Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2011.04.12 0 0 3213

 

Nyugi, a tacskó okos - az tudja, hogy kivel-meddíg érdemes elmenni a gazemberkedésben.

 

Persze, addig el is megy :-)))

 

Később (idősebb korban, úgy 5-6 éves kora után) meg már abszolút kooperáns és beilleszkedővé -  mondhatni "illedelmessé"-  válik és inkább kerüli a konfliktusokat, mint sem keresné azokat.

 

Általában, én ezt tapasztaltam.

.

Előzmény: fklari (3212)
fklari Creative Commons License 2011.04.12 0 0 3212

Attól nem félek hogy igazán baj lenne. Sappho eléggé elfogad engem főnöknek, akit befogadok a falkába, azt ő elfogadja. Én viszont nagyon szeretném, ha nem csak elfogadná, hanem jó haverok lennének, de hát ezt nem nagyon tudom befolyásolni, majd elválik.

 

Még 5 nap :o)))

Előzmény: osztin (3211)
osztin Creative Commons License 2011.04.10 0 0 3211

itt nálunk az a baj, hogy Panni érzi, hogy Mütyi gyengül és ezt használja ki, de mindig csak a kimenetelnél van, vagy ha jön valaki mikor tolonganak akkor nem akar az utolsó lenni ezért betámadja a leggyengébbet a két bulldogot sosem mert azoknak persze rögtön hagyat vágja magát

 

szerintem a nagy csodálkozni fog de rajtattok mulik mivé válik a kapcsolat ha te jobban szeretted a nagyot és nem abbajgatod agyon a kicsit akkor nem lesz baj, és első fontos lépés ,hogy Ó legyen az első aki megszagolja a kezedben utánna simogassa más. 

 

nekem mindig bejött ha uj falka taggal bövültünk határozotan be és hagytam szagolják végig utánna már baj nem volt, 

Előzmény: fklari (3210)
fklari Creative Commons License 2011.04.10 0 0 3210

Már nagyon szeretnék babázni :o)))

 

Tegnap kaptunk róla új fotókat, nagyon édes kis mocsok! De nálunk efféle szemétkedésre esélye sem lesz szegény kicsi tacsinak, az öregebb kutyámat nem kell félteni, nem fogja hagyni magát. Kíváncsi is vagyok, mit fog szólni, ha hozzá hasonlóan szemtelen és makacs kiskutyával kerül majd össze ;o)

Előzmény: osztin (3209)
osztin Creative Commons License 2011.04.10 0 0 3209

 

élvezd ki minden percét a babázásnak hidd el nagyon jó mikor láttod, hogy mivé cseperedik

 

Panninak annyira kinyilt a csipája,hogy hihetetlen egy perszona lett, már simán regulázza szegény öreg yorkimat, mikor csengetnek belekapaszkodik és ugy fut ki, még védekezni sem tud szegény , na le is orditom a fejét rendesen, de annyira gyors ,hogy nem tudom érte megbüntetni, mire oda érek elengedi és rohan tovább mint egy szélvész kisasszony,

Előzmény: fklari (3208)
fklari Creative Commons License 2011.04.09 0 0 3208

Egy héttel megelőzi a nyuszit :o))

 

De ez lesz a családi húsvéti ajándék, ettől függetlenül. Szívem szerint most elhoznám, de azon a héten leszek szabin, megyek "GYES"-re!

Előzmény: osztin (3207)
osztin Creative Commons License 2011.04.09 0 0 3207

akkor a húsvétinyuszi viszi nektek ugye?

 

milyen szép kis ajándék lesz, már minden elő van készitve ? 

Előzmény: fklari (3206)
fklari Creative Commons License 2011.04.09 0 0 3206

Még egy hét.... :o)))

osztin Creative Commons License 2011.04.06 0 0 3205

Sziasztok

 

ÉN PARÁZOK EZEKTÓL A SZEMETEKTŐL volt egy kollegám aki ettől a dögöktől kapott lyme kort marha nehezen gyógyult ki belöle és nem lett tőle 100 % gyógyult, hu nem kivánom senkinek én végig néztem, mert jártunk hozzá látogatóba, nem szeretném

 

abban igazad van,hogy nem mindegyik fertőz de hát mikor beléd megy nem tudhatod ,hogy lazán sima vagy éppen fertözö

 

Előzmény: GPS (3204)
GPS Creative Commons License 2011.04.05 0 0 3204

 

Nem kell parázni a kullancstól.

 

Egy egy fűves-kiruccanás után jól át kell vizsgálni (ezt nem nagyon szeretik, de muszáj) és ha kullancs van, hát simán ki kell tépni egy csipesszel. Lehetőleg tőből.

