ilyesmi sílusu órák közül nekem ez nagyon tetszik, gratula a vételhez ! ez a 18cmes kiscsuklós példány ? szervízben bizti lehet hozzá rendelni szemeket
Tegnap feketét mutattál, most akkor milyet hozzon a Jézuska ? (A műfenyőt még értem, de miért műóra ? Nem műóra !!!) El is kezded a beszerzési procedúrát ?
Mivel az elsö 2005-ös Órák Világa DVD kiadványt itt a topicon nagyon keményen megkritizáltam (amit szóról-szóra ma is tartok!), ugyanitt meg kell írjam véleményemet a 2006-os kiadványról is.
Rövid összefoglalás - egy nagyságrenddel több befektetett munka, - egy nagyságrenddel több szakértelem, - még nem tökéletes, de EGY NAGYSÁGRENDDEL JOBB EREDMÉNY, - már csak egy nyelvi lektor kell a következöhöz.
Nézzük a részleteket.
Pálinkás János úr a kiadó - akinek ezúton javasolom, hogy nem csak a veszekedés, de béke idején is maradjunk a tegezödésnél (sajna 99%, hogy én vagyok az öregebb) - a legjobbat tette, amit tehetett. Küldött nekem egy példányt "reménykedve abban, hogy a tavalyinál nagyobb megelégedéssel" fogom fogadni. Ezek után már erkölcsi kötelességem volt az elsö perctöl az utolsóig egyhuzamban végig nézni.
A tartalom. A legfontosabb, hogy valódi élö képek készültek az órákról, nem láttam nyomát a tavalyi kezdetleges fotó filmezésnek.
1. Inteview-k A tavalyi és az idei intervirew-k között nem az tesz különbséget, hogy akkor magyar, most külföldi szakembereket szólaltattak meg. Vályi tanár úr vitán felüli szaktekintély, Becsei Áron az általam - sajnos nem személyesen - ismert legnagyobb reményü hazai tehetség, Antal Pétert pedig nem dícsérem, mert a barátaival elfogult az ember. Antoine Preziuso-t, de különösen Franc Villa-t semmivel sem érzem többnek náluk. Amitöl jobbak voltak a riport filmek az a kivitelezés professzionalizmusa volt. Persze az sem mindegy, hogy a hazai szaktekintélyekkel valószínüleg egyszerübb lehetett idöpontot egyeztetni.
2. Basel 2006 kisflmek Jók voltak a saját élö interview-k, felvételek (Omega, Zenith), de nem volt gond a cégek press release-eivel sem (Seiko Sprindrive).
3. AHCI Nem kis munka lehetett az AHCI tagokkal való beszélgetések összehozása.
4. Stáblista A tavalyival ellentétben nevükkel és arcukkal vállalták a készítök munkájukat. Idén már joggal tehették.
Az egyetlen gond továbbra is az idegen - föleg francia nevek kimondása.
Sajna volt angol baki is: Limited Serial-nak lehetett kétszer is érteni a korlátozott sorozatot, ami bizony limited series lenne. Edox Genova - sajna tévedés az angolul Geneva-nak írt város franciául Geneve, magyarul pedig Genf.
Német baki: rosszul járt az AHCI riportban Michael Vogt - akinek neve és angol kiejtése is német anyanyelvre utal - keresztnevét nyugodtan lehetne németesen Miháel-nek ejteni.
A franciák: Röv Tommen - sajna helyesen kiejtve rövü tomen (és ezt még a németek is így ejtik) Lö elegan (Longines) - a francia nem viseli a magánhangzó torlódást, ezért l'elegant formában írja és lélégan formában ejti ki. Klö dö pari-nak lehetett hallani a Clous de Paris - ejtsd klú dö pari típisnevet. Chopard - ejtsd sopar. Az óragyártás legnagyobb zsenije Abraham Louis Breguet még mindig nem érhette, meg, hogy jól ejtsék a nevét Bröge alakban. http://www.chronometrie.com/watchsounds/watchsoundspage.htm A legjobb prbálkozás a Brügé volt, de akadt Brözsé és Brüzsé kiejtés is.
Barátaim tudják, hogy makacs vagyok, csak tényekkel teljesítményyel lehet meggyözni. Azzal viszont igen. Ennek megfelelön még az engem nagyon zavaró nyelvi pontatlanságokkal együtt is idén öszintén gratulálok és kívánom, hogy jövöre újra ennyit fejlödjön a kiadvány.
Koszi szepen a valaszotokat a pulsar ora ugyeben, ugynezki hogy megveszem. Nemtudom [PANERAI] te menyiert lattad az orat de en hozzatudnek jutni 16 000 ert.
Persze uzletbol vennem most levan ertekelve [akcio] amugy zsir uj.
Most szedtem szet egy KIENZLE asztali orat 1 ceruza elemmel mukodne. [ha nemlenne beteg]
Hat mit ne mondjak eleg fura a belsoresze [szamomra] en meg most latok ilyet elosszor. Egy biztos hogy nem mukodik, a behuzo tekercs szakadt vagy zarlatos es a billegoje megsem mozdul.
De megprobalom megjavitani, mert nagyon erdekel es modfelett tetszik a szerkezete.
Nemtudom talalkozott e mar valaki ezzel a KIENZLE kaliberrel
Az eredeti génállományú őskukoricagyüjtés is megterhelő lehetne. Meg a levelezés az indiánok nyelvén. :-)
Úgy látszik, ragályos a kór, mert újabban én is órákban mérem mindennek az értékét. Bár csak egyszerűbbekben, ezért nálam egy külföldi nyaralás jó néhány darabos kiesést okozna. Egyelőre a bolhapiacokon nyaralok. Elvégre ott is láthatok sok lebarnult embert. :-)))
Én is mindig ezt mondom a Bátyámnak miután kiszörnyűlködte magát egy-egy új órám árán, ők ugyanis évente háromszor mennek külföldre nyaralni. Nem is hord órát :-)
Talán jobb lett volna kukoricacsuhéjfonáshobbyra kapnunk :-)
"Aki 1-1,5 millióért elutazik a párjával 10 napra Dél-Amerikába így töltekezik, aki ezen vesz egy Rolexet, ugyanúgy egy életre való élményt szerez, de minden nap a kezéb(r)e veheti s bízvást örököltetheti is."
Folyton órában számolom az üdülések költségeit.:))
Ha racionális akarok lenni, azt kell mondanom, hogy pár tízezer Ft felett egyik óra sem éri meg az árát. Az említett TAG-tulajdonos kapott sok pénzért egy picike életérzést is. Aki Bond-életérzést akar vesz egy SMP-t, de aki már nem Brosnan-nel, hanem Craig-gel akar "együttérezni" többszázezerrel kell mélyebben a zsebébe nyúlnia, pedig szinte ugyanaz a 2892-A2 van benne csak egy apró, lehet, hogy nem is jobb és megbízhatatlanabb részecske lett benne kicserélve - és itt érhető tetten a szemtelen aránytalanság ami a legfelső kategóriában egyszerűen agyrém, mégsem azok kapják a taslikat. Aki 1-1,5 millióért elutazik a párjával 10 napra Dél-Amerikába így töltekezik, aki ezen vesz egy Rolexet, ugyanúgy egy életre való élményt szerez, de minden nap a kezéb(r)e veheti s bízvást örököltetheti is. Kinek mi az élmény, kinek mi a nagyobb érték, kinek mi a maradandó, kinek mi az álma és vágya, érzések, ízlések, szokások, azt hiszem semmiképp sem az árakat kell indokolnunk, racionálisan teljesen értelmetlen, az árak irracionalitása pedig azt hiszem mindnyájunk részére meglehetősen kézenfekvő.
A Pulsar a Seiko egyik brandje, megnéztem ezt az órát a Seiko szervízben, egész pofás kis darab, főleg annyiért amiért árulják. Seiko werk van benne. Nagy csúfsága, hogy a 2 óránál lévő gomb a dátumállításra van.
Meggyőződésem, hogy minimális különbség van a két minőség előállítási ára között, viszont nem is ez volt a kérdés, hanem a két minőség járáspontosságának különbsége, ami viszont egyértelműen tapasztalható. Van (kiküszöbölhetetlen) pozícionális hiba természetesen, de egyáltalán nem mindegy, hogy mennyi. Én is mértem pl. több Omegánál is annyit, ami nekem már nem tetszett. Gyanítom, hogy ilyen szerkezeteket (pontosabban billegő-hajszálrugó egységet) a B. pl. egyszerűen kiselejtez, mert nem tétel az óra árához képest. A hőkompenzációs eltérés értéke viszont egyértelműen az olcsóbb szerkezeteknél többszöröse, ezt pedig nem lehet egyszerűen vibrón mérni. Ezek mellett nagyon lényeges szempont, hogy a saját szerkezetes órák szerkezeteinek előállítása ára sem haladja meg nagyságrenddel a szériásokét (különösen, hogy azok döntő hányada is nagyszériás) viszont árban többszörös a szorzó, s mint Te is egyetértettél ebben, itt már csak a rablás mértéke a kérdéses, nem maga a rablás ténye. Mégis mindig a kis rablót marasztalju(á)k. Hogy rablásról végülis mégsem beszélhetünk, annak csak egyetlen oka, hogy ebben nincs semmi erőszak, mindenki maga dönti el, hogy mit vesz és miért. S minél drágább valami, annál nagyobb a 80 % körüli kereskedői haszonkulcs, tehát nem biztos, hogy a gyártó hibája a tudatlan vevő aprólékos kiokosítása, amit úgysem értene. A TAG tulajdonos minden bizonnyal F-1 rajongása miatt vette kedvencét, s egyáltalán nem érdekelte, hogy miféle - egyébként nem rossz - szerkezet ketyeg benne, már ha nem kvarcot vett szegény. Aztán valaki tájékoztatta egy olyan szempontról, ami a vevők 99 %-ának édesmindegy, a hozzáértők meg tudják, hogy értékben a különbség elenyésző, minőségben lehet érzékelhető, de árban egyszeűen megmagyarázhatatlan és óriási is lehet. Ha Templarom kérését teljesíteni tudnám, valószínűleg sok drágább órám ellenére a Fortis Cosmonauts chronómat venném magamhoz egy többéves expedícióra, mert összahtásban talán a leginkább óra és semmi panaszom nincs a járáspontosságára, még ha nem is egészen 1 mp-cel rosszabb mint a Rolex, viszont minden körülmények között tökéletesen látható rajta az idő, semmi csicsa mégis nagyon részletes műszerszerű számlap, éjjel is tökéletesen látható, nem kell gondolkodni vízközelben, hogy kiesem-e a csónakból milyen óra van a kezemen stb-stb. S a vásárlók kilenctizede szerintem ez alapján dönt - teljesen jogosan.
Bármi lehet. LCD óránál lehet többféle kijelzöt választani. Tömeggyártó háttérrel ez már bárhol megtehetö (Kína).
Ezért kell az ETA-nak mindig valami újjal kísérleteznie, mint pl. a Tissot által használt érintö üveges sorozat. Azt még - tudtommal - nem koppintották le.
Elég érdekes a párbeszédetek :) Számomra inkább az a furcsa, hogy az ETA alapokon nyugvó márkák(Omega,Breitling) már már olyan árakon futtatnak tipusokat, mint a felsőbb szegmensben az egyszerűbb modellek (Patek,AP,JLC...) és így, azt a téves képet kapják a vevők, hogy már ez is felsőkategória. Jó tudom, mareketing és árpolitika...de ezt "talán" félrevezetés. Az hogy ugyanazt a szerkezetet az ember milyen tokban és milyen árban veszi meg szerintem egyéni izlés kérdése, technikailag lehet klónok, de attól minden márka arculata és stílusa más, így más más embereket is érintenek meg.
Pontosság, ETA, 7750, pozícionális hiba.... témában:
Nos a Chronomatom nemrég volt a Sas utcában, és bár pontos volt és szóltam is, hogy ne piszkálják meg mert ennél pontosabbra úgysem fogják belőni, azért Sz. G. csak állított rajta. Az eredmény igencsak meglepett, mivel ilyen pontos még sosem volt ezelőtt: XI 23. óta nem volt napi 1 mp feletti járáseltérés, azóta nem állítottam utána (most +1 mp az eltérés)!
