Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109684

Látni kellene, mert lehet a Pentaxotok is bőven ilyesmi egy másik géphez viszonyítva. K100am már teljesen elhomályosodott, manuális objektívvel alig lehet használni. Legfeljebb mikor Peti---vel tesztelünk, akkor nem ez a gép lesz, hogy ne induljon akkora hátrányban, de erősen gyúrok arra a felajánlott sörre :-D Ha nappal odaállítom akármi elé és azt mondom az legyen a kép, itt a Pentax, haver ugyanazt megcsinálja MILCcel (még az obi is lehet ugyanaz) feladattól függően X-ből X-szer megmondom melyik gép volt.

Előzmény: nvizsla (109683)
nvizsla Creative Commons License 2016.01.31 0 1 109683

Még jó, hogy nem azt állította, hogy a leheletedtől párásodott be! Gyanítom, hogy itt a fórumon volt meghirdetve az eladó gép, mert nem sokkal, mielőtt jelentkeztél volna ezzel a problémával, volt egy eladó K-x hirdetés. Ha így van, és nem hajlandó visszavenni a gépet, nyugodtan tedd nyilvánossá, mert ez itt így fer! Ez egy nyilvános fórum, tudtommal becsületes, jóindulatú emberekkel, ahol nincs helye a hasonló csalásoknak! 

Előzmény: MesterAron (109679)
Jahno Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109682

Én meg nem túl régen mondtam valakinek, hogy sok Pentax ilyen, mert mert csak, behomályosodik, vagy lehet Pentaxos észre sem veszi, de homályosabb, mint más gép keresője.

Előzmény: MesterAron (109679)
szekundans Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109681

Ha kikódolod akkor azon is működik.

Előzmény: bxmpisti (109663)
MesterAron Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109680

Igen a fórumról vettem :( Baj volt?

Előzmény: Rollei (109677)
MesterAron Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109679

Az eladó azt mondta hogy nagyon vigyáztak a gépre nem volt semmi baja és hogy sohasem volt vele semmi probléma. Természetesen belenéztem én a vázba és akkor is homályosnak tűnt és csak annyit mondott a kedves eladó hogy csak be van párásodva. (aha....)

Előzmény: Rollei (109677)
MesterAron Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109678

Sajnos nem segített a törölgetés. :(

Előzmény: monyesz (109675)
Rollei Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109677

Azért kétféle, mert a szenzor és főleg az AF rendszer rendesen teszi a dolgát, viszont a keresőrendszert valaki jól elcseszte. Ennek többféle oka is lehet, belejátszat a kereső üvegjének a karcossága, de attól önmagában még nem lenne sötét a kép, viszont utal arra, hogy rendesen gyepálták a gépet.

 

A szar keresőképnek oka lehet az elmozdult, vagy buherált mattüveg is, ezt egy kis keret tartja a helyén. A tükör is érzékeny dolog, de szerintem ahhoz nagyon össze kéne karcolva lenni, hogy töksötét legyen a kép.

 

Ha jól tévedek, akkor a Kx nem pentaprizmás, hanem tükörrendszer van benne. Ha így van, akkor én erre tippelném a hiba fő okát. Ha gyepálták a gépet, akkor könnyen kaphatott egy jó nagy pofont valamerről, és az azért összekuszálhatja a tükrök helyzetét.

 

Akartam még írni arról, hogy bele kellett volna nézni a gépbe, mielőtt kifizeted, meg vissza kéne csinálni a boltot. De aztán beugrott, hogy ez a gép téma volt már a Kx topikban. Megnéztem, jó két hete ott is hasonlóan ragozták a kartácsok a dolgot, és elmondták a legfontosabbat: vidd el szerelőhöz, mert látatlanban csak ötletelni lehet, de te nem fogsz jobban látni a keresőben. Persze bukni fogod a szervízdíjat, de akkor mindjárt megjegyzed, hogy máskor körültekintőbbnek kell lenni.

