Keresés

Részletes keresés

...slr... Creative Commons License 2016.01.23 0 0 109556

Mint Dulovits és Tóth - ha még mond valakinek valamit ez a két név...

Előzmény: Tab (109554)
balifon Creative Commons License 2016.01.23 0 0 109555

És mennyivel jobb a pentax 70 es a tamron 90 esnél? Mert tamronból találok használtan is viszont a 70 esből sehol nincs használt!És mit jelent az h brutál? :D

Előzmény: Szabolcsi Mihály (109553)
Tab Creative Commons License 2016.01.23 0 0 109554

Általában nem a legfontosabb követelmény szokott lenni egy portréobival szemben, hogy egypixelesen karcoljon. Sőt, némely elvetemültek direkte "soft" jelölésű objektíveket gyártanak, nem kevés pénzért. Mások meg ezt nem tudják megfizetni, ezért különböző segédeszközökkel meg trükkökkel próbálják lágyítani a meglévő karcos obijuk rajzát.

Előzmény: balifon (109550)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2016.01.23 0 0 109553

Szevasz!

 

Nekem van mindkettő; a DA70/2,4 limo teljes nyíláson is éles, de van a rajzában egy nagyon kellemes selymes lágyság; rekeszelve már borotva. A Tamron 90/2,8 portréra teljes nyíláson szép, rekeszelve már brutális... 

A Pentaxfórums-on írtam mindkettőről, és ottani albumomban is vannak képek velük.

Előzmény: balifon (109550)
Jahno Creative Commons License 2016.01.23 0 0 109552

Helios 3 és 7, Takumar 1.4/50 mondjuk éles képet ad meg egy csomó Nikkor is.

Előzmény: balifon (109550)
Jahno Creative Commons License 2016.01.23 0 0 109551

Áááá, ez nem ilyen egyszerű. Olyan, mint ugyanazon szituáció ISO/zár/rekesz hányadosa. A legkisebb teljesítményre nem szabad gyúrni, PS meg nem mindig a VGA-t terheli, csak ha éppen olyan fajta. Memóriából sosem árt, az manapság nem tétel, tele kell tolni, inkább konkretizáld, hogy melyik modellre gondoltál. VGA hiányt renderelésnél megoldja a procit, menet közben proci számít, RAM mindig kell, miközben a "kisebb" modellbe is tehetsz annyi memóriát, mit egy "nagyobba".

Előzmény: Rőth Sándor (109549)
balifon Creative Commons License 2016.01.23 0 0 109550

Sziasztok! 

 

Szerintetek melyik obi a legjobb portréra? Ugye mindenki mást mond,hogy 70-135mm ig. Viszont a kérdés az ,hogy melyik ad a legélesebb képet! A Pentaxforums oldalán az objektíveknél láttam a DA70 2.4 limited obival készült képeket! Azok valami brutál élesnek tűnnek! Vagy annyira utómunkázva lenne? Illetve nézegettem a tamron 90 f2.8 macro obiját is mivel azzal lehetne macrózni is néha,de a tesztképeken meszze nem olyan élesek mint a Pentax limited obié! 

Rőth Sándor Creative Commons License 2016.01.23 0 0 109549

Arra lennek kivancsi, hogy a Mac Mini eseten, a fotosop mennyivel fut lassabban a legkisebb teljesitmenyu, legolcsobb valtozaton, mint a kovetkezo verzion. Prcesszor-frekvenciaban es memoriaban szinte ketszeres a kulonbseg, de a Ps inkabb a videokartya memoriat terheli, ezert a gyakorlatban, ezzel a programmal talan mas a helyzet.

Van ebben valami tapasztalatod?

Előzmény: mckmester (109548)
mckmester Creative Commons License 2016.01.23 0 0 109548

Valami olyasmi :-)

 

Igazából a "Mek" -et kellett valahogy jelölni, mert anno a sima mekkmester nick már foglalt volt.

Előzmény: Rőth Sándor (109546)
Szilárd 76 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 109547

Köszönöm a választ!

Előzmény: mckmester (109545)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.01.23 0 0 109546

Maganal az MC a Macintosh-ra-e utal? 

Előzmény: mckmester (109545)
mckmester Creative Commons License 2016.01.23 0 0 109545

Másfélszeres a képarány, tehát a 10x15 áll ehhez a közelebb.

 

A 9x13 nem pont ennyi (egyébként is 8.9 x 12.7 az általános méret), így vágni szoktak belőle. Hogy hogyan, az attól függ, hogy fill vagy fit eljárást kérsz.

A 9x13 -at egyébként már a filmes időkben sem szerettem, azon aztán tényleg nem látni semmit.

Előzmény: Szilárd 76 (109544)
Szilárd 76 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 109544

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy Pentax K-50-el készített képeket milyen képarányban lehet kidolgoztatni? 9x13-as, vagy 10x15-ös? (4928x3264 képpont arányú képek)

Válaszokat előre is köszönöm.

mckmester Creative Commons License 2016.01.21 0 1 109543

Nem.

Előzmény: Törölt nick (109541)
Peti--- Creative Commons License 2016.01.21 0 1 109542

Jó objektívnek tartom a 16-45-öt, nagyon szerettem amíg használtam (nem kell valakinek? bajonettsapka gyanánt van rajta egy K-r), de egy 17-70 mellé szerintem fölösleges.

Előzmény: Törölt nick (109541)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.21 0 0 109541

 

dömeottó árul egy  PENTAX   16-45mm -ös obit. Ha van az embernek egy 17-70 f4 -ese, akkor van-e olyan feladat, amire a 16-45 jobb választás? Illetve a kisebb zoom átfogás eredménye-e jobb képminőséget?

