Keresés

Részletes keresés

petike23 Creative Commons License 2004.03.09 0 0 35
Az első sorban az USA mögé nem kell kérdőjel.

250e Ft-al nem fog senki komolyan venni.
Kb. ennyibe kerül a szabadalmat megelőző újdonságvizsgálat..

Előzmény: petike23 (34)
petike23 Creative Commons License 2004.03.09 0 0 34
1.) HA valami szabadalmaztatsz, azt ne csak Magyarországon szabadalmaztasd le, mert akkor máshol (USA? Németo., stb.) nyugodtan gyárthatják ! A világszabadalom (vagy legalábbis az USA-Kanada-Europa-Japán szabadalom) viszont nem 250e Ft, hanem 4-5M.

2.) Akinek nincs 250e Ft-ja (vagy nem tud ennyit összeszedni), az hogy készítette el a működő prototípust..?
Mert annak a híján semmit nem ér egy ötlet..

Előzmény: Gorak (23)
Gorak Creative Commons License 2004.03.09 0 0 33
Hunserv az eg aldjon meg ne ronts ram ajtostol!

Had jussak mar szohoz... :)

A leveled olvastam, mindjart valaszolok is.

Aztan: nekem eszem agaban sem volt itt uzletröl beszelni, csak nagyon elcsuszott a beszelgetes valahol. Tovabba ezekrol talan nem kene kioktatni. Kepben vagyok...

Es nem tudom miert mondtad, de en nem hulyeztem le senkit.

Erdekes hogy igy felszitottam itt a kedelyeket. Vagy ez itt az alapallapot? :)

gvass1 Creative Commons License 2004.03.09 0 0 32
"Ha a befekteto szabadalmaztatja az en talalmanyom, es en, csupan az arra a talalmanyra epulo cegbol bizonyos reszesedest kapok akkor vajon megeri-e a befektetonek kifizetni negyedmilliot (250 ezer)?! "

hmm,
es szerinted ki adna ennyi penzt egy lathatoan fizikai keptelensegre, aminek technikai reszleteit a "feltalalo" el sem hajlando arulni?

Ez kivulrol nezve nem tunik egyszeru csalasi ksierletnek?

Előzmény: Gorak (28)
hunserv Creative Commons License 2004.03.09 0 0 31
Gorak!

Mellesleg a minek szerződést emlegetni kérdésedre már meg is adtad a válaszod.
AZÉRT! Hogy senki ne érezze magát KIZSÁKMÁNYOLTNAK!!! Mert előre megegyeznek a felek mindenben....

Kapisch?? :)

Előzmény: Gorak (28)
hunserv Creative Commons License 2004.03.09 0 0 30
Kedves Gorak.

Voltam szíves Nevemet is odaírni az emailbe. Vehetted volna a fáradtságot, hogy mondjuk E-mailben válaszolsz. De ha mindenki fikázza a másikat attól kinek lesz jobb?
Miért ne beszélnék komolyan? Sok a Szmájli???
Netes álneveseket már megbocsáss, de ki vesz komolyan? Ha GVASS1 (bocsánat az emlegetésért) aki azért respektált személy ír valamit, azt mindenki készpénznek veszi?
Ezen el lehetne gondolkodni...
Kérdésim (ha már szereted a fórumon megvitatást)

1. Hogyan fektessek be pénzt abba, amit nem is ismerek, azt sem tudom életképes-e?

2. Jó. Felteszem műxik az elv. Gyártási költségek felbecsülése, használhatóság, megbízható működés, eladhatóság meg minden ilyen szart mégis a kisujjamból szopjam ki?

Ha már befektetek nem brahira adom oda a pénzem. Nem vagyok híve a törvénytelen dolgoknak. ÉRTSD: ha elveszik a "zsé" nem szeretném senkinek a belét kitaposni érte, nekem attól még nem lenne jobb. Szóval biztosíték. Értem?
Különben marad az államilag garantált minimális banki kamat....
Mellesleg mit vártál?
"Hé öcsi, itt van kezdetnek 3 milla, hova utalhatom, szólj ha kész, aztán felezünk a hasznon?"
Hallottál már üzleti részesedésről? Tudod.. bevitt tőke... A szellemi termék is bevitt tőke pölö... kalkulusz maximus... a sokismeretlenes egyenleteket nem szereti senki!
Feltételek: Kizárólagos Gyártási jog, megtérüléstől függő részesedés arány mittudomén, ezer oldal...

