Keresés

Részletes keresés

Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.04.08 -3 2 1961

Szerinted.

Előzmény: Gojira (1960)
Gojira Creative Commons License 2021.04.08 -2 4 1960

"Értem, de ha valaki - magyar származása ellenére - az osztrák válogatottban kíván játszani, abban valószínűleg nem buzognak túl a magyar nemzeti érzések."

 

A kettőnek semmi köze egymáshoz.

Előzmény: Tonio 2.0 (1959)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.04.08 -2 0 1959

Értem, de ha valaki - magyar származása ellenére - az osztrák válogatottban kíván játszani, abban valószínűleg nem buzognak túl a magyar nemzeti érzések. Ami szíve joga egyébként, én nem ítélem el emiatt, ha így van.

Ogu kicsit más eset, neki nigériai és magyar (szlovák, vagy felvidéki magyar, nem tudom) felmenői vannak, meg ő elég sokáig várt szerintem, aztán miután tudatosult benne, hogy a magyar válogatottba soha az életben nem fog tudni bekerülni, akkor lett szlovák válogatott, nem?

Én így emlékszem.

Patrícia szerintem jelenlegi teljesítménye alapján akár magyar válogatott is lehetne - nem akarok senkit megbántani, de nála gyengébb képességű játékosok is voltak már válogatottak... -, de ez a hajó már valószínűleg elment.

Előzmény: Gojira (1957)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.04.08 -1 1 1958

Meg azt érzi hazájának.

Előzmény: Gojira (1957)
Gojira Creative Commons License 2021.04.08 0 4 1957

"Mondjuk azt nem nagyon értem, miért akar valaki női kézilabdában osztrák válogatott lenni"

 

Mert pl. Ausztriában született, ott nőtt fel stb.

Előzmény: Tonio 2.0 (1956)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.04.08 -2 0 1956

Mondjuk azt nem nagyon értem, miért akar valaki női kézilabdában osztrák válogatott lenni, már ha vannak céljai, ambíciói a válogatott kézilabdában, ugyanis az osztrák válogatottal nem fog sehova sem eljutni.

Bár mivel bővítik az Eb-mezőnyt, végül is egy-egy Eb-csoportkör összejöhet, főleg ha rendezők.

Hát kb ennyi, kivéve ha megint jön egy Prokop, aki megvesz néhány délszláv, posztszovjet, stb játékost nekik, de egyelőre nem úgy néz ki, mintha az osztrákok túl sokat foglalkoznának a női kézilabdával.

Előzmény: Süni2 (1951)
van_Persil Creative Commons License 2021.04.08 -5 1 1953

Dehogy érted, nem is akarod megérteni. Senki nem kérdöjelezi meg a magyarságát, ezügyben tudatosan csúsztatsz. Kizárólag arról van szó, hogy kézilabdailag nem számít magyarnak, mivel nem jöhet szóba a magyar válogatottnál, a saját döntése alapján.

Előzmény: Süni2 (1950)
Süni2 Creative Commons License 2021.04.08 0 2 1951

Elég fiatalon, kb. 22 évesen igazolt Vácra, és védekezni nem nagyon tudott. Azóta eltelt 3 év, és nyilván fejlődik.

 

Abban egyetértünk, hogy 25 éves korára több fiatal irányítónk is jobb lehet nála, ha a sérülések elkerülik őket, de, ha a vele nagyjából egyidős T.G.-vel vetjük össze, T.G.-nél sokkal jobb.

 

Hogy miért váltogatja a klubjait? Magánvélemény, de val.szeg. nem a klubhűség mintaképe.

 

Hogy miért osztrák válogatott? Mert oda könnyebb bekerülni, ráadásul könnyebb is megragadni ott. Kapott behívót, élt vele, és egy bizonytalan magyar válogatottságért nem akart 3 évig várni. /Pláne, hogy nem kizárható módon a semmit várta volna, ld. Aszma esetét./

 

 

Előzmény: G-T15 (1949)
Süni2 Creative Commons License 2021.04.08 0 3 1950

Értem, hogy mit akartok mondani, de, hogy itt egyesek k. nagymagyarként kérdőjelezik meg mások magyarságát, az felháborít.

Előzmény: RnD (1947)
G-T15 Creative Commons License 2021.04.08 -2 1 1949

 Azért Ogu érdekes szerzet s akkor még finoman fogalmaztam.

