Keresés

Részletes keresés

Iló Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8614

Szilvi!

Merre van az Aqapark?

 

Iló

Előzmény: isis/001 (8608)
szendem Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8613

twfce24!

Biztosra veszem, hogy nem csak én, de Livi is örülne a társaságotoknak!

Amennyiben az őszi kinntartózkodásom alatt sikerül tető alá hozni a túrát, az szept. 14-28. közötti időszakban lesz.

Ti mikor indultok?

Előzmény: twfce24 (8612)
twfce24 Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8612
Márta, a könyveket olvasgatva így indulás előtt az volt minden vágyam, hogy eljussak egy egyiptomi oázisba. De így szervezett út mellett azt gondoltam, esélyem sincs egy ilyen túrára. Persze mivel mi most vagyunk ott először és mindent látni szeretnénk, nekünk elég erősen zsúfolva van már most is ez a 12 napos program. Szeretnénk egy 2 napos Kairót, egy legalább 1 napos Luxort, a Jeep-es túrára is kíváncsi vagyok, és a nagy vágyam hogy eljussak Siwa-ba, de eddig azt hittem esélyem sincs rá. Ha ti mégis mennétek és beleesik valamilyen módon a mi nyaralásunk idejébe, akkor nagyon komolyan gondolkodni fogunk ezen, hogy csatlakoznánk.
Előzmény: szendem (8546)
judit in A`dam Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8611
Köszi a segítséget!!! Judit
nikic Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8610
Szia Móni ! Köszi az infókat, de nem tudok kifogyni a kérdésekből!Vannak a seagullba programok főleg az estiek érdekelnének! Gyerekek nélkül megyünk így szórakozni is többet szeretnénk.
Előzmény: fmonik (8594)
b.zsolt Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8609
Mi majd augusztus 16-30 között megyünk a Chefren-re.
Előzmény: adibacsi (8607)
isis/001 Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8608

 

Sziasztok.

 

Udv mindenkinek Hurghadarol. 

 

Liviek nagyon aranyosak mindenkinek ajanlom a programjaikat!!!

 

Aniko 72

 

Tegnap elott voltunk az Aquapark-ban. Belepo>  felnott 18 EUR, gyerek 12 eves korig  a fele. Erdemes elmenni, mert nagyon jo.

 

Szilvi

Előzmény: Aniko72 (8552)
adibacsi Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8607
Heló. Mi is Chefren-re megyünk két hét múlva (26-a). Ti mikor mentek?
Előzmény: b.zsolt (8603)
Marianna-22 Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8606

Én is csak tudom mondani mint fmonik. Egyiptomban nem működik az a fajta taxizás mint Jordániában! De viszon tudok ajánlani egy kint élő magyar párt akik búvárok, de minden más programot is megszervenek. Van egy web oldalunk, ennek a címe: www.benliv.hu . A forumozok 95 %-a velük kirándul!

Nagyon megbizhatók! Az oldalukon megtalálod, hogy milyen programokat szerveznek és, hogy mindez milyen árban van!

Előzmény: judit in A`dam (8602)
fmonik Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8605

Szia judit in A ' dam!

Mi 3 napja jöttünk haza Egyiptomból,és a Cairói ill. a Luxori kirándulásnál a buszok tényleg konvojban mennek.Van egy találkozási pont és ott összegyűlik 80-100 busz és rendőri kisérettel mennek. A taxizást ilyen messzire nemm ajánlom hiszen Cairo több mint 500 km.Egyébként ha valaki kocsit bérel az is csak a konvojjal együtt mehet.Minden taxi Toyota mikrobusz kb.10fő férbe,és nincs légkondijuk.

Móni

Előzmény: judit in A`dam (8602)
twfce24 Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8604
Köszönöm az infót, utánajárok majd valahol.
Előzmény: Nicole80 (8536)
b.zsolt Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8603

Sziasztok!

 

Mi is most készülünk első alkalommal Egyiptomba egy Chefren nílusi hajóútra a Kartago Tours-szal.(http://www.interfocus.hu/rendeles.php?utazas_id=1205)

 

Aki volt már hasonló úton kérem adjon jótanácsokat az útra. Mindenféle dolog érdekel, fényképek, leírások, pozitív és negatív vélemények. Illetve aki nem ilyen típusú úton volt attól is szívesen fogadok mindenféle tanácsot, segítséget!

 

Mit vigyünk és mit ne?

Mit érdemes ott venni?

Pénzváltás, mennyi USD szükséges és abból mennyit váltsunk át helyi fontra?

