Keresés

Részletes keresés

pistik100d Creative Commons License 2012.05.28 0 0 5221

(Nem vagyok naprakész...)

 

Végülis lesz 2006-os MÜPA DVD, mikor? Esetleg BD? FullHD-ban lett rögzítve a koncert? Az lenne csak az igazi élmény...

 

 

Tompoxx Creative Commons License 2012.05.25 0 0 5220

A Sörsátorban vannak a nyári koncertek minden hónapban, ősztől pedig valószínű a PECSA valamelyik szinpadán, de ugyan olyan rendszeresen, mint eddig.

Előzmény: kayleigh (5219)
kayleigh Creative Commons License 2012.05.25 0 0 5219

Mi történt a jövőbeni Tompox koncertekkel (a honlapról eltűntek)?

cirrocumulus Creative Commons License 2012.05.25 0 0 5218

Bocsánat, most OFF leszek...

 

De sokunk számára kedves koncertek következnek 2 hét múlva :o)))

18 éve nem volt már EAST koncert, most pedig:

- nyilvános főpróba június 5-én,

- és koncert június 8-án!

 

Kattintsatok a hírekhez: EAST :o)))

 

ON

erdészróbert Creative Commons License 2012.05.21 0 0 5217

Először is hadd mondjam mindannyiunk nevében: jó érzés látni, hogy ennyi év után is életben maradt az, amit anno, 2o-22 évesen csináltunk. Jó volt olvasni ezeket a sorokat, köszönet cirrocumulusnak, hogy ide is beidézte őket.

 

És hadd egészítsem ki mindjárt néhány fontos névvel a listát:

 

- a rockerszívet melengető, ötletes riffek kitalálója természetesen nem Czigi volt, hanem Bogdán Csabi, épp az olyan számokban, amit a blogbejegyzés idéz: Legyőzhetetlen, Apokalipszis, Mickey Mouse stb. Czigi a zenekar nem kevésbé fontos másik arcának, a Marsbéli Krónikák A oldalán található, címadó szvitnek a meghatározó gitárjait álmodta meg és játszotta föl. Az volt az ő igazi világa. De Csabi gitárjai legalább olyan fontos korszakát jelentették a zenekarnak, éppen ezért kerültek föl a vele készült számok is a Marsbéli Krónikákra.

 

- Kisszabó Gábor szintén kimaradt a listáról, pedig ő már Pócs Tomi előtt meghatározó tagja volt a zenekarnak. Többek között olyan számokat csináltunk vele, mint az Óz, az Éden, a Noab - ezek basszus-játéka, stílusa mélyen beépült a Solaris-hangzásba.

 

- Rausch Feri, aki szintén a rockos vonalat képviselte a zenekarban, és az ő játékát hallhatjátok a Legyőzhetetlenben, Apokalipszisben, Mickey Mouse-ban stb.

 

- És a legvégére hagytam a Solaris két alapító tagját, akik szintén nem kevésbé fontosak voltak az életünkben, a zenekar saját hangjának kialakításában: Tóth Vili, a Solaris első dobosa (ő játszik az első két kislemezen) és Seres Attila (Jata), aki a zenekar első basszusgitárosa volt, és - a saját kifejezésével élve - társunk a Solaris eredeti ötletfelhalmozásának első korszakában.

 

Szóval, az az öt név inkább tíz. Úgy érzem, ők nagyon is hozzátartoznak a mi kis történetünkhöz.

 

Persze, a legfontosabb továbbra is az, hogy mindannyiunk számára kifejezetten jó érzés olvasni a lenti sorokat. Hadd osztozzanak ebben az örömben mindazok, akik részesei voltak a Solaris történetének.

 

Előzmény: cirrocumulus (5215)
cirrocumulus Creative Commons License 2012.05.19 0 0 5216

 

Ne feledjétek!

 

MA ESTE 19 órától:

 

 

Helyszín:

Ferencvárosi Ádám Jenő Zeneiskola Díszterme

(térkép: 1092 Bp., Köztelek u. 8.)

(a Corvin-negyed metrómegállótól pár percre)

 

Előzmény: cirrocumulus (5209)
cirrocumulus Creative Commons License 2012.05.18 0 0 5215

Nemrég érkezett ez a cikk:

 

" (...) ezt a lemezt tényleg nagyon szeretem, és tényleg rongyosra hallgattam annak idején. A magyar progresszív rock ege nem olyan zsúfolt, hogy egy ilyen fajta album ne ragyogna rajta fényesen..."

