Keresés

Részletes keresés

szőlő lé Creative Commons License 2019.10.31 -1 0 11773

Üdv  mindenkinek !

Granulált marha trágyát vettem szőlő alá megtudnátok mondani mekkora gödörbe mennyit tegyek ?

                

Az elhelyezés vagyis az összekeverés a földel is ha szabadna ))))))

                            köszi

Maci_P Creative Commons License 2019.10.31 0 0 11772

A konténerest tavasszal is el tudod tenni, akár még kora nyáron is. Ha munka van körülötte, még  a végén megsérül...

Előzmény: Töketlen Paraszt (11771)
Töketlen Paraszt Creative Commons License 2019.10.31 0 0 11771

néze,. de én nem találom :)

de korrekten megküldte, csak nem tudtam már beszerezni

és ma el akarom ültetni mindenképp, mert utána nem lehet odamenni, dolgoznak körülötte

Előzmény: monyesz (11770)
monyesz Creative Commons License 2019.10.31 0 0 11770

Fenn van a honlapján az ültetési metódus, amit javasol. Csak nem nézted meg! ;)
Szerintem papíron is ezt kaptad meg.

Előzmény: Töketlen Paraszt (11765)
Töketlen Paraszt Creative Commons License 2019.10.31 0 0 11769

köszi mindenkinek

van_Persil Creative Commons License 2019.10.31 0 0 11768

Ne aggódj miatta. az ott leírtak a tudományos megközelítés. Böksz egy lyukat, lerakod, kész. Arra ügyelj, hogy sose az oltványt fogd meg, mindig a "konténert", miközben a földbe rakod. Meg a nemes rész nem szabad, hogy a föld alá kerüljön. ha nagy gödröt ástál, számolnod kell a föld tömörödésével is, aminek következtében az oltvány "leszáll".

Előzmény: Töketlen Paraszt (11765)
laca5 Creative Commons License 2019.10.31 0 0 11767

Most nézem a weboldalán, hogy fent van, de elfogyott. Lehet hogy ezért nem ajánlotta :-D Nekem egy tejfölös vödörbe kiadagolva adta mellé, megkérdezte kérek-e, azt hiszem plusz 3-500Ft-ért adott /tő.

A konténereshez tényleg nem létszükséglet.

Előzmény: Töketlen Paraszt (11765)
Maci_P Creative Commons License 2019.10.31 0 0 11766

Ne aggódj a hiánya miatt. A szőlő, főleg konténeres kiszerelésben jól megindul magában is. Persze trágya kell alá, meg nedvesség is szükséges.

Előzmény: Töketlen Paraszt (11763)
Töketlen Paraszt Creative Commons License 2019.10.31 0 0 11765

de hát hogyan kértem volna tőle, ha az általa feladott csomagban lévő papíron olvastam először ezt a nevet?

a feleségem üveggömbje meg éppen nem volt otthon. :)

elültetem a szer nélkül és viselem a következményeket

Előzmény: monyesz (11764)
monyesz Creative Commons License 2019.10.31 0 0 11764

Én annyit mondtam, hogy a kettő nem ugyanaz. Ha most akarsz ültetni, akkor kérni kellett volna tőle.
Egyébként sok hasonló készítmény van, persze az kérdés mi elérhető azonnal.

Előzmény: Töketlen Paraszt (11761)
Töketlen Paraszt Creative Commons License 2019.10.31 0 0 11763

a szőlő tőle van, ha nagyon fontos lett volna, akkor biztos rákérdez, hogy van-e olyanom, mert érezte, hogy nem értek hozzá :)

 

Előzmény: laca5 (11762)
laca5 Creative Commons License 2019.10.31 0 0 11762
Bakonyitól kellett volna rendelned, ha fontos, de a használata egyáltalán nem kötelező, csak egy lehetőség. Én kértem tőle anno, de nem nagyon látok különbséget.
Előzmény: Töketlen Paraszt (11761)
Töketlen Paraszt Creative Commons License 2019.10.31 0 0 11761

oké, hogy más, de az nincs :)

és ma délig nem fog ideérni, hiába is rendelném meg.

 

Előzmény: monyesz (11760)
monyesz Creative Commons License 2019.10.31 0 0 11760
Előzmény: Töketlen Paraszt (11759)
Töketlen Paraszt Creative Commons License 2019.10.31 0 0 11759

na, honnan is kezdjem? :)

 

rendeltem szabadgyökerűt, de mivel itt azt olvastam, hogy jobb lenne, ha konténerest ültetnék, így felhívtam a doktor urat. aki nagyon készséges volt és módosította a rendelésemet konténeresre

tegnap megjött a csomag, ma szeretném elültetni

trágya már van otthon, a lovardából vittem (érett lótrágya, de szerintem sok különbség nincs)

nincs viszont terrum és a városban sincs egyik boltban sem

de van otthon egy csomó volldünger, az nem jó esetleg?

esővíz is van, rengeteg :)

 

Előzmény: laca5 (11753)
woodruff Creative Commons License 2019.10.31 0 1 11758

Minden fajtát tőkénként , egy 8x4-es rozsdamentes táblácskával jelölök milyen fajta , ezekre fekete lakkfilccel írom rá a nevét .

