Keresés

Részletes keresés

zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6462
Sziasztok!

Ismét itt vagyok. Sajna még mindig nem sikerült választanom egy számomra jó gépet, bár igyekszem szűkíteni a kört.

Azt már tudom, hogy takarítógépre van szükségem a padlószőnyegek miatt.

Amit nem tudok, hogy mennyire szükséges az ilyen gépekbe a hepa filter, mert egy csomóban nincs.
Ha fontos, akkor jócskán tudok szűkíteni.

Ha bármelyikről van tapasztalatotok, kérlek osszátok meg velem, mivel egy csomó véleményt elolvastam már, és teljessen kétségbe vagyok esve :(

Amiket nézegettem (szinte mindet, ami az árukeresőn megtalálható):

Philips FC6844

ETA 2404

DeLonghi XE 1251

LG V-WA266ND

AEG Vampyr Multi Pro 3IN1

ETA 1441

Hoover SX6254


Ezeken kívül átnéztem egy csomó oldalt, gyártót (Zelmer, Nilfisk, Karcher, Dyson, Thomas, Colombus, Profi, de inkább nem is sorolom a neveket).

Ha bárki ismeri ezeket, vagy ajánlana nekem vmi tényleg megbízható, jó gépet annak nagyon örülnék.

Zsu
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6461
ha sok a szobanövény, azt is csökkentsétek, a leveleik nagy porfogók. hálóban egyáltalán ne legyen növény
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6460
Matracot is mindenképpen cseréld ki atkamentesre, és ne legyen szőnyeg a szobában, meg esetleg nehéz sötétítő függöny....minél kevesebb drapéria, amiben az atkák élnek.
Ez egyébként természetesen nem csak a gyerkőc szobájára vonatkozik, az egész házra....hiszen a gyerek mindenhol van, a levegő is áramlik. Érdemes a daikint napközben ott elhelyezni (gondolom nappali), ahol a gyerkőc is legtöbbet tartózkodik, és este lefekvés előtt úgy egy órával berakni a hálószobájába, hogy mire megy aludni, átforgassa a levegőt. ÉJjelre otthagyni neki.
Előzmény: malachus (6457)
katka51 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6459

.... elnézést! Tündérlala tanácsait nagyon figyelembe vette Gaborci sok mindenkié mellett.

Matrac-csere, padlószőnyeg ki, új porszívó+ Daikin (és egyéb praktikák, főzőmosás, stb), hát mit mondjak anyagilag hirtelen nem semmi, de javult a helyzet. Erről Ő tudna többet mondani, aki szintén többen között a házipor allergiától is nagyon szenvedett.

Előzmény: malachus (6457)
katka51 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6458

Hali!

Gaborci (gyermekem)  is itt kapott nagyon sok okos tanácsot - amiből én is profitálok, és bő hónapja vett egy Daikin- t Dr. Klimától! Nagyon meg van elégedve minden tekintetben!

Ajánlat: Dr Klíma

(halkan mondom: ha van váll. jó barátod, akkor az ÁFA-t tudnád rendezni, ez már nagy segítség)

 

Előzmény: malachus (6442)
malachus Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6457
Háát ha jól tudom csak az ágynemü atkamentes. Bevallom őszintén most kezdek el komolyan foglalkozni a témával. Korábban kellett volna mikor anyagilag nem lett volna ilyen körülményes, de mostmár nem állok meg.
Előzmény: tunderlala-3 (6456)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6456

Bocsánat, hogy megkérdezem, de a matraca, ágyneműje atkamentes, ugye?

Mert ha nem, akkor a légtisztítótól sem fog javulni, hiszen alvás k özben közvetlenül beszívja az allergént.

Előzmény: malachus (6454)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6455
NÁlunk a páromat kivéve mindenki.:( Nagyon fog hiányozni a daikin, majd tömhetjük magunkat gyógyszerrel megint. KÉt nagyobb gyerek pollen (ill. a fiam penészgomba és poratka is), a kislány poratka, én pollen....szóval kijutott:s
Előzmény: malachus (6454)
malachus Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6454
Hát nálunk csak a fiú allergiás, már a gyógyszereitől is rosszul van. Ebből már nagyon elegem van.
Előzmény: tunderlala-3 (6453)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6453

Gyönyörű kutya és gyönyörű gyermek!:)

