Keresés

Részletes keresés

marcony Creative Commons License 2022.01.20 0 0 22393

Ez rendben van így Scattó felkészült vagy, de akkor mit kellene tenni?

 

DE MOST NE MISMÁSOLD EL A VÁLASZT!

 

A tudományos világ  rá se rántson?

Karikó Katalin főzzön lekvárt, a virológusok ultizzanak, az orvosok, játszanak seggre pacsit a csinosabb ápolónőkkel?

Az oltás semmire sem jó?

 

Mennyi milliónak kellene meghalnia szerinted, hogy értelmet nyerjen a vírus elleni fellépés?

Előzmény: nscatto1 (22388)
henngergely Creative Commons License 2022.01.20 0 0 22392

"Írhatnám a damuroland nevű duplánoltott celebet, aki kovidban halt meg,"

Covid helyett elvitte volna más.

Előzmény: nscatto1 (22390)
pobeda Creative Commons License 2022.01.20 0 0 22391

Az alapbetegségek mindig számítanak. Fogalmam sincs mi van a harmadik- negyedik oltás után. Anno 17 kollégám kapta el, akikkel közvetlen kapcsolatom volt, de engem meg sem legyintett oltatlanként.

Előzmény: nscatto1 (22390)
nscatto1 Creative Commons License 2022.01.19 0 0 22390

Írhatnám a damuroland nevű duplánoltott celebet, aki kovidban halt meg, vagy a makizaj nevű retardáltat, aki három oltás után most kórházban van:  kovidos. De minek? Inkább arra válaszolj, hogy ha a negyedik oltást csak négy hónappal a harmadik után lehet beadatni az EMA (European Medicines Agency) szerint, akkor 6 hétig mi történik? Ugyanis szintén tőlük lehet tudni, hogy a harmadik oltás 10 hétig véd az omikrontól. 

 

 

Mai adat szerint 1370000 azonosított fertőzött van hazánkban. 40700-an haltak bele. Ez a fertőzöttek 2,97%-a. A kovidhalottaknak elkönyveltek 90%-a idős, többszörösen beteg ember volt. Ha a teljes népességet veszem, akkor 0,41%. 700 nap alatt, 5 hullámban. 

 

 

Eközben véletlenül csak a pfizer nevű cég 20 helyett 40 milliárd dollár profitot realizált tavaly. 

Eközben véletlenül az uniónak nem felel meg az orosz és a kínai oltás, de ez nem nem politika, hiszen Kína és Oroszország teljes lakossága kihalt a kovid miatt.

Ja, nem.

Előzmény: pobeda (22389)
pobeda Creative Commons License 2022.01.19 0 0 22389

Nehéz igazságot tenni, de 
Egy oltásellenes cseh énekesnő direkt elkapta a covidot, bele is halt
https://444.hu/2022/01/19/egy-oltasellenes-cseh-enekesno-direkt-elkapta-a-covidot-bele-is-halt

Előzmény: nscatto1 (22388)
nscatto1 Creative Commons License 2022.01.19 0 0 22388

Eddig vadászkiállítottál? 

 

Magadnak magyarázd el, hogy ha azt mondta a főnököd, hogy "az oltás megvéd, mint a golyóálló mellény", akkor hogyan lehetnek oltottak a kórházban covid tünetekkel? (Nem sokan, a betegek 45%-a).

Ha megvéd az első oltás, akkor minek a második, harmadik, negyedik?

Ha nem véd meg - mert hiszen a kórházban lévők majdnem fele oltott - akkor minek?

Ha nem árt, akkor miért érdeklődnek most az orvosok, hogy be lehet-e adni a negyediket? Érdekes, akkor nem aggódtak, amikor 12 embernek adtak be 6 adagot egyszerre? 

 

Tudom, hogy sok ez így egyszerre...

Előzmény: marcony (22387)
marcony Creative Commons License 2022.01.18 0 0 22387

Nem érted te ezt Scatto, pedig nem vagy hülye, nem annyira bonyolult, csak éppen nem is akarod érteni.

 

Arra ne gondolj viszont, hogy én kezdjem el magyarázni neked, rég letettem arról, hogy megpróbáljak veled elfogadtatni bármit is.

Előzmény: nscatto1 (22386)
nscatto1 Creative Commons License 2022.01.15 0 0 22386

Ma olvasom, hogy a világon 323 millió kovidos van. Két éve tart a baromság, a hatodik hullám söpör át az univerzumon, és a Föld népességének a 4,14%-a kapta el. Hivatalosan belehaltak: a népesség 0,07%-a. Világjárvány, mindenki meghal kéccccer...

