Keresés

Részletes keresés

Sandi22 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 6329

Szia!

 

Szépen sorban:

1- nézőpont kérdése mindenki másra esküszik

2- nézőpont kérdése mindenki másra esküszik

3- jók a bölcsik és az ovik is, még nem halottam rá panaszt

4-Tűzkő-ben van egy ha még müködik

5- utcánként van 3 így elég nagy a válaszék, én nem járok fodrászhoz :)

6- Utcánként ugyszint min. 3 én a Csiki 8-ba járok

7- Fagyi eleven center kávézó, Spiler felejtős drága, Gyros Torbágy utca talán, jó kifőzde a régi dragonyos vendéglő helyén a csiki alatt 1-el, pizza- pizzaboy a neten

 

Hát röviden ennyi lenne :)

Előzmény: Otto a kötözködős (6324)
Sandi22 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 6328

kukuljak meg ha értem, hogy mit szeretnél :)

Előzmény: BY-75-98 (6327)
BY-75-98 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 6327

SZIASZTOK!

 

NAGY KÉRÉSEM LENNE:  MA KINT VAN A 18-25, és a 17-83 a 139-es es!

 

VALAKI LE TUDNÁ FOTÓZNI, és elküldené nekem e-mailban?

 

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!!

/dev/urandom Creative Commons License 2011.02.16 0 0 6326
Előzmény: quizas (6325)
quizas Creative Commons License 2011.02.16 0 0 6325

Sziasztok,

 

Késő este tűz volt a Rétköz utcában, a "gazdag oldalon", egy csomó tűzoltóautó, sőt mentő is volt kint. Tudtok valamit?

Otto a kötözködős Creative Commons License 2011.02.15 0 0 6324

A rét tetejének környékére költözünk, így bár nem vagyin igazi Gazdagrétiek, mégis hadd érdeklődjünk:

 

1. Ki a tuti gyerek háziorvos?

2. Ki a tuti felnőtt háziorvos?

3. Milyen a bölcsi, illetve ovi helyzet?

4. DVD kölcsönző van-e? (TV-nk nincs, de filmeket szeretnénk nézni...)

5. Melyik a tuti fodrász?

6. Melyik a tuti kisbolt, ahol jó a kenyér íze, és sokáig nyitva van. Esetleg éjjelnappal...

7. Van-e ajánlható étterem, cuki, pizzéria a környéken?

 

Személyee véleményeket köszönettel veszem!

grétisas Creative Commons License 2011.02.14 0 0 6323

Természetesen észrevettem már amit írsz. Viszont a jogszabályok azt írják elő nekik, hogy ha megszegik a KRESZ -t azt csak megkülönböztető hang és fényjelzés mellett tehetik. Egyébként akár a tűzoltóautó sofőrjét is megbüntetheti a rendőr gyorshajtásért, elsőbbségadás elmulasztásáért, etc.

Ők a testi épségüket sőt akár az életüket is hajlandóak kockára tenni, hogy másokat mentsenek. Ráadásul a vonulás fokozott állapotában ne várjuk el, hogy azt mérlegeli egy tűzoltóautó sofőr, hogy villogok és szirénázok, hogy tuti ne kanyarodjon ki elém egy csipás szemű autós se, vay lépjen le egy gyalog. Ráadásul a 80-90 km/h -val száguldó több tíz tonnás gépet megfékezni sőt irányítani sem olyan könnyű. Vagy gondoljuk a darus kocsira aminek van legalább 2-3 m túllógása előrefelé. És még sorolhatnám, hogy mi mindenben más egy ilyen gépet kezelni, illetve ilyen tisztséget betölteni.

Így már remélem érted, hogy miért nem tud zavarni ha hajnalban felver az álmomból egy vonuló tűzoltó autó zaja.

