Keresés

Részletes keresés

Acosh Creative Commons License 1999.01.14 0 0 29
Bocs a duplikácijóér...
Acosh Creative Commons License 1999.01.14 0 0 28
BaSandnak igaza van. Nagymamám macskacicója december elején eltávozott az örök (macska)vadászmezőkre. Rá két napra egy éhes, gebe kis cirmoska jelentkezett a megüresedett "posztért"...
Acosh Creative Commons License 1999.01.14 0 0 27
BaSandnak igaza van. Nagymamám macskacicója december elején eltávozott az örök (macska)vadászmezőkre. Rá két napra egy éhes, gebe kis cirmoska jelentkezett a megüresedett "posztért"...
BaSand Creative Commons License 1999.01.14 0 0 26
A műegerekkel kapcsolatban nekem is szórakoztató élményeim vannak. De nem tudom, hogy egérszagú lenne-e. Én a Bajcsy-Hajós utca sarkán lévő, általam kedvelt műintézményben szerzem be szereléseket. Szerintetek ott lehet kapni?
Thor Creative Commons License 1999.01.13 0 0 25
Enyém Mats úgy ébreszt hajnali fél 5-kor (mi az, hogy 10-ig aludni?), hogy két mancsát felteszi a hálószobaajtóra, aztán így függöleges helyzetben futóversenyt rendez rajta. A fogidegcsavargató karistolásra rendszerint férj ébred előbb, és végrehajtja a végrehajtandót: hálószobaajtó kinyit, mats bejön, hálószobaablak kinyit mats eltűnik a havas éjszakában (hajnalban).
Cicus Creative Commons License 1999.01.13 0 0 24
Kedves Béb !

Nem lévén fővárosi, csak a helyi tapasztalatomról számolhatok be. Az enyém egeret a SPAR-ban vettük.
Potom 229 Ft-ért összecsomagolva egy csörgős labdával.
Jé tényleg, az is nagy élmény, amikor azt hajtja éjszaka...
Most befejezem, mert mennem kell.

CICUS

Farriss Creative Commons License 1999.01.13 0 0 23
Ok, Lakki és Pcsikvari,

Küldöm a két képet, előre is köszönet a segitségetekért!!!
Engem Nord úgy ébreszt, hogy mostanában a "kezét" óvatosan a fejemre teszi, ha erre nem reagálok, akkor két első lábával a fejemre áll. Meg köll zabálni!

Maminti Creative Commons License 1999.01.13 0 0 22
Pintyő, dehogyisnem... :) Csak kelj fel korán, hogy megetethesd, utána békén hagy...
Pintyő Creative Commons License 1999.01.13 0 0 21
Terézvárosi Andrássy Marcipán (BaSand :))) is egérszagú műegeret kapott karácsonyra. Ajándékbontás előtt nekirontott, kicsomagolta és elrohant vele. Imádja a szaloncukrot, főleg az epreset.

Idáig az előszobában aludt, de mivel nem szeretek arra ébredni, hogy miaumiaumiaumiau ezért most szoktatom a szobai alvásra. Van külön párnája is de egész éjjel viháncol. Most mit csináljak? Akinak macskája van az sosem aludhat egy jót reggel 10-ig?????

pcsikvari Creative Commons License 1999.01.13 0 0 20
Itt van a KEDVENCEK

Didi

pipi Creative Commons License 1999.01.13 0 0 19
BaSand, szép dolog Tőled, hogy leköltöztél a cicákhoz a pincébe :-))
BaSand Creative Commons License 1999.01.13 0 0 18
Lakki !

Érdekes, hogy a ciciák TUDJÁK, hogy hol kell lakniuk. Az az érzésem, hogy ők választanak gazdát, pedig az oktondi emberek azt állítják, hogy ez pontosan fordítva van.
A LUCA nevű hölgyemény úgy került hozzánk, hogy egy szép augusztusi napon megjelent MISA cica (herceg Pusztahegyi Cirmos Mishell, akinek leírásában fontos szerepet játszik, hogy a mérleg szerint hét kiló, egyes tulzó vélemények szerint megvan 42.6 kg is) az oldalán egy iciri-piciri kiscicával. A kiscica olyan sovány volt, hogy nem is volt árnyéka, szemlátomást éhes volt, és nagyon félt. De egy valamihez volt "esze". Maximum 2m távolságra távozott Misától. Miután megedettük, családfői szigorral kijelentettem, hogy rendben, a macska lakhat a pincében, kap enni, de a lakásba nem teheti be a lábát.
Ezt következetesen betartottuk. Most úgy ébreszt reggelente, hogy a nyakamon kesztben fekszik, hanyatt, és rágcsálja a fülcimpámat, miközben dorombol a fülembe...