Nem mondom, hogy nem készült jobb szerkezettel óra a földön, sőt ebben az árban már talán nekem sem Chronomat lenne az új órám, de azért nem véletlen, hogy bele merik tenni húzósabb áru órákba, mert nem vallanak szégyent vele. Azt pedig, hogy van benne némi műanyag szerintem a tulajdonosok 5%-a sem tudja, amelyik meg tudja annak meg több mint a fele nagyívben lesz@rja...
Nem emlékszem arra, hogy valaha elvitattam volna, hogy léteznek eltérő minőségű kivitelek, bár ez a mai napig szerintem műszakilag értelmetlen, voltaképpen marketingdöntés. A legdrágább 7750 kerül gyárilag 200 euróba, a legolcsóbb 150-be, és ez az 50 euró talán egy 3-400 eurós olcsó beépítésnél talán tényleg számít, de több ezres árú óráknál? Másrészt a gyár oldalán az előállítási költségben nem kizárt, hogy nincs is mérhető különbség, vagy legfeljebb 1-2 eurónyi.
A pozicionális hiba mibenlétéről, a lapos spirál geometriájáról viszont tisztelettel nem vagyok hajlandó szakmai vitát nyitni, mert tényekről nem vitatkozom. Ha te úgy mérted, hogy zérus volt a pozicionális hibája az órádnak, akkor kérlek vagy rosszul mérted, vagy azt mérted, amit mérni szerettél volna.
A megállapításaim meg teszteken alapulnak, melyek egy részét a lapomon is olvashatod. De ha gondolod - és rendelkezésemre bocsájtod - akkor nagyon szívesen letesztelem a Te valamelyik órádat is, célszerűen egy Bretyót, és majd összevetjük, ki mit mért.
Szidni meg nem szoktam a katalógusszerkezeteket, legfeljebb órásszemmel nézve már rettenetesen unom őket. Két azonos szerkezettel szerelt óra számomra végeredményben egyforma, és ez a vélemény természetesen lehet szubjektív, nem kell mérvadónak tekinteni, vitatkozni is vitatkozhatsz vele, csak tisztelettel: fogadd el, hogy én ezt így látom. Ahogy fogadd el, hogy nem szeretem a zöldbabfőzeléket. Nem állítom róla, hogy rossz, csak azt, hogy én ki nem állhatom.
A katalógusszerkezetek beépítésével pedig egyedül az a bajom, hogy saját személyes és némely esetben bizony megrázó tapasztalatom, hogy ezt a tényt nem egyesetben kifejezetten a vásárló megtévesztésére eltitkolják. Igenis a márkás, több ezer eurós órát vásárlók egy korántsem elhanyagolható - bár nem tudom mekkora - hányada azzal a tudattal ad ki nem kis pénzt az órájára, hogy valami egyedi, műszakilag-technikailag minden mástól eltérő remekművet kapott. Egy Skoda vásárlója tudja, hogy egy kommersz, középkategóriás valamit vett, és ha kiderül, hogy ugyanazt a motort találja egy Seatban vagy akár Audiban is, ezt egyáltalán nem éli meg rosszul. Nem is várt mást.
De aki 3-4-10000 eurós karórát vesz, az nagyjából azt várja tőle, mint ha autóban venne egy Rollsot vagy Ferrarit. Igazándiból nem is alaptalanul, mert ennyiért már nem egy gyártótól kap is effélét. És ha mégis szembesül vele, hogy kapott egy olyan szerkezetet, amely szó szerint ezerféle más, akár sokkal olcsóbb órában is előfordul, akkor bizony kiakad, mint a sezlonrugó. Volt szerencsém a felháborodástól levegő után kapkodó TAG Heuer tulajdonoshoz.
Szóval a dolog akkor lenne korrekt, ha a vásárló pontosan tudná, mit kap, kertelés nélkül megmondva. Aki így is úgy választ, ahogy, az tudatos döntést hozott, és ezzel semmi baj nincs. Remek minőségű és markáns desingnel rendelkező órák vannak közöttük, magam is birtoklok több efféle órát, és semmi bajom velük, sem azon más óragyűjtőkkel, akik a szépségük, vagy egyéb tulajdonságaik alapján favorizálják.
De veled ellentétben én már jópár 7750-et szedtem szét és tisztítottam, és mindig elmerengek a műanyag fékkarok és csapágycsészék felett, a sok préselt olcsó lemezalkatrészen, a hihetetlen prosztó kapcsolóművön, az egész olcsóságot árasztó zsigulis szerkezeten, meg a kontraszton, amelyet egyik-másik tokozás ad ehhez.
Az igazság az, hogy egyszerűen nincs más, az iparág tönkremenetele után semmi nem maradt. Ha Te ma automata kronót akarsz csinálni, akkor ott a 7750, vagy valami modulmegoldástú másik ETA, de semmi egyéb. Automatából is ott a 2824 és a 2892 meg variánsai, és kész. Ebből lehet gazdálkodni, egyszerűen nincs semmi más. No jó, van Vosztok meg Milyota.... Ezek után ezt építi be mindenki, aki nem tud vagy akar áldozni egy saját, egyedi konstrukcióra.
Szóval ne ideologizáljuk meg erénynek a szükséget, inkább bízzunk abban, hogy lesz ez még tarkább is. A folyamat már láthatóan elindult, és a ha a szakma fénykorának sokszínűsége nem is fog már visszatérni, de lesz ez még jobb.
Elvileg... elvileg kis idővel ezelőtt még azt is bizonyítani kérted, hogy egyáltalán több minőségi kategória van etán belül. Remélem eljön az idő, mikor úgy kezded, hogy gyakorlatilag...
Nem kellene hitről beszélned, jónéhány a vitatémába tartozó szerkezettel szerelt óra volt a birtokomban és pontosan ismerem a paramétereiket. Köztudott, hogy a Te repertoárodban nem ilyen jellegű órák fordulnak meg. Ezekkel kapcsolatos megállapításaid soha nem teszteken alapultak, egyetlen egyszer sikerült nagyon nehezen rábeszélnem egyre Méltóságodat, aminek elég furcsa eredménye lett, megismételni viszont nem állt módodban, mert, mint mondtad már továbbadtál a darabon. Nálam nem pár napig versenyeztek az érintettek. Korábbi - kizárólag ezirányú - vitáink valóban parttalanok voltak s ha visszaolvasol, látni fogod melyikőnk véleménye miben változott - én pontosan emlékszem.
Mester! Valóban le a kalappal tárgyi tudásod előtt, de az etával kapcsolatos frusztrációd nem sokat enyhült az utóbbi időben sem sajnos. Még jó, hogy azért nem mindenki veszi szentírásnak amit itt olvas ... OV is súlyos valutaválságról beszélt nemrég, erre erősödött is a forint vagy 10 %-ot :-)
Az pedig, hogy egy bármilyen saját szerkezet (Breguet óta kinek a "saját"-ja?)különb lenne egy etánál, valóban csak hit kérdése. Vannak sokkal jobb megoldások, valóban. Azonban a hozzáértő vásárló nem biztos vagy inkább biztos nem Tissot-t vesz pl. Omega helyett, a nem hozzáértőt pedig nem érdekli, hogy milyen kaliber van hova vésve. Arról pedig szintén sokszor volt már szó, hogy a vásárlók 99 %-a egyáltalán nem a szerkezetet veszi meg, s autentikus, mértékadó statisztikák szerint (a neten jónéhány gurué megtalálható) a szerkezet csak ca. 25 %-ban játszik.
Nagyon nem akartam én ezt a vitát újrakezdeni, s megígérem, nem is fogom folytatni. Majd egyszer személyesen megbeszéljük, hogy két krumpli mennyire lehet egyforma :-)
Valóban nem mindig lehet ránézésre megmondani, hogy az adott kivitel melyik kategória - néha a gyártó elárulja, illetőleg egyeseken látszik (nikkel billegő, vagy kisebb kőszám - ezek látható eltérések).
De a pozicionális hiba alapvetően nem nagyon kivitelfüggő. Ez konstrukciófüggő, és mivel az ETA mindegyik szériaszerkezeténél lapos spirált használ, így az mindegyiknél van is, mérhető is. A nagy lengésszámú, erős de könnyű hajszálrugóknál ez a hiba nem jelentős, így a COSC-ba simán beleférnek, de teljesen egyértelműen és mérhetően a hiba ott van. Nem létezik lapos spirállal szerelt billegőrendszer jól kimérhető pozicionális hiba nélkül, ez nem hit kérdése, ez egyszerű szakmai evidencia. Olyan ez, mint négyhengeres motor mindennémű rezonancia nélkül. Ilyen nincs, lehet a rezonancia nagyon kicsi, kiegyenlítő tengellyel alig észrevehető, de ott van, csodák nincsenek.
Poljot 3133, Valjoux 7734 licencvásárlás. Tisztességes középkategóriás mechanikus kronó, ezidő szerint tulajdonképpen teljesen konkurrencia nélküli, más kézihúzós mechanikus szerkezet nincs igazán a piacon. Pontosabban most van egy kínai, "Asia-Lemania", amely - meglepő módon - ennek a továbbfejlesztése.
A hétköznapi használat igényeinek teljesen megfelelő, robusztus, tartós, kellően pontos szerkezet. Olcsón. Jól szervizelhető, és nincs különösebben semmi jellemző hibája.
Tisztelt Mechanikus!
Tisztaban vagyok a tipus es verk fontossagaval, de ezert irtam emailban akit komolyan erdekel erdeklodik. A gyujto, nepper mondat utan keretik a smile jelet figyelembe venni.
Mindenkit üdvözlök! Nem nagyon értem, miért másodszor kell most kiraknom az Uhren Magazin decemberi számát a Vaterára - eddig elment mindig azonnal. http://www.vatera.hu/a_kovetkezo_uhren_magazin_2006_dec_15879636.html
Én úgy gondoltam, hogy az olcsóbb órákban az egyszerűbb, míg a drágákban a jobb minőségű szerkezetek dolgoznak. Nem hiszem, hogy egy alap 2824-est be lehetne simán lőni kronométernek. Ami eddig nekem volt, az csak állandóan hordva tudott pontos lenni (Oris-Certina-Bulova-Robert-Atlantic-stb.) Lerakva különféle pozíciókba mind elmászott "valamerre". Ezért (is) tesztelnék szívesen egy Bretyót,vagy egy Omegát.
Tisztelettel talán azért, mert egy Certina DS-ben vagy Tissot T-Lordban tényleg ugyanaz a "top" kategóriás szerkezet dolgozik, amelynél jobb elvileg nem is rendelhető a cégtől.
De természetesen hinni mindenki azt hisz, amit akar. Hihet akár szenteltvízbe mártott csavarhúzóban meg óraszerelő szerzetesekben is bátran.
MÉLYEN TISZTELT TUDÓS MESTEREM: ...akár 6 féle minőség ... v.s. ...hajszálra ugyanaz, mint bármelyik T-ban C-ban ... = dúl ám a konzisztencia! Nem tudom miért kell olyanokat írni, amiket magad is azonnal megcáfolsz!?
rtivi: Ha tudomásul vesszük azt, hogy két szerkezet akkor ugyanolyan, ha tényleg ugyanolyan, akkor már valóban lehet érdemi összehasonlítást tenni. Talán ez a mondat hülyén hangzik, de a tény az, hogy azonos típusú ETA szerkezetek tényleg nem feltétlenül egyformák. Már gyárilag nem azok, az ETA gyakorlatilag az összes típust 3-6 féle kivitelben gyártja. Vannak típusok (pl: 2824, 2836), ahol az olcsósítás odáig elmegy, hogy az igénytelenebb-olcsóbb kivitelek kőszáma is kisebb (21, 23 kő 25 helyett), de olcsóbb nikkel billegők, igénytelenebb hajszálrugók is jellemzőek, és ez első ránézésre nem mindig nyilvánvaló.
És a paletta felső részén ugyanaz a szerkezet akár kronométer minősítéssel is kapható - már a gyárból, a tanúsítvánnyal együtt. A típusjelzése mindnek ugyanaz. Ergo valóban számottevő járáspontossági eltérés lehet két látszólag azonos típusú szerkezettel készült óra között - valójában mégsem azonosak.
És komoly kérdés a gyári beszabályozottság milyensége is, ezt azonban én nem tartom az óra pontosságának megítélésére alkalmas paraméternek. Gyárilag hanyagul, akár esési hibásra beállított, rosszul kent szerkezetből is ki lehet hozni némi energiaráfordítással a maximumot, és bár természetesen nem éppen hízelgő az összeszerelőre nézve, hogy így ad ki bármit a kezéből, de nem is világvége. Elvégre a szervizre öt év után úgyis sor kerülne (és sokszor az óra már újként eladásakor is közel ennyi idős).
