Keresés

Részletes keresés

vártán Creative Commons License 2019.11.20 0 0 11915

Symbivitről a véleményem: Ami nem árt az hasznos is lehet! 

Előzmény: beetee (11905)
van_Persil Creative Commons License 2019.11.20 -1 0 11914

Refraktométer helyett elég, ha nézed, melyik tökédek kezdték el enni az özek. Igazi gourmandok, csak a teljes érésben lévöket szemezgetik... (Ez viccesen hangzik, de ha a századik tökét kezdik el zabálni, akkor már nem annyira mókás)

Előzmény: laca5 (11910)
van_Persil Creative Commons License 2019.11.20 0 0 11913

A fagyállót, mustot, mézet mind refraktométerrel nézik, de mindet más-más beosztásúval.

Előzmény: monyesz (11912)
monyesz Creative Commons License 2019.11.20 0 0 11912

Talán a fagyállót is mérheted vele (mintha). Igazából hasznos, ha nem akarod túltartani a tőkén a szőlőt, hanem amint jó, le akarod szedni és mondjuk eladni.
Inkább az a baj, hogy az olcsó műszer nem biztos hogy jó (occsó pici kínai nem tudom mennyiért van), a komolyabb minőség meg lehet nem éri meg tényleg.

Előzmény: laca5 (11910)
öreg_néne_b Creative Commons License 2019.11.20 0 0 11911

Szerintem a kóstolás bőven elég.

Előzmény: laca5 (11910)
laca5 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 11910

Köszönöm mindenkinek a Symbivit-es tapasztalatokat. Akkor azt hiszem szert teszek rá.

 

Más. Refraktométerre szerintetek szükségem van? Ha bort nem készítek, csak a csemegeszőlő érettségének megállapításához mennyire kell ez nekem? Vagy mire lehet jó még?

Előzmény: monyesz (11909)
monyesz Creative Commons License 2019.11.20 0 0 11909

A kötött agyagos talajon nem feltétlenül jó a talaj tápanyag ellátottsága. A gyökérzet növekedése és szerkezet jobb tápanyag felvételi képességet és stressztűrést, szárazság tűrést eredményez. 

Előzmény: beetee (11908)
beetee Creative Commons License 2019.11.20 0 0 11908

Elvileg mindenütt csak jó hatása lehet.

Így működik: https://hu.wikipedia.org/wiki/Mikorrhiza

 

Szóval ha megtöbbszörözi a növény által használt hasznos talajtérfogatot, ráadásul a gomba olyan vegyületekből is tud hasznos anyagot készíteni, amiből a növény nem, csak segíti a fejlődést...

 

Egy gyorsan száradó, sovány talajon a logikám szerint látványosabban, mint egy jó vízgazdálkodású, tápanyaggal egyébként is ellátott részen...

Előzmény: monyesz (11907)
monyesz Creative Commons License 2019.11.20 0 0 11907

Én épp kötött talajon ismerek használókat, ahol bevált

Előzmény: beetee (11905)
monyesz Creative Commons License 2019.11.20 0 0 11906

Itt is használtak a meggy telepítésnél symbivitet.
https://www.youtube.com/watch?v=qcr5oAYNOHQ
Az Oblacsinszka normál esetben nem ennyire erős növekedésű fajta, tehát biztos jól fejlett gyökérzete van (rövid idő alatt).

Előzmény: woodruff (11901)
beetee Creative Commons License 2019.11.20 0 0 11905

Én párszor már használtam.

Gyümölcsfáknál is, és pár darab szőlőnél is.

 

Nincs referenciám, hogy mi lett volna nélküle, de aminél használtam, az szépen fejlődik.

 

Itt homok van, 50 cm-nél már sárga vakoló... volt egy évek óta dédelgetett, közben alig-alig fejlődő tőkém, azt is kezeltem. mellette egy ásónyomnyi mélységbe szórva és ott iszapolva. Onnantól meglódult a fejlődése.

Egyébként minden kisebb csemete és tőke kapott utólag is.

Persze lehet véletlen is, de szerintem hasznos. Pláne homokon...

Előzmény: laca5 (11902)
monyesz Creative Commons License 2019.11.20 0 0 11904

Gyümölcsfa vonalon van jó tapasztalat vele.

Előzmény: laca5 (11902)
monyesz Creative Commons License 2019.11.20 0 0 11903

Így van, por alakban is rá lehet szórni. Az agyagos szuszpenziót azért ajánlják, hogy a gomba a gyökér közelében maradjon.
Van más gyártónak tablettás kiszerelése, vízben oldható és csepegtető öntözéssel, szórfejjel kijuttatható verzió is van.

