Keresés

Részletes keresés

síküveg Creative Commons License 2017.12.15 0 0 4326

Sziasztok! El sem hiszem ,hogy sikerült abbahagynom a rivotrilt. Januárban hagytuk el . Kórházban ..........Amikor rosszul vagyok , eszembe jut s valahol megerősít . Elég nehéz az élet ,mindig van min agyalni .Skizofrén vagyok . 

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.13 0 0 4325

Teljesen igazad van, ha ez neked így működik. Én refluxxal nem aludtam kb. 4 hétig csak 1-2 órahosszát, jó pár éjszaka pedig semmit, úgyhogy a végén már remegtem a fáradtságtól, és nagyon fájt a gyomrom, teljesen berobbant, bár ebben más is közre játszott. Muszáj volt már aludnom.

Előzmény: Törölt nick (4324)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.13 0 0 4324

Én se aludtam csak pár órát vasárnap óta, végül ma már bevettem az anyagot.

Inkább tűrök neki pár napot, félálomba egész nap mint a zombi, de nem akarom napi szinten szedni.

Előzmény: Törölt nick (4317)
gombóc63 Creative Commons License 2017.12.13 0 0 4323

Bár tényleg mindenki másképp reagál, de a rémtörténetek hosszú évek szedésének eredményei. 3 hét szedés után egyszerűen nem hiszem el, hogy problémád lehetne. Ha téged megnyugtat tedd azt, amit az orvos javasolt, ha minél előbb szabadulni akarsz tőle próbáld ki amit mi tanácsoltunk.

Előzmény: Törölt nick (4321)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.13 0 0 4322

Nem szabad rémtörténeteket olvasgatni!!!

 

Az alprazolam elhagyásnál aranyszabály, hogy azt lassan, fokozatosan kell megtenni. Ennyi a lényeg. Ha ezt betartod, akkor nem lesz baj. Ugyanakkor mindenki máshogy reagál, tehát neked kell majd érezned, hogy pontosan hogyan tudod elhagyni. Amit leírtunk, az csak irányelv. Ha úgy érzed, hogy nem vagy jól, akkor érdemes lassítani (negyedelni, és/vagy a felezett/negyedelt adagot tovább szedni pár napig, és utána megpróbálni elhagyni).

 

3 hét után aligha lesz gond, viszont az esti adaggal talán igen, mivel eleve alvásra szeded. Erre ki kell találni valamit.

Előzmény: Törölt nick (4320)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.13 0 0 4321

Köszönöm! Remélem, hogy hasonló tapasztalataim lesznek. A 2 hét alatti elhagyás az nem gyors? A dr. nő azt mondta, hogy ne menjek addig, amíg nem találkozunk ( január 10-re kaptam időpontot hozzá) 3 X 0,25 mg alá...De közben meg persze jobb ettől minél előbb szabadulni, csak hát még azt sem tudom, hogy a szervezetem, különösen a refluxom hogyan fog reagálni az elő felezésre....

Előzmény: gombóc63 (4319)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.13 0 0 4320

Köszönöm! Azért parázok, mert az altató elhagyása is eléggé nekiugrott a refluxomnak. Igaz, hogy 1 hét alatt hagytam el a Sanvalt, és ma már elfogadhatóan aludtam este a sanval nélkül is. De a xanax szerintem sokkal durvább szer mint a sanval... Nagyon sok rosszat olvastam róla.....

Előzmény: Törölt nick (4318)
gombóc63 Creative Commons License 2017.12.13 0 0 4319

3 hét az semmi, lassan hagyd el, nem lesz elvonási tüneted. Először felezd le a délit és az estit, majd hagyd el a délit, aztán a reggelit. Adj időt ennek, kb. 2 hét alatt ha elhagyod az egészet  minden rendben lesz. A Frontint 2-3 hónapig szedtem,  többször is, a legnagyobb adag 1mg volt, minden nehézség nélkül túljutottam rajta.

Előzmény: Törölt nick (4317)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.13 0 0 4318

Teljesen egyénfüggő. 3 hét után lehet, hogy nálad semmi nem lesz. A délit felezd először, aztán a reggelit, majd az estit.

 

Felesleges ezen parázni. Ha mégis lesznek elvonási tünetek, akkor lassabban kell csökkenteni.

Előzmény: Törölt nick (4317)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.13 0 0 4317

Kb 3 hete szedek fontint, mert már semmit nem aludtam. Szedtem Sanval nevű altatót is, azt sikerült abba hagyni múlthéten, és már elfogadhatóan alszok megint. Az orvos azt mondta, 1 hét múlva kezdhetem csökkenteni a frontint is. Jelenleg 1,75 mg-ot szedek (reggel 0,25/ délben 0,5/ este 1mg) A délit szeretném először lefelezni. Szerintetek az elvonási tünetek hány óra vagy nap múlva kezdődnek és hány napig tartanak? Az elhagyás után hány nappal a legrosszabb? Van valakinek tapasztalta?