Olvastam, hogy porallergia van nálatok is......a kislányom is elég súlyosan poratka allergiás, a daikin nagyon sokat segített, a gyógyszert is el tudtuk hagyni.:)

Előzmény: malachus (6451)
malachus Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6452
Előzmény: tunderlala-3 (6450)
malachus Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6451
Sajna becart a szkennerem, igy nem a tölem elvárható minöségben kerülnek fel a képek.
Előzmény: tunderlala-3 (6450)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6450
Mutasd!:) Nem kell bemutatni, annyira kivételesen okosak  és jóindulatúak a skótok....és pont őt kellett ennek a dögnek megtámadnia:'''((( Egyébként jó eséllyel a fiam életét is megmentette Bella pusztán a ténnyel, hogy ő ott volt, mert ha a gyerek egyedül van, ki tudja mi lett volna. Előbb a fiamat döntötte le a lábáról a rotti, azután ment rá a kutyára és tépte meg.:(
Előzmény: malachus (6449)
malachus Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6449
Köszi a válaszokat. Nem mellesleg némi vigaszképp mondom el, anno 16 éve a mi skótjuhászunk tanította meg a lányomat járni. Hóna alatt a szájával tartotta és sétáltak le- s fel. Erről nem , de egy közös képet tudok feltenni ha megtalálom. Jobbulást Bellának!
Előzmény: tunderlala-3 (6448)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6448

látom, már érdeklődtél dr. klímától...ha az ottani hozzászólásait kilistázod, sok mindent megtudhatsz a készülékről. Biztos, amint gépközelben lesz, fog válaszolni is neked.

A magas páratartalommal kapcsolatban.....ártani biztosan nem árt a készüléknek, de ez nem páramentesítő, szóval ettől magában erre megoldát nem nagyon lehet várni. Persze, mint minden légkezelésnek, ami légáramlással együtt jár, van bizonyos fokú "szárító" hatása, mi is észrevettük, mert mióta meg van a daikin, nálunk meg párásítani kell, olyan szinten száraz a levegő (30 % körül)

Előzmény: malachus (6446)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6447

Gondatlan veszélyeztetés és segítségnyújtás elmulasztása miatt büntető eljárás indult ellene, és polgári perest is indítunk legalább a kezelési költségek megtérítésére....szóval valamikor fizetni fog, ez nem kétséges az ügyvédek szerint sem, de a gyógykezelést addig is nekünk kell fizetni, puszira nem kezelik sehol.:(

A legjobb orthopéd sebész kezében van bella, azért is küldtek oda rögtön, mert ha valahol, akkor ott még talán "kutyát tudnak csinálni belőle". De köszönöm, hogy a debrecenit is felajánlottad, de már innen nem mozdulunk...:)

Előzmény: malachus (6446)
malachus Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6446
Hú igen sajnos korábban olvastam a sajnálatos balesetről. Mi is jártunk anno hasonlóan,de a miénket már nem tudták megmenteni. Javaslom hogy a tettes tulaját mindenképp meg kell szorongatni, jó lenne ha lakásbiztosítással rendelkezne, ha nem akkor is kártérítésre kötelezhető! Tudom hogy a jószág és a ti fájdalmatokon ez nem enyhít, de legalább anyagilag nem kerültök lehetetlen helyzetbe. Ha segítség szükségeltetne gyógyellátásban, itt Debrecenben van egy profi csapat, szerintem már majdnem országos hírüek !
Előzmény: tunderlala-3 (6445)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6445

Mert egy rottweiler szétmarcangolta a 6 hónapos skót juhászunkat olyan szinten, hogy itt egerben nem is tudták megmenteni, egyből küldtek tovább egy pesti rendelőintézetbe. 4 órás műtéte volt, inplantátumokat kapott a lábába, harapott sebei miatt szepszis, ez volt márc. 4-én, azóta is folyamatosan lázas, naponta hordjuk kezelésre, injekciókra. Már 150 ezernél tartunk, amit nagyon nehezen nyögtünk ki, mert padlón vagyunk a válság miatt amúgy is totál (férjem vállalkozó, munka alig:s). Újabb műtét vár még bellára (1 biztosan, de ki tudja), rehabilitáció, lézerkezelések, hogy fizetni tudjuk, muszáj volt eladni, hogy gyorsan pénzhez jussunk.:(((

 

Favonat készlet irdatlan mennyiségben nem érdekel esetleg valakit??? Jut eszembe....:D

 

http://www.teszvesz.hu/show_item.php?item=962136910

 

 

 

Előzmény: malachus (6444)
malachus Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6444
Szia!
Köszi a gyors választ. Miért adtátok el?
Előzmény: tunderlala-3 (6443)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6443

Szia!