Előzmény: öreg_néne_b (11898)
laca5 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 11902
Ezeken a reklámanyagokon felül van valakinek első vagy másodkézből származó pozítív tapasztalata itt? Vagy senki nem próbálta még 2-3 évvel ezelőtt?
Előzmény: woodruff (11901)
woodruff Creative Commons License 2019.11.20 0 0 11901

Symbivittel kezelt tőkék kiültetése kísérleti bioszőlészetbe - YouTube

 

 

Itt egy ültetési módszer ,ha még valaki nem látta volna .

Elmondás szerint itt nem használnak majd semilyen trágyát ,vagy tápanyagot .

 

  woodruff

Előzmény: woodruff (11900)
woodruff Creative Commons License 2019.11.20 0 0 11900

Symbivit®-csoda- második évben szüretelni lehet a szőlőn! - YouTube

 

Felkeltette a figyelmem ez a videó ,és az is ,hogy a karok nincsenek oldalra lehajtva ,csupán felfelé törnek .

 

 

  woodruff

budai2 Creative Commons License 2019.11.19 0 0 11899

Ha cak néhány tövet űltetsz (és nem nagy sorozatban telepítesz), tökéletesen megfelelő eljárás, hogy a már gödörbe helyezett oltvány gyökerét mintegy megsózod a porral (takarás közben többszőr is).

(Nagysorozatú űitetést nem csináltam)

Előzmény: szőlő lé (11894)
öreg_néne_b Creative Commons License 2019.11.19 0 1 11898

Sőt, praktikus a gombát nem vízbe fojtani. A vizes gyökérre rátapad és lehet is ültetni. Majd ott teszi a dolgát.

Előzmény: monyesz (11897)
monyesz Creative Commons License 2019.11.19 0 0 11897

Nem kell egy éjszakát benne hagyni a pépben.
Magát a szőlőt éjszakár tarthatod vízben, de a pépbe csak bele kell mártani és már mehet is a földbe.

A mikorrhiza kapcsolat a földben fog kialakulni, összenő a gyökér és a gomba, de az éjszakai beszívódás nem működik.

Előzmény: szőlő lé (11894)
Imikert Creative Commons License 2019.11.19 0 0 11896

Kedves fórumtársak !

 

Solnocka szőlő vesszőt szeretnék vásárolni pár darabot , kérlek benneteket szánjatok meg !

 

Köszönöm a szívességet ! Email publikus.

granov Creative Commons License 2019.11.19 0 0 11895

Itt van Rambo írása, szerintem jó lesz iránymutatásnak:

https://szolo.blog.hu/2016/06/01/symbivit

Előzmény: szőlő lé (11894)
szőlő lé Creative Commons License 2019.11.19 0 0 11894

Fórumtársak:

Néhány nap múlva gyökeres csemegét telítetek. Úgy gondoltam, bár itt meg kell jegyeznem ezt a szert még sohasem használtam információm sem tapasztalaton igen csak szűkös ebben a tekintetben ezért is fordulok hozzátok.  .Symbivit® mikorrhiza gomba Gyökerét visszavágom és a pépben állni hagyom egy éjszakát majd ezt követően kiültetem. Szerintetek jó lesz ez így ? Vagy a pépen kívül még szórjak a tövére a porból vagy ne a tövére csak a közelébe? Kissé bizonytalan vagyok előre is köszönöm válaszotokat 

                                       tisztelettel

 

woodruff Creative Commons License 2019.11.19 0 2 11893

A boszorkány ujjai- a fajta jellemzői és leírása - moyadachya 

 

Nem szabad összetéveszteni a Szuvenírral .

A Szuvenírban nagy ropogós magok vannak , amik nagyon kellemetlenek "szárazaknak hívom"

Evésekor nem borítja zselés hártya.

Ezért én már kivettem a termesztésből .

 

Ez a Boszorkány ujj ,egy újabb fajtasorozat , mag nélküli USA szőlők ,egyik képviselője .

 

Az ára még mindég 20 Euró ,egy 3 szemes vessző .

 

Az idei oltásaim ,3 - 4 méterest hajtottak .

Ha fajtaazonos lesz nem pedig átverés ,talán jövőre már terem .

 

Jobb egér gomb fordító , és minden idegen nyelvet le lehet fordítani magyar nyelvre , a google chrome fordító motorral .

