Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2016.01.26 0 0 109624

Azért az, hogy meglett a gyáriszám segített valamit a biztosítónál?

Előzmény: kgyd (109622)
Rollei Creative Commons License 2016.01.26 0 0 109623

Én már rég elvesztettem a fonalat itten a MILC ügyben. Nem tudom már, hogy éppen kivel kellene egyetérteni, meg kivel kéne jól összeveszni, bár lehet, hogy csak kevés söröt ittam.

 

De szerintem a vége így is, úgy is ugyanaz lesz: a tükör nélkülieké a jövő. Nyilván sokáig gyártásban marad még valamennyi DSLR, de idővel éppen úgy kikopnak a gyakorlatból, mint a filmes tükörreflexesek. Persze lehet jönni az olyan, többnyire inkább fotósznoboknak ajánlott kurva drága gépekkel, mint a távmérős Leicak, vagy a balgnis Gandolfik, dehát ezekből talán egy-kétszáz darabot adhatnak el évente. Vagy még annyit sem.

 

Az emberek már régen nem ilyen gépekkel fényképeznek, éppen úgy kimennek a divatból, mint a fullfrémnek titulált 24x36. Persze hosszan lehet arról témázgatni, hogy mennyivel jobb, meg önmegvalósítóbb 24x36 mm-re fényképezni, mint APS-C-re. De nekem mindig az jut az eszembe, hogy Oscar Barnack korában a 18x24 volt a fullfrém, már a mozifelvevőkben, amikhez fénymérőnek tervezte a Leicat, csak éppen a vízszintes filmvezetés végett megduplázta a filmméretet. Miért nem a 6x6, vagy a 6x9, vagy a 13x18 a fullfrém, vagy a 4x5 inch? Ha végig gondolod, akkor csak azért, mert a gyártók markecingesei ezt nevezték el annak, aztán gyártották hozzá a jó nagy ideológiát, amit jó sokan megkajálnak, és tovább ideologizálnak.

 

 

Előzmény: Inzsellér (109620)
kgyd Creative Commons License 2016.01.26 0 0 109622

Azért ne szomorkodj nagyon, biztosan fognak még vele jó képeket csinálni! :)

Előzmény: monyesz (109612)
faki Creative Commons License 2016.01.26 0 0 109621
Előzmény: 5ax (109615)
Inzsellér Creative Commons License 2016.01.26 0 0 109620

????

Előzmény: Jahno (109614)
Inzsellér Creative Commons License 2016.01.26 0 0 109619

????

Előzmény: Jahno (109614)
kis59vasutas Creative Commons License 2016.01.26 0 0 109618

Ezt a problémát most hallom először, pedig a Sony A58-at ronggyá használom. Kizárólag keresővel. Ráadásul 3 naponta színház...

Előzmény: Jahno (109614)
Mercutio_ Creative Commons License 2016.01.26 0 0 109617

Máskor gondoljatok rám is... persze csak a pálinka okán :-)

Előzmény: Rollei (109409)
Jahno Creative Commons License 2016.01.26 0 0 109616

Naja, csak felém az occsó Pana mellett Sony A7 is akad, oszt ha nem kittel, akkor egyéb fix obival, vagy Takumarral, miazmással.

Előzmény: 5ax (109615)
5ax Creative Commons License 2016.01.26 0 0 109615

én továbbra is nagyon elégedett vagyok a Sonya6000-el.

Jól megfér a K5 IIs mellett, szokott kellemes pillanatokat okozni amikor összenézem a képeket egymás mellett...

 

(a pentaxon FA fixeket használok, a sonyn meg a kit zoomot, szóval a Pentax ronggyá gyalázza a sony, még is mindig azt hordom magamnál, mert inkább sört csomagolok be, mint a K5-öt :D)

Előzmény: Jahno (109614)
Jahno Creative Commons License 2016.01.25 0 0 109614

Valamelyikőtöknek kezébe nyomnám egyszer valamelyik MILCet és eldönthetné, hogy akkor most tényleg diafilm-e a keresője, vagy az már bőven ilyen vidéki legenda kategória?

Előzmény: Inzsellér (109608)
Rollei Creative Commons License 2016.01.25 0 0 109613

:-))

Előzmény: Tab (109610)
monyesz Creative Commons License 2016.01.25 0 0 109612

A szívem megszakad azért a 10-20-ért! Jó kezekbe került, aztán meg... :(

Előzmény: estvan111 (109602)
Peti--- Creative Commons License 2016.01.25 0 0 109611

:D

Előzmény: Tab (109610)
Tab Creative Commons License 2016.01.25 0 0 109610

Kicsit lekésted, de használtban még el lehet csípni a K-01-et.

Előzmény: 5ax (109607)
Peti--- Creative Commons License 2016.01.25 0 0 109609

Ez testvérek között K-3-on 525, ilyen gyorsan teljesüljön minden kívánságod! :)

Előzmény: Inzsellér (109608)
Inzsellér Creative Commons License 2016.01.25 0 0 109608

Bezony! Egy milcen a DA 60-250 esetleg az 1,4 konverterrel már legalább 500 mm-t jelent, és mennyivel könnyebb mint a K-3+ Bigma eggyütt, és minőségben is jobb lenne

Előzmény: 5ax (109607)
5ax Creative Commons License 2016.01.25 0 0 109607

Bólogatok, majd leesik a fejem!

Tudnék örülni egy MILC-nek amire esetleg a DA obikat rá lehet tekerni. Huh... De még ha saját obikat adnak ki hozzá (egy sor kit jellegűt egy sor felső kategóriást)

 

Előzmény: Inzsellér (109599)
5ax Creative Commons License 2016.01.25 0 0 109606

VAN AKI NEM TESZ ELÉ?

