Keresés

Részletes keresés

bosijani Creative Commons License 2019.05.09 0 0 11155

milyen orosz?

Előzmény: windproof (11154)
windproof Creative Commons License 2019.05.09 0 0 11154

Nincs mese, meg kell tanulnom 7S és 6R szerkezeteket karban tartani. Amíg nem veszek másik szerkezetet, addig kevés műszaki megoldáshoz kell értenem 😀 

 

(Később hozzá csaphatom egy újra kiadott Caliber 321-el szerelt Moonwatch szervízét, ha egyszer rá szánom magam, hogy 10x annyi pénzt adjak egy óráért, mint a mostani legdrágább darab, de az Omega legalább egyszerű szerkezet. Az egyetlen orosz órám szervízéről meg úgyis letettem. Bár félek, az önellátás sem lenne sokkal olcsóbb tanulással, szerszám beszerzéssel).

 

 

 

 

 

 

Előzmény: APT (11144)
APT Creative Commons License 2019.05.09 0 0 11153

A kvarc szerkezet - az egy érdekes történet. Itt nem lehet beszélni "kötelező/ajánlott" szervizciklusról, ez nehezen értelmezhető. Eleve alapvetően kétfélék a mechanikus (nem csak LCD) kvarcok - a minőségibb, kövezett és a kő nélküli, jó ideje sok (vagy kizárólag) műanyag áttételi kereket használó olcsóbb megoldások. Ez utóbbiak "önkenők", olajat-kenést nem is igényelnek, százezer órás nagyságrendekben mérhető így is a várható élettartamuk (tehát simán lehet több évtized is), de ha végül valahol mégis megkopnak, vagy bármi okból elromlanak - akkor kuka. Nem javítható, sokszor egyáltalán nem is bontható, semmiféle alkatrész ellátással sem rendelkező konstrukciók - amelyek egyébként nem is olyan olcsó órákban is előfordulnak, ez a kategória még a simán az ETA G10, vagy a seiko 6T szériás több körös multifunkciós kronó óraművek családja is.

 

A jobb minőségű, fém, kőcsapágyazott óraműveknél meg elmondható, hogy az áttételi rendszer igénybevétele olyan szinten jelentéktelen, hogy igazándiból ez megkopni nem tud semennyi idő alatt sem. Ugyanakkor kenni legalább az aktuátort (magát a "hajtómotort"), és pár erre kényes pontot (állítószerkezet, dátumszerkezet pozicionáló elemeit, hasonlókat) szokás, és ha ez a kenés végül "beáll", akkor az óra tisztításra szorulhat. De ellentétben a mechanikus órával, tönkremenni valószínűleg akkor sem fog semmi, ha nem kap karbantartást, és ha végül megáll, akkor tisztítás után általában megy tovább. Szóval kvarcóránál nem akkora istenkáromlás "toljuk, ameddig működik" alapon használni. Ennek egyetlen hátulütője, hogy totálisan kiszámíthatatlan lesz, mikor kezd el (ha egyáltalán elkezd) rakoncátlankodni az óra, tehát elképzelhető, hogy olyan helyzetben-helyszínen áll meg egyszer csak, ami nem kellemes (bár manapság már mindenkinél ott a mobil is...).

 

Ugyanakkor ez az eszmefuttatás nem érvényes például a Kinetic jellegű, vagy más, komolyabb mechanikus igénybevételt jelentő részekkel kiegészített kvarc szerkezetekre, bár a Kineticeknél is jellemzően a generátorrész meg a kapacitor szokta megadni magát, nem az automatika meghajtó áttétele...

Előzmény: Órás bácsi (11152)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.09 0 0 11152

Köszi. Így már világosabb képet kaptam egy kicsit.

Quartz szerkezettel mi a helyzett?

Ott 10 év az ajánlott szervizelés vagy több?

Persze nagy óra gyártók óráira gondolok. :)

 

 

Előzmény: APT (11150)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.09 0 0 11151

A balesetet elpróbálom kerülni. Mellette szedek majd sok vitamint hogy gond ne legyen. XD

Előzmény: Törölt nick (11148)
APT Creative Commons License 2019.05.09 0 0 11150

Nem "ajánlatos" - hanem "kötelező" - egyszerűen 6-8 év az alkalmazott órás kenőanyagok elméleti maximális élettartama. Az óra továbbra is eljár, csak kenetlenül, kopik, szennyeződik, végül elromlik. Mivel a mechanikus órában kicsik az igénybevételek, az alkatrészek zöme valójában a gyárthatóság és hétköznapi igénybevétel elvárásai alapján készült, így durván túlméretezett - ezért sokkal tovább elmegy, mint a szervizciklus, működhet akár 20-25 évig is minden karbantartás nélkül - de amikor végül megáll, akkor azért fog megállni, mert már tönkrement. Akkor már nem fog egy szervizelés-tisztítás segíteni rajta.