 

Nem igaz az a mese, hogy "Húhh, ha benne marad a feje ez-meg az lesz - mert semmi se lesz. Semmi se lesz.

 

Sőt, van egy kevésbbé tetszetős tanácsom is erre: az a rohadt-nagy igazság, hogy a kullancsot cirka 2 nap után lehet a legjobban észrevenni - mert addig megszívják magukat és már kövérek.

 

Tehát nem árt később is ellenőrizni, mert lehetnek meglepik.

.

Előzmény: ncsk (3202)
farkas97 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 3203

Szia ncsk! Magyarországra is átjöhetnétek kiállításra. Kezdetnek pl. lesz Szigetváron egy CAC (nemzeti) kiállítás június 26-án, az talán nincs olyan messze nektek. Fiona tenyésztője szerintem nagyon örülne neki! Fiona alomtestvére, Fortuna éppen most vasárnap lett fajtagyőztes Dombóváron, szerintem Fionának is lenne esélye valami szép eredményre. :-)

Előzmény: ncsk (3202)
ncsk Creative Commons License 2011.04.05 0 0 3202

Jó reggelt :) Igaz, a barna színű kutyában sokkal könnyebb felfedezni a kullancsot. Én is nagyon félek tőlük egyébként.

 

Tényleg kis "ribi", de nagyon aranyos :)

Előzmény: osztin (3200)
ncsk Creative Commons License 2011.04.05 0 0 3201

Szia, köszi :) Nem voltunk kiállításon, mert külföldön élünk, meg kellene valaki, akinek már van tapasztalata, aki segít tréningezni, meg megtanítja a felvezetést, stb. Azért az elsődleges bibi mégis csak az, hogy túl messze vagyunk. Azt már terveztük, hogy először egy tenyésszemlére elvisszük, de az is tolódik.

Előzmény: Törölt nick (3196)
osztin Creative Commons License 2011.04.05 0 0 3200

Panniban észre sem venni holt lakkfekete szörén simán beolvad max akkor venni észre ha megnő de még eddig azon kivül, hogy egyik este a fejemen mászott egy -sikitó frászt kaptam rendesen- azota nem találtam sehol mondjuk a mezőre sem megyünk ki, 

rengeteg lehet ott

Előzmény: ncsk (3198)
osztin Creative Commons License 2011.04.05 0 0 3199

 

ahhhhhhhhh én ilyen vagyok most itt borzalmas vacak idő van esik  de nem az a rendes eső ha nem az áztatós,

 

sajnos betiltották arra hivatkozva ,hogy amivel fujták őket nagytételben mérgező emberre állatra egyaránt csak azt nem értem annyit kutakodnak minden után ilyenben miért nem találnak ki olyant ami másnak nem árt csak a kullancsnak

 

probáltam rá keresni és ezeket találtam

 

http://www.varosgazda.tujvaros.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=104:kullancsok&catid=13:hink&Itemid=2

 

fürkészdarázs lenne a természetes ellensége érdekes cikkek

 

 

ezt olvassátok el nem semmi

 

A vírusok fertőzött állatok tején keresztül is bejuthatnak az emberi szervezetbe, úgyhogy csak óvatosan a frissen fejt kecskével, valamint ha váladékaik természetes vizekbe jutnak, közvetetten szinte mindenki érintett lehet. A fertőzés a kullancs véletlen lenyelésével is megtörténhet, ez leginkább kutyák vagy kisgyerekek esetében fordul elő.

Mivel a vér formájában előemésztett tápanyaghoz jut a kullancs, egyes fajtáinak belei vakon végződnek, ám a többiről sem szabad megfeledkezni, hiszen a minimális bélsár is fertőz, különösen a bőrsebbe jutva, beszáradás után pedig felporzik, akárcsak az elhalt kullancs teste, így belégzés útján is fertőződhetünk, ólak, nyaralók, ritkán használt épületek takarításakor legyünk óvatosak.

 

 

na nem borzollak benneteket csak nagyon vigyázzatok a kutyukáinkra, meg magunkra is,

 

ribi 

Előzmény: ncsk (3198)
ncsk Creative Commons License 2011.04.04 0 0 3198

Elvileg itt is van kullancs, de gyakorlatilag a kutyában még nem találtam. Vagyis olyan már volt, hogy mászkált a szőrén és én észrevettem és leszedtem. Frontline-t használunk egyébként.

 

Nem értem miért nem irtják a kullancsokat, mikor ennyire fertőzőek és az enyhe telek miatt a számuk csak egyre nő...

