Keresés

Részletes keresés

Semmisem Creative Commons License 2012.03.14 0 0 565

az mit jelent h cilinderes? mármint mit mond el a szemről?

Előzmény: Normandie (563)
ghepard Creative Commons License 2012.03.14 0 0 564

Sokszor valóban nem érdemes harcolni, sokszor jobb engedni, kikerülni - az kevesebb energiát igényel és jobban is átvészeli a test. Van olyan mondás is, hogy a okosabb enged a buta szenved (a végén)......

 

Hát 50 év van mögötted, szavaidon látni, hogy vannak tapasztalataid, amiket alkalmazol is a mindennapi életben...

 

Az ellenállás nagy erőket igényel és általában szinte felesleges hősködni. A vihar elmehet melletted, nem kell hogy rajtad menjen keresztül. Persze, ha az ember már nem tud hova lépni, akkor a legnyugodtabb emberből is lehet fenevad végül.......

 

Belőlem se hiányzik a kitartás, én se adom fel az első, vagy akár többedik sikertelen kisérlet után sem. Ha valamit el akarok érni, akkor minden tőlem telhetőt kivesézek, megyek a dolgok után. De nincs sok dolog amit el akarnék élni, egy azonban van - hogyan maradjak egészséges, vagyis inkább fájdalommentes az utolsó szuszig ..........

 

Hát igen, most azt lehet mondani, hogy a nemhallásom másik felét kihasználom. De fiatalkoromban nagyon rosszul esett és eltartott vagy 30 évig, míg elfogadtam, hogy ez van - és azóta jobb lett. Próbáltam kihasználni a másik oldalát és végül egész jól sikerült is, legalábbis eddig.......

 

Hát a TV-t mindnnap bekapcsolom. Van hogy 10 perc után már alszom (főleg télen), de most az év elejétől 1-2-3 óra is becsúszik majd minden nap (de ha lesz a kert, akkor már megint kevesebb lesz). Filmeket nem is nézek, csak inkább tudományos dokfilmeket (van 5 csatornám) és mostanában sok zenét is hallgatok, ja és hang nélkül nézhetem a sportot (van valami 7 sportos csatornám)......

 

Én is tudtam elég jól olvasni szájról, iskolában nem is volt gondom látni, mit mond a tanár, tanító.

 

A fülzúgás sok embernek nagy teher, szinte őrületbe kerget néhány embert. A fülzúgásos topikba szoktam irogatni régebben, van ott valami 120 hozzászólásom. Nekem elmúlt, mert kb rájöttem, hogy nekem miért voltak.......

 

Ami a szemeket illeti, na ez talán a legbonyolultabb szervünk és azon jön be az összes info talán 80-90%-a. Tehát nagyon fontos szerv. Én már több mint 3 éve igyekszem kikutatni működését saját magamon, hogy tudjak korrigálni. Rengeteg dolgot változtattam szokásaimon (de a kívülállók észre se vették, még azt se veszik észre az emberek, hogy letettem a szemcsit)...... Nyitottam is erről külön topikot (vagyis a moderátor nyitotta), Itt van

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9207204&la=116834693

 

ha van kedved, ott cseveghetnénk a szemekről is, azok sokkal nagyobb frekvencián rezegnek, mint a hangok. A hangok csak pár ezres rezgéstartományban hallhatók, de  a színek tH (terraHerz) frekvencián rezegnek. Na ezt a frekit tudják érzékelni a receptoraink, elképesztő. A szemizmok nagyon erősek, hogy 100-szorosan túl vannak dimenzionálva, tehát ott nem nagyon lehet a hiba (magában a szemizomban). Nekem is volt vagy 5 szemüvegem. Már egy se kell 3 éve, a feleségem használja őket. Sok dolog már van, ami segít mindennap, hogy nyugodtan ellegyek szemcsi nélkül is - ez eleinte nehéz volt a melóban, mert egész nap olvasnom kell, meg írnom, meg programoznom - de megcsináltam. Ugyanúgy, mint fülhallgató nélkül. Nem mondom, hogy tökéletes a látásom, de mindent amit kell el tudok olvasni, és mindent amit kell, meg tudok csinálni szemcsi nélkül is.

Előzmény: Normandie (563)
Normandie Creative Commons License 2012.03.14 0 0 563

Ezeket a "sors ellen nem harcolni kell, hanem elfogadni", illetve "sose add fel" kérdéseket én (ma már) úgy

értelmezem, hogy azok ellen az élet hozta változások, helyzetek ellen nem érdemes harcolni, amik már elindultak.