 

 SOLARIS - Marsbéi krónikák

 

"Akkor lássuk, mi is jó a Solarisban? Kezdjük azzal, hogy eredeti. Nem csak akkoriban, de közel 30 évvel később, azaz ma is teljesen egyéninek hat, amit csináltak. Ez pedig a nagy dömpingben és eredetiség-hiányban talán a lehető legnagyobb dicséret, amit zenekarra jelenleg róni lehet. Azon kevesek egyike ők, aki nem egy az egyben vették le valami kinti banda stílusát. Az, hogy még most is frissnek, ötletesnek hat ez a hangzás, bizonyíték a kreativitásra és az öt zseni – Kollár, Cziglár, Erdész, Pócs, Gömör - által létrehozott muzsika időt állóságára.

 

Instrumentális zenéről van szó, de a szólóhangszerek (gitár, billentyű, fuvola) itt nem virgáznak versenyezve egy kötött dob-basszus alapra, hanem éppenséggel szoros kölcsönhatásban, egymást erősítve-kiegészítve görgetik tovább a dallammenetet. Fokozatos építkezés, együtt lélegzés, a témák lassú kibontása jellemző rájuk, a nélkül, hogy a rockos lendület ettől elveszne vagy háttérbe szorulna. A billentyű legtöbbször éppenséggel monumentális futamokat hoz, amik alá Cziglán rockerszívet melengető, ötletes riffeket pakol.Kollár Attila brillírozása, ellenpontozásai fuvolán már csak a habot reprezentálják a tortán ebben az egyenletben.

Nem csoda, hogy első lemezükkel mindjárt történelmet írtak. Különösen kedvelem róla – naná, ez a legtökösebb nóta – a Legyőzhetetlen-t, másodiknak pedig (hogy a rovat eredeti szellemiségéhez is méltó maradjak) egy frissen felfedezett kedvencet választottam, mely az általam birtokolt eredeti LP-n még nem volt rajta, a későbbi CD kiadás bónuszaként lelhető fel. A Sárga Kör szépen demonstrálja egyébként, hogy a progresszív popzenét játszó Napoleon Boulevardba milyen sokat mentettek át ebből a hangzásból, dallamvilágból – ciki, nem ciki, ennek okán én még őket is kedveltem anno. Tessék kérem Solarist hallgatni, a teljes életművük igen értékes és tartalmas, nem csak a Marsbéli krónikák!"

 


Előzmény: cirrocumulus (5201)
Tompoxx Creative Commons License 2012.05.17 0 0 5214

Köszönjük.:)

Előzmény: erdészróbert (5213)
erdészróbert Creative Commons License 2012.05.16 0 0 5213

:)

 

Bravo, gratulálok!

 

Jó volt hallgatni. Úgy tűnik, megálltok a saját lábatokon. Nincs szükségtek erre a Solaris Tribute Band elnevezésre. A Solaris maradjon meg annak, ami. Ez pedig nyugodtan lehet Tompox. Legyen egy kicsit több önbizalmatok!

 

Saját számokkal, saját névvel (a Tompox kíválóan alkalmas erre) szép produkció lehet ebből.

 

Még egyszer gratula!

 

 

Előzmény: Tompoxx (5212)
Tompoxx Creative Commons License 2012.05.16 0 0 5212

Egy részlet a tegnapi koncertről.


Tompoxx Creative Commons License 2012.05.15 0 0 5211

Köszönjük azoknak, akik ott voltak.

Rendkívüli élmény volt Alapi Pistivel játszani.

Reméljük, lesz folytatás.

Youtube-on hamarosan lesz élménybeszámoló a koncertről.:))

 

Tompoxx Creative Commons License 2012.05.11 0 0 5210

Még Attila koncertje előtt:


TOMPOX (SOLARIS TRIBUTE BAND) koncert

a városligeti sörsátorban

 

2012. május 15-én,

kedden 19:30-kor

 

1146 Bp., Városliget, Városligeti krt. 1.

 

KÖZREMŰKÖDIK: ALAPI ISTVÁN - gitár (EDDA)



Előzmény: cirrocumulus (5209)
cirrocumulus Creative Commons License 2012.05.11 0 0 5209

 

 INVOCATIO koncert

a Református Zenei Fesztivál keretében


2012. május 19-én,

szombaton 19 órai kezdettel.

 

Helyszín:

Ferencvárosi Ádám Jenő Zeneiskola Díszterme

(térkép: 1092 Bp., Köztelek u. 8.)

(a Corvin-negyed metrómegállótól pár percre)

 

 

Közreműködik:

 

Kollár Szilvia (ének)

és

Pablo Aguirre (zongora)

 

 

Előzmény: cirrocumulus (5203)
cirrocumulus Creative Commons License 2012.05.03 0 0 5208

 

Attiláék most szombaton Németországban,

Kaufbeuren-ben adnak koncertet az INVOCATIO-val:

 

akinek van kedve, illetve éppen arra jár :o),

az itt, a Facebook-on csatlakozhat is az eseményhez,

illetve beugorhat erre a koncertre:

 

KONZERT - Special Hungarian Edition of Psalms & Soundtracks

(térképpel)

 

Pablotól hallhatunk majd ismét egy fergeteges zongora improvizációt,

és gondolom, Kollár Szilvi is fog énekelni, Pablo zongorakíséretével.

