Keresés

Részletes keresés

apaf3j Creative Commons License 2004.01.29 0 0 2160
Szia!

Ne EOS szabványú legyen, hanem, olyan, ami az objektív elején lévő szűrőmenetbe csatlakozik (49, 52, 58... stb mm-es, a megfelelő menetemelkedéssel). Egyébként nem tudom, hogy ha az 50 mm-től eltérő objektíveket akarsz használni, az milyen hatású. Szerintem kipróbálni úgy is lehet, hogy ügyesen odafogod a gépre szerelt adapterhez (azért az adapterhez, mert akkor még véletlenül sem fogod a G3/G5 objektívjét benyomni vele - én is így csináltam először). Kipróbáltam egy olcsó Minolta zoom-mal (35-80 mm) is, amelyik szintén 49 mm-es szűrőmenetű, csakhogy az volt a bibi, hogy ennél az objektívnél a gépről leszedve a blende a legszűkebb állásba ugrik (mondjuk 22), és az már túl pici luk a fotózáshoz, a blendeműködtető pöcköt meg túl macerás lett volna tartani. Amúgy egy jobb minőségű, esetleg nem alumíniumból, hanem vasból vagy rézből készült fordítógyűrű engem is érdekelne, szívesen odaadom ezt mintának... (budapesti vagyok). Persze nem ingyen (csak nehogy bajt hozzak szegény édesapád fejére az ilyen ötletekkel).

Előzmény: Havoc (2159)
Havoc Creative Commons License 2004.01.29 0 0 2159
A faterom esztergályos, ilyet simán tud csinálni. De felmerül bennem a kérdés, hogy ilyen alapon egy esztergált gyűrűvel, aminek az egyik vége a G3/G5-ös gép adapterére csatlakozik a másik vége meg EOS szabványú, működne egy G3/G5 bármely EOS obival, vagy torzítás lépne fel?
Előzmény: apaf3j (2158)
apaf3j Creative Commons License 2004.01.29 0 0 2158
Na, szóval a "nem" a lehet-e készen kapnira vonatkozott. És igen, fordítógyűrűnek nevezik.
apaf3j Creative Commons License 2004.01.29 0 0 2157
Tudtommal nem. Azt mondják az okosok, hogy csináltatni kell, megfelelően ügyes kezű esztergályossal.
Előzmény: detri. (2156)
detri. Creative Commons License 2004.01.29 0 0 2156
Pfuj... ez nagyon ronda! :)
Szóval ilyen fordítgyűrűt nem is lehet kapni? Egyátalán ez ennek a "hivatalos" neve?
Előzmény: apaf3j (2155)
apaf3j Creative Commons License 2004.01.28 0 0 2155
Csak sikerült elszúrnom.

Ez a szörnytojás

szörnytojás

apaf3j Creative Commons License 2004.01.28 0 0 2154
Na, akkor megpróbálom:

Szóval így néz ki az objektív a Canon adapterre szerelve:

egyben

Ez meg az objektív a fordítógyűrűvel:

obj+gyűrű

Ez itt a fordítógyűrű, fent a 49 mm-es (az objektív szűrőmenetébe csavarható), lenn az 58 mm-es (az adapterbe csavarható) menettel. A két menet közti, egykor fekete résznek nem kötelező ilyen vastagnak lennie.

gyűrű

Ez egy töltőceruza hegye (lehetne élesebb is, de alig volt időm, és ez macerás játék)

cerka

Ez a teljes kép: látszik, hogy az objektív elég szépen levág a képből, csak a középső kör használható.

egész kép

Ez meg egy olyan kép, amelyikkel hajlandó voltam macerálni: egy 5-6 mm-es bogáncsot ábrázol.

szörnytojás

Előzmény: detri. (2149)
pferco Creative Commons License 2004.01.28 0 0 2153
sziasztok, csak azért írok nehogy megharagudjatok, hogy beígértem a könyvet (G3) és még nem töltöttem fel. mostanság kevés az időm, de hétvégéig megoldom. igérem:)
Koltai Péter Creative Commons License 2004.01.28 0 0 2152
Vajon honnan? :)
Előzmény: handras (2151)
handras Creative Commons License 2004.01.28 0 0 2151

Hú de ismerős valahonnan!
Előzmény: Koltai Péter (2150)
Koltai Péter Creative Commons License 2004.01.27 0 0 2150
Sziasztok!

