Keresés

Részletes keresés

Leslie01 Creative Commons License 2003.12.06 0 0 113
Végignéztem a Minimax egész műsorrendjét és más csatornákét is, de sehol nem találom a Praclifalvát. Biztos, hogy adják? Milyen címen?
Előzmény: Cordell1 (112)
Cordell1 Creative Commons License 2003.12.06 0 0 112
Sziasztok, a Praclifalvát nemrég vetíteni kezdte a Minimax, az utóbbi pedig 1991/92 óta nem futott.
Előzmény: Leslie01 (111)
Leslie01 Creative Commons License 2003.12.05 0 0 111
Akinek vannak meg videón Elsüllyedt világok-epizódok, az légyszi valahogy rakja fel a netre! Legalább a főcímet! Szerintem sokan örülnének neki magyarul.

Egyébként úgy látom, hogy itt sokan akkor voltunk gyerekek, mikor a sorozat ment. Eszembe jutott még két másik kedvenc, elfelejtett rajzfilmsorozat. Hátha más is emlékszik.

I. Az egyik azt hiszem Praclifalva lakói címen futott, talán Praclikát. Utánanéztem a neten. Az angol címe The Paw Paws. Hanna-Barbera produkció volt, 1985-87-ben futott Amerikában. Nálunk is kb '86-90 között valamikor, óvodás voltam akkor. Volt benne Bálvány, Harci Pracli, Maci Pracli, Sötét Mancs, Sunyi Mancs, Morc Mancs. A főcímének csak a zenéjét találtam angolul.

II. A másik címe Titokzatos Aranyvárosok volt. Ez egy japán sorozat. Erről már több dolgot találtam. Az angol címe Mysterious Cities of Gold, az eredeti: Taiyo no ko Esteban. 1982-ben készült. Nálunk 1993-94 körül adta az MTV2 talán. Összesen 39 részes, de úgy olvastam, hogy ezt csak első szériának szánták. Szereplői: Esteban, Zia, Tao, Mendoza, Sancho, Pedro. Tetölhető a főcím videó angolul, franciául, japánul.

Bocs, hogy eltértem a témától, de nekem ezek a rajzfilmek is kedvenceim voltak anno. Talán más is szerette. Ezeknek is örülnék, ha újra leadná a tévé.

norris21 Creative Commons License 2003.12.04 0 0 110
Jó lenne, ha valaki feltenné ide a letölthető videókat, mert sok cím már nem él. :(

Mi a helyzet az újravetítés ügyben?
Én nagyon szeretném!

Remélem nem hal meg topic! :)

Írjatok!

norris21 Creative Commons License 2003.12.04 0 0 109
Hali!

Huuu, tegnap este beszéltünk a szobatársammal a régi kedvenc rajzfilmekről. Még nem találkoztam senkivel, akinek az Elsüllyedt világok lett volna az. Erre végre tegnap!!

Mondanom se kell nekem igen! :)))

Csak pár dologra emlékeztünk, pl.: Sag-sag, Spartacus, Sagma, Árkádia.

Aztán arra gondoltam nyitok egy topicot, még jó hogy előtte azért beírtam a keresőbe! :))

Na, most végig olvasom a témát.

Üdv!

318i Creative Commons License 2003.12.01 0 0 108
Penya:

Tedd fel légyszíves valahová!

Előzmény: Penya (78)
k4ta Creative Commons License 2003.07.24 0 0 107
hi!
nincs v.kinek +videon a mese?
k4ta Creative Commons License 2003.07.24 0 0 106
biztos nincs sehol se v.mi magyar anyag??
Jean Michel de Notre-Dame Creative Commons License 2003.07.23 0 0 105
Bizony rég...
Előzmény: brioska (104)
brioska Creative Commons License 2003.07.23 0 0 104
huuuuuuu de reg volt :)))

'Zsákmány a....................... '
ez a resz szerintem:
zsakmany az legyen am rengeteg

