Keresés

Részletes keresés

Gica70 Creative Commons License 2003.02.11 0 0 823
Bizony, bizony mi is utaztunk másnak a kocsijában 1-2-szer és egyik kocsiban sem volt elég hosszú a biztonsági öv, se elöl, se hátul, így akkor maradt az egyszerű lekötés és az első ülés hátra tolása. Szóval tényleg ki kell próbálni, legalább a saját kocsiban legyen jó:-)

rgranc
Elfértetek? Kell a pelenkázó matrac?

Előzmény: Gabus (822)
Gabus Creative Commons License 2003.02.11 0 0 822
Továbbá:
a babaülést érdemes (sőt kell) olyan helyen vételezni, ahol van lehetőség arra, hogy megpróbáld berakni az autóba. Mi nem próbáltuk ezt ki idejében, így csak jelentős küzdelmek árán sikerült rögzíteni (első ülést maximálisan hátratolva), a biztonsági öv nem volt elég hosszú.
zezse Creative Commons License 2003.02.11 0 0 821

amennyire tudom, ezt mar csak a hatso ulesre szabad rogziteni.
kivéve ha teherautód van és nincs hátsó ülés :-)

azért meg lehet venni az elöl légzsákos autót csak ki kell kapcsoltatni a szervízben.

Előzmény: Törölt nick (817)
hc Creative Commons License 2003.02.11 0 0 820
A régebbi kocsikban igen. Az újabb kocsiknál már nem, sőt egyes tipus-tesztek szerint ott nagyobb biztonságban van. A figyelemeltereléssel nem értek egyet, mert így szem előtt van a baba és nem kell hátrafordulnod, hogy egy pillantást vethess rá, hogy rendben van-e.
Előzmény: dalia (819)
dalia Creative Commons License 2003.02.11 0 0 819
Pontosan így van szerintem is, hozzátéve, hogy én nem nagyon támogatom a bébihordozó első ülésre való bekötését, akkor se ha nincs légzsák, mert ugyan valóban kellemes dolog, hoyg vezetés közben is látod a kicsit, de egyrészt nagyon figyelemelvonó, másrész egy frontális ütközésnél durván nő a baba sérülési esélye a hátsó üléshez képest.
Szerintem.

d.

Előzmény: Törölt nick (817)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.11 0 0 818
Ja es az ujszulottkori bebihordozokat (mindet) lehet tenni mind az elso, mind a hatso ulesre, de a hatso ulesen nem kozepre kell bekotni. Egyebkent a boltban az eladok megmutatjak, meg nagyjabol adja magat, hogy hol kell atvezetni a biztonsagi ovet, szoval annyira nem ordongosseg, amennyire elso ranezesre tunik :-)))
Előzmény: döcögi (816)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.11 0 0 817
NEM :-)
Kisgyereket, amig ki nem novi a bebihordozot (nem biztos, hogy 10 kilosan, enyem gyerek mar 8 kilosan kinotte), addig akar elore, akar hatra, SZIGORUAN MENETIRANYNAK HATTAL!
Ha ezt kinotte, akkor johet az eggyel nagyobb kategoria, amit mar menetirannyal szembe kell bekotni es amennyire tudom, ezt mar csak a hatso ulesre szabad rogziteni. 4 eves kor utan, ha a gyerek eleg magas, akkor mar eleg az ulesmagasito.

MuT

Előzmény: döcögi (816)
döcögi Creative Commons License 2003.02.11 0 0 816
Na szóval.
Tehát amig egész kicsi a gyerek úgy 10 kg ig, menetiránnyal háttal kell vinni.
a, vagy hordozósba amit az első ülésre kell tenni és azzal a biztonsági övvel rögzíteni. (Ha nincs légzsák elöl)
b, olyan hordozósba amit hátra is lehet tenni, de akkor is menetiránynak háttal, ekkor a középső(?) övvel kell rögzíteni.
c, olyanba ami nem hordozós, de jó újszülöttkortól és akkor is fordítva, előre vagy hátra (vagy azt csak hátra?)
d, nagyobb korában pedig rendes gyerekülés, amit hátra, menetiránnyal megegyezően a középső övvel.

