Keresés

Részletes keresés

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2023.01.11 0 0 3278

Üdv! A Riga váltóban a behajtás felőli fogaskerék kapcskörmöt balra húzva 2ben adja a direkt áttételt, és a kapcskörmöt jobbra húzva 1ben behajtás felőlikicsi fogaskerék hajt hátsó nagyot, hátsó kicsi hajt első nagyot a működés?

Katonka Balázs Creative Commons License 2023.01.07 0 0 3277

Jo oldal volt az míg fel nem hígult de azert vagyunk paran "jofejek" is. 😊Viszont ettol fuggetlenul nemhiszem, h pl Torma Laci vagy Kis Csabi vagy Kotulák Zoli vagy pl en tudjunk segíteni alkatreszben sokminden nekunk is hianycikk. Jo szoval tzdunk segíteni de cucc nem mindíg van sajnos pluszba. 

Előzmény: vermestibi2 (3276)
vermestibi2 Creative Commons License 2023.01.06 0 0 3276

Itt lehet még próbálkozni: https://www.facebook.com/groups/903172129793028

Tipikus facebook-csoport: a tagok egy része teljesen dilettáns, más része osztja az észt, mert CSAK ő ért a motorokhoz, meg van sok lókupec, de azért van néhány ember, akinek érdemes adni a szavára. Nyílt csoport, nem kell belépned, hogy írni tudj.

Előzmény: akoszp (3275)
akoszp Creative Commons License 2023.01.06 0 0 3275

Köszi az infót. Megtaláltam jófogáson, de sem az üzentekre, sem a telefonhívásokra nem reagál sajnos. Közben tankot és ülést sikerült szereznem, konkrétan egy komplett deltát ajánlottak fel egy veterános csoportban potom pénzért, úgy hogy kapásból két deltát tudnék talpra állítani. Viszont ma jobban beleástam magam az alkatrészek átnézésébe és a két motor komplett felújításához szükségem lenne még alkatrészekre, amiket sajnos a neten egyáltalán nem találok. Van még olyan a fórumon, akinél érdemes lenne érdeklődni? 

 

Szükségem lenne fékfedelekre, gáz karra, lábváltó karra, kuplung és fékkarokra, keréktengelyekre, illetve egy kapcsolási rajznak is örülnék, mert a neten nem igazán találok a  v50 tirisztoros blokkhoz. 

 

 

Előzmény: vermestibi2 (3274)
vermestibi2 Creative Commons License 2023.01.05 0 1 3274

Igen, eladó a henger, írj a vermestibi@gmail.com címre, küldök róla fényképeket és megbeszéljük a dolgot.

A Jófogáson árul egy nagykátai fiatalember, sok motort szétbontott, nála jó eséllyel találsz cuccokat - ha tankot épp nem is hirdet, attól lehet, hogy van neki, érdemes megkérdezni.

Előzmény: akoszp (3273)
akoszp Creative Commons License 2023.01.05 0 0 3273

Ez ismerős, én is mindig idő szűkében vagyok. Köszönöm a segítséget! 

 

Esetleg azt a "hatvanas" hengertől ami porosodik valahol, nem szeretnéd eladni? 

 

Illetve érdeklődnék, hogy van-e valaki itt a fórumon aki foglalkozik Riga alkatrészekkel. A deltához keresnék egy nem lyukas, nem agyon vert tankot! 

Előzmény: vermestibi2 (3272)
vermestibi2 Creative Commons License 2023.01.04 0 1 3272

Üdv!

Én nem vállalok senkinek semmit - ennek egyedüli oka az, hogy nincs rá időm. A saját motorjaimmal sem haladok.

A membrán nagyobb nyomatékot ad az alsóbb fordulatszám-tartományban. Ez Rigánál hasznos, mert nagyon távol van egymástól a két sebességfokozat. Növeli a membrán a sűrítési arányt is, tehát elvileg mindenhol erősebb lesz tőle a motor egy kicsit. De nem pörög tőle többet, vagyis gyorsabb nem lesz a motor, csak ha a láncáttételt is megváltoztatjuk.

A plusz felömlők készítése nem ördöngös dolog, főleg mivel ki lehet melegíteni a hengerből a perselyt (úgy tudom, Simonnál ez nem mindig lehetséges), ezzel is jelentősen növelni lehet az erőt. A tirisztoros blokk már kiegyensúlyozottabb szerkezet mint a megszakítós, ez jobban bírja a pörgetést, felfelé is lehet reszelni a hengeren. Létezik "60-as" henger, legalábbis régebben árulták valahol, ez elég durván fel van reszelve (maradt a két felömlő), hallottam róla jót is, rosszat is, állítólag alul nagyon gyenge tőle a motor, pörgetve viszont jól megy. Valahol nekem is porosodik egy.

