Keresés

Részletes keresés

Gyümölcsfás Creative Commons License 2022.02.23 0 0 103224

Ezeket az adatokat néztem én is.

Igazából egy kicsi, könnyű, nem csak támasztékból használható, relatív olcsó típust keresek( ami lehet nem is létezik csak az álmaimban). Ja és vissza rúgás mentest.

40 méterre nehéz vasnak ott a D-75.

Könnyű vasnak, vállból a Fég, 422, 427.

Előzmény: Norbert Botos (103223)
Norbert Botos Creative Commons License 2022.02.23 0 0 103223

Konkrétan az én kral monarchom majd 5 kg,picivel alatta van!palack+átfejtő 60 ba megáll.Kozák a combat szerint 3 kg pontosan,szal tényleg kevesebb,kral csupaszon 3,8

Előzmény: Gyümölcsfás (103222)
Gyümölcsfás Creative Commons License 2022.02.23 0 0 103222

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

A Karl Monarch katalógus szerint majd 4 kiló. Arra jönne még a távcső. Az már kézből lőve nekem sok.

A Kozak-ot néztem. Az elvileg 3 kg alatt van, ami tettszene.

Az árat jó lenne legkevesebből kihozni, mert + költség a palack is.

De az sem megoldás, hogy venni valamit ami olcsó, de mókolni kell vagy nem tartós, nem megbízható.

Ráadásul az árak is jó magasak lettek.

Szóval elég tétova vagyok.

 

SwissArmy Creative Commons License 2022.02.21 0 0 103221

D75 sütést ne várj egy Kraltol. Az ukránt nem ismerem, de eléggé favorizálják. Már nagyon sokan gyárt bullpupot, ami igazából vadászatra ideális ( tudom, hogy neked nem arra kell). Egy bullpupot meg kell szokni. Mondanám, hogy vegyél Kalibrgunt, de szerintem már nagyon drágák. Első körben érdeklődj körbe, hogy mik a lehetőségeid palacktöltésben. Mennnyit szánsz csak a puskára ?

Előzmény: Gyümölcsfás (103195)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.21 -1 1 103220

Ámmen :D

Előzmény: Norbert Botos (103219)
Norbert Botos Creative Commons License 2022.02.21 0 3 103219

Tudom,hogy jobb,de én mindenképpen táras puskát szerettem volna,volt pár feltétel,és ezeknek a kitételeknek,otthoni hobby élménylövészetre,nekem jobban megfelelt!Nekem a tököm kivolt az állandó cső letöréstöl,töltögetéstöl,itt megtöltöm a 2 tárat és 28 lövés.De kinek mi,kinek milyen igényai vannak,annak megfelelő puskát kell választani.Bullpup formavilág megint csak egy feltétel volt,nekem személy szerint jobban bejön!Lyukba lyukat ugyan ugy meglövöm ezzel is,szal pontosság sem tényező,tartósság?Ezt majd az idő tudja megmondani.Sütése egyértelműen az lgv nek volt jobb,finomabb,de nem annyival hogy ez számottevő legyen(számomra)Palacktöltés...még utba is esik a kispesti búvárbolt,gazdaságosság?Aki gazdaságosan akar lövöldözni és azt nézi,hogy jön ki olcsón,az se az lgv t se a pcp t nem nézi!Legalábbis nálam nem volt szempont.Volt egy elgondolásom,hogy mit szeretnék,mit élveznék,és megpróbáltam megvalósitani,többször is leírtam már,nem volt célom versenypuska vásárlása,hobby élménylövészet volt a cél,amit elértem,élvezem,mikor lövöldözök a kertben.A vége mi lesz?még több pcp,de csak hobby szinten

Előzmény: Törölt nick (103218)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.21 -2 0 103218

Akkor már csak azt nem értem minek cserélted le az öreg igásat ha nem vót difi?

 

Csak 1xűbb csak macerátlanabb csak jobb, nincs palacktökölés egyebek, csak lősz és zsírozol 20-on

 

Csak gazdaságosabb, no de te dugod :D

Előzmény: Norbert Botos (103217)
Norbert Botos Creative Commons License 2022.02.21 0 0 103217

Szia,hobby használatra én is a zboria t esetleg a kral jobbfajta példányait ajánlanám,én egy kral puncher monarch ot használok 20 méteren 7,5 j on,nagyobb távra érdemes lehet magasabb értéken.Én megvagyok elégedve vele,anno felválltva löttem lgv vel és ezzel,és természetesen az lgv jobb,de akkora irdatlan difi nincs,igaz nehéz az almát a körtével összehasonlítani.Ha kérdésed lenne a kral al kapcsolatban,akár pm ben is szivesen segitek.