valahogy így? :)

Előzmény: rollller (814)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.11 0 0 815
Annyit meg, hogy csak akkor szabad az anyosulesre tanni, ha nincs azon az oldalon legzsak!
Előzmény: iddiko (813)
rollller Creative Commons License 2003.02.11 0 0 814
a hordozos autosulest lehet a hatso ulesre is kotni, sot valojaban biztonsagosabb is, csak ha az ember egyedul viszi a gyereket, akkor nem lat belole semmit, hiszen abban a gyerkoc is hatra fele nez, es vannak olyan ulesek, amik nem hordozok, de jok ujszulottkortol, de az teny, hogy azokat is menetiranynak hattal kell bekotni az elso idoszakban

Előzmény: iddiko (813)
iddiko Creative Commons License 2003.02.11 0 0 813
Szia döcögi!

Újszülöttet csak babahordozóba ajánlatos tenni, mivel ülni még nem tud, és amig hordozóban van, addig az első ülésre (az anyósülésre) tenni, menetiránynak háttal bekötve. (Úgy tudom, azért kell forditva, hogy egy hirtelen fékezéskor a hordozó saját öve nehogy megszoritsa a mellkasát.) Az én kisebbik fiam most 5 hónapos, 8 kg, és még babahordozóban utazik az anyósülésen, igaz, már elég szűk neki. Mostanában fogjuk áttelepiteni a nagyobb gyerekülésbe, ami 9-18 kg-sra van méretezve, és ez már a hátsó ülésre kerül. Remélem, érthető volt...

üdv,

iddiko

Előzmény: döcögi (810)
Pályakezdő Creative Commons License 2003.02.10 0 0 812
Sziasztok!

Szükségem lenne egy Graco Mirage babakocsira, minél jobb állapotúra.
Akinek van ilyen az írjon mailt a schusy@freemail.hu címre.

Előre is köszönöm!!

P

rgranc Creative Commons License 2003.02.10 0 0 811
Elég a hátsó hárompontos biztonsági öv.
Előzmény: döcögi (810)
döcögi Creative Commons License 2003.02.10 0 0 810
Sziasztok
Nem igazán tudom hol kéne ezt kérdezni, de hátha vannak itt tapasztaltabbak. Szóval a problémám az, hogy nemsokára jön a baba, és szeretnék venni egy autót. Viszont a gyerekülés körüli dolgokról semmi fogalmam nincs, még csak messziről láttam. Hogy kell ezt rögzíteni? Minden autótípusba lehet? Elég ha van az autóban hátsó biztonsági öv, vagy kell valami más is ehhez? A konkrét típus amin most gondolkozom az egy Lada 2105-ös, amiben van hátsó öv, de ha ez netán mégsem elég akkor inkább nem veszem meg.
köszi ha valaki tud erről valamit.
almacica Creative Commons License 2003.02.09 0 0 809
Nincs valakinek eladó lego-ja, vagy duplo-ja? Ömlesztve is jó.
Ezenfelül keresem gyerekkorom kedvenc könyvét - a címét sajnos elfelejtettem - amiben Három Szaniszló papírcsónakkal utazik és a távcsővel magához rántja a várat. Bármilyen állapotban érdekel!!
zsuzsa Creative Commons License 2003.02.09 0 0 808
Ez lemaradt : 122-128-as méret
Előzmény: zsuzsa (807)
zsuzsa Creative Commons License 2003.02.09 0 0 807
Ha esetleg valakit érdekelne :
Tavaly külföldön voltam és Hennes&Mauritznál vettem a kislányomnak egy rózsaszin, rövid tüll-ujju pamut balettrikót és egy hozzávaló átkötős rozsaszin tüllszoknyát. Sajnos kicsi lett.
Egyszer sem hordta, ha valakit érdekel 4000Ft-ért odaadom. Nem emlékszem a pontos árára, de kb 1,5-2x ennyibe került.

