Keresés

Részletes keresés

Rőth Sándor Creative Commons License 2016.01.30 0 0 109654

A Pocket Wizard a legjobb, nem lesz vele muszaki problemad sem, es nem kell tovabb agyalni mire koltsd a penzed. mosoly

Előzmény: ata4ata (109653)
ata4ata Creative Commons License 2016.01.30 0 0 109653

drót nélküli

Előzmény: emyl (109652)
emyl Creative Commons License 2016.01.30 0 0 109652
drótos vagy drót nélküli verzió érdekel?
Előzmény: ata4ata (109651)
ata4ata Creative Commons License 2016.01.30 0 0 109651

Tudtok ajánlani olyan vakukioldót Pentaxra, amely tudja a TTL módot?

 

kgyd Creative Commons License 2016.01.29 0 0 109650

Én is pályáztam egy ilyen "beállt" 16-50-re, úgy látszik te voltál, aki elvitte előlem.:) Az ellopott DA 17-70-emet pótoltam volna, illetve gondoltam, ha már így alakult, lépek előre egyet. Ha gondolod és budapesti vagy, megpróbálhatjuk együtt, több szem többet lát alapon. 

Előzmény: fhantom (109648)
bxmpisti Creative Commons License 2016.01.29 0 0 109649

Jutyubon van egy (asszem holland) videó; én az alapján javítottam az enyémet. :-)

 

Előzmény: fhantom (109648)
fhantom Creative Commons License 2016.01.29 0 0 109648

Van valami házi barkács pentax 16-50 sdm megállásra? 😀 

monyesz Creative Commons License 2016.01.29 0 0 109647

Persze, azzal kell kezdeni, és valóban fura, hogy ez nincs alapból beállítva, hiszen amúgy nem zavarja be semmit (más objektívek használatát).

Előzmény: Rollei (109646)
Rollei Creative Commons License 2016.01.29 0 0 109646

Monnyuk az se nem árt, ha a menüben be van állítva a kézi rekeszgyűrű használatának az engedélyezése. Máig nem tudtam rájönni, hogy a firmverben miért nincs ez alapból benne.

 

 

 

 

Előzmény: monyesz (109644)
Rollei Creative Commons License 2016.01.29 0 0 109645

Így teszünk.

 

 

Előzmény: Mercutio_ (109642)
monyesz Creative Commons License 2016.01.28 0 0 109644

A pontos eljárás az M42-es obitól is függ (Preset, A/M átkapcsolós, csak A).

A rekeszt be kell állítanod, és akkor kell fényt mérned, mivel az M42-esel rekeszbeugrasztóját a váz nem fogja megnyomni. Esetleg használhatod a vázat Av-ben is.

Ha esetleg olyan obid van, ami csak A-s, akkor vagy venned kell egy Kipon adaptert, vagy szét kell szedni az obit és M-essé alakítani (Helios 44-ből szokott csak A-s lenni).

Előzmény: Kenya67 (109640)
Mercutio_ Creative Commons License 2016.01.28 0 0 109643

Fórummotor bekap6ja 

Mercutio_ Creative Commons License 2016.01.28 0 0 109642

Van egy cimbora, a "fiókjában" digitális Leica, Sony A7+AF-es adapter amivel a Minolta 100/2-es obi gyönyörűen fókuszál, de vannak Leica és Zeiss T* obijai, Fuji milc rendszere is. 

Ha van ideje le-lenéz a tükörmentes sörözésekre ,ha legközelebb jön megpróbálom nem elfelejteni és szólok. Hozol egy SD kártyát és lövöldözhetsz rá, max arra figyelj, hogy az adott váz raw(+jpg)-be mentsen ;-) 

Előzmény: Rollei (109639)
Mercutio_ Creative Commons License 2016.01.28 0 0 109641

Van egy cimbora, a "fiókjában" digitális Leica, Sony A7+AF-es adapter amivel a Minolta 100/2-es obi gyönyörűen fókuszál, de vannak Leica és Zeiss T* obijai, Fuji milc rendszere is. 

Ha van ideje le-lenéz a tükörmentes sörözésekre ,ha legközelebb jön megpróbálom nem elfelejteni és szólok. Hozol egy SD kártyát és lövöldözhetsz rá, max arra figyelj, hogy az adott váz raw(+jpg)-be mentsen ;-) 

Előzmény: Rollei (109639)
Kenya67 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 109640

Sziasztok! Van egy kérdésem: hogy lehet M42-es obival fényt mérni K50 vázon? Van egy süllyesztett adapterem, de nem jöttem rá a fénymérésre. Régi manuális K-s obikkal nincs gond, működik a zöld gomb, de az M42-vel meg vagyok lőve.

