Keresés

Részletes keresés

mouser Creative Commons License 2003.04.25 0 0 679
nem telihold, ezek valami gömbök, amiket a rovarok hoznak.
Előzmény: ostoba Tuk (678)
ostoba Tuk Creative Commons License 2003.04.25 0 0 678
Pókháló is van, meg sok-sok telihold.

Szerintem az alul elfekvő hölgyemény készítette a pókhálót, hogy mindenféle szárnyas lényeket fogjon velük és kiszívja az életenergiájukat (erre való a kör alakú izé a kezében). Azért ájult el, mert a sok szárnyas izé kiismerte, és azóta elkerülik a pókhálót.

Előzmény: komancs (677)
komancs Creative Commons License 2003.04.25 0 0 677
Első nézésre valóban inkább rovaroknak tűnnek az apróságok, és nem tündéreknek.Ha nem lenne szárnyuk azt mondanám, hogy pókok, és be akarják hálózni a szegény lányt, hogy elvegyék a kincsét(ami lehet talizmán is).De azt hiszem szárnyas pókok nincsenek, vagy mégis?
Előzmény: goldfinger (673)
komancs Creative Commons License 2003.04.25 0 0 676
Éppen hiányoltalak, hogy még nem írtál mesét, se Te se Alice, de meghalt a net, s a levél elakadt.
Pedig az öregről,biztos nagyon bizarr mű születhetett volna!
Most remélem nem maradsz le a csattanóval.
Előzmény: Kham (675)
Kham Creative Commons License 2003.04.25 0 0 675
Megint lemaradtam egy képet, de időközben alaposan megvizsgáltam a kopasz öreg könyvét. A színes ábra felett az van írva hogy: Dragon The Minotaur...
A földgömbön pedig határozottan egy régi vetületű afrika és európa látható.

Szerintem egyébként ez van a képen:
"Jegesteát?" (Vissza a jövőbe rajongók előnyben)

Előzmény: goldfinger (650)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.04.24 0 0 674
No ez érdekes, bár első pillanatra ez ugrott be nekem: "A Legyek ura." :-)))
Előzmény: goldfinger (673)
goldfinger Creative Commons License 2003.04.24 0 0 673
No, következtettem a válaszra.:-)

Újabb kavarodás, nem is tudom, milyen kérdést tegyek föl. Talán azt, hogy hány kis tündér van a képen? És esetleg a főtündért őrzik, aki valamilyen talizmánt szorongat?
Rátok bízom.






goldfinger Creative Commons License 2003.04.23 0 0 672
Még hagyjam ezt a témát kicsit, ugye?
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.04.22 0 0 671
Azért olyan kékes szegénykém, mert még nem kapott anyaparazsat eleget! Majd ha megetetik, szépen kirózsaszinesedik, később meg vörös sárkányka lesz belőle! :-)))
Előzmény: goldfinger (668)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.04.22 0 0 670
ha jégből van, mért melegítené? nem néz ki állatkínzónak az öreg:) bár annak a lángnak a funkciójára még nem jöttem rá
Előzmény: goldfinger (668)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.04.22 0 0 669
:)))))))
de akkor lehet, h a mécses felett is csak a kezét melegíti, és nem is a vrázslás miatt tartja úgy. viszont mégis mintha onnan kezdődne a sárkánybébi. lehet, h vett a mágusboltban varázsolajat, amiből ez a lény párolog ki, amikor már megfelelő nagyságú, felhasználása az általad leírt módon:)
Előzmény: AliceCsodaországban (667)
goldfinger Creative Commons License 2003.04.22 0 0 668
Ez egyre bonyolultabb...
Mi a francért ül az egy lángon melegített lapon??? Az öreg melegíti? Nem lehet, hogy ez egy jégsárkány? A színe alapján vagy fényből/füstből, vagy jégből van.
Előzmény: vkibitoroljaanevem (666)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.04.22 0 0 667
Már hogyan érezne fájdalmat, hiszen ha felnő, illetve a varázsló felneveli, biztosan parázzsal eteti majd, mert tűzokádó sárkány lesz belőle! Vele fogja megoldani a hideg középkori épitmény központi fűtését! Lehet, hogy a varázsló már nagyon sokat fázott életében, és ezért örül annak, hogy végre majd mindig melege lehet!
Előzmény: vkibitoroljaanevem (666)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.04.22 0 0 666
én úgy látom, h a középső ujjnak nem csak a felső perce van hajlítva.. úgy viszont nem nagy kunszt. a keze alatti homályos izé, az a sárkánymanifesztáció kiindulópontja, aminek viszont nem tudom mi köze a berendezéshez, hisz az csak egy kályhán melegített vmiből és egy hétköznapi olajmécsesből (bár ehez a korhoz igencsak modern lakásdísz) áll. az arckifejezése inkább arra utal, h maga is meglepődött, h mit sikerült odavarázsolni. +1 kérdés; a szellem sárkány vajon érez fájdalmat? csak mert egy nagy lángon melegített lapon ül:)
Előzmény: goldfinger (665)
goldfinger Creative Commons License 2003.04.22 0 0 665
Ezt már nevezem! De nem gondolod, hogy esetleg a rajzoló nem gondolt erre?:-)

Az öreg arca sem egy kínlódó embert vetít elénk.