Előzmény: Órás bácsi (11147)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.09 0 0 11149

Bocs, Órás bácsinak ment :)

Előzmény: Törölt nick (11139)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.09 0 0 11148

Dehogynem megy el. Holnap elüt a villamos, azt a Seiko-d simán túl fogja élni. Kicsit véres lesz, amikor a levágott kezedről leveszik, de tisztítható.

Előzmény: Törölt nick (11139)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.09 0 0 11147

Köszi az infót.

 

5 év után akkor ajánlatos Seiko órámat be vinni egy óráshoz, aki karbantartással foglalkozik?

 

20-30 ezer forint nem vág földhöz, ha megint el megy 5 évig az óra hiba nélkül. Ezt 5 évente "lenyelem".

Előzmény: APT (11145)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.09 0 0 11146

Értem.

 

Lényegében akkor egy divat óra is elmehet évekig, viszont annál lehetnek kellemetlen hiba jelenségek. A Seikonál a hiba jelenség még kevesebb, és maga a Márka miatt ha meglátják a kezemen jobb benyomást kelt, mintha egy Disel lenne rajta akár. Persze olyan körbe akik otthon vannak az óra világában.

Gondolom a garancián túli javítástásoknál, ha beviszem egy óráshoz, akkor a Seikonak jobban fog örülni mint egy Divat órának.

Előzmény: Törölt nick (11143)
APT Creative Commons License 2019.05.09 0 0 11145

Az óraipar jórészt átcsúszott a luxusipari szegmensbe, így az ár/érték arányt lehet firtatni ugyan - de sokszor semmi értelme. Nincs semmiféle "ökölszabály", és egyáltalán nem biztos, hogy a drágább óra jobb minőségű és tartósabb is lesz.

 

A másik, amit viszont úgy látom, hogy következetesen nem veszel figyelembe: a mozgó alkatrész nélküli LCD kvarcórák kivételével minden óra mechanikus berendezés, és ezek rendszeres KARBANTARTÁST IGÉNYELNEK. Még bizony elvileg a kvarcórák is, csak ritkábban, és kevésbé torolják meg, ha mégsem kapják meg - de végül azért azok is kidőlnek a sorból. Egy 100 ezres árkategóriájú divat kvarcórában még simán találhatsz olyan kvarc szerkezetet, aminek a zöme - a dolgozó, áttételi részek is !! - műanyagból vannak, ezek nem igényelnek kenést, nagyon lassan kopnak, de amikor 15-20 év folyamatos működés után végül elérik a holtjátékok a toleranciahatár tetejét, és a szerkezet megáll - akkor semmit sem lehet velük kezdeni. Egyszerűen javíthatatlanok, vagy kerül komplett új szerkezet az órába, vagy kuka.

A mechanikus, billegős órákat pedig 4-6 évente kellene szervizelni, tisztítani, újra kenni - ami költséges szakfeladat, ma már 20-30 ezer alatt idehaza sem végeznek el korrekt módon egy nagyszervizt, bonyolultabb, összetettebb mechanikus óránál (stopperes, stb..) ez lehet akár a többszöröse is - és igen, ezt állandóan ismételgetni kellene. Ezt nyilvánvalóan nem fogják megtenni eleve pár tízezret érő órákkal a tulajdonosok, ehelyett használják addig, ameddig meg nem állnak (és meg fognak végül állni...), aztán kidobják... Vagy felkerülnek a Vaterára "alig használt, csak szervizt igénylő" óraként, és lehet reménykedni, hogy a kenőanyag besűrűsödése és a kosz fogta meg végül az órát, nem a már kijavíthatatlan kopások...

