Keresés

Részletes keresés

MogyiGazdik Creative Commons License 2010.01.06 0 0 7253
Az LCD TV-vel nincs gond, mert az már más technológia mint a régi TV-k. A plazma TV-vel viszont nem tudjuk mi a helyzet.
Az LCD TV-vel azért nincs baj, mert annak folyamatos a háttérvilágítása, nem ,,villog,, mint a régi TV-k képe. Nálunk pár napig karácsonykor a mókusok az LCD TV előtt voltak, és nem bántotta őket, sőt, kíváncsian nézték a műsort. Sőt, az LCD monitor mindig előttük van, amióta nálunk vannak, és semmi bajuk nincs tőle.
Vanesszácska Creative Commons License 2010.01.05 0 0 7252
Köszönöm Lászy! Most megnyugtattál!!!
Ma mikor hazajöttem úgy vettem észre hogy hiányoztam Marcinak!!!! mert az odujába volt és mikor beléptem az ajtón rögtön előugrott és amerre mentem ő is arra futkosott a ketrecében!!!
Imádom őt!!
Ma leültem a ketrec mellé és ott tanultam:):)
Lászy Creative Commons License 2010.01.05 0 0 7251
nálunk mindig a tv-vel szemben voltak, és soha nem zavarta őket, nem lett beteg egyik sem. de ez lehet, hgy nem minden mókinál van így.

ha aktívak a mókik, akkor sincs semmi baj, nálam se alszik mindegyik, nem kell megijedni. van olyan mokó, aki egész télen nem alszik, mert a meleg szobában egy cseppet felborul a bioritmusuk, de nem végzetesen.

Nálam Misu mókus tipeg topog jobbra- balra állandóan, de ettől nem beteg. Kicsit hiperaktív, de jól van. ha kimehet a szobába randalírozni, az sokat segít majd a fölös energiáinak a levezetésében. de mivel hideg van, a macskákat nem tudom kitenni, ezért most nemigen tudom őket kiengedni, mert a macskákat nem lehet bezárni egy szobába órákig, mert hisztiznek és nagyon nyávognak pár perc után. bezzeg nyitott ajtó mellett órákig punnyadnak egy helyben.
szifoka Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7250
:D
Eszméletlen - ilyenkor én is mindig szakadok a röhögéstől. :)
Előzmény: gaborr81 (7248)
1ibolya Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7249
Még nem láttam mókit a fenekén csücsülni:-))))))))))))Nagyon édes!!!!!!!!
Előzmény: gaborr81 (7248)
gaborr81 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7248
és egy nagyon nagy kedvenc kép, ahogy tudott ülni :)

gaborr81 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7247
nálunk ez volt a "pocizás" :)

gaborr81 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7246
igazság szerint nálunk a TV-vel szemközt zizisek lettek.. a tv mellett már nem izgatta őket a dolog.... fene se érti :D

jah, a kis fehér Pöckös úgy megmart tegnap, hogy véraláfutásos az alkarom :( de ettől még imádom... ahogy tud nézni a kis piros gomb szemeivel.. elolvadok tőlük :D
Előzmény: Vanesszácska (7243)
1ibolya Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7245
Jobb félni,mint megijedni!!!!!!!!!!!!
Előzmény: Vanesszácska (7243)
Vanesszácska Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7244
Lenne egy nagyon fontos kérdésem!
Kérem segítsetek!
A mókusom mióta megkaptam nagyon "fitt".
Nem zavarja hogy tél van!!! Nagyon sokat mozog!
De nem úgy ahogy kellene (szerintem)
A mozgása:
Jobbról-balra szaladgál!!!!(állandóan)
Tudom hogy a mókusok alaptulajdosága a sok mozgás!
de nem bírok megnyugodni
mert sztem nem ez a normális mozgása egy mókusnak!
ismétlem jobbról-balra, jobbról-balra!
Nem fog túlpörögni?


HELP!
Vanesszácska Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7243
Televízió

Ne helyezzük a ketrecet olyan helyre, ahonnan látszik a tévé, mert állítólag a tévé által sugárzott frekvencia nagyon zavarja a csíkos mókusokat. Stresszt okoz, akár el is pusztulhatnak.




Én is ezt találtam!!! és nagyon féltem Mókit! mert imádom!! kérem valaki válaszoljon sürgős!
zedition Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7242
"Ne helyezzük a ketrecet olyan helyre, ahonnan látszik a tévé, mert állítólag a tévé által sugárzott frekvencia nagyon zavarja a csíkos mókusokat. Stresszt okoz, akár el is pusztulhatnak."

http://invitel.hu/ventana/csikos_mokus/veszelyek.htm



Nem tudom, mennyire van alapja. Meg, hogy LCD TV változtat-e ezen...
1ibolya Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7241

Szerintem ilyen nincs.A mókik  ugyan nagyon érzékenyek...A hangok biztos nem zavarják őket,mert simán rámugrik  a Mário akkor is ha porszívózok.Ha valami másra gondolsz akkor az ránk is egészségtelen lenne.

Előzmény: Vanesszácska (7238)
1ibolya Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7240

Csak az egészen apró dolgokat lökik le,meg van 2 üveg váza,amiket mindig lerakok a földre.Pedig sok a dísztárgy,de még nem törtek el semmit(lekopogtam:-) 

A virágokra kell vigyáznom,mert a földet nagyon szeretik kiásni és féltem a gyökereket.A cserepeket tele raktam kővel,így ez is megoldódott.Az első időben,még megrágták a leveleket,de leszoktak róla.Már csak a hibiszkusz levelét eszik,gondolom az finom lehet.Ja és a függöny...........Azt le kell cserélnem tavasszal:-)Tavasszal kiköltöznek a kertbe,óriás ketrecbe.