Lakki Creative Commons License 1999.01.13 0 0 17
Kedves BaSand,

A Silver azért, mert nagyon szép hamuszürke, reggeli fényben ezüstös, ahhhhh :)) Pedig 'tsak' házimatska, tsak nem nagyon látszanak a tsíkjai. A régebbi gazdái hívták így (mert régen ő pár házzal arrébb lakott), és az utca többi lakója még ma is Silverezi, mi meg jókat nevetgélünk azon, mikor a szomszédban a Mariska néni kiabál a kiscsirkék mellől, hogy 'Sicc innen Szilver!'. Pedig a vak is láthatja, hogy ő egy Berci.

Maminti Creative Commons License 1999.01.13 0 0 16
Sziasztok Matskások! A szívem szakadt meg, amikor láttam eltűnni kedvenc topicomat. De mint a főnix a hamuból én is föltámadtam (ah, de költői... :) ), főleg mert két imádott kergencem azóta is ügyködik a szórakoztatásomra...

Legutóljára rájöttem, hogy Koboldcicám csakis a meleg vizet hajlandó meginni, leginkább a kádból... Ez onnan derült ki, hogy miközben áztattam magam, sőt még egy fürdőgolyóval is elkényesztettem hab testemet (khm...), szóval az őrültje elkezdte inni a feredővizemet... Arról nem is beszélve, hogy a múltkor szobatiszta jólnevelt cica módjára a vécébe pisilt... Azt hittem, ott ájulok el...

Na és titeket hogyan ébresztenek a drágák? Engem a következőképpen: a nagyobbik édes lelkesen cuppogja a kezemet, időnként megszaglássza az arcomat, és az összes bajuszával csiklandoz, míg a kicsinek ennél egyszerűbb megoldásai vannak: egy tigrisugrással a gyomorszájamba veti magát és hangosan nyávog...

Nem tudom, melyiket írtam már korábban, de muszáj pótolni az elveszetteket... Ennyi egyelőre...

BaSand Creative Commons License 1999.01.13 0 0 15
Lakki !

Gratula : A PISZOKHÁZY SILVER BERTALAN valóban telilalálat. Miért kapta a Nagyságos Ur a SILVER nevet ?

Lakki Creative Commons License 1999.01.13 0 0 14
farriss,
nekem küldheted a képeket, de küldd el pcsikvarinak is, mert van egy kedvenceinkes zoo is Wágner úr ISZOLDA-'jában.
BaSand, érdekel a dolog természetesen.
(A Piszokházy Silver Bertalan elég jól hangzik, nem?)
BaSand Creative Commons License 1999.01.13 0 0 13
Lakki !

A családhoz tartozó nyávogó hölgyek (2) és úr (1) "pedigréje" : fajtiszta eutópai rövidszőrü, azaz házimacska. A név választása pedig csak fantázia kérdése . Példa :
Herminamezei (mert Zuglónak azt a fertályát, ahol lakozunk igy hívják)
Laky (ez az utcánk neve) a LUCA pedig saját szerzemény.
Ezek a bizonyos "nemesi" nevek története a következő:
Évekkel ezelött (akkor csak két cicánk volt) jöttem haza Londonból, és a repülőtéren a vámmentese boltban egy teljes polcot megtöltöttek bizonyos ovális dobozkák, valami cukorkával a belsejükben. A dobozoon azonban festmény reprók voltak, mindegyiken egy macska, emberi ruhában ábrázolva. Mint később kiderült, ezek egy ismert angol festő művei voltak. Felborítottam a pocrendszert, hogy a két macskámhoz legjobban hasonlító képet megtaláljam. Igy kapta a MACA cica a Jusupova hercegnő megtisztelő címet". Ha érdekel, ponos adatokkal fogok szolgálni.