 

Cserébe infláció, megfigyelés, börtön, bűntetés, jogok csorbítása.

Előzmény: nscatto1 (22385)
nscatto1 Creative Commons License 2022.01.13 0 0 22385

"Az omikron-variáns enyhébb lefolyású betegséget, náthaszerű megbetegedést okoz. Az oltottság, az egyén egészségi állapota, immunstátusza is befolyásolhatja, hogy enyhén vagy súlyosabban fog lezajlani a betegség – mondta Müller Cecília (...) Az adatok szerint Magyarországon még nincs jelen túlnyomó többségben a vírus e mutációja. Az eddigi megbetegedések 29 százalékáért felelős az új variáns – tette hozzá a műsorban."

 

(Ezt a megnyugtató hírt az Index osztotta meg velünk.)

 

Erre hivatkozva vezették be a negyedik oltást; tették kötelezővé a teljes közszférában a három oltást; ill. fosztanak meg mindenkit a védettségi státuszától, függetlenül az antitestek aktuális számától valamint az addig beadott két oltástól. A második oltás után - ha az első nem véd meg, akkor a második mitől védene meg, különösen, mert közben vátozott a vírus - én mondtam sok ismerősnek, hogy lesz még harmadik is. Hülye vagy, kettő megvéd, a sajtóból is ezt tudhatjuk meg. Így is volt, megvédett. 

 

Most bizony már a négy lesz a kötelező, mert három nem védett meg. Miközben a vírus változik, állítólag. Ha három adag bármi nem jó arra, amire kitalálták, akkor négy adag ugyanabból mitől lenne jó rá???

Előzmény: megré felügyelő (22382)
nscatto1 Creative Commons License 2022.01.13 0 0 22384

Választás, vagy kovidhiszti vége. Esetleg mindkettő. 

 

Mert a választóbunkónak nem kell a vitamin-rost, elég neki a tudat, hogy törődik vele a nagy testvér. 

Vagy a kúrmányközeliek nem foglalkoznak olyan olcsó és ócska szarokkal, mint a burgonya, alma, hagyma, stb. mert nincs rajta haszon, ellentétben az olaj-cukor-hús stb. dolgokkal. Csak annak nézz utána, hogy már 10-20! éve is mit össze variáltak a cukorral az áfa miatt. Kamionok mentek papíron az országból ki, be, vissza, mert a 15-27%-ot érdemes volt visszaigényelni, tételenként több tízmilliót visszakapva.

 

 

Párhuzam: rendszeresen pakolunk repülőről érkező árut kamionra. EU raklapra kell tenni, mert azt fogadja el a junijó. Egy kamionba 33 EU raklap fér el, ez 7 kocsi esetében 33x7x3500= 808500.- forint. A raklapok nagy része 350 forintot nem ér (de annyiért veszik), ellenben a számla elbírja. És akkor hol van még a rakodás, a szállítás, a vámolás, a mindenegyéb díja... Amikor egy kovidteszt ára 15000 forint, és 400 db van egy dobozban akkor bizony a matek kartononként 6 millió forint. Alkalmanként nagyjából 6000 doboz megy ki, annyira nem figyelik a járulékos költségeket, mert ha jól számolok, akkor 36 000 000 000.- (36 milliárd) forintnál 808000 aprópénz. 

 

 

Ja, és a cucc Kínából jön, de mivel itt leszáll, ezért itt vámolják, innentől uniós árunak számít. Az, hogy autón megy tovább mondjuk München-be, növeli a költségeket, de azok elenyészőek, mert az uniós vámszabályok sokkal kedvezőbbek határon "belüli" árura, mintha Kínából egyenesen oda menne a cucc. 

 

 

Előzmény: henngergely (22383)
henngergely Creative Commons License 2022.01.13 0 0 22383

+1 farhát

És csak 3 hónapig (miért, mi lesz április közepén?). Aztán ha jól viselkedünk, tovább marad a szabott ár.

 

Ha már itt tartunk, miért nincs a listán zöldség-gyümölcs?

