Keresés

Részletes keresés

Rollei Creative Commons License 2016.02.01 0 0 109714

Én is így jártam, emlékeim szerint nekem is ingyért volt. A szoftveres vizsgálatot rögvest megcsinálták, megmondták a hiba okát, aztán másnap, vagy két nap múlva hívott a szerelő, mondott még hozzá, úgy viszont már gazdasági totálkárnak nyilvánítottam.

Előzmény: hellsing (109712)
Tab Creative Commons License 2016.02.01 0 0 109713

Az szokott lenni, hogy szempillával, csipával, nemisakaromtudnimivel beszennyezik a kereső betekintő nyílásán lévő lencsét. Majd elkezdik arra alkalmatlan eszközökkel puceválni, rossz esetben már az első alkalommal jelentős kárt okozva, majd mivel az eredmeny elmarad, meg agresszívebben, még károsabb eszközökkel folytatva. A végeredmény hogy teljesen bemattul, a váz hibás lesz. Nem ilyenként árulni tisztességtelen. Könnyű megállapítani a hibát annak, aki látott, hallott vagy okozotti ilyet. Látni kell ahhoz, hogy kijelentsük, itt erről az esetről lehet szó.

Előzmény: MesterAron (109711)
hellsing Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109712

Nekem egy felakadt tükröt ingyen vizsgáltak be. A gép gtk-s lett (K10, 50eFt-os ajánlat), nem javíttattam, és így sem kértek pénzt.

Előzmény: MesterAron (109711)
MesterAron Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109711

Holnap elviszem a Camera.kft ben és akkor minden kiderül. Valaki tud árat mondani a bevizsgálásra? És ott kell hagyni,vagy helyből mondanak rá valamit?

Jahno Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109710

Megjósoltam előre. Te ott melyik a vagy? Ez ilyen, ott nem is fogok semmit mondani... Akkusat már nem mondom 2 napon belülre, az most ki fog maradni.

Előzmény: mckmester (109709)
mckmester Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109709

Nem arra gondoltam, láttam az FB -n is tolod az értelmes dumát. Pl az állványos kérdés is milyen jól bejött.

Előzmény: Jahno (109708)
Jahno Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109708

Háde én láttam azt a gépet is. Meg kellene fejteni egymás mellett, azon kívül, hogy még kicsi is a keresője, ésatöbbi.

Előzmény: mckmester (109707)
mckmester Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109707

Ehh. Te is párhuzamosan nyomod :-)

Előzmény: Jahno (109705)
mckmester Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109706

Ahhoz képest az sötét is lesz mindig. A K-x meg pláne, az az egyik legsötétebb keresőjű Pentax gép.

Sokan ezért sírják vissza a filmes gépeket egyébként. 

 

Előzmény: MesterAron (109703)
Jahno Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109705

Élességet látni, de inkább homályos forma lesz az, nem csak sötét. Enyémen is matekoztam, mint amikor fakul a műanyag lencse, vagy nem is tudom. Mondjuk emylé és viricsié nem volt ilyen, sok más Pentax meg igen.

Előzmény: MesterAron (109703)
nvizsla Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109704

Hát egy filmes gép keresőképével azért ne hasonlítsd össze. Azoknál sokkal több fény jut a keresőbe, mivel a kirajzolt kép is nagyobb(24x36 mm) és az objektíven keresztül érkező fény, közel 100% ban a keresőbe kerül, míg az APSC formátumú digi gépeknél jóval kevesebb az optikából beérkező fénymennyiség és a tükör, úgynevezett "féligáteresztő", vagyis a fénynek csak egy bizonyos részét vetíti  a mattüvegre és onnan a prizmán (vagy penta-tükrön) keresztül a keresőbe. A többi része, áthalad a tükrön és egy másik segédtükör  segítségével a fókusz-érzékelőre jut. Valóban a fókuszrendszer is fényhiányban szenved, nemcsak a kereső. Még nem is említettem, hogy a bejövő fény egy bizonyos részét a fénymérésre használják, tehát az egyenletnek az is része. Természetesen az egyenletben jelen vannak, a tükrökön és lencséken keletkezett veszteségek is. 

Előzmény: MesterAron (109703)
MesterAron Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109703

Élesnek éles lesz csak a sötétség ami nagyon zavaró! (Régi Pentax ZX-7-esemmel összevetettem és hát sötét továbbra is) 

Előzmény: nvizsla (109702)
nvizsla Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109702

Kérdés? Kézi fókusz használatakor sem lesz a keresőkép élesebb? Ha netalán igen, akkor a mattüveg nincs a helyes síkban. Ha akkor sem élesebb, lehet a tükör vagy a kereső lencse van meghomályosodva (ázás, kosz).