Ezek általában úgy néznek ki, mintha sorszerűen kívülről indulnának és rá akarnának kényszeríteni valamire amit

nagyon nem akarunk, de én abban hiszek, hogy minden  önmagunkból fakad. Ezért a sokszor húsbavágó külső hatások

(plö egy munkahelyről kirúgás, elhagynak, megcsalnak, betegség stb.) azért keletkeznek, mert megteremtettük

magunknak, akár azzal, hogy nem lépünk, amikor lépni kéne, hogy megalkuszunk, amikor nem kéne, vagy nagyon rossz

a hozzáállásunk az élethez.

Mióta így gondolkodom, azóta igyekszem elébemenni az ilyen változásoknak és magam indítom el inkább, pedig úgy,

mint más én is jobban szeretem a biztonságot, de tudom, hogy nem érdemes fenntartani mindenáron egy helyzetet,

mert abba az ember belemerevedik, sokszor bele  is kövül még a lelke is. Vagy ha nem veszem észre, hogy kéne

változtatni és mégis lök az Élet valamerre, akkor meg azt próbálom tudatosítani magamban, hogy jobb a hullámokon

lovagolni, mint ellenállni, mert egy idő után úgyis elsodornak.

Most is kicsit olyan helyzetben vagyok, hogy lovagolok, vagy inkább a Holle anyó meséjéhez hasonlítom, amikor a

lányt mindig megállította valami, plö a megsült cipók a kemencében, szóval az ember végezze el az útjába eső

dolgokat, mert nem tudhatja mi viszi közelebb a céljához.
A "sose add fel" pedig nálam úgy használatos, hogy nem engedem magam eltántorítani az első adandó akadálynál, régen sokszor feladtam, de ma már nem. Viszont ehhez az is hozzátartozik, hogy az ember ismerje némiképp önmagát és olyasmibe kezdjen, ami megvalósítható. Tehát plö nem határozom el, hogy világhírű operaénekesnő leszek, mert nincs hozzá hangom és Dél-Afrikai gyémántbánya tulajdonosságra se, mert se pénzem hozzá, se annyira jó nő vagyok, hogy elszédítsek egy tulajt, se nem születtem oda, hogy indulhatnék egy ilyen örökségért. :)))))


Te plö a halláskárosodásodat szerintem maximálisan kiaknázod, annyira, hogy ennek gyümölcséből még másoknak is jut. Kesereghetnél is egy életen át, hogy miről maradsz le miatta, de nem teszed, ez is a sors elfogadása.

Egyébként nem tudom mennyi TV-t nézel, volt egy sorozat egy FBI-s csajsziról, aki a szerepében is, de mint olvastam az életben is teljesen süket. Megtanult tökéletesen szájról olvasni, de nem is ez a lényeg, hanem a csendre akarok kilyukadni amiről írsz. Akkörül a színésznő körül, az auráján vagynem is tudom hogyan, de annyira lehet érezni a csendet, hogy fantasztikus, szinte tapintható. Azért is olvastam utána, mert kíváncsi voltam, hogy tudja ennyire eljátszani azt a szerepet és mint kiderült, azért, mert tényleg nem hall.

A fülzúgás engem se kímél, kb. egy-másfél éve van, hol erősebb, hol nem hallom. Most plö van, egy elég magas hang, nem szeretem, viszont a fülemnek semmi baja, megvizsgáltattam.
sajnos a szemem is romlik, 3 szemüvegem van: egy átmenetes a monitorhoz és olvasó, de csináltattam egy olvasót is, mert az átmenetessel képtelenség plö nekiállni egy könyvnek. És sajnos az utóbbi időben észrevettem, hogy vezetés közben nem látok rendesen, főleg a bal szememmel, ezért lett a 3. szemüvegem. :( A szemizmokkal lehet valami, érzem, hogy merev a bal szemem és még cilinderes is, főleg az okozza a bajt.

ghepard Creative Commons License 2012.03.14 0 0 562

Ja, még elfelejtettem. Mivel 50 éves vagy, meg akartam kérdezni, hogy  nem veszel e észre valami változást a szemeidnél. Jól látsz még mindig, nem változik? Mert hogy kb 45 éves kortól kezd növekedni a szemlencse és így egyre rosszabb közelre élesen látni........