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.07 0 2 4316

Vissza kell menni a pszichiáterhez, és ugyanezt elmondani neki. A normális kommunikáció az alapja az egésznek, te elmondod, hogy ez neked kevés, ő meg elmondja, hogy miért ennyit irt fel. Nincs ezzel semmi gond, előfordul, nem fogja leharapni a fejed.

 

Ha most szerzel egy dobozzal, az csak ideig-óráig "megoldás", mi lesz utána??? Csakis az orvos tud neked segiteni, és fog is, ha úgy állsz hozzá.

Előzmény: Marsi Viktória (4315)
DAttis Creative Commons License 2017.11.02 0 0 4314

http://index.hu/tudomany/2017/10/28/pszichoterapia_hozzaferes_allami_egeszsegugy/

Cikk végén említve a fenti gyógyszerek, a többiről meg ennyit, ki a franc tud   8-10 ezer Ft-os órákat megfizetni az átlag magyar...

dobosbal Creative Commons License 2017.10.28 0 0 4313

Szia Ezelvoltam! Ja, én vagyok. Frontint hagytam el hirtelen. 1 éve tiszta vagyok, ezalatt 3 db 0.5-ös mentőtablettát vettem be összesen, de mást nem. Még mindig van szorongás, deperszonalizáció, némi depresszió. Hidegfront előtt pedig úgy szédülök, mint egy atom. Ja, meg ha hirtelen mozdítom a fejemet. Te hogy vagy? Látsz azért némi javulást? Ha van kedved írhatsz az email címemre is, szívesen beszélgetnék Veled kicsit.

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.10.27 0 0 4312

Szia! Akkor ezek szerint nem vagy vmi jól...:-( Te vagy ugye, aki híirtelen hagyta el a x-ot? ( ahogy én is )

Előzmény: dobosbal (4311)
dobosbal Creative Commons License 2017.10.27 0 0 4311

Köszi! Nem a fogászattól félek, hanem, hogy rosszul leszek, mivel már otthon is rosszul vagyok.

Az meg még szép, hogy kérek érzéstelenítést!:)

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.27 0 0 4310

Igen ezt szakorvostól kellene megkérdezni , teljesen egyén függő lehet. 

A fogászattól nem kell félni, kérhetsz fájdalomcsillapító injekciót, engem olyan faszául bekábított:))

 

Előzmény: dobosbal (4309)
dobosbal Creative Commons License 2017.10.26 0 0 4309

Sziasztok! Letettem a nyugtatókat egy ideje, de még vannak elvonási tüneteim, főleg szorongás, és deperszonalizáció. Viszont hamarosan fogászatra kell mennem többször is, amitől rettegek. Tudja e valaki, hogy ha a kezelések előtt beveszek 1-2 frontint, az csinálni fog e valami bajt? Visszahozza e a függőséget, és az összes elvonási tünetet? Kérem, csak az írjon, aki tudja! 

Vagy ha tudtok olyan orvost, aki ért hozzá, kérlek írjátok meg az elérhetőségét ide, vagy privátba! Nagyon köszönöm!

kovari.balazs1975@gmail.com

István László Creative Commons License 2017.10.18 0 0 4308

Sziasztok! Nincs valakinek néhány szem Frontinja " kölcsön" 😁😁😁? Elszámoltam magam, és csak jövő héten lesz receptem ( tudom, hülye voltam) . Ha valaki ki tud segíteni, azt megköszönöm. Budapest- személyes átvétel, hogy lássátok, jó kezekbe kerül. Scippa + Frontin kombót szedek a pánikbetegségemre, és lassan " bepánikolok" 😁😁😁, mert csak jövő héten tudom felíratni. Előre is köszönöm: istvanlaszlo1975@gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.17 0 0 4307

Igen, ez biztosan butaság, főleg az ő esetében, aki piával megtámogatott nagy adagokról lejött stabilan napi 0.5-re.

 

Ashton útmutatásait kell követni, 2-3 hetente 10%-os csökkentés.

 

 

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4306)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.10.17 0 0 4306

Hmmmm. Lehetetlen leszokni ennyi idő után? Ezt melyik zseni mondta?

Előzmény: Törölt nick (4305)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.16 0 0 4305

Olyan nyug mar orvoshoz fordulni /ha nem muszaj/,ugyis azt mondjak megint,h a rivotrilrol keptelenseg leszokni ennyi ido utan,igy minden bajomat arra fogjak.