A magam részéről összehasonlító tesztnek istenigazából úgy látnám értelmét, hogy fogom az órákat, leszervizelem, majd a lehető leggondosabben beállítom, és utána méricskélek. Különben esetleg teljesen fals következtetésekre juthatok. Saját tesztjeimben tartom is magam ahhoz, hogy előbb legalább beállítom az órát, mérni utána mérek. Ritka, hogy a gyári beszabályozáson ne tudnék javítani. És vadonat új, katasztrofálisan járó Bretyót is láttam már...
Percutos, toubillon, (first ever westminster carillon, de ennyire nem vagyok profi, hogy tudjam, ez mit jelent), 4 kulonbozo hangja van, amikor eltancolja az idot, akkor a figurak a hangnak megfeleloen mozognak, szal tenyleg tancolja... 30 db-os limitalt ora... Amugy nem tudtam, hogy csak 350k euro, en 650k dollart tudtam, de mondjuk a nagysagrenden nem valtoztat. Ha nem lenne csaladom, akkor lehet ilyennel villognek, nem Langevel, de igy meg dolgozom inkabb rajta...
Természetesen magam is szívesebben látnék több egyedi kalibert.
Értékrendemben a következö helyen állnak a tisztes tokozók, akik becsülettel leírják, hogy ETA-t Frédéric Piguet-t, vagy bármi mást építanek be.
Szerintem etikai parancs, hogy pontosan megadjuk a forrást, ha nem saját gondolatot, vagy részegységet építünk be. Miért engednénk meg nagyobb lazaságot nagyon nyereséges cégeknek, mint egy magyar egyetemi hallgatónak diplomamunkája írásakor. Bárhol másutt, zene, irodalom, de akár software területén komoly bün a plágium.
A lényegi átdolgozás nélküli kaliber "átszámozás"-nak már ilyen plágium mellékíze van.
A pokol bugyrainak következö állomása a töröl metszett hamisítás, ld. Asia 7750.
Nomos ügyben nem az eredményt dícsértem, hanem az utat, a célt. Ha csak minden tizedik tokozó hasonlókkal próbálkozna, jóval színesebb és élvezetesebb lenne a szerkezetek palettája.
A Stowát én is értékelem, míg a színes Nomosok negatív hatással vannak az emésztőrendszeremre :)
És ha jól emlékszem, volt nálad egy sántító Nomos, ami miatt bizony valóban nem vagy elfogulatlan :)
De én akkor is követendő példaként mutogatnám a "nagyobb" gyártóknak.
- billegőt vagy motorrugó csere legfeljebb tuningnak tekinthetö
- járástartalék-kijelző - nem egészen két napos járástartalékú kézifelhúzós órában
teljesen felesleges,
- dátum az egyetlen hasznos saját fejlesztés,
- automatika ha jól emlékszem, nem kis büszkeséggel
az elsö teljesen saját kalibernek nevezték.
Láthatólag tíz év után már nem lehet egy-két bármennyire is szép és letisztult formaterv már nagyon kevés. Elborzasztóan kínos próbálkozások a szines és pacnis számlapok. Már a hazafias német órabarátok is alig tudják az év elsö tíz órája közé szavazni.
Nem utolsó sorban a Stowa támadása nagyon súlyos számukra. Majdnem ugyanazt a formatervet, majdnem ugyanazzal a kaliberrel (Peseux 7001, ETA 2824) egyharmad áron adni. Ez megrendítö lehet.
S mint látjuk teljesen feleslegesen. Még mindig a tévhit tart tévúton. Az én tapasztalataim pontos méréseken alapulnak, a tieid emocionálisak - még mindig. Te mérnök vagy én közgazdász ... azt hiszem lovat kellene cserélnünk egy kis időre Kedves Donom.
Nem akarok csámcsogni, hallottam órásoktól eleget, hogy a szerkezet ugyanaz, vagy majdnem ugyanaz, mi persze nem ugyanaz. Szakértőinek tűnő vélemény szerint
http://www.ozdoba.net/swisswatch/caliber2.html
a csekély eltérések mögött óriási különbségek rejtőzhetnek, már ami a pontosságot illeti. Az aluljáróban néhány napja láttam egy Tissot kronográfot a szokott szerkezettel, elfogadható megjelenéssel és hihetetlenül elfogadható áron. Persze nem vettem meg, hiszen eddigi tapasztalataim, ismereteim szerint „ugyanaz a szerkezet” eléggé eltérő pontosságot produkál. És annak kiderítése, hogy ez miből fakad, nem egyszerű.
(Éppen ezért keresgélem most a „normál órát”, az origót, a minden szempontból elfogadható napjaink pontos automata óráját, ami már csupán azért sem exkluzív, mert kronométer, és talán nincs is szüksége 100 ATM-re. Mely szerkezet mindennap hordható, miközben „mérőműszer” megjelenése van, jól látható mutatókkal és arculattal, valahogy úgy, mint a 30-as évek ampermérői voltak (AEG), a maguk hihetetlen egyszerűségével, ami már önmagában is vonzza a tekintetet (a katonai órák egy kicsit erre hajaznak), és az ár/érték arány is elfogadható.)
Hát, valóban nem az. VIP már alapvetően megválaszolta, de a lényeg: manapság teljesen polgárjogot nyert az a - szerintem alapvetően a vásárló megtévesztésére irányuló - gyakorlat, hogy a mindenféle módosítás nélküli ETA típusszerkezeteket saját kaliberszámmal megnevezve építik be. A dolog teteje, hogy az ETA nem ír rá effélét az órára, de megrendelésre a rotorba vagy akár a valamelyik felső hídba a megrendelő által kért gravírozással szállítja. Ergo a Longines (ami azért mégiscsak házon belül van, momentán ott tehát nincs ezzel baj), vagy éppen a Heuer, Breitling már a saját nevével feliratozva kapja a szerkezetet, csak persze mondjuk a 'B13' nincs ráírva. És nem is lesz, már nem nyúl hozzá senki, megy így az órába, a kalibermegjelölés csak az adatlapon szerepel.
Miközben az órában hajszálpontosan, minden változtatás nélkül ugyanaz van, mint bármelyik Tissotban, Certinában etc...
Nekem a Certinan és a Tissoton is nyomas kozben kell betekerni a koronat,ezeknel nincsen gond.Igaz nem is tekergetem éjjel-nappal,havonta egyszer és ennyi.
Én értékelem ezeket a törekvéseket, Nomos azért máshoz is hozzányúlt, nem csak a hidakhoz (billegőt vagy motorrugót is cserélt, és történik látványosabb fejlesztés is: járástartalék-kijelző, dátum, automatika, mindez a Peseux 7001-ből).
Azért teljesen új szerkezetet készíteni nem kis munka és költség, és valljuk be, a komoly komplikációktól eltekintve nehéz úgy újat alkotni, hogy ne vádolhassák plágiummal (Ez pl. újnak számít? Nem).
A Nomos (és remélem a Panerai is) megpróbátl elindulni egy úton, aminek a vége bizony teljesen saját szerkezet is lehet, és szerintem ez dícséretes. Túlzás lenne elvárni egy (szerkezetgyártásban) múlt nélküli cégtől, hogy elsőre letegye a tutit az asztalra.
Vannak gyártók, akik múltja/bevétele/darabára alapján akár saját szerkezeteket is kínálhatnának, és mégsem.
Nekem eddig csak Oris és Poljot menet ment tönkre, viszont azóta tartok tőle. Ezért ódzkodom a felhúzós búváróráktól. Lehet, hogy egy szép kvarcóra lenne az igazi megoldás!? ;-)
Az utobbi egy évben én is hallottam már 3ilyen esetrol:-(.Az ujakat(chronosakat) ha jol tudom már nem csavaros koronával csinálják,rájöttek, hogy nem a legjobb megoldás. Nekem eddig nem volt gondom a koronazárral szerencsére,igaz nem Fortis semelyik sem.
Sok gyártó szereti sugallni, hogy saját szerkezeteket használ, és teszi ezt akár a honlapján, akár az ETA szerkezetek átkeresztelésével, miközben gyári ETA van az óráiban. A rotoron található saját név természetes, így jön ki a gyárból rendelésre. Előfordulhatnak egyedi szerkezetdíszítések is, de bizony ez is rendelésre jön ETA-tól.
Amúgy a "Base Calibre..." kifejezést akkor találom jogosnak, ha valamilyen modullal megbolondítják az alapszerkezetet (van ilyen sok, pl. kronómodul, árástartalékkijelző, bár nem igazán találom szerencsés megoldásoknak). És nem kell sokat gondolni ezekbe, vannak gyártók, akik erre szakosodtak (mármint modulgyártásra), szóval csak marketing kérdése, hogy honnan vásárolgatják össze a werket. És mély tisztelet a nagyon kevés kivételnek.
Bocs, de a Longines azt mondja, hogy az órát mondjuk az L619 hajtja, majd a technikai résznél feltünteti, hogy a Base Calibre ETA 2892/A2. A rotoron is szépen olvashatjuk, hogy Longines.
A Breitling honlapja pedig kifejezetten azt sugalja, hogy az óramű a cégnél készül, miközben - ha igaz - akkor ez is eredetileg ETA termék. Tehát mondjuk a B17, mint az óramű "technikai megjelölése" pusztán művésznév?
Elore elnezest a Topicos holgyektol es uraktol az offert, de egyik jo baratom kert meg, hogy karacsony elott keressek gondos uj gazdat csaladi 14 karatos arany omega zseborajanak. Hatul dupla hatlapos, gyonyoru, karcmentes allapot. kereken 100eft az ara. Termeszetesen az emailomon erdeklodni lehet, kepeket kuldok, a topicot nem offolom kepekkel. Inkabb gyujtok mint nepperek jelentkezeset varom:)
Gondolom, mert a 8 éves Citizenem menetes koronája a mai napig hibátlanul működik. Megvárom míg megjön a 3 hónapja megrendelt üveghátlap, hogy csak egyszer kelljen megbontani. Persze azt még nem tudni, hogy a koronában kopott el a menet vagy a házon?
Úgy néz ki, hamarosan vihetem a Fortist gariba, mert a menetes korona menete valahol úgy elkopott, hogy már csak egyharmad fordulat tartja a koronát :(( 3 hónaposan. Fasza. Max 15-20-szor ha kicsavarhattam.
Kösz a még nagyobb segítséget! A belinkelt darab még mindig nem a Sharkhunter, de már odavezetett... Az a példány pedig "csak" USD1379-be kerül... Így már mindjárt megéri, nem?! :-)
Nevetséges. Öt perc munka megoldani a dolgot, a mutatót szinte biztosan csak tisztességesen vissza kell nyomni a helyére. A tokot gondosan megtörölgetve, a tömítőgyűrűt szilikonnal átkenve pedig a tömítéssel sem lesz semmi gond.
A kollégák egyszerűen ügyetlenek, vagy mohók, nem tudok mást mondani.
újra FC 2892 órám rendetlenkedéséről szeretnék kérdezni. Megállapítottuk: mutató lazulásról van szó. Két órásnál voltam: kisórás nem bontotta fel, mert új óra és nem tudja vízzáróan visszazárni. Nagyüzemi órás teljes szervízen keresztül 37ezerér, januári (!) vállalással.Ő már óvatosan megütögette és visszafelé tekerve (?ezt a magyarázatot nem értettem) viszonylagos eltéréssl visszaállította a nagymutatót. NOrmálisan is járt továbbra is.Én is megütöggetem: volt, hogy ellötyögött a nagymutató. Akkor mégis mekkora javítást igényel az órám?
Hogyan tudnám ezt az a hibát javítani órámon, hogy újra a régi legyen?
Én már rég nézegetem az ilyen JLC utazóórákat, és néha található az Ebay-en NOS állapotú. Az ár 50-150 eur körül mozog állapottól függően, a szerkezet tudtommal tisztességes minőségű, strapabíró, mondjuk a JLC-nél ezen nagyon nem csodálkozom. Létezik 8 nap járástartalékkal is, sőt van memovox szerkezetes is mondjuk az már a húzósabb kategória...
A vaterás darabnak az árán már szerintem kaphatóak szebbek is.
