Keresés

Részletes keresés

fakeco Creative Commons License 2005.03.04 0 0 282

  Hali WooDream!

 

  A haziko  aranyos- az  atmero  kicsit  kevesnek  tunik,  2 eves  beallast  figyelembe veve  180mm  alatt lessz  a zsugorodas. Garantalt  20% nedvesseg  tartalmu  esztergalt  borovi-  200mm atmerovel , cirka  280-300  usd/ kobmeter.

  Szoval  a  190 mm  nagyon  hataresetnek  tunik.

 

fakeco Creative Commons License 2005.03.04 0 0 280

   Nemi segitseg  a  ronkosoknek!

 

     atmero- 200 mm -   0,189   kobmeter

                  220            0, 228

                  240            0, 271

                  260            0 ,318

                  280            0,369

wooDream Creative Commons License 2005.03.04 0 0 279

:) Itt vannak a képek! Remélem..

 

wooDream Creative Commons License 2005.03.04 0 0 278
A magyarországi képviselettel most indulunk. Hosszas keresgélés után akadtam rá a Finnbär-re, mint rönkházrajongó hónapokig olvasgattam a fórumokat és a külföldi gyártók oldalait.

 

A struktúra és az árak kialakulóban. Ugyanakkor az már egyértelműen látszik, hogy a minőséghez képest az árfekvés nem nevezhető magasnak.

 

A referenciaház építését nyárra tervezzük, de hónap végén érkezik a finn tulajdonos, és addigra összeáll minden. Az a feltett szándékom, hogy kiváló magyar szakemberekkel kiszámítható és megbízható munkát végezzünk.

A forgalomban lévő faháztípusok mellett, a vásárló egyedi tervei, igényei szerint is kialakítható a faház.

Az alapozáson, a cserépen vagy fazsindelyen, az épületgépészeten valamint a vizesblokkok burkolásán kívül az ár minden mást tartalmaz. (ajtók, ablakok üvegezve, hajópadló, fóliák, lambériák, rönkök stb.) Az árak tartalmazzák a tervadaptálást, a szállítást és az építést is.

 

Még sok munka vár ránk és továbbra is igénybe venném a tapasztalataitokat.:)

 

Azért, hogy az árakról is essék szó, felteszem az egyik háztípus képét, alaprajzát és bruttó árát.

Villa Major 190 mm-es rönkből 9 500 000 forint.

 

Üdvözlettel:

 

Horváth Ágnes

matranensis Creative Commons License 2005.03.04 0 0 277

:))

 

Átlestem a régi helyünkre...és örömmel látom, hogy tőzsér barátunk lassan saját magát lesz kénytelen lekiabálni... (kivéve néhány hősies hozzászólást másoktól...).

 

Mindenesetre meg szeretném jegyezni, hogy a váltás tartalmi javulást okozott a fórumunkon!

 

Én folyamatosan tanulok, figyelek, okulok.

 

Üdv,

msis

 

matranensis Creative Commons License 2005.03.04 0 0 276

Sziasztok,

 

Csatlakoznék Jamiehez.

Vannak már mo-i referenciák?

Az építőgárda magyar, vagy külföldi?

Ha magyar, akkor van-e már tapasztalatuk?

Típusházakon kívül egyéb lehetőségek?

Kapcsolat helyi építésszel?

Szerkezetkész és kulcsrakész állapot is beválalható?

stb. stb. stb.

 

Amúgy a honlap, technológia nekem OK, ha lappföldön tengetném napjaimat még fel is venném Veletek a kapcsolatot.

 

Üdv,

msis

Előzmény: Jamie25 (275)
Jamie25 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 275

Szia Ágnes,

 

talán egy kicsit bővebben is írhatnál a cégről , kínálatról , technológiáról , referenciákról , árakról...jelen formájában kapunk egy finn honlapot,amely leírja hog a finn cég mit hogyan csinál...arról azonban hogy mit és mennyiért csinál a magyar képviselet semmi infó.

Egy név és telefonszám a honlap alján szerintem nem túl sok ember érdeklődését fogja felkelteni.Gondolom Te is tudod,hogy a magyar ember nagyon ár érzékeny és mint ilyen erre is kíváncsi ...személy szerint én már elköteleztem magamat az építő cégünk iránt,de lehet hogy másokat még érdekelne,ha ténylegesen reklámozni szeretnéd a terméketeket.

