Keresés

Részletes keresés

J.Zoli Creative Commons License 2005.07.10 0 0 26

Szia Sárkány

Nem várok el, csak kérdés volt. Ha tudja az jó lett volna.Egyébként meg az iród számitógép. Célszámitógép. No mindegy. Egyébként van Divx lejátszóm (valami E-MAX csoda) , csak jó lett volna ha pár lemez helyett egy helyen lett volna sok film, ezért kérdeztem.

 

Irtad hogy : " Divx-et meg hülyeség már nézni, amikor ott a dvd olcsón! DVD-re ráfér 7 film, mit akarsz még?????  "

 

Hülyeség nézni Divx-et? Ööööööö akkor milyen formátumban irod a DVDre azt a 7 filmet ?  :) nem divx ?

 

Na jól van nincs harag, a lényeg az hogy én is nézegettem azt az LG7500-ast mikor akciózták, szemeztem vele. Örülök hogy neked van ilyen, legalább megtudunk némi hasznos infót erröl a kütyüről. Azóta már láttam valami másik reklámanyagon hogy 99ért is nyomják. üdv

Előzmény: sarkany2004 (25)
sarkany2004 Creative Commons License 2005.07.10 0 0 25

Szia!

Biztosan nem tudja! Mindent nehogy elvárjál már egy asztali irótól, ez nem számitógép azért! Divx-et meg hülyeség már nézni, amikor ott a dvd olcsón! DVD-re ráfér 7 film, mit akarsz még????? Mindig azt akarod elvárni, amit nem tud a készülék?? Vegyél egy olcsó divx-es lejátszót erre és paszz. Még nekem is van, ha kell!

Előzmény: J.Zoli (24)
J.Zoli Creative Commons License 2005.07.10 0 0 24

qmiki

Az nem tudod véletlenül hogy Divx filét át tudok-e másolni HDD-re? Több filmet tárolnék HDD-n, és onnan kéne nézni. Ezt tudja? Ki tudod próbálni? köszi előre is

Előzmény: gmiki (22)
diego2 Creative Commons License 2005.07.09 0 0 23
Próbált valaki analóg Video8 Sony kamerából felvenni DVD felvevőre ?
Pl. Panasonic DMR-ES10 -re?
Milyen a minőség? Ha visszanézem a TV-n, nem lesz rosszabb attól, mintha VHS-n nézném ?
gmiki Creative Commons License 2005.07.06 0 0 22

"Valakinek van már tapasztalata az LG RH7500 80GB HDD-vel ellátott dvd irójával."

 

Van. Egész jó kis kütyü! Ami számomra szomorú, hogy nem lehet a merevlemezen képkocka pontossággal (ki)vágni a részeket, akár fél-egy másodperccel is eltérően vág, mint ahogy én megadom neki, illetve ha már szerkesztettél egy műsort a merevlemezen, és azt DVD-re akarod másolni, akkor nem működik a gyorsmásolás funkció, hanem valós időben, szerintem kicsit rosszabb minőségben másolja át a műsort. (Nem tudom, hogy más márkáknál hogyan működik ez.)

 

Egyébként szerintem nyagyon kezes, könnyen kezelhető jószág, és nagyon jó, hogy mindenféle lemezt (+-) megeszik (mármint írás szempontjából), mert mindegyiknek megvan a maga előnye. Felvételi minősége az árához képest szerintem jó. DIVX-et és DL lemezt nem próbáltam rajta, mert engem nem érint ez a téma túlzottan.

 

Jó még benne a PIP lehetőség, megbízható az időzített felvételi módja (10 napi nyaralás alatt mindent szuperül fevett, amit beállítottam). Egyszerű, de viszonylag szép menüt kreál a lemezekhez (igaz, sajnos angolul). Kicsit lassan adja ki a lemezt, de nem vészes. Kicsit melegszik, de ez sem vészes.

 

Nem bántam meg, hogy megvettem (ráadásul én még 129e-ért vettem pár hónapja).

 

Ha másnak is van tapasztala, megoszthatná velem (velünk)!

Üdv

Előzmény: Kjozsi (21)
Kjozsi Creative Commons License 2005.06.22 0 0 21

Sziasztok!

 

Valakinek van már tapasztalata az LG RH7500 80GB HDD-vel ellátott dvd irójával.

99.900 most a MM-ban.

Tud divx-et is lejátszani, meg magyar a menüje, meg tud + meg - os lemezekre is irni sőr még DL-re is, csak eddig még nem nagyon foglalkoztam ezzel a témával igy nem tudom, hogy megéri e az árát. 

Olcsóbb mint a hasinló tudásu gépek, ezért kicsit félek, hogy ugyan mit sporolhattak ki belőle :)

Leirás alapján tud oda vissza másolni DVD-HDD-ről, van DV benete, meg tudja azt a csusztatott felvétel funkciót is.