 

Egy autó esetében az emberek természetesnek veszik, hogy rendszeresen szervizelni, olajat cserélni kell bennük - az órák világában a felhasználók zömének érdekes módon fogalma sincs erről. Komolyan azt hiszi, hogy a nagypapa Doxája az örök darab, ahhoz soha nem kell nyúlni, "azt úgy megcsinálták", hiszen a nagypapa is 30 évig használta szerviz nélkül... Valóban - és romokban is van már az óra totálisan sokszor... Másrészt viszont képzeljük el, hogy ha egy új autó 50 ezerbe kerülne, az olajcsere-karbantartás meg 30-40 ezerbe - hát, valahol teljesen reális és józan felhasználási modell lenne nem cserélni benne semmit, nem költeni rá egy fillért sem, hanem menni vele egészen addig, ameddig meg nem áll... Mivel valószínűleg 2-3, akár 4 szervizciklusig is eltartana az, ameddig végül valóban tönkremenne a motor - bőven olcsóbb lenne így... Az olcsó mechanikus órák (értsd: kb: 80-100e alatt..) világa ma valahol erről szól.

Előzmény: Órás bácsi (11137)
APT Creative Commons License 2019.05.09 0 0 11144

Korrekt és rendszeres karbantartás mellett szerintem egy 7s szériájú szerkezetnek egyetlen egy gyenge pontja lesz csak: akármit csinálsz, 20-30 év alatt az automatika "magic lever" excenter-karja és maga a kis recézett felhúzó kilincskerék is elkopik, és nem javítható, újra kell cserélni. Ezek anyagminősége egyébként a mai órákon messze nem olyan jó már, mint a 60-70-es években - de közben egyébként az alap Seiko 5-ök jóval olcsóbbak is lettek.

 

A probléma a "korrekt és rendszeres karbantartással" van/lesz - egy ilyen óra tényleg szakszerűen elvégzett szervize ugyanis ma már idehaza is nagyjából egy összeg az óra árával, nyugatabbra meg meghaladja azt. Ergo a probléma nem műszaki, hanem gazdasági - egyszerűen nem éri meg szervizelni.

 

Az 5-ös széria korábban pont azzal szerzett magának jó hírnevet - főleg a harmadik világban, ez is beszédes !! - hogy a robusztus kialakítás és a megfelelő anyagválasztás miatt általában normál napi használat mellett minden karbantartás, szervizelés nélkül is elmentek az órák akár 20-25 évet is. Utána már igazándiból nem lehetett velük mit kezdeni, de nem is kellett, eldobták őket, vettek újat. A mai 5-ösök már nem ennyire masszívak, de jóval olcsóbbak is, és ezek is elmennek bármiféle odafigyelés, karbantartás nélkül 10-15 évet simán. Aztán el kell őket dobni, és újat kell venni.. 

Vagy tényleg kiszolgálnak akár életed végéig - de közben meg 5 évente ráköltöd egy új 5-ös árát, időnként akár többet is...

Előzmény: windproof (11141)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.09 0 0 11143

Ott látom a zavart, hogy nem a megfelelő funkciót keresed.

Ma már az órák fő funkciója nem az,hogy tudd mennyi az idő és ne maradj le egy életbevágó találkozóról, vonatról, stb.

Ma már az órák átcsúsztak az ékszer kategória felé.

Semmi bajod nem lesz azzal a '100ezres Seiko'val. Sokkal komolyabb, jobb választás -felnőtt ember szemével nézve- mint egy akármilyen divatóra.

A trafikban vásárolt filléres óra is működik ma már évekig és hétköznapi ember számára 100%-os pontosságot is ad.

A 100Ft-os boltban vásárolt levesestál vagy az XY kerámiaművész tála fog tovább tartani?

 

Ezekkel a gondolatokkal próbálj kezdeni valamit, talán segítenek összerakni a képet.

 

 

Előzmény: Órás bácsi (11138)
windproof Creative Commons License 2019.05.09 0 0 11142

Egyébként régebben pont Te írtál arról, hogy a drága, kékvérű cuccok sem napi hordásra lettek tervezve (talàn JLC és Nomos óra volt a téma, de nem vennék rá mérget), mert egyszerűen túl vékony, nyűgös a szerkezet, és az sem bírja sokáig, ha mindennapi óraként viselik. Ehhez képest azért szerintem nagyon sok belépő 7s/4r-t nyúlznak legalább heti 5-6 napban. 

Előzmény: APT (11135)
windproof Creative Commons License 2019.05.09 0 0 11141

azért nem is örök életű ipari tömegcikkre.”