Előzmény: Normandie (560)
ghepard Creative Commons License 2012.03.14 0 0 561

Hát mindenki kap valamit a génekkel kódolva, de ezen lehet változtatni az idő folyamán. Én 1979-ben változtattam egy nagyot a hozzáállásomon. Addig sok minden idegesített, bántott az emberekben stb. Azóta nem várok semmit az emberektől és így nem is csalódtam bennük azóta. Így csak pozitívan lephetnek meg, de azt se igen, mert azt is meglátom és az se lep meg már annyira.....

 

Hát igen, vannak dolgok, amik nem (csak) rajtunk múlnak....... Egy nagy fej mondta, hogy a sors ellen nem harcolni kell, hanem elfogadni. Egy másik nagy fej meg aszongya, hogy sose add fel.  Tehát valahogy úgy a kettőből, hogy élj megbékélve, de sose add fel......

 

Igen, valóban többet vagyok belül az átlagembernél és mostanában jobban odafigyelek, hogy mi zajlik bennem - hogy tudjak korrigálni..... De már az év elejétől hallgatok magamnak szinte mindennap (gyakran több órán át is). Eddig minden rendben van. Nincs még se fülzúgásom, se fülgyulladásom, se füldugulásom, se fejfájásom  emiatt. Pedig ennyi idő alatt ez már régebben többször is kinyírt volna. Gondolom azért, mert most becsületesen elosztom a hallgatás alatt a fentet és a lentet - így nem tud lerakódni egy egyirányban az erős hangoktól kirezgett cucc és nem dugít el utakat - mint tette ezt sokszor régebben....

 

A zaj valóban sokat kivesz az emberből. Ezért mondjuk iszonyat rossz a fülzúgás (nekem is volt négyszer is). Én gyakorlatilag csendet érzek az idő úgy kb 90-95%-ában.......

Előzmény: Normandie (560)
Normandie Creative Commons License 2012.03.13 0 0 560

Szerencsés lehet az alaptermészeted is, mert szerintem azon is múlik, hogy ki mennyire veszi fel a dolgokat és persze rengeteget kell az embernek munkálkodnia önmagán. Ahhoz azonban addig is el kell jutni, hogy van valami amin munkálódni kell és a hogyant is ki kell találni. A legtöbben a "van valami"-ig se jutnak el. :)

 

Az időbeosztás sajnos nemcsak rajtam múlik, sokat elvisz a munkahely, de ezen már nem eszem magam, ez van. Sok napot és hónapot megkeserítettem az ez ellen való ágálással, de élni meg kell valamiből, ezért elhatároztam, hogy belesimulok a saját mindennapjaimba és azóta jobban is érzem magam.

 

Azt gondolom - de javíts ki ha tévednék - hogy te a halláskárosodásod miatt, talán többet vagy belül, nem vonja el a külvilág zaja annyira se a figyelmedet, se az energiádat, így intenzívebben tudsz ezekkel a dolgokkal foglalkozni és figyelni is rájuk, meg arra, hogy mit érzel. Mert a zaj sokat kivesz ám az emberből és elvonja a figyelmet is.

Előzmény: ghepard (559)
ghepard Creative Commons License 2012.03.06 0 0 559

Hát délután kettőtől szabad vagyok, de már reggel 4.15-kor talpon vagyok. De a melómat is szeretem, annak ellenére, hogy majdnem tönkretette a szemeimet. De nem a meló tehet arról, hanem én, mert rosszul használtam őket. Most már nagyon jó megint, tudom már nagyjából mit kell csinálnom - és már több mint 3 éve szemüveg se kell. Én is ülőfoglalkozású vagyok, mégpedig a monitor mögött - többé kevésbé progizok meg irogatok, olvasgatok magamnak majd egész munkanap.

 

Igaz, nekem nem kell az élelemmel se törődnöm. Van egy feleségem, aki már 13 éve otthon van és ebből a szempontból mindent megcsinál. Bevásárol (amit utálok csinálni), megfőz (ezt nem is csinálnám ha magam volnék azt hiszem) - tehát, mint a fiam szokja mondani, szinte úgy élek mint a király. De úgy általában semmivel se törődöm. Nem szaggatom magam, mi volt, nem szaggatom magam mi lesz - a jelennek élek. Minden perc örömmel tölt el, ha érzem, hogy jól érzem magam a bőrömben. Mert mindig pont most kell jól érezni magamat és nem majd 5-10 év múlva, meg ilyenek. Azon azonbam szoktam gondolkodni, hogy mi az a minimum amit meg kell tennem, hogy jól érezzem magam. Ha megvan, akkor megint az jár a fejembem, hogy nem lehetne e még kevesebb energiával......

