Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85275

"értelek én értelek, akkor ne adjon el más országba bort a termelő?? "

 

Dehogyne adjon. Adjon bátran. Én meg húzhatom a pofámat ha az én pénzemből finanszírozott magyar diplomácia szerb, szlovák és román borokat promózik ahelyett, hogy magyar borokat promózna.

 

 

Én az USÁ-ban nem mondom azt a boromról, hogy az amerikai bor :) És nem várom el az igaz hazafi amerikaiaktól, hogy meghatódva rajongjanak értem mint igaz amerikai bortermelőért.

 

 

"kifejted, h mit értesz ez alatt? "

 

Már kifejtettem :) Szerintem nagyobb alapossággal mint ezt a témát az elmúlt harminc évben bármelyik firkász valaha kifejtette volna.

 

Előzmény: shiraz2 (85271)
shiraz2 Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85274

megunhatatlan :)

 

Magyarborod.huSponsored  ˇ Magyar bormesék – mesés magyar borokCserszegi CsinszkaA borkirályság örökké vidám szőke napsugara Cserszegi Csinszka. Bármerre jár, parfümös-virágos illat lengi körül. Jókedve, bája bearanyozza a mindennapokat. Kerti partik, strandolások, nyári fröccsözések és a fesztiválok egyszerűen el sem kezdődnek nélküle. Ha valaki, akkor ő igazán tudja, hogyan kell beindítani a bulit. Karcsú teste, könnyed léptei miatt sokszor úgy tűnik, szinte már lebeg a föld felett, de persze igyekszik mindig két lábbal a földön állni. Legnagyobb értéke derűs kedvessége, játékos természete. Jön-megy, mindenhol ott van, folyamatosan pörgésben van, talán épp ezért nem is szereti a hosszútávú kötöttségeket. Igazán akkor van elemében, ha süt a nap, és meleg van. Ilyenkor csacsog, viccel, édeskésen kacag, megnevettet és magával sodor lendülete. Egyszerűen imádnivaló.

 

A történetmesélő: Herczeg Ágnes borszakértőA rajzok megalkotója: Gyatyel-Antal Réka REKKA Illustrations

Hepci Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85273

Az nem túl valószínű, hogy az emlegetett borászok bármelyike bizonyos tételeket csak itt, a migránsoktól fenyegetett, gyönyörű anyaországban hozna forgalomba.

Szóval szerintem a beteg borokkal nem így manipulálnak ők vagy mások, ha esetleg manipulálnak, hanem mást küldenek be a hatósági ellenőrzésre és más van a polcra kerülő palackokban, országtól függetlenül.

Előzmény: BZoltan (85268)
shiraz2 Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85272

azt csinálsz Évával amit szeretnétek :)

ettől még a főcímke és a hátcimke nem egyezik az általam ismert tények szerint

Előzmény: BZoltan (85269)
shiraz2 Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85271

"Ez a trükk... sem a fogadó ország hatósága sem pedig a kiindulási ország nem tud mit csinálni egy olyan tétellel amit az egyik országban termeltek a másikban pedig eladták."

értelek én értelek, akkor ne adjon el más országba bort a termelő?? az otthoni forgalombahozatali engedély alapján tudja eladni más országba is a borát. szerbiában még ennél is bonyolultabb a helyzet mert vámoltatni is kell, annak külön exportengedély az alapja.

te a basztatásmentességet választod amikor az USA-ba adod el a borod?

 

 

"van szlovák, román, szerb papír... de mint már leírtam azok a papírok bármit elbírnak."

kifejted, h mit értesz ez alatt? 

Előzmény: BZoltan (85268)
syntaxerror Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85270

nekem is van még 3 a 15ös Pro Cordéból, de nekünk nagyon bejött ez is (még kint Montenegroban ittunk egy csomót 19 nyarán amikor még lehetett nyaralni... és onnan hazafele hoztunk egy kartonnal)

Előzmény: loading (85200)
BZoltan Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85269

Az árat én csak megnéztem a neten, korántsem biztos, hogy ennyibe került a bor amit ittam. Én ezt a palackot az Évától kaptam barterba... csinál nekem logisztikák, én meg néha kapok tőle ilyen érdekes borokat. Duplaplusz jó :)

Előzmény: shiraz2 (85265)
BZoltan Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85268

Vagy rosszul magyarázom vagy nem érted :D

 

Nem tudja basztatni a helyi nébih, mert az a bor amit átvisz az ember a másik országba azt már nem tudja ellenőrizni. 