Ha változik átoltáskor a név, nitro hígítóval le lehet mosni.

Ha marad a felirat ,akkor a táblácskát lefestem vízbázisú színtelen lakkal , így örök élet és még 2 .

Ezek a táblácskák a lugas drótján vannak rozsdamentes vékony dróttal fellógatva.

Több száz fajtánál elengedhetetlen ,hogy azonnal ránézésre tudjam milyen fajta van oda ültetve ,vagy éppen ráoltva .

Van olyan öreg tőkém ,amibe akár 4 fajta is be van oltva ,1 fajtából 3 oltás .

A 4 fajtából akár 10 oltás is sikerülhet .

Így ránézésre nehéz lenne minden oltást fejben tartani ,hol járunk.

 

Az idén 3 helyről több mint 70 fajtát rendeltem ,decemberi szállítással .

A 2020 is őrület lesz oltás , és ültetés terén ,mivel talán a felét tudtam beszerezni gyökeresen .

Végül mi érkezik meg bizonytalan ,a jövő talánya .

 

Következő évben én döntöm el , tőből kivágom e , vagy melyik maradjon meg a sok sikeres oltásból.

Ilyenkor ezeket is vékony egycentis alu táblácskákkal jelölöm .

Ezekre fekete lakkfilccel írom a nevét .

Amit sörös dobozból lehet vágni .

 

Még az oltási csonkra  is ráírom a nevét , felér lakkfilccel , ez is be szokott barnulni ,de az írás fehér marad .

Ha vékony rézdróttal kötözzük , nagyon időálló .

 

Gyökeres szőlő ültetésénél én 80x40 centi mély árkokat ások hosszan.

Mintha egy ház alapja lenne .

Ebbe istálló trágya alól + föltalaj  ,az altalajt széttaligázom .

 

Nem pedig lukakba ültetek .

 

  woodruff

Előzmény: woodruff (11756)
Jani71 Creative Commons License 2019.10.30 0 1 11757

Ez is kitűnő megoldás. Ha nem akarja nagyítani az ember a felületet, akkor az alkoholos filc is jó.

Egy-két éve az Edding S-es, esetleg F-es vagy M-es filcével írok a vesszőre. Idáig még nem volt

semmi gondom vele, a több hónapos nedves környezetet problémamentesen bírta.

(Olyankor is jó szolgálatot tesz, amikor a vágáskor rögtön a tőke mellett állva felírja a nevet

az ember a vesszőre, hogy még véletlenül se legyen keveredés a fajták között.)

Előzmény: laca5 (11755)
woodruff Creative Commons License 2019.10.30 0 0 11756

A fehér lakkfilc a legjobb , igaz 700 forint , de nem kopik , és ha befeketednének a vesszők ,az írás akkor is fehér marad .

1 szemes  csapoknál , ez nagyon előnyös ,már szembesültem vele , mikor a fekete írást alig tudtam kiolvasni .

Jobb helyről érkezőket így jelölnek .

 

  woodruff

Előzmény: laca5 (11755)
laca5 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 11755

Csak egy tipp a jelöléshez! A nagyon olcsó és mindenhol kapható "festékszalag" vagy maszkoló szalag (amit a szobafestők használnak takaró ragasztáshoz) zászló formában felragasztva (körbetekerve a vesszőn és a maradékot simán összenyomva ad egy lelógó, zászló jellegű felületet) nagyon jól írható és mindent kibír. Én alkoholos filccel szoktam ráírni, és kitart. Szerintem akár sima golyóstollat is megtartja. Víz nem oldja a ragasztóját, a felülete papír, jól írható.

Lehet írni a vesszőre is persze, csak egy ilyen szalag olvashatóbbá teszi.

 

Előzmény: mati53 (11754)
mati53 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 11754

Köszönöm a videókat,  tanácsokat, észrevételeket. Számomra tanulságosak voltak.

A Moon drops faja már régóta tetszik - tetszene.... 

Puzenko  Asszony videóit mindig szívesen nézegetem, senki nem tud ilyen szeretettel beszélni a szőlőről!

A vesszők vegyszeres áztatásával kapcsolatban :

"Egyszerűbb és hatásosabb a réz ,vagy mangán"..... Rézoxiklorid, vagy tribázikus réz /cuproxat/? mivelhogy rézgálicot már nemigen lehet vásárolni.

