Keresés

Részletes keresés

deli.gabi Creative Commons License 2020.01.21 0 0 13734

Terheletlen állapotban kb 1cm volt a gödrök mélysége

(fotó a január 9-ei hozzászólásomban - 13690)

 

3 helyre téve 5kg súlyt: majdnem 2cm-rel süllyednek mélyebbre a gödrökben lévő súlyok, mint a középső

(kép csatolva)

 

2 helyre téve 10kg súlyt: kb 3cm a különbség

(kép csatolva)

 

A gödörbe téve 10kg súlyt, majd a dombra (egy zónán belül), léc a súly mellett: kb 4cm a különbség

(fotó a január 20-ai hozzászólásomban - 13714)

 

 

 

Előzmény: Beer Monster (13727)
hgw308 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 13733

https://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/80383349/

Erről a fedőről mi a vélemény? 8cm nem sok egy fedőnél?

Guszthávo Creative Commons License 2020.01.21 0 0 13732

 

Kedves Gabi,

 

Nekem is volt pár éve ilyen gödrösödési problémám, de helyet cseréltünk a feleségemmel, és megoldódott egy időre. 

 

Aztán kicseréltem az ágyrácsot egy sokkal sűrűbben lécezettre, és megszűnt a problémám. 

 

Esetleg próbáld ki. 

 

üdv

Gusztávó

 

 

Előzmény: deli.gabi (13720)
Guszthávo Creative Commons License 2020.01.21 0 0 13731

 

Nekem ezt adta ki elsőnek: 

 

https://homar.blog.hu/tags/gigamatrac

 

Gusztáv

Előzmény: Alváskultúra (13730)
Alváskultúra (X) 2020.01.21 0 0 13730

Sziasztok,

 

többször szóba került itt a fórumon, hogy kinek mi a véleménye a Revotica matracokról. Ilyenkor azt szoktam javasolni, hogy érdemes a neten keresgélni, Tékozló Homár, stb. Most a Panaszkönyv c. műsor egy részére hívták fel a figyelmemet, eléggé érdekes ha esetleg valakit érdekel...:

 

https://hirtv.hu/panaszkonyv/panaszkonyv-matrachiba-vagy-alvasproblema-2493618

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Alváskultúra (X) 2020.01.21 0 0 13729

Szia Situp,

 

valahogyan próbálgatni kellene ezt egy olyan kereskedésben lehetőleg, ahol van hasonló keménységű matrac, mint amilyen a kanapétok. Jellemzően a 4cm vastagság már hatalmas komofort növekedést okoz, a vastagabb 6 centis fedőmatracoknál már fellép egy olyan mértékű süppedés, gipszágy-effektus, ami sokokat már zavarhat.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: suitup (13728)
suitup Creative Commons License 2020.01.21 0 0 13728

Meglévő cardo kanapéra szeretnénk fedőmatracot vásárolni mert a fekvőfelülete nem túl kényelmes, elég kemény. Mi az ajánlott minimum(vastagság, kialakítás) ? 160x200-as méret, én 110kg vagyok a feleségem kb 60.

Beer Monster Creative Commons License 2020.01.21 0 0 13727

Szerintem az informatív lesz, és ha alatta az ágyrács kicsit is rugalmas vagy nem teljesen egyenes, akkor a földre tenném le a matracot a méréshez.

Előzmény: deli.gabi (13720)
Beer Monster Creative Commons License 2020.01.21 0 0 13726

Ez a helyes irány, mert bármilyen eljárás előtt is dokumentáltan értesíteni kell a forgalmazót a pontos panaszról.

Előzmény: ÁsítóSárkány (13723)
Beer Monster Creative Commons License 2020.01.21 0 0 13725

Ahogy a mai matracok kinéznek, előbb-utóbb mindegyik löttyed egy kicsit, lehet, hogy akkor már nem érzi keménynek, és talán csak "ki kell várni". Minden rosszban van valami jó. ;)

Előzmény: hgw308 (13713)
hgw308 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 13724

Nagyon szépen köszönöm

Előzmény: Alváskultúra (13719)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.01.21 0 0 13723

Amennyire értem, segítséget kér, hogy hogyan dokumentálja a panaszát megfelelően, akár egy ismételt garanciális panaszhoz.