De anélkül, hogy hülyére vennénk a másikat... Szerinted Lézerpisztolyt ki ne szeretne?
Azért röhögnek itt a fórumon, mert egyedül TE jelentetted ki, hogy eszed ágában sem áll alátámasztani kijelentéseidet.

De amiről itt irogatunk az teljesen OFF...
BOCS, HA VALAKIT ZAVARNA

Ha mindenkit lehülyézel, mert kételkedve áll az ötleteidhez ne csodálkozz, hogy példának okáért egy középkat. pisztoly árát (250e. mi az manapság?) sem tudod a szabadalmadra áldozni!

Szóval ha még nem bántottalak meg túlzottan /hangvételemmel, komolyságommal, letegezésemmel/ akkor ragadj Emailt és a BusinessManagemet-beli kérdéseket vitassuk meg ott :)

Minden tiszteletem, és eszem ágában nincs mások idegeire menni...
Hülyülni ott a chat...

Előzmény: Gorak (27)
Gorak Creative Commons License 2004.03.09 0 0 28
gvass1 !

Nem fogok magyarazkodni nem szorulok ra. Csak egy apro eszrevetel:

Ha a befekteto szabadalmaztatja az en talalmanyom, es en, csupan az arra a talalmanyra epulo cegbol bizonyos reszesedest kapok akkor vajon megeri-e a befektetonek kifizetni negyedmilliot (250 ezer)?!

Ezt gondold mar vegig!

((Egyepkent az elozo hozzaszolast rossz embernek cimeztem, mert most latom hogy gvass1 tisztelt meg velemenyevel. Tekintsuk egy reszet semmisnek ))

Bocsanat Hunserv!

Gorak Creative Commons License 2004.03.09 0 0 27
Kedves Hunserv !

Szerintem te nem beszelsz velem komolyan...

Ha mar hajlando vagy irni nekem egy e-mailt arrol hogy milyen feltetelek mellett gondolosz penzt befektetni akkor utanna talalkozhatunk.

Sot en azt mondom neked hogy is talalkozhatunk, az ugy is kiderul azonnal hogy mik a szandekaid.

Tovabba egy kicsit koran emlegeted azt a szerzodest... abszolult komolytalan.

PDEKOR Creative Commons License 2004.03.09 0 0 26
"Bársonybevonat" - flockolás

Nincs annál bosszantóbb, mint amikor az értékes fegyver összekarcolódik!

FEGYVERTOKOK, TÁVCSŐTOKOK, FEGYVERSZEKRÉNYEK, vagy bármi másra "bársonybevonat" készítésse, flockolássa. Csúszásmentesítésre, karcolódás ellen tökéletes. Ábrák feliratok készítésével. Rövid határidővel. Több mint 20 szinben.

Érdelkődni: PDEKOR,
Tel: +36 (70) 3359562
E-mail: pdekor@netposta.net

gvass1 Creative Commons License 2004.03.09 0 0 25
"Elsosorban azert vacillalok mert nincs negyed milliom a szabadalmaztatasra... "

Bocsi, de ezek utan, hogy gondolod, hogy komolyan vegyenek.

Ebben a dimenzioban a penz a legfontosabb tenyezo.

Ja igen: azert a HK is csinalt mar szar fegyvert...

Előzmény: Gorak (23)
hunserv Creative Commons License 2004.03.09 0 0 24
Gorak, Gorak.

Azért a Szponzorálás Komolyabb dolog, mintsem hogy E-mail Téma legyen!
Sokmindent meg lehet beszélni Emailen, pl időpont egyeztetés, és hasonlók, de egy üzlethez több "meeting" is kellhet, hiszen senki nem szeret dobálózni a nehezen megszerzett pénzével!!!
Ezenkívül egy szerződést összecsapni sem 2 nap. Ha elcseszed, magaddal cseszel ki.
KOMOLY dolgokról csak KOMOLYAN :)

Előzmény: Gorak (23)
Gorak Creative Commons License 2004.03.09 0 0 23
:))

Belegondoltam többsoron.
Most irom az uzleti tervet. Es ket het mulva talalkozom egy befektes kozvetitovel.

