Keresés

Részletes keresés

Marianna80 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20715

Igen semmi infòm nincs!!!Ezt az eredmenyt is az aszisztensnő közölte..

Előzmény: Boszi84 (20714)
Boszi84 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20714

Tényleg elvárható lenne egy magánklinikától!!! A gyógyszerezést sem tudod így tovább!

Előzmény: Marianna80 (20713)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20713

Es raadasul én egy Budapesti maganklinikan voltam a tükrözesen ,azt hittem ennyi penzert legalább mondanak majd valamit,adnak tanacsot ...

Előzmény: dgy56 (20712)
dgy56 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20712

Persze,hívjad csak,ne hagyd magad lerázni.Én is úgy gondoltam,ha elkészül a szövettan,vissza kell menni az orvoshoz,és akkor majd ott elmondják a teendőket ,hát tévedésben voltam.Most már így utólag nem is bánom, hogy nem mondtam vissza a privát orvost.Otthagytam 20000 ft-ot plussz benzin mert másik városban volt, sajnos ma már így működnek a dolgok.

Előzmény: Marianna80 (20708)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20711

Minden negatìv ,reflux nem látszik csak a tünetek vannak meg a gyomorhurut es redőlaposodas,amit nem tudok mitől es ilyenkor mi a teendő

Előzmény: Boszi84 (20709)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20710

De nezték cöliakia az is negatìv

Előzmény: Boszi84 (20709)
Boszi84 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20709

Ételintoleranciáról nem volt szó,hogy megnézik?

Előzmény: Marianna80 (20706)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20708

Szia

Holnap felhìvom,es a leletemet elküldik emailen...,azert kìváncsi lennék egy pár dologra

Előzmény: dgy56 (20707)
dgy56 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20707

Az nagyon jó,hogy a szövettanod okés.Ha jól számolom,azért itt sokan a közepében vagyunk ennek a betegségnek.Tegnapelőtt az orvos is mondta,hogy min 6 hónap a gyógyulási idő,ezután szép lassan lecseng.Nem tudunk mást tenni,sajnos, megvárjuk a végét.Akkor ezek szerint Neked is kipostázzák az eredményt,mint nekem.Az orvossal nem tudtál beszélni telefonon pár szót hogy most mi legyen? 

Előzmény: Marianna80 (20703)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20706

Ja es ez is milyen a vérvételembe ott volt a helico a szövettan nem mutatja,biztos felszìvòdott vagy mi?

Előzmény: Boszi84 (20704)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20705

Most akkor ezek az eltéresek a savtòl lennenek...?

Reflux lenne,de akkor miért csak ott,vagy mi ez nem ertem...

Előzmény: Boszi84 (20704)
Boszi84 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20704

Úgy látszik mindnyájan körbe forgunk.En is most mérgelődöm ,ebéd után olyan savanyú íz van a számban,torkomban mintha ecetet ittam volna.(zöldségkŕemleves,turogomboc kis fahéjjal) Mindezek a tünetek egy havi PPI,gaviscon,iberogast mellett.Borzi!

Előzmény: Marianna80 (20703)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20703

Most hìvtak a klinikáròl ,mind a két szövettanom negatìv ,na ilyenkor mivan,mik akkor ezek a tünetek,és miért van ellaposodva a redő,es mitől van a gyomorhurut?

Ilyenkor mit kell tenni?

Ezt ìgy kell elviselni vagy mi?

Most hová tovabb?

Marianna80 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20702

Én nemtudom sajnos,hogy kell ezeket leepìteni ,szerintem juno tud nekünk segìteni,en csak azt tudom elmondani en hogy csinaltam 2.5 hònap utan eljutottam gyomortükrözesre egy penteki nap delutánra volt időpontom ekkor már 2 hònspja szedtem 2x20mg nolpazat előtte csak 1x,na en azon a pénteken nem vettem be a reggelit,es azòta sem csyk az estit,de szerintem azt sem sokaig fogom unom már es szerintem semmit nem használ...