 

vaki Creative Commons License 2016.01.21 0 0 109540
Jerega Creative Commons License 2016.01.20 0 0 109539
Határozottan.:-)
Előzmény: Peti--- (109537)
Peti--- Creative Commons License 2016.01.20 0 0 109538

Hát ez a 10 mm-től nagyon messze van, meg a nagylátószögtől is (APSC-n). Jó lesz majd, ha kijön a K-1, azon visszakapja a rendes látószögét (de akkor sem lesz ultranagylátószög).

Előzmény: Lava04 (109536)
Peti--- Creative Commons License 2016.01.20 0 0 109537

Jogos, érintkező felületekre gondoltam. De talán átjött.

Előzmény: simico (109535)
Lava04 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 109536

Üdv, nekem lenne egy Tamron af 28-80mm f/3.5-5.6 aspherical, pentax bajonettes, ha érdekel. Teljesen új, alig pár kép készült vele.

Előzmény: balifon (109528)
simico Creative Commons License 2016.01.20 0 0 109535

Egy radír is csodát tud tenni az érzékelőkkel.

 

Az érzékelőkkel tényleg csodát tud tenni, csak utána kicsit borsos a számla :)) Én inkább csak érintkezőket pucolnék vele.

Előzmény: Peti--- (109526)
Pillnitz83 Creative Commons License 2016.01.19 0 0 109534

Köszönöm az érdeklődést, a Pentax Super A elkelt.

Előzmény: Pillnitz83 (109499)
balifon Creative Commons License 2016.01.19 0 0 109533

Köszönöm az infókat! 

 

Van Sigma 17-50 F2.8-am amit tényleg nem veszek le a vázról! :) 

Így valószínű nem veszek mert ennyi pénzt nem vagyok hajlandó kiadni olyanért amit egy évben jó ha egyszer tennék a gépre! 

De legalább tudom ha lesz felesleges elkölteni valóm akkor tudom mit kell venni! 

:)

nvizsla Creative Commons License 2016.01.19 0 0 109532

Ha megelégszel a 16 mm nagylátóval, a pentax adok-veszek fórumon, dömeottó, hirdet egy 16-45 mm-t. Ha felteszed a gépedre, nemhogy ritkán fogsz vele fényképezni, hanem ritkán fogod lecserélni! Most kedvezményt is ajánl.   

Előzmény: balifon (109528)
emyl Creative Commons License 2016.01.19 0 0 109531

10 milis obit kifizethető árban csak aps-c-re fogsz kapni és zúmban, hacsak nem kimondottan halszemet keresel

lássuk:

tamron 10-24 (gyengusz), sigma 8-16 (fasza), 10-20 (ebből van kétféle, a fix 3,5ös fényerejűt viszonylag használhatónak tartják)

kicsit szűkebb ligában

pentax 12-24, sigma 12-24 (nyilván a pentaxot válaszd, Decens árul(t?) egyet)

aztán  jönnek a fixek:

pentax da14 (aps-c), 15ös limited (aps-c) és pár korábbi a-s és k-s 15ös verzió, amik már fullfrémesek, viszont belőlük a piacon nem fogsz találni eladót csak heroin-árban

 

ha halszemet szeretnél akkor 8-as peleng, 8as samyang, meg a pentax 10-17es fisájzúm. asszem stigma 8milis halszem is létezik, de lusta vagyok megnézni

 

meg még tán van pár távolkeleti 3rdparty gyártó, de leginkább ezek forognak

 

kábé ennyi a kínálat, ha valamit kihagytam majd a többiek kijavítanak.

 

az van hogy ebben a ligában nemrég kezdtek obikat gyártani aps-c-re, fullfrémre a stigma 15-30 volt a legtágabb zúm ami kirajzolta némi torzítással, de ő már nem volt halszem.

fullfrémes fix halszemből ott a 16os zenitar meg a pentaxnak volt egy 8,4es ultraritka halszeme amiből kábé esélytelen hogy olyat találj ami nem a gyűjtőknél van, meg a 16 és 17es pentax halszemek amik szintén igenigen ritkák, gyűjtői darabok...

 

segítettem? :)

Előzmény: balifon (109528)
uffneked Creative Commons License 2016.01.19 0 0 109530

Peleng 8mm halszem. Fölötte 16mm körül kezdődnek. Szinte mindegyikre jellemző, hogy elég kompromisszumos a képminősége, cserébe viszont ritka, ezért drága. Nem sokkal olcsóbb, mintha vennél használtan egy sigma 10-20at, vagy tamron 10-24et.

Előzmény: balifon (109528)
Jahno Creative Commons License 2016.01.19 0 0 109529

Nem lesz.

Előzmény: balifon (109528)
balifon Creative Commons License 2016.01.19 0 0 109528

Sziasztok! 

Szeretnék időnként használni valami nagylátó obit amiből valami régit keresek mert tényleg csak évente talán 1-2 szer használnám! Tehát a kérdés az ,hogy tudtok e ilyen obit akár fixben /10mm körülit/ akár zoomban. Nem kimondottan pentax obival de lehessen hozzá kapni pentax adaptert!

Jerega Creative Commons License 2016.01.19 0 0 109527
Azt ki fogom próbálni én is.(-:Nem is árt időnként egy kis karbantartás;engem most elég jól megszivatott.ez a kis kontakthiba.
Előzmény: Peti--- (109526)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!