Előzmény: osztin (3194)
osztin Creative Commons License 2011.04.04 0 0 3197

sajnos nem szerettem a hortobágyi husos palacsintát, 

 

igen szerintem hihetetlen érzékük van, hogy kihez ,hogy kell közeledni , az én párom sem volt kutyás mig el nem vett feleségül, aztán kénytelen volt belecseppeni mondjuk kutyaiskolába nem járt ki inkább addig a haverjaival volt, mig én kutyáztam aztán jöttek a gyerekek a suli elmaradt kutya megmaradt, aztán kihaltak, és végén kertes házba sikerült jönnünk akkor azt mondtam vegyünk bulldogot mert tudtam a szive mélyén azokat szeretti, na igy lett kutyás  most már mindegyik a szive csücske ki ezért ki azért, ez a Panni hihetetlen ,hogy leveszi a lábáról egy kis ribanc pedig most már kinyilt nagyon is a csipája és már feszegetti a húrt rendesen de mikor este tv-nézésnél odabujik ugy mellé hogy hozzáérjen a nyakához vagy bárhova nyomja a meleget és nagyokat pislog közben ugy tud nézni, hogy nem képes rá szolni, és enged és a kisasszony ki is használja,

 

a bulldogokat is hihetetlen hogy terrorizálja azt látnotok kéne, pedig Hófehérke igen csak helyre rakja időnként, akkor egy-két órát rendes aztán ujra probálkozik 

 

hihetetlen agya van, de vannak még mozdulatok amitól nagyon fél pl: ha hivom be az ajton csak akkor jön be ha elmegyek onnan, kertben nem akar oda jönni, de közben körülöttem serte-pertél 


Előzmény: fklari (3191)
osztin Creative Commons License 2011.04.04 0 0 3195

milyen hercig legényke lett 

Előzmény: kutyimaci (3192)
osztin Creative Commons License 2011.04.04 0 0 3194

kullancs nincs felétek?

 

mi nem merünk menni Pannival és falkával a mezőre mert annyi kullancs van és egyáltalán nem érdekli a kullancsot, hogy van rajta ellene levő szer vagy nincs simán másznak 

 

utálom őkkkkkkkkkkkkkkkkkkeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeettttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

 

,hogy ezeknek nincs természetes ellenségük nem tudom elhinni, pedig azt irják nincs,

 

mióta beszüntették a kullancsok elleni permetet hihetetlen megszaporodtak és ráadásul az a törzs ami betegséget terjesz 

Előzmény: ncsk (3193)
ncsk Creative Commons License 2011.04.04 0 0 3193

Már kész férfi :) Nálunk is a szagok szokták elterelni a figyelmét.

 

Mi most megint virágok között sétáltunk, hogy a tavaszhoz aktuálisak legyünk:

 

 

Előzmény: kutyimaci (3192)
kutyimaci Creative Commons License 2011.04.04 0 0 3192

Sziaszok,

 

iskolaszépítő nap volt a kutyasulin, míg mi dolgoztunk az ebek szépen bandázgattak.

Jelentem Alvinka ügyes, viszont el elviszi az orra. Sok az ilyen jellegű inger és a vadászkutya az vadászkutya:))

A nyakörves témához: nálunk egysoros lánc a menő.

fklari Creative Commons License 2011.04.03 0 0 3191

Nem hangzik rosszul! Nálunk ma hortobágyi húsos palacsinta lesz. Eddig még nem nagyon vágták a fejemhez...

 

Szóval, Sappho(alias Ribi, Ribizli, Ribanc, Rihe, Rüfke, Cafka, Cafat, stb) olyan 4 hónapos lehetett, mikor hozzám került, tündéri kölyökkutyaként. Akkor teljesen borderes külsejű volt, bár látszott, hogy kicsit kisebb és hosszabb lesz. Elég rossz körülmények közül került ki, volt pár dolog amivel meg kellett küzdeni, úgymint szobatisztaság, néhány fura félelem. Pl  a mai napig fél a nagydarab férfiaktól, bár azért szelektál, kutyásoktól nem :o))

Iszonyatosan rafinált a hölgy, milliméter pontosan tudja mit szabad, mit nem, és mikor van esély szemétkedésre alacsony lebukási rátával. Oltári szinésznő, ha elkapom, és egyetlen pofont adok neki, úgy csinál, mintha nyúznám. Volt is nagy "állatvédőkkel" pár konfliktus e miatt, na ilyenkor Ribanc a neve. Alapvetően szófogadó, megcsinálja amit kérek, de folyamatosan próbálkozik, ha nem látom, vagy azt hiszi, nem látom. A párom még nincs egy éve, hogy velünk lakik, de egy pillanat alatt ő lett a kutya Atyaistene. Eddig is szeretett volna férfigazdát, de az előző párom nem volt alkalmas a feladatra, nem volt kutyás lélek. Kedvelte a lányzót, de nem foglalkozott vele különösebben. A mostani kedvesem ellenben kutyás lélek, bár kicsit zavarja, hogy lakásban van kutya, de sajna a lakótelepen nincs kert. Annyira azonban mégsem zavarja, hisz neki is kell ide még egy kutya :o))

