Keresés

Részletes keresés

kiccsaj089 Creative Commons License 2009.12.24 0 0 7163

Nah akkor most kérek segítséget ismét!Remélem van oylan aki olvasgat is miközben készül az ebéd vagy vacsora!

Kiszökött az én Drágaságom(Alíz) és elbújt a szekrény mögé!

Nah ez nem is lenne baj ha nem jönnének hozzánk 5re vendégek és nem kellene felzárnom a kutyát!

Kérlek segítsetek hogy most akkor mit csináljak!

Megfogjuk és hajkurásszuk vagy hagyjuk és majd 5 kor próbáljuk újra?

Így is ha kiveszem mikor takarítás van akkor nekiszalad a terrárium oldalának(nem üveg hanem flex) de akkor is jó nagyot koppan rajta!

 

Előre is köszike!

ipszy Creative Commons License 2009.12.23 0 0 7162
Köszi, hogy szurkolsz, ránk fér :D

Kérdéseidre, mint laikus azt tudom mondani, hogy ha egy ketrecben voltak, akkor valószínű egy alomból vannak, ezért is nem bántják egymást.. viszont szaporodás szempontjából ez nem egészséges, de erről Lászy és Crested is többet tud mondani..

a kezességről: nagyon fontos ezek a jószágok nem kutyák/macskák.. nagyon ritka példa, ha sikerül 100%-ig kezessé válnia egy mogyinak... lehet őket szoktatni, tenyérből etetni, de sose erőltesd... ha meg kiszökik? majd visszamegy, ha elfárad, vagy csalogasd meg valami finomsággal.. empatikusabb, hidd el :D
Előzmény: kiccsaj089 (7152)
kiccsaj089 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 7161

Helló!

 

Én szurkolok hogy meggyógyuljon a mókusod!

Tudom milyen ez én állandóan aggódom ha csak 5 perccel később jön ki vagy nem eszik anniyt máris pánikba tudok esni!

 

Ha esetleg valaki olvasta az első hozzászólásomat akkor arra írjon már még ha tud valami okosat!

Eőre is köszike

ipszy Creative Commons License 2009.12.23 0 0 7160
Sziasztok! Először is kellemes ünnepeket mindenkinek! Másodszor egy kicsit szomorú hír nekünk... Kiscsajszikánk beteg :( kötőhártya gyulladása és felső légúti megbetegedése van.. Alig kap, egészen pontosan nem kap levegőt, a száján át próbál oxigénhez jutni... szorítsatok nekünk, hogy minden rendben legyen!

MogyiGazdik Creative Commons License 2009.12.23 0 0 7159
Sziasztok!
Mi mikor veszünk lisztkukacot a mókoknak, akkor egy csomószor olyat kapunk ami már 3-4 hetes, és az a baj, hogy a dobozon az van hogy 3-4 hétig jó. Ez mit jelent? Ha élnek még akkor a kukacok, akkor se adjuk már oda nekik? Megeszik ugyanúgy, de nem lesz tőle bajuk? A bogarat már nem lehet odaadni nekik? Vagy meg se ennék?
mkata29 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 7158

Sziasztok!

 

A mi kis csíkos hátú mókusunk mostanság ébredés után össze vissza tántorog. Ez normális? A tél miatt lehet, hogy mélyebben is alszik?

Az étvágya nem változott, 10 percnyi tántorgás után ugyanúgy szaladgál, mint máskor.

 

Boldog karácsonyt mindenkinek!

 

Kata

Snickers88 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 7157
Snickers88 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 7156
Snickers-szel mi is Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog, Békés Új Évet kívánunk az összes Mókus gazdinak és szőrmókjának! :)
Előzmény: szifoka (7149)
zsuzsu27 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 7155
kiccsaj089 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 7154

közsi az infót!

 

Elméletileg nem testvérek azt mondta az állatkereskedő!

Nekem ők egy oduba is költöztek!