Előzmény: MesterAron (109701)
MesterAron Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109701

Nem, a mattüveg felső részen van csak egy apró karc ami fényes dolgoknál zavaró de a kereső üvege a karcos és nem látom hogy mi éles pedig a kép is éles és a dioptria is be van állítva rendesen.

Előzmény: kyg (109700)
kyg Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109700

Nekem is Kx, és a kereső közepén nekem is van egy homályos folt, de nekem beázott, attól ilyen.

 

  Ha belenézve látod hogy karcos, akkor valószínűleg a mattüveggel lesz gond, nincs cserélve?

Kínai mattüvegeknél előfordul hogy nagyon sötétek.

 

 

Előzmény: MesterAron (109697)
MesterAron Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109699

Akkor bizonyára jól ismered az eladót! Benne lenne szerinted egy vissza cserében? (természetesen minden kapott tartozékkal vissza és még lehet hogy a teljes árát nem is kérném vissza)

Előzmény: Jahno (109698)
Jahno Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109698

Annyira nem a havere, és szerintem előbb írtam a betegségről, mint kiderült, hogy ez a gép az a gép.

Előzmény: nvizsla (109696)
MesterAron Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109697

Fogtam a kezemben RÉGEBBI K20D-t és K200D is és mindkettő több évvel öregebb mint a K-x és sokkal SOKKAL jobb állapotban vannak még mindig! Teljesen szép világos a kép bennük...

Előzmény: nvizsla (109696)
nvizsla Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109696

Az az érzésem, de látatlanban nem tudok biztos kijelentést tenni. Látod a havere is jelentkezett már, aki szerint pentax betegség.

Előzmény: MesterAron (109691)
MesterAron Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109695

Ennyi hibával nem is tudom miért volt annyi mersze az eladónak hogy meghirdesse "jó állapotban" lévő gép ként hiszen ez sajnos messze áll a jó belső állapotútól. 

 

(Ha szeretnéd megveheted tőlem)

Előzmény: Jahno (109694)
Jahno Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109694

Igen, ezt a gépet. És a fostól szerintem nagyon messze van. Annyira, hogy el is gyengültem, ha éppen jobban álltam volna anyagilag, akkor enyém lenne és nem anyáznál.

Előzmény: MesterAron (109692)
Jahno Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109693

Ha azt mondta, hogy párás, akkor jahh... Mert nem párás volt. Ha azt mondta, hogy sok Pentax ilyen, vagy még ilyenebb, akkor nem. Oszd be magadnak.

Előzmény: MesterAron (109691)
MesterAron Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109692

Jhano, pontosan azt ezt a gépet?? Én akkor sem fogok behúzni a Pentaxnak egy strigulát sem mert normálisan szeretném használni nem ilyen fos állapotban ahogy ez van! 

Előzmény: Jahno (109690)
MesterAron Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109691

Így van a 24885-ös posztban szereplő gép az. Átverés volt??? 

Előzmény: nvizsla (109685)
Jahno Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109690

Ezt a gépet viszont ismerem... Mikor haver nem ért rá pöcsölni, akkor én is árultam. K100asom keresője jóval homályosabb. Mivel ez a csilliárdodik Pentax volt, aminél hasonlót láttam és takarítani nem lehetett (K10, K200, akármik) simán behúztam a "Pentax sajátosság" strigulát.

Előzmény: nvizsla (109685)
MesterAron Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109689

Pontosan az volt... :((((

 

Előzmény: nvizsla (109685)
MesterAron Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109688

Már írtam annak akitől vettem hogy ez nem ugy működik ahogy ez meg lett hirdetve.. 

Előzmény: nvizsla (109685)
Rollei Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109687

Vidd el a Camera Kft-hoz, az a hivatalos szakszerviz. http://camerakft.com/szerviz/elerhetosegeink 

 

Ott megmondják a választ a kérdésedre, meg azt is, hogy mibe fáj a történet, és talán még arra is van tippjük, hogy mitől lehet. Ráadásul van gyári tesztrendszerük, amire fel tudják lógatni a cájgot. Objektívet vigyél. Ha jól emlékszem, akkor a bevizsgálás ingyibe van, vagy csak valami jelképes összeget kérnek érte.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: MesterAron (109680)
Rollei Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109686

Azért vigyázz, mert ez a keresőrendszerek hasonlítgatása síkos pálya... :-)  Ha már csináljuk akkor arra is figyeljünk, hogy pentatükröst pentatükröshöz, pentaprizmást pentaprizmáshoz. Mert csak úgy áltatlában kijelenteni, hogy a Pentaxok keresője homályos...

Előzmény: Jahno (109684)
nvizsla Creative Commons License 2016.01.31 0 0 109685

Az nem baj! A baj, hogy ha beletörődsz az átverésbe.

"Pentax adok-veszek   24885 számú post " volt a karácsonyi ajándékod? Ne hagyd annyiba, mert ez itt nem szokás.

Előzmény: MesterAron (109680)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!