Keresés

Részletes keresés

deresedő Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2250
Azok számára, akik még nincsennek fenn a belső fórumon:

Katona Zsolt (KAT-LAN) most hívott. A T-Kábel-el történő birkózásukhoz kér segítséget, mert egyenlőre a T-Kábel nem akar ide koax-ot húzni, ami a kábeltévéhez kellene. A segítség abból áll, hogy aki még nem adott le igényfelmérő lapot nekem, az vagy a belső fórumon, vagy nekem e-mailban, vagy hozzám bedobott cetlin jelezze, ha szeretne kábeltévét. Annyi a különbség, hogy nem kell semmilyen más adat (se név, se telefon-igény, stb, hisz ezek már folyamatban vannak), csak a helyrajzi szám.
deresedő Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2249
Ajánlatok a belső fórum műsorából:

- szavazások az egyesület nevéről és a költségviselésről
- önkormányzati fórum rólunk (nekünk?) és ennek ügyei
- szemétszedés és képei
- forgalomlassítási lehetőség

http://pestszentimre.tarhelyem.hu

Belső fórum, mert megérdemeljük!
102/B/2 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2248
Lakossági fórum (?) Endrédi János kezdeményezésére, 20080425

http://pestszentimre.tarhelyem.hu/viewtopic.php?f=8&t=30
Executive Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2247

Szia ztm,

mi nem tartozunk semmilyen ütemhez, mi egy teljesen külön építőválalattal dolgoztunk.

Megjehyzem, fogalmam sem volt, hogy milyen kazán lesz, akkor nem merült fel bennem, hogy ez gond lehet. Szerencsénk volt, hogy a mi építtetőnk ennyire nagyon korrekt volt.

 

Egy dolgora jöttem csak rá a nagy kamudumákból egyébként, hogy mindíg mindenkinek azt modnják, hogy valamelyik rokonnak éptették azt a házat amelyik éppen eladó, Ebből az ember ugye egyből arra gondol, hogy ez akkor biztosan sokkal jobban meg van építve, mint a többi amit eladásra csináltak. Na ennek nem szabad hinni... ;-)

 

Előzmény: ztm (2244)
deresedő Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2246
Képek a szemétszedésről a belső fórumon.
deresedő Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2245
tigg!

Nem tudlak azonosítani a belső fórumos regisztrációd aktiválásához, a mail-címed pedig hibát ad vissza. Légyszi dobj egy mailt bővített adatokkal az epv631@freemail.hu - ra.
ztm Creative Commons License 2008.03.30 0 0 2244
Igen, ez jóval profibb mint a most beszerelésre kerülő Semia sorozat. Ez volt eredetileg is a tervben és a VI. ütem már spórolásból kapta ezt a gyengébb minőséget vagy külön kértétek a nagyobbat?
Előzmény: Executive (2243)
Executive Creative Commons License 2008.03.30 0 0 2243

Szia ztm,

SaunierDuval ISOTWIN F 24 E-A

üdv,

Ex.

Előzmény: ztm (2238)
ztm Creative Commons License 2008.03.30 0 0 2242
A típusát megírnád?

A Sanier Duval honlapját nézegetve találtam egy olyan megoldást, hogy a most felszerelésre kerülő SD Semia F24 kazánokhoz kapható utólag felszerelhető melegvíz tároló 75/100/150l-es változatban. Kell még hozzá szerelő készlet, az egész együtt kb. a kazán ára. :-((
Előzmény: Révészék180/4 (2241)
Révészék180/4 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 2241
A miénk 75e Ft-tal került többe,pont fedezték az árát az ajtók ,amiket nem kértünk:)
Előzmény: VReeka (2240)
VReeka Creative Commons License 2008.03.29 0 0 2240
Sziasztok

A nagyobb kazán pluszban mennyi volt mert a sima tárolós "rögtön melegviz" ha jól emlékszem +50 v 80 lett volna akkor inkább másik kazánt oldottam volna meg személyesen amit már igy utólag az elmondotak alapján sajnálok..
Révészék180/4 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 2239
Szia!

Mi az egyel nagyobb kazánt kértük,és nyugodt szívvel mondhatom,hogy nem bántuk meg.Nagyon hamar leér a melegvíz a földszintre,és egy sarokkád megtöltésével sincsenek gondok!Én mindenképpen azt mondom,hogy megéri!
Előzmény: morgensen (2218)
ztm Creative Commons License 2008.03.29 0 0 2238
Executive!