Előzmény: nscatto1 (22379)
megré felügyelő Creative Commons License 2022.01.13 0 0 22382

na most, ebből a hatból 1 a tehéntej amit közvetlenül fogyasztok.

bár , az a 1.5 százalékos nem tudom mennyi tehenet tartalmazhat? reggelihez jó, és örülök ha csak néha megfingat, mert régebben volt olyan 

fajta amely még meg is fosatott.

csirkemellet nem eszem, sertéscombot sem. halat, karajt, felvágottakat igen. kristálycukrot, porcukort nem, a különböző élelmiszerekben

lehet édesítőszerekkel helyettesítik. ugyanígy az étolaj is. a finomliszttel a kenyérben, kifli-zsemle, kalácsok,  sütemények által vagyok érdekelve

de ezeket készen veszem.

Előzmény: nscatto1 (22379)
megré felügyelő Creative Commons License 2022.01.13 0 0 22381

..mint az országút!

Előzmény: SzeZo (22380)
SzeZo Creative Commons License 2022.01.12 0 0 22380

Vissza a cucilizmusba.

Óccó lesz, ha lesz. De nem lesz, max. pult alól.

Túl öreg vagyok már, hogy ilyenre még emlékszem?

Előzmény: nscatto1 (22379)
nscatto1 Creative Commons License 2022.01.12 0 0 22379

Az állambácsira reagálva:

 

10 évig titkos a kovidtörzs döntéseinek jegyzőkönyve. Mi van azon titkosítanivaló? És csodálkoznak, ha a népek összeesküvéselméleteket gyártanak?

 

10-12 éve hallom, mennyire jól megy az országnak. Ehhez képest most a kúrmány a 

- cukor

- finomliszt

- étolaj

- sertéscomb

- csirkemell

- tehéntej

 

árát hatóságilag szabályozza. (Megint elfelejtették a nyuggereket, mert a farhát árát nem babrálják. A parízer is maradt?)  

 

De akkor most mégis hátra megyünk? Vagy mivan?

 

Előzmény: megré felügyelő (22378)
megré felügyelő Creative Commons License 2022.01.08 0 0 22378

xerintem , állambácsi lenyeli.

gugli szerint: aki dolgozik, hibázik is. aki sokat dolgozik, sokat hibázik. aki sosem hibázik, lusta disznó.

Előzmény: nscatto1 (22376)
nscatto1 Creative Commons License 2022.01.08 0 0 22377

Egyetértek. És akkor most vesd össze ezt a teljesítményt azzal, hogy valaki a számológéppel játszik, és ezért állami elismerésben részesül.

Előzmény: megré felügyelő (22375)
nscatto1 Creative Commons License 2022.01.08 0 0 22376

Olvasom, hogy valami tévedés miatt 12 ember 6x adag oltást kapott (nem higították fel a szurit), de nem kell aggódniuk, mert a 6x adag nem jelent veszélyt. Értem én, csak fel nem foghatom. Van egy hatóanyag, amit kimérnek milligrammra, mert vírust öl. Ennek a hatszorosa sem bánt senkit, mert nem veszélyes ilyen dózisban sem. (Miközben elég sokat lehet olvasni a különféle nem kívánt hatásokról, amiket az oltást után tapasztalnak a népek.) Most akkor vagy nincsen benne komoly hatóanyag - ezért is kell már a negyedik oltás - vagy hazudnak ebben is. 

 

Az szót sem érdemel, hogy a profit maximalizálása jegyében a zsidó cég nem külön csomagolja az adagokat, hanem egyben, mert úgy még olcsóbb az előállítás-szállítás. Csak az a kérdés, hogy azt a 60 adagot, amit elpazaroltak a tévedő orvosok, kinek kell kifizetni?

megré felügyelő Creative Commons License 2022.01.08 0 0 22375

persze, Szilágyi Áron sem volt mindig első.

a wikipédiát gyorsan átfutva az eredményeit néha-néha hátrébb is végzett, de hát ez természetes, hiszen az ellenfelei is klasszisok.

az utóbbi 3 olimpiát megnyerve azonban látszik hogy folyamatosan topon van.

 

azért, abba gondoljunk bele mennyi munka, mennyi gyakorlás , mennyi kitartás stb. van mögötte.

persze, vannak más emberi eredmények, sorsok is amelyek nem kapnak ekkora rivaldafényt.

például olyan munkás , aki 3  vagy folyamatos műszakban nyomja a nehéz fizikai munkáját.

nap mint nap meg kell jelennie pontosan időre, korán reggel , késő este, ha fúj-ha esik mikor hogy, és mindezt hónapokon , éveken keresztül.

micsoda testi , lelkierő kell ahhoz is.

van aki egy nap után nem bírja, lelép a francba.