Én is szeretnék egy pár gondolatot ehhez hozzáfűzni. Gyakran rendelek interneten keresztül /többnyire különleges elemlámpákat/ de Eu-n kívulről szigorúan csak futárszolgálattal. Általában a DHL-lel vagy a FedEx-el kérem. Legtöbbször meg lehet beszélni az eladóval a számlán szereplő összeget ami után majd a vámot ami 3% és az Áfát 20% fizeted. A futárszolgálatok külön vámoltatnak, magyarul nem megy be a hírhedt nemzetközi elosztóba így ez minimálisra csökkenti a csomag megsérülésének ill. eltűnésének veszélyét. Az egyetlen buktató, hogy a vásárolt áru arra az értékre van biztosítva ami a számlán is szerepel.
A vámoltatás úgy néz ki, hogy az áru érkezése előtt kb. 1 nappal kapsz egy faxot amin ez áll: értesítés vámáru érkezéséről, ezt ki kell töltened és visszafaxolnod nekik, hogy megbízod őket a vámolással, ezért kb. 1700 Ft-ot számolnak fel, de szvsz megéri :) A vámos elmegy szemlére, személyét 3 futárszolgálatos kíséri a kísértések megelőzése érdekében, ha kiválasztja az árudat szemlére akkor további 1 napot fog a futárszolgálat raktárában tölteni, majd utána kiszállításra kerül.
Nem akarok tanácsot adni, csak hangosan gondolkodom és emlékeket idézek.
Vettem szépen Ebay-röl, de óvatosan sosem nagy tételeket, egy alkalommal postán elveszett, az országba sem érkezett be a teljes zsák és benne egy órám. Azóta csak az Európai Únióból veszek.
Nem vagyok gazdag vállalkozó de nagyon panaszkodnom sem illik, de én ekkora összegért nem rendelnék postai szállítással. Túl nagy a rizikó.
Tegyék csak a kezembe az árút én pedig fizetek.
Egyszer kellett órát vámoltanom. Fél napom ment rá. Soha többet.
Köszönöm szépen! Szállítást az eladó cég vállalja biztosítással (ez benne van az árdban). A vámtétel az a teljes összegre megy, vagy van vmi alap vámmentes határ - mintha pont ma reggel hallottam volna, hogy ezt felemelik az EU-n kívülről behozott tételeknél? Nem megúszható mondjuk ez azzal, hogy az ember pl a szomszédos osztrákiába kéri, egy ott élő barátjához a szállítást? Valahogy kedvem lenne ezt a 30plusz %-os többletet megspórolni... :-)
Van egy ebay topic is ott is érdemes megkérdezni. De a lényeg a következő:
Amiből a összejön a teljes összeg
Az óra ára+ szállítási díj (ilyen összegnél biztosítással érdemes hozatni)+ a vám (az óra + szállítási összegből kiszámolva) ez ha jól tudom 8% körül van+ erre az összegre vetítve a 20% ÁFA
Ha szerencséd van és átcsúszik a vámon felbontás nélkül, akkor a vám és ÁFA kieshet. Nekem jött át óra, mert kicsi volt a csomag és nem foglalkoztak vele, de ez inkább a véletlenen múlik.
A saját számításom szerint (van már pár ebay-es tengerentúli vásárlásom) az 1600 eurót szorozd be 1.34-el, azzal jön ki jelen árfolyam szerint a körülbelüli vételár+kölségek.
Ilyen értéknél már érdemes csomagküldővel hozatni a cuccot (pl. UPS, GLS, FEDEX), ami drágább, de biztos, hogy itt van. Viszont ebben az esetben nem tudod a vámot megúszni.
A sima postával (USPS), nagy a rizikó, hogy eltűnnek a cuccok, ezt is érdemes belekalkulálni a dolgokba. Rémtörténeteket olvashatsz az ebay topickban.
Hosszas hallgatás (és persze folyamatos olvasgatás, nyomonkövetés) után, ezúton kérem a segítségeteket egy USA-beli órabeszerzés kapcsán: milyen adók/vámok/illetékek terhelnek egy nagyjából EUR1.600 értékű tételt (e-bay vásárlás), illetve mire kell figyelni? Vannak-e kedvezőbb opciók/feltételek (gondolok itt más EU-s országba történő szállítás ,stb.) az egyenlőre általam még ismeretlen, de gondolom nem jelentéktelen addicionális tételek csökkentésére?
Szóval ilyenek...
Másik kérdésem: egy ideje bogarászom a neten egy bizonyos DOXA Sub 600/750T Sharkhunter modell után, de nem nagyon lelem. Van vmi tipp, hogy ilyet merrefelé szokás keresni/találni?
Tengermély tisztelettel,
Krk
PS: ha jól sejtem az emilem publikus, szóval az esetleges nagyobb lélegzetvételű válaszokat is megköszönöm. :-)
Köszi az infót. Kicsit elgondolkodván utólag én is erre tippeltem. Ekkora mutatók meghajtásához mechanikus szerkezet esetén elég nagy lenne a helyigény. Így maradt az elektromos meghajtás. Győzött a praktikum. Pedig olyan szép lett volna.
Szeretnék ismét rákérdezni egy infóra. Tudja-e valaki, hogy az Enicar órák hátlapján mit jelentenek a számok és a P.S. betűk? Olyan, mint a limitált sorozatok jelzése, de itt szerintem valami más lehet. Annyira nem ritkák ezek az órák szerintem.
"Igen, érdekel az a "falióra". Kíváncsi lennék, hogy a fal túloldalán mekkora szerkezet bújik meg. Szerintem a neves mester nem kvarcszerkezettel oldotta meg. Érdekességképpen írhatsz majd róla pár infót ide is, szerintem másokat is érdekelne."
Kikérdeztem a tanár urat ez ügyben: márpedig kvarcszerkezet lapul a fal mögött, mégpedig rádióvezérlésű. Egy DCF elektronika adja a szignált egy motornak, amelyik lépteti a mutatókat. Mondjuk ekkora méretekben egy mechanikus szerkezet nagyon izgalmas dolog lenne, de azért együtt élni vele kicsit más :)
Valahol utálom a Breitlinget. Ezzel a túlcicomázott arculattal, felesleges cicomákkal, a ki tudja mekkora és mire jó ATM-el. De hát ki kellene próbálnom. Persze egy olcsó, mindennapi, és kezdő modellel, mondjuk egy kék automata Colt II-vel.
De hát kell ez nekem? Boldogabb leszek? Ronda. Igenis, hogy ronda. És ez is veszíti az értékét. Tiszta ráfizetés. És nem is a legnagyobb. Vannak sokkal nagyobb órák is. És különben is. Nem vagyok pilóta. A repülést is utálom. Hát mire jó ez? Csak azért, mert automata, meg hogy kronométer? Hát nem! Hát igen!
Jaj!!!!
Most látom először. Olyan, mint egy lesimított Mido. (Nekem az az óra is tetszik.) A 70-es évek "technikai forradalmát" idézi, némi UFO utánérzéssel. Meg persze egy kicsit amolyan konzervdobozos. Ha a működési elvét csak egy kicsit is értem Mechanikus ábrái alapján, akkor ez egy megszakítóval kombinált elektromágnes pár.
Hogy mekkorák a tekercsek és mekkora egy a kvarcóra analóg mozgását biztosító elektromos szerkezet, az más kérdés. De ezek az órák még legalább autonóm rendszerek. Nem úgy, mint a mostanság divatos rádióvezérelt csodák.
Valóban, bár nekem a nagyító nem igazán jött be a Subon, kizárólag ezért vettem inkább SD-t, aztán annak meg az árához képest nem igazán jött le a tetemes különbség az SMP-mhez képest, ami sokkal használhatóbb láthatóság, leolvashatóság szempontjából, tehát nagyon gyorsan megváltam tőle, aztán már másnap elkezdett hiányozni, így egy év nyugi után ismét vettem egyet ... most meg intenzíven gondolkodom egy normál körülmények között számomra teljesen használhatatlan Paneraion :-)
Nem tudom nézi-e valaki esetleg a Tavasz tiznhét pillanatát a Filmmúzeumon? A legutóbbi részben a cselekmén egy része Bernben játszódott, két szereplő séta közben beszélgetett, a háttérben néhány Rolex plakát volt kiragasztva.-)
Nemsokára indulok Budapestre. Tudtok ajánlani olyan óraboltot, ahol nagy választék van márkás (természetesen főleg svájci) órákból? katalógusból nem lehet jól dönteni, szeretném az órákat a kezembe is venni.
De bocs, én nem emlegettem márkát. Most itt legalább is nem.
Az más kérdés, hogy várhatóan majd fogok. Nem hiszem, hogy örülni fognak neki. No megyek megnézem, hogy melyik az a villásfarkú. Nekem egyébként a márka említése nélkül az Artelier kronométer (is) tetszik.
Nincs valakinek véletlenül régi Valjoux roncs kronószerkezete alkatrésznek ?
Vagy egy működőképes Venus kronoszerkezete ? ) Ha jól tévedek valamely régi orosz - P3133 előtti - krono az Venus koppintás... ( talán a Sztrela? ) Lehet, hogy az is jó lenne.... ( kétkörös , 3 ill.9 -nél )
Szóval ki tudna segíteni? Cserébe prémium minőségű vörösbort vagy kubai szivart, orosz orát vagy persze készpénzt is tudok ajánlani ! ;-)
Oke, akkor legyen olyan a masik album, ami kedvenc-feltett orak vannak. Szal az a lenyeg, hogy alomoranak tobben (en is) megjeloltek olyan orat, ami viszonylag eselytelen, hogy valaha is lesz. De mi a realitas, ami valoban otthon van, es kedvenc?
Nagy valószínüséggel tényleg kvarc. Volt egy átmenet a kvarccal vezérelt hangvillás, de az Accuquartz néven tisztelték.
Seiko EL-370 elektromechanikus úton van felém Angliából. Ha megjött, akkor kettö lesz és az egyiket fel tudom ajánlani óra-egyház-tag-társi áron közép-európa legnagyobb magán Seiko gyüjteménye számára.
Semennyire. Ritka, mint a fehér holló. Még a GUB kronót (amivel amúgy egy őstől származnak) lehet mellé tenni ritkasági összehasonlításban, és jó állapotban bizony azok sem olcsók.
Koszonom APT a valaszt! Kinaltak egyet eladasra 150000- ert es azt hittem az nem realis ar. Most mar elhiszem, hogy er annyit, csak nekem eppenseggel nincsen ra ennyim. Egyebkent mennyire gyakori ez a Junghans 88-as korono? Ugy tudom eleg ritka.
sziasztok, kedves Hozzáértők :-)) fel tudna valaki világosítani, miért nem találok semmit a neten a Kienzle órákról? van gond a tipussal, vagy csak keveset gyártanak, vagy csak konyhai faliórájuk van, ilyesmi... még egy működő honlapjuk sincs, csak a chrono24.com-on kínálnak vagy kilencfélét 250 euró környékén előre is köszönöm üdv palastilaci
Teljesen egyetértek Korlov topic-társsal. A legnagyobb kedvenceim a hangvillások és elektromechanikusok, a kihalt fajták, emiatt vigyázok rájuk, mint a szemem fényére, alig veszem fel öket. Szeretem a börszíjakat, de az izzadás miatt fémszíjasokat hordok.
Szia ! Láttam kerestél ( mostanában ritkán nézek be ide, nagy a "havazás" ).
Tudok segíteni, de sokkal jobb árra ne számítson a kollega, mert az új bolti ár 78 000 Ft. Azért valamicskét talán még lehet tompítani a dolgon...Írj a nevem alatt található freemail-címemre.
Lehetne egy olyan album is, ami nem az almodozast tartalmazza, hanem a valoban hordott kedvenc orakat... En pl. kivancsi vagyok, hogy tobbeknek tobb oraja is van, de melyik a kedvencuk, amit legtobbet hordanak?
Kedves Topiktársak!Egy kollégám szeretne venni egy Certina Sport DS Action karórát.Ref.:260.7078.42.61 Ez quartz ,fekete számlapos ,fekete lünettás ,bőrszíjas békazárral. 72.000 HUF ért ajánlották neki.Tudnátok esetleg ennél kedvezőbb áron ilyen órát? / ha jól emlékszem x.Csepi topiktárs Certina fronton tudott segíteni./Előre is köszönöm a segítséget.