A helyében első körben ezt az utat járnám, és nem a békéltető testületet. Adjuk meg a gyártónak az esélyt, hogy ha végre sikerül dokumentálni a panaszt, akkor végiggondolhassa.

Előzmény: Alváskultúra (13721)
Hooshee Creative Commons License 2020.01.21 0 0 13722

Nem igazán tudom ettől a méréstől most mit is vársz, de amúgy ezen sem látszik nagyjából semmi, azon túl hogy ahol a súly, ott a matrac besüllyed (ami ha nem így lenne, betonon is lehetne épp aludni).

 

Eszembe jutott még egy dolog, ami segítség lehet, aztán többet én sem tudok hozzátenni, azon kívül hogy sok sikert:

 

Amikor megvettük a matracot, először úgy aludtam rajta, ahogy a korábbi, tök más típusú matracon: egészen a fejtámláig feltolódva a párnával (nagyjából oldalt alszom, a fejem már majdnem hozzáért a fejtámlához, tehát többé-kevésbe a fejem a matrac legszélénél van. A szélén a matracok általában erősebbek, hogy ha ráülsz, akkor se rogyjanak be, stb, tehát ott sokkal keményebben tart, mint a fekvőfelület szinte bármelyik pontján. Emiatt én is úgy éreztem, hogy a fej-vállhoz képest a csípőm lefelé van, gödörben. Aztán lejjebb csúsztam 10-15 centit az ágy vége felé, és helyükre kerültek a dolgok, azóta nincs ilyen érzésem, pedig amúgy én a CoolFlow Deluxeot választottam, aminek emlékezőhab a teteje, így még jobban besüllyed ahogy felmelegszik.

Előzmény: deli.gabi (13714)
Alváskultúra (X) 2020.01.21 -1 0 13721

Kedves Deli.Gabi,

 

figyelem egy pár napja a bejegyzéseket és egyre inkább nem értem a diskurzus lényegét, de az is lehet, hogy rosszul látom:

 

- adott egy matrac, aminél az állításuk szerint a normál mértéket meghaladó gödrösödés tapasztalható

- adott minden matracnak egyfajta felpuhulása/igazodása azokon a részeken, ahol a nagyobb terhelés éri

- adott terhelés nélkül pár fénykép, ahol ez az egész nem látszik

- garanciális panaszként be lett jelentve, gyártónak továbbítva képek, leírás

- gyártó elutasította -teszem hozzá, hogy a megküldött képek alapján joggal

- ezzel természetesen nem szükséges egyet érteni, ezt mindenki eldönti magának

- adottak különböző további jogorvoslati lehetőségek, Fogyasztóvédelem, Békéltető Testület, szakértők, bíróság, stb

 

Amit nem értek:

 

- milyen megoldásra számítunk itt a fórumon?

- valamelyik fórumtárs majd helyt ad a sérelmének?

- valamelyik fórumtárs esetleg kicseréli majd a matracot?

- a visszautasított vélt sérelem legalább keltsük rossz hírét egy olyan terméknek, amivel a többi Vásárló legnagyobb megelégedésére az egyik legjobb ár/érték arányú terméket kínálja az Isbir a magyar piacon?

 

Hová szeretnénk eljutni?

 

- egy olyan platformon és formával, ami távolról sem viszi előre egyetlen garanciális esemény megoldását?

- talán az internetes "nyomás" hatására a gyártó, a forgalmazó vagy valaki majd meggondolja magát és kicserél egy olyan terméket, amelyik a gyártó szerint -és szerintem is- megfelelő állapotban van?

 

Természetesen bárki, bármikor, bárhol, bármit írhat, tehet; bárki, bármikor, bárhol, bármiről elmondhatja a vélemény -ez természetes. Egészen biztos vagyok benne, hogy Fórumtársaim megpróbálják Önt kellő tanácsokkal ellátni annak érdekében, hogy az Ön vélt vagy valós problémája megoldódjon, részemről annyi engedtessék meg ezzel az üggyel kapcsolatban, hogy a továbbiakban nem szeretnék ebben a vaktában lövöldözésben részt venni.