Farriss Creative Commons License 1999.01.13 0 0 12
Ja, az előző zseniális hozzászólásomban elfelejtettem szólni a műegérről. A fekete ördög is kapott egy szürke, szőrös egérkét. Azóta megőrül érte, eléggé szét van már szaggatva. Én ezt a műdögöt egy macska-kutya kaja bótban vételeztem, kb. 90 Ft-ért, ha yól emléxem.
Farriss Creative Commons License 1999.01.13 0 0 11
Helló Mindenki,

Emberek! Van valaki olyan ügyes, ha neki privát mélben elküldöm Nord két db fényképét (a kép kb. 10 napja készült, a négy hónapos szülinapja elött egy héttel.)akkor Ő feltudja ide rakni, és mindenki megtekintheti ezt a kis fekete ördögöt. Érthető a levél? Én visszaolvastam, és má nem értem :)

Lakki Creative Commons License 1999.01.13 0 0 10
BaSand,
Honnan lehet a matskáknak ilyen neveket szermányolni? A miénk csak Berci, változó előnevekkel (Piszok, Disznó, Büdös, Szemtelen, egyebek). Vagy őnagysága nemes?

HOL VAN CECIL??

Béb Creative Commons License 1999.01.13 0 0 9
Cicus,ilyen kifejezetten egérszagú egeret az én macskám is akar. Hun vetted? Amúgy éjszaka egér nélkül is megőrülnek. Az enyém különben is nagy vadász, egyszer lecsapott az erkélyen egy fehér galambot, és mikor hazajöttünk, úgy nézett ki a lakás, mintha kiszakadt volna egy pehelydunyha. Valamint cserebogárinvázió idején szokta behordani, és szépen sorbarakni elém a jó kövér bogarakat. Bizonyára tudja, hogy rosszul vagyok ettől. Amúgy se galambot, se bogarat nem eszik, csak csepit, de még nem ugat. :-)
BaSand Creative Commons License 1999.01.13 0 0 8
Mindenkinek akit illet!

Szomorú szívvel tudatjuk, hogy Herminamezei Laky Luca kisasszony, életének kilencedik hónapjában elvesztette anyai örömök beteljesetíse iránti fogékonyságát. Ezen szomorú tényt letörve vette tudomásul Cirmos Mishell alias MISI - barátja. Részvéttáviratok mellőzése kéretik, mivel kedvencünk lelkiállapotában, mozgázásában nem vehető észre negatív következmenye a fenti műveletnek.
Herminamezei Laky Luca kisasszony (Luca) étvágya kielégítő (enyhén szólva) és doromolási művészete sem kopott meg.

Cicus Creative Commons License 1999.01.12 0 0 7
Kedves Matskások !

Szomorúan látom, hogy a nyugalom egyik szigetecskéje, a hosszú múltra visszatekintő Matskák topic talán örökre elveszett a végtelenben. Azért azt mondom magamnak: Kopf hoch CICUS!,lesz még az új Matskákban sziporka akár Mamintitől vagy Ceciltől vagy valaki mástól.
Ezért Hölgyek Urak hajrá! Várom(juk) a sztorikat!
Egy tőlem: Jimmyc kapott egy eredeti egérszagú műegeret karácsonyra. Azóta meg van veszve érte. Éjszaka gyakran arra lehet ébredni , hogy őrült módjára hajkurássza akadályokat nem ismerve. Szegény mouse lassan fogy, már csak egy szeme és egy füle van, de a szakember szerint arra van kitalálva, hogy a cicók játék közben lassacskán elfogyasszák.
Minden cicatartónak bátran ajánlom figyelmébe,nem kevés kellemes percet szerezhetünk kedvencünknek vele.( Meg magunknak is, hisz a látvány megéri és ez sem utolsó szempont.)
Üdv.

A HÓHÉR Creative Commons License 1999.01.12 0 0 6

Kedves Kockasfulunyul!

Én nem a matskákra gondoltam.:)

Didi

kockasfulunyul Creative Commons License 1999.01.12 0 0 5
Engem meg nem hagynak éjjel aludni a nyávogásukkal.
pcsikvari Creative Commons License 1999.01.12 0 0 4
Tönkretették a virágoskertünket.

Didi

A HÓHÉR Creative Commons License 1999.01.12 0 0 3
Látogassátok az Iszoldában a KEDVENCEINKet!

Didi

eMM Creative Commons License 1999.01.11 0 0 2
Talán mostmár (talán) Cyd-ék is megtanulták.
Zizi Creative Commons License 1999.01.11 0 0 1
Kormika üdvözli Cirmit :-)))
Kero Creative Commons License 1999.01.11 0 0 0

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!