Nem kis érték. Állapottól-megjelenéstől és persze a tranzakció helyétől függően 400-1500 euró között szinte bármi előfordul, de ez alatt inkább csak romos állapotban. Alig van belőle. Nekem is van egy. ;-)))
Regota olvasgatom a topikot. Sokat lehet itt tanulni. Most azt szeretnem megtudni, hogy milyen arban mozog egy jo allapotu, de nem hibatlan JUNGHANS J88-as kronograf. Van most egy ilyen elado es nekem nagyon tetszik.
potyoro jól látod, hogy a nedü asztalon akoholferi,lassan kezdek jó utra térni van rolla fénykép is.De ha gondolod el mehetünk,majd valamikor pecázni .Ja ujbol meg probálok,fel menni oda.
Minden szavaddal egyetértek ami a CNC-gépek alkalmazását és a tömeggyártást illeti. Itt a link címe ahonnan a képet vettem, szerintem a képen kézzel készített billegő van... Egyébként 6 rész van mindegyik érdekes, nekem az angollal van bajom. Ha olvastok valami érdekeset tegyétek közzé. Üdv http://www.tp178.com/jd/watch-school/3/ws3a.html
köszönöm de cserélni most nem szeretnék. mit ajánlasz a poljotért?
a Poljotrol limitált peldányszámú össz 990db készült belöle. Gyönyörü óra hibátlanul müködik. És nagyon komoly a szerkezete! Az órához két hátlap van egy üveg es egy teli acél kinek mi tetszik,természetesen teszek rá szíjat valami szépet.
valaki jelezte korábban - szégyellem, de nem tudom ki volt -, hogy ha megválnék kismásodperces dátumos (!) Cornavin és centrálmásodperces (!) dátumos (!) Cornavin óráimtól, jelezzek. Nos, az idő eljött:)
Van ezenkívül aranyszínű számlappal, ezüstszínű számlappal, ezüstfehér számlappal, ezüstfehér számlappal+kiemelkedő Cornavin-logóval és fekete számlappal is Cornavin órám, eladó. Természetesen minden számlap hibátlan, a tokok is hibátlanok és a szerkezetek is működőképesek, bár egy tisztítás-olajzás mindre ráférne, lusta módon nem húzogattam fel őket hetente... Írjatok mailt a p126fun kukuc frímél pont hu-ra, ha valamelyikről fotót igényelnétek, vagy árajánlattal éltek rá! Bp-n személyes találkozó során is meg tudom mutatni a portékát, mobil vagyok.
Termszetesen meg lehet kézzel is csinálni, de ha jelentös mennyiség kell belöle, akkor az gazdaságtalan.
Nagy mennyiségben mechanikusan automatizált eszterga automatákkal gyártottak ilyeneket már a háború elött és alatt is.
Mára a CNC ára is lement, kár lenne aranykezü szakikat tömegben foglalkoztatni, akkor még nem is beszéltünk az automatával, de különösen a CNC-vel elérhetö egyenletes pontosságról. Ez a két dolog, amit a gépekbe beépítünk.
"És azért nem érdemes nagyon elvékonyítani a szerkezeteket, ott már egyes alkatrészek nagyobb strapának vannak kitéve, ezzel nőhet a meghibásodás veszélye (pl. körmös- hornyoskerék kisebb átmérővel már gondokat jelenthet).
Azért kiváncsi volnék rá, ha megengedjük a kulcsos felhúzást, meddig lehetne elvékonyítani egy szerkezetet a mai technikával."
Hát igen, gondolom a Jaeger Ultra Thin -re célzol. De jó (ellen)példa antik vonalon az Omega 1xxx sorozat is. Bár automatában jó még az, a kézi felhúzás másodlagos. Valahol a reális határ szerintem szerkezeti vastagságban az ismert Peseaux 320 / P.7001 környéke, már eléggé lapos, hogy hiperelegáns órákat készítsenek, de még kellően strapabíró. Érdekes, hogy sokszor pl. a felhúzószerkezet miatt is eleve vastagabbra készülnek szerkezetek. Ilyen pl. a "katonai" Zenith -em, ahol a felhúzókerék koronafogazást (talán így hívják?) is kapott, ezáltal robosztusabb lett, kisebb felhúzási ellenállással és nagyobb tartóssággal - de szükségszerűen vastagabb szerkezettel. Persze a többi alkatrész is kellően túlméretezett. Az óra maga mégis viselhetően vastag. Sok múlik a tokozáson ugyanis! ÉS ebben a svájciak verhetetlenek.
Nem, nem stimmel. Nem Breitling volt az illető. Szerintem amúgy épp a Bretyó minden bizonnyal tudja is, amit ráírnak. Ha muszáj konkrétnak lenni, O betűs és nem Omega volt a cég. Lehet találgatni. :-)))
Azt hittem hogy rám értedted,külőnben vártam ahivásod a óra tartó dobozzal kapcsolatba,de már a börzén vettem egy 12férőhellyes ládikát,nem hivtál hát vettem.
Csókolom a kezeidet Donom, s elsőkézben hol képesek mérni e kis hazánkban 30 bar körül-felett, amit nem bírt szegény Seawolf :-) Ha nem tévedek a WDL bír a "legmélyebb" potenciállal e vonalon, de az sem haladja meg az említett mértéket?
A kérdés jogos. Először is: talán 1-2 hely lehet az országban, ahol van teszter, amivel ezt meg is tudják mérni. Másrészt csúnya meglepetések is érhetik az embert. Elsőkézbőli információ, hogy egy - nem nevezném meg - az ÓM-ben is ajánlgatott sportos búvármodell (ETA vonal) 50 bar-os óra egy ilyen teszten 30 bar körül úgy berobbant, mint a huzat, teljesen tönkre is ment. Tehát a kb: 10 bart meghaladó nyomásállósági értékek egyes valóban, ismerten alkalmas modelleket leszámítva tulajdonképpen bemondásra elhiendő dolgok. Az óra könnyen lehet, hogy a felét sem tudja, vagy a negyedét sem, de végeredményben azt írnak rá, amit akarnak, hiszen a hétköznapi életben úgysem lesz mód 15-20, pláne 50 baros vízzáróságot kipróbálni, de még tesztelni sem nagyon. Még annyi veszélye sincs a turpisság lelepleződésének, mint ha egy igen erős, 300 feletti sebességet tudó autóba mondjuk 4-500-at írnának végsebességnek. Azt esetleg egy próbapályán valaki csak kipróbálja és felháborodik, de egy 100bar-os órát valószínűleg az országban be sem tudsz méretni. Marad egy óceáni kiránduláson egy kilométeres horgászzsinór és a belógatás... :-)))
És ha most megbolondulok, és veszek egy bazi drága órát, a la 500 m (magyarul 50 ATM) akkor ezt mivel tesztelik? Vagy innentől kezdve az egész egy smafu?
A tesztert 5 bar-ig lehet felpumpálni. Az elve ügyes: az órát a vízszint felett tartva kell nyomás alá helyezni, majd a vízbe beereszteni, és elkezdeni a nyomást csökkenteni. Ha az óra eresztett, akkor a levegő be tudott menni a tokba, és a nyomás csökkenésekor buborékok formájában távozik el. Normális esetben az óra nem ázhat be (természetesen csak eredendően vízzáról órával van értelme foglalkozni), és a vizes teszter megmutatja azt is, hol ereszt a tok. No ez az, amire a száraz teszter nem képes, ugyan praktikusabb meg kényelmesebb (és sokkal drágább), de a vizes teszter mégsem nélkülözhető mellette sem, mert csak arra képes, hogy eldöntsük: ereszt-e a tok, vagy sem. És ha ereszt, akkor a lék helyét csak a vizes teszter tudja megmutatni.
Bocs, de nem értek hozzá. Az órát az üveg hengerben kell elhelyezni? És hány ATM-től használják, és persze meddig? És mi van akkor, ha a tömítés megadja magát?
A börze olyan volt, amilyen lenni szokott. Zsúfolt, de azért volt pár érdekesség. Két szerzeménnyel eldicsekednék, egy jó kis Bergeon tömítettségellenőrző, meg egy szép, ősöreg ezüst Longines:
"Szerintem adott óránál az árba nem fért bele... "
Igen, pontosan erre gondoltam, mikor eta-skeletírozásról írtam. Meg lehetne csinálni tisztességesen, eltüntetni a homogén felületeket (lásd leszorító lemez), polírozott/kékített csavarokat használni, csak nagyon ritkán teszik ezeket meg. Ha mégis, akkor csillagászati áron. És a vaskos ruszki szerkezetek skeletírozása hálás feladat, nagyon látványos tud lenni. Én is láttam sz APT-féle Poljot hajókronométert díszített változatban az említett újságban, elég impozáns darab. Nekem tetszik, bár elfogult vagyok kicsit az orosz órákkal :)
És azért nem érdemes nagyon elvékonyítani a szerkezeteket, ott már egyes alkatrészek nagyobb strapának vannak kitéve, ezzel nőhet a meghibásodás veszélye (pl. körmös- hornyoskerék kisebb átmérővel már gondokat jelenthet).
Azért kiváncsi volnék rá, ha megengedjük a kulcsos felhúzást, meddig lehetne elvékonyítani egy szerkezetet a mai technikával.
Üdv:
V:I
PS
Más:
vazze, hülye posta: rendeltem ebay-ről, várom már egy hete, jövök ma haza, erre ott az ajtóm előtt a csomag. Postás csak letette, dolgát elvégezte, én meg örülhetek, hogy normális szomszédaim vannak.
Inkább nem számolok most utána. :-) De azért köszi.
Meg belegondoltam abba is, hogy vannak mikrorotoros automaták is, amelyek szintén megfelelnek a kihívásnak nem túl nagy lendtömegükkel is, tehát minden bizonnyal van tartalék rendesen egy központi rotoros felhúzószerkezetben.
Az óra automata, zafír kristályüveges (karcolhatatlan), 25 köves, hátulja átlátszó üveg. Dobozában, minden papírjával együtt eladnám, mert utazok külföldre és kell a pénz sajnos. A szíj vadonat új Hirsch Heavy Calf. Ha érdekel, írj a <A href="mailto:certinaforsale@yahoo.com email címre biztosan megegyezünk.
Elvben persze igazad van, hogy még az a kis anyag is hiányozhat a rotorból, amit a kulsö perem és a kozéppont közül kivettek. Kézikönyvek most nincsenek nálam, de a terhetetlenségi nyomaték, ami a rotornál valójában számít, az a sugár négyzetével és a tömeggel arányos. Így ha a középröl kivett anyagot annak tömegközéppontjába koncentrálod, akkor az a sugár feléhez lesz közel, annak négyzete 1/4*r négyzet, ezzel szorzódik az a pici tömeg. így valószínü, hogy nem ezen fog múlni a tisztes felhúzás. Egy jól tervezett felhúzóban ennél több tartaléknak kell lennie.
Hogy az egésznek mi értelme van, azt viszont ne tölem kérdezd.
Tisztességes, jól kialakított középkategóriás szerkezet. A himbás működtetés és a többi részletmegoldás egyértelműen nem csúcskategóriát mutat, de semmi ismert hiányosság, probléma nem ismert vele.
Jó, hogy lehet kapni.Nekem szerencsére nem tetszenek az elölről "átlátszó" órák. Bár a piacon majdnem vettem egy elöl-hátul plexis régebbi, amolyan dívatórának szánt, silány minőségű darabot. 2ezerért még bevállaltam volna, mint érdekesség.
Igen, az egyértelmű volt számomra, hogy a rotor külső ívén lévő esetleges nagyobb tömeg megold minden gondot a felhúzással kapcsolatban. De ez igazán csak a gyárilag így kialakított, szkelettált szerkezetekre vonatkozik, hiszen azok eleve így lettek tervezve. A fenntartásaim azokkal a - művészek által utánmunkált - darabokkal kapcsolatban volt, melyek az eredeti teli rotorból lettek kifaragva, tehát a tömegük már közel sem akkora esetleg, mint ami a szerkezet tervezésénél optimálisnak tűnt.
De belátom, hogy itt a design a fontosabb, akár a praktikum rovására is, illetve valószínűleg ez a tömegveszteség a rotor esetében még nem hat ki negatívan az óraszerkezet felhúzásának folyamatára.
Orosz díszítés. A két német lap egyikének legutóbbi számában van egy Alekxander Shorokhov riport.
Nem semmi, még a hajó kronométert is díszítették (Anyám, add el a lovadat...).
A skeletált 2612-esekböl és 3133-asokból készített ébresztöt, illetve kronót ellátták az orosz irodalom és zene nagyjainak nevével, majd ráhelyeztek egy 3000++ Eurós árcédulát.