 

Köszönöm szíves megértését, bármilyen a dolgot szakma szempontból előre mozdító témában szívesen részt veszek, segítek, de egy nem látszó és így nem létező problémára nem tudok egy internetes fórumban kézzel fogható segítséget nyújtani.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

 

Előzmény: deli.gabi (13720)
deli.gabi Creative Commons License 2020.01.21 0 0 13720

140 cm széles a matrac, a tegnapi képek nagyjából 35 és 70 cm-nél készültek. Ketten fekszünk a matracon (az én vállam szokta nyomni a matracot 35 cm-nél). 105 cm-nél is van egy gödör (ahol a nejem válla nyomja). A gödrök tanúsága szerint mindenki a saját térfelének a közepén szokott aludni. :)

 

4db tárcsa van csak. Olyan fotó érdekes lehet, ami 3 tárcsával készül, az alábbi helyeken? 35cm, 70cm, 105cm (a lécet a tárcsák tetejére téve)
Ha igen, akkor késő este lövök egy képet úgy is.

Előzmény: Beer Monster (13715)
Alváskultúra (X) 2020.01.21 0 0 13719

KEdves Hgw,

 

szerintem ebben az esetben jobban jár egy fedőmatraccal, ha már úgyis egy emlékezőhabos matracot választott.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: hgw308 (13713)
kiszol23 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 13718

Nem a legszélén! :)

Úgy értettem, hogy azon a részen, ahol mérte is a gödröt (ahol alszik). Gondolom ketten alszanak rajta és mindkét oldalon kialakult a gödör (feltehetően), közepén pedig (ahol nincs terhelve) sokkal kisebb a benyomódás ugyanabban a zónában. Ez nyilván így van minden matracnál idővel, a mértéke a nem mindegy.

Előzmény: Beer Monster (13717)
Beer Monster Creative Commons License 2020.01.21 0 0 13717

No de miért alszik valaki a matrac szélén?

Előzmény: kiszol23 (13716)
kiszol23 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 13716

Látszólag a széléről (ahol alszik) "befolyt" a hab a közepére (meg gondolom ki a matrac legszélére), ezáltal ott sokkal több van és így erősebben tart ellent, ergo a normál fekvőhelyen kialakult egy néhány centis gödör. Nem néz ki túl jól. Az én elvileg hasonló kategóriás Hilding matracomon 4 év után sem volt közel sem ekkora különbség a széle és a közepe között, pedig akkor már megfordítottam, mert elkezdett fájni rajta a derekam.

Előzmény: Beer Monster (13715)
Beer Monster Creative Commons License 2020.01.20 0 0 13715

A szélén roskad jobban össze??

 

Hány tárcsád van? MEg tudod mondjuk úgy nézni, hogy keresztbe végigrakod egy sorban 5 tárcsával, és azokra fekteted a lécet?

Előzmény: deli.gabi (13714)
deli.gabi Creative Commons License 2020.01.20 0 0 13714

De ez a matrac egy zónán belül is másképp viselkedik.

 

 

Előzmény: Hooshee (13702)
hgw308 Creative Commons License 2020.01.20 0 0 13713

Sziasztok

 

Tanácsot kérnék

Fiam kiköltözött Svájcba és az ottani Ikea-ból vásárolt, matracot is többek között.

Amit vett azt keménynek érzi, a kérdés, hogy érdemes-e cseréltetnie vagy jobban jár fedőmatraccal?

 

https://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/20272392

/?fbclid=IwAR3llYbgnrJvl9cz14Iqep4LEug8r629sZ9aBIkL0dQXDE9wD7FvdtSeUis

 

Ezt nézte eredetileg, de szerintem ez sem puhább neki

https://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/10272161/?fbclid=IwAR3YpEIcF4-HGr_nd183R1ID-So32H96VNgAsTRHl2YK92SJxYQhHFdIiMg#/10272161

Alváskultúra (X) 2020.01.20 0 0 13712

hiba-ok-tyúk-tojás

Előzmény: Beer Monster (13707)
Alváskultúra (X) 2020.01.20 0 0 13711

Szia BeerMOnster,

 

szerint elapvetőn rekesz sem kell, két-három sör után a -főként a nem létező- problémák halványodnak, a dolgok és a lányok is szépülnek...