 

Mi akadálya van annak, hogy egy olcsó, automata Seiko5-ös sokáig éljen? (a megfelelő karbantartások mellett természetesen). A 7s szerkezet bizonyára nem az óra ipar legkifinomultabb cucca, de állítólag sokat bír, és jól javítható (az enyém még csak 5 éves, de a netes fórumok alapján azért vannak bőven szép kort megélt darabok). Van egy normális acél tokja, ok, a fém szij nem a legminőségibb, de üreges szemekkel evtizedekkel ezelőtt is csináltak szijat, és még sok van belőlük, hardlex üvegük van, ami biztos nem rosszabb, mint az ezer évig használt üveg vagy plexi cuccok. 

 

Ha benézek az orosz órás topicba, akkor azt látom, hogy rengeteg ennél sokkal kevésbé jó komponensekből összerakott órájuk él és virul CCCP gyártással, ami nem ma volt. 

 

Szerintem -és persze lehet, hogy tévedek-, ezeket az órákat kb ugyanaz fenyegeti, ami a legtöbb “olcsó“ műszaki cikket, hogy egy 50-100 ezres (van amit akcióban már 30-35-ért megkapni) Seikora kevesen költenek 25 ezret karbantartásra (ha jól emlékszem ennyi az ára, de idén kell először keresnem szerelőt az enyémhez), így aztán inkább az elhanyagoltságba halnak bele, nem abba, hogy olcsó, ipari, tömeg cikknek lettek tervezve. 

Előzmény: APT (11135)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.09 0 0 11140

A Seiko az átbaszás???? Nem most írtad, hogy az 1000Ft-osat adják 100ezerért a másikból????

Tényleg nem érted ezt a témát.

Előzmény: Órás bácsi (11138)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.09 0 1 11139

"akkor egy 100 ezres Seiko nem tud el menni mondjuk az életem végéig"

 

ez csak attól függ, meddig szándékozol élni?!  🤔

Előzmény: Órás bácsi (11138)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.08 0 0 11138

Ezek szerint a 100 ezres Seiko órámmal mellé nyultam ebből a szemszögből. 

 

Az egyik oldalon azt írták a 100 ezres divat órákban 1000ft a belső max. Ha az ismerősömnek egy ilyen fajta divat óra évek óta megy, akkor egy 100 ezres Seiko nem tud el menni mondjuk az életem végéig? Mert akkor egy bazi nagy át ba..ás a Seiko...

Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.08 0 0 11137

Kicsit nekem ez már meredek ez az órás téma....

 

 

Valahol azt olvasom kerüljem a divat órákat. (Ezek a tulajok 100 ezres divat órával virítanak évek óta, azóta is működik az Armani és a Disel)

 

Én veszek egy 100 ezres Seikot, nekem is elmegy egy pár évig és kész.

 

Nyilván mivel Divat óra, így jobban is nézz ki mint a Seiko.

 

Ha a 100 ezres Seiko se bírja tovább mint egy Armani vagy egy Disel akkor a Seiko feliraton kívül semmivel se jobb. Kinézetbe meg pláne..... 

 

 

 

Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.08 0 0 11136

Akkor lényegében egy 100 ezres Seiko nem sokkal jobb mint egy jobb minőségű divatóra? 

 

Tegyük fel akkor hogy 1. 100 ezres Diseltől nem jobb?

Előzmény: APT (11135)
APT Creative Commons License 2019.05.08 0 0 11135

Igen, a Lorus óráknál sokszor elkeserítően rossz, gyenge minőségű tokok is fellelhetők. Spiáter vagy műanyag tokok - aminél egy alap Seiko 5 is mindig sokkal jobb. A szerkezetekkel ugyanakkor nem szokott gond lenni.

 

Azt az egyet nem szabad elfelejteni - általában - hogy még a közepes árfekvésű (értsd: kb: 100 ezres "bolti árig") Seiko-k is valójában olcsó tömegcikknek számítanak, és hiába gondolja azt bárki, hogy ennyi pénzért azért már csak valami "komolyat kap" - valójában nem számíthat többre, mint egy tisztességes, jó pár évig kiszolgáló, de semmi rendkívülit sem nyújtó, és azért nem is örök életű ipari tömegcikkre.

Sajnos ez van.

Előzmény: H_G (11134)
H_G Creative Commons License 2019.05.08 0 0 11134

Egy Lorusban mernek olyan olcsó anyagot használni, pl. a házhoz krómozott bronzot vagy pláne cinket, amit egy Seikóhoz soha.

 

Előzmény: windproof (11133)
windproof Creative Commons License 2019.05.08 0 0 11133

Lehet, hogy pongyolán fogalmaztam a vásárlással, az az lett volna a helyes, hogy számos márkanév tartozik a csoport alá így vagy úgy. 