Talátam hozzá magyar leirást is : http://hu.lgservice.com/jsp/common/download.jsp?DOC_ID=KROWM000081113&FILE_NAME=KROWM000081113.pdf&ORIGINAL_NAME_b1_a1=RH7823_7521NP2L_AAACLL_HUN.pdf&FILE_GUBUN=I

 

Csak jó lenne tudni, hogy menyire, kezelhető a kicsike meg, hogy milyen minőségben tud felvenni, mert az csak 4 féle tömörités közül lehet választani.

 

Ha valakinek van már tapasztala a géppel lécci ossza már velem is...

Előre is köszönöm.

 

Nikon24 Creative Commons License 2005.06.21 0 0 20
Sziasztok!

Asztali DVD recordert szeretnék 1-2 napra kölcsönözni. Tudtok olyan helyet, ahol foglalkoznak ilyenekkel?

Nikon24
James Bond 007 Club Creative Commons License 2005.06.20 0 0 19

Helló Mindenkinek!

 

Eladó egy LG DVD-író - VHS Combó készülék Tip: RC68223. 4 hónapos, még 8 hónap garanciával. Régiókód mentes! Kifogástalan állapotban, erediti dobozában. Közvetlen másolás egy gombnyomással VHS-ről DVD-re és fordítva. Eredeti ára: 139.990.FT. Most csak: 90.000.Ft. Érdeklődni e-mailben: csaba08@citromail.hu 

LG RC 68223
Greenie Creative Commons License 2005.06.06 0 0 18

Tudnak újra írni is.

 

- A DVD felvevők választéka nyártól négy új modell bevezetésével újul meg, egyedül és a csúcskészülék DVR-920H marad. Ezek közül csak a várhatóan 50.000 Ft alatti árú, és később megjelenő alapmodell a DVR-230 nem tartalmaz majd merevlemezt. A DVR-433H-ba, DVR-530H-ba és DVR-630H-ba rendre 80, 160 és 250 GB-os HDD-t építenek, melyekre nagytömörítésű felvételi üzemmódban akár 227, 455, illetve 711 óra műsor rögzíthető. Ugyanebben a módban egyoldalas (4,7 GB) DVD-R/RW lemezre 13 óra, kétrétegű (8,5 GB) DVD-R korongra 24 óra videofelvételt készítő. Akinek viszont a képminőség a fontos annak ott az ebből a szempontból kimagasló, 15 Mbit/sec adatátviteli sebességű XP+ felvételi mód, amivel például az összes készüléken megtalálható DV bemeneten keresztül rögzíthetjük digitális kameránk anyagait a merevlemezre, majd onnan a vágást követően egy kétmenetes (2-pass) MPEG kódolással, tehát a lehető legjobb képminőséget megtartva másolható át írható DVD-re. Az új modelleknél e művelet sebességén is gyorsítottak, az eredeti műsoridő 12-ed része alatt írható az DVD-R lemezre, és 6-od része alatt DVD-RW-re.

Előzmény: JL rajongó (15)
Lebenstod Creative Commons License 2005.05.23 0 0 17
Ezekre az engem is érdeklő kérdésekre senki nem tudja a választ?
Előzmény: JL rajongó (15)
gabor1019 Creative Commons License 2005.05.05 0 0 16

Sziasztok.

Lehet hogy nagyon alap dolgot kérdezek, de nem értek hozzá. A VHS-ről átvett DVD-re lehet menüt kreálni, vagy csak egyben lehet lejátszani majd? Vagy esetleg először DVD-RAM-ra kell felvenni, belerakni a menüket és úgy kiírni a végleges DVD-re?

Kösz:

Gábor

JL rajongó Creative Commons License 2005.04.29 0 0 15
A mostanság kapható asztali DVD-írók újraírni is tudnak, vagy még csak egyszer képesek írni (az újraírható DVD-t is)?
JL rajongó Creative Commons License 2005.04.27 0 0 14
Az egybeépített videó-DVD felvevővel a VHS kazetták anyagát át lehet írni DVD-re (és fordítva), vagy még csak külön-külön haszhálhatók?
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13
Előzmény: Nick-U (12)
Nick-U Creative Commons License 2005.04.22 0 0 12
Sziasztok!

 

Ki tudja: milyen arakon mozog most hengeres 100 db-os CD es DVD? (Uzleti-vagy feketen?)

Hol erdemes ezekert korbenezni?

Ha tudtok segiteni megkoszonom… kuldetek emailt a miklosus@hotmail.com –ra

Koszi szepen!

Nick

vesevedo Creative Commons License 2005.04.21 0 0 11
Hali!