Nálunk fiókos megoldás van.Abban macskaalom,azon fegyőkéreg vastagon.Kb.havonta szoktam cserélni.Nekünk bevált.Ráadásul a fenyőkéregbe el is lehet dugni ezt-azt:-)

Előzmény: Csokivadász (7236)
zedition Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7239
Ez engem is érdekelne! Remélem tudja valaki :)
Előzmény: Vanesszácska (7238)
Vanesszácska Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7238
Az igaz hogyha a mókusok Tv közelében vannak és persze be van kapcsolva, akkor előbb-utóbb elpusztulnak:(?
Vanesszácska Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7237
Remélem nem!:P
Csokivadász Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7236
amikor kalandoznak, akkor levernek dolgokat?
Előzmény: 1ibolya (7228)
kiccsaj089 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7235

hármat lehet találni hogy mire megírtam az előző hozzászólást hova lett Alfi.

természetesen a szekrény alatt landolt!

REMÉLEM KIJÖN MAGTÓL MERT NEM SZERETNÉM KIVADÁSZNI!

kiccsaj089 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7234

a miénket szét kell szedni mert az alja meg a teteje külön van!Most macskaalom van még benne és azt 1 héten 1x cserélem akkor se az egészet csak ahova pisilnek!

De most ki akarom próbálni a préselt almot mert állítólag azt havonta elég takarítani!

 

Kijött a fiú mókusom(Alfonz),felült a ketrec tetejére és aludt tovább.Aztá meggondolta magát lejött és most elbújt a sminkes cuccim között.!remélem nem megy olyan helyre ahonnan nem akar előjönni! :D:D

Előzmény: Vanesszácska (7233)
Vanesszácska Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7233
Ti hogy takarítjátok ki a ketrecet????
Vanesszácska Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7232
Köszönöm Csokivadász! igen nem nagyon fél tőlem de vigyázok vele nem szeretném ha probléma lenne!!! Köszönöm a tanácsot !:)
kiccsaj089 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7231

Mióta írtam ki van nyitva a ketrec ajtaja de nem jönnek ki.

Alszanak a földön!

1ibolya Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7230
Mário kb.fél óránként bemegy a ketrecébe,mert kint csak kaját kap(magokat)pesze szomjas lesz,inni meg csak a ketrecben tud.Így nem kell kergetnem,egyszerűen rácsukom a ketrec ajtót:-)
1ibolya Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7229
1ibolya Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7228

Végre lett a Márionak csaja.2hete van nálunk Málna,de semmit nem szelidült még.Ha benyúlok a ketrecbe azonnal morogni kezd és rácsap 1 nagyot a kezemre.Tiszta lukas már a kézfejem:-(   Mário minden nap kijöhet a lakásba,nagyon rossz mókus:-)Bemutatom Pedrót ő burmai szép móki.Pár napja van nálunk,nagyon aranyos,de még ő is vadóc.  Rakok fel pár képet róluk.

 

MogyiGazdik Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7227
Hát nálunk több óra után se megy vissza a lány, mindig cselezve kell visszatenni. Pl kajásdobozba becsalogatni.:) A fiút gond nélkül megfogtam bármikor, ő szinte megáll és megvárja hogy felvedd.:)
Előzmény: kiccsaj089 (7226)
kiccsaj089 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 7226

Helló!

 

Nálunk kb 1 hónapja van egy mókus pár de még nem mertük kiengedni őket.A fiú nagyon szelíd és ha kiveszem elmászkál rajtam de le nem mászik inkább valami búvóhelyet keres aludni :D

A lány már párszor kiszökött és sajnos nem volt időnk megvárni hogy visszamenjen meg kellett fogni.Őt ezért nem merjük kiengedni.

 

Szerintetek meg lehet már próbálkozni a kiengedéssel???

Mert ma pl egész nam itthon vagyok és lenne időm megvárni hogy visszamenjenek!

 

Előre is köszi!

Csokivadász Creative Commons License 2010.01.03 0 0 7225
Üdv itt!

Egy pár hetet várj, míg megszokja a helyét, és amikor majd kiengeded, magától vissza fog menni a helyére. Úgy tűnik, szerencsés is vagy, hogy nem fél tőled. Bár ez változhat még.
Előzmény: Vanesszácska (7224)
Vanesszácska Creative Commons License 2010.01.03 0 0 7224
Sziasztok!
Vanessza vagyok!
Nemrég kaptam egy mókust! Pontosabban Karácsonyra!
Nagyon nagy örömet szerez nekem Marci! mert így hívják!!
Már próbálom magamhoz szoktatni!
Ma pl: benyúltam a ketrecbe és a tenyerembe tettem magot és úgy próbáltam etetni!
Nagy sikere volt,hiszen a tenyerembe ült és úgy evett! amúgy közbe harapgálta a kezemet!
Utánaolvastam! Elvileg ilyenkor csak játszik!
A kiengedéssel még nem próbálkoztam! és egyenlőre még nem fogok!
Továbbra is folytatom a tenyérből etetést, és ha úgy látom megszokott már ,akkor kiengedem!!!!
Mit gondoltok???


Amúgy minden kedves Mókus Gazdinak Boldog Új Évet Kívánok!
Vanessza!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!