 

Hát mondjuk az a 4 kiló nem túl vészes. De mondjuk 50 kilós embernél az már majdnem 10%. Egy 100 kilósnál csak mondjuk majdnem 5%. Lehet nem csak az étkezésedet lehet megreformálni egy kicsit, de több dolgon is lehet változtatni. Azok éppúgy változásokat fognak generálni benned. Csak azt kell lefigyelni, hogy ez vagy ez a változás jó irányba változtat rajtad és akkor aszerint léphetsz tovább.

 

Hát 2003-2007-ben rengeteget hangoskodtam. Nagyon sok dologra megtanított. A légzést nagyon megreformálja. Olyan dolgokat simám meg tudtam csinálni, hogy egyetlen belégzés egy perc alatt (persze kilégzés is benne van) és így el lenni akár 1 órán át is, minden nehézség nélkül. Pár helyen olvasható, hogy aki uralja a légzést, uralja a testét is. Hát lehet van benne valami. Most már nem csinálok annyi hibát, mint a kisérleti években. Ezt nagyon szépen mutatja a torok is. Úgy néz ki, hogy lehúzom az ötödik évet is torokgyulladás nélkül, hisz már itt a tavasz (azelőtt minden évben volt, néha kétszer is). Szinte már azt sem tudom, hogy mit csinálok az ügyben, de úgy néz ki, hogy jól csinálom..... :))

 

Az idő mindenkinél egyformán telik és pontosan egyforma adag áll mindenki rendelkezésére. Az nem rajtam múlik, hogy Te hogyan osztod be magadnak azt a 24 órát........

 

Előzmény: Normandie (558)
Normandie Creative Commons License 2012.03.05 0 0 558

Így más. Szabad  fél napod és sokat mozogsz. Én szinte az egész napomat a munkahelyen töltöm, plö most értem haza 20 perce és ez "korán"-nak számít.

Arra, hogy készítgessek ételeket egyszerűen nincs időm, csak a legegyszerűbb salikat szoktam előkészíteni másnap délutánra.

Ki fogom próbálgatni a hangokat, jó lenne étvágycsökkentőnek felfedezni valamelyiket. Tulajdonképpen a napi étkezésem nekem eddig jól bevált. Miután ülőmunkát végzek, a bőséges reggeli nagyon hizlalna és nekem tényleg nem tesz jót, ez többszörös tapasztalat. Már csak a vacsival van gondom, lehet, hogy elég lenne a gyümölcs is és mást már nem kéne enni, vagy néha egy fehérjeturmixot inni. Ámbár nem vészes az a 4 kiló, ha fennmarad sincs semmi baj. :))))

Én 50 éves vagyok, de onnan tudom, hogy letagadhatok kb. egy tízest, hogy mindenki hanyattvágja magát és nem hiszi, amikor elmondom. De az tény, hogy érzem, hogy már könnyebben feljönnek a kilók és nehezebben mennek le, ezért is jógázom és próbálom megreformálni az étkezésemet.

 

Egyébként olvasgatom az írásodat a hangokról és felfedeztem benne, hogy ezzel együtt a légzést és szabályoztad, szóval Te egy saját "találmányú" jóginak is mondható vagy. :) A légzéssel még nem foglalkoztam mélyebben, bár az ászanák közben nagyon oda kell ráfigyelni, de a hangok hatásával is biztos összefügg. Ez a rész még hátra van, meg sok minden, csak az a fránya idő ne lenne olyan kevés.

Előzmény: ghepard (555)
ghepard Creative Commons License 2012.03.05 0 0 557

Hát igen, szerintem is nem árt ha egy kicsit feszegetem a határaimat. Valamire csak jó, ha tudom kb, hogy mire vagyok képes......

 

Na meg ott van, hogy a táplálék lebontása egy kémiai folyamat, vagy inkább kémiai folyamat sokasága. És az bizonyos időbe telik. Minden anyag másként lesz belbontva, másként bomlik stb. Némelyik még 2 nap is bolyong a szervezetben. Mondjuk, ha telezabálom magam füstölthússal (ami nagyon ritka, 2-3 egy évben), akkor 2-3 napig sincs rendes étvágyam, csak nyers zöldséget, vagy gyümölcsöt kívánok akkor.....

