Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Quattroman Creative Commons License 2023.07.19 0 0 20295

többször leírtam már, csak a gyári diag (Mercedes/STAR) tudja megfejteni a problémádat

Előzmény: meszizs (20294)
meszizs Creative Commons License 2023.07.19 0 0 20294

Sziasztok! 

Ma beraktam egy tutira jó izzításvezérlőt, mert a kisautóban nem aludt ki az izzítás visszajelző. Így a "szaki" megoldva a hibát kivette az izzót! Nem akartam, hogy így legyen. Izzítógyertyákat kivettem, mindegyik jó! 

Emiatt gondoltam, hogy izzítás vezérlő. Ma beraktam, de sajna semmi változás. 

Ezzel is folyamatosan világít a visszajelző lámpa, de villany nem megy ki a gyertyákra.

Úgyhogy most tudatosan, de én is kivettem az izzítás visszajelző lámpát. 

Valaki írta, hogy -5 fokig nem is kell ízzítás. Télen úgysem használjuk, meg amúgy mindig garázsban van.

Ha valakinek lenne ötlete, hogy mit nézzek meg még azt megköszönöm. 

meszizs Creative Commons License 2023.07.16 0 0 20293

Köszi!

Előzmény: Quattroman (20292)
Quattroman Creative Commons License 2023.07.16 0 0 20292

egyszerű, csíptess rá egy bikakábelt testre és a motorra.

kiderül hogy test hiba van e. nincs külön fesszabályzó egyben van a szénkefeegységgel.

Előzmény: meszizs (20291)
meszizs Creative Commons License 2023.07.16 0 0 20291

Sziasztok! 

Smart 2003 cdi

Beszereltem egy digit feszmérőt.

A villanyt a szivargyújtótól hoztam.

Ma este amikor gurultam, akkor láttam, hogy  töltés van, de kevés. Változatosan 12,8-13,6 V között "ugrált" világítás mellett.

Szerintetek?

Kontakthiba, fesz szabályozó, generátor? 

Ez a viszonylag kevésnek mért töltés bezavarhatja az izzitás vezérlőt? 

Vagy húzzak be egy új test "madzagot" a kaszni meg motor közé? 

Anno Opel Astrámnál nem volt töltés, de úgy hogy a visszajelző lámpa sem jelezte a hibát.

Ott a testkábelnál volt kontakthiba. 

Köszi az infót! 

Quattroman Creative Commons License 2023.07.13 0 0 20290

igen ez már az újabb elektromos rendszer a SAM modulos, ennél már nincs az a relésor az ülés alatt

Előzmény: meszizs (20287)
meszizs Creative Commons License 2023.07.13 0 0 20289

 

 

Közben sikerült a fotókat is összeszedni. 

 

Előzmény: Quattroman (20286)
meszizs Creative Commons License 2023.07.13 0 0 20288

Tudnák fotót feltenni, de telefonnal készitettem, ez meg azt irja, hogy túl nagy a mérete. 

Le kellene butitanom számitógépen.

A facebookra felakoltam. 

 

Előzmény: Quattroman (20286)
meszizs Creative Commons License 2023.07.13 0 0 20287

Néztem egy talán angol segédletet. Ott az ülés alatt mutatja a reléket. 

Hát ezt nálam nem találtam.

Itt a bal oldalon a tárolórekeszben van egy kinyitható ablak, abban van az obd csatlakozó. 

Előzmény: Quattroman (20286)
Quattroman Creative Commons License 2023.07.12 0 0 20286

neked még a biztosíték táblában van az OBD csatlakozód ha jól gondolom. ez esetben még a vezetőülés alatt van egy relésor, azt kellene átmolyolni, ott szokott még csoda oxidosodás előfordulni

Előzmény: meszizs (20284)
Quattroman Creative Commons License 2023.07.12 0 0 20285

a Bosch KTS is milliós tétel, ráadásul univerzálisnak mondja a gyártó, a Smart mégis kifog rajta

Előzmény: meszizs (20284)
meszizs Creative Commons License 2023.07.12 0 0 20284

Köszi, elviszem szakihoz, nem gond. 

Csak amit én a garázsban saját eszközökkel el tudtam végezni azt irtam le. 

Persze egy profi program szinte mindent tud.

Lehet, hogy hülyeséget irok, de mintha milliós tétel lett volna a villamossági szaki programja.

Számomra az volt akkor a "leesett az állam effektus", hogy a telefonos, Fiatrol beszélek, benzin turbo, azt irta map szenzor, hibát kiütöttem, aztán elmentem a Bosch szervizbe, bosch gép már nem látta a map hibát, mert kiütöttem, az azt látta, hogy nyomásszabályzó szelep,azt is kiütötték. Aztán elmentem a számomra profihoz, ő már nem talált semmi hibát. Viszont, itt esett le az állam! Minden elektromos kütyüt egyesével le tudott ellenőrizni, minden alkatrészt külön tudott működésileg vizsgálni. Ja és csak ugy indult, hogy rendszám, alvázszám stb..mindent be kellett táplálni. 

Meg fogja nézni, csak most más a programom.