És mindíg együtt alszanak!

Előzmény: MogyiGazdik (7153)
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.12.23 0 0 7153
Szia!

Nagyon vigyázz azzal hogy ilyen közel vannak egymáshoz, mert simán át tudnak nyúlni a másikhoz egy-egy pofon erejéig. A mi párunk(külön ketrecben vannak, nem testvérek) szintén egymás mellett vannak, de kell köztük egy 5-6 cm távolság mert különben egy-egy puszi mellé az átkarmolás is menne.
A testvérek szaporításáról nem tudok semmit, nekem még állatoknál is bizarr. Majd a tapasztaltabbak nyilatkoznak.

Amúgy a leányzónál nálunk is kellett 4-5 hónap míg egész szépen megszelidül. A fiúnál 3 NAP kellett csak. Türelem, minden mókus más, mindegyik egyéniség.:)
Előzmény: kiccsaj089 (7152)
kiccsaj089 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 7152

Sziasztok!!!

 

Én még új vagyok mind a fórumon mind pedig mókustartóként!

Lenne néhány kérdésem és előre elnézést kérek ha már szerepelt a fórumon de még nem volt időm mind a 7000 bejegyzést olvasni!

 

Kb. 3 hete vettünk 2 csíkos mókust.Egy fiú(Alfonz) és egy lány(Alíz).Úgy vettük őket hogy 7en voltak egy ketrecbe és nem bántottták egymást.Ha jól tudom ez azt jelenti hogy olyan max 4-5 hónapposak lehetnek.A kereskedő azt mondta hogy szeptember elejé születtek.

Mi is együtt tartjuk őket de úgy hogy a ketrecbe van középen egy elválasztó amivel külön lehet őket zárni.

Nah most a kérdésem az az lenne hogy maradhatnak e így és hogy fogják e egymást bántani?

Illetve mi szeretnénk majd hogy szaporodjanak és hogy fog e ez így menni vagy kellesz hozzá egy másik fiú.

 

A problémám még az hogy Alfonz nagyon kezes ki tudom venni úgy hogy nem harap meg mászkál rajtam hogy nem szalad el.De Alíz ha már meglátja a kezemet rögtön elszalad.Gondoltam ez lehet azért van,mert ő első este kiszökött és meg kellett fogni utána pedig vagy 2 nap múlva megint és most tegnap előtt megint!

Nem értettem hogy ezt miért csinálja.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Mindenkinek Kellemes Ünnepeket Kívánunk!!!

pumukli48 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 7151
Én kép nélkül kivánok mindenkinek boldog karácsonyt!!
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.12.23 0 0 7150
Nekünk is van házi Mikuláskánk, igaz nem a Lapföldi, de szeretetben és békességben gazdag karácsonyt kíván minden kismókusnak és gazdijaiknak.:)

szifoka Creative Commons License 2009.12.22 0 0 7149
A képeslap ósdi, új idők járnak, az üzenetek manapság az éterben szállnak: így kívánunk mi is boldog ünnepeket, sok boldogságot, erőt, szeretetet minden mókuskának és gazdinak!
roli310 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 7148

Sziasztok!

Kis mennyiségben nincs nagy baj az almamaggal, de nagyobb mennyiségben káros.

Mivel ugye cián van benne, és a barackmagokban is.Barackmagot még embernek sem ajánlott enni.Szerintem is jobb nem kísérteni a bajt, van az magától is :D

