Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10638

Akkor fotós szakmai szempontból minden rendben van amiket leírtam?

Előzmény: posthero (10632)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10637

Ez mekkora szöveg!:))) Hát köszi érte, bearanyoztad a napomat....

Előzmény: majmokbolygoja (10617)
siófoki35 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10636

Valóban érdekes és különleges vonal a 37-es. Már rég utaztam arra, ideje lenne bepótolni :))

Előzmény: majmokbolygoja (10635)
majmokbolygoja Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10635

Én meg végre elkezdtem a "A 37-es villamos" című sorozatomat, de egyelőre eddig jutottam. Ha befejezem, lesz vagy 150 kép. Az albumleírásban ott van a koncepció.

 

https://www.flickr.com/photos/peterlukats/sets/72157651715132395/#

Előzmény: Rőth Sándor (10627)
posthero Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10634

No, hát bevallom unatkozom csak. Jó móka egy olyan dologról olvasni amihez semmi közöm nem volt és soha nem is lesz. Negatívot utoljára a tűdőszűrőn láttam az undok néni kezében. Nagyítani asszem általános isiben nagyítottam egy csehszlovák nyelessel de inkább tüzet próbáltam vele gyújtani a nap segítségével. Szóval rég volt. Fényképezni sajnos nem tudtam mert fater sosem adta ide a gépét pedig yashicája volt az öregnek nagylátóval, alappal és kistelével. meg national nyelesvakuval. de valamiért nem adta ide. szóval jó éjt, majd a modik gyomlálnak szokás szerint. 

Előzmény: posthero (10632)
majmokbolygoja Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10633

De én itt akarom látni.

Előzmény: Törölt nick (10626)
posthero Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10632

Szakmai? Civilben pszichiáter vagyok, bár lehet nem pont erre gondoltál... De ha gondolod beszélhetünk róla. 

 

Előzmény: Törölt nick (10631)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10631

Ha ennyire gáz ez a topikleírás, miért „jönnek” ide emberek?

Téged pillanatnyilag mennyiben érint az amiről itt szó van.

Vagy csak unatkozol és ezért írogatsz ide.

 

Akkor szakmai szempontból minden rendben van amiket leírtam?

Előzmény: posthero (10629)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10630

Hogy is van az az autószerelő, autóversenyző analógia.............?

Előzmény: Törölt nick (10623)
posthero Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10629

Tényeket közlök az itt uralkodó állapotokról amiket az olvasás során tapasztaltam. És ami teljesen egyértelmű a topic leírását elolvasva is. Te magad alkottad ezt. Miért csodálkozol ha ez másnak is feltűnik ha te ezt képviseled? Ez a mikor nagyítottál vagy mikor készítettél analóg képet mindig olyan fenyegetően hangzik... 

Értem én...

 

Előzmény: Törölt nick (10623)
majmokbolygoja Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10628

Ki tudja, hogy miért. Én többször feszegettem, de érdemi válasz nem jött.

Előzmény: posthero (10624)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.06 0 1 10627

 

Te akartad.

Ezek beszkennelt pappírképek.

 

                 

Előzmény: majmokbolygoja (10617)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10626

Írtam már neked is, ha képet szeretnél látni tőlem fussunk össze, és mutatok nagyon klf. is, olyat is amit magam csak laboráltam, nem én fényképeztem. Szerintem analóg képeket nehéz megmutatni, neten, pont a lényeg veszik el szkennelés során.

Előzmény: majmokbolygoja (10621)
majmokbolygoja Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10625

kezdődik...

posthero Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10624

Vajon miért? Hol vannak azok akik régen írtak oda? Digire váltottak, megunták, más hobbit találtak, nincs idejük fotózni már? Szűk réteg hobbija lett ez. Lehet nem készülnek már ff képek. 

Előzmény: majmokbolygoja (10621)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10623

Szia! Csak kérdezném, miért nem szakmai szempontból tárod fel a hibákat a hozzászólásaimban, miért így félig személyeskedve jössz, minden konkrétum nélkül. Egyébként Te mikor készítettél utoljára teljesen analóg képet?

Előzmény: posthero (10613)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10622

„A hiba nem a gépben van, hanem a szemléletben.Ez a topik egy technokrata topik ami nem a fotózásról szól, hanem egy pár évtizeddel ez előtti labortechnika istenítéséről és annak mindenkori felsőbbségi használatáról. Nándi ezt a vezér topik nyitó leírásban ki is nyilatkozta. Itt nincs másról szó mint az Ő rögeszméjéről az Ansel Adams zóna rendszer elismertetéséről annak többirányú terjesztéséről, annak ellenére, hogy szakmailag abszolút túlhaladott dologról van szó.”

 

- Ha túlhaladott, mi az ami nem túlhaladott, légyszí hol lehet megtalálni, írd már meg.

 

„Akinek véletlen kezébe akad Sevcsik , vagy Pál Endre könyv és ne adj Isten el is olvassa , pláne meg is érti, rájön, hogy itt tényleg a fing analizálása és reszelése folyna, ha hagynák.”

 

- Nekem elég sok Sevcsik könyv megvan, sőt Pál Endre könyv is. Írd már meg melyik könyvben hol ismertetnek olyan módszert ami annyira komplex, és kidolgozott mint a zónarendszer?

Előzmény: 1facsavar (10612)
majmokbolygoja Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10621

Nekem bent van a kedvencek között, és rendszeresen nézem. Az utolsó értékelhető (vitatottan...) képek karácsonykor voltak. Egy fotós fórumon ez félúton van a szégyen és a gyalázat között.