Előzmény: Debrecenilány (20701)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20701

A Controloctól különösen fájt a gyomrom és égett... ugye azt 3 napig szedtem, vajon annak már elmúlt a reboundja? vagy az mostanában fog kijönni?

 

van valakinek ilyen rövidebb távú leszokásról tapasztalata?

Előzmény: Debrecenilány (20700)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20700

Szerintetek ,hogy építsem le ezeket a ppi-ket...

 

ezen a héten szedtem :

 

 

május 16 péntek: 40 mg controloc

május 17 sombat:40 mg controloc

május 18 hétfő:semmi

május 19 kedd:20 mg controloc

május 20 szerda: 20 mg acidwell

május 21csütörtök:20 mg acidwell

 

ugye nulla eredménnyel, pluszban még jól megfájult a gyomrom is tőle..amikor fáj a gyomrom, általában beveszeke egy 20 mg Q-.t

 

most ezt az adagolást hogy építsem le?

a következő napokban mit szedjek:?mondjuk 2 x 20 Q, hogy ne legyen rebound...vagy csak amikor érzem, h reboud vegyek be egy quamatelt?

 

 

 

 

Marianna80 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20699

Szia!

En folyamatosan pulcsiba vagyok mondják is itthon ,hogy nincs melegem,?mikor 100 fok van,de én majd megfagyok,en mértem lázat de nekem nem volt...

Viszont reggelinél elkapott egy fura rosszullét,és hirtelen leizzadtam (bűzös)...,nem ertem mi folyik a szervezetembe,fáj a fejem ,gyenge vagyok,jò lenne mostmár valami kézzelfoghatò magyarázat,hogy tudjam hogy kezeljem kicsit kezdek már elfáradni îgy 3 hònap után,azòta dolgozni sem tudok,de mostmár jùnius 2-án megyek addigra össze kell szednem magam valahogy

Előzmény: dgy56 (20689)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20698

Ha nyelőcső hiperzenzitivitás om van, akkor olyanok lehetnek jók, mint pl: Lyrica, Tegretol, Gordius...vagy valamelyik triciklikus antidepresszans?

 

te melyiket próbáltad ki, ha elárulod...tudom, h nem hatott. ha a nevét nem is írod ki, akkor csak azt, h mennyi ideig szedted?elég nagy adagban, hogy hathasson?

 

 

Előzmény: _juno_ (20694)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20697

Igen, azért szólítottalak meg, mert téged visszaolvastalak és te is nagyon szenvedsz de legalább van valami ,amitől ha időszakosan is de jobban vagy.Neked azért vannak eszközeid, h tudd kontrollálni ezeket a dolgokat.

 

Én esküszöm nem értem, hogy konstans állandó égést érzek itt belül, de van még ,amikor ki is tör, mit egy vulkán-ez a nem tudom mi és akkor az egész belső testem ég és mar, az egész felső testemben:(

Elkezdődik mintha csak valami kis egyszerű szegycsonti fájdalom lenne de én már felismerem és tudom , hogy kb egy fél óra és kiteljesedik..és akkor egész nap mar

annyira borzasztó, h ilyenkor tudnék öngyilkos lenni annyira fáj.

 

És egyszerűen nem tudom semmihez se kötni..ebbe bele lehet őrülni.

Előzmény: _juno_ (20694)
_juno_ Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20696

Ha mindenképp utána akarsz menni, akkor pH impedanciamérés lehet az, ami eldönti, hogy van-e bármilyen természetű feláramlás. Csövezős, kellemetlen vizsgálat, és nem tudom, találsz-e könnyen helyet, ahol csinálják (1-2 helyen elvben van, de én műtét előtt sem jártam sikerrel, legalábbis Bp-n nem, a sebész is hiába telefonálgatott).