Üdv:

Jamie

 

Előzmény: wooDream (274)
wooDream Creative Commons License 2005.03.04 0 0 274

Kedves Fórumozók!

 

Ajánlom figyelmetekbe a Finnbar cég rönk- és gerandaházait.

Várom észrevételeiteket.

 

http://www.finnbar.com

 

Horváth Ágnes

kriszbacsi73 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 273
Hali,
csináltam egy hevenyészett rajzot a mozgásokról, amik majd száradás közben fellépnek, ezek a szürke nyilak. Az A és a B szög valamelyest majd változik, ahogy Garesz is írta. Pirossal berajzoltam azt a helyet, ami szerintem nem okés megoldás, nekem is egyébként így van a házam megcsinálva és most utólag azt mondom, hogy nem így kellett volna... Nagyon sokat tököltünk, mire kitaláltuk, hogy hogy legyen, gyakorlatilag két különálló tetőszerkezetet kell készíteni, a két tető közti vápalemez meg egyedi gyártás, két hagyományos V alakú vápa egymáson, úgy, hogy utána a nagyobbik tető rácsúszik a kisebbikre, mert az ugye többet mozog. Lényeg az az, hogy semmiképpen nem lehet a két tetőszerkezetet összépíteni, ha azt is figyelembe veszed, hogy belül hogy oldod meg a lambériát, mert ugye azt se lehet összekötni, illetve az ereszcsatonát hova kötöd, akkor érted, hogy mire gondoltam.
Üdv
Krisz

Előzmény: kriszbacsi73 (272)
kriszbacsi73 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 272
http://imgfrm.index.hu/imgfrm/8/6/8/1/THM_0000398681.jpg
http://imgfrm.index.hu/imgfrm/8/6/8/1/THM_0000398681.jpg
Előzmény: marinam (269)
Garesz Creative Commons License 2005.03.04 0 0 271

marinam! A ház mindenképpen nagyon aranyos és mutatós.

A tetőkkel mindig ez a baj. Ha van bennük egy-két törés az iszonyat feldobja a házat külcsínre. Ezért is tettünk bele mi is töréseket, na meg persze így jött ki a megoldás. Azonban törekedtünk arra, hogy egymással szembenálló tetősíkok ne legyenek mert az bonyolítja a dolgot. Így is tudom, hogy az előszoba felett extrém esetben kell majd számolnunk esetleg beázással amíg nem áll meg a sülyedés és nemtudjuk bebádogozni véglegesen.

A képen én is azt nézegettem, hogy miképpen fog majd mozogni a tetőd. A bele csúszás kérdése is érdekes, meg szerintem egy kis "szétcsúszás" is a nagytetőn be kelljen, hogy következzen, mert állítólag a tetők hajlásszöge pár alig látható fokot "simul". Ez logikus is ha azt vesszük hogy nemcsak lefelé való mozgást kell, hogy kövessen hanem az oromzati rönkök száradása miatt valamennyi nyíló mozgást is.

A Honka szerelési könyvben van erre a megoldásra egy fejezet szentelve. Bevallom őszintén, hogy jó német nyelvtudásom ellenére sem lett tiszta egészen, hogy miképpen is működik az a megoldás amiről kriszbácsi is írt. Annyi lett tiszta nekem is, hogy külön vannak a tető ezen szerkezetei és egy össze vissza faragott teknő szerüségbe összefogva mennek végbe a mozgások.

Mindenképpen figyeljétek majd árgus szemekkel az ott történteket annyit bizton mondhatok. Nálunk is megvannak a dolgok, hogy mi az amin keményen rajta kell tartani a szemünket. Illetve még annál is keményebben mint általában.  :-)

Előzmény: marinam (269)
Jamie25 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 270

marinam:le tudnád írni,hogy mennyiért egyeztetek meg velük?érdekelne az ár...referencia nélkül nem kockázatos belevágni?én bevallom nem mertem volna,ha nem látom hogyan milyen minőségben tudnak építeni..bár lehet hogy pont a tietekét szánják referenciának és nagyon szépen fogják összerakni,hogy bárkinek megmutathassák!:)kívánom hogy így legyen és sok türelmet az építkezéshez!