Rollei Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109639

De máshol se nagyon, legfeljebb a gyári honlapon... :-))

Előzmény: Noxin (109637)
Rollei Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109638

A sört szeretem, meg a minőséges pálinkát is. A vörösborral már tartózkodóbb vagyok, egyre kevésbé kedvelem a csersavat, de azért a minőségest abból sem vetem meg. A Jáger viszont istentelen egy kófic az ízlésem szerint. Nekem olyan az íze, mint valami megerjedt, cukrozott kávézaccnak. A kisfiam (kb. 195 cm) meg ezért a lőréért van oda, a tisztességes, hat éves törkölyt meg fintorogva kerülgeti. Nem is tudom, hogy kire ütött ez a gyerek...  Szóval a Jáger jó alap lehet az összeveszésre, bár ha jobban belegondolok, inkább meghagyom neked az összeset.

 

 

 

 

Előzmény: Peti--- (109628)
Noxin Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109637

Leica fényképezőt klasszikus turistahelyeken nem igazán lehet találni :-)

Előzmény: Rollei (109633)
Peti--- Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109636

Ezt a kocsmát nem ismerem, az umlautos a-t meg nem találom. :)

Előzmény: Rőth Sándor (109629)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109635

A Leica draga, nagyon draga, de ettol el. Folyamatosan fejlesztenek, nagyon jo gepeik vannak. Mar csak az M7-es filmest gyartjak, digitalist annal tobbet. A szalonjaik, es a magazinjaik szaporodnak.

Otthon keves van beloluk, ugyanugy, mint az egyeb nagyon draga, de nelkulozheto dologbol.

Előzmény: Rollei (109633)
Inzsellér Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109634

Az eszmecserét követtem, csak azt nem értem, hogy ezt miért nekem írtad (tudod, öreg vagyok, és szenilis::)

Előzmény: Jahno (109631)
Rollei Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109633

Amennyire tudom, a Pentaxhoz hasonlóan a Leica is főleg az optikai cikkek (mikroszkópok, távcsövek, endoszkópok, stb.) gyártásából él, bár nem vagyok közgazdász. Ezekhez azért kell a gyártósor.  A  fényképezőgép a Leicanál olyan emblematikus valami, amivel egyszerűen nem hagyhatnak fel. Érdeklődve szoktam pillantást venni a szembejövők nyakában lógó fényképezőgépekre, meg a kirakatokat is fürkészem időnként. Digitális Leicat nem láttam még, a filmes korszak végéről származó távmérősökkel, vagy tükörreflexesekkel is alig-alig. 

Előzmény: Rőth Sándor (109627)
Jahno Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109632

Engem is meglepett, de látod, egyesek itt eleinte csak vicceskedtek rajta, aztán mikor már komolyan mondták, akkor meglepődtek, hogy lebalfaszoztam a fél bandát. Előfordul nahh, csak jó lenne ha tudnák miről beszélnek. Duna felett nézegettem sirályokat, hogy alkalomadtán követős fókusszal szépen megoldom, de biztos lenne valami kifoggás, hogy 14ezer képből véletlenül sikerült csak, meg ilyesmik.

Előzmény: kis59vasutas (109618)
Jahno Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109631

Ezek szerint nem követted az eszmecserét, de lehet nem is baj, majd valamikor kocsmában elmesélem.

Előzmény: Inzsellér (109619)
5ax Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109630

ez 10 pontos poén volt...

Előzmény: Rőth Sándor (109629)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.01.26 0 0 109629

Lecsuszott jegerben akarsz veszekedni?

Előzmény: Peti--- (109628)
Peti--- Creative Commons License 2016.01.26 0 0 109628

Ha nincs más vessz össze velem, mert nem szeretem a sört, meg a pálinkát sem. Max a jéger csúszik meg a vörösbor.

Előzmény: Rollei (109623)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.01.26 0 0 109627

Hat ize!

Par eve olvastam, hogy a Leica egy 27 ezer negyzetmeteres szerelocsarnokot epitett. Annak az evi parszaz gepnek nem kell akkora hely. Ha megnezed miket gyartanak, milyen utemben fejlesztenek, mas lesz a velemenyed. 

Előzmény: Rollei (109626)
Rollei Creative Commons License 2016.01.26 0 0 109626

Ez nem félig igaz. Amit írtam a Leica-ról, az igaz, mint ahogyan az is, amit te írtál. A kettő nem zárja ki egymást. A világ meg elszaladt a marketingesek, meg az ideológusok mellett.

 

 

Előzmény: Noxin (109625)
Noxin Creative Commons License 2016.01.26 0 0 109625

Azért ez félig igaz, a 24x36mm-es kisfilm formátum a korábbi gépekhez képest meglepően gyors továbbítás, könnyű használhatóság és a 3-4-5x több felvétel lehetősége miatt lett sikeres és emiatt sztenderd.
Sokáig azt gondoltam hogy az uj "fullframe" az APS-C lesz és a 24x36 a profik eszköze, de ahogy fejlődik a technika ez már rég nem reális.

Előzmény: Rollei (109623)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!