A hasmenéses gyógyszerek (jó e a házi pálesz is? ... mégis csak természetesebb mint bármely szintetikus cucc).

Hol és mit érdemes megnézni (a fórumot folyamatosan olvasom visszafelé)?

Mindenképp szeretnék búvárkodni! Hogyan és hol érdemes intézni a dolgot (nincs búvárvizsgám csak a megengedett merülési szintig értem a búvárkodást természetesen)

 

 

Aki bővebben tud írni, képpel stb. Kérem, hogy a mage@citromail.hu címre írjon.

 

Előre is köszönöm!

judit in A`dam Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8602
Sziasztok! Én most készülök először Egyiptomba és pár dolgot szeretnék megkérdezni tőletek. Azt szeretném megtudni, hogy lehet-e a fakultatív programokra taxival menni ( úgy, ahogy pl Jprdániában) és hogy volt-e már valaki taxival Kairóban. Az egyik utazási iroda katalógusában azt olvastam hogy a buszok biztonsági okok miatt konvojban közlekednek Kairó és Hurghada között. ez igaz? vagy csak megint hülyítés?? Én tavaly Jordániában voltam és ott nagyon tetszett az pl, hogy bepillanthattunk, hogyan élnek ott az emberek és hogy nem egy turistákkal zsúfolt kisvárosban voltunk. Várom mindenki élménybeszámolóját akár a privát címemre is: judicskaklein@yahoo.com főleg a taxizás érdekelne. Köszi a segítséegt előre is Üdv:Judit
Bridget1 Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8601
Sziasztok! Van egy ötletem hasmenés ellen, bár nem 100%, hogy beválik, de én most ezt kezdtem el alkalmazni megelôzésképpen: egyrészt elkezdtem szedni bélflóra erôsítôt (Gastrovit a neve, ilyen sárga por és vízben kell feloldani), másrészt pedig van egy elég hatásos szer, Grapefruit mag kivonat a neve, baktérium-, vírus- és gombaölô, de a hasznos bacikat és gombákat nem irtja a szervezetben. Ez csak egy étrend kiegészítô, tehát minden nap lehet szedni, nekem amikor volt egyajta fertôzésem, ezzel elmúlt, és a természetgyógyász boltban mondták, hogy megelôzésre valószín?leg ez jó lesz, fôleg, hogyha a bélflóra erôsítôvel kombinálom. A grapefruit mag kivonatot lehet kapni gyógyszertárban és természetgyógyász boltban is. Nem túl jó az íze, de ki lehet bírni... Ha valaki ezeket szeretné alkalmazni, akkor tudni kell, hogy a Gastrovit és a grapefruit mag kivonat beszedése között 2 órának el kell telnie. Ajánlom mindenkinek, fôleg ezt a kivonatot :) Mi 26-án repülünk! :)
kékcinke Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8600
Mi mindig ugy intézzük,hogy mindig menjen a légkondi,hogy két "kulcsot' kérünk.Egyik benn marad,másikkal közlekedünk.A takarító ki szokta venni,de utána mi visszatesszük.Eddig soha sehol nem volt probléma.
Előzmény: fmonik (8594)
fmonik Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8599

Szia kandika99!

 

A Best szervezésével voltunk Cairoba is és Luxorba is.Azért velük mentünk mert aznap mikor megérkeztünk a szálloba kb. 1 óra múlva az idegenvezető már tartotta a tájékoztatoját és már ott rögtön be kellett fizetni a kirándulásokat,Így velük mendtünk de semmi rosszat nem mondhatok jól szervezett volt minden.Az busz mindig kéznél volt ha valaki nem bírta a meleget beülhetett állandoan ment a légkondi.Pulóvert vigyetek a buszra.Cairo 66 euro 12év alatt 33eu.Luxor szintén. Búvárkodás az utazási irodával 46 eu. benne van az ebéd is. Líviékkel a búvárkodás 50eu. +20 font az ebéd +15 font az ai.ital.Búvárkodni Líviéket ajánlom mert magyarul beszélnek. A Best-i búvárkodásnál ott van az idegen vezető de arab oktató visz le.Ha érdekel még valami írj

Móni 

Előzmény: kandika99 (8597)
fmonik Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8598

Szia gimli64!

Az alkoholos és az alkohol mentes koktél is fizetős a Seagull-ba.Vigyázzatok mert kinálgatják a medence körül és utána lepödik meg az ember ha viszik a számlát.Az alkoholos 30 font az alkohol mentes 15 font volt.1 font kb. 36 forint.Más szállodában hallottuk hogy az ai. ellátásban benne volt a koktél is. ITT NEM.Üditő ,Sör (Stella)és rövid italok az minden mennyiségben.