 A Kovács lány pedig egy stabil BL résztvevőnél  nevelkedett, az ottani felfogásban. Mielőtt Vácra jött már stabilan egy félidőket játszott a BL-ben, ezért a váci csapat nagy részénél rutinosabb volt fiatalabban is. Sajnos nem tudott élni a lehetőséggel illetve inkább hullámzó  játékot mutatott. Németországban ez kevés volt, ezért kénytelen volt összeszedni magát és egy ideig ebből fog élni. Szerintem nem több mint a junior VB győztes játékosaink nagyobb része. Egyébként nálunk a válogatott közelébe sem jutna véleményem szerint.    

Előzmény: Süni2 (1940)
van_Persil Creative Commons License 2021.04.08 -2 0 1948

https://mkcse.hu/hu/hireink/a-sikerek-kovacsa-lehet-bemutatkoznak-az-mkc-uj-jatekosai-kovacs-patricia

Fel sem merült benne, hogy magyar válogatott legyen. Mi csak Rasmussen figalmatlanságának gondoltuk, hogy a keretbe rakta, de ezek szerint többről lehetett volna szó, de ha valaki osztrák akar lenni, abból az akarata ellenére nem lehet magyart csinálni, hiába próbálja Tüskeböki az ellenkezőjét bizonygatni.

RnD Creative Commons License 2021.04.08 -5 5 1947

Látom nem érted.

 

Jobban nem tudom elmagyarázni, szóval ennyi.

Előzmény: Süni2 (1945)
Márti.it Creative Commons License 2021.04.08 -2 1 1946

Kicsit visszavehetnél, bogaram. Itt arról van szó, hogy felesleges hergelésbe kezdesz. Légiós, Ausztriában született, nőtt fel, tanult kézilabdázni, ellenben Lakatos... 

 

Előzmény: Süni2 (1942)
Süni2 Creative Commons License 2021.04.07 -5 1 1945

Precíz definíció. Az. A magyarnak született Kovács Patrícia nem magyar. Bezzeg a Pedro a srácoknál! 

 

A magyar kézilabda fejlődése nem azon a tizenvalahány határon túli magyaron fog múlni, /pláne, hogy ab start valamennyien magyar válogatott mezre vágytak a magyar identitásúak közül, csak nem érték el a céljaikat./

Előzmény: RnD (1943)
van_Persil Creative Commons License 2021.04.07 -6 0 1944

Kovács konkrétan 2015 óta osztrák válogatott. 1996-os születésüként. Addig, amíg Vácra nem igazolt, a nagy többségnek fogalma se volt róla, hogy egyáltalán kicsoda ö, és kb mindenki fel lett volna háborodva, hogy mit keres egyáltalán a magyar válogatott közelében. Ha akkora nagy was ist das lett volna (nem volt az, én láttam több Hypo-meccset is abban az idöben), akkor herr Ferry Kowaksz (ha hallottad a herr Papát valaha is "németül" (helyesebben amit ö németül beszélésnek gondol) beszélni, megérted, miért írtam így a nevét) beprotezsálhatta volna legalább a Lukács-féle UP-válogatottba.

Előzmény: Süni2 (1933)
RnD Creative Commons License 2021.04.07 -2 6 1943

Nekem nem probléma ha valaki magyar nemzetiségű de másik ország válogatottjában játszik. Van ilyen, ezt mindenki maga döntheti el. Ettől még ő magyar marad, eszembe nem jutna ezt megkérdőjelezni..

 

Viszont a hazai kézilabdasport helyzete, fejlődési esélyei etc. szempontjából fontos tudni hogy az NBI-ben hányan vannak "kézilabdamagyarok" és hányan nem. Közismertebb kifejezéssel élve "légiósok". Ehhez kell egy precíz definíció, ezért kerülnek ezek a játékosok ebbe a kategóriába. De ez szigorúan csak kézilabda "sportszakmai" szempont, semmi több.

Előzmény: Süni2 (1940)
Süni2 Creative Commons License 2021.04.07 -4 3 1942

Ajánlgatja a nyolcadik utas Csillagom.

 

Egy Fradi szurkoló írta alant, hogy beférne a Fradiba is, majd - az oszták válogatottságára célozva - sajnálkozott, hogy úgyse fogjátok leigazolni.

 

Mert szerintetek légiós.

 

Én meg leírtam, hogy szerintem meg nem az.