Előzmény: Gyümölcsfás (103213)
Bert2 Creative Commons License 2022.02.21 0 0 103216

Nagyon érdemes kézbe fogni a kiszemeltet ha lehetőséged van rá,  vásárlás előtt.  Szerintem nagyon jó,  hogy 80 centi körüliek, normál csőhosszal.  Viszont kérdeztem pár sorstársat, aki eladta a bullpup-ját és ők a szokatlan forma miatt tértek  vissza a klasszikus  fazonhoz. Volt itt nemrég  eladó  egy Zbroia bullpup,  az állitólag  pl. elég jó,  bár nyilván  egy walther lgv-t vagy más  20 éve nem gyártott német  légpuskát meg se tud  közelíteni. Ha én ezt nem írom bele, akkor 5 perc múlva megteszi más,  csak azért. :)

Előzmény: Gyümölcsfás (103213)
Fricu1 Creative Commons License 2022.02.21 0 0 103215

Én egy orosszal lőtem régebben, de az piszkált volt - vadászott vele a boldog gazdája (ott lehetett).

200 m/s feletti sebességgel, 6,35-ös kaliberben.

Valami Atamán néven. Volt hozzá váltócső, 0,17 és 0,22 is...

Tetszett, de nem kéne tartósra

Előzmény: Gyümölcsfás (103213)
Fricu1 Creative Commons License 2022.02.21 0 0 103214

A Walther CG90-esnek 100g-os a tartálya, és a gyár szerint is kb. 300 lövést tud vele.

Persze azért hozzáteszik, hogy versenyre frissen töltött tartállyal menj, tuti, ami tuti.

De az én tapasztalatom szerint is 300 körülit lehet lőni. Hidegben kicsit kevesebbet - 250-et

Előzmény: jkoenig (103212)
Gyümölcsfás Creative Commons License 2022.02.21 0 0 103213

Valakinek esetleg infó "ehhez"?

Előzmény: Gyümölcsfás (103195)
jkoenig Creative Commons License 2022.02.21 0 1 103212

A cp1 pisztolyom a 11g- os patronnal 50 lövést tud, ha a puskádnál 25 lövést saccolunk 10g co2-re, akkor a 2kg -os palack elég lesz kb. 200 x 25 azaz 5000 lövésre, az 10 doboz lövedék.

Előzmény: Fricu1 (103211)
Fricu1 Creative Commons License 2022.02.21 -1 0 103211

Egy átlag CO tartály 100g-os, tehát 20 töltésre elég a 2 L-es palack.

Mivel a nyomás a palackban független a még benne lévő gáz mennyiségétől, az utolsó csepp is kitölthető lényegében.

Ezért nincs soha nyomásmérő óra a tartályokon - úgysem mutatna semmit.

 

Szemben a levegős rendszerrel, ahol csökken a nyomás töltésről töltésre - ezért oda kell a regulátor és a nyomásmérő óra.

 

Ha csak tavasztól őszig akar lőni (15 fokig kb.) - felesleg az átalakítás. Se pontosabb nem lesz, a kapacitás se nő. Pénzkidobás.

 

Co-t tölt minden hegesztős bolt, nem kell kuncsorogni a tűzoltóknál...

És megnyugtatóbb is a 65 Bar, mint a 300.

Előzmény: jkoenig (103210)
jkoenig Creative Commons License 2022.02.21 0 0 103210

Fricu1 kolléga ért a CO2 átfejtéshez, ő szerintem seccperc alatt megmondja neked mire elég a 2kg os palack.

(Ha a co tartályon rajta van a töltet tömeg akkor a 2kg-ot el kell osztani ezzel-szerintem, de majd a co-tudorok tisztába teszik a kérdést) itt az oldalon is van hozzászólása, kicsit lapozz vissza.

 

Szerintem a Bau megérdemel egy jó reduktort, csak azt akarom mondani hogy érdemes ezeknek jobban utánaolvasni, 

pl. a walther általában sem gyárt gagyit, a reduktor verziói mégsem egyformán ajánlottak.

Ha az általad kinézett reduktorról csak jókat hallasz, sok forrásból, akkor biztos jó.

De önmagában az hogy " reduktor", típus nélkül lehet nem annyira jó és istenkirály is, meg a kettő közt bárhol.

Előzmény: T_A_M_A_S_19 (103207)
Bert2 Creative Commons License 2022.02.21 0 0 103209

*Eltérő  nyomásra... 