 

Ha én az utolsó palackig egy az egyben eladom az amerikai partneremnek mondjuk a 2019-es Furmint borunkat akkor tőlem jöhet a Nébih kupászkodni én mosolyogva vonogathatom a vállamat, mert azt a bort az utolsó palackig kiírtam már a pincekönyvből. Akkor is ha cukrozott töklevet palackoztam le és adtam 2019-es Furmint néven.

Ez a trükk... sem a fogadó ország hatósága sem pedig a kiindulási ország nem tud mit csinálni egy olyan tétellel amit az egyik országban termeltek a másikban pedig eladták.

 

"azt gondolod, hogy más tételeket forgalmaznak Magyrországra mint amit otthon engedélyeztettetek?"

 

Nem, nem azt gondolom. Azt mondom, hogy semmilyen hatóság nem tudja és nem is fogja soha ellenőrizni őket. Ez egy könnyített pálya, kevesebb basztatás mindig kényelmesebb és olcsóbb mint a sok basztatás.

... és amúgy igen, ha megremeg a kéz akkor a hatóság szigorától való félelem sem fogja visszatartani.

 

Figyelj, ez ugyanolyan mint a bemondásra bio meg a szertifikált bió... simán lehet, hogy XY azt mondja, hogy bió és tényleg az mert egy talpig becsületes, derék ember. De akkor is... én azt hiszem el aminek van papírja. Nos... a határon túl termelt boroknak Magyarországon semmilyen értelmezhető papírja nincsen. Persze.. .van szlovák, román, szerb papír... de mint már leírtam azok a papírok bármit elbírnak.

 

Na ezért tartom sportszerűtlennek magyar borként futtatni egy eredetvédelmileg nem magyar bort. Maradjon csak a termelő magyar, nekik lehet is erről papírjuk.

 

Előzmény: shiraz2 (85266)
shiraz2 Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85267

nem is rád gondoltam :)

Előzmény: syntaxerror (85263)
shiraz2 Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85266

 "Elképesztő lyukak vannak ezen a tetves EU-n."

egyetértünk

 

az említett termelőket a helyi Nébih basztatja, ha így éled meg az ellenőrzést :) mielőtt forgalomba kerül a boruk.

azt gondolod, hogy más tételeket forgalmaznak Magyrországra mint amit otthon engedélyeztettetek?

Előzmény: BZoltan (85261)
shiraz2 Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85265

egyik sem tartályos, csak a Pinotban nincs semmi hordóérzet. plusz ahogy írtam az ár után már egyértelmű, melyik bor volt.

Előzmény: BZoltan (85262)
shiraz2 Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85264

"Szerintem a boroknak nincsen más származási országuk mint az amiről passzusuk van."

ebben egyetértünk!

 

Előzmény: BZoltan (85260)
syntaxerror Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85263

nem most csodálkoztam rá, évek óta ez a véleményem (hogy a jelen threadet indító cikk miért most született, ne tőlem kérdezd :) )

Előzmény: shiraz2 (85249)
BZoltan Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85262

Határozottan hidegen kezdtem inni és akkor még a fa jobban kiérződött. Ahogy melegedett úgy lett egyre kevésbé hangsúlyos a fa.

 

A pinó az tartályos?

Előzmény: shiraz2 (85257)
BZoltan Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85261

Leírtam. Egy magyar Nébih sosem fogja az Oszit, vagy a Fricit basztatni. Engem viszont igen. A határon túli magyarok azt csinálnak a Magyarországon forgalmazott boraikkal amit akarnak... én pedig nem, mert minket rendszeresen ellenőriz a hatóság. Az elmúlt 10 évben három alkalommal volt teljes körű kupászkodás nálunk és négy alkalommal vettek le polcról SAP borokat ellenőrzés (és a forgalomba hozatali engedéllyel összevetés) céljából.

 

Egyértelműen könnyített pálya küldföldön bort forgalmazni. Nincs az a zisten, hogy nekem Németországban, Belgiumban, USA-ban, Lengyelroszágban, Csehországban a helyi hatóság valaha is ellenőrizzen bármit a boraimmal kapcsolatban. De ha megtennék akkor sem a származásival vetnék össze a laboreredményeket.... komolyan írtam a sztorit alább, még ha viccelődésnek is tűnik. Elképesztő lyukak vannak ezen a tetves EU-n.

Előzmény: shiraz2 (85258)
BZoltan Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85260

Szerintem a boroknak nincsen más származási országuk mint az amiről passzusuk van.