Előzmény: Sandi22 (6322)
Sandi22 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 6322

igen csak gondolom már neked is feltünt hogy 10-ből 8x eltudnak úgy menni föleg hajnalban hogy nem szirénáznak csak villognak és csak néha szirénázik be egy-egy kereszteződésnél és ha többen mennek egymás után akkor csak az első szirénázik, nem mind az 5

Előzmény: grétisas (6319)
sandor53 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 6321

Nem lesz ott semmi sem, a parkoló marad. Arról van szó - én ezt hallottam - hogy a közterületet ideiglenesen bérbeadták egy vállalkozásnak, akik építési anyagokat helyeztek ott el, de ma amikor ott jártam, láttam, hogy teherautókra kezdték rakodni és elvinni.

Előzmény: F6 gordini (6320)
F6 gordini Creative Commons License 2011.02.09 0 0 6320

Üdv!

 

Valaki tudja, hogy a telep tetején, a buszvégállomás melletti parkolónak mi lesz a sorsa?

 

Körbekerítették, s tele van sóder meg homok kupacokkal...

 

Kösz.

grétisas Creative Commons License 2011.02.08 0 0 6319

Szerintem a tűzoltók azt ébresztenek fel akit akarnak.

De ha gondolod a te lakástüzdhez majd lábujjhegyen jönnek...

Előzmény: Sandi22 (6316)
syrius Creative Commons License 2011.02.07 0 0 6318

Én is arra ébredtem, de nem láttam semmit.

Előzmény: Sandi22 (6316)
BY-75-98 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 6317

Felfelé mentek az Irhás árok irányába. Megint voltak ott füstjelek a hegyoldalban!

Előzmény: Sandi22 (6316)
Sandi22 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 6316

Nem tudja valaki véletlenül hogy ma hajnalban hová rohantak a tűzoltok? Mert sikerült szerintem felébreszteniük az egész lakótelepet.

manhattani Creative Commons License 2011.02.04 0 0 6315

És ami a fő, hogy nem személyeskedik, csak másokat vádol ezzel :-))

 

Előzmény: hc (6314)
hc Creative Commons License 2011.02.02 0 0 6314

Szokd meg, hogy Sándorunk mindenkinek megírja a tutit és az úgy van, ahogy ő mondja :-)

 

Előzmény: Parlagfu (6312)
sandor53 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 6313

Mert eredetileg is Neked írtam. Nem Miattad ismételtem meg hanem egy olyan szőrszálhasogató és kötekedő krakéler kételkedésére, ami alkalmas volt mások megtévesztésére. Az illetőnek én nem írok semmit sem, mert a számomra nem létezik. Bármit látnak az emberek a Gazdagréti úton, az arra is néző épületek megjelölése úgy félreértésre adhat okot, mint ahogyan adott is és kiderült, hogy az érintett toronyház a Gazdagréti téren van. Sajnos manapság eléggé elterjedt, hogy hogyan lehet valamit úgy kifejezni, hogy az félreérthető legyen, egyesek ezzel szórakoznak.

Előzmény: Parlagfu (6312)
Parlagfu Creative Commons License 2011.01.31 0 0 6312

És ezt miért nekem írod? Én csupán arra hívtam fel a figyelmet, hogy 10 emeletes házak nincsenek Gr.-en ellentétben az idézett cikk állításával.

Előzmény: sandor53 (6309)
manhattani Creative Commons License 2011.01.31 0 0 6311

>Mert a tűzoltók nagyon átnéztek minket a tüzek után.

 

A tűz veszélyesebb egy magas panelépülerte, mint a gyenge fölrdrengés, mert bár az acél és a beton hasonló mértékben hőtágul, a hirtelen nagy hőhatás hőkülönbségeket okoz, ami fokozza a repedésveszélyt.

 

A mi házunk a Csiki-hegyek és a Gazdagréti út között van, ott a negyediken enyhe hintáztatást éreztem, semmilyen hangot nem hallottam. A falon fűrészporos tapéta van, már jó száraz. Ha repedt volna alatta a beton, a tapéta is elszakad, de ilyet sehol nem tapasztaltam.

 

Előzmény: quizas (6307)
manhattani Creative Commons License 2011.01.31 0 0 6310

A Gazdagréti úton persze hogy nincsenek sokemeletes panel épületek, mert akkor nem tudna elmenni a busz...

A Gazdagréti út mellett van sokemeletes panel épület. De ezt a köznyelv úgy mondja, hogy az az épület a Gazdagréti úton van.