Egyébként van olyan megoldás, ahol a henger faragása nélkül beszerelhető egy házilag készített membrán.

A rezonátort én nem próbáltam még, de bizonyos fordulatszám-tartományban az is sokat lök a teljesítményen. Verho4 fórumtárs tudna erről többet.

Előzmény: akoszp (3271)
akoszp Creative Commons License 2023.01.04 0 0 3271

Szia!

 

Köszönöm a választ és a hasznos infókat! 

 

Azt elfelejtettem írni, hogy a motor tirisztoros gyújtással rendelkezik. 

 

Igazából ha nem szereti a blokk ha pörgetve van, akkor teljesen vakon vagyok a teljesítmény növelésben a Deltát illetően. 

Nyomoztam már a neten, és szerintem pont a Te blogodat találtam meg, ahol egy riga henger lett membránosra átalakítva. 

 

Igazából a Deltát azért vettem, mert unokatesómmal nosztalgiázni szeretnénk a környékbeli földutakon. A két simsonom és a két babettám is sajnálnám kivinni ilyen utakra.

Ezért is vettem a deltát. Habár van egy saját építésű 207-es babettám, ami 82km/h végsebességre képes, de az a blokk az átalakítások óta üzemórás, csak találkozókra szoktam elvinni, emiatt nem

is alkalmas az sem a gyerekkori élmények újra élésére. 

 

A deltával az lenne a cél, hogy a gyárinál jobb gyorsulást, gázreakciót érjek el, és legyen ereje a bakonyi dimbes-dombos tájakon futni. 

Az általad készített membrános megoldás mennyit javított a teljesítményen? Esetleg vállalnád (nyilván ellenérték fejében) egy ilyen henger elkészítését nekem is? 

Előzmény: vermestibi2 (3270)
vermestibi2 Creative Commons License 2023.01.03 0 1 3270

Üdv!

Konkrétan mit tervezel? A két plusz felömlőt ugyanúgy kell elkészíteni, mint a Simsonnál, felfúratni és fentebb reszelni is ugyanúgy kell...

A lényeges különbség, hogy itt két sebességfokozat van, jó távol egymástól, vagyis ha felpöckölöd a motort, hogy sokat pörögjön, akkor alul gyenge lesz, vagyis váltás után csak erölködik. Ráadásul a Riga nem szereti, ha pörgetik, hamar széthullik a blokk. A tirisztoros talán kicsit jobban bírja. De persze lehet tuningolni, egy rezó és/vagy egy membrán sokat dob rajta. Persze akkor már a kuplungot is meg kell erősíteni.

Előzmény: akoszp (3269)
akoszp Creative Commons License 2023.01.03 0 0 3269

Sziasztok!

 

15 éve foglalkozom mopedekkel, kismotorokkal. Viszont a Riga-Verhovina éra eddig elkerült. Ősszel vásároltam egy Riga 16-ot, illetve a napokban sikerült hozzá jutnom egy Riga Deltához. V-501m blokkal szerelve. 

A két motort szeretném teljesen felújítani, viszont a Deltával lennének egyéb terveim is. Első körben szeretném megpiszkálni a blokkot, hogy harapósabb legyen. Sajnos nem találok hozzá készre gyártott 4 felömlős vagy nagyobb köbcentis hengert. Táborival beszéltem telefonon, Riga hengert nem vállalnak tuningra. Van esetleg olyan itt a fórumon aki jártas a riga tuning témában, és fel tudnám vele venni a kapcsolatot? 

 

Az esetleges segítséget előre is köszönöm! :D 

Katonka Balázs Creative Commons License 2022.12.25 0 0 3268

Fura szerzetek.😊

Előzmény: vermestibi2 (3267)
vermestibi2 Creative Commons License 2022.12.25 0 1 3267

Karácsonyi érdekes:

 

És egy Kárpáti:

Katonka Balázs Creative Commons License 2022.12.16 0 0 3266

Verho fajtak keveredese😊

Előzmény: vermestibi2 (3265)
vermestibi2 Creative Commons License 2022.12.15 0 1 3265

vermestibi2 Creative Commons License 2022.12.07 0 0 3264

Katonka Balázs Creative Commons License 2022.11.19 0 0 3263

Mondjuk az also kep sokkolo, h a keze szaradna le. Sport 1 es Karpatit iderakni. Na mindegy az a baj h nem ott elunk. Minden kulonlegessegbol szerezne be az ember. 