 

 

Ez a koncert bemelegítő lesz

az utána éppen két hét múlva esedékes itthoni koncertjükhöz!
Amelynek időpontja és heyszíne:

 

2012. május 19-én 19:00 - Fefencvárosi Ádám Jenő Zeneiskola Dísztermében

 

 

Előzmény: burgerbalázs (5204)
Tompoxx Creative Commons License 2012.04.18 0 0 5207

Tompox (Solaris T.B.) klub 2012. április 19-én csütörtökön 20 órakor a BACKSTAGE Pub-ban. (1068 Budapest, Városligeti fasor 44.)


Tompoxx Creative Commons License 2012.04.17 0 0 5206

Ma Tompox (Solaris TB.) koncert a Sörsátorban 19.30-kor.

Budapest 14. ker., Városligeti krt 1.

Belépődíj nincs.

cirrocumulus Creative Commons License 2012.04.11 0 0 5205

:o)

 

Nagyon szép ez a dal!

És nagyon jól sikerült a felvétel, képileg is!

Előzmény: burgerbalázs (5204)
burgerbalázs Creative Commons License 2012.04.11 0 0 5204

És egy kis kedvcsináló hozzá:

 

Előzmény: cirrocumulus (5203)
cirrocumulus Creative Commons License 2012.04.10 0 0 5203

 

Ismét lesz INVOCATIO koncert

a Református Zenei Fesztivál keretében!

2012. május 19-én,

szombaton 19 órai kezdettel.

 

Helyszín:

Ferencvárosi Ádám Jenő Zeneiskola Díszterme

(1092 Bp., Köztelek u. 8.)

(a Corvin-negyed metrómegállótól pár percre)

 

És nagyon örömteli hír,

hogy az előzménybeli koncerthez hasonlóan

most is lesz a koncertnek családi része,

amelyen Attila mellett közreműködik

 

Kollár Szilvia (ének)

és

Pablo Aguirre (zongora)

 

 

 

 

Előzmény: cirrocumulus (5105)
cirrocumulus Creative Commons License 2012.04.05 0 0 5202

Egy kis olvasni való:

 

80 éves lenne a Sztalker és a Solaris atyja

 


cirrocumulus Creative Commons License 2012.03.29 0 0 5201

Néhány érdekes elemzés SOLARIS lemezekről:

Bár, azért kár, hogy a NOAB esetén az illető nem tudja, hogy ezek a zenék a Marsbélis anyag előttiek!

És mivel sok ismerős részletet ismert föl a Noab c. kompozícióban, azt hitte, ez egyfajta Solaris-mix :o)

Holott épp fordított a helyzet: későbbi Solaris-számok merítettek a Noab-ban tobzódó ötletekből.

 

Részletes elemzés és bőséges linkes illusztráció mindhárom lemeznél:

 

Solaris Archive 2., Official Bootleg

 

Solaris: Marsbéli krónikák

 

Solaris: 1990

 

 

ketesy Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5200

Sziasztok!

Bár nem kifejezetten ennek a fórumnak a témájához tartozik, mégis úgy érzem, megosztom a Solaris-rajongókkal, hogy mekkora élményt jelentett a Tompox lemez meghallgatása. Először is nagyon tetszik a címe, nevezetesen, hogy magyar, s ezt remélem hamarosan külföldön is megtudják (legalábbis bízom benne, hogy ennek a CD-nek is lesz japán változata, meg esetleg tengerentúli stb). Ez a lemez ugyanis - szerintem - egy kiváló magyar, ugyanakkor nemzetközi színvonalú produkció. Ahogy pl. a nyitó szám első részének motívuma kirajzolódik, az a fokozatosság, igazi zenei csemege. Aztán követik a második részben a szép gitárszólók, majd a pörgős második darab, s a Nyitány a maga sajátos kissé komor hangulatával. Érdekes ötlet volt a lemezt kettéválasztó és lezáró zongorajátékok beiktatása, nekem különösen a Solarisos tetszik (mint amikor az embernek eszébe jutnak a dallamok, s játékosan egymás mellé teszi őket). A második ciklus is kellemesen tempósan kezdődik, aztán a melankólikus Epitaph egy kicsit megpihentet. A Tower Bridget számomra a dallamok futása teszi érdekessé. A radio edit után pedig rendszerint elkezdem előlről hallgatni a lemezt....
Mindenkinek ajánlom ezt a lemezt, akinek még nincs meg és szereti az igényes progresszív zenét.