 

Dear Autocorrect! It is never  duck! :D

Előzmény: Bert2 (103208)
Bert2 Creative Commons License 2022.02.21 0 0 103208

Van fenn youtube-on egy videó, ami co2 rendszer átépítésnek indul, valami crosman  puska az alany. Tesztelnék is a végén. De aztán inkább sebészeti bemutató lesz belőle, mert valami (gondolom a légtartaly fedele) elszabadul és 5 centi mélyről szedik ki a user combjából.  Szóval nem árt vigyázni ezekkel az eltérés nyomára tervezett rendszerekkel. 

Előzmény: jkoenig (103203)
T_A_M_A_S_19 Creative Commons License 2022.02.21 0 0 103207

Egyenlőre semmi nem történ a puskával

Van kilátásban egy hatsan at44 tartály amihez van regulátor a combat zone-on is

De ha van valakinél eladó szóljon

Nem tudom hogy ez járható út e

A 2 menet összehozásához egy esztergályos ismerős tud közcsavart csinálni

De ha már a co2 is szóba került

Egy 2 kg-os co palackról hányszor tudnám feltölteni?

 

Előzmény: jkoenig (103206)
jkoenig Creative Commons License 2022.02.21 0 0 103206

Regulátorral igen, mert az a tartálynyomást lecsökkenti 60-70bar-ra (7,5J-nál), így már a puska észre sem fogja venni

hogy levegővel lősz és nem CO2-vel.

A puska ütőműve a fenti nyomásra van kialakítva, ennél jóval nagyobb nyomáson szinte biztos hogy nem működne jól.

A tartályrögzítést megoldottad már? ( a levegőtartály menete is szinte biztos hogy eltér a CO2 rendszerétől)

Ha jól láttam még tartályt is keresel. Szóval még az egész rendszer képlékenynek tűnik.

A puska més a Co2-es állapotú vagy már elkezdted az átalakítást?

Az adok-veszekben hirdetnek pl. egy walther-reduktort, a többiek megmondhatják hogy ez mennyire bevált verzió vagy nem, erre walther tartályt lehet rögzíteni.

A steyr tartály nagyon hasonló, de mégsem jó a walther reduktorra.

Előzmény: T_A_M_A_S_19 (103204)
ZoliD65 Creative Commons License 2022.02.21 -6 0 103205

7,5x2-n sem kell ezzel bajlódni , 

Előzmény: Bert2 (103200)
T_A_M_A_S_19 Creative Commons License 2022.02.21 0 0 103204

És regulátorral működhet? 

jkoenig Creative Commons License 2022.02.21 0 1 103203

Az CO2 rendszer 60-70bar nyomásra van tervezve, ehhez képest a puskatartály 200-bar névlegesen.

A legjobb ami történhet hogy nem tudsz lőni vele. A legrosszabb meg hogy a elszabadítod a 200 bar-t, ami már nem játék.

Ha a tartályt 70 bárra töltöd, akkor történhet valami használhatónak tűnő, de gyorsan fog benne csökkenti a nyomás lövésről lövésre, ennek a tempója tartályméret függő is.

Előzmény: T_A_M_A_S_19 (103201)
robertó69 Creative Commons License 2022.02.21 0 0 103202

Szerintem nagyon elbeszélünk egymás mellett! Én féligazságról beszéltem, és nem komplett hülyeségről! A "bólogatás" jelensége közismert dolog a külballisztikában. Senki nem tagadja.

Én sem. Van itt elég képzett mérnők, fizikus, hozzáértő ember, majd leírják neked korrekt módon a jelenséget, az okait, és a hatását is!

Bár az tény, hogy a fizika tudománya sem statikus, folyton fedeznek fel új elméleteket, vagy figyelnek meg új jelenségeket, és próbálják azokat összhangba rendezgetni,

de a ballisztika viszont egy viszonylag jól leírt tudományág. Ha nem így volna, nem küldtünk volna rakétákat az űrbe.

Viszont az is tény, hogy a videón szereplő úriember nem tartozik a fent nevezett csoportba.

Előzmény: Bert2 (103200)
T_A_M_A_S_19 Creative Commons License 2022.02.20 0 0 103201

Üdv urak

Van egy feinwerkbau c60 eredetileg co2 es légpuskám

Pcp-re szeretném alakítani

Történhet bármi baj ha egy pcp tartály (egyenlőre)  regulátor nélkül rárakok 

Bert2 Creative Commons License 2022.02.20 0 0 103200

Eg másik szemszögből az tűnik féligazságnak, ha azt mondjuk, ez az egész hülyeség,  mert te (vagyis mi, magyarok, a 7,5 j-os energiánkkal,  relativ közelre lőve) nem észleljük a jelenséget, tehát nem is létezik. De hátha  olvassák  ezeket a sorokat olyan szerencsésebb országban élő honfitársak is, akik a szabályokat betartva  használják a 30+ J-os eszközöket. Ne csak mindig magunkból  induljunk ki. 