 

Az Orient felvásárlás, de azt hiszem a Lorus például simán egy saját brand, ami szintén elég nagy önállósággal bír. 

Előzmény: akos51 (11131)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.08 0 0 11132

A baloghekszer.hu ról mi a véleményetek?

 

4-10 napos a szállítás online vásárlás esetén.

Az óra beszerzését honnan teszik? Egy Magyar nagykereskedéstől, vagy külföldről rendelik?

 

Ilyenkor a rendelt terméket gondolom átnézik? (Gond nem lehet az eredetiségével)

 

 

 

akos51 Creative Commons License 2019.05.08 0 0 11131

Én eddig úgy tudtam, hogy az Orientet vették meg teljesen, továbbá a Pulsar és Lassale névhasználati jogot. Mi volt még?

Előzmény: windproof (11129)
akos51 Creative Commons License 2019.05.08 0 0 11130

A vertigo nem seiko brand, ők csak a szerkezeteket veszik a seikótól.

Előzmény: Órás bácsi (11128)
windproof Creative Commons License 2019.05.07 0 0 11129

A seiko felvásárolt egy csomó márkát (pl az orientet is), de ezek jellemzően elég széleskörű autonómiát élveznek. 

Tehát nem más gyártja őket, hanem a cégcsoporton belül vannak különböző márkák. Kb mint autóknál a Seattól a Bentley-ig van minden a VW csoportban, csak itt valamivel nagyobb az egyes csoporttagok önállósága. 

A Lorus nem azért nem olyan minőségi, mert nem Seiko, hanem azért, mert gyakorlatilag a belépő szegmensre fókuszál, ahogy a fapados Skoda Fabia sem Bentley Continental GT, igaz, nem is kerül annyiba (és vélhetően a Skoda is kijöhetne 100 milliós autóval, az más kérdés, hogy bármilyen jó lenne, senki nem venné meg egy Bentey helyett). Itt egyszerűen a cégcsoporton belüli szegmentálásról van szó, hogy lefedhessék a teljes piacot, és ne rontsák a csoporttagok egymás hírnevét/üzletét. 

Előzmény: Órás bácsi (11128)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.07 0 0 11128

Üdvözletem.

 

Kicsit olvasgattam azóta, hogy az órák világában tisztábban lássak.

 

Nos a Seikonak van elég sok leány vállalata ha jól hívom őket.

 

Pl: Vertigo, Lorus. 

 

Úgy a laikus embernek rögtön jól cseng hogy a Seiko családjában vannak ezek az órák. De ugye nem a Seiko gyártja őket, csak a Seiko neve alatt mennek. Gondolom, nem csak az árból de ezek az órák sose fognak seiko minőségét gyártani? Igaz?

 

Azért a Seiko Seiko marad, a Vertigo és társai meg meg azok maradnak a Lorussal együtt.

 

 

windproof Creative Commons License 2019.05.06 0 0 11127

köszi a választ, még nem volt késő 🙂

 

Korábban egy csak fém szíjal szerelt órára tettem fel 3rd party bőr darabot egy Japánból vett gyári seiko pillangócsattal (Úgy emlékszem 18mm a csatnál)

 

Viszont ez a bolt bezárt, így nem tudok újat rendelni. Innen jött az ötlet, hogy akkor megveszem nem csak a csatot, hanem az egészet egyben. 

 

Most van egy gyári fekete bőr szíjal, és seiko pillangó zárral szerelt Coctail Time-om. A Pressage sorozatban vannak olyan órák amiknek barna bőr + ezüst pillangó záras szíja van gyárilag. Tehát igazából ha lehet kapni külön alkatrészként akkor pl vennék egy SRPD37 szíjat, és azt tenném fel az én órámra.

 

 

Persze, ha valaki tudja, hogy gyári pillangó csatot hol tudok venni, az is megoldás lenne, akkor vennék egy barna Hirsch szíjat, és azon cserélnél csatot. Amit viszont el akarok kerülni, hogy egyfolytában csereberélnem kelljen. 

 

Bajcsit felhívom valamikor. 

Előzmény: nickback38 (11125)
csiro Creative Commons License 2019.05.06 0 0 11126

Nem olcsó, mert $100 körül vannak a bőrszíjak, de gondolom a minőség is ennek megfelelő: www.strapcode.com

Előzmény: nickback38 (11125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!