Előzmény: marinam (264)
marinam Creative Commons License 2005.03.04 0 0 269

Kedves Kriszbácsi!

 

Van részletes terv, magánban átküldöm. A tervezőnk rönkházak tervezésével foglalkozik és nem hívta fel a figyelmünket erre, sőt ő ajánlotta a "kutyaházat" a hálószobának a tetőtérbe, nem mi akartuk a kis tetőt. Nagyjából értem mire gondolsz, a kis tető dőlésszöge is változni fog és a nagy tető útba lesz neki gondolom... (Bocs, nő létemre ezt így tudtam lefordítani).

Marinam

Előzmény: kriszbacsi73 (265)
Jamie25 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 268

arra szerettem volna reagálni,hogy milyen hőszigetelés érhető el porotherm téglával....amiket írtál értékeket,azok szigorúan csak a téglára vonatkoztak,vakolat,szigetelés nélkül...szerettem volna érzékeltetni,hogy abból is lehet építeni megfelelő szigeteléssel ,alacsony fűtésszámlás házat...

a fűtéssel kapcsolatban ,nekem személy szerint nagyon fontos az, hogy igenis legyen alacsonyabb a fűtésszámla...nem mindegy hogy havonta mennyit fizetek ki erre,nekem nem..aki 40-50 milliós házat tud építeni annak talán...

Előzmény: sacperkb (267)
sacperkb Creative Commons License 2005.03.04 0 0 267
Ez OK! De akkor se értem a 260. sz. hozzászólás lényegét.
Előzmény: JTD24 (266)
JTD24 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 266

Mi lenne ? Nem epitunk teglabol. Tenyallas.

:)

Ambator nekem kellett beepiteni nehany kismeretut (szigoruan valaszfalba), hotarolas celjabol.

JTD24

Előzmény: sacperkb (263)
kriszbacsi73 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 265
Hali Marinam,
kéglit ki tervezte? Ahogy elnézem, a "nagy" tetődnél, illetve a "kis" tetődnél lesznek gondjaid a süllyedéssel, mert ellentétes irányban mozognak. Szerintem aki a kéglid tervezte, az nem nagyon látott rönkházat, mert ha látott volna, akkor eltanácsolt volna az ilyen konstrukciótól. Amit én látok ezen a rajzon, az az, hogy a süllyedéssel a kis tető az bele fog csúszni a nagy tetőbe, de lehet hogy a rajzod nem elég részletesés ezért nem vágom. Ezt egyébként meg lehet akadályozni egy bizonyos szerkezettel ( független tetőszerkezetek dupla csúszó vápalemezekkel) de elég szerencsétlen megoldás, mer ocsmányul néz ki. Van esetleg részletesebb rajzod?


Előzmény: marinam (259)
marinam Creative Commons License 2005.03.03 0 0 264
Rusdom lesz, hát majd meglátjuk, referencia házat nem láttunk tőlük, de nálunk is velük köt szerződést a bank, így ha gond lenne, nem akkora szívás.Remélem nem lesz:) Lesz tetőablak is, csak a látványtervről lemaradt. Sőt a szomszéd fele is akarunk tetőablakot, csak azt a terveken sem jelöltük, hogy ne kössenek bele az önkormányzatnál.
Előzmény: Jamie25 (262)
sacperkb Creative Commons License 2005.03.03 0 0 263
Namostmivan???
Előzmény: Jamie25 (260)
Jamie25 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 262
gratula marinam a házhoz!végülis a rusdom lett a kivitelező?
a tetőtér nem lesz sötét csak tűzfali nyílászárókkal?
Előzmény: marinam (259)
ORANGE6 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 261

Szia marinam,

 

végül mi lett a Rusdommal? És ki győzött Nálatok, milyen típusú fallal?