Szerintem a videó nagyon korrekten  körüljárja a témát és a készítő elképesztő precizitással lő 100 méteren túlra légpuskával, ami nem hiszem, hogy csak azért van, mert erős puskát  használ. 

A tűzfegyverek kúp alakú lövedékéről amúgy pont azt mondja, hogy ott a távolsággal  ez a billegés csökken az első pár száz méteren, a diabolonál meg öngerjesztően folyamatosan romlik. 

De igazad van abban, hogy amíg 7,5 j-ban gondolkodunk, addig ezzel nem kell foglalkozni és ha pontatlan egy fegyver, az nem ettől van.

 

Előzmény: robertó69 (103196)
Fricu1 Creative Commons License 2022.02.20 0 0 103199

A te dolgod. Én nem tennék bele hasonlókat az biztos.

Előzmény: TMK-s (103198)
TMK-s Creative Commons License 2022.02.20 0 0 103198

Úgy vagyok vele: ez is csak ólom : )

Előzmény: Fricu1 (103197)
Fricu1 Creative Commons License 2022.02.20 0 0 103197

Kolléga úr!

Én még az LGR-be sem, de az LG300-ba meg 100x nem teszek ilyen izéket.

Nem félted a tiédet? Jól meggondoltad ezt?

Bocs, hogy belevau - tudom semmi közöm hozzá, de....

Előzmény: TMK-s (103177)
robertó69 Creative Commons License 2022.02.20 0 0 103196

Ismétlem, gondold át a dolgokat még egyszer - saját fejjel! Ismerem a videót, egyes részei nagyon szemléletesek.

A részigazságok nem teljes igazságok. A fizikát nem lehet meg..ni!

Normál lőtávon, normális sebességgel ( energia ), normál lövedékkel nem fogod körbe lőni a célt, mert "dugóhúzózik" a lövedék.

De az is lehet, hogy túl hülye vagyok ahhoz, hogy a célok mellé lőjek, ahogy gondolod! Vagy a puskám csoda! :-)))

D75/RS/Hawke triumvirátus 7-42 m között nem lövi körbe a célt. Nagyobb távon, elvesztett energiával majd tényleg kóvályogni fog, mint gólyaf.s a levegőben. De az már nem a hatásos lőtávon lesz.

Én is egy távra lövöm be a távcsövemet, mert HFT - t lövök vele. Van "precíziós cuccom", amin oldalparás Akah távcső van. Azt ész nélkül tekergetem, ahogy a távolság kívánja. Ott sem állítódik el, és ott sem csak egy távon pontos a puska.

De megkérdezzük Dark Dear fórumtársat ez ügyben, ő mit tapasztalt. Szerintem a szekrénye tetején nem férnek az érmek, kupák, amit pár év alatt összenyert a versenyeke. Lehet, ő is körbe lövi a KZ-kat. ;-)

 

Viccet félre: harmadik sorban van a majdnem teljes féligazság. Az sem pontos, de legalább közelít. :-)

Nem csak léglövedékről, de sokezer J energiájú tűzfegyverből kilőtt lövedékről is lehetne hasonló felvételt csinálni, de olyan távra már em ad le az ember célzott lövéseket.

A kicsi imbolygás meg senkit nem zavar közelre. Max. nem 4,5 mm-t szakít a lövedék a lőlapon, hanem 4,53 mm-t. A számok ex has, nem tudományos számolás eredményei! ;-)

Előzmény: Bert2 (103194)
Gyümölcsfás Creative Commons License 2022.02.20 0 0 103195

Sziasztok.

 

Szemezgetek a bullpup légpuskákkal.

Egyszer fogtam a kezemben 1-et, lőni soha nem lőttem vele.

 

Amit kérdeznék:

-ár-érték arányban melyik gyártó, melyik típusát érdemes nézni?

-mennyire karbantartás, szervíz igyényes ez a típus?

-külföldi rendeléssel érdemes-e próbálkozni /garancia, előre utalás, szállítási problémák/?

 

Ami tettszik, hogy könnyű, akár kézből is használható számomra a D-75-tel szemben.

Ami riaszt a több 100 ezres ár + palack beszerzés.

 

Hobbi célra, otthoni használatra kellene. Kb 40-50 méterre, 4,5-ös kaliberben.

 

Ha valaki csak típust ír, az is jó.

Goggle, Youtube a barátom, nem várom a sült galambot.

Köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!