 

Itt keresd meg Dr. Klímát, mondd, hogy én küldtelek.:)

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9039014

 

 

Nagyon meg leszel elégedve a készülékkel és velük is, nagy szakértelemmel szervízelnek, segítenek mindenben, maximálisan ajánlani tudom őket.

 

Nekünk is ilyen légtisztítónk van, sírok, mert sajnos kénytelen voltam megválni tőle, most adtam el, pénteken adjuk át.....nyakunkon az allergia szezon, nem is tudom, hogy leszünk meg nélküle, de muszáj volt...:(((((

 

Üdv.,

Lala

Előzmény: malachus (6442)
malachus Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6442
Szia Mindenkinek!
Már több mint egy éve e fórum oldalairól kaptam a tippet porszívóilag (Electrolux ZCX6205), amiért örök hálám fog üldözni benneteket. Gyakorlatilag a mai napig ámulatba tud ejteni a képessége. Most viszont másban kérnék tanácsot. Visszaolvasva láttam, hogy többen használtok DAIKIN légtisztítót. Én az MC707 - es tipusra vetettem szemet, erről, vagy esetleg más ajánlható tipusról szeretnék érdeklődni. Ne adj' isten némi kedvezmény valameikőtök kapcsolata révén, vagy honnan rendeljem? Válaszokat előre is köszönöm. További szép napot mindenkinek : Tamás
babu75 Creative Commons License 2010.03.14 0 0 6441
Sziasztok!
Próbáltam vissza olvasni a fórumban sokat okosodtam :):)!!Köszi a sok infót!!!Én két típus között ingadozom az egyik az Electrolux Z8270 a másik a Philips FC8738!Örülnék ha mondanátok véleményt!!!Előre is köszi!!!!
katka51 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6440

Megnéztem! És szűrt vizet tett a porszívóba! Lehet, hogy ez bemutató, vagy reklám akart lenni! És tényleg jól türte a kutyus, lehet, hogy felért neki egy jó vakarózással, masszírozással!

Szép kutyuska!

Előzmény: zsuuzsa (6437)
katka51 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6439

Jaj! csak 6416 hsz. márc. 12.

De lehet hogy már akkor rosszul is látok.

De tényleg! És mégegyszer bocs, Te biztosan gyakrabban tudsz itt lenni, és Neked lehet igazad. Nem vitatom, és nem vitatkozom, mert minek is.

Valóban gyorsan olvastam a beszámolót és a lényeget nem láttam csak, ezért volt a kérdés.

Még így is fényévekre van!

Egyébként itt és máshol olvasgatva olyan sok jó dolgot, amivel egyetértek olvasok Tőled!

Üdv! Jó pihenést! 

Előzmény: Teaway (6436)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6438
Bocs, a link lemaradt:

http://www.youtube.com/watch?v=ZZrBTSCCzVw
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6437
Ezt tegnap találtam a youtubon:



Kutyát porszívóznak, s amint látod, jól tűri szegény. Először én is csak ámultam.
Előzmény: katka51 (6430)
Teaway Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6436
Jaj, ez már már múzeumi hsz, fényévekre van:)
Előzmény: katka51 (6435)
katka51 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6435

Itt még erről volt szó:

 

"Üdv. Kérdeésem az lenne hogy ki tud valamit erről: Solac AS 3100.  ???? Jó lehet?"

Akkor jól emlékeztem...

Erre még én is reagáltam... 

 

 

Előzmény: Teaway (6432)
katka51 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6434

Köszönöm!

Akkor dupla élvezet!

Az én tacsijaimra is ráférne néha a porszívózás, főként nyáron, amikor még a porba is hemperegnek.

Előzmény: Törölt nick (6431)
katka51 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6433

Bocsánat......!

Felületesen olvastam, csak a leírtakat - mert nem túl gyakran tudok leülni és akkor sietve végigfutom a hsz-eket.

Ezt néztem ki magamnak én is! 

Előzmény: Teaway (6432)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!