Roland

MogyiGazdik Creative Commons License 2009.12.22 0 0 7147
Hallottam már én is hogy volt mókus akinek nem volt baja az almamagtól. De olyat is írtak már itt hogy lebénult tőle a kis mókus....:( Biztos van benne valami, ha tenyésztők is mondják ezt, sok mókus forog a kezükön. Én azt mondom, jobb nem kisérletezni. Inkább szánok 1 perccel többet a műveletre, mint hogy bajuk legyen. Én még a szőlő, narancs, mandarin magot sem adom oda nekik.
Előzmény: pumukli48 (7146)
pumukli48 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 7146
Ezt az alma-körte-mag dolgot nem értem. Pumukli folyamatosan eszi az alma és körte magot és semmi baja nincs :-)
Előzmény: Snickers88 (7144)
pumukli48 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 7145
Pesti vagyok, pontosabban budai :-)
Előzmény: S z i s z i (7142)
Snickers88 Creative Commons License 2009.12.21 0 0 7144
Olvastam én is a csirke húst, de még nem próbáltam. A főtt tojást nem szereti, viszont a kolbászt is el-el veszi és megfalatozza. Viszont nem mindig igaz, h csak azt esznek, ami jó nekik, mert Snickers megenné az alma magot, ha hagynám neki, de itt olvastam, h az árt nekik! Am gyümölcsből megy minden (kivi, alma, narancs, mandarin, banán, málna, eper...) A magvak és diófélék is jöhetnek minden mennyiségben.
Nálunk viszont most jött el a megvadulás ideje... Harap, neki ugrik a kezemnek, félek kiengedni! :(
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.12.21 0 0 7143
Sziasztok!
Hát a hús az nálunk sem megy. Minimális mennyiségű lisztkukac és semmi egyéb más. Gyümölcsökből főleg a sztenderdek kellenek nekik: alma, narancs, mandarin, szőlő. Más valahogy nem megy. A magkeverékekből meg nagyon válogatva esznek. Gesztenyét, mogyoróféléket, diót, szotyit, tökmagot eszik jóízűen. Tejtermék semmi. Csak az ivójoghurt megy náluk. Se tej, túró, tojás, semmi egyéb nem megy náluk. Mondjuk ez is főleg Almánál, Mogyi mértékkel issza csak az ivójoghurtot. Amúgy sima joghurt(natúr vagy gyümis) nem kell nekik. Kefír sem. A sültkrumpliból épp hogy csak egy nyalintást esznek.:) Eléggé válogatósak:)
S z i s z i Creative Commons License 2009.12.21 0 0 7142
:) Szia!

Ez érdekes. Somogyban élek, a horvát határszél mellett. Több alföldi, pesti ismerősöm is mondta párszor, hogy van olyan kifejezés, amit ő nem ismer. Nekem ilyen vt a csetres, lövésem sem volt, mit kellene kivinnem a szobából. Gondoltam a bögre lesz, erre ismerősöm megkérdezte, hogy más nincs bent. Kérdeztem, h például még mi, mire kiderült, h a mosogatni való edény=csetres :). fötör=kotor=túr. dzsindzsa=dzsumbuly=bozót :) stb És az itteni idős nénik nyelvezetéről még nem is beszéltem: a barack megtöpik a fán, aztán van aki intelligencs, vagy épp elegáncsos... Nem is beszélve az infulenziáról :)
És Te merre laksz? Most tettem be egy régi puha zoknit a ketrecbe, az előző helyett, hogy a móki ezt is húzza-vonja, és aludjon benne. Ráadásul karácsonyi mintás... :)
Előzmény: pumukli48 (7141)
pumukli48 Creative Commons License 2009.12.21 0 0 7141
szia Sziszi
Te az ország mely táján laksz? Azért kérdezem, mert a "fötör" szót most hallottam először. Bizonyára felétek igy mondják a "kotor" szót.

valóban: földet a cserépben nem tűrük meg a mókik, azonnal ásni kezdenek. Egyébként nálunk a mókuci a hóval is azt csinálta. egy kis tálkában tettem be neki havat, egyből ugyanazt a mozdulatsort csinálta, mint amikor a földet túrja a cserépben.
Előzmény: S z i s z i (7140)
S z i s z i Creative Commons License 2009.12.21 0 0 7140
Sziasztok!