 

Igen, az idős emberek már hogy nem is érzik, hogy szomjasak, vagy éhesek. Na én akkor kivétel leszek remélem. Mert még mindig nagyon jól érzem, szinte percnyi pontosságra, hogy éhes vagyok - mert nap mint nap betartom szokásaimat - és ez ugyanazt a reakciót váltja ki. De ha nem csinálnám ugyanazt, akkor felborulna az egyensúly. Tehát mozgok is rezgek is, kint is vagyok, hangoskodom is - kb ugyanannyi erőt adok ki nap mint nap. Még akkor is ha semmi kedvem hozzá. Mozogni kell, rezegni kell. A rezgés is mozgás és egy helyben is alkalmazható. Az idős emberek ellustulnak. Egyre kevesebbet mozognak és a test is egyre kevesebb anyagcserét mutat - mert nincs is miért, ha nem mozognak. Minél idősebb az ember, lehet annál többet kellene mozognia, rezegnie, hogy  fit maradjon. De a trend pont fordított. Az idősebb egyre kevesebbet mozog, rezeg - amitől egyhamar szinte besül a teste.......

 

 

Előzmény: Semmisem (556)
Semmisem Creative Commons License 2012.03.05 0 0 556

Jól írod. Én van hogy kihagyok egy étkezést, ami azt jelenti akár 5-6 órán át sem eszek és közben talán edzek is egy nagyobbat. NAgyon jól összefoglaltad, a harmónikus ember életvitelébe beletartozik, h kicsit felpiszkálja  a parazsat.

 

A szénhidrát alapú étkezés (ez az étkezési piramis amit kitaláltak) miatt mondják, h sok kicsit kell enni, ugyanis a sok szénhidráttól esik és ugrál a vércukor és ezzele gyütt az inzulin szint. Ha valaki főlegszénhidrátot eszik, és nem enne 5-6 órát, nagyon leesne a vércukra, áhh, veszett egy dolog...

 

Az is befolyásolja kinek mennyi étel kell, hogy mennyi idős. Úgy vettem észre a nagymamám már alig eszik iszik, mert az anyagcseréje biztosan le van lassulva. Ezért is nem kivánja. Inni is alig iszik. Azt mondják idős korra a test viztartalma is valami 10-20%ot csökken a teljeshez képest.Sok mindent fejben kell tartani ha kijelentünk valamit.

Előzmény: ghepard (554)
ghepard Creative Commons License 2012.03.05 0 0 555

Hát munkaidőben sehogy, mert 14.10-ig dolgozom. Délután 4 óra előtt érek haza, akkor eszem, iszom egy kicsit és slucc, egy kis duma a feleségemmel, majd egy kis TV és már alszom is. Igaz tavasztól késő őszig ott a rengeteg meló a kertben és akörül. Akkor a "vacsora" után ki a kertbe legtöbbször és ott melózgatok magamnak, néha este 8-ig is (vagy néha még tovább). Közben iszok még aztán vizet, vagy bekapok valamit a kertből.....

 

Igen a gyümölcs is jó és a zöldség lehet még jobb. Ezeket fogyasztom szinte víz helyett, főleg saját termés - így tudom, hogy nincs benne műtrágya és permetszer se.......

 

Szerintem minden hang jó lesz, energiát adhat és akkor nem is leszel olyan éhes se és szomjas se - és akkor ledobhatsz pár kilót, hogy észre se veszed.......

Előzmény: Normandie (551)
ghepard Creative Commons License 2012.03.05 0 0 554

Én is már ovastam ilyen meg olyan tanácsokat, hogy mikor, mennyit, mit  stb kellene enni, inni. Azt gondolom, hogyha az ember gyakran eszik kevesebbet, akkor kb azt éri el, hogy a teste nem fog tudni tervezgetni - eltenni a tartalékot és aztán azt használni is. A táplálékot energia miatt szedünk. De gondolom energiát nyerhetünk a rezgésekkel is. Ezért nekem mostanában elég kevesebb enni és innivaló is ugyanakkora, vagy mint látható, még nagyobb teljesítményre is.

 

Elhiszem, hogy bevált ha gyakrabban eszel, iszol kevesebbet. Majd mindenkinek bevállna, de a test valamit elfelejtene és mondjuk én azt nem akarom elérni......... Én már majdnem úgy állok a táplálékfelvételhez, hogy az megerőltető - tehát igyekszem minél kevesebbet megerőltetni ezzel magam...... Persze, mindenki azt tesz, amit jónak lát.........