Van ott kérem müszaki fejlesztés és semmi marketing;)
boxer-gs: Sok mindentől függ. Milyen típusú kilincsművet, milyen áttételű mechanizmut mozgat, mekkora a rendelkezésre álló hely... Mechanikus jól írta, a lényeg a kifejtett nyomaték: erő x erőkar, ahol az erő a tömeg tehetetlensége vagy a gravitáció által rá kifejtett erő. Magyarul, minél közelebb kerül egy tömegelem a középponthoz, annál kisebb a jelentősége (főleg, hogy általában ott hidak vannak, így vékonyabb tud csak lenni). A koszorú viszi a tömeg javát - nem véletlen, hogy komolyabb szerkezeteknél a koszorú nehéz fém, arany vagy platina - látványos is, de nem csak a proccolás a szerepe! A tömeg-ETA szerkezeteknél (írhattam volna régi AS -től szinte bármit) viszont sokkal egyszerűbb a gyártástechnológia, ha a rotornak "teliben" készül a teste. De pl. a régi Omega 5xx-6xx sorozatnál még adtak a látványra ("pillangórotoros" -nak nevezik sokan). Sokszor nekem is kicsinek tűnt az ETA 2824 gyári rotorja, de eddig nem nagyon találkoztam felhúzási problémával ilyennél. Főleg, ha jól van kenve a csapágy!
Díszíteni szerintem bármilyen vékony hidat lehet, ezek mélysége nem éri el a néhány század mm -t. A percmutató alatt pedig én egy fedő-stabilizáló vékony lemezt látom, az egyetlen órán sem vastag... Amúgy minél vékonyabb anyagvastagsággal oldják meg a hidakat, annál laposabb, elegánsabb, sokoldalúbban beépíthető a szerkezet, szerintem ez kifejezetten előny. Szerintem adott óránál az árba nem fért bele... (eleve egy ilyen tömegszerkezetet használnak szkelettálni...) Bezzeg orosz barátaink! Ott aztán vannak hidak! Egy sima kis másodperces szerkezet is olyan, mint a vimmes doboz! ;)
Lehet tudni, milyen anyagból van a tok? Kicsit fura a tok és a tokfül találkozásánál, az alapján akár bakelitből is lehet (nem leszólni akarom, csak szokatlan az anyagválasztás).
Amúgy ezen a képen jól látszik, miért is nem lehet szépen díszíteni az ETA szerkezeteket: olyan papírvékonyságú lemezeket használnak, hogy nem lehet rájuk vésni semmit (a képen a nagymutató alatt lévő lemez lesz az pl.).
És általában a számlap felől lévő csavarok nincsenek polírozva, és itt ez nagyon jól látszik :)
Szevasz jó volt a börze,én is vásároltam egy két darabot,főleg Orosz órábol(poljot,rakéta,Molniját)a molnijának örülők egy réggebi darabról van szó,egy mozdony van a hátlapján.Sajnálom hogy nem fogtál semmit,lehet hogy nekem menni kellet volna,én mindig szerencsét hozok(Benjámin a szerencse fia)
Az ebay-ről szeretnék rendelni, nem komoly dolgot csak egy bőrszíjat, paypal-t nem ismerem erről szeretnék kérdezni. Másik hogy nem tudom mennyire megbízhatóan működik hogy világvégéről jön a cucc. Előre is köszönöm.
nem akarok gonoszkodni, de ha már itt vagyok; ami a topicórát illeti; nem kell ahhoz anettka (különösen, hogy ő nem mostanság fog űrrepülni, amit ő fog csinálni azt egyszerűen csak magassági repülésnek hívják s nemhogy mindenféle mérésekre, de max. annyira lesz csak odafönt ideje, hogy jól körbehányja a sisakját) szóval mire elkészül a mű, úgy tűnik addigra mindenki saját járművel fog a holdra járni ...
Itt vagyok Drága Templarom ... ami azt illeti, ami az élesre és nem a sz*r mailboxra jött, azokra mindig válaszoltam, a működő publikus mailcímem pedig kukac előtt változatlan, csak freemail.
Küldj egy fotót magadról a polgári neveddel, nickneveddel, és élő emilcímeddel a seiko2004@freemail.hu címre. Így kerülsz a topikalbumba, ami nem nyilvános.
Igen, érdekel az a "falióra". Kíváncsi lennék, hogy a fal túloldalán mekkora szerkezet bújik meg. Szerintem a neves mester nem kvarcszerkezettel oldotta meg. Érdekességképpen írhatsz majd róla pár infót ide is, szerintem másokat is érdekelne.
adri09: Most az óra ára érdekel, vagy az, hogy ott leszek-e a börzén? Az óra (annak a dizájnja) hidegen hagy, árát nem tudom megmondani. A börzén sajnos nem leszek ott, pedig már jó volna egyszer.
Szeva potyoro,irod hogy jársz még pecázni én is imádok horgászni , ahoz meg külőn órám van arra az allkalomra.Ja hogy jelőljem magam?Holnap megyek börzére,akkor te nem jösz?
Raszuh! Igen az is egy Molnija, mint említették. Szerintem nagyon szép szerkezet és jó is. Én legalábbis imádom. Ma sem bírtam neki ellenállni és vettem egy régebbi zsebóraverziót a piacon.
Más. Ma motoroztam egy jót a nógrádi dombok között és meglepve vettem észre, hogy az apró falvakban lévő templomok toronyórái mind fel vannak újítva. Lehet, hogy csak szerencsésen választottam útvonalat, de nem sikerült felfedeznem egy lepukkadt darabot sem. Amelyik toronyban volt óra, az szép volt, működött és ráadásul a pontos időt mutatta. El is döntöttem, hogy ezután jól lefotografálom őket magamnak. A kredencben úgy sem tudnám gyüjteni őket.
Sajnos Budapesten járva-kelve viszont rengeteg lepukkadt köztéri órát lehet találni. A jövőben ezeket is megörökítem magamnak.
Viszont nem csak toronyórát láttam ma, hanem egy családi ház oldalán is ott virított egy. Őszintén szólva célirányosan mentem arra, mert régebbi túráim során már észrevettem, csak akkor még nem voltam ennyire bepörögve az órák iránt. Valószínűleg költözés történt, mert nem az emlékeim szerinti helyen találtam meg, hanem egy kicsit odébb, egy láthatóan újabb házikó falán. Azt is megtudtam, hogy ez az óra (mely szintén a pontos időt mutatta) egy sokunk által tisztelt (bár általam személyesen nem ismert) órásberkekben szaktekintélynek örvendő mesteré.
Kíváncsi lennék rá, hogy ezt az órát milyen szerkezet tartja életben. Vajon egy szimpla toronyóraszerkezet? Vagy az talán túl helyigényes volna? Remélem, nem valami hormonzavaros kvarcóra, hanem egy mechanikus szerkezet.
Nem zárult az le, csak már senki régi ismerős nem küldött fotót. Sokan még az emailemre sem válaszoltak, és a topikról is teléjesen eltűntek. Legjobban talán JamesBond barátom passzivitása bánt. :-(
Végigböngésztem a topikalbumban lévő résztvevők neveit, és akiket be tudtam azonosítani és rájukleltem, azokat bejelöltem az IWIW-en. Sok illetőt nem találtam, többüket nem tudtam felismerni (pl. a Nagy-okat).
Kérem, akik fent vannak arrafelé, jelöljenek be engem ismerősnek, ha van kedvük.
Helló.jóestét.Aminap irtam a ultra hangos mosóba dobott órámról.Ma visszavittem vibrón megnézték vagy négy pozicióban. valóban késett. Szétszedték átnézték beállították lenyomáspróbázták.Tartott max félórát.remélem jó lessz.Meg csinálták gariba.Viszont azt tagadták hogy a mosás miatt bármi baja lenne egy órának idézem "a tok elnyeli a rezgéseket" ők már sok órát tisztitottak igy.Én viszont ebben kételkedem,mármint hogy nem sérülhet hiszen az tény hogy az óra előtte nem késett!!!
Köszönom, már nézegettem! Ha elszánom magam, jelentkezek mailben. A legjobb nekem a vastag fekete mutató, világos számlapon, de még nem láttam ezzel a szerkezettel.
Köszi. Ha akad egy Vosztok Preci szerkezet képed, tedd már fel azt is lécci. Egy órás magyarázott a hattyúnyakáról, de nem értettem. Azt mondta valamit ott állítani lehet. Amúgy reális ár érte a 20ezer pluszminusz epszilon?
Szerintem nem a tömeg a lényeges, hanem a nyomaték. Ezért szokták úgy szkelettálni a rotort, hogy a külső peremén maradjon meg a nagy tömeg, tehát drágább alkotásokban ott egy viszonylag vékony arany- vagy platinacsík lehet, ez gyakorlatilag ugyanazt a nyomatékot adja (vagy még jobbat), mint egy egyszerű tömör acélrotor.
Érdekes és fantasztikus lenne, de ez legkevésbé Anett asszonyon (ezért a megszólításért biztos ölni tudna) múlik valószínűleg. Ő ott csak bólogathat maximum és behúzhatja fülét-farkát, nehogy kitegyék a szűrét. Már ha egyáltalán benn van és nem csak egy nagy "szkázka" az egész. Az ő szemében a topicóra úgyis csak egy bumfordi, gagyi valami lenne. Ha nekem lenne ilyen órám, nem is igen engedném meg, hogy pont ő felcsatolja. Szerintem ő csak rontana az értékén. Inkább kötöttem volna Lajka kutya nyakörvére. :-)
A lengőtest (rotor) tömege az nem lényeges egy automata felhúzószerkezetben?
Azt gondoltam volna, hogy ezek tudatosan vannak akkorára méretezve, amekkorák.
Ha a szkelettálás miatt felére csökken a lengő tömeg, nem fog csökkenni ezzel arányosan a felhúzás hatékonysága is? Bár belendüni valószínűleg könnyebben fog, de a lendülete talán hamarabb elvész. Ha pediglen fele súllyal is elérhető az optimális állapot, akkor miért nem készülnek nagy szériában ezek a szkelett rotorok?
Kisebb lehetne az óra súlya (nálam nem szempont) és az alapszerkezetből is többet lehetne látni. Én eddig bele voltam buzulva az automata órákba, mert laikusként úgy vélekedtem, hogy némileg bonyolultabbsága folytán talán komolyabb minőséget képvisel. Ma persze már tudom, hogy általánosítani ez ügyben sem szabad, nagyok a minőségi szórások. Persze szakértő azóta sem lettem, de most már nem esik le az állam egy egyszerű automata szerkezet láttán. Sőt. Egyre inkább a kézihúzós szerkezetek tetszenek. Relatív egyszerűségükben is gyönyörűek tudnak lenni. Tehát engem manapság inkább zavar, ha a rotor eltakarja a szerkezet nagy részét. E miatt nekem is tetszenek a szkelettált rotorú automaták, bár mint írásom elején felvetettem a kérdést, a hatékonyságukkal kapcsolatban vannak apró fenntartásaim.
Ha már az MMII szóba került,fantáziáltam.Adva lesz ill. van a topicóra,adva egy kiképzett űrhajósnő (F.A),lövessük fel őket együtt, ha itt a lehetőség.Az óra viselése,mérési eredmények a topictársak eligazításán múlik.Legfeljebb egy beszámolót az ÓM-ban felajánlanak neki a cikkírók.Más topicóra nem járt még az űrben.Most lehet nevetni. :)
Az eddigi 6-7 mp-es sietésem most leredukálódott napi 1 mp-re. Most ilyenkor mi van? Bejáratódott, bejött a hideg, belebújt egy szellem ami fékezi, vagy mi? :))
es bizom benne, hogy ez alkalommal a topiktarsakkal erdemben is talalkozhatom, lasd potyoro, APT es stb.....Orulnek neki, ha szemelyesen is talalkozhatnank!
Hmm, nem tudtam, hogy a chronoswiss tourbillon tokozas... De kulonben tokozottat is vennek, ha tetszene, nekem az az elso szempont, a tokozottsag csak masodlagos. Mondjuk mint mondtam, mindig 7750-be botlok, azt nem szeretem, de akkor mar 2824 vagy 2982 az eppen lehet. Ha mutatsz szepeket, azt nagyon megkoszonom.
Az óra automata, zafír kristályüveges (karcolhatatlan), 25 köves, hátulja átlátszó üveg. Dobozában, minden papírjával együtt eladnám, mert utazok külföldre és kell a pénz sajnos. A szíj vadonat új Hirsch Heavy Calf. Ha érdekel, írj a certinaforsale@yahoo.com email címre biztosan megegyezünk.