 

 

Előzmény: posthero (10620)
posthero Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10620

ott a régi ff topic. csak az emberek hiányoznak onnan már...

Előzmény: majmokbolygoja (10617)
-Minarik- Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10619

Segitek egy picit. :)

Azert furcsa a beszelgetes, mert akikhez szolsz egyenkent tobb evtizedes filmes multtal rendelkeznek. (En nem)

Előzmény: Törölt nick (10593)
majmokbolygoja Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10618

Megint ez a félrement gonolat. Ki mondta, hogy engem a lejárt filmek érdekelnek? Itt nem arról van szó, hogy én lejárt filmeket akarok szerezni, mert azokra szeretek fotózni, hanem arról, hogy hozzájutottam egy valagnyi lejárt filmhez, és ha már itt vannak, akkor a tulajdonságaiknak megfelelően, gyakorlati és művészeti szempontok alapján a lehető legjobban akarom őket elfotózni. Ezt az egy mondatot nem sikerült itt megértetnem a többséggel két hónap alatt.

Előzmény: 4557 (10615)
majmokbolygoja Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10617

Én továbbra is keresem azt a fotós topikot itt, ahol néha fotó is van. Nem tudom, lehet, hogy én vagyok a hülye, de nekem valahogy a fotózásnak része a fotó. Nem tudom, mi alakította ki bennem ezt a szemléletet, de egy szűk kisebbség tagjaként ezt képviselem. Az ún. verbális fotózás nem áll olyan közel hozzám.

Előzmény: posthero (10613)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10616

Az a kérdés mit értesz Polaroid alatt, a Polaroid terméket, vagy az instant anyagot?

Instant anyagokat gyártanak most is, sőt egyre többet.

Előzmény: 4557 (10615)
4557 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10615

egyébként, majmokbolygója, téged nem érdekel a polaroid?

csak azért jutott eszembe mert pl 4x5-ös polaroidból már csak lejártat kapsz, adott a dolog, szerencse kérdése valahol (hogy milyet sikerül venned)

és ráadásul senki nem köthet bele -mivel már csak lejárt van :-)

Előzmény: majmokbolygoja (10607)
majmokbolygoja Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10614

Nem csak ez a topik, hanem tapasztalatom szerint minden fotós topik. (És bringás topik, számítógépes, gitáros, kutyatartó stb.) Eleve, aki évek óta napi szinten és már életvitelszerűen, meghatározott helyen fórumozik egy adott témáról, már ott is gond van szerintem, mert már az eltolja egy bizonyos hozzáállás felé.

Előzmény: Rőth Sándor (10610)
posthero Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10613

Itt csak egy igazság van. A tökéletes és tervezhető expó temploma ez. Mint láthatod minden előre tervezhető és kézben tartható az elejétől a végéig, vagy még tovább is. Az egyszerű hobbista inkább nem kérdez hanem a saját tapasztalatai alapján jön rá dolgokra amiket aztán magában is tart mert nem tudományos alapokon nyugszik a megfejtése. Ide akkor jössz ha nevetni akarsz azon, hogy évek óta ugyanaz a megakadt lemez forog a lemezjátszón. Valahol van egy ff topic. Ott érdemes olvasgatni a régi hsz-eket. Igaz nehezebben hámozod ki a lényeget így, de legalább láthatod volt itt olyan közösség igen képzett és tapasztalt emberekkel, akik bármilyen amatőr kérdésre kedvesen válaszoltak neked. Még ha előtted ezren is kérdezték ugyanazt. Változnak az idők...

1facsavar Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10612

A hiba nem a gépben van, hanem a szemléletben.Ez a topik egy technokrata topik ami nem a fotózásról szól, hanem egy pár évtizeddel ez előtti labortechnika istenítéséről és annak mindenkori felsőbbségi használatáról. Nándi ezt a vezér topik nyitó leírásban ki is nyilatkozta. Itt nincs másról szó mint az Ő rögeszméjéről az Ansel Adams zóna rendszer elismertetéséről annak többirányú terjesztéséről, annak ellenére, hogy szakmailag abszolút túlhaladott dologról van szó.

Akinek véletlen kezébe akad Sevcsik , vagy Pál Endre könyv és ne adj Isten el is olvassa , pláne meg is érti, rájön, hogy itt tényleg a fing analizálása és reszelése folyna, ha hagynák.

Sokkal érdekesebb témák is vannak a vegyi játékokkal szórakozni vágyóknak, pl: modern dagerotypiák, nedves eljárások, stb.

Szerintem ezt a fórumot meg kell hagyni a gazdájának, ahogy Ő szeretné!

Előzmény: majmokbolygoja (10595)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10611

Érdekes amit mondasz, és sajnos teljesen logikus is, ahogy így olvasom.

Bár nagyon szomorú és számomra ijesztő, több szempontból is.

Akkor nem sok remény van arra, hogy ez a közeljövőben megváltozzon:(

 

Előzmény: majmokbolygoja (10605)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10610

Ez egy intoleráns topik. Olvasd el a topoikleírást.

Előzmény: Törölt nick (10603)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.06 0 0 10609

Jó tegyük fel, azt hiszed mindkettőben Forte van. És a végeredmény is egyforma, más értékük lesz a képeknek?

Előzmény: majmokbolygoja (10607)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!