Ha valakit érdekel egy Canon TC-DC58 dobjon meg egy mail-lel.


detri. Creative Commons License 2004.01.27 0 0 2149
Szia! Érdekelnének a képeid, és a fordítógyűrűről készült kép is.
Tedd fel a képeket pl. az uw.hu-ra.
Itt tudsz regisztrálni, megadsz pár alapadatot, majd elküldik a jelszót a megadott emiledre. Visszamész az uw.-ra, belépsz a főoldalon az felhasználónév+jelszóval. Itt a bal oldali menüben van egy olyan pont, hogy "WEB FTP", ide katt, majd "Ugrok a WEBFTP-re". Felugrik egy új ablak, itt a "Fájl feltöltés" mezőnél tallózol a gépeden a feltöltendő képre, majd nyomsz egy "Feltöltést". Kis idő múlva majd kiírja, hogy "Succesfully uploaded the file..."
Ha feltöltötted a filet, ide a fórumba be kell tenned a rá mutató linket. Pl ha apaf3j néven regisztráltál az uw-n, és feltöltötted a makro.jpg fotódat, akkor így:
(a href="http://apaf3j.uw.hu/makro.jpg" target="_blank")makro(/a)
A zárójelek helyett kacsacsőrt < > használj!
A fenti így fog kinézni (csak persze a Te képedre muatat):
makro

Előzmény: apaf3j (2147)
petya001 Creative Commons License 2004.01.27 0 0 2148
Sajnos nekem is fáj érte a szívem, mert rettentően jó gép, csak hát az objektívek hívogató hangjának nem lehet ellent mondani.

Péter

Előzmény: Soká (2146)
apaf3j Creative Commons License 2004.01.27 0 0 2147
Sziasztok!

Nem olyan nagy durranás ám megcsinálni ezt az egész fordított objektíves dolgot! Akár kézzel is oda lehet fogni az adapterhez az objektívet, bár a fordítógyűrűvel sokkal kényelmesebb. Én egy régi Pentacon 1.8/50 obival csináltam így képeket, és nagyon jók lettek (szerintem). Ha valaki röviden leírná, hogyan lehet képet feltenni, akkor szívesen mutatok egyet-kettőt. Úgy gondolom, hogy ezt az objektívet használtan elég olcsón meg lehet kapni, de persze más típus is jó -- bármilyen alapobjektív megfelel, csak a használatához egy olyan fordítógyűrű kell, amelyiknek az egyik oldalán az objektív szűrőmenetébe illeszkedő (nálam 49 mm), a másikon pedig a G1/2/3/5 adapterének menetébe (ez általában 52 vagy 58 mm) illeszkedő APAMENET van. Ilyet készen kapni tudtommal nemigen lehet, én itt, az Index fórumon tettem fel erre vonatkozó kérdést, és kaptam ajándékba az egyik kedves fórumtárstól egyet :-))). Ha valakinek nem világos, szívesen lefotózom a gyűrűt, és elküldöm a képét (vagy felteszem ide -- ha megmondjátok, hogyan kell).

Soká Creative Commons License 2004.01.27 0 0 2146
petya,
visszakérdeztem mintha olyan okos lennék, de valójában nem vagyok tisztában az árakkal. Én attól tartok, hogy 100e-t sem adnak érte :-(
Ha G5 van 190-ért (új, garival) akkor egy kifutott széria használtan...
Én szvsz. akkor sem adnám el ha vennék egy DSLR-t, de ez én vagyok.
Előzmény: petya001 (2138)
handras Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2145
És mit gondolsz, ebben a topicban mit fogunk javasolni? :D
Előzmény: Apo85 (2141)
detri. Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2144
"...gondolod, hogy az már sok?" Mittomén. :)
Ha megnézed a prof typical setups oldalát, ott látod, hogy 3 lehetséges megoldást ajánl. Az első ez a fordított objektíves, és itt pl nem is tesz rá macro lencsét. A 3.-ban halmozza a macro lencséket, de ekkor fordított obi nélkül. Szal az egy másik út.

Nemtom hol lehet venni itthon 50mm-es lencsét, de újonnan baromi drága cuccok ezek. Szerintem csak egy használtat érdemes erre a feladatra beüzemelni. Nézelődtem már a "fotós adok/veszek" topikban, van egy 50-es, de az 1.8-as. Bár a photosigen 1.8-assal is vannak tuttijó képek, de azért jó lenne erősebbet találni.
Tényleg el kellene látogatni egy börzére, ebay-ről még soha nem vettem semmit (meg még sehonnan a netről), nem is tom hogy kell.

Még azt nem tudom, hogy figyelni kell-e, h ennek az obinak milyen a menete? Vagy a Canon G3/G5 46,5-ös menetét bármire át lehet alakítani megfelelő konverterrel?...

Előzmény: Havoc (2140)
Frajti Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2143
Fujit szerintem vedd ki a listából.

Másik kettő között dönts, nem ismerem a Nikont, nem szólhatok az ügyben.

Előzmény: Apo85 (2141)
Havoc Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2142
Szerintem G5-öt vegyél, canonoknak jó az optikája. Nekem is G5 van, szép képeket csinál és ha még bővítgeted akkor tökéletesen megfelel mindenre, no nem egy SLR gép, de a compakt gépek között most ez a király, és láttam a ccs-wabshopon most már brutkó 190 alatt van az ára. Magyar leírás is lesz hozzá, ahogy olvasgatom a fóruumot. Már alig várom:)))
Előzmény: Havoc (2140)
Apo85 Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2141
Sziasztok!