Ha valakinek van tapasztalata PHILIPS DVDR601 íróval, az ne tartsa vissza!:)
Nem nagyon vágom ezt az asztali témát, de ez árban igen kedvező, szerintetek jó?

Tanácsokat/tapasztalatokat várom és köszönöm!

vv
fah Creative Commons License 2005.04.16 0 0 10

szeretnék felvenni tvről stúdióbeszélgetést egy ads instant dvd 2.0-val, de a háttér iszonyúan villódzik, gondolom a greenbox technika miatt. lécci segítsen vki, hogy mit lehet ez ellen csinálni?

JozsBiker Creative Commons License 2005.04.13 0 0 9

 

Véleményem szerint azért van ez az egész, mert még nemigen tisztázott ezeknek a ketyeréknek a státusza. Gondolom igen nagy ellenállásba ütközik az elterjedésük, mert alkalmasak arra, hogy jó minőségű, időtálló felvételt lehessen velük készíteni TV adásokról/filmekről (már amennyire jó minőségű lehet egy TV adás, ugye). Ráadásul a "sallangokat" utólag egyszerű módszerekkel ki lehet törölni, így a filmek közbe beszúrt reklámokat a kutya sem nézi majd. Szintén nem hatásos az előbb kezdés ill. később befejezés trükkje, hiszen HDD -s felvételnél a felvétel felprogramozásánál akár 1 órát is simán ráhagyhatunk a műsor végeinél. Az egyetlen módszer a kép folyamatos elcsúfítása a csatorna logójával, a nagy sárga körrel (amiről nehogy valaki azt higyje hogy a fiatalok védelmében találták ki), ill. a CoolTV -n már a filmcímet is folyamatosan kiírják az egyik sarokba. Gondolom arra sem kell sokat várnunk, hogy a negyedik - még üres -, sarokba is biggyesszenek valamit :-(.

 

Naszóval szerintem ezek magyarázzák a gyatra elterjedtséget és a magas árat. És persze valószínűleg a hagyományos technikáról (VHS) is le akarják még húzni a lehúzható bőröket.

 

Azt írod nem tudsz DVD->HDD másolást készíteni. Sajnos ebben nem tudok segíteni, mert nem ismerem a típust. Nekem Panám van, ezzel lehet másolni nem írásvédett DVD lemezeket. No persze nem digitálisan. Hiszen az túl egyszerű volna ha szimplán csak leolvasná a DVD lemezről a bitsorozatot, és rákoppintaná a HDD -re.  Mi lenne úgy a kötelezően beépítendő (?) minőségrontás szolgáltatással. Meg úgy az egész másolás csak 5 percig tartana. Áá. Szépen fogja magát, és átkódolja az egészet, majd újra digitalizálva felírja HDD -re. Így aztán mindenki jól jár: a készülékgyártók is, mert majd ha kihozzák a rendesen másoló ketyeréjüket akkor újra kaszálhatnak, a szerzői jogvédők is, mert nincs minőségromlás nélküli másolászás, csak a vásárlók vannak lesz*rva, de azt meg már megszokhattuk :-(

 

Jozs

 

Előzmény: hifit889 (8)
hifit889 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 8
Nekem már vannak tapasztalataim a géppel kapcsolatban. Sajnos a magyar vonatkozású részekkel nem vagyok megelégedve. Ez főleg a gépkönyvet jelenti. Ennyi pénzért én elvárnám, hogy egy olyan gépkönyvet kapjak, amit nem szakemberek is egyszerűen megértenek.

Több mindent úgy kell kitalálni. Vannak olyan leírások, amik elkezdődnek, de nem fejeződnek be, vagy a befejezés egy másik fejezetrészben található meg.

A leírás nagy hangsúlyt fektet a VideoGuide rendszerre, annak ellenére, hogy ez nálunk a kábelTV rendszeren nem működik.

Nincs normális ismertető arról, hogy a képernyőn mit látok. Sok mindenre úgy kell rájönni a használat során.    

Egy-két dolog a tapasztaltakkal kapcsolatban:

- a 40. oldalon a közvetlen felvétel 3. pontja szintén nem jó. Bármeddig nyomjuk a piros gombot, a felvétel nem fog leállni. A helyes tennivalók: megnyomni a STOP gombot, majd át állítani a Yes-re a menüt, és OK-val nyugtázni.

- a 41. oldalon a Felvétel videomagnóról fejezet 5 pontjából kimaradt, hogy a REC/OTR gomb csak 30 percig vesz fel. Ez kellemetlen lehet, ha valaki nem figyel.

- a 45. oldalon a Felvételek programozása a ShowView rendszer nélkül sem működik úgy, ahogy a leírásban szerepel.