Előzmény: Debrecenilány (20688)
_juno_ Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20695

Egyetértek, a SIBO nem pár nap alatt alakul ki. Ettől persze még lehet volumenreflux, vagy belassult gyomor a PPI-től.

Előzmény: Debrecenilány (20693)
_juno_ Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20694

Tud marni, a semleges reflux, pepszin is tud marni, de a hiperszenzitivitás is tud iszonyat maró lenni. Az erős marás még nem utal arra, hogy epe jön fel.

 

Nem vagyok jós, de olyan pl. volt nekem, hogy az egyik PPI-től nagyon nem voltam jól, váltottam terápiát, és a másiktól igen, annak ellenére, hogy nekem ugye nem is jön fel sav! És ez nem is úgy van nálam, hogy ha egy PPI nem jó, akkor soha nem jó, nekem állandóan változik, néha amitől egyszer jól voltam mondjuk előző évben, következő körben rosszullétet, nagyon belassult gyomrot, durva égést okoz, két nap után vissza kell térnem az előzőre vagy egy tök másikra. Valószínűleg nem ez a standard, de nálam nem sav van, ezért lehetnek ilyen állandó visszaesések a doki szerint, illetve egyébként is lehetnek különböző reakciók, több hó szedés után valamiféle rezisztencia a hatóanyagra (még PPI-nél is) stb. Monduk induláskor nekem vagy fél évig jó volt a Controloc, nálam még az igazoltan nem savas feláramlás és epével mosott gyomor mellett is van legalább részleges terápiás siker, ha Neked eddig kettőből nulla, nulla a javulás, akkor szerintem csoda nem várható a többitől sem. Kérdezz rá a motilitásjavítókra, hátha azzal együtt már jobb lenne egy PPI kezelés is.

Előzmény: Debrecenilány (20690)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20693

2020.05.20. 17:59:26  Kedves Doktornő!

Hogy döntsem el, h epe vagy sav jön fel? 

Tükrözésen még sosem láttak epét.
De nekem savcsökkentésre csak még jobban fokozódnak a panaszaim, minél erősebb ppi-t veszek be ,annál rosszabbul vagyok.
Egész nap érzem a mellkasomban azt az égő maró érzést, talán ez az epe?
savat nem érzek a számban feljönni soha.  Kedves Kérdező!
PPI-k hatására gyakran alakul ki vékonybél dysbakteriozis (SIBO) A bakteriális erjedés során keletkező gázok reflux-szerű tüneteket okoznak, ez nem savas, nem epés, hanem volumenreflux és savgátlókra nem javul
Üdvözlettel: dr. Wacha Judit

 

 

megkérdeztem dr Wachta Juditot, látható a válasz is.

 

Csak én nem szedtem ezelött ppi-t, hanem most szedek ugye pár napja....így szerintem nekem nincs SIBO-m.

Előzmény: _juno_ (20691)
_juno_ Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20692

Semmi nem zárható ki ugye tükrözés alapján, de lehet szimplán funkcionális problémád van vagy szorongásod, ezért árt többet a PPI, mint használ...:( Nem kell azonnal epét vizionálni.

Előzmény: Debrecenilány (20681)
_juno_ Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20691

Ez a kapszulás - elvben Bravo - teszt, amit az Endokapszulában csinálnak, ez abszolút nem alkalmas a volumenreflux (kaja) meg a pepszin kimutatására, meg mint kiderült, megbízhatóan az epére sem, nem is értem, hogy mondhatta ezt az orvosod. Ez kb. annyit csinál, mint a standard pH mérés, csak nincs cső ledugva, és 72 óráig mér - ezzel a hosszított méréssel nagyobb eséllyel mutatható ki a savas reflux (mert pl. az első napon sokszor a lehelyezés, bolygatás miatt nincs annyi savas epizód valamiért), meg könnyebb a betegnek, könnyebb rendesen ennie is, ami triggerelheti az epizódokat. Kb. ennyi. Nem tudja nézni az áramlások irányát, csak pH-t mér, ha mutat egy kb. semleges pH-t, nem fogod tudni, hogy az a normál állapot, vagy pepszin azért feljut...ha innál egy narancslevet vele, (az evés-ivás megjelölése nélkül) nem lehetne eldönteni csak a grafikont nézve, hogy az savas feláramlás volt, vagy csak lefelé ment valami savas. Neten sok infó van a standard pH mérés, kapszulás mérés és a pH impedanciamérés összehasonlításáról, előnyeiről, limitációiról (angolul).