(menő dolog a mágneses porszűrő, de egy egyszerű filléres harisnya is tökéletesen megteszi).

 

De tényleg. Én inkább nyünynögök kicsit a harisnyával, mint hogy sűrített levegővel fújdogálni kelljen a cuccot.

Előzmény: simico (109589)
Rollei Creative Commons License 2016.01.25 0 0 109605

Egyetértek.

 

 

Előzmény: Szabolcsi Mihály (109553)
Rollei Creative Commons License 2016.01.25 0 0 109604

Cső!

 

Makró obival nem portrézunk, mert boldogtalan lesz az illető, akinek megmutatod a saját képét.

 

A 70-es Limonádénál nem mindegy, hogy milyen rekesszel készült képet nézel. Úgy 5,6-ig kellemesen, pasztelesen lágy, 8-tól meg egy tökös-éles kistele. Nagyon jó objektív amúgy, amire tervezték (többek között portréra) arra kiválóan alkalmas. Ha nem tartod cikkancsnak, akár még egy dioptriás előtétet is elvisel, az meg azért jobban elfér a táskában, mint egy közgyűrű sor.

 

 

Előzmény: balifon (109550)
kgyd Creative Commons License 2016.01.25 0 0 109603

Köszönöm, kedves vagy. Talán ha megkapom a biztosítótól a 100 eFt felső határt, ami fényképezőgépre érvényes a bankkártyámhoz tartozó utasbiztosításban... Ami kb. a károm 1/4-e. 

Előzmény: estvan111 (109602)
estvan111 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 109602

Akkor már csak egy 10-20-ast kell beszerezned. Nagyon tetszettek a vele készült képeid. Hamar ráéreztél a használatára.

Előzmény: kgyd (109590)
Peti--- Creative Commons License 2016.01.25 0 0 109601

Én nem látok potenciált az adapterezésben, egy teljesen új rendszer kifejlesztése meg horribilis összegbe kerül.

Előzmény: Inzsellér (109599)
kgyd Creative Commons License 2016.01.25 0 0 109600

Naná! Csak hogy ahhoz jelentős fejlesztés kéne és arra nyilván nem ad fedezetet a Pentax nyeresége (ha éppen van, állítólag az utóbbi években volt). A FF-hez nem kellett nagy plusz a jelenlegi technológiájukhoz képest. 

Előzmény: Inzsellér (109599)
Inzsellér Creative Commons License 2016.01.25 0 0 109599

Az igazi dobás az lett volna, hogy kihoz a Pentax egy normális milcet, egy-két obival, és egy AF-t is átvivő konvertert a K bajonetthez, én például azonnal megvenném. 

Előzmény: kgyd (109598)
kgyd Creative Commons License 2016.01.25 0 0 109598

improved (DR) ... sensor

 

Szerintem ez történt: A DxO szenzorlistáját most a Sony a7r II vezeti, utána jön 1 pont lemaradással a Nikon D810. Pentax addig csavargatta a szoftvert (gondolom, szoftverileg javítottak valahogy a DR-en és egy picit valószínűleg az ISO-n), hogy első helyre kerüljön. A 2000 USD/EUR körüli árával, a 3000+ árú versenytársak előtt. Azért ez dobás marketing szempontból, mint ahogy nagy dobás volt a K-5-nél is. És ez stabilizálhatja valamennyire kedvenc márkánkat. Ilyen kis küönbségek a pontszámban persze semmit nem mondanak a használati értékről, de valószínűleg (és DxO-tól teljesen függetlenül) használati értékben is összemérhető lesz a Pentax a másfélszer annyiba kerülő versenytársakkal. 

 

Ami a Pentax ellen szól: A profik könnyebben váltanak rendszert, mint az amatőrök (gyorsan pörög az expószám). A szóbeszéd szerint a Nikon izmosabb AF-ben, mint a Pentax és ez a profiknál igen nagy súllyal esik a latba. FF objektív dolgában is rosszabbul áll a Pentax. Nem hiszem, hogy tömegesen váltani fognak a váz 1000 EUR árelőnye miatt. A FF felé törekvő amatőrökről azt gondolnám, hogy nehezen váltanak rendszert, és ha megteszik, akkor az új technológia, a MILC felé. Szóval a K-1 megmarad a hűséges pentaxosoknak, akik büszkén mondhatják majd, hivatkozva a DxO-ra, hogy övék a legjobb kisfilmes digitális gép (amíg ki nem jön a Nikon 820D). A kispénzű új belépőknél valószínűleg segít majd. Úgy gondolhatják, hogy a tükrös jelenleg jobb ár/értéket ad, mint a tükör nélküli és ár/értékben a belépő - közép tartományban is jó a Pentax ára. És most már a Pentaxnál is felsejlik a csúcson a FF. Arra is lehet számítani, hogy mire egy mostani új belépő eljut a gondolatig, hogy FF vázat vegyen, a Pentax is sokat izmosodik FF-objektív területén. 

 

Előzmény: Inzsellér (109592)
BUSZNYI Creative Commons License 2016.01.25 0 0 109597

:-D

Előzmény: Inzsellér (109595)
monyesz Creative Commons License 2016.01.25 0 0 109596

Felteszem ez az amerikai ár, amire itthon még rá lehet számolni 15-20 százalékot. Nyóccázerre saccolom az itthoni árat...

Előzmény: emyl (109593)
Inzsellér Creative Commons License 2016.01.25 0 0 109595

Moszkvában Mercedeseket osztogatnak...

Előzmény: BUSZNYI (109594)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!