Meg tudnád adni a Ti kazánotok típusát? Unokatesóm ezzel foglalkozik, ha a Tietek más, rákérdeznék a kettő közti különbségre. Első körben ugyanezeket, amit a bent lakók tapasztaltak, elmondta nekem is, tehát nem lep meg, de nem is igazán tudok neki örülni. A SanierDuvalról annyit mondott, hogy hiába a Vaillant csoport tagja, azért minőségében alatta van a Vaillantnak.

Kösz.
Előzmény: Executive (2225)
deresedő Creative Commons License 2008.03.28 0 0 2237
Belső fórum helye: http://pestszentimre.tarhelyem.hu
Regisztráció kérése után jóváhagyás (a regisztráció aktualizálása) történik, ezt követően lehet használni.
deresedő Creative Commons License 2008.03.28 0 0 2236
Lassanként át kellene szokni a belső fórumra, ezt csak a kívűlállók számára lényeges témákra használni, mert akkor nem kellene két helyen aktualizáli.
ztm Creative Commons License 2008.03.28 0 0 2235
Elem/Akku témakörhöz egy kis segítség:

Olyan, hogy újratölthető elem nem létezik. Az elem egyszer használatos, ha kimurgel dobhatod a szelektív hulladékgyüjtőbe vagy papírnehezéknek még jó lehet. Tölteni ne próbáld, mert vagy a töltőd vágja haza vagy felrobban és rossz esetben a kecód is leég.

Amit többször is újra tudsz tölteni, az az akkumulátor. Az AAA, AA akkuk általában 4-500x tölthetők újra normál használat mellett, de ha nem használod akkor is van önkisülése, ajánlatos félévente tölteni. Normál esetben az élettartama 2-4 év, ezután jelentősen veszít a kapacitásából és nagyon gyorsan lemerül, gyakran kell töltögetni.

Még egy lényeges különbség: az elemek 1.5V-osak, egy csurig feltöltött akku max 1.3V-ot köhög ki, névleges feszültsége 1.2V. Ha egy elektronikai ketyerébe 4db elem/akku kell, akkor elem esetében ez ugye 6V lesz, akku esetében a legjobb esetben is ez 5.2V. Ezt a 0.8V különbséget egyes kütyük már jelentős táphiánynak tudják be és egyáltalán nem, vagy rosszul működnek tőle. Ezért érezhetitek úgy, hogy akkuval használva a termosztátot gyorsan leszívja az akkukat.

Akkukból régebben a NiCd, újabban a NiMH összetételűek léteznek. A NiCd akkuk hátránya volt a jelentős memória effektus, "teljesen" le kellett őket meríteni újratöltés előtt. A NiMH akkuknál ezt minimálisra csökkentették, de itt is megvan. Ezért kell ezeket töltés előtt mindig kisütni. Ez azt jelenti, hogy 1V alá ne nagyon menjen az akku feszültsége, mert teljes kisütés (0V) esetén dobhatod a kukába. A kisütést az adott eszközök ehhez a feszültséghez méretezik, ha magad oldod meg, akkor kell az 1V-ra figyelni.

Sokféle típus van, ha egyet ajánlanom kéne, akkor az Ansmann akkukat válasszátok, nagyon jók.

Létezik még a Li-ion, Li-polimer akku is, ezek minimális feszültsége 3.6V, fényképezőkbe, kamerákba, mobiltelefonokba, stb. használják. Ezek bármikor tölthetőek, nincs meg a fenti kettőnél említett memória effektus. Ezekből a tuti típusok: Sonnenschein és Tadiran.
zeliad Creative Commons License 2008.03.28 0 0 2234
Ez passz, mert nem kérdeztem meg. Szerintem a linkelt pályázati kiírásban levő telefonszámon érdeklődj.
Előzmény: RadyRr (2232)
kopmik Creative Commons License 2008.03.28 0 0 2233

Sziasztok!