De ez nem ilyen egyszeru...
Ha gondolod irj nekem egy e-mailt arrol hogyan gondoltad a szponzoralast.
De max az uzleti tervet lathatod ( nyilvan :)

Elsosorban azert vacillalok mert nincs negyed milliom a szabadalmaztatasra...

Es mert mindenki pesszimista. Es mert nem talaltam olyan fegyvermestert akinek van sajat muhelye, es hajlando ilyensmin dolgozni.

hunserv Creative Commons License 2004.03.09 0 0 22
Gorak: Akkor meg miafenére vársz, he?
Ha szponzor kell muti az anyagot aztán megbeszéljük! :D
De ha meg még az sem kell hozzá akkor már rég kész kéne, hogy legyen a kacat, több verzióban by saját gyárad és a Kalibertől a Guns&Ammo-ig mindenkinek tesztelnie kéne és regéket írni róla!!!
Hk-ék simán tönkremennének, magyarország felvirágozna!!! Gondolj csak bele :) :) :)
Előzmény: Gorak (20)
Gorak Creative Commons License 2004.03.09 0 0 21
gvass1

Hogyha mindketto Heckler und Koch akkor mindketto megbizhato, es csucsminosegu...

Magyar pedig tenyleg nem fogja megvenni az itthon gyartott fegyvert mivel tiltott belfoldi ertekesitesre gyartani.

Gorak Creative Commons License 2004.03.09 0 0 20
Udv!

Azert orulok hogy ennyien vitatkozunk, bar a hozzaalas nagyon pesszimista...

Szlejer!
Legyszives ne vond kerdore a szavahihetosegemet. Nem szorakozasbol vetettem fel a temat. Arra vagyok kivancsi milyen lesz a fogadtatasa a fegyvernek.

Belic!
Jo sokat irtal tulnyomo reszt igaz is.
Egy dolog: zarojelben irtad hogy "egy dimenzioban gondolkodva" Ugye te is latod hogy ez igy ertelmetlen?!

"Osszefoglalva: maroklofegyver eseten hulyeseg az otlet, a felmegoldas is kivitelezhetetlen biztonsagosan. Valfegyver eseten a felmegoldast mar reg feltataltak, a teljes HSN-t nem lehet biztonsagosan megcsinalni. Nagyobb fegyverek eseten meg mar regen feltalaltak."

Ezt bovebben legyszives. Milyen fel-, es egesz megoldasokra gondolsz?

Ami a fizikai torvenyeket illeti. A tervreket megmutattam egy fizikus baratomnak ( konkretan a baratnomnek ) es a terv fizikailag kivitelezheto, a torvenyek nem serulnek, sot azok segitenek.

En ezt komolyan gondolom, es meg is fogom epittetni. Ha kesz lesz akkor majd viszem is a kaliberhez tesztelni...
gvass1! elvalalod? :)

Udv!

belic Creative Commons License 2004.03.08 0 0 18
Hello!

Mint Gvass mar (rovidebben) irta, van egy torveny, amit be kell tartani: impulzusmegmaradas. Vagyis a rendszer egeszenek a loves elott, es kozben/utana valtozatlan a teljes impulzusa (az iranyokat is figyelembe veve). Ez (egy dimenzioban gondolkodva) azt jelenti, hogy ha indulaskor mozdulatlan minden, az elore mozgo lovedek (+loporgaz) impulzusa (tomeg*sebesseg) megegyezik a rendszer tobbi reszenek hatra mozgo impulzusaval (tomeg*sebesseg).