Üdv. Ketes

cirrocumulus Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5199

Nagyon felvillanyozó dolgokról írtál!

Kíváncsian várom a fejleményeket!

Jó lenne, ha a SOLARIS is bekerülne ebbe a surround sodrásba és meg tudnák lovagolni a hullámokat, ahogy írtad is.

Előzmény: surroundsolaris (5192)
localhost Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5198

Nekem bármelyik időpont megfelelne, szóval csak rá kell bökni a naptárra.!
:)

Előzmény: cirrocumulus (5196)
surroundsolaris Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5197

A progressziv rockban 2010-től végigsöpört a quad/surround mánia és úgy néz ki, hogy idén is folytatódik (lásd ELO, ELP, Gentle Giant, Ian Anderson). Ezt a hullámot kéne a Solarisnak is meglovagolnia mindannyunk örömére. A Solaris az egyik legexportképesebb progresszív rockcsapatunk (szerintem).

Előzmény: localhost (5193)
cirrocumulus Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5196

Már keresik a megfelelő időpontot az újabb koncerthez :o) 

Előzmény: localhost (5195)
localhost Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5195

Remélem hogy neked van igazad, akkor ez így pontos!
De a lényegen mit sem változtat. :(

Előzmény: cirrocumulus (5194)
cirrocumulus Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5194

Nem az utolsó, csak a legutóbbi koncertjét adta 2006-ban!

Előzmény: localhost (5193)
localhost Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5193

Én most nem a zenekar nevében írok, hanem a rajongók oldaláról szólok hozzá.


Bizony-bizony jó lenne, de szerintem ez újrakevert kiadás olyan távol van, mint Józsi Mátészalkától.

 

Gondolj bele, hogy mához egy hónapra lesz hat éve, (hat=6) hogy a Solaris utolsó koncertjét adta.
Az azon a koncerten rögzített kép/hanganyag sem jelent meg máig sem, nemhogy a korábbi lemezekre fordítódna ilyesformán idő/pénz/munka/akarat stb.

 

Szóval: Jó lenne, de hát.... [Sóhaj]

 

 

Előzmény: surroundsolaris (5192)
surroundsolaris Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5192

Sziasztok!

 

Elnézést, ha rossz helyen kopogtatok. A Solaris együttesnek szertném eljuttatni az alábbi üzenetet. A FB-on nem vagyok fent és a neten Kollár Attila kollar@invocatio.hu email címét találtam meg, ahová elküldtem az alábbi levelet. Mivel nem tudom, hogy ez az email cím működik-e, ezért arra gondoltam, hogy a levelet itt is közzéteszem, hátha így nagyobb eséllyel eljut az együtteshez. Ha valaki ebben tud segíteni, annak hálás köszönetem.

 

Tisztelt Művész Úr!

 

Elnézést, hogy zene- és Solaris-rajongóként ismeretlenül zavarom. Talán nem kerülte el a Művész úr figyelmét, hogy neves külföldi rock együttesek (pl. Derek and the Dominos, Jethro Tull, King Crimson, Pink Floyd, Rush, The Who) valamilyen évfordulójuk kapcsán nemrég olyan díszdobozokat/remixeket jelentettek meg, amelyekben a zenei anyag nemcsak sztereóban, hanem 4 (quad) vagy 5.1-es formátumban is élvezhető. Esetleg a Solaris tervez valamilyen hasonló dolgot? Véleményem szerint egy ilyen surround kiadás, különösen ha angol nyelvű kísérőszöveget (is) tartalmazna, Európában, az USA-ban és Japánban is nagy népszerűségnek örvendene. Fantasztikus lenne, ha a Solaris lemezek 5.1 nagyfelbontású formátumban (DVD-audio vagy SACD vagy Blu-Ray Audio) is megjelennének. Engedje meg, hogy felhívjam a figyelmét egy frissen alakult német zenekiadóra (http://www.quadro-surround.de/), akik megpróbálják a quad/surround könnyűzenei hagyományokat a kontinentális Európában is feléleszteni és tovább folytatni. A quad/surround zenerajongók talán legnagyobb és leghitelesebb internetes fórumán (http://www.quadraphonicquad.com/) a közelmúltban kiderült, hogy több külföldi zenebarátot is érdekelne a Solaris albumjainak surround változata és ebben a Quadro-Surround kiadó szerepet játszhatna. Szeretném hangsúlyozni, hogy nem dolgozom a zeneiparban és semmilyen érdek nem fűzödik a levelemben leírtakhoz egyet kivéve: fantasztikus lenne a Solaris albumokat térhangzással is meghallgatni!

 

Szívélyes üdvözlettel

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!