Attól, hogy a ház némelyik ajtaja kisebb utcákra nyílik, a többi ajtaja a Gazdagréti útra. Ezért mondhatjuk, hogy a Gazdagréti úton vannak sokemeletes panel épületek. Aki nem hiszi, álljon meg pl. a Tűzkő utca nevét viselő buszmegállóban és nézzen körül, vajon lát-e magas panel épületet.

Emeltszintű feladat: gondolja át, hogy van-e buszmegálló a Tűzkő utcában? :-)

 

sandor53 Creative Commons License 2011.01.30 0 0 6309

Gyengébbek kedvéért megismétlem, hogy a Gazdagréti úton nincsenek sokemeletes panel épületek, ugyanis azok, amelyeknek az egyik homlokzatuk arra is néz nem Gazdagréti úti épületek, hanem a Regös, Törökugrató, Torbágy és Csíki hegyek utca 1.-7. sz. társasházak. Az érintett épület a Gazdagréti téren álló toronyépület.

Előzmény: Parlagfu (6299)
Bz81 Creative Commons License 2011.01.30 0 0 6308

Szia!

 

Elárulnád, hogy pontosan melyik utcából való vagy, ahol a repedéseket észrevetted?!

Előzmény: grétisas (6306)
quizas Creative Commons License 2011.01.30 0 0 6307

Mi eléggé alul lakunk a park előtt és semmit nem vettem észre. A lakásban, így elsőre, semmi nyoma, és nem fogom elhúzkodni a szekrényeket, hogy hátha. Meg a tapétát sem hántom le.

 

Kíváncsi vagyok, lesz-e általános átnézés. Mert a tűzoltók nagyon átnéztek minket a tüzek után.

 

 

grétisas Creative Commons License 2011.01.30 0 0 6306

Nem túl megnyugtató, hogy itt a telepen történ komolyabb káresemény.

Kicsit tüzetesebben átnéztem a falakat, nálunk is vannak hajszálrepedések, szerintem mindenki nézzen körül.

Tudja valaki, hogy hol kell bejelentést tenni?

Gondnok,tűzoltóság, katasztrófa védelem?

Mondjuk méretükből fakadóan nem kiáltanék oroszlánt, de nézze meg egy szakember mindenképp.

grétisas Creative Commons License 2011.01.30 0 0 6305

Remélem ezek után szakemberek végigjárják a lakótelepet repedés nyomok után kutatva. Az avatott szemek mégis csak könnyebben észreveszik az apróbb repedéseket.

Én tegnap a rengés után szemrevételeztem a házunkat, szerencsére nem láttam rajta repedés nyomát. De ma már nem vagyok annyira nyugodta a híreket hallva. :(

 

Úgy gondolom ilyen esetben a minimum lenne, hogy a gondnok házról házra jár és ő is szemügyre vételezi a rábízott épületeket. (Azon túl, hogy minden tulajdonos nézze át a saját tulajdonát/lakását.)

manhattani Creative Commons License 2011.01.30 0 0 6304

>Nem a Gazdagréti úton, ott ugyanis nincsenek panel épületek, ...

 

Nono...

 

Előzmény: sandor53 (6300)
Rlaci Creative Commons License 2011.01.30 0 0 6303
Előzmény: Rlaci (6302)
Rlaci Creative Commons License 2011.01.30 0 0 6302

Érdekes video hőszigeteléssel kapcsolatban.

tölgy Creative Commons License 2011.01.30 0 0 6301

akkor sikerült tisztázni a sérült épületet.

holnap talán még lezsnem repedés felfedezések a világosban  esetleg máshol is.

 

fő h nagy baj nem lett!

sandor53 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 6300

Nem a Gazdagréti úton, ott ugyanis nincsenek panel épületek, hanem a Gazdagréti téren a Posta alatt álló nagy toronyház a sérült, amin a Gazdagréti Közösségi Televízó magas antennáit telepítették annak alapításakor. Az a toronyház sérült meg szerkezetileg, kivonultak a tűzoltók is, de nem kellett szerencsére menteni.

Előzmény: Parlagfu (6292)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!