En barmennyire is "felszabaditom az elmemet", 4 lehetoseget tudok elkepzelni:

-a lovedek nagy impulzussal megy elore, a loporgazok kozepes impulzussal mennek elore, a fegyver e ketto osszegenek megfelelo impulzussal megy hatra. igy mukodnek a normalis pisztolyok

-a lovedek nagy impulzussal megy elore, a loporgazok kozepes impulzussal mennek hatra (igazabol atlos iranyba mennek, de impulzus szamara csak az szamit, mennyit "hatral", az "oldalazas" nem szamit), a fegyver kozepes impulzussal megy hatra. igy mukodnek a csoszajfekes fegyverek, amik rendelkeznek azzal a kellemetlen tulajdonsaggal, hogy a torkolattuz hatrafele (a lovo kore) csap ki. Ez egy puskanal (ahol jo messze van a csoszajfek a lovo kezetol) egesz jol kezelheto (noha ott sem leanyalom egy ilyen fegyver melett allni), egy pisztolynal (ahol cm-ekre a cso elejetol van a lovo keze) sokkal durvabb. Es azert is, mert egy "csipobol" loves eseten az atlosan tavozo gazok lehet, hogy epp fejen (szemen) talaljak a lovot.

-a lovedek nagy impulzussal megy elore, a loporgaz es valami (esetleg kulonlegesen sok loporgaz) nagy impulzussal megy hatra, a fegyver egyhelyben marad. Ezzel ott a problema, hogy ez a valami hatrafele megy, es kemenyen veszelyeztet olyan dolgokat, amit az ember nem is lat (mivel mellete-mogotte van, felteve, hogy nem egyenesen hatra megy, ez utobbi esetben a lovot talalja telibe kozvetlen kozelrol). Nem veletlen, hogy egy ehhez hasonlo fegyverfajtat ugy hivnak, hogy VALROL indithato raketa, hiszen ez a kozvetlenul mogotte levo dolgokat elpusztitja, ami egy pisztoly eseteben a lovo csukloja lenne, egy puska eseten a lovo valla.

-lovedek kis impulzussal megy elore, a fegyver is kis impulzussal megy hatra, ezt legpisztolynak hivjak. :-)

Osszefoglalva: maroklofegyver eseten hulyeseg az otlet, a felmegoldas is kivitelezhetetlen biztonsagosan. Valfegyver eseten a felmegoldast mar reg feltataltak, a teljes HSN-t nem lehet biztonsagosan megcsinalni. Nagyobb fegyverek eseten meg mar regen feltalaltak.

Bel

Előzmény: Gorak (15)
gvass1 Creative Commons License 2004.03.08 0 0 17
"ha vehetnel egy olyan HK P2000-st aminek van hatrarugasa, es olyat aminek nincs melyiket valasztanad? "

1. Magyarorszagon alapbol nem vehet a polgar semmilyet
2. Ha megis, akkor, ha esze van, akkor olyant valaszt, ami MEGBIZHATO

Előzmény: Gorak (15)
hunserv Creative Commons License 2004.03.08 0 0 16
Háát, a visszarúgás nélküli mit lőne? Milyen nehéz lenne? Mert ha súly megmarad, viszont csak egy 4.5ös légpuskakuglit tudna köpni a maga néhány J E0-val, akkor maradnék a 9mm-es EXPERTemnél :)
Előzmény: Gorak (15)
Gorak Creative Commons License 2004.03.08 0 0 15
Ez is egy igazság...
De nem a teljes igazság... :)

De legyszi, játszunk el a gondolattal...
Szabaditsd fel az elméd...! :)

Milyen jotekony lotulajdonsagai lennenek...?

( ha vehetnel egy olyan HK P2000-st aminek van hatrarugasa, es olyat aminek nincs melyiket valasztanad? )

gvass1 Creative Commons License 2004.03.08 0 0 14
hali,
ha nem reaktiv elven mukodik, akkor a torvenyek tiltjak a hatrarugas nelkuli fegyvert.

A FIZIKA torvenyei marmint:-))

Előzmény: Gorak (10)
Gorak Creative Commons License 2004.03.08 0 0 13
Na igen. Persze hogy kedvezo lenne, hiszen szamos elonye van, de vajon eleg sok-e hogy ez el is terjedjen?

Mondjatok nekem elonyoket mire nem gondoltam meg!

( gyorsabb ujracelzas=> nagyobb tuzgyorsasag;
nagykeliberu loszerek fajdalom nelkuli tuzelese;)

Es meg?

petike23 Creative Commons License 2004.03.08 0 0 12
Kedvező fogadtatása lenne, HA lenne ilyen.
Előzmény: Gorak (10)
hunserv Creative Commons License 2004.03.08 0 0 11
:)
Előzmény: Gorak (10)
Gorak Creative Commons License 2004.03.08 0 0 10
Udv!