 

 

Orange

Előzmény: marinam (259)
Jamie25 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 260
amit én találtam az megfelelő kiegészítő hőszigeteléssel elért érték...arra szerettem volna rávilágítani,hogy manapság már ezzel a rendszerrel is lehet jó hőszigetelésű házakat építeni...felháborító hogy egyes honlapok ,azt írják 40-50% energiamegtakarítás...igen egy régi szigeteletlen B30-as falazóblokkból ,szigeteletlen házhoz képest...de egy modern hőszigetelő falazóelem megfelelően méretezve versenyképes ,ha csak ezt a szempontot nézem..de én nem ezt nézem és nem építek téglából!:)
Előzmény: sacperkb (253)
marinam Creative Commons License 2005.03.03 0 0 259

Sziasztok!

 

Megkísérlem felrakni a mi látványtervünket is. Megvan a kivitelező, csak a bankkal kell egyeztetni nekünk is. Ha lemegy a hideg kezdjük az alapokat.

 

Üdv: Marinam

Garesz Creative Commons License 2005.03.03 0 0 258

Szerintem azért ha a szendvics szerkezet szépen megvan csinálva akkor észre sem veszed azt, hogy szigetelt avagy tömör gerenda. Ha gerendát választottunk volna akkor elgondolkodtam volna én is ezen a megoldáson, mert sülyedés minimális és nemlennének meg azok az esetleges "lyukak" amik egy rönknél meglehetnek. Igaz kriszbácsinál semmi olyant nem tapasztaltam amit láttam máshol, ahol fenakadt a sülyedő rész imitt amott és átfújt a szél a házon. itt pedig visszaértünk a már említett és Orange részéről kérdezett könnyűszerkezetes fal témához.

De én is rönk párti lettem és ez döntött! Na meg a feleségem! :-)

Amikor először látott rönk házat belülről attól kezdve azt akart.

Előzmény: sacperkb (251)
sacperkb Creative Commons License 2005.03.03 0 0 257
Keress rá a google-val a "rönkház"-ra és találsz vagy egy tucatot. Az meg, hogy a tényleges gyártás pl. svédországban van, sztem itt mindegy volt. De elnézést, igazad van, csak forgalmaznak.
Előzmény: kriszbacsi73 (256)
kriszbacsi73 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 256
Magyarországon senki nem gyárt, én 1 embert ismerek, aki hasonlót tud építeni, a www.ronkhaz.com-on elérhető.
Minden cég összerakja előre az épületet gyártás után, illetve ha nem is teljesen, akkor legalább az egyes falsíkokat mindenképp.
üdv
Krisz

Előzmény: sacperkb (255)
sacperkb Creative Commons License 2005.03.03 0 0 255

Ez már döfi, itt nincs gond a k értékkel. Meg egy erdő közepén van tüzifa bőven.:)

 

A jobb cégek itthon is "előregyártanak".

Előzmény: JTD24 (254)
JTD24 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 254
Én pl. vitába szállnék veled az 5-8000 Ft havi megtakarítással kapcsolatban, de ez itt nem a megfelelő fórum...

Akkor ez itt :

biztosan teljesíti a 0,42-t. Na, az már kompromisszum !
Bár ezt Lappföldön fényképeztem 2 éve nyáron. Télen ott nem ritka a -40 fok...

A dolog érdekessége még, hogy egy sík placcon állították össze, majd a méretre vágott darabokat megjelölve újra szétszedve szállították az építkezés helyére.
Valami jó kis fenyves kellős közepére a hegyoldalba. :)

JTD24
Előzmény: sacperkb (253)
sacperkb Creative Commons License 2005.03.03 0 0 253
PTH30 0,65, PTH 38 0,55. A 35 cm-es rönk 0,42.
Előzmény: Jamie25 (252)
Jamie25 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 252

hőtechnikai számítás alapján 0,31 az átlag.nem tudom hogy konkrétan a falra és a födémre mennyi külön-külön.

a szabvány biztosan 0,7 ennek én is utánanéztem ,de pl. egy porotherm tégla is tud már 0,33-at...

mikor még nézegettük a technológiákat ,vastagságokat akkor ezt is eléggé átnéztem...más kérdés hogy ez hamarabb felfűthető ,de ha megnézünk egy hegyi falucskában "mézeskalács" stílusú házikókat akkor ott nem ritka a 35cm-es rönkvastagság sem!

 

 

Előzmény: JTD24 (250)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!