Előzmény: ostoba Tuk (664)
ostoba Tuk Creative Commons License 2003.04.22 0 0 664
Próbáld meg behajlítani az ujjaidat úgy, ahogy az öreg csinálja: Mindegyik ujjad egyenes, a középső felső ujjperce kivételével: megcsinálhatatlan.

A Spektrumról szerzett (tehát abszolút autentikus :-) szaktudásom szerint az ilyesmit kígyóméreg vagy valami aljasabb állat harapása okozza. Állat meg ugye csak egy van a képen, innen a következtetés.

Azt viszont nem tudom kivenni, hogy mi van ott a lombik fölött, amire ráborítja a tenyerét.

Előzmény: goldfinger (663)
goldfinger Creative Commons License 2003.04.22 0 0 663
Igen, az ablakos meglátás is helyes. Az ujjharapást azt nem igazán látom, úgy érted, a sárkány valamikor megharapta az öreg ujját?
Előzmény: ostoba Tuk (660)
goldfinger Creative Commons License 2003.04.22 0 0 662
Rendben, végtére is van néhány olyan fantasy világ, ami a mi Földünket "használja fel".
Előzmény: ostoba Tuk (661)
ostoba Tuk Creative Commons License 2003.04.22 0 0 661
Pedig az ott bizony Afrika, fölötte meg jól látható Európa, szerintem legalábbis eltéveszthetetlenül.
Előzmény: goldfinger (655)
ostoba Tuk Creative Commons License 2003.04.22 0 0 660
Kinagyítani nem tudom, de nagyon tetszik a kép.

A varázsló leginkább egy spanyol nemesre hajaz, aki azonban már rendes földgömböt tart az asztalán (rajta a teljes és elég részletes Afrikával), miközben az ablakok a háttérben gótikusnak tűnnek.

A zsebsárkányt pedig tüneményesnek találom, nem cscoda, hogy varázslónk boldog, annak ellenére, hogy az megharapta az ujját. (Nézzétek meg a középső ujját, és próbáljátok úgy tartani a kezetek - szerintem a sárkány elharaphatott benne valami ínt)

Előzmény: goldfinger (650)
goldfinger Creative Commons License 2003.04.21 0 0 659
Huhh, talán nagyon belementünk...:-)
Előzmény: AliceCsodaországban (658)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.04.21 0 0 658
Pedig az első sora olyan...
Lehet, hogy ez egy pravoszláv varázsló?
Előzmény: goldfinger (657)
goldfinger Creative Commons License 2003.04.20 0 0 657
Ezt már tényleg nem tudom megítélni.:-)
Előzmény: AliceCsodaországban (656)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.04.19 0 0 656
A könyv meg mintha cirill betűkkel íródott volna...
Előzmény: goldfinger (655)
goldfinger Creative Commons License 2003.04.19 0 0 655
Hmm, ha meg felnagyítom, túlságosan pixeles lesz a kép, olyannyira, hogy a földgömböt nem nagyon lehet tanulmányozni. Pedig mintha Afrika körvonalait látnám (ami szerintem elég valószínűtlen...).
su_li Creative Commons License 2003.04.19 0 0 654
Az öreg varázsló, örül, az tutkó.Csak nehogy megszívja a z odapottanty sárkánybébivel.
Nagy kotyvasztás zajlott, mert ahova csimpaszkodik a bébisárkáy, ott is, mintha tűz égne alatta, meg mellette az a 3 részes torony, az is valami kályha. Hogy a kémcsőben mi van még arra csak tippem van, talán egy szellem is készülődik.
Előzmény: goldfinger (650)
goldfinger Creative Commons License 2003.04.19 0 0 653
Hehe, erre a mélyebb összefüggésre én nem is gondoltam.:-)
Előzmény: komancs (652)
komancs Creative Commons License 2003.04.18 0 0 652
Az aranysárkány kék tojásaiból kikelt az első kis kék "sárkánycsirke", de közben úgy eltelt az idő, hogy a kisfiú egy kicsit idősebb lett.
Előzmény: goldfinger (650)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.04.18 0 0 651
Hát még én sem tudom eldönteni, hogy a varázsló bácsi egy kis kék minisárkánytól kér-e tanácsot, avagy épp az imént materializált egy pici kék sárkányt, aki majd neki megmondja a jövendőt.... avagy a kis kék sárkányka csak valami hologrammszerű lény csupán.
Előzmény: goldfinger (650)
goldfinger Creative Commons License 2003.04.18 0 0 650
Tanácsos minden részletét kinagyítva megvizsgálni a képnek, én látok egy-két furcsaságot eredeti méretben is. Mit kotyvaszt a mi kis varázslónk? Mi az az elmosódott valami a kémcsőnél? Stb..

Különösen érdekelne az írás a könyvben és a földgömb országai...:-)

Hajrá szemfülesek!






Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!