Előzmény: Leslie01 (75)
Jean Michel de Notre-Dame Creative Commons License 2003.07.22 0 0 103
+
Ami a hasonló helyzetet illeti, nem hiszem. Csak a sorozat kedvéért lett kialakítva.
Előzmény: Jean Michel de Notre-Dame (102)
Jean Michel de Notre-Dame Creative Commons License 2003.07.22 0 0 102
Helló!
Árkádiának egy ókori görög város, területet neveztek a Peloponészoszi félszigeten. Elmaradott kis állam volt, egyszerü pásztorok lakták, akik nem háborúskodtak, és őket sem igazán zavarták. Nos egy idő után, költők, filozófusok munkájának köszönhetően, Árkádia, egyfajta eszményi helyé vált. Ahol nincs háború, békéssen élnek, minden bonyolultság nélkül. Nem Utópia, ahol eszményien szervezett a társadalom, hanem egyszerü az élet.
Előzmény: k4ta (101)
k4ta Creative Commons License 2003.07.22 0 0 101
Hi!
Tényleg nem volt a valóságban is olyan hely mint Arkádia? Úgyértem pl. hasonló helyzetben?
Jean Michel de Notre-Dame Creative Commons License 2003.07.10 0 0 100
Igaz.
Előzmény: Cordell1 (99)
Cordell1 Creative Commons License 2003.07.09 0 0 99
szinte mindegyik témában van valami történelme vagy mitológiai háttér..
Előzmény: Jean Michel de Notre-Dame (98)
Jean Michel de Notre-Dame Creative Commons License 2003.07.08 0 0 98
Emelkedj
Jean Michel de Notre-Dame Creative Commons License 2003.06.25 0 0 97
Ha jobban belegondolok, maga az hogy ' Elsülyedt Világok' is jelentheti a Történelem letünt korszakait.
Jean Michel de Notre-Dame Creative Commons License 2003.06.25 0 0 96
Üdv!
Én, ahogyan vissza tudok emlékezni, a sorozatra, valóban rémlik néhány olyan jelenet, ami a valós történelemből, főként a kultúr történelemből van mintázva. Volt például Démoszthenész, azaz DéDé, aki dadogott, de beszédtechnikára oktatta Maxigáz kalózfőnököt…
Meg a már említett Csodák Udvara.
Valóban létezett egy ilyen nevű rabló és koldus negyed a középkori Párizsban. A franciák pedig, Francois Villon, és Victor Hugó Notre Dame-ja óta bizonyos megértéssel tekintenek az ilyen csibésztémák felé. ( Lásd még Henry Charriere: Pillangó, meg Belmondotól a Cartouse)
Tényleg jó lenne ha ismételnék valahol, biztos felfedeznénk még néhány utalást.
Előzmény: akus (95)
akus Creative Commons License 2003.06.25 0 0 95
Ez a Galilei-dolog nekem is rémlik, meg tudom, hogy milyen fitti dolgokat csináltak abban a részben, akkoriban nagyon menőnek tűnt! A logikáját nem egészen értem. Ezexerint a valós múltba is eljutottak? Kicsit zavaros ez nekem...
Jean Michel de Notre-Dame Creative Commons License 2003.06.24 0 0 94
Emelkedj Shagshaq !!
Jean Michel de Notre-Dame Creative Commons License 2003.06.23 0 0 93
Ja és ugyanebben a gyerekeket vallatta egy masina.
Kérdi hogy ez a kehely félig üres, vagy félig tele?
Meg ilyenek.
Előzmény: Jean Michel de Notre-Dame (92)
Jean Michel de Notre-Dame Creative Commons License 2003.06.23 0 0 92
Volt még egy ami így eszembe jutott hirtelen.
valami Galileivel kapcsolatos, hogy egy toronyból vizsgálta a földet, három fős inkvizíciós bizottság pedig, ítélkezett felette.
Aztán a végén egy ballonon felszállt és látta maga alatt a Földet forogni.
Jean Michel de Notre-Dame Creative Commons License 2003.06.23 0 0 91
Üdv!
Én is örülök hogy nyílt egy ilyen topic.
Imádtam ezt a sorozatot, régen megvolt majdnem az összes videón. Olyan korán adták ugyanis, hogy a gyermek mise idejével esett egybe.
Sajnos mára már nincs meg egyik sem.

Főként a kalózok voltak a kedvenceim. A hajójukat nagyon bírtam!!!
Két részre emlékszem nagyon, ezek tetszettek.
Az egyik az eklveszett gyermekek városa. Egy fuvolaszóra a kislány, Rebeka elkóborolt, valami kaptárba, ahol gyerekek és patkányok éltek együtt.Aztán persze ki kelett szabadítani, Bobnak nem sikerült, de Arkana játszott a fuvolán és a gyerekek felébredtek.

