Keresés

Részletes keresés

Mazsola0070 Creative Commons License 2024.03.09 0 0 113445

Némelyik azért eléggé erőltetett....

 

Az Érdekvédelmi terület magyarcímű film tartalma meg úgy tűnik nincs meg az agytrösztnek, ha szerinte ez a kép illik legjobban hozzá. 

Előzmény: bendeguz90 (113444)
bendeguz90 Creative Commons License 2024.03.09 -1 0 113444
funfun111 Creative Commons License 2024.03.05 0 0 113443

Mester is imádta az ilyen bennfentességet és jártasságot sugárzó szakmai kifejezéseket, mint jogi lépés, kimutatás, újulat. Részleteket pedig a presszóban beszélik meg, kávé mellett, amit Magdi főz a pultban és Alma szolgál fel.

Előzmény: Mazsola0070 (113442)
Mazsola0070 Creative Commons License 2024.03.04 0 0 113442

Ügyvédbarátom nem hagyta szó nélkül, sőt már a jogi lépéseken gondolkodik (mondjuk nekem a "jogi lépés" és a békés együtt kávézgatás annyira nem illik össze).

 

https://index.hu/kultur/2024/03/04/csernak-janos-mihalyi-gyozo-szinkron-botrany-nyilt-level-liam-neeson/

Mazsola0070 Creative Commons License 2024.03.03 0 0 113441

A Csengetett Mylord?-ban az is érdekes volt, hogy Wilson közrendőrt Wilson kapitánynak fordították, állítólag azért, mert hülyemagyarnéző nem tudja, mi az a közrendőr (?!).

 

De azt nyilván értette hülyemagyarnéző, hogy egy utcai posztos rendőrnek miért van ilyen magas rendőri rangja (még szerencse, hogy okosfordító nem rögtön dandártábornoknak fordította), és volt olyan rész is, amikor jött Wilson kapitány felettese, egy őrmester....(okosfordítónak még ekkor sem esett le, hogy egy hülyeség a közrendőrt kapitánynak fordítani).

 

Ugyanezt csinálták a Dallasnál is, amelyikben meg (a világon egyedüláló módon) Sue Ellent Samanthának, J.R.-t pedig Jockey-nak fordították, állítólag szintén hülyemagyarnézők szellemi korlátoltsága miatt (mer' hogy a Szúellenről azt hinnék, hogy a rovar, amelyik perceg a fában...).

 

Ramsay folyamatos (és a háttérből angolul jól hallható) "fuck"-olásainak "a kánya csípje meg", meg "ejnyebejnye" jellegű fordításai inkább csak röhejesek. 

  

Előzmény: funfun111 (113440)
funfun111 Creative Commons License 2024.03.03 0 0 113440

"Kb. ugyanez van fordito fronton is, ezert olyan aztan a magyar szöveg minosege, amilyen."

 

Sajnos ez nem új keletű. Pl. a Csengetett, Mylord?-ban is több hiba előfordul, pedig az a boldog emlékű '80-as években készült, amikor még minden jobb volt, a magyar szinkron meg egyenesen világhírű. Mindjárt az első részben a kórházban a nővér Prájvit úrnak szólítja Mr. Twelvetrees-t. A private amúgy közlegény. A fordító megnézhette volna a szó jelentését, főleg annak fényében, hogy Mr. Twelvetrees neve többször is elhangzik már az elején, akkor vajon miért nevezik másképp? Aztán a The Mall is valami fura fordítói megoldással szerepel egy későbbi fejezetben részben, mintha nem a híres sugárútról, egyáltalán valamilyen útról lenne szó.

 

Bezzeg ha Mester fordította volna, ő biztos mindent is tudott volna, hiszen a helyszínen tanulmányozta a sorozat készítés csínját-bínját, nem fogott volna ki rajta sem az angol nyelv, sem a londoni nevezetesség.