 

Előzmény: vizus (22374)
vizus Creative Commons License 2022.01.08 0 0 22374

Azóta már fokozódott a helyzet. Minden tisztelet és megbecsülés ellenére kb. annyi esélyük lenne Szilágyi Áronnal szemben, mint féllábú matróznak a seggberúgó versenyen.

Előzmény: megré felügyelő (22373)
megré felügyelő Creative Commons License 2022.01.07 0 0 22373

megvallom őszintén , bár hallottam már a nevét, leginkább a hírekben, bizony be kellett ütnöm a gugliba , ki is ő?

mentségemre szóljon , hogy nem vagyok sportfogyasztó.

látva az eredményeit minden elismerést megérdemel.

 

bocs, de ha vívás náluk leragadtam :)

Előzmény: nscatto1 (22372)
nscatto1 Creative Commons License 2022.01.07 0 0 22372

Nem becsülöm le, mindössze nem egyenrangú azzal, aki valóban Bajnok, és valóban komoly teljesítményt nyújt. Volt két virtuális játékos, az egyik év sportolója lett. Egy másik év sportolóját meg úgy hívják, hogy Szilágyi Áron. Nem tudom, érzékeled-e a különbséget?

Előzmény: megré felügyelő (22371)
megré felügyelő Creative Commons License 2022.01.07 0 0 22371

Én nem becsülném le a virtuális teljesítményt sem.

Ezt azok tudják, akik már egy kicsit mélyebben belekóstoltak a műfajba.

Régebben jómagam is űztem a sportágat, kormánnyal , pedálzattal, és nem kis kihívás volt a különböző , bajnokságokon, pályákon végigverekedni.

Nagyfokú koncentrációt igényelt, egy játék volt amelyiken teljesen végigtudtam a legtetejéig menni, rengeteg gyakorlás után.

Soxor, csak néhány fifikás kanyar bevételén múlott az előrébb menetel.

Előzmény: nscatto1 (22370)
nscatto1 Creative Commons License 2022.01.07 0 0 22370

Nem érted. Michelisz igazi bajnok, a való életben, versenypályán győzött, nem a számológép előtt. Az, hogy szimulátorral kezdett lényegtelen ebből a szempontból. Ne legyen már Bajnok valaki, aki képes órákat matatni egy játékkonzolt. Egy virtuális "teljesítmény" nem egyenlő a valódi teljesítménnyel.

Előzmény: henngergely (22369)
henngergely Creative Commons License 2022.01.06 0 0 22369

Pedig de, 2000-es évek elején szimulátoron versenyzett, mielőtt beült volna a kupás Swiftbe. Ezt sokszor elmondta.

 

Előzmény: nscatto1 (22367)
nscatto1 Creative Commons License 2022.01.06 0 0 22368

Nincs baj, Attila és Áron természetesen veszített a focistással szemben. Aki amúgy ki?

nscatto1 Creative Commons License 2022.01.06 0 0 22367

A sakk nem sport. Michelisz bajnok lett, és nem e-izé.

Előzmény: henngergely (22366)
henngergely Creative Commons License 2022.01.06 0 0 22366

Ennyi erővel a sakk sem sport. Amúgy Michelisz Norbert szimulátorbajnokként ült először versenyautóba.

Előzmény: nscatto1 (22365)
nscatto1 Creative Commons License 2022.01.06 0 0 22365

2021 év sportolója: e-sport. Mijafasz?????????????? 2 jelölt van, és az egyik megnyeri. Mer úgy nintendózik, bazmeg.

nscatto1 Creative Commons License 2022.01.06 0 0 22364

Olvasom, hogy a makron nevű csigafaló "halálra akarja vegzálni az oltatlanokat." A kérdésem ezzel kapcsolatban: vajon mennyivel több oltatlan van Franciaországban, mint lmbtqerfaszpicsa izémijaz? Ha csak egy emberrel több, mint az említett lmbtqfaszomizé, akkor bizony a makron náci, mert nem hagyja kibontakozni a kisebbséget. 

 

Amúgy az (Maaaaaaargit, noooooormális??????????!) hogy az lesz az elnök, aki a 25 évvel idősebb tanárnőjét veszi el feleségül?

 

 

Az is érdekes, hogy a mindentől független makizajnak megmongya egy kampányizé, melyik kérdésre reagálhat.... És ez akar miniszeterelnök lenni? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!