Na jó hosszan vezettem be, amit el akartam mesélni, de most jön a lényeg ebem rafináltságáról. Ez pedig a "feküdj" vezényszó. Nos, én tanítgattam neki ezt még ifjú korában, mindenféle módszerrel, több százszor lenyomtam, de a maximum amit elértem az volt, hogy ha a marjára tettem a kezem, lefeküdt, csak parancsra sosem. Ebbe bele is törődtem már, hiszen ülni gond nélkül hajlandó, ülve helyben is marad, ha a helyére küldöm, ott lefekszik, tehát annyira nem hiányzott. Most már több éve nem próbálkoztam a feküdj-el, de a párom úgy fél éve ezt találta mondani az ebnek, és kiderült hogy a mocsok tudja! Neki simán megcsinálta! És ami még érdekes, hogy azóta nekem is minden probléma nélkül megteszi. Szóval igen rafinált ribi! Most már 8 éves, de teljesen mozgékony, játékos, remélem, ifjú tacsival jóban lesznek majd.

Előzmény: osztin (3190)
osztin Creative Commons License 2011.04.03 0 0 3190

na mesélj, kiváncsian várom közben fözök de be-be lessek ,hogy irtál-é? 

 

ma ezt csinálok ebédre remélem nem vágják a fejemhez de már kifogytam az ötletekből

 

Tarhonyás sertéshús

Hozzávalók: 
60 dkg sertéshús, 
25 dkg tarhonya, 
2 nagy fej vöröshagyma, 
2 evőkanál olaj vagy zsír,
1 evőkanál lecsó, só, pirospaprika. 
Elkészítése:
A húst alaposan megmossuk, és apró darabokra vágjuk. A felaprított 
hagymát a forró zsiradékon megpirítjuk, megszórjuk pirospaprikával, 
és kevés vízzel felengedjük. Beletesszük a húst. Ha elfő a leve, mindig 
meleg vízzel pótoljuk. Megsózzuk és hozzáadjuk a lecsót. 
Amikor a hús már félig megpuhult, felengedjük kétszer annyi vízzel, 
mint a tarhonya mennyisége. Ha felforrt, beletesszük a tarhonyát, 
amelyet előzőleg a sütőben aranysárgára pirítottunk. 
Gyenge tűzön tovább pároljuk, amíg megfelelően meg nem puhul.
Forrón tálaljuk.

Előzmény: fklari (3189)
fklari Creative Commons License 2011.04.03 0 0 3189

 Az is szóba került, csakhogy a Hannibal Bütyök név még elmegy, a Hannibal Killer viszont carul hangzik (by Kedvesem)

 

 

 

Sappho kutyám ránézésre is és agyilag is olyan, mintha tacskó és border keverék lenne, de az igazság ennél valószínűleg sokkal bonyolultabb!

 

 

Előzmény: osztin (3188)
osztin Creative Commons License 2011.04.03 0 0 3188

KILLER is lehetne ha burtál a tekintette 

Előzmény: fklari (3186)
osztin Creative Commons License 2011.04.03 0 0 3187

Jó reggelt szép napot

 

itt jelenleg az időjárás borus semmi napfény nagyon remélem eső nem lesz.

 

 

nagyon szép kutyád van nekem ugy tünik mintha border colli ősőkkel rendelkezne 

Előzmény: fklari (3185)
fklari Creative Commons License 2011.04.02 0 0 3186

A kedvesemnek vannak azért nagyötletei, a név terén...

 

Most épp ott tart, hogy legyen Hannibal (Lecter), mivel olyan gyilkos a tekintete, és egyébként is roppant brutális a jószág...

Előzmény: osztin (3184)
fklari Creative Commons License 2011.04.02 0 0 3185

Ja, hogy az offtopic kutyámra vagy kíváncsi :o))

 

Hát íme, ő Sappho:

 

Előzmény: osztin (3184)
osztin Creative Commons License 2011.04.02 0 0 3184

de én a te kutyádról gondoltam, 

 

Őt láttam Ő lenne az alias Bütyök Zokni 

Előzmény: fklari (3183)
fklari Creative Commons License 2011.04.02 0 0 3183

Már tettem, egyet úgy 10 napja, egyet meg tegnap (úgy az első lap közepén van most), de szívesen mutatok még :o))

 

Előzmény: osztin (3182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!