Az epés reflux kimutatására még az egyik ottani doki szerint alkalmas egyébként, mert ugye mutatja a magas pH értékeket, de a kiértékelő doki (maga az intézetvezető Madácsy) már azt mondta, hogy ez alapján még semmit nem lehet kijelenteni (mármint azon kívül, hogy nincs savas refluxom), mert magasabb pH lehet az epén kívül mástól is (nyál, nyelőcsőben termelődő bikarbonát - és szakirodalomban is tényleg írják itt-ott, hogy nem megbízható epénél). Szóval látod, nekem sokkal egyértelműbb szituban, egyértelműbb refluxnál-tüneteknél, egyáltalán nem teljes  terápiarezisztenciával, állandóan kimutatható epével a gyomorban sem vitt igazán előre a vizsgálat (csak belülről adott egy löketet az, hogy tényleg vannak alkalikus csúcsok, és utána kell mennem jobban, mert valószínűleg nem képzelődöm ill. nem hazudnak a tükrözéses eredmények sem), szerintem esetedben kontrollnak ezzel tényleg nulla értelme van, full pénzkidobás lenne...esetleg kérdezd meg konkrétan az intézetet is, hogy mi a vélemény, pepszin, epe, volumenreflux igazolható-e a méréssel (mert hogy savas refluxra már néztek, és az nincs), de ha azt mondják, igen, akkor mást mondanának, mint nekem...:) Az orvosod a pH impedanciamérésre gondolt, ez az, ami mutathatja a mindenféle feláramlást, neten erről magyarul is találsz infót. Ez sajnos csövezve megy csak, viszont olcsóbbnak olcsóbb lenne jóval, a kapszulás vizsgálatnál a költség közel felét a rövidaltatásos tükrözés teszi ki, amiben lehelyezik. (Bár ugye valahol az impedanciamérés is túlzás az esetedben, de teljesen értem, hogy utána akarsz járni. A túlzást azért írom, mert még totál egyértelmű és masszív refluxos eseteket sem küldenek el ilyen csövezős vizsgálatokra általában, hacsak nem kerül szóba a műtét - hiszen egy akár emelt dózisú PPI kezelést, motilitásjavítókat, epekötőt stb. ki lehet próbálni egyébként is. Ha meg ezek nem használnak egyáltalán, zéró, nulla, akkor meg állítólag a műtét, ami utána jöhetne, sem érne sokat...:()

 

Érdekes ez a nyelőcső UH, hol csináltak ilyet? Nem is hallottam, hogy csinálják, legalábbis hogy itthon is.

Az epéhez nem tudok hozzászólni, a többihez sem sajnos. Illetve az epekőhöz annyit, hogy bár valószínűleg nem jó, hogy ott van, ha nem egyértelmű, hogy az okoz panaszokat, és egy sebész v. hozzáértő azt mondja, hogy nem indokolt még a műtét, akkor tényleg mérlegelni kell, mert sok epeköves ugyan jobban lesz a műtéttől, de van, akinek meg onnantól kezdődik a kálvária...az epehólyag hiányában epés visszaáramlás alakulhat ki a semmiből, az meg k*** rossz, rosszabb, mint a sima reflux, mindenki mondja ill. benne is vagyok. Ez egy olyan dolog, ami már az én fejemen is átfutott, hogy mit csinálnék ilyen helyzetben. Nagyanyámnak volt epeköve, a női nem és az IR-diab, amit örököltem tőle, hajlamosít a kövekre, így bár most kőmentes vagyok, egyszer lehet, hogy számítanom kell rá...és valószínűleg ha nincsenek görcseim, és nem javasolnák mindenképpen a műtétet, nem engedém, hogy hozzányúljanak.