Igazabol napi 2-szer /reggel,kora du./0.5mg-mmal ereztem a legjobban magam,de a felevel is elvagyok.,nelkule szedelges,rossz gondolatok,nulla koncentralas es memoria.,pl sokszor van h beszelnek hozzam es csak bologatok/mosolygog/helyeslekvde keptelen vagyok megerteni a mondandot😁,rivoval megy-))

Előzmény: Törölt nick (4303)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.16 0 0 4304

😁koszonom

Előzmény: Csincka (4302)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.16 0 0 4303

Értem. Hát ez annyira kevés, hogy még a legjobb, ha szeded. Persze felfogtam, hogy memóriazavar, és ez valóban benzó mellékhatás is (lehet), de aligha hiszem, hogy ennyitől ez tovább romlana. A jó kérdés, hogy ha teljesen elhagynád, akkor javulna-e?

 

A memóriazavar egyébként lehet sokminden mástól is. Kor, vagy pl. egy még meglevő szorongásos nyavalya stb. És az is lehet, hogy te pörgöd túl a dolgot, a hozzászólásaidból azért nem úgy tűnik, hogy komoly gond lenne ilyen téren. Valahogyan ezeket meg kellene próbálni kizárni.

 

Orvost kérdeztél?

Előzmény: Törölt nick (4301)
Csincka Creative Commons License 2017.10.16 0 0 4302

Off

csak a totalcarból voltál kitiltva, de visszaengedtelek, próbáld újra.

on

Előzmény: Törölt nick (4301)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.16 0 0 4301

Igen,vmiert nem enged belepni a masik nickemmel..

 

Ennel jobban nem csokkenthetem,ugyanis kozel ket eve naponta csak egy pici negyedet veszek reggelente a leggyengebb 0.5-osbol,van mikor csak minden masnap.

heti egyszer biztos,h rosszabbul vagyok,olyankor beveszek egy felet es minden ok.

 Na szoval 2eve!!,hova huzzam tovabb?kinlodjak meg evekig majd csak nem fog menni..?

Előzmény: Törölt nick (4300)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.15 0 0 4300

Értem, meg emlékszem már rád én is.

 

Én megpróbálnám csigalassan csökkenteni, és megnézném, hogy így mi a helyzet.

 

A csökkentés ütemezésénél nem mindegy, hogy egyben veszed be a napi 0.5-öt, vagy két részletben (reggel, este).

Előzmény: Törölt nick (4298)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.10.15 0 0 4299

ChristS= God is? :-)

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4285)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.14 0 0 4298

Nem nem..epp h nelkule jonnek a rossz erzese/gondolatok viszont a memoriamnak es koncentraciomnak biztos a hosszutavo szedese vagott oda,de most nelkule gaz az agyam es emelygek,bizonytalan vagyok,vele meg (napi 0,5mg) elvagyok siman,csak felek,h tovabb romlik a memoriam meg hogy ugy ossz az agyam leepul meg plusz 10-20evig szedve.

Előzmény: Törölt nick (4297)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.14 0 0 4297

Bocs, akkor félreértettelek. Ha úgy érzed, hogy a gyógyszer árt, és rosszul vagy tőle, és attól jönnek a hülye gondolatok, akkor le kell tenni.

 

Az a baj, hogy ezt a kis adagot már nehéz fokozatosan csökkenteni, de azt meg tudod csinálni, hogy minden másnap veszed be 1-2 hétig, aztán minden harmadik nap és így tovább.

 

De szerintem keress fel egy szakembert, sőt ha jól tudom már Magyarországon is van/vannak kifejezetten benzóra szakosodott elvonók.

 

 

Előzmény: Törölt nick (4296)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.14 0 0 4296

Van mit paraznom,hidd el!

tizen evig szedtem a napi 1-2-3mg-ot,sokszor alkohollal majd lealltam a piarol cigirol csavargasrol visszavettem a rivot felere kb, es semmi gondom nem is volt hosszu evekig,pontosan tavajelottig mikor elkezdem szedelegni brutal bizonytalansaggal,kuka rovidtavu memoriaval,nulla koncentracioval,es a legdurvabb kenyszergondolatokkal,pl beszelsz egy asztalnal jo ismerosoddel/csaladtaggal es olyan gondolatok jonnek,hogy mindjart beverek neki okollel v konyokkel ok nelkul ugy hogy nem akarnek soha olyat abszolut!!!,vagy megyek autoval es felek attol,h elforditom a kormanyt akaratlanul..,v kes van a kezemben es hirtelen belevagok vmibe stb..

ezt csak a rivotril szamlajara irhatom,semmi masra.

es mikor mar napok ota nem veszek be negyedet sem hullamokban nagyon nagyon jol tudom erezni magam,viszont legtobbszor padlo szedelges bizonytalansag kenyszergondolatok...

 

Előzmény: Törölt nick (4288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!