 

Még valami eszembe jutott népnevelési célból: ha tényleg ennyire szar a gép, akkor azt az eladónak pontosan tudnia kellett, mintahogyan azt is, hogy mi volt vele  - főleg, ha mint mondod "fotós". Engem speciel érdekelne, hogy innen a fórumról majmolt-e meg valaki egy nyilvánvalóan kezdőt, de gondolom vagyunk ezzel még így egy páran. Próbáld megdumálni hogy visszaadod a gépet, aztán elfelejtitek egymást. Ez lenne még talán a legcélravezetőbb ebben a helyzetben. Ha nem mén a dolog, akkor meg szellőztesd egy kicsit, hogy mások ne járjanak így.

 

Ja, csak halkan említem meg, hogy az összes Pentax topikban ugyanazok szoktak megfordulni, bőven elég egy dolgot csak egy helyen megkérdezni, aki akar, meg van kedve pötyögni, az úgy is válaszolni fog.

 

 

 

 

Előzmény: MesterAron (109673)
monyesz Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109676

Nyomj resetet a tableten (a rendszert húzd újra), és próbáld a leírás szerint beállítani (arra úgy emléxem elég kényes). Pentaxforums.com-on olvass esetleg utána.

Előzmény: Törölt nick (109672)
monyesz Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109675

Mikroszálas kendő (szemüveges optikákban adnak tenyérnyit pászár ft-ért vagy vehetsz a Lidl-ben nagyobbat, csak olyat vegyél, ami tapintásra olyan mint a szarvasbőr) vagy szarvasbőr. Töröld meg vele a kukucskát. Mondjuk ha ezután sem látsz át rajta és tényleg karcos, akkor nem sok választásod marad. Camera Kft és kérdezni mibe fáj egy csere. Vagy ugyanez valameyik fotóműszerésznél.

Előzmény: MesterAron (109673)
Jahno Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109674

Dogee pld. tök jó cucc droiddal is, kb. 25ezres magasságában van, mikorhogy. Ha árfekvés a lényeg, mert Xiaot már csöppet drágábban mérik.

Előzmény: monyesz (109668)
MesterAron Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109673

Üdv!

 

Egy technikai kérdésem lenne a K-x-emmel kapcsolatban. A keresőbe ha belenézek a kép homályos és sötét. Más gépekben tiszta és világos mintha szemmel nézném a dolgokat. A dioptria be van állítva rendesen és a készült képek tökéletesek. Az az üveg ami a keresőben van vagyis amin keresztül nézek az is iszonyat karcos.... Mi lehet a probléma és kihez/mihez kell ilyenkor folyamodni?

 

Előre is köszönöm!! 

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109672

Sajna az Image Sync nincs windows mobile-ra. Én is azt és csak azt használok. Jó volna, ha pótolnák a mulasztást...

 

Én egy olcsóbb kategóriás tableten és egy régebbi, de akkor erősnek számító telefonon próbáltam a programot. Megjegyzem, mindkettő android verziója teljesíti a minimális rendszerkövetelményt. A tableten majdnem minden működik, de nincs kép... a telefonon a program elindul, ha nem kapcsolódom a telefon wifi-hez. Ha kapcsolódom, akkor már nem... :D

A csodás operációs rendszer nem talál rendszerfrissítést és a gyári állapotra "resetelt" eszközön (is), hibával leáll a Google Play - így a telefonra apk másolással tudtam csak a programot telepíteni...

 

Nem akarok OFF lenni, így a telefon operációs rendszerekről nem fejtem ki a véleményem, de ha valaki tud alternatív megoldást/programot a fényképező ilyen módon való vezérlésre, annak nagyon tudnék örülni! :)

 

 

Előzmény: monyesz (109664)
monyesz Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109671

Mindig a kölkökkel van a baj! :)

Előzmény: ata4ata (109670)
ata4ata Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109670

Van itthon pár darab tablet, de a gyerkőcök mindig lenyúlják :)

Előzmény: monyesz (109669)
monyesz Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109669

Vegyél egy tabletet 7"-os kijelzővel, ne telót.

Előzmény: ata4ata (109667)
monyesz Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109668

De 50-ért meg normális Lumiát kapni, akkor minek vennék dupláért...