Móni

Előzmény: gimli64 (8583)
kandika99 Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8597
szia mi is jovoheten utazunk. Mar alig varom, 10 napra megyunk Hurghadara a Coral Beachbe. Melyik utazasi iroda szervezeseben voltatok Luxorban? Milyen volt a kirandulas? Hat Benekkel Kairo? Legyszi irj arakat is, nagyon erdekelne. Koszi
Előzmény: fmonik (8594)
Aniko72 Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8596

Hali! Akkor a reptéren találkozunk 19-én ,mi már alig várjuk.A gyerek is fel van spanolva a repülés miatt.Addig is jó pihenést ill.jó munkát.

Sziasztok!

 

üdv:Csaba

Előzmény: zacky74 (8584)
Crowe Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8595
Lásd lentebbi hsz.-om. Szerintem az étkezések ideje alatt nélkülöznötök kell egymást, de a strandok simán átjárhatoak.
Előzmény: ilda72 (8586)
fmonik Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8594

Szia nikic!

 

A Seagull hotel mellett kb. 150m-re van a papas bár. Líviék esténként ott szoktak lenni, de a honlapjukon megvolt adva a telefon számuk és küldtünk nekik sms-t.Válaszoltak és a papas bárba volt a találka .Cairoba reggel 1.45-kor indult a busz és este fél 11-kor értünk haza.Féltem hogy a kisebbik gyerek majd hogy bírja az utat de végig aludta.Fárasztó de ne hagyjátok ki ,hiszen a piramisokat nem mindennap látja az ember.Luxor közelebb van de nagyon- nagyon meleg.Luxorba reggel fél 6-kor indultunk és fél 11-kor értünk vissza.Vízet vigyetek bőven.A szoba légkondija tökéletes de csak akkor mükődik a ti is ott tartozkodtok mert a kulcs kell hozzá. Cairoba és Luxorba az utazási irodával voltunk kirándulni.Líviékkel búvárkodtunk.Ha érdekel árakat is tudok írni!

üdv: móni

Előzmény: nikic (8587)
Crowe Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8593
a SeaGull-al kapcsolatban: a félpanziósok az újabb szárnyban vannak elhelyezve - ez van északabra- az All inc. pedig a régiben. Vagy legalább is két hete még így volt.
Előzmény: Jottika (8589)
Crowe Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8592
www.benliv.hu
kapcsolatok menüpont alatt
Előzmény: -katinka- (8588)
-katinka- Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8591

Az előbb kért számot megtaláltam egy korábbi hozzászólásban... :) Bocsi...

Jottika Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8590
Bocsika, így jobb: www.kep.tar.hu/jottika
Jottika Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8589

Sziasztok!!!

Látom egy páran mentek a Sea Gull-ba. :)) Jó hely....:)) Itt vannak fotók a szállodáról is. : kep.tar.hu/jottika 

Egyébként én nem tudok róla, hogy külön lennének az all.-osok a fp.-októl.

-katinka- Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8588

Sziasztok!

Én is a Sea Gullba megyek, csütörtökön érkezem :) ... Benékkel én is el szeretnék menni Luxorba és búvárkodni... A számukat viszont nem tudom. Meg tudná nekem adni valaki? Köszönöm!

nikic Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8587
Szia Móni! Bennel és Livivel hogy vettétek fel a kapcsolatot? Milyenek voltak a kirándulások? Van valami speckós infó amit a szállodával kapcsolatban tudni kell? MIlyen volt a szoba a légkondi működik rendesen? Bocs a sok kérdés miatt de már nagyon várjuk az utazást sajnos csak egy hétre megyünk Kairóba és Luxorba szeretnénk kirándulni! Üdv:nikic
Előzmény: fmonik (8568)
ilda72 Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8586

Sziasztok!


Tudja esetleg valaki, aki már volt a Sea Gullban, hogy igaz-e az az információ, hogy más-más részén vannak a szállodának a félpanziósok és a teljes ellátáson lévők?
Ugyanis én és a keresztlányom félpanzión leszünk a nővéremék pedig teljes ellátással.
Ha igaz, hogy külön leszünk, az szívás.
nikic Creative Commons License 2005.07.11 0 0 8585
Szia! Mi most szerdán azaz 13.-án megyünk a 06.05-kor induló malév géppel. Jön valaki ebben az időpontban?
Előzmény: szeva2 (8579)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!