 

A gép egyébként jó, nagyon szép képet csinál a TV-re, és a felvétéek is jók. Amit tudok használni, azzal meg vagyok elégedve. Igaz, hogy a gépkönyvben leírják, hogy a változtatás jogát fenntartják, de ennyi pénzért akkor legalább a leírást is módosíthatnák! Nagyon jó, hogy felvétel közben tudok nézni korábban felvett anyagot DVD lemezről és HDD-ről is. Érdekes szolgáltatás az, hogy egy csatorna műsorát állandóan veszi fel, és ha valamit nem értettem, akkor azonnal vissza tudok tekerni, és többször megnézni az aktuális részt úgy, hogy közben a felvétel tovább folyik.

 

Egyébként az is még a problémám, hogy a kereskedelem sincs eléggé felkészítve ilyen eszközök eladására. A nagy árúházakban csak egy-két általános dolgot tudnak mondani a gépekről. A vásárlás előtt gépkönyvet nem lehet megnézni, nem lehet a gépet úgy kipróbálni, hogy meggyőződhessek arról, hogy amit veszek az arra jó, amiért veszem (képminőség, felvétel minőség, stb). Több boltban nem is volt készülék, csak előleg ellenében megrendelik, és fényképet tudnak róla mutatni. Ez a mai magyar kereskedelem?

 

Az internetem sem igazán jó a tájékoztatás. Gyári adatok vannak, de egyéb másról nem igazán lehet megtudni semmit. Amikor a vásárláson törtem a fejem, azt hittem, hogy a HDD-s felvevő arra jó, hogy tudjak felvenni TV műsort, videofelvételeket videomagnóról, tudjam ezeket tetszés szerint egyszerűen módosítani. Mivel a gépkönyv nem a legjobb, ezért az „egyszerű” módosítás nem is olyan egyszerű. Még nem jöttem arra sem rá, hogyha egy filmet megszerkesztek igényeim szerint, és kiírom DVD lemezre, akkor azt hogy tudom mégegyszer lemásolni. Itt most nem a műsoros DVD-k másolására gondolok, hanem arra, hogy régi kamerával készített filmeimet archiválom lemezre, és pár hónap vagy év múlva a filmen résztvevőknek akarom lemásolni. Jelenlegi tudásom szerint a DVD lemezről a HDD-re nem tudok írni. Tud valaki ebben segíteni?

Előzmény: eXiT|REAL (6)
Mario28 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 7

Sziasztok!

 

DVD felvevő vásárlás előtt állok. Szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen tipusút vegyek. Mire kell odafigyelni egy dvd felvevő vásárlásakor. Rengeteg fajtát és egy fajtán belül rengeteg félét találtam. Kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatban? Amikor a házimozimat vettem azt javasolták, hogy yamahat vegyek. Jelzem nem bántam meg a jó tanácsot. Esetleg most is gondolkodjak yamahaban?

Segitsetek. Azt nem mondom, hogy a pénz nem számít, de nem akarok az "olcsó húsnak híg a leve" című epizódba bekerülni.

 

Köszönettel Mario

eXiT|REAL Creative Commons License 2005.03.09 0 0 6
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a Phipips HDRW720/02  merevlemezes DVD írójával?
kovacszola Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5

 

 HELO!

 

 NEKEM EGY PANASONIC DMR-E55-ÖM VAN. NAGYON MEGVAGYOK ELÉGEDVE !!!

 A UPC DIRECT-RŐL KITÜNŐ FELVÉTELEKET KÉSZÍT !!

psr640 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 4

Nem tudom, mennyit írtam meg, mert általában Ram lemezre veszek föl tv-ből olyan műsort amit ha megnéztem, le is törlök. Egy héten 2-szer, 3-szor biztos beállítom fevételre. Dvd-r lemezt csak a kamerás felvételek átmásolására használok.

Előzmény: psr640 (2)
Tegom_ Creative Commons License 2005.02.20 0 0 3

pana az nagyon király! Abszolut ajánlom!

 

 

Egyébként szerinted akkor nem érdemes kicsit jobb minsőgégű dvd-re áldozni?

Hány dvd felvételt készítettél ezalatt az 1,5 év alatt?

 

 

Előzmény: psr640 (2)
psr640 Creative Commons License 2005.02.10 0 0 2
Hali! Én már másfél éve használok egy Panasonicot és nagyon meg vagyok vele elégedve. Eddig minden olcsó Princo megírt csordultig hiba nélkül. Szóval én ezt ajánlanám.
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.06 0 0 1
köszönöm a részletes tájékoztatást.
Előzmény: bindera (0)
bindera Creative Commons License 2005.02.04 0 0 0
O
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.04 0 0 topiknyitó
Melyik a jó,milyent érdemes venni,tapasztalatok,tanácsok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!