Előzmény: Mercutio_ (109665)
ata4ata Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109667

Én is gondolkodtam Flucard vásárlásán, de mi BB10-et használunk és azzal szerintem nem kompatibilis.

A droidot személy szerint én is utálom :(

Jahno Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109666

Ott sem a droid volt a szar, hanem a Samsung...

Előzmény: monyesz (109664)
Mercutio_ Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109665

OFF 

Nem a droid fosch hanem a 100ezer alatti csamcsungok. 

ON 

Előzmény: monyesz (109664)
monyesz Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109664

Akkor ez gyak hasonlít a Flucard megoldásra, csak már be van építve a vázba.

Nálam a Flucard ment a K-3-mal android alatt. Most viszont átnyergeltem a Winmobil-ra (Microsoft/Nokia készülékre), újra ki kellene próbálnom.

OFF

Amúgy eccerűen ki kellett vágnunk az androidos telókat (nyamnyung), olyan sok gond volt velük, amióta megvan az MS, azóta öröm/bódogság van - stabil, gyors, elférek rajta, jó az akksi... Hozzáteszem nekem melóra van a telefon, nem játékra, viszont követelmény hogy 24 órában elérhető legyek.

ON

Előzmény: Törölt nick (109659)
bxmpisti Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109663

Ha K3-hoz is lenne ilyen megoldás, akkor használhatnám a másik 16-50-emet is.

 

Előzmény: szekundans (109662)
szekundans Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109662

"simico" tptárs korrektül leírta a szoftveres megoldást 2015-12-24.-én a 108904 (aki nem jár rendszeresen annak érdemes visszafele is olvasgatni, bár fárasztó lehet a sok-sok felesleges dolog miatt).

A szerviz egy másik társunk szerint 60 ezerért megcsinálja (ez nagyon jó árnak tűnik mert tavaly még 140 volt).

És van a barkács megoldás szét kell szedni és tekergetni (erről a módszerről is vannak infók, illetve volta posztok).

Nekem a szoftveres nem sikerül két évvel ezelőtt a szétszedéses igen, bár az egy 50-135-ös volt, de az testvére a 16-50-nek.

Előzmény: fhantom (109648)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.30 0 0 109661

Igazad van, bocs, ha valakit megbántottam.

A véleményem erősen szubjektív és SZERINTEM nem ér egy kalap semmit se! :D :D

Ezért mást használok. :)

 

Előzmény: Jahno (109660)
Jahno Creative Commons License 2016.01.30 0 0 109660

"Nem tudom, mire nyomják az androidot.. nem ér egy kalap semmit se."

 

Azért ez nem ilyen kerek. Max. használj mást és ne szólj bele abba, amihez nem értesz.

Előzmény: Törölt nick (109659)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.30 0 0 109659

Én K-S2-vel szeretném használni és a váz saját wifi hotspot-ot hoz létre. Egy almás tableten műdödött rendesen, nálam két androidos eszközön nem. Mindkettőn más a hiba. Nem tudom, mire nyomják az androidot.. nem ér egy kalap semmit se. Nem tudom, miért nem írják meg a programot windows mibole-os renszerre. Almás dolgot meg más okból nem veszek. :(

Előzmény: monyesz (109658)
monyesz Creative Commons License 2016.01.30 0 0 109658

Ez min keresztül kommunikál a vázzal? Mert tudtommal csak pár váz van, ami vezeték nélkül vezérelhető.

Előzmény: Törölt nick (109657)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.30 0 0 109657

Használ valaki gép vezérlésére Image Sync programot androidra, problémamentesen?

ata4ata Creative Commons License 2016.01.30 0 0 109656

Pocket wizard-ot pentaxhoz nem találtam itthon sehol. Máshoz igen, elég borsos áron.

A Cactus viszont nagyon jónak tűnik és még megfizethető is. Esetleg valaki használ ilyet, megosztaná a tapasztalatait? 

Köszi a segítséget.

emyl Creative Commons License 2016.01.30 0 0 109655

CactusV6

Előzmény: ata4ata (109653)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!