 

Akkuelem témaköréhez:

 

Apósom nagy rajongója a fotózásnak. Hetente több száz fotót készít digitális fényképezőgéppel. Sok rossz tapasztalata volt neki is az újratölthető elemekkel. A feltöltött elemek használaton kíívül (is) nagyon hamar lemerültek, pedig nem az olcsóbb kategóriából vásárolt. Egy-két hónappal ezelőtt vásárolt egy teljesen új készletet egy olyan akkuelem típusból, amely a tesztek alapján kíválóan megfelel az általatok említett problémák kiküszöbölésére. Após azt mondja a töltőn is nagyon sok múlik. Nagyon elégedett az elemekkel, pedig ez nála nagy szó. :)

 

http://www.eneloop.info/applications_hu.html

 

Üdv:

Miklós 

Előzmény: Executive (2225)
RadyRr Creative Commons License 2008.03.28 0 0 2232
Köszi az infot.
Egy kérdés: már kiépített riasztórendszer mellé építendő távfelügyelethez is jár ilyen támogatás?
Előzmény: zeliad (2230)
deresedő Creative Commons License 2008.03.28 0 0 2231
Köcce az infót! Mi is pályáztunk.
Előzmény: zeliad (2230)
zeliad Creative Commons License 2008.03.28 0 0 2230
Hali!

Még egy kis infó az ökormányzatos-távfelügyeletes támogatásról:

-2 évig fizeti az önkormányzat a távfelügyelet díját (nekik ez kb. 2500 Ft/hó akcijóssan), utána már saját zsebből kell fizetni (ez most nem akcijóssan kb 4000 Ft havonta).

-Kedden (03. 25-én) kb 100 jelentkezés volt benn az önkormányzatnál (140 a limit), amint megtelt a keretszám (vagy 04. 30-a után), akkor kezdenek mozgolódni helyszíni felmérés ügyében.

-A távfelügyelethez alapból vonalas telefon kell, de ez ugye nem mindenkinek van/elérhető jelenleg, de megoldható mobiltelefonnal is (hogy miként azt nem tudom), annak viszont van kb 1200-1500 Ft/hó felára, saját zsebből fizetendő.

Ennyit tudtam meg az önkormányzatnál.

Üdv,

zeli
desodor Creative Commons License 2008.03.28 0 0 2229
Szia!

Én tegnap voltam bent szintén megnézni a tervet. Azt gondolom, hogy minden lakásra ugyanazt a tervet csinálták meg, vagyis amit elképzeltek, hogy a vízaknában egymás mellett szabályosan 4 óra lesz. DE gőzük sincs a gyakorlati oldalról, hogy a különböző telkeken mi a helyzet, kivitelezhető-e, szabályos-e, vagy csinálni kell még valamit. Szerintük ezt a vízügyes kolléga tudja, aki felmérte nemrég a területet (szerintem senki nem volt kint), de egyébként is a vízművek nem fogja elfogadni a tervet, ha nem jó. Az a kérdés, hogy a módosító tervet, amennyiben kell, nekünk el kell-e fogadni mindenképpen, vagy ennek a papírnak az aláírásával erről kvázi lemondunk?
Előzmény: veghar1 (2227)
deresedő Creative Commons License 2008.03.28 0 0 2228
Én nem írnám alá, amíg a Kulcsrakész nem mellékel egy nyilatkozatot a Vízműtől az érintett kérdésekben, megnyugtató válasszal.
Előzmény: veghar1 (2227)
veghar1 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 2227

Sziasztok!

Az volna a kérdésem hogy a Kulcsrakész elkezdte osztani a vizóra telepítéséhez szükséges szerződéseket és alá kéne írni.

Van e valakinek PONTOS MEGBÍZHATÓ információja ezzel kapcsolatban.

Voltunk bent megtekinteni a terveket de azon nem látszik hogy valóban 4 órát fognak telepíteni, és azt sem igazán tudom hogy mi történik ha a vízművek nem fogadja el a terveket. Hozzá kell járulnom az új módosított tervek beadásához.....stb??

Szeretnénk elekerülni hogy ne 4 vízórát telepítsenek.

deresedő Creative Commons License 2008.03.27 0 0 2226
Szemétszedés: gyülekezés szombat reggel 9.00-kor a Rózsakvarc/Jáspis sarkán. Lévai Zoli is jön, tájékoztat a tomboláról (amit a takarítási pályázattal nyertünk). Ekkor történik meg az eligazítás a lerakó helyekről, a zsákok, kesztyűk kiosztása, stb.
Executive Creative Commons License 2008.03.27 0 0 2225

Sziasztok,

CERUZAELEM témaköre:

meglátásom szerint abnormális, ha egy feltöltött akku vagy elem nem bírja legalább 0,5-1 évig egy termosztátban vagy távirányítóban.