Tudom, hogy neki válaszoltál, csak kíváncsi voltam a reakciódra meg arra, hogy mivel magyarázható ugyanazon helyzet kialakulása pont az ellenkező háttérrel.
OFF: Én nem látom ilyen elkeserítőnek a helyzetet. Az Únió elég sok direktívát vezet be ahhoz, hogy a kínai gyártóknak folyamatosan főhessen a feje, hogy lépést tartsanak. Ha ezeket a direktívákat rendesen lehetne kontrollálni akkor sokkal jobb minőségű termékek jönnének jóval drágábban. Csak sajnos nem lehet, vannak olyan rendelkezések, melyek már régen hatályosak mégis szinte lehetetlen pontosan utána nézni, hogy mit is takarnak. Na ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy még mindíg vannak jobb minőséget olcsóbban kínáló európai gyártók! Bár szomorúan be kell vallanom, hogy összesen két ilyet tudok annak ellenére, hogy kb. 200-250 céggel vagyok összesen kapcsolatban. Kína nagy felvevőpiac is lehet a jövőben ezt ők maguk is bevallották és elsősorban nem kínai termékekről van szó.
(Egyébként a kínaiak megközelítőleg sem olyan szorgalmasak mint, amilyennek hiszik őket, rendszeresen késnek - allergiás vagyok a késésre - és nem dolgozzák betegre magukat. Ja és, aki még angolul is beszél az elég jól kereshet. Jobban mint én :( Mégsem vesz normális órát! :-D )
Tisztelt és kedves Topiktársak!
Jelenthetem, hogy az órakereskedők és –gyártók minden ellenem irányuló erőfeszítése sem tántorított el az órák szeretetétől, habár van még néhány elintézetlen ügyünk egymással. (Haditudósítás keretében a további fejleményekről majd beszámolok.)
Habár a szerviz sok sandasága és ármánykodása, a folyamatos mellébeszélés az óraellenzék malmára hajtja a vizet, arra a konklúzióra jutottam, hogy az eddigiek (a családi hagyomány, a munkás, a presztízs, a páros, az elegáns stb.) után már itt az ideje, hogy a team további taggal bővüljön. Olyan érzésem támadt, hogy egyre égetőbb szükségem van egy „pontosra”, amit szememben egy kronométer (COSC) testesít meg. Persze az utóbbi idők gyakorlatának megfelelően automatára gondoltam, habár tudom, hogy néhány topiktárs szemében az igazi a kézi húzós. Mindegy, vállalom a rizikót.
Ez elmúlt hetekben tanulmányoztam a kínálatot, az itteni szakvéleményeket, és különös tekintettel a karácsonyra (meg az utána várható akciókra), a keretet is rugalmasan növeltem az eddigi 1000-ről 2000 Eur-ra, remélve, hogy ezt nem fogom túllépni úgy, mint korábban.
Az új órák közül így most bekerült a változatok közé (abc sorrendben) a Breitling (olcsóbb), a Mido, az Omega (olcsóbb), az Oris és Tissot. Ha hihetek a véleményeknek, ezek mind ETA-sok, illetve erre épülnek, bár nem tudom, hogy pl. az, hogy a Breitling állítólag maga építi a 17-es kalibert, az úgy minősíthető-e, hogy ez valahol már specifikus óramű, avagy tovább bővíti ETA-saim sorát. Ez nem okvetlenül probléma, csak jó lenne tudni, hogy az esetleges módosítás célja mondjuk az óramű pontosságának növelésére irányult-e.
Nem okvetlenül ragaszkodok új órához, meg tudnék békülni egy itthon is szervizelhető 2-3 éves NOS darabbal is, meg jó lenne persze, ha kielégítené az olyan gyenge pontjaimat is, mint a világos számlap, zafír üveg, bőr szíj, üveg hátlap és persze hogy nem kronográf.
Az helyzet tehát most az, hogy az így megismert darabok egyike sem érte el a kívánatos szintet valamely apróság (túlzott megjelenés, avagy az ellenkezője), és/vagy pl. a sokat emlegetett ár/érték arány miatt. Látható tehát, hogy afféle finom kompromisszumot keresek, amihez megköszönöm az erre ráérő topiktársak ötleteit, ajánlását.
Üdvözlettel:
R.T.
Tovabbra is nezegetem a skelettalt orakat, van egy csomo 7750, sajna azt nem szeretem. Nem tudtok olyat, hogy sima 2824 vagy valami hasonlo van skelettalva?
Szerintem nevelni kell egy kicsit a tarsasagon, es egy jo kis mechanikus orat venni. Kvarc szerkezet, brrr... Szal 200k-ert mar lehet egesz jo orakat kapni. Be kell menni egy boltba, es nezelodni. Ha valaki ennyi penzt ad oraert, nehogy mar kvarc legyen.
Ma a Sláger rádióban (bumeráng) egy falu játszóterének felépítéséhez kerestek segíteni szándékozó embereket. A már meglévő segítségeket (honlapkészítés, 2X 30 másodperc spot ....) lehetett magasabb értékű dologra cserélni. Az egyik "nemes lelkű felajánló" a 200.000Ft értékű honlapkészítésért egy eredeti, használatlan, Hamberg& Söhne "órát" ajánlott fel cserealapnak melynek ára 1390 Eur!!!
A szóban forgó óra egy 2003as rendezvényre készített 100db-os széria tagja. Számlapon az esemény logója és a hátlapja is különbözik a normál szériától (sorszám, esemény 100éves évfordulója belevésve). Ezek okán merem (egy kicsit)remélni, hogy nem évekkel hamarabb szerelték össze.
India. Igen kapitalista ország és egyben még - noha bomló félben lévö - kasztokra szabdalt társadalom, hatalmas szélsöségekkel, ez, a hatalmas külföldi befektetések és az monumentális méretü lakosság, ami a párhuzamot adja Kínával.
Diplomásokra se legyen gondod. 10 éve volt már olyan programozó munkatársam, aki SAP-ra és Oracle-ra volt kiképezve. Legtöbb felsöoktatási intézményük tökéletesen az IT piacra termel.
Ha pedig drága lesz és onnan is mennek tovább, akkor csak Kína jöhetne.
Egy bibi azért lesz az ügyfélszolgálattal. Az indiaiak második anyanyelve az angolé és ha borzalmas akcentussal is, de mindenki beszéli. Kínában ez még messze van.
Viszont, hogy valami órás vonatkozása is legyen a dolognak. Egyre többször keresnek meg e-mail-ben indiai régiségkereskedök az óra ajánlataikkal.
Nem pontosan így gondolta el Eugene Poitier hogy "l'internationale sera le genre humain" idösebbek által ismert magyar fordításban "és nemzetközivé lesz a világ"
Informatív, jó fotókkal illusztrált cikk csak a Lang&Heyne drezdai manufaktúráról készült cikkecske volt számomra. A 15 percnyi olvasásból 13-at áldoztam rá. Több ilyen kellene!
Az Omega cikk teljesen érthetetlen számomra, a werk leírása abban merül ki, hogy ez nem egy átépített ETA/Valjoux kaliber. De hogy valójában mi, arról semmit sem tudunk meg. Erősen üt át a PR anyag az oldalakon.
Nincs teljesen igazad:-) India kapitalista ország, mások a szbályozások azért, ráadásul már az ügyfélközpontok is vonulnak ki, mert az üzemeltető cégek elkezdtek profilt váltani, és mindenhol diplomásokat alkalmaznak, ami egyre növeli a szolgáltatások árát, és így már nem éri meg Indiában üzemeltetni őket.-)
Olyan nagyítót végy, amelyet könnyen meg tudsz tartani a szemgödrödben (ezek általában a 37-40mm-esek), és első nekifutásra egy 2-es célszerű venni (5*). Az erősebb csak nagyon közeli munkákhoz kell, a gyengébb meg nagyobb óra összeszerelésekor jön jól. Mindenesetre igazi óráskodáshoz azért több kell, én háromféle erősségű nagyítót használok napi rendszerességgel, de a legtöbbet a 2-es, a nagyon erőset (15*) inkább csak finom megmunkálásoknál, végcsap esztergálásnál és hasonlóknál.
Kis segítséget kérnék, szeretnék közelebbről imserkedni az órák belsejével, ehhez gondoltam veszek egy órás nagyítót. Rákeresve elég változatos a kínálat, 3x,5x,10x-es, átmérő 2 cm -4.5 cm. Nem milyen tipust válasszak, melyiknek mi az előnye hátránya.
Én lac10 bécsi sétájára reagáltam, így nem tudom, hogyan kerültünk mikroszkópikus GDP-jü órszágokhoz, ha jól olvasom kínához. APT válaszával egyetértek, söt...
OFF
Kína maga csoda. Jó és rossz értelemben egyaránt. Noha soha nem voltam ott, nem is tervezem, ennyi ellentmondást hallani, olvasni egyetlen más országról sem lehet.
Kádár sehol sem volt a gulyáskommunizmussal, ahhoz képest, a KKP által felügyelt, a feudalizmustól az ürkorszakig mindent tartalmazó gazdasági, társadalmi katyvaszhoz képest.
Egy dolog érdekes. Már dédszüleink tartottak a sárga veszedelemtöl és nem bibliai értelemben, és ez szinte folyamatosan így van, csak hol háborútól lehetett tartani, jelenleg a buta, profit-hajhász globális ipari cégek teszik tönkre kínai összeszerelö üzemekböl kijövö silány minöségü termékekkel száz evek alatt kivívott hírnevüket, a jövöben pedig attól kell tartanunk, hogy a kínaiak megtanulnak egyszer tisztességesen magas minöséget elöállítani, akkor minden más ipar becsukhatja a boltot.
(Ezt az elözöt benvezem a topic leghosszabb mndata pályázatra:)
Mindennek a hátterében pedig a munkások olyan mértékü kizsákmányolásával, amire Marx és Engels legrosszabb álmaiban sem gondolhatott. Ebbe a mixturába simán beleférnek a mérhetetlenül gazdag parvenu-k is a netán eredeti Rolex-eikkel.
Mellesleg ne feledkezzünk meg Indiáról sem. Ugyancsak a rövidlátó globális cégek hozzák fel a másik nagy országot egyes számú szolgáltató nagyhatalommá. Befektetnek, hogy megteremtsék a saját konkurrenciájukat.
Eljön majd az idö, amikor minden ipari termék kínában készül és ehhez az ügyfélszolgálat pedig Indiában lesz, New York, London és Tokió megmaradnak tözsdeközponoknak, Párizs, Bécs, talán Budapest turistacélpont lesz, de mivel minden más értékteremtö tevékenység Ázsába kerül magas lesz a munkanélküliség és zuhan az életszínvonal.
Azt hiszem ez nekünk sokkal rosszabb perspektíva, mint az, hogy nem olyan a karácsonyi órakínálatunk mint a bécsi.
Ezért kellene Hankiss tanár úrral szólva kitalálni ezt az országot, hogy akkor is talpon tudjon maradni, ha ez a negatív utópia valóra válik, aminek jelenleg jóval több, mint 50% az esélye.
ON
Na tehát az OFF-ban írottak miatt nem veszek kínai szerkezetü órát. Finanszírozza öket más.
Garanciaidő lejárta előtti ingyenes szervízelésre gondolsz?
Azt szerintem nem várhatjuk el. De közvetlenül vásárlás előtt megnyugtatna, ha benne lenne az árban egy friss szervíz. Bár, ahányszor én új órát vásárolok, nem fog gyakran érinteni ez a probléma.
Egyébként valószínűsítem (tapasztalatom nincs), hogy ezt még meg is tennék a komolyabb órákat forgalmazó cégek, ha nem érvényesülne itt is a jó magyar mentalitás, miszerint, ha nyujtják a kisujjukat, akkor legszívesebben kitépnék a karjukat. Mert ha nem akarna mindenki alkudni egy új óra árából, akkor egy szervíz költségét talán gond nélkül bekalkulálnák az eladási árba a kereskedők. Persze sajnálni nem sajnálom őket. Azért üzletemberek, hogy a piac keretei között megtalálják a számításaikat. De szerintem ez akár egy jó marketingfogás is lehetne. Számomra mindenképpen bizalomgerjesztő lenne. De mivel egy jobb középosztálybeli órát sem tudok újonnan megfizetni, számomra ez tényleg csak elvi kérdés.