Előzmény: Normandie (550)
Normandie Creative Commons License 2012.03.02 0 0 553

Rosszul esett, hogy amit én hosszú idő alatt kialakítottam és eredményként tekintek rá, azt lekáoszoztad.

De végül is semmi baj nincs, főleg ha nem volt szándékos.

Előzmény: Semmisem (552)
Semmisem Creative Commons License 2012.03.02 0 0 552

Rendben, elnézésedet kérem ha megbántottalak. Nem ált szándékomban minősíteni. Minden jót.

Előzmény: Normandie (550)
Normandie Creative Commons License 2012.03.02 0 0 551

Ezt a 4 után már nem eszem dolgot nem is próbálom, úgyse tudnám betartani. Hogy oldod meg ezt munkaidőben? Én sokszor még 6-kor is benn vagyok a munkahelyen és bizony éhes vagyok, amikor hazajövök.

De majd megoldom, még mindig leadtam, amit le akartam adni és hátha találok valami hangot is, ami kicsit csökkenti az étvágyat.  Majd próbálkozom. :) Akkor lehet, hogy elég lesz a gyümölcs is vacsira. Én a gyümölcsöket érzem a legtisztábbnak a táplálkozás szempontjából, ha gyümölcsöt eszem, akkor belül is tisztának érzem magam.

Előzmény: ghepard (549)
Normandie Creative Commons License 2012.03.02 0 0 550

Ami neked káosz, az nekem rend, ami épp kialakulóban van.

 

Ám azt csendben megjegyzem, hogy nem minősítést kértem, mert akkor én is mondhatnám, hogy a "Reggelizz úgy, mint egy király... stb. tartalmú tanácsod már nagyon elavult.

A táplálkozási szakértők mér elég régóta a naponta többször kicsi adagokat javasolják és ez nekem plö be is vált.

Előzmény: Semmisem (548)
ghepard Creative Commons License 2012.03.02 0 0 549

Hát igen, bemagyarázhatsz magadnak ezt is azt is, de a természet is végzi a maga dolgát. Mondjuk éjjel sötét van és hidegebb, nappal világos és melegebb, a mágneses erőtér is napközben bizonyos nagyságok között ingadozik. Tehát ebből a szempontból se mindegy mit, mikor, hogyan, mennyit......

 

Az hogy valamit el szeretnél érni, mert azzal ami van, nem vagy megelégedve - ahhoz ugyebár valamit változtatni kell(lene) - mert ahogy csinálod, ez az eredmény van. Mondjuk én többet eszem reggelire, mint ebédre és vacsorára már alig valamit. A vacsorám 16 órakor van, aztán már csak reggel 7.15 körül eszem, mikor már 2km van a lábaimban és több mint két órát csinálok ezt azt. Ha hidegebbek vannak (ősz, tél), gyakorlatilag nem is iszom, elég a zöldségben és a gyümölcsben található lé (persze foci után lemegy majd 2 liter víz is). Tehát a reggeli előtt már tiszta üres vagyok, ezért a testem várja a falatokat, kevés benne a tartalék, lerakódás stb. Ezért lemegy. Arra is vigyázok, hogy már éjfél előtt ki legyek aludva, de legkésőbb hajnali 2-kor már tök elég az alvás.

 

Az édesség maga nem volna baj (én is megeszek ezt azt), ha rendesen el is égeti az ember. Például nálam foci után megy le az édesség mint a víz (csoki, alma, kekszek, sütemény - ami van), persze nem valami sok.......

 

Előzmény: Normandie (547)
Semmisem Creative Commons License 2012.03.01 0 0 548

NEm fogok hazudni. Ez teljes káosz. NEkem a tanácsom a lenti sorokban van erre vontakozólag. Többet nem tudok. Elég annyit tudni, h minden annak az eredménye amit tezsünk vagy nem teszünk... Innen már csak őszinte belátás kérdése hogy tudjuk milyen jogos jussunk lesz.

Előzmény: Normandie (547)
Normandie Creative Commons License 2012.03.01 0 0 547

A reggeli nagyevés nekem nem megy. Próbáltam már párszor életemben, de a tapasztalatom az volt, hogy utána még éhesebb voltam egész nap, az emésztésem viszont leállt és borzalmasan éreztem magam.

 

Manapság a napközbeni étkezésem már beállt, fokozatosan alakítottam ki.