Előzmény: Babetta anyo (113437)
janderka Creative Commons License 2024.03.02 0 0 113439

Rajkai a másik nagy hőbörgő. Hogy Mickey egeret elveszik tőle. Ki a faszt érdekel?! Ő szülte bazdmeg Walt Disney-t, mvagy mi a here?! Vagy szerinte rekesztve nyamogni rajta kívül más nem tud? Pláne hogy ha kell, anyósom hangját is két mp alatt eredeti frekvenciára húzza bármelyik első éve hangmárnök-tanonc. 

janderka Creative Commons License 2024.03.02 0 1 113438

Az igénytelenség dübörög. Ez sajnos minden fronton igaz. Ez az ország már rég csak túlélő / megúszó üzemmódban mozog. De ennek egy vén nyuggerhang nyavajgása mégsem jó fokmérője. Mert ez mégiscsak egy piac. És (még) nem állami. Mint mondjuk a Rádiókabaré. Amit ugyan a kutya nem hallgat ma már, de a résztvevői imádattal melóznak benne (még a lázadó libsik is), mert mióta a főpárttitkár Fábry a főnök, annyit kereshetnek vele, mint előtte soha. Közben a létükre nem lenne szükség, nem hogy a munkájukra... 

Előzmény: Babetta anyo (113437)
Babetta anyo Creative Commons License 2024.03.02 0 0 113437

De nem arrol szol, h x.y.-nak MUSZAJ lennie z.w. magyarhangjanak, kulonben megsemmisul a vilagegyetem, galambok ulnek verebekhez vagy bekak potyognak az egbol, hanem, ahogy itt tanult kollegam is osszefoglalta alant Bochkorek musorat: miert nem fer bele egy rendes oradij egy (elvileg) sikervaromanyos film magyaritasaba es meg ilyen alacsony oradijak mellett is miert van mindig olyan, aki hajlando meg olcsobban megcsinalni.... Kulonos tekintettel arra, ha ez a szakszervezet elnoke, akinek egyik feladata pont az is lenne, hogy rendes bereket kapjanak az általa kepviseltek.

 

Kb. ugyanez van fordito fronton is, ezert olyan aztan a magyar szöveg minosege, amilyen. Nem csak a fordito szarik bele a finomhangolasba, de meg aki kimondja a nem magyarban nem vagy nem ugy hasznalt szot, mondatot is tesz ra magasbol, hogy javitsa. Nem az o dolga, pay nuts, get monkeys, tanultam egy hollandiai treningen...

Előzmény: janderka (113436)
janderka Creative Commons License 2024.02.29 0 0 113436

Mit tudjuk mi a hátteret. Csernák már öreg. Lehet hogy rosszabbul tud már olvasni. Vagy nem bír már állva dolgozni - üéve meg nem jön ki jól a hang. Vagy aránytalanull többe kerülne őt hívni a vidékisége miatt. Vagy egyszerűen csak megunták a hangját.

Végülis nincs kőbe vésve, hogy csak mert 1896-ban a Királyi Magyar Pannónia Filmstúdió évi rendes nőnapi rózsabálján özvegy néhai Márkus Éva neki ajánlotta fel először a negyedik jegyvizsgáló takarásban elhangzó kétmásodperces sípfuttyentési szerepét, attól még 2526-ban sem csinálhatja meg más Liam Neeson magyarítását.  

Mazsola0070 Creative Commons License 2024.02.29 0 0 113435

Azért szerintem ez több cicaharcnál, többről is szólhat(na).

 

Pár hete tele volt a média Csernák ügyével (egy Neeson film teljes leszinkronizálásáért bruttó 40.000 körül ajánlottak neki, amit nem fogadott el, mint mondta, még a benzinköltségét sem fedezte volna, mert valahonnan vidékről jár dolgozni, és megalázóan alacsony gázsinak tartja), én Bochkor műsorában hallottam róla részletesen.

 

Érdekes volt, hogy Csernák nem vállalta az interjút, más szinkronszínész is alig, végül Vili Bácsival Sztrogrammal (hogy ontopic legyek) beszéltek az ügyről. (Akkor még nem lehetett tudni, hogy Csernák helyett ki vállalja el.)

 

Bochkor pont a színészi szolidaritást firtatta, illetve, hogy Magyarországon a megalázóan alacsony, évtizedek óta lényegében nem változó szinkronszínészi gázsik miatt miért nem szerveznek sztrájkot (mint pl. az USÁ-ban), mert ha senki nem vállalja el ennyiért, a gyártó kénytelen lesz többet fizetni.

 

Erre Várkonyi csak annyit mondott, hogy nálunk ez szerinte szinte elképzelhetetlen, mert nem túl erős a színészek között a szolidaritás, illetve ha valaki nem vállalja, (valamiből élni kell alapon) biztos lesz a helyére olyan, aki igen, és pont leszarja, hogy Csernákkal mi történt.

