11 Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8538
CSő Vajk.
Ha szabad válaszolnom akkor a válaszom igen.Ők egy "kint élő" magyar jó fej pár akik a kiutazó magyaroknak (helyismeretük révén be tudják szerezni az engedélyeket stb.)programokat biztosítanak és persze vmivel olcsóbban, mint az utazási irodák.Kiutaznak egyiptomba február táján és visszajönnek decemberben magyarországra.Nagy formák csak ajánlani tudom őket.
Üdv.
Előzmény: Vajk (8537)
Vajk Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8537

Akkor egy géppel megyünk, igaz mi a Golden 5-ba megyünk a reptérről..

 

Olvastam itt Liviről.Ő egy ottani magyar, aki búvártúrát szervez?

 

 

Előzmény: Iló (8520)
Nicole80 Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8536

Twfce24

 

Szia!  Korábban  írtad, hogy Neked is érzékenyebb a bőröd és szükséged lenne egy erősebb fényvédőre. Találtam egyet, a bőrgyógyászom javaslatára. Photoderm MAX a neve, 100 faktoros. Az ára eléggé húzos, a 40 ml 3.500.-FT volt. De vettem mellé   50 faktorost és majd a kettőt kombinálom. Így nem lehet nagy baj. Nagyobb patikákban, megrendelésre tutti beszerzik.

leslie47 Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8535

Helló Monika!

Mi is tegnapot pihenéssel töltöttük, de az öszi időjárás engedte is.

Az idő ilyen nyárias akkor hamar lekopik a nyári szinem.

Hurghadán nem volt semmi bajom a gyomrommal, de itthon igen, ezért tegnap beszedtem 2db ANTINEL-t.

Már bánom, hogy ott untam a meleg napos " unalmas napos " időt.

A feleségem már panaszkodot, hogy fázik. Meterologusok szerint ez a Magyar nyár.

Lehet hogy szerintük igen , szerintem ez nem normális.

A Benék már küldtek is SMS-t , ott még mindig süt a nap.

Előzmény: fmonik (8534)
fmonik Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8534

Szia szendem!

 

A férjem és a nagy fiam elöször az utazási irodával mentek el búvárkodni. Jó volt tetszett nekik és ez után keresték meg a Papas bárban Líviéket , hogy még egyszer merülhessenek. Ott mondta Lívi hogy a 7 éves fiamat is leviszi. Így az egész család ment. Én nem merültem talán majd legközelebb, addigra hátha bátrabb leszek.

Móni

Előzmény: szendem (8528)
Bércike Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8533

szia

bocsánat csak most tudok köszönetet mondani

bitosan nem kapták meg a levelemet mert azóta sem válaszoltak

most már hagyom végülis a csoportos belépővel sem lehet rosszabb

szia

Előzmény: utazó36 (8411)
adibacsi Creative Commons License 2005.07.10 0 0 8532

Most, hogy így belegondolok, a valuta eladási árfolyama törvényszerűen magasabb a devizáénál... De azért nem 5USD+1%-al!

 

Mindenkitől bocs, befejeztem.

Előzmény: adibacsi (8531)
adibacsi Creative Commons License 2005.07.09 0 0 8531

OFF:

Hát a tranzakciós költség nekem 5USD+1% lenne a pénzfelvétre, amihez még társul az is, hogy a forint alapú számlámon a pénzt euróra váltják, onnan fontra. A devizaeladásokon pedig ugye a bankok nem szoktak veszíteni... :)

E miatt azért amennyit lehet itthonról viszek és csak szükség esetén használom a kártyámat.

 

Köszi a segítséget Márta!

Előzmény: szendem (8524)
fmonik Creative Commons License 2005.07.09 0 0 8530
Holnap mindent leirok de már leragad a szemem. jó éjt.
Előzmény: szendem (8528)
fmonik Creative Commons License 2005.07.09 0 0 8529
Holnap elküldöm az e mailt és a képeket is!
Előzmény: Iló (8527)
szendem Creative Commons License 2005.07.09 0 0 8528

Mégiscsak felvettétek a kapcsolatot Líviáékkal? Remélhetőleg nem származott ebből kellemetlenségetek az utaztató és a szálloda részéről!

Tapasztalatból tudom (láttam), mekkora élmény a gyerekeknek a merülés. Örülök, hogy a tieid is részesültek benne. Te nem próbáltad meg?

M.

Előzmény: fmonik (8526)
Iló Creative Commons License 2005.07.09 0 0 8527

Szia Fmonik!

Mi kedden megyünk oda - írnál pár sort?

Félpanzióval voltatok v. AI-on?

Milyen volt a szoba?

Régi v. az új épületben helyetek el titeket?

Megúsztátok betegség nélkül?

Szedtetek valamit,

 

Köszi

 

Iló

 

Bocs, hogy így rád zúdítottam a tömérdek kérdésem! :)))

 

Várom válaszod

 

szilona@freestart.hu

 

Előzmény: fmonik (8523)
fmonik Creative Commons License 2005.07.09 0 0 8526

Szia szendem!

Valóban frissek az élmények nem is tudom hol kezdjem! A legnagyobb élmény talán számomra az volt, hogy mind 3 gyermekem lemerült Liviékkel. A legkisebb 7 éves és Lívi őt is levitte magával. Nagyon élvezte!Megnéztük Cairót, Luxort.A szálloda szuper igaz a hasmenés senkit sem kímélt közülünk .

Móni

 

 

 

Előzmény: szendem (8525)
szendem Creative Commons License 2005.07.09 0 0 8525

Hello Fmonik!

Alkalomadtán mesélj az élményeidről, légyszi! Olyan jó hallani arról, hogy most éppen mi újság odakint.

Üdv.:

Márta

Előzmény: fmonik (8523)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!