Most állok gépvásárlás előtt és szeretném, ha adnátok tanácsokat, hogy melyiket vállaszam a 3 jelölt közül - melyiket miért? stb. Mindegyiknek utánna néztem, olvastam, tesztképek stb. de nem igazán tudok dönteni egyik mellett sem, ezért PLS HELP! Melyiket ajánlanátok? :)

Canon PowerShot G5
Fujifilm Finepix S7000
Nikon Coolpix 4500

köszi!

Havoc Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2140
Értelek, nagyjából énis ezt írtam:)
Szóval azt mondod, hogy a makro lencsék halmozása nem szükséges? Elég csak egy db? De a prof +27-es értéket is írt, hogy azzal is kipróbálta, gondolod, hogy az már sok?

Akkor végső megoldás:adapter+(makrolencse)+forditott obi?
Hol lehet 50mm-es obit venni(magyar webshopra gondolok)?

Előzmény: detri. (2137)
detri. Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2139
5-10.000 között már teljesen jó obikat lehet kapni, amik erre megfelelnek: pl itt
Előzmény: Havoc (2135)
petya001 Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2138
Tényleg kicsit hiányos volt ezért kezdem újra(De aztán tessék ám segíteni! :-) )
Eladni szeretném, 1 1/2 éves lesz, gari nincs hozzá, viszont hibátlan állapotú és minden gyári tartozék megvan hozzá +Kenko tubus +Hama UV szűrő

Péter

Előzmény: Soká (2133)
detri. Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2137
Tudod, hogy én sem vagyok képben, szal nem akarok okoskodni, de szerintem nem így kell. :))
A legfontosabb, hogy legyen a gépen egy 50mm körüli (ált. 50mm-esek vannak) obi, fordítva feltéve. Közé szoktak tenni egy kisebb macrolencsét is, de szerintem nem azon múlik a dolog, az csak egy plusz. A macro lencsék felpakolásánál is van nyilván valami ésszerű határ, ha sokat teszel fel, és minél erősebbet, egyre rosszabb lesz a kép. Ha megnézed a photosig oldalán az objektívek szerinti bontást, rákeresel a 'reversed' szóra rengeteg találat lesz, legtöbbnél (bár lehet, h csak mert nem írta oda a feltöltő) nincs macro lencse. A fordított fix obi a lényeg, és annak minél nagyobb fényerejűnek kell lennie, mert azért ez már elég nagy gányolás, minél kevesebb fényt veszítsen az ember. :)
A telekonverteres megoldás más, azt ebbe nem kell belekeverni, azt a prof csak egy másik megoldásként említette, de ő is ezt a fordított módszert használja. Van egy rakat képe a photosigen.

Az oldalon, amit máodik cikknek linkeltem be tegnap, van egy csomó beállítás/felszerelés, ott azt hozták ki legjobb megoldásnak, amiről a kép is van. (nekem most sem az oldal, sem a kép nem akar bejönni, nemtom mi lett vele).
Tehát én erre szavazok: A konverteren 1db macrolencse, és erre kell valahogy ráerőltetni egy 50mm-es objektívet fordítva.

Vagy nem... :)

Előzmény: Havoc (2135)
Koltai Péter Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2136
Vagy esztergáltatni kellene egy gyűrűt, aminek az egyik vége 58-as menet, a másik végét meg beletekered az 50-es objektív szűrőmenetébe.
másik lehetőség, hogy az 50-es objektívről leszeded a fölösleges részeket, és ha a maradék valahol kiad egy 58-as menetet, akkor azt beletekered az adapterbe, ha meg az eredeti optika beleér, akkor egy UV-szűrőbe.
Előzmény: víztorony (2134)
Havoc Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2135
Szerinted jó ez a felállás, Detri?

Adapter, erre rá a +10-es makro lencse, erre gyűrű, erre +7-es makro lencse és így tovább ameddig akarom(csak azt nem értem mér csökkenő sorrendben rakják, miért nem tesznek eccerre fel 3db +10-est), ezután rápakolják a teleconvertert, majd a telecomvecterre löknek egy 50mm-es obit, vagy kenobi az egész :))?

Én így képzelem el a témát, erősíts meg vagy cáfolj.
Jelszó: okosodjunk együtt:)) ÉS NE SAJÁT HIBÁNKBÓL:)))))

Előzmény: detri. (2126)
víztorony Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2134
hú ez klassz.
egy kicsit részletesebben írhatnál a rögzírésről, mert pl. nekem még nem teljesen világos. A G2-höz van adapterem és UV szűrőm, idáig megvagyok... (+ objektív persze sehol, de ha tudom, hoyg kell rögzíteni, akkor majd könnyebb lesz beszerezni, mert ki tudom próbálni...
Előzmény: Koltai Péter (2128)
Soká Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2133
Venni vagy eladni? Van még garancia vagy már nincs? Minden van hozzá? Milyen állapotú?
Előzmény: petya001 (2132)
petya001 Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2132
Egy kérdésem lenne: szerintetek mennyit ér kb egy 1 éves G2?

Soká Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2131
A régieknek nem újdonság de linkelem korábbi Raynox előtétlencsével készült G2-es makrótesztképeimet.

Kell majd: index/index

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!