Tegnap tettem be a mókink ketrecébe egy kis törpetuját, mivel több képen láttam már, h fenyőág, és tuja van a mókik mellett. Arra gondoltam, Karácsonykor kap rá mézeskalácsot, csipkebogyót, meg sótlan popcornt, sajnos a mutatvány nem jött be. Egy napig bírta a kis fa a cserépben :), de legalább a móki jól érezte magát, kifötörte az összes földet, felét természetesen a lakásba. :) Nem karácsonyfa lesz, csak díszes fenyőág. Ma hoztam én is havat neki, nem nagyon tudta mire vélni. Raktam bele neki pár dióbelet, azt kiszedegette, kicsit fötört benne, és ennyi. Viszont kiderült, h a joghurt mellett a krémtúró is bejön neki. Édesszájú, nem kérdés, mert a natúr túrót nem szerette :)... Ezen kívül a karácsonyi hangulatot hivatott szolgálni az a kis natúr fenyőfából készült kis szán is, amibe a magját tettem. Meg a kincsesládája. Már nem tudta hova rejteni a magokat, így került be neki egy bébisapi felkötve, függőágynak indult, de telepakolta. A kosarát is, az eredeti függőágyát is... A házát.. ÉS most a ládikót is kezdi:)... Már előre látom, amint a karácsonyfánkon szaladgál... Jó készülődést mindenkinek, és kellemes ünnepeket!
mados Creative Commons License 2009.12.21 0 0 7139
A sültkrumpli nálunk is menő :-)) Ficánkáék is inkább a gyümölcsöt szeretik,de például élnek-halnak a paprikacsumáért (édes,nem erős!)
Nekem egy tenyésztő azt mondta,hogy a mókik nem eszik meg azt,ami nem jó nekik. Remélem igaza van,mert a mieink ettek már császármorzsát,csokit, haribo gumicukrot,hogy csak a durvábbakat említsem.Persze mindenből csak egy picit.:-))
Előzmény: Snickers88 (7133)
Lászy Creative Commons License 2009.12.20 0 0 7138
Na, itt van a kis antennafülű szépségem...
ipszy Creative Commons License 2009.12.20 0 0 7137
nálunk érdekes módon meg vannak veszve a virsliért, és a ruszliért (brrr...)... a zöldségeket rapszodikusan szeretik, de "k"-s ételeket mi nem adunk nekik... sajt-túró minden mennyiségben... :) igazi zabagépek szerintem :D

És néhány kép Kispöckösről :)




Előzmény: S z i s z i (7136)
S z i s z i Creative Commons License 2009.12.20 0 0 7136
Lencsi sem eszik húst, zöldséget sem nagyon. Mandarin, narancs, alma jöhet, és a sült krumpli neki is bejön. Úgy tűnik, édesszájú, ellopja a szaloncukraim... Viszont ami aggaszt, hogy sajt sem kell neki, sem túró... Azt mondták, ezeket néha mindenképp adjam neki... Ketrecből néha ő is kipisil. Leköltözött a kifúrt kókuszdióba, de nem nagyon alszik, nagyon élénk. Ma volt a nagytakarítás. Ki kellett szednem, amit elejtegetett, félelmete mennyiségű dió, tökmag, mogyoró. Sajnos nagyrészét ki is kellett dobnom. Most kezdheti előről. (persze a nagyháza tele, azt nem bántottam). A tökmagot mi is piacon vettük neki. Ja, ész szeretei a beiglit, meg a mézeskalit is....
pumukli48 Creative Commons License 2009.12.20 0 0 7135
Pumukli sem eszik zöldséget, sem húst. Csak a magok, meg némely gyümi, főleg ami édesebb.
Előzmény: Snickers88 (7133)
Csokivadász Creative Commons License 2009.12.20 0 0 7134
van ízlése :)
gondolom Te sem eszel meg mindent :)
Mi próbáltunk adni neki főtt csirke húst de nem érdekelte.
Előzmény: Snickers88 (7133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!