 

Az ügy pikantériája, hogy Mihályi szakszervezeti vezető, akinek pont egy ilyen sztrájk szervezése lenne a feladata, így nagyon furcsa megvilágításba helyezi az ügyet, meg hogy akkor tényleg mi a fene szükség van itt színész szakszervezetre.

 

Azt, hogy Mihályi nem tudott a Csernák ügyről, hiszem is, nem is (én például teljesen kívülállóként tudtam róla, mert tele volt vele a sajtó), de előtte a lehetőség: ha ezek után visszadja a felkérést, és szervez egy sztrájkot a szinkronszínészek helyzetének javításáért, akkor azt mondom, tökös gyerek.

 

Kíváncsi vagyok Bochkorék folytatják-e témát, meghallgatnék az ügyben egy riportot Mihályival Bochkornál.   

Előzmény: funfun111 (113434)
funfun111 Creative Commons License 2024.02.28 0 0 113434

Ügyvédbarátom és a pilóta cicaharca. Pedig pozitív szereplők voltak, de hogy megrontotta őket a pénz!

 

https://www.blikk.hu/sztarvilag/filmklikk/liam-neeson-szinkron-csernak-janos-mihalyi-gyozo/68rh4my

Alpári Gnác Creative Commons License 2024.02.27 0 0 113433

Hogy hiú lenne?

Eszembe nem jutott volna soha. Nem is értem...:)

Előzmény: funfun111 (113431)
Mazsola0070 Creative Commons License 2024.02.27 0 0 113432

Nem túl idős hozzá? Már a csaj Trenyához...

 

Szerintem trendibb lenne, ha egy 18-20 éves csaja lenne 50 éves korára, az idősödő ismert férfiaknál manapság már ez a divat. 

Előzmény: funfun111 (113431)
funfun111 Creative Commons License 2024.02.26 0 0 113431
Generic Jingle Creative Commons License 2024.02.25 0 0 113430

Legalább az utolsó óráiban játsszon, ha már előtte csak önmagát adta.

Előzmény: Babetta anyo (113429)
Babetta anyo Creative Commons License 2024.02.23 0 0 113429

https://www.ujsagmuzeum.hu/mariass-jozsef/

 

Hat, ha hinni lehet a mindig hatasvadasz, konnyzsacskokat celzo blog irojanak, akkor Bohm vegakarata volt, h az utolso oraiban is jatszon.

Babetta anyo Creative Commons License 2024.02.10 0 0 113428

Vajon ilyenkor es ezert  tenyleg felhivjak Bodrogit, Pasztort, Molnar Piroskat, h mondjanak mar par mondatot Komlosrol vagy ezek regebbi cuccok szemlei?

De dicseretere legyen mondva az ujsagironak, nem -a kepen szereplo- Feher Annat vagy mas vokt Szomszedok szineszt kert el erre. Ez meg ugy is udito, ha nekem az eloadas elotti 2 dl borrol nyilvan az jutott eszembe, hogy szerencsenk, hogy pozitiv szereplo volt es mindenki szeretettel emlekeszik ra, kulonben alkoholistakent lett volna elkonyvelve, mint Erno bacsi es Janja neni...

Előzmény: bendeguz90 (113426)
Babetta anyo Creative Commons License 2024.02.10 0 0 113427

En meg nem mertem beleolvasni, ebed utan vagyok es ezt a pasit legfeljebb ehgyomorra hanyinger nelkul elviselni.

Iagz, ha mar a kora az apropo: igy volt ez mar a Szomszedok idejen is.

https://24.hu/szorakozas/2024/02/10/pinter-tibor-interju-nemzeti-lovas-szinhaz-otven-ev-eletkor-szineszet-celebkedes/

bendeguz90 Creative Commons License 2024.02.10 0 0 113426

Komlós Juci döbbenetes titka: AVH-s verőemberek kínozták a Szomszédok Lenke nénijét

 

 

https://www.blikk.hu/sztarvilag/hazai-sztarok/komlos-juci-avh/rt1yh6j

Adani12345 Creative Commons License 2024.02.07 0 0 113425

Az biztos, nekem van olyan rongyosra hallgatott gyári kazettám, aminél teljesen megnyúlt a szalag, de van olyan másolt noname is, ami most is simán szól pedig sok ezer óra van benne.