A másik a Csodák Udvara.
Bob és Rebeka elraboltatik, és zsebtolvajok akarják őket kitanítani mesterségükre. Arkanát szintén elrabolják és a helyi rablófönök akarja feleségül. persze Spartacus ment a helyzetet, egy helyi zenész segítségével

Ami miatt ezeket emlíettem, hogy évekkel később néhány francia képregényfüzetben találkoztam ezekkel újra. Meglepett hogy mennyivel részletgazdagabbak a képregények. Azóta próbálom ezeket is megszerezni...

division by zero Creative Commons License 2003.06.18 0 0 90
Végreeeee!!! Már évek óta ezen törtem a fejem, hogy mi volt az a tök jó rajzfilm!
Örömmel látom nem csak az én kedvencem volt a sorozat!
akus Creative Commons License 2003.06.12 0 0 89
Nightq: Én is ezt a honlapot találtam meg (Google), csak franciául. Le is szedtem róla mindent ami volt, és naonlyóóó!!!

Bissztos. Bissztos van mondanivalója, így félig-meddig felnőtt fejjel megnézve valszeg sok dolgot megértenék belőle, meg mögöttes tartalmakat stb... Mondjuk jó lenne, ha lett volna akkoriban videónk, de így csak irigykedni tudok azokra, akiknek van belőle! :))

Nightq Creative Commons License 2003.05.27 0 0 88
Még egy honlap: http://perso.club-internet.fr/esteban3

Egyébként ha van, akkor mi a mondanivalója a sorozatnak? Mert talán a mese mögött van vmi.

Nightq Creative Commons License 2003.05.27 0 0 87
Én ugyan egy másik fórumban szereztem erről a témáról tudomást, de örülök, hogy létezik, jó nosztalgiázni:) Ugyan nem volt kultikus számomra a rajzfilm, bonyolult is volt kicsit akkoriban, de azért szerettem és megvan videón az egész, bár talán pár rész hiányzik, ezért jó lenne az újravetítés.
A forgalmazóval kapcs. szerintem az a megoldás, hogy nincs forgalmazó, hanem a tv közvetlen vette meg a franciáktól és leszinkronizáltatta. Szóval vagy az MTV vagy a francia gyártók (szerepel a lista a főcímben) az illetékesek. Jó lenne, ha megvennék a második sorozatot is és leszinkronizálnák, majd leadnák. Sajna mondjuk nem lenne ugyanaz, mert pl. Csákányi László (Agyalap) már nem él, de azért akkor is biztos meg lehetne jól csinálni és érdekelne, mi lehet még benne újabb 26 részben.

Egyébként az első hozzászólások egyikében említett angol nyelvű honlap nekem miért nem megy? Az a www2-ös.

akus Creative Commons License 2003.05.26 0 0 86
Ja, én is rohadt sokat törtem a fejemet, mogy mi a penész az a "SZUKRÁDIÓ" ! De most már megvilágosodtam! Soltaire: köszi!!! :)))
akus Creative Commons License 2003.05.26 0 0 85
Hát ez teljesen jóóó!!! - le vagyok döbbenve!
Eltelik tizenhárom év, már azt hittem, sosem fogok találkozni vele, erre tessék. Kiderül, hogy vannak még nagyon sokan, akiknek ennyire fontos volt ez a sorozat. Nekem nagyonis sokat jelentett. Mostanra már csak legendaként élt bennem. Magnóra van ugyan felvéve 2 és fél rész, de az is elég rossz, szóval kész. És akkor most eszembe jutott, hogy rákeressek, hátha találok valamit. Nem igazán reménykedtem, de most le vagyok akadva! Hú!!! Számomra újjáéledt egy másfél évtizedes legenda!
Persze az a szép az egészben, hogy mindannyian kb. 4-8 évesek voltunk akkor, és most újra felidézzük ezt a közös nyelvet, hogy szót értsünk rajta. Kicsit félelmetes is. Nekem legalábbis hatalmas dolog; és örülök, hogy vagyunk még!
fruitcakes Creative Commons License 2003.05.13 0 0 84
Sziasztok!
Örülök, hogy vannak még, akik emlékeznek a sorozatra! Nekem csak foszlányok rémlenek, kicsi voltam, mikor adták a tévében. De ahogy beírtátok a főcímdalt, meg a kalózdalt, rögtön beugrott hozzájuk a dallam. Arra emlékszem még, hogy Arkanának Détár Enikő volt a hangja, Spartacusé Malcsiner Péter, és hogy nagyon-nagyon szerettem ezt a rajzfilmet. Ez volt az első filmes élményem. Jó lenne felidézni, egyáltalán miről szólt :)) Felkeresem azt az angol nyelvű oldalt, amit említettetek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!