A filctollas feliratozásról : Én "Centropen OHP Marker alcohol based permanent" fekete filctollat használok a vesszők feliratozására - cseh gyártmány és tényleg "permanent"!!! Nagyon jól tart és olvasható alumínium jelölő lemezkén is. A Centropen egy ismert márka - biztosan kapható Magyarországon is.

 

Üdvözlettel : mati53

 

 

 

Előzmény: woodruff (11741)
laca5 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 11753

A Terrum csak kiegészítő! Önmagában nem is elég.

 

Komposztált zsákos marhatrágyát, érett istállótrágyát, vagy végszükség esetén komposztot. De ne kapkodj vele, inkább várd meg, amíg lesz legalább zsákos marhatrágyád, mert ha csak úgy leásod, az nem lesz jó. Konténerben eláll akár tavaszig is. Ha nem konténeres, akkor földet rá. Ültetés előtt gyökereket kicsit fazonírozni, akkor is, ha konténeres, kibontod, kiegyengeted valamennyire. Ha szabad gyökerű, akkor kötelező tenyérnyi hosszra visszavágni, és kötelező legalább 12 órára esővízben áztatni.

Nem volna hülyeség, ha granulált (pelletált) marhatrágyát (is) tudnál alá tenni, de az elég nagy zsákban és nem mindenhol kapható, meg egy kis NPK műtrágyát.

Arra NAGYON figyelj, hogy a gyökerek ne érintkezzenek semmilyen trágyával, oldalt, alul, fölül is legyen közte 2-3cm földréteg.

 

Ilyen hamar meg is kaptad a töveket?

 

 

 

Előzmény: Töketlen Paraszt (11751)
Töketlen Paraszt Creative Commons License 2019.10.30 0 0 11752
? lemaradt.
Előzmény: Töketlen Paraszt (11751)
Töketlen Paraszt Creative Commons License 2019.10.30 0 0 11751
Terrum helyett mit lehet használni.
Nincs itthon, a boltok zárva, én meg ültetnék.
woodruff Creative Commons License 2019.10.30 0 0 11750
Tömve lesz , jó ha elfèr egyben .
Megpróbàlom lègmentesen szigetelni .
Mivel átlàtszó , ès sűrűn kell ellenőrizni , nem szőrósödik e , gondoltam ìgy egyszerűbb a vizuàlis vizsgàlat .
Természetesen az elejét végét , méhviaszba mártom .

woodruff
Előzmény: Ali-bá (11743)
Maci_P Creative Commons License 2019.10.30 0 0 11749

Asszem leírtál minden lényegest. Viszont az a vessző, ami még ilyenkor is zöld, az már nem szokott beérni.

Oltványok miatt vettem oltóviaszt (parafin kocka) tavaly, és voltak csapok, aminek a két végét viaszoztam, így a rügy eleve védve volt, és még az oltás után is, valamint gyorsan lehetett rendezni a csapokat, nem kellett tekergetni, utána meg nem képződött még plusz szemét.

Előzmény: woodruff (11741)
laca5 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 11748

A fekete rothadásra szerintem mindegyik fajta érzékeny. Nem régi betegségről van szó.

https://agroforum.hu/szakcikkek/szolo-bor-szakcikkek/a-szolo-feketerothadasa/

 

Az a benyomásom, hogy az idei év kedvezett neki. Nálam is láttam levélen tüneteket, nem súlyos mértékben. Most akkor két dolog következhet. Vagy valóban csak az idei év kedvezett neki és utána ismét elcsitul, vagy pedig most kezdődik és innen már csak erősödik. Ezt még nem tudhatom. Korábban itt már volt szó a betegségről, akkor azt hiszem abban maradtunk, hogy kevés szer létezik ellene és szigorúan megelőző hatással. 

Előzmény: budai2 (11746)
Maci_P Creative Commons License 2019.10.30 0 1 11747

Németh Márton könyvében van mindegyikről anyag, ha rámírtok, elküldöm emailben. A képek alapján a vitorla levele, a bibe, a fürtkocsány színe, de talán még az őszi levélszín is segíthet, mert valamennyire különböző a két fajtánál.

 

Előzmény: laca5 (11732)
budai2 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 11746

Megpróbálom azt  is pluszban, köszönöm. Eddig patent  kálit kapott, amiben elvileg magnézium is van. De a fekete rothadás az sajnos biztos. Arra nem rezisztens.

 

Előzmény: laca5 (11739)
Ali-bá Creative Commons License 2019.10.30 0 1 11745

Én is a zacskós megoldás híve vagyok. Bevált módszer.

Előzmény: laca5 (11744)
laca5 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 11744
Szerintem túl nagy a tér a ballonban. Nem véletlen a zacskónál, hogy kicsi a tér, így hamar betölti a szükséges páratartalom. A többi veszteség.
Szerintem a hőmérséklet és a zárt, szűk tér a legfontosabb elem. Nem új megoldás kell ide, hanem a meglévő beváltat testre szabni.
Előzmény: Ali-bá (11743)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!