Előzmény: Generic Jingle (113424)
Generic Jingle Creative Commons License 2024.02.07 0 1 113424

Igen, mert hamisat vett, és nem eredetit, ami... na az is egy jó nagy kamu volt, össznépi hisztivel megspékelve, mert a hamis nem attól volt hamis, hogy szar volt a minősége, hanem hogy nem az arra feljogosított arcok gyártották. Nekem pl. vannak hamis kazettáim, amelyek rongyosra hallgatva is hibátlanul szólnak 30+ év után is. Jó példa erre a lengyel TAKT "kiadó" termékei.

Előzmény: Adani12345 (113412)
Mazsola0070 Creative Commons License 2024.02.07 0 0 113423

Először is azt nem értem, hogy Epres Vidnyánszkyval kapcsolatos véleményének mi a búbánat köze van a Szomszédokhoz?

 

Ennyi erővel írhatták volna azt is, hogy a Keresztanyu kiöregedett raliversenyzője vagy Jason Statham magyar hangja mit mondott Vidnyánszkyról.

 

A másik meg, hogy Epres Vidnyánszkyról alkotott véleménye nyilván ismert volt eddig is, ez most miért verte ki ennyire a biztosítékot? 

Előzmény: F1 Hierro (113419)
funfun111 Creative Commons License 2024.02.07 0 0 113422

malomtulajdonos kulák

Előzmény: funfun111 (113421)
funfun111 Creative Commons License 2024.02.07 0 0 113421

Nem csodálkoznék, ha kiderülne, a nagyapja egy fasiszta nyilas, majd komcsi besúgó az anyja egy malomtulajdonos szeretője volt.

Előzmény: F1 Hierro (113419)
bendeguz90 Creative Commons License 2024.02.07 0 0 113420

"a bártulajdonos"

 

 

Elsőre azt gondoltam, hogy a MaNem-ről van szó, tehát biztos valami orbitális hülyeség és helyén kell kezelni . De belegondolva elég nehéz pontosan az Alkotás Presszót definiálni, hogy pontosan mi volt (tudom , volt már :D),  tekintve, hogy egyszer kocsmához volt hasonló, egyszer egy polgári kávézóhoz, a Mester nem igazán tudott vele mit kezdeni (ezzel sem)

 

"Ilyet egész egyszerűen nem lehet mondani, még csak felindulásból sem, hogy macskaköveket kirakatba dobni. Sajnos a történelemben volt már ilyenre példa."

 

Ja, például nálunk is 2006-ban.

Előzmény: F1 Hierro (113419)
F1 Hierro Creative Commons License 2024.02.06 0 0 113419
Előzmény: funfun111 (113406)
Babetta anyo Creative Commons License 2024.02.06 0 0 113418
Babetta anyo Creative Commons License 2024.02.06 0 0 113417

Jaja, ez a hozzaszolo vm teljesen mas sorozatot nezhetett.
Nem beszelve arrol, h az egesz a panaszkodasrol szolt es nem egyszer eheztek is szereplok, legyen az Jutka diakja az iskolaban (sot, ugye az ebedet is egyre tobben nem tudtak befizetni) vagy a husos pultot csak nezegeto nyugdijasok.

Sot, egyzser meg tan Etus is ehezett es csak Gyurciburcinak hala menekult meg az ehhalaltol.

Előzmény: funfun111 (113416)
funfun111 Creative Commons License 2024.02.06 0 1 113416

békés időszakban játszódott a szocializmusban - 1987. május 7-től tartott az Opus 1999. december 30-ig (by wiki), tehát a 12,5 évből 2 év.

baráti hangulatban - utálták Juktáék Janka nénit, utálták a lakók Kereit Keszeikémet, Pattogi urat (pedig sokszor igaza volt) stb.

nem volt éhezés, hajléktalanság és bűnözés - éhező nyugdíjas a mentőben, múzeumlátogatás után húsos pultban gyönyörködő nyugdíjasok, stikában zabálás a regálok között. Feri haverja, aki a csomagot otthagyta. Etuskó meglövése. Taxis hiénák Ferihegyen. Presszó eseményei: dílerek, váltópénz elrablása, védelmi pénz szedésével bepróbálkozás.

a nyugdíjas Lenke néni is a vadonatúj, modern lakásában mondja a monológjait - az otthagyott családi ház helyett, ahol a kutyus is boldogan élt, és ami felújítás után sokat ért volna már akkor is.

 

 

Előzmény: F1 Hierro (113414)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!