 

Itt egy részletes leírás olvasható róla .

 

 

Előzmény: 2s3d (11892)
2s3d Creative Commons License 2019.11.18 0 0 11892

Ehez hasonló ismert fajta a Szuvenir csak a bogyó mérete kb fele a képen láthatónak.  

Előzmény: woodruff (11329)
vártán Creative Commons License 2019.11.18 0 2 11891

Ismerem jól a trágyakezelés szabályait! A szerves trágya egyetlen módon semmisíthető meg, ha bedolgozzuk a talajba. Az istállótrágya egyáltalán nem tartalmaz nitrátsókat, minden nitrogén lekötve szerves vegyületekben található. 

A nitrát tartalmú műtrágyák nitrátsói viszont azonnal oldódnak a vízben és lejuthatnak a talajvízbe, a lejtőn a vízfolyások tavak irányába távozhatnak, lásd a balatoni lejtőkről a tóba!

A szerves trágyában található nitrogén fokozatosa szabadul fel, legismertebb módon szúrós szagú ammónia formájában. A szőlőkbe kijuttatott szervtrágya jól hasznosul és nem veszélyeztet semmit.

Nyugodtan használja mindenki és senkinek se jusson eszébe, hogy környezetet károsít. A trágya 3 évig biztosan kifejti jótékony hatását.

Előzmény: granov (11890)
granov Creative Commons License 2019.11.18 -1 0 11890

Valóban nagyon szeretik a növényeink a szervestrágyát, de más már kevésbé:

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.agrarszektor.hu/europai-unio/elkezdtek-alkalmazni-a-nitratrendeletet-belerokkannak.12313.html%3Famp&ved=2ahUKEwiwzL2yl_TlAhVhxKYKHRGRD_AQFjADegQICBAC&usg=AOvVaw0RAFtkJo1JnIfQVcF9UU1h&ampcf=1

Nálunk hál istennek valamiért előbb szabályozták, a németeknél jelentős környezeti hatása van a jóféle szervestrágyának. Merthogy ott nemrég hoztak rá jogszabályt.

Lehet középkori módszerekkel dolgozni, de annak meglesznek a következményei.

Előzmény: vártán (11888)
vártán Creative Commons License 2019.11.18 0 0 11889

Tévedés az, hogy a késő ősszel kiszórt szerves trágya nem hasznosul. Itt az elemek mindegyike szerves vegyületekben található. A téli csapadék által kioldott anyagok szervesek, tartalmazzák a szükséges elemeket, melyek ott a talajban alakulnak át felvehető formákká. 

Akit mélyebben érdekel a téma, a mikroelem utánpótlás, olvasson a "kelátokról"

Előzmény: szaru (11884)
vártán Creative Commons License 2019.11.18 -1 2 11888

Olvasgatva a hozzászólásokat, az van amit eddig is tudtam, mindenki tölthet fel a netre bármit, hülyeséget is. Azt tudnám javasolni, hogy képzett szakemberekhez igazodjunk, vagy olyan nem diplomás, de sok gyakorlati tapasztalatot szerzett termelőkhöz akik már bizonyítottak. Csodaszerek, csodák nincsenek, de van ezerféle környezet és több száz fajta.

Az érett szerves trágyával történő tápanyag utánpótlással vállaljuk a legkevesebb kockázatot és küszöbölhetjük ki például a mikroelemek hiányát 3 évenkénti adagolással. A növények gyökérzete kimondottan szereti a lemosódó trágya oldatot, mintha simogatnák. Műtrágya is tökéletes, de az igazán jó műtrágyáknak kemény ára van. Kerüljük is a kommersz műtrágyákat amelyeket a szántóföldre szórnak ősszel mondjuk a kukorica alá! Dréncsöveken történő tápanyagutánpótlás csak olyanoknak való akik jól ismerik ennek az előnyeit és hátrányait. Könnyen kitolhatunk a szőlő gyökérzetével, inkább csepegtessünk. Ausztráliában megy ez a figura, dehogy milyen oldattal fogalmam sincs!

Barret02 Creative Commons License 2019.11.18 0 1 11887

Hát igen! Nem ártana gondolni a jövőre is.Van már éppen elég sivatagunk.

Előzmény: Juhar-Rodi (11886)
Juhar-Rodi Creative Commons License 2019.11.18 0 0 11886

Üdv.!

Igazán jó érzéssel tölt el, hogy (egyre többen) vannak, akik ezt a szemléletet magukévá teszik!

Előzmény: granov (11885)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!