A mi tapasztalatunk az akku irányába mutat, persze az akkukat rendeltetésszerűen kell használni. Lemerít, majd feltölt. Nekünk ez tényleg jól bevált, még a gagyi gyártmányú akkuk esetében is.

 

KAZÁN:

Nekünk az a baromi nagy sikeredett, be is fontam a szemöldökömet amikor megláttam. Van benne hőtárolós vízmelegítő és maga a fűtés kazán in 1.

Jónak tartom. Azt megfigyeltem, ha pl. megy a fűtés, de én elkezdem a használati melegvizet zuhanyozni pl. akkor elsődleges prioritással azonnal, a hőtárolós fűtésre megy az energia, olyankor a fűtés fel van függesztve, Ennek köszönhetően nincs is semmi gond, egy hétig egyfolytában tudunk zuhanyozni, mindíg van hozzá melegvíz, talán a kecó hűlne ki. Félre a tréfát, egy reálisan átgondolt működéssel van, én mindenképpen javasolom a működési elv szerint is, hogy a használati melegvíz gázos-hőtárolós megoldás legyen. Hogy most az egyben, vagy külön, ki-ki maga.

Egyébkén kb. 1 hónap próbaüzem alatt a kazán nekünk is üzemképtelenné vált, gariba cserélték a komplett elektronikát, minden kérdés nélkül!

 

Ex.

102/B/2-NÉ Creative Commons License 2008.03.27 0 0 2224
Azt hiszem mi utoljára tartós elemet vettünk....
Előzmény: szkocsyék 180/3 (2223)
szkocsyék 180/3 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 2223

Szia!

 

Bár nem vagyok szakember elem témában, azért  van hozzáfűznivalóm. Az akkumulátoros elemek áltó helyükben is viszonylag hamar lemerülnek. A pici AAA-k hamarabb, mint a sima ceruzák, de a ceruza is elég hamar lemerül egy minimális szintre (amivel 4 elem esetén pl az én fényképezőgépem még beindul és pár képet készít is, de aztán megadja magát). A tartós elem meg tudtommal teljesen más technológiával dolgozik, ezért az csak minimálisat veszít a tárolt energiából akkor, ha épp nincs fogyasztóra kötve. Ebből kiindulva gondolom úgy, hogy nem a termosztátod szívta le az elemet, hanem egyszerűen adott neki egy minimális ellenállást és az elem frankón lemerült magától is áltó helyében. Ugyanez a helyzet a távkapcsolóba vásárolt akkus elemeimmel is. Megérőbb megvenni a trartósat, mert sok 10x tovább bírják, mint az akkuk.

Előzmény: darkfish (2222)
darkfish Creative Commons License 2008.03.27 0 0 2222
Szia,

Ez az elemzabálás érdekes dolog nálunk a helyzet a következő volt.
Nagy lazán vettem 4 db vékony 2500 mAh-ás tölthető VARTA elemet, gondoltam ez így milyen frankó lesz. 24 óra töltés után 1 azaz 1 hét alatt lemerült mind a 2 termosztát. Nem akartam elhinni.
Majd újból feltöltöttem megint 1 hét alatt lemerültek. Vettem sima tartós elemeket és azzal augusztus óta simán mennek. Gondolom csak nem voltam olyan szerencsés, hogy valamilyen nagyon állott elemeket vettem nem kis pénzért.
Fényképezőgépben 4 normál Energiser 2500mAh-ás tölthető ceruzaelemet 3. éve használom és még mindig kibír 1 töltéssel 1 napot, mint újkorában.

üdv
Előzmény: 102/B/2-NÉ (2221)
102/B/2-NÉ Creative Commons License 2008.03.27 0 0 2221
Ja, meg nálunk a termosztát zabálja a ceruzaelemet, már 2x vagy 3x lemerült. Nem is értem miért nem kötötték áramra inkább. És a nagyokosok közvetlenül a termosztát mellé szerelték fel a kaputelefont, így amikor elemet kell cserélnünk, egyúttal le kell szerelnünk a kaputelefont is, máskülönben nem jutunk hozzá.
Előzmény: 102/B/2-NÉ (2220)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!