Elhagytam a reggeli éhgyomorra főzött kávét, helyette kapuccsínó, erről nem mondok le.

Aztán 9 körül egy joghurt.

Délben ebéd, nem szoktam nehezeket enni és sokat sem, mert általában sem tudok egyszerre sokat enni.

Mostanában vezettem be, hogy 4 körül eszem valami zöldséget, nyersen vagy pároltan valami könnyű kulimásszal, szóval salátát, de csak kicsit. Ez segít, hogy ne farkaséhesen érjek haza a munkából, mert akkor felfalnék egy farkast is.

Hazaérek két szem gyümölcs.

Most már csak a vacsit kell megreformálnom, az édesség a bűnös, az ellen kéne valami jó hang. Bár az autogén tréning nagyon hat, azzal az ember bármit "kimagyaráz" magából, vagy épp "bemagyaráz" magának, kinek kire van épp szüksége.

 

Előzmény: Semmisem (541)
ghepard Creative Commons License 2012.03.01 0 0 546

Hát az első napokban furcsa volt és vissza is akartam tenni a vánkust. De aztán mondom, majd megszokom és semmi rossz érzés nem lesz. Az igazsághoz tartozik, hogy vánkus nincs, de helyette van olyan kicsi, vékony, nagyon puha szivacs. Az olyan puha, hogy ha ráteszem a fejem akkor szinte egyvonalban van az alappal. Éjfél után még azt is kiszedem a fejem alól.... Azt már észrevettem, hogy jót tesz a szemeknek is és a toroknak is, lehet az agynak is jobb, hisz így több vér megy oda (meg úgy az egész fej)..........

 

A szemeknél most a színek rezgéseit a retinán próbálom kibogozni a nagyobb kontraszt elérése érdekében. Már az is megfordult a fejemben, hogy lehet egyszer szabad szemmel fogom látni a Jupiter holdjait. De az még eltart egy kis ideig, már ha egyáltalán fog menni...........

Előzmény: Semmisem (545)
Semmisem Creative Commons License 2012.03.01 0 0 545

tényleg a híd, na kipróbálom azt is.

 

Alvással küzdök még, érdekes, h kivánkozik valami a fejem alá, na ma este kipróbálom párna nélkül.

Előzmény: ghepard (544)
ghepard Creative Commons License 2012.03.01 0 0 544

A kézenállás mellett (olyan 20-25 munkanaponta) én még nap közben párszor egy lábon állva hajlok le (a másik láb meg a levegőben magasan). A hétvégén meg a túra közben egy hídon szokok lelógni a korlátról - ha leesek, hát vizes leszek (de eddig még nem estem le). A TV-nél meg mostmár szinte minden nap hallgatok is és akkor fele fele arányban lefelé  vagyok. Na és éjjel vánkus nélkül alszom. Mostanáig ennyit sikerült magamba táplálnom, hogy a gravitáció hatását kihasználjam.

 

Igen, lábszáron meg kézenállva az egy kicsit más. Lehet még úgy is, hogy mintha hídba lógna az ember. A híd korlátján ezt is csinálgatom itt ott..........

Előzmény: Semmisem (543)
Semmisem Creative Commons License 2012.03.01 0 0 543

mostanában kísérletezek a lógással. Eleinte azzal az anti gravitációs csizmás megoldással akartam, fel is kötöttemmagam a sicipőmnél fogva :D de nem sült el jol a dolog. Édesapámnak kellett leszednie. Aztán arra jutottam h legyen benne némi erőfeszítés és több szabadságfok... most ugy szoktam lógni mondjuk 1-2 percet, hogy átvetem a lábszáram egy falra feltett rúdon. szóval térdhajlatnál "fogom" a csövet, igazábol a vádlit nyimja a sulyom, de kibirható. szuperül megnyujtja a csípő kis izmait, és a gerincet. kezeim is tudnak igy logni lefelé.

 

Azt akartam ezzel mondani h tapasztalatom szerint valahogy teljesen más ez mint a kézen állás, holott mindkettő lefelé van. na itt tartok most.