Mar regen nem jartam erre...

Lenne egy teljsen komoly kerdesem:
Ti mint hozzaertok mit gondoltok, milyen lenne a fogadtatasa egy olyan marok-, ill. sorozatlovo fegyvernek aminek egyaltalan nincs hatrarugasa??

Komoly hozzaszolasokat varok...

Koszonom

Gorak

gvass1 Creative Commons License 2004.01.23 0 0 9
hi,
25 ok, amiert jobb a forgo, mint az ontolto.
Angolul tudoknak szorakoztato lehet a felsorolas. Nemelyik komoly, nemelyik vicces.

"1.world's safest live round indicator- just look
2.minimum maintainance
3.superior reliability
4.fast into action- not flat on table
5.ya seen one, ya seen them all- all the same
6.few shots needed to function test
7.feeds all ammo in correct caliber
8.misfires reflexively corrected- pull trigger again
9.always availible to second user- point n shoot
10.easy for beginners
11.loading is easy
12.easy to unload, make safe
13.easy to shoot- no da/sa,safeties,no limp wrist,no hair trigger
14.less expensive
15.greater tactical versatility-contact shot with no jams
16.looks nicer- jury friendly
17.grips are adjustible with aftermarket grips
18.pocket fire
19. four season carry
20. cheap pratice-.22lr understudy
21.points well
22.can't fatally foul grip- even poor grip can shoot gun
23.less likely to AD- DA trigger
24.stopping power in small package
25.safer after incident no decock/safeties"

Előzmény: Megaszilu_ (8)
Megaszilu_ Creative Commons License 2004.01.23 0 0 8
Nekem is forgóm van és még soha nem volt vele semmi probléma, még elcsettenés se. Ráadásul olyan pici, hogy akar furdogatyaban is lehet rejtve viselni. (Arminius HW88 Super Airweight)

DVC

Szilu

Előzmény: fazekaslaci (7)
fazekaslaci Creative Commons License 2004.01.22 0 0 7
Öntöltő pisztolynál töltési hiba lépHET fel, ha kézzel visszakísérjük a szánt; a helyes metódus a szánt teljesen hátrahúzni, és _elengedni_.

Némely öntöltő user`s manual-ban le is van írva.

Egyébként önvédelemre (ha megbízható pisztoly kell), mindenképpen forgót kell hordani !!

Nem viccből írja Gvass sem, hanem mert így van.

Laci

Előzmény: corporal (-)
gvass1 Creative Commons License 2004.01.22 0 0 5
hi,
ja igen, a lenyeget felejtettem csak el: a PP/PPK azok DA/SA elsutoszerkezetuek, mig ez a gagyi RG70 csak single action!!!
Előzmény: gvass1 (3)
gvass1 Creative Commons License 2004.01.22 0 0 4
hi,
"Forgópárti vagyok én is, de mit csináljak, ha abban nincs riasztó. Ami meg van, azt hátizsákban kellene hordani, nem zsebben/tokban."

Corporal ur eroltejes ismerethianyban szenved!
Annyifele gazrevolver van, mint a nyu! Raadasul egeszen kicsi es konnyuek is.

Előzmény: corporal (1)
gvass1 Creative Commons License 2004.01.22 0 0 3
hi,
Apam, egy hozzaszolasba ennyi dobbenetes hibat belerakni azert nem semmi!!!


"A fegyver egy Röhm RG-70 gáz-riasztó, ami lényegében megegyezik a Walther PPK-val, vagy a PA-63-assal."

Lenyegeben nem egyezik meg. Csakugy, mint a PPK a PA-63-mal, mert az akkor mar inkabb PP, de alapvetoen eltero utoszegmegoldassal, tokkal es kaliberben stb.

" A probléma a következő. Ha csőre töltöm, hátrahúzom a szánt, eddig nincs semmi gond. Amikor azonban visszaengedem, a lőszer olyan hirtelen pattan ki a tárból"

LOSZER? Gazpisztolynal? Legfeljebb tolteny!

A hiba amugy imho az, hogy vagy kigyengult a tarrugo a folyamatos megtoltottsegtol es/vagy eldeformalodott a tarajak.

Uj tarat kell beszerezni. Nehez lesz.

Előzmény: corporal (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!