 

Előzmény: JAMIE222 (20283)
JAMIE222 Creative Commons License 2023.07.12 0 0 20283

Dígó verdák diagolása 2017 -ig nem akkora truváj, ne ess tőle hasra.  Van kafa olcsó gyári diag hozzájuk(Multiecuscan).Hivatalos, mindent tud az ingyenes verzió is, csak időkorlátos a használata, aztán újra kell indítani. A korlátlan verzió talán 30 pénz volt, mikor utoljára néztem.

Előzmény: meszizs (20282)
meszizs Creative Commons License 2023.07.12 0 0 20282

Köszi a válaszod! 

Tudom, hogy ezek csak alap vagy még annyira sem valók.

Igazából csak hozzátettem, hogy volt egy masik olvasás is. De azt legalább tudom, hogy mindhárom gyertya jó. Villanyt nem kap, biztositékok jók. 

Köszi a telefonszámot, majd visszakeresek, de az autó működik, én csak azt szeretném hogy ez is jó legyen. 

Rendben hogy van egy profi szaki, de én most nem igazán szeretnék egy diag mérésre felgurulni Bp-re( 225km). 

Nekem sajna helyben kell megtalálnom azt aki szintén képben van.

Van is,már irtam, hogy Lineámat milyen szinten tudta tesztelni. A Bosch szerviz csak jelenthetett neki. 

El fogom vinni, de most nem érek rà. 

Ennyi időm volt, hogy megnézzem, amiket leírtam. 

Nem azért irtam az obd-t, hogy idegesítselek vele! 

Most ott tartok, hogy fogok venni egy bontott izzitásvezérlőt, ha kell ha nem. Elfér a tartalékok között. Mivel én jelenleg nem tudok más hibára gondolni. Persze egy profi obd csak csak többet tud, mint az én okoskodásom. 

Köszi, hogy foglalkozol velem és segítesz! 

Szép estét! 

Előzmény: Quattroman (20281)
Quattroman Creative Commons License 2023.07.12 0 0 20281

ezt már tegnap is leírtad.

én pedig azt hogy ne telefonos obd-vel meg ilyen kinai vacakkal (lincos) próbálkozzatok hanem a gyári Star diaggal, mert csak az kezeli normálisan a mercis dolgokat.

olvass vissza ezerszer beírtam Ördög Zoli telefonszámát Ő ezzel foglalkozik.

attól hogy valami szakiban Te megbízol az még nem jelenti azt hogy a Smarthoz is van felkészültsége

Előzmény: meszizs (20280)
meszizs Creative Commons License 2023.07.12 0 0 20280

Sziasztok! 2003 as 800 CDI

Izzításlámpa folyamatosan világít. Szervizben visszajelző lámpa kivéve.

Ma megnéztem az összes biztosítékot. minden oké.

Kivettem az izzitásvezérlőt, szét is csavaroztam. Oxid, beégés, kontakthiba nem látszik rajta.

Izzítógyertyák ellenállás értéke egyforma. 

Kivettem őket, akkuval izzítottam, minden oké.

Az izzitógyertya csatlakozókban zárlat nincs, de próbalámpával nézve nem kapnak villanyt.

Arra gondoltam veszek bele egy bontott izzitásvezérlőt, hátha az az elektronika lesz a gond. 

Telefonos obd-vel nincs hibakód. Oké nem megbizható.

Lincos obd olvasóval sincs hibakód, az sem a legjobb. Majd elviszem szakihoz, akinek megbízok a műszerében. 

Hát mára ennyi! 

Quattroman Creative Commons License 2023.07.12 0 0 20279

kuplunghibát jelez

áramtalanítás után többnyire eltűnik kis időre de vissza fog jönni és olyankor megáll a technika

Előzmény: Pityulin (20278)
Pityulin Creative Commons License 2023.07.12 0 0 20278

Smart 450 3 vonal jelenik meg a kijelzőn, mi ez? 

meszizs Creative Commons License 2023.07.11 0 0 20277

Köszi! 

Igen van profi villamosságim.

Multkor a Linea TJet-nél volt egy ellenőrzés.

Dobtam egy hátast. Az aztán minden tud!

Egyesével ellenőrizte az érzékelőket, jeladókat,reléket, e-gázpedált, lefújószelepet, stb..

Számomra ez új volt!

Igaz full hivatalos és addig nem indult, amig a kocsim összes adata be nem lett víve.

Köszi, meg fogom nézetni és utána jelentkezek! 

Előzmény: Quattroman (20276)
Quattroman Creative Commons License 2023.07.11 0 0 20276

ezeket én írtam.

szeretjük hogy van ilyen kínai kütyütök amivel telefonon keresztül lesegetitek de igazából ezek kb szemfényvesztésre jók.

szerintem "indulj el" olyan hely felé ahol van rendes Star Diag ami tudja a Smartot normálisan olvasni

Előzmény: meszizs (20275)
meszizs Creative Commons License 2023.07.11 0 0 20275

Sziasztok! 2003-as 450-es 800cdi. 

A volt tulaj szerelője,szerviz, megoldotta az izzitás problémát. Kivette a visszajelző izzót. 