Hidd el drukkolok Neked, és teljesen átérzem a szitut, én 8 éve tolom, tüneteim palettáját már sokszor olvashattad :) Remélem, lesz megoldás!

Előzmény: Lyanora (20676)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20690

Juno szerinted a sav tud ennyire marni?

 

Ha nem epe jön fel. bár te szoktad mindig írni, hogy ilyen epés-savas marást érzel a mellkasodban, meg konstans égést.

 

Ma vagy holnap megpróbálok gasztróshoz visszamenni...szerinted van rá esély, hogy egy másmilyen ppi.például nexium-az használni fog nekem?

 

eddig nem volt jó:controloc 40, 20, acidwell20.

Előzmény: _juno_ (20686)
dgy56 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20689

Szia. Hát ez most már tényleg nem igaz! Ugyanígy jártam én is.Nem volt elég ez az émelygés,pár óra múlva alig bírtam anyakamat megmozdítani,azután húzódott le nekem is a fájdalom.Rázott a hideg,egész nap thermo pulcsiba voltam a 25 fokban.Lázat mértem,37,6  volt.Tényleg nem tudom én sem hogy mi jöhet még.Nem telefonáltak még hogy készen van e a szövettanod?

Előzmény: Marianna80 (20671)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20688

de milyen vizsgálatokra menjek még szerinted?

 

kardiológia negatív

 

neurológia, MR szintén

 

jártam reumatológiai kezelésre, hátha ilyen bordaközi idegzsába-de nem használ erre az égő érzésre.

 

a tükrözéses leleten meg annyi van:hogy a nyelőcső hypereamias, illetve antrum gasztritisz. heliko nincs. cardia zárt, epe nincs

 

nem tudom, hogy ez a tükrözéses lelet magyarázza e ezt a borzalmas égő-maró érzést.

 

juno szokta valahogy így leírni, amikor az epe marja? azért gondoltam h ez epés feláramlás lehet

 

Előzmény: HourHand (20687)
HourHand Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20687

Az a probléma, hogy csak találgatjuk, a kiváltó okot. Egy diagnózis kellene az oki kezeléshez. Ha a PPI nem hat, akkor további vizsgálatokat kell végezni, mert nem valószínű, hogy ez spontán módon gyógyulni fog.

Előzmény: Debrecenilány (20683)
_juno_ Creative Commons License 2020.05.21 0 0 20686

Sokan vannak így sajnos, majd egyeztess a dokival.

Kérdezted lejjebb a HIDÁ-t, én tükrözéssel már igazolt epés visszaáramlás és pH mérésen mutatkozó magas pH-s csúcsok után lettem elküldve rá, mint megerősítő vizsgálatra, zsírintolerancia és sok éves+többféle, kombinált kezelések, műtét után. Szóval ez nem az a kategória, ahova rohannék (kb. alig végzik amúgy valahol, nem egy egyszerű sztori), amikor még kb. egy motilitásjavítót sem kaptál, meg a szorongásod sincs kezelve, amitől lehet ezek az égő érzetek vannak egyáltalán. De persze bízd a dokira, ha elküldenek, menj, de ne kombinálj előre! Ha nincs epe a gyomrodban, nem volt nyitott az alsó gyomorszájad tükrözésen, jó esély van arra, hogy ilyen téren gond, persze soha nem lehet kijelenteni biztosan ilyeneket a tüki alapján.

Előzmény: Debrecenilány (20673)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!