Előzmény: ghepard (542)
ghepard Creative Commons License 2012.03.01 0 0 542

Semmisem már szépen válaszolt. Nincs mit nagyon hozzáfűznöm. Talán én is hangsúlyozom, hogy este kevesebbet egyél. Van 4 kiló felesleged úgy ahogy élsz. Ha meg szeretnél tőle szabadulni, akkor vagy kevesebbet egyél, vagy több nyers zödséget és gyümölcsöt, vagy még többet mozogj. Magától nem fog elmenni. Hogy milyen hang erre a legjobb? Mondjuk az oooooo rezeg talán a legjobban a gyomor táján. De mindegyik hang rezeg és így segít, erőt is ad és nem kell akkor annyit enned - és nem leszel gyengébb, mert kirezegnek belőled a lerakódott mondjuk abban a 4 kilóban raktározott anyagok........

Előzmény: Normandie (539)
Semmisem Creative Commons License 2012.02.29 0 0 541

egyél többet reggel, lassan told el a hangsúlyt. Egyél reggel soakt, nap közepén közepesen, vacsorára kicsit/shogy.

 

NEm hiszem h van speciális hang. egyszerűen, ha hoszsan lélegzel ki, kényszeríted a tested, h jobban hazsnálja ki a belélegzett elvegőt, ez kezdetben jelenthet emelkedett pulzust, ami a sziv és érrendszer munkáját növeli... ha így vesszük szinte midnegy mit énekesz, csak hosszan lélegezz ki, és normálul be. H másmiatt nem mindegy mit énekelsz, az más lapra tartozik.

 

összegzés: éhes vagy este, mert nem eszel nappal, csodák nincsneek. este enni viszont főleg a raktárba megy, és a testnek sme tezs jót, éheztetni amikor dolgozik, és "tuletetni" amikor pihen...

Előzmény: Normandie (539)
Normandie Creative Commons License 2012.02.29 0 0 540

Feltétlen hallgasd meg. Én egészen rászoktam, most is szól. Egészen elképesztő hatása van.

Előzmény: Semmisem (537)
Normandie Creative Commons License 2012.02.29 0 0 539

Milyen hangot kell ahhoz kiadni, hogy ne legyél éhes? Van vagy 4 fölös kilóm, milyen tök jó lenne lehangoskodni magamról. :)

Főleg az esti evést nehezen állom meg, viszont és itthon már nyugodtan zümmöghetek vacsora helyett.

Ugyanezt a munkában nem tudnám megtenni, de ott nem is vagyok olyan falánk mint itthon.

Előzmény: ghepard (538)
ghepard Creative Commons License 2012.02.29 0 0 538

Hát mondjuk én sem tudom, mert jómagam nem hallottam ilyesmit (már úgy a természetben) és nálam sokkal kisebb is az esély, hogy halljak ilyen hangokat.

 

Hát az is jó ha hallgatod, de még jobb ha magad adod is ki a hangokat, mert akkor a légzés is más lesz, ami még hatásosabb. Mostanában én már keveset zengek magamnak, de 2003-2007 között nagyon sokat. Volt olyan kisérletem is, ahol egyhúzomban 6 órán át minden kilégzésnél hosszú hangot adtam ki. Egy gyalogtúrán. Olyan erőben voltam a 6 órás gyaloglás után, hogy éhes és szomjas se voltam nagyon (a túrán semmit se ettem és semmit se ittam). Mondtam is a feleségemnek, hogy nyugodtam mehetnék még egyszer, de nem engedett, mert már sötét volt.....

 

Aztán ugyanazt megcsináltam, de hang nélkül - akkor sokkal szomjasabb, fáradtabb és nagyon éhes voltam........

Előzmény: Normandie (536)
Semmisem Creative Commons License 2012.02.28 0 0 537

NEm nekem irtad, de köszönöm a tippet, meg fogom keresni, és meghallgatom.

Előzmény: Normandie (536)
Normandie Creative Commons License 2012.02.28 0 0 536

Nem tudom. Ezek a hangok mindenünnen szóltak. Jó lenne még megtapasztalni, ezután biztos, hogy jobban figyelek majd.

 

 

Más. Elég rozoga állapotban voltam az utóbbi pár hétben idegileg és ezen még a jóga se segített. Most (még) ugyan nemcsak a saját hangommal, hanem elsősorban az OM hallgatásával segítettem magamon, de maga a HANG tényleg csodát művel. Napokig zengett az OM itthon is, itthon én is zengtem, de szólt a fülimben is munkábamenet, sőt benn is azt hallgattam.

Ez egy 1 óta 11 perces OM. Jonathan Goldman: Ultimate OM a címe, hát azt kell mondjam csodálatos élmény volt. Átrezgette mindenemet, de még a környezetemet is.

Előzmény: ghepard (535)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!