Valaki azt irta, hogy a Smart az izzitógyertya hibát úgy jelzi, hogy folyamatosan világit az izzitás visszajelző.

Ma annyit csináltam, hogy lehúztam a vezetéket a gyertyákról és zárlatot mérve sipoltattam a multiműszerrel. 

Mindhárom gyertyánál sipolt a műszer, záródik az áramkör.

Szerintetek most merre induljak? 

Sipolás helyett ellenállást mérjek?

Vegyem ki őket és adjak neki villanyt, hogy melegít e? 

Vagy mit tegyek? 

Jelenleg pöcc indul. 

Olyat is olvastam,hogy nincs benne relé, illetve abban az irányban nem szokott gond lenni.

Köszi minden infót, segitséget.

Obd-n telefonnal nézve, hiba nincs és tárolt hiba sincs. 

Quattroman Creative Commons License 2023.07.11 0 0 20274

mi okból?

Előzmény: albertbitter (20273)
albertbitter Creative Commons License 2023.07.11 0 0 20273

Üdv Quattroman! Hol van a műhelyed? Kérnék egy elérhetőséget! Ködzönöm! 

Quattroman Creative Commons License 2023.07.06 0 0 20272

megfogod a szárát és elfordítod  90 fokkal

alatta van egy gomba amit csavar rögzít a karosszériához

Előzmény: Taxi-maxi (20271)
Taxi-maxi Creative Commons License 2023.07.06 0 0 20271

Sziasztok! 

'99-es, SMART Fortwo-ban hogyan tudom a belső visszapillantó tükröt levenni? 

bsyl Creative Commons License 2023.07.04 0 0 20270

Napuff. Szerintem én is annyit töltögettem bele tízezer km-ként, amennyit a gépkönyv írt. Már nem emlékszem mennyi volt az, de a nívópálcán OK volt.

BTW a forgalomba helyezésről még mindig nem kaptam semmi értesítést :(

 

Ja, akit érdekel, van egy felesleges gépkönyvem, majd megnézem, hogy olasz vagy német vagy milyen nyelven van.

Előzmény: Quattroman (20265)
meszizs Creative Commons License 2023.07.03 0 0 20269

Köszi az izzításos infót! 

Az izzítógyertyáról simán le lehet húzni a csatlakozót vagy kell valami célszerszám? 

 

Arról kellene az infó, hogy a külső hőmérsékletet hogy, minek következtében mutatja?

Amit irtál azokat be tudom hozni, csak a hőfokot nem. Vagy nincs bent? De akkor miért van benne érzékelő? 

 

 

Előzmény: Quattroman (20268)
Quattroman Creative Commons License 2023.07.03 0 0 20268

ha hibás valamelyik izzítógyertya arra jelez

nincs izzítóreléje, egy izzítás vezérlője van a nívópálcától jobbra a segédvázon két nagy csati megy rá.

nem szokott meghibásodni, de elég húzós az ára.

a kétszeri nyomás a gombon a szervizintervallumból hátralévő időt mutatja, ha nincs előtte mínuszjel, ha van akkor már annyival túlfutott.

a két kulcs azt jelenti hogy B típusú szervizciklus következik.

napiszámlálóra váltás egy gombnyomás, nullázása hosszabban nyomva tartva....

Előzmény: meszizs (20267)
meszizs Creative Commons License 2023.07.03 0 0 20267

Sziasztok! 

Egy hete lettünk, illetve lett asszonyom Smart tulajdonos. 2003-as CDI, félautomata.

Közben én meg próbálom szépítgetni, rendberakni, hogy minden oké legyen.

4. autó a családban, de igencsak szeretjük!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy nem jelzett vissza a kézifék, kivettem a műszerfalat és nem volt benne izzó foglalatostúl. Tettem bele, de több izzó is hiányzik belőle. belepróbáltam másikakat, hogy lássam rendben van-e, mert van aki így hárítja el sajnos a hibát. 

Az izzításból is hiányzik!

Tettem bele és sajna az izzítás így folyamatosan világít. 

Az autó renben diesel léttére csendben működik.

Mi lehet a hiba? Merre induljak el? Izzítógyertya, izzítórelé? Most akkor elvileg menet közben is folyamatos az izzítás vagy egy csak egy kontrol visszajelzés valami hiba miatt?

 

Valamint van rajta külső hőmérséklet érzékelő, de a műszerfalon ez a jel, hőfok nem jelenik meg. 

Ma próbáltam a gombot nyomogatni, de csak az össz km és a napi km számláló van, illetve tudom, hogy működik a napi nullázója, valamint, ha gyorsan rányomok, akkor megjelenik a 2db villáskulcs és kiírja, hogy 9600km.  A facen azt az infót kaptam, hogy szoftveresen fel kell tanítani, hogy mutassa a külső hőmérsékletet. Esetleg nincs valami más egyszerűbb variáció?

Köszönöm az infókat előre is

 

R100 Creative Commons License 2023.07.01 0 0 20266

Ma valami Smartos rendezvénybe botlottam a Rákos patak partján:

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!