Lucilla Creative Commons License 2003.02.07 0 0 806
Zsigrai,
ne csak a te magasságodat vedd számításba, hanem a párodét is, mert esetleg ő is cipelné a babát olykor olykor (az én párom pl. nem hajlandó sehova babakocsival cipelni egyszem gyermekét, mert élvezi, hogy tapad hozzá:))),
szóval mindig a legmagasabb személy magassága az irányadó a potenciális használók között, mert szűkíteni lehet, bővíten nem.
Előzmény: zsigrai76 (804)
Hauptka Creative Commons License 2003.02.06 0 0 805
Szia Zsigrai76

Itt Haupt76 :) Megtaláltalak!
Mi újság? Épp bébisittert keresek kb.tavasztól (Piliscsabára) van valami ötleted? Hol csettelsz még?

Előzmény: zsigrai76 (804)
zsigrai76 Creative Commons License 2003.02.06 0 0 804
ez a mailed jó? írok.

pull upsal nem sikerült találkoznom tegnap, szombaton jönne be. az övé 170cm-ig jó, én 160 vagyok. a méret jó lenne? szeretném először is felpróbálni és a színét megnézni. na küldöm a mailt.

Előzmény: Andrea-r (803)
Andrea-r Creative Commons License 2003.02.06 0 0 803
Szia Zsigrai!

Itt vagy még? L-es méret, vajszínű-kekizöld csíkos. Még megvan.

Andrea

Előzmény: zsigrai76 (802)
zsigrai76 Creative Commons License 2003.02.06 0 0 802
én ollllyyyan baaaamba vagyok
Előzmény: hc (801)
hc Creative Commons License 2003.02.06 0 0 801
800! :-)
zsigrai76 Creative Commons License 2003.02.06 0 0 800
Andrea, nem írtad a méretét, ha már odaadtad akkor nem probléma.
Előzmény: Andrea-r (799)
Andrea-r Creative Commons License 2003.02.05 0 0 799
Sziasztok!

Zedu! Zsigrai!

Jelentkezzetek hordozókendő-ügyileg, mert megint van egy érdeklődő, aki elvinné! Köszi!

És egyéb eladó cuccok:

- Nagyon jó állapotban lévő 4 funkciós CAM babakocsi (kivehető mózeskosaras, sportkocsivá alakítható, 3 fokozatban dönthető, nagykerekű, nyuszimintás) 32 ezer forint
- esernyőre csukható Lito Cute babakocsi (javításra szorul) 3000 forint
- Roemer márkájú autósülés-hordozó-hintaszék-etetőszék (huzata felujításra szorul) 5000 forint
Ha egyben elviszed mind a hármat, 33000 forint az egész, azaz a babakocsi + 1 ezres minden!

- AVENT ISIS kézi mellszívó (8 hétig használtam) pótalkatrészekkel 10 ezer forint
- AVENT 20 db-os anyatejgyűjtő zacskó (bontatlan) 1300 forint

Andrea

Andrea

Cincoka Creative Commons License 2003.02.04 0 0 798
citisport

na és ha beállitanátok a zuhany alá és ugy mosnátok ki,nagyon tönkremenne???

Előzmény: Törölt nick (795)
zezse Creative Commons License 2003.02.04 0 0 797
szóljatok ha lefényképezzem és interaktiv kocsiszétszerelő emilt küldjek. :-))))
jut is eszembe jó pénzért eladó az esővédő vagy mi a neve a citisportra, helyes ezüst szegéllyel. Nem tudom mennyiért, de kevesebbért mint a boltban. Én ugyanis lusta anyuka révén nem viszem ki esőben
Andimama Creative Commons License 2003.02.04 0 0 796
Akkor én vagyok a trehány anyuka :)))
Én eddig még nem szedtem szét, ki sem mostam, fogalmam sincs miről beszéltek "fogantyú ügyileg". Zezse, az enyém sárga kék kockás és az ülés olyan plüss hatású sötétkék. (Menő mi?)
Előzmény: Allia (794)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.04 0 0 795
Cincoka!

Hol van a honlap, mert én nem találtam, illetve amit találtam azon nem volt rajta a CitySport

Zezse!
na eddig én is eljutottam, viszont az alját nem tudtam leszedni.

Piglet

Előzmény: Cincoka (792)
Allia Creative Commons License 2003.02.04 0 0 794
csak nem szürke lett?
Előzmény: zezse (793)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!