Előzmény: vermestibi2 (3261)
darusferi Creative Commons License 2022.11.16 0 0 3262

Üdv vermestibi 

Nagyon jók a képek köszönöm a. Riga sok nevében 

vermestibi2 Creative Commons License 2022.11.16 0 0 3261

Urak/Elvtársak!

 

A fiatalságnak márpedig Riga-nyeregben a helye, mint ezt a mellékelt ábrák mutatják!

   

 

S ha valami baj lenne a géppel, keresni kell egy jóféle motorszerelőt, mondjuk amelyiknek a cégére így néz ki:

 

 

 

 

 

-stukker- Creative Commons License 2022.10.27 0 0 3259

Urak!

Nincs valakinek Verhora való lánc megmaradva?

Új kéne, kb 10szem.

Tudom hogy kapni, de van egy fasza új láncom csak rövid.

Emiatt itt hányódik feleslegesen.

Átvenném, ha akad valakinek.

A szélesebb szem 12mm vastag.

vermestibi2 Creative Commons License 2022.10.04 0 1 3258

Uraim!

Eladó egy lábváltós tirisztoros blokkal szerelt 16-os Riga. A mostani tulajdonosa egy japán fiatalember, aki Debreceni Egyetemre járt be vele, de véget érnek tanulmányai, magával vinni nem tudja. A motor fent van a Marketplace-en is, de én is közvetíteni tudok. Ára 85ezer. A sisak is jár a motorhoz.

 

 

 

 

Katonka Balázs Creative Commons License 2022.10.03 0 0 3257

Ok. Estefele hívlak. 

Előzmény: sat-man (3256)
sat-man Creative Commons License 2022.10.03 0 0 3256

 

 

 - Szia, M@il ment, egyébiránt Duna-kanyar -

 

 

 

 

Előzmény: Katonka Balázs (3255)
Katonka Balázs Creative Commons License 2022.10.02 0 0 3255

Szia. Koszonjuk, hogy gondoltal rank.  Hol lenne ez a motor mert engem tudna erdekelni.? 

Előzmény: sat-man (3254)
sat-man Creative Commons License 2022.10.02 0 0 3254

 

- Üdv Tagok -

 

Verhovina 4 tulaj voltam, ~35 évig.... Még most is szeretettel  gondolok első mopedemre, amely megbízhatóan szolgált serdülő koromtól ~2010-ig....

 

Közben / egyetemi éveim alatt / egy évfolyamtárstól vettem egy Verhovina 6-ost, melyet darabokban szállítottam haza Veszprémből.... Ez a moped még ma is megvan, nem raktam össze, a 4-est pedig néhány éve eladtam....

 

Amiért írok: majdnem hiánytalanul megvan még a 6-os, melyeket most leltem fel, a garázs mélyén....

 

Ha kell valakinek, összekészítem és jelképes összegért vihető....

 

M@il-en kereshettek,


Előre is köszi!

 

 

 

-stukker- Creative Commons License 2022.09.26 0 0 3253

Verhó hátsó lánckereket hogy lehet jól kiközpontozni?

Excenteres ez a kis szemét.

vermestibi2 Creative Commons License 2022.09.19 0 0 3252

Üdv!

Nekem nincs esztergám s jelenleg esztergályos ismerősöm sincs, szóval nem tudok segíteni.

Előzmény: -stukker- (3250)
Katonka Balázs Creative Commons License 2022.09.19 0 0 3251

Egesz szep lenne. Kar h a blokk nem a sajatja raadasul visszafele fejlodott mert belso rugos van benne holott ezek mar kulsorugosok. 

Előzmény: -stukker- (3249)
-stukker- Creative Commons License 2022.09.19 0 0 3250

Van egy szar első lánckerekem.Ha elküldöm, meg tudod csinálni a leszúrását, hogy fogadhassa a Simó lánckereket?

Előzmény: vermestibi2 (3238)
-stukker- Creative Commons License 2022.09.18 0 0 3249

Akitől vettem az 5-ös Verhót, megkért, itt is kérdezzem meg.

Nem kell valakinek?

Gyálon van, 100e:

-stukker- Creative Commons License 2022.09.18 0 0 3248

Át tudod dobni a tuningot akkor?

Előzmény: Verho4 (3247)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!