Előzmény: Márti.it (1941)
Márti.it Creative Commons License 2021.04.07 -3 1 1941

De ha annyira jó, miért nem az audinak ajánlgatod? Javítaná a statisztikátokat is.  

Előzmény: Süni2 (1928)
Süni2 Creative Commons License 2021.04.07 -4 2 1940

Így van.

 

Ráadásul van egy csomó kettős állampolgár magyar, aki kizárólag azért fogadja el a /szomszédos/ ország válogatott behívóját, mert itthon nem tartanak rá igényt.

 

Kovács ilyen. Oguntoye is ilyen, de szerintem agyrém őket légiósnak tekinteni pusztán azért, mert nem a magyar válogatottban játszanak.

Előzmény: Gojira (1937)
Süni2 Creative Commons License 2021.04.07 -4 3 1939

Ilyen szempontból nézni olyan a játékost, akit val szeg. meg se kerestek 16 évesen magyar válogatottság ügyben, bornírt ostobaság.

 

 

Előzmény: RnD (1938)
RnD Creative Commons License 2021.04.07 -3 5 1938

Igen, de egy kézilabda fórumon kézilabda szempontból is nézzük h milyen állampolgár.

 

Ez azt hiszem érthető és nem meglepő.

Előzmény: Süni2 (1936)
Gojira Creative Commons License 2021.04.07 -1 1 1937

Az állampolgárság nem azonos a nemzetiséggel. A magyar válogatottban magyar állampolgárok játszhatnak. Magyar nemzetiségű játékosok pedig játszhatnak más országok válogatottjában, ha annak az országnak az állampolgárai.

 

Süni2 Creative Commons License 2021.04.07 -2 1 1936

Nem. Neki speciel a kézilabdától tök független a magyar állampolgársága.

Előzmény: RnD (1934)
RnD Creative Commons License 2021.04.07 -2 4 1935

Ettől még ő magyar nemzetiségű, természetesen.

Előzmény: RnD (1934)
RnD Creative Commons License 2021.04.07 -2 6 1934

....és a válasz erre az h azért mert nem "kézilabdamagyar".

Előzmény: Süni2 (1933)
Süni2 Creative Commons License 2021.04.07 -2 1 1933

Nem. Itt arról volt szó, hogy Kovácsot miért nem igazolhatja le a Fradi.

Előzmény: RnD (1932)
RnD Creative Commons License 2021.04.07 -2 4 1932

"Akinek a nemzetisége magyar, az magyar."

 

Így van, de itt eleve csak arról van szó h ki a "kézilabdamagyar" (=aki játszhatna a magyar felnőtt válogatottban és már részt vett velük közös edzőtáborban).

 

Ilyen játékos a kettős állampolgárok között eddig egy van: El-Ghaoui.

Előzmény: Süni2 (1928)
van_Persil Creative Commons License 2021.04.07 -8 1 1931

Kézilabdában:

Aki jogosult játszani a magyar válogatottban, az magyar, mindenki más külföldi.

Amúgy magyar az, aki magyarnak vallja/tartja magát. Nekem a dédapám jogilag német (poncihter) volt, mégis Sopron Magyarországhoz tartozására szavazott, a nagyanyámmal németül, az unokáival magyarul beszélt (l:: "nicht vor dem Kind!").

Előzmény: Süni2 (1928)
RnD Creative Commons License 2021.04.07 -2 3 1930

"Mert az Óvár az öt leggazdagabb női klub között van pillanatnyilag."

 

A szezon végéig.

 

De azért igazol el tőlük egyszerre tíz játékos, mert aztán már sokkal kevesebb pénzük lesz júliustól. Ezt Szarková gyakorlatilag el is mondta amikor erről kérdezték (mármint hogy ő nagyon szívesen maradt volna Móváron, csak nem tudtak olyan ajánlatot tenni ami elfogadható lenne...)

Előzmény: Süni2 (1918)
RnD Creative Commons License 2021.04.07 -2 3 1929

"Patrícia játéktudása alapján akár a Fradiban is játszhatna."

 

Patti messze nem volt ilyen jó Vácon két éve. Ezért aztán középcsapatba tudott visszajönni. (Mosonmagyaróvár ráadásul közel van Bécshez.)

 

Most nagyon jó valóban, de ez új fejlemény.

Előzmény: Tonio 2.0 (1919)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!