Akkor lesz a szép világ, ha eladás előtt minden órát leszervízeltet az eladó. Csak győzzük megfizetni. Bár az is érdekes volna, hogy amikor kiválasztasz az üzletben egy órát, akkor még nem hozhatod el, hanem némi foglaló letétele után megkérnek, hogy gyere vissza érte holnap-holnapután, mert friss szervízt kap. Mindenesetre íg volna az igazi szerintem. Sajna nálunk nem pörög a piac annyira, hogy a bolti készletek csak keveset parkoljanak a kirakatban.
Tényleg, ez a pénzesebb piacokon hogy működik? Bizonyára ott is előfordul azért ilyen eset némely márka esetében.
A kérdés csak az lehet, hogy a három éves múltra visszatekintő óra vajon mennyi időt állt a megvásárlás előtt pl. a raktárban-üzletben.. Ha mondjuk kb. ugyanennyit, vagy többet, akkor nem árt(hat) egy tisztítás-kenés sem! Igaz, ez sosem fog kiderülni. :-(
vucctok: -A leírtak alapján a mutató meglazulása valószínűsíthető. A csalinkázó időszakban, hol volt, hol nem, mechanikus kapcsolat a mutató és a tengelye között. Mostanra, egy új pozícióban felszorult a tengelyre, így pontos, csak egymáshoz képest a helyzetük nem megfelelő. A 3 év még nem indokolja a nagyszervizt.
A probléma elhárításához a tokot ki kell nyitni, de a szerkezetet nem kell szétszedni. Toknyitás után, felhúzótengely ki, szerkezet ki, mutató vagy mutatók le. A megfelelő pozícióban mutatók vissza, ellenőrzés, szerkezet tokba vissza, felhúzó a helyére, tömítés ellenőrzése, tok lezár, pontos időt beállít.
Egy jó órás 15-20 perc alatt, kényelmesen elvégzi a műveletet, ha én lennék az órás (jól megfontolt, üzleti érdekből) még pénzt, sem kérnék.
Frederique Constant(2892) órám rendetlenkedésével kapcsolatban kaptam már Tőletek hasznos válaszokat a napokban. Még nem volt szívem óráshoz vinni, így tovább tanulmányoztam működését. Leírnám tapasztalataim, mert olyan kedves válaszokat kaptam, hogy tovább mernék tudakolózni.
Mostanra úgy érzem, hogy az óra pontosan jár, együtt mozog a kismutató a naggyal (nem úgy mint eleinte feltételeztem),azaz óránként mozog a kismutató is. Ámbátor a kismutató le van maradva: azaz délben pl. nem a 12-esen van a két mutató, hanem a kismutató alig hagyta el a 11et; és ez mindig így van, szóval csak tippelem az órát : amihez közelebb van a kismutató, nem pedig arányosan hagyja el az adott órát. Szóval nincs normálisan összhangba a kismutató járása.
Ez biztosan nem volt így még egy pár hete!
Most ezt beállítással nem tudom javítani?! Ezeddíg nem sikerült. Szét kell szedni az órát a rendbetételhez?
Vinnem kell óráshoz, hogy összhangba hozza a mutatók járását? Szervízt is igényel a 3éves óra, vagy csak ezt a -remélem apró- korrekciót kérjem?
És mitől lehetett (leejtés? szöszmösz? sportolni nem sportol az óra)
De azok is olyan igénytelenek! Komolyan! Kínában a rolex datejustban kimerül a "gazdag vagyok és megtehetem". Semmi más órát nem láttam, eredetit, tehetőseken pedig nem kevés mocskos gazdag emberrel találkoztam.
Mert sokkal nagyobbak a vagyoni egyenlőtlenségek, és tradicionálisan van egy osztály, ami nem nagy, de aránytalanul jómódú, ezért fizetőképes, és az efféle luxusra költésnek hagyománya is van nála.
Minálunk meg alig-alig van középosztály, és aki van, az is első generációs "jómódú", a biztonságérzet sem nagy, ergo az emberek igen szőrmentén költenek holmi luxusra.
Nem kötekedek csak kérdem: akkor miért van az, hogy egy olyan országban ahol az emberek nagy része olyan helyen él ahova még a kutyámat sem kötném ki, az egy főre eső nemzeti jövedelem mikroszkóppal kimutatható csak, és még most is az a bizonyos rendszer van, roskadásig vannak az ilyen üzletek? Télleg nem értem, már ott sem értettem.
Ha figyelembe veszed, hogy mekkora ott és itt az egy före esö nemzeti jövedelem, már nem is leszel meglepve.
Ha ehhez még azt is hozzáveszed, hogy ott nem volt olyan korszak, amikor hivatalosan szégyellni kellett (volna), ha jó stílusod és nevelésed van, hanem generációk vihették tovább nyiltan és nem hivalkodva az eleganciát, akkor még kevésbé fogsz csodálkozni.
Egyszerüen nem kopott el, nem zsugorodott szük rétegre többek között az órakultúra. Jobb sorsra érdemes hazai forgalmazók engednek be üzletükbe egyre több tömegárút (olyan kvarcórákat is amelyeket én sem nagyon állhatok), mert meg akarnak élni és a szép stílusos, de drága portékából kevesen tudnak megéni a hazai piacon. Különösen ha nem egy magyar - saját zsebe jól felfogott érdekében - ott vásárol.
Na jó, Párizsban én sem hagyom ki a Place Vendome-ot, ahol egy téren van Breguet, Patek, Piaget. Blancpain, Rolex, Omega már csak az Opera felé vezetö utcába fért be. Erre azért még várunk egy picit idehaza.
Meg kell hajolnom érveid elött. Nem azért mert szerény írásaimról jó véleménnyel vagy, hanem mert logikus. (Neked kellene a kiadó marketig managerének lenned).
Meg kell adni az esélyt a fejlödésre. Rendben megnézem a másodikat is.
Megrendelni nem fogom, mert sokallom a 750 Ft-os postaköltséget.
Mindazonáltal az ÓM-nek a tartalma, az érdemi cikkek már az elején is kiváló szerzöktöl is (Vályi tanár úr, Orosz Gábor, stb.) származtak, fontos ismeret terjesztettek, még akkor is ha magam is sokallottam a hirdetési felületek arányát.
Fenyegetésül megjegyzem, hogy március-áprilisra ismét összehozok egy nagyon örült dolgot. Legyen, amíg lehet meglepetés.
Oh, köszönöm. (türelmed továbbra is lenyűgöző, elismerésem érte)
Lapodat természetesen olvasgattam, de ez elkerülte a figyelmemet. Elnézést érte.
Más.
Érdekes módon a Darlor-watch oldalain ugyanannyiért kínálgatnak egy régi Slava-t, mint pl egy hasonló korú Longines-t vagy Bulova-t. Gondolom, feléjük ez a szovjet(orosz) igásló inkább csak érdekes ritkaság volta miatt kerül annyiba, mint az amúgy presztízsben feljebb pozícionált márkák. Mindhárom ára 250$.
Kösz a választ.Remélem nem történt nagy katasztrófa.és bizom benne hogy be állitsák garanciába mert még egy éves sincs és különben is ők a márka szerviz.Megjegyzem eddig nem volt velük problémám más munkákkal.
Menj el Shanghaiba ott össze is sz*rnád magad! A Rado rohadt népszerű de Omega boltból van a legtöbb. Ehhez képest emberen egyetlen egy Omegát láttam csak, azt is nőn. Mindenki Rolexet hord, aminek a 98%-a hamis (szerintem), de nagyon sok Rolex, IWC, Cartier (Mont Blanc) bolt van és láttam néhány Glashuette, Patek és Ball boltot is. Érdekes, hogy, amilyen csórók az emberek olyan sok óra és ékszer bolt van. Rengeteg!
A minőség nem szavazás kérdése, én egyenlőre csak azt akartam eldönteni, hogy érdemes-e megvennem vagy nem. A megítélése úgyi szubjektív! Eddig még csak egy ellenvélemény volt majd meglátjuk mit szólok hozzá én.
Saját személyes tapasztalatom alapján azt mondanám, hogy olyan óraalkatrészt-részegységet, amelyben bármilyen kő van (csapágykő, emelőkő, vezetőkő - mindegy), nem tennék semmiképpen be ultrahangos mosóba. Nem nagy eséllyel, de szerencsétlen esetben előfordulhat, hogy a kő eltörik, mert a rugalmas fém foglalat kicsit rezgésbe jön, amit a merev kő nem tud lekövetni. Picit repedt csapágykővel jártam úgy, hogy a mosóban szabályszerűen porrá omlott.
A szerkezeti tisztításra az óramosó való. Úgyis kell benzines tisztítás a vegyszeres után, az ultrahangos mosót nem erre találták ki. Az a tok zugainak és a fémszíjak közeinek kipucolásában zseniális.
Az ultrahangos mosóban komplett szerkezetet is ki lehet jól mosni, vagy azért szét kell szedni? Gondolom, hogy jobb szétszedve, de szokták egészben is?
Ez nem vízzáróság kérdése, az ultrahangtól úgy rezgésbe jöhet a folyadék, hogy egy nagyon komoly vízzáróságú órába is bepréselheti a mosófolyadékot. Ráadásul ez egy agresszív tisztítóanyag, amely akár totálkárt is okozhat a szerkezetben, de például a számlapot még a párája is tönkreteheti egy idő után.
A rezgéstől meg elmozdulhat a hajszálrugókulcs, sőt, a hajszálrugó a rezonanciák miatt akár torzulhat is, a csapágykövek valamelyike pedig szélsőséges esetben törhet-repedhet. Ilyet nem szabad csinálni, akkor tisztítószeres ronggyal kézzel kell alaposan áttörölni a tokot, és ha ez nem elég, akkor ki kell venni a szerkezetet és úgy tisztítani.
Pedig ez a Watch de lux volt ami pedig márka szevíz. még szerencse hogy az óra vizálló. de én is hülye voltam mert engedtem. nekem is pár nappal később esett le hogy ez szerintem ökörség.
Összeszerelve, kompletten bevágta a mosóba? Örülj, hogy nem ment teljesen tönkre, és nem nyomta bele a mosófolyadékot a tokba. Mindenképpen nézesd meg, normális órással, és állítasd újra be.
Komplett órát az tesz be ultrahangos mosóba, aki nem komplett...
Helló óra barátok és szakértők.Lenne egy kis problémám a jó multkor vettem új szijat a panerai órámra és az órás önszórgalomból betette az órát ultra hangos mosóba hogy áttisztitsa.viszont azóta napi 4-5 mp et késik.elállitódott vagy ki rázta az olajat a cspágyból vagy mi a fene történt???
volt szerencsém Bécs belvárosában sétálni minap. óraszerető szemmel naygon nagy a különbség a két főváros között. Certinát nehéz lenne venni ott (nyilván ahhoz kicsit ki kellene sétálni a külváros felé), viszont olyan mennyiségű TOP óra van koncentráltan jelen, hogy ebben a témakörben még mindig szögesdrót van köztünk szinte. más világ. Chronoswiss az alsó polcon volt, le kellett görnyedni:- ) 4000 euróval nehogymár a középső polc:)
Szerintem a kedves hölgy kísérje el férjeurát kézenfogva egy szaküzletbe és a konkrét választást bízza rá. Én nem mernék senkinek meglepetés gyanánt órát venni úgy, hogy nem tudom pontosan, mit is szeretne valójában a megajándékozni kívánt személy. Ebben az árkategóriában meg pláne. (bár ez nézőpont kérdése)
És kapni sem szeretnék váratlanul így órát. Nem hiszem, hogy eltalálnák az ízlésemet. A fanyalgás pedig sértődöttséghez vezethet.
Ez persze arra az esetre vonatkozik, ha az ajándékozott szereti is az órákat, netán rajong értük. Mert ha közömbös az óra iránt és csak a figyelmességet fogja látni benne, akkor meg tök mindegy, hogy mit kap.
Van amiben teljesen igazad van, de én engedékenyebb vagyok egy induló kiadvánnyal szemben. Az ÓM-ban megjelent érdekes és értékes cikkeidet sem olvastam volna soha, ha az első szám után azonnal ítéletet hirdettem volna a magazin felett! :)
Szia! Szerintem a tavalyi is jó volt, főleg első próbálkozásnak, de ez sokkal komolyabb munka! Szerintem jó riportok vannak benne igen komoly órakészítőkkel. Nagy előrelépés, szerintem. Én nagyra tartom azt, ha valaki saját erejéből ilyen filmet tud készíteni. Csak így tovább! Nekem tetszik és szerintem érdemes a megtekintésre!