 

A bor nem politikai országból hanem borvidékről, régióból származik. Én sosem írnám azt, hogy egy elzászi bor az német vagy francia. Elzászi. Ahogy Südtirol esetében sem beszélnék sem olasz sem osztrák borról, hanem csak simán déltirolit mondanék. Balla Géza borait sem mondanám magyarnak, hanem inkább  ménesinek vagy arad-hegyaljainak, de ha nagyon muszáj akkor párciuminak.

 

Amikor valaki egy politikai országhoz akar egy bort rendelni akkor én ott mindig gyanút fogok. Esetünkben nem minden alap nélkül.

Előzmény: shiraz2 (85253)
shiraz2 Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85259

félreértsek elkerülése végett: nem gondolom, hogy könnyített pályán ellen futnak valakinek azért mert határon túli bor. egyenlő pályák, jó eredmény.

Előzmény: shiraz2 (85258)
shiraz2 Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85258

mit gondolsz könnyített pályának és miért gondolod ezt?

Előzmény: BZoltan (85255)
shiraz2 Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85257

ha ahogy írtad, hordós jegyeket éreztél benne, akkor inkább a cabernet házasításos Bazalt Cuvée volt. plusz az ára is ezt mutatja. elcserélhették a hátcimkét.

Előzmény: BZoltan (85254)
shiraz2 Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85256

https://magyarkonyhaonline.hu/cikkek/erdemes-e-a-bio-borert-tobbet-fizetni

 

segítsetek értelmezni ezt a cikket, mert én nem értem, hogy mit akar mondani

BZoltan Creative Commons License 2021.03.08 0 1 85255

Magunk között én mindig is büdösnek tartottam, hogy irredenta ideológia miatt velem azonos versenyen, de könnyített pályán futnak a határon túli magyar termelők. Soha nem is csináltam ebből titkot.

Előzmény: shiraz2 (85249)
BZoltan Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85254

Nem, simán Bazalt 18

Előzmény: shiraz2 (85251)
shiraz2 Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85253

asszam félreértettél valamit Zoli, én nem a papír szerinti nómenklatúráról beszéltem, aszerint minden bor onnan való, ami rá van írva a cimkére. 

Előzmény: BZoltan (85246)
shiraz2 Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85252

kérek én is ebből :)

Előzmény: BZoltan (85245)
shiraz2 Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85251

és a főcímkén bazalt cuvée volt?

Előzmény: BZoltan (85244)
shiraz2 Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85250

én tiszteletben tartom, ha neked ez a véleményed. és nem hülyézlek le emiatt.

Előzmény: Hepci (85243)
shiraz2 Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85249

én elfogadom azt is ha akinek más a véleménye erről.

a külügyes pályázatokon sokévi van nyertes a külhoni "magát magyarnak valló" borász borok közül is. erre most ráébredni, kissé fura. agenda. 

Előzmény: syntaxerror (85242)
loading Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85248

Erről a lengyel EU elnökség időszaka jut eszembe, ahol a lengyel bortermelők kiakadtak, mert magyar borokat szolgáltatk fel a hivatalos eseményeken. Lehet ez az oka, hogy gyorsan fejlődnek a lengyel borászatok és lassan minden területen beérik a hazai borokat.

 

A származási témához: lengyel boros újságokban, webshopokban pl. Bott Frigyes vagy Strekov borai szlovákiai borok. Ahogy láttam a besorolás alapja a boros címkén lévő származási ország / forgalmazási engedélyt kiállító ország.

Előzmény: syntaxerror (85242)
kifli Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85247

ezzel a posztmodern állásponttal csak részben értek egyet

Előzmény: shiraz2 (85241)
BZoltan Creative Commons License 2021.03.08 0 0 85246

"azt hogy ki minek vallja magát, hadd döntse el ő maga, meg hogy azok szerint milyennek vallja a borát."

 

Akkor ezek szerint én vallhatom magamat osztráknak. Végül is akad osztrák a felmenőim között és az itthoni logika szerint akár szavazhatnék is a Nationalrat választásokon, hiszen minden dédszülőm a vastagbarkós faszfej alattvalója volt.

 

Mag akkor én címkézhetném és árulhatnám az USA-ban a borainkat osztrák borként, mert én annak vallom...

 

Szerintem úgy pászítana meg rektálisan a derék sváger hatóság, hogy csak úgy nyekkennék. Mert ugyebár pont ez az eredetvédelem lényege, hogy nem, nem mondhatod azt egy borról, hogy magyar ha egyszer nem Magyarországon termett szőlőből, nem Magyarországon készült és nem a magyar hatóságok ellenőrzése szerint.

 

De olyan országban élünk és olyan korban ahol a jogot, logikát simán felülír a vágy, ha éppen úgy ficcen a kedv.

 

Előzmény: shiraz2 (85240)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!