 

fiú a lánynak: szemüveg nélkül jobban nézel ki

lány: de én nem is vagyok szemüveges

fiú: tudom, én vagyok szemüveges

 

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: Beer Monster (13706)
Alváskultúra (X) 2020.01.20 0 0 13710

Kedves Tony41,

 

feladta a leckét és félek, hogy így nem is tudok segíteni. AMi biztos: az ágykeretet nem ismerem, gondolom, hogy ha 30 évet kibírt, akkor még egy-két világháborún átívelhet. Amin érdemes elgondolkodni, az az ágyrács. Biztosan minőségi az is, de tapasztalatom, hogyha tüzetesebben megnézi az ember, akkor a műanyag (gumi, arnitel) tartóbakok már fáradnak, merevednek, esetleg repedeznek vagy szakadnak-törnek). Amennyiben nem úgy érdemes hab matracban is gondolkodni, alapvetően a legtöbb magyarországi rugós matrac gyártó a termékeire nem vállal garanciát, amennyiben rugalmas ágyrács van alatta (Konfor, Yatas, Isbir, Rottex, stb)

 

15 centim matracban nem gondolkodnék, az inkább a kamasz-kisfelnőtt-hétvégi ház, albérlet kategória, így érdemes lenne egy minimum 22-30 centi közötti matracot keresni amennyiben az megint táskarugós lesz, de tekintettel a 100 kilóra habmatracok esetében is érdemes a 20-25 centi magasságot megcélozni. Amennyiben a matrac az ágykeret két oldalelemeibe legalább 5 centit süllyed, úgy a matrac (bármilyen magas is az) nem fog elmozdulni abban. Amennyiben rugós matrac kerül bele és akár egy egyszerű fenyő ágybordára cserélik a mostani (én már nem éppen kiskorú) ágyrácsukat, úgy további 2-4 centi mélység-nyereség kerekedik majd (a két termék közötti magasságkülönbség)

 

Konkrét termékben sajnos így nem tudok segííteni, ami biztos, hogy nem igazán találnak olyan terméket (egy-két speciális matractól eltekintve -Levital pl-, amelyik az 50 és a 100 kg testsúlynak is megfelelő formakövetést, alátámasztást nyújtana. Érdemes lenne az összes szakkereskedésbe ellátogatni, érdeklődni, próbálgatni, tanácsokat begyűjteni és szűkíteni a megbízható vállalkozások között (Szegeden sem mindegyik az ám:-) a szóba jöhető termékek számát. Ügyelni az alapanyagok minőségére, rugószámra, a felhasznált habok minőségére (normál vagy HR hab, annak származási helyére, tömegsűrűségére. Ahol ilyen adatokat nem tudnak vagy nem adnak ki, ott én nem javasolnám a vásárlást még ha annyira elképesztőszipiszupuötvenszázalékosfarsangi akciós lenne rá.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás LÁSzló

Előzmény: Tony41 (13705)
Alváskultúra (X) 2020.01.20 0 0 13709

Kedves Droy,

 

sehol nincs Select Air. Szerintem még beragadt készlet sem, talán egy-két régi kiállítási mintadarab 90-es méretben, de ezt sem gondolnám. Az lehet, hogy bizonyos honlapokon fent maradt vagy fent hagyják, de nincs kiállítva, nem rendelhető. A termékkel egyébként semmi gond nem volt, a Hilding lengyelországi gyárának a szortimentjében volt benne, a magyarországi piacot a HIlding egy másik gyárából kezeli, ahol ez a termék nincs a választékban és messzemenően nem voltak akkorák a magyarországi számok, hogy külön a mi kedvünkért beillesszék a terméket gyártásba.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: DRoy (13708)
DRoy Creative Commons License 2020.01.20 0 0 13708

Kedves László, Gabo

 

 

holnap megyek a fővárosba, és tervezek elugrani a két nagy bolt egyikébe, és végigpróbálgatom a beszélt matracokat.

A Giga-nal látom még van az Air Select.

Miért lett vajon kifutó modell? Nem vált be hosszú távon az arnitel rugó, mint ötlet?

Előzmény: gabo011 (13644)
Beer Monster Creative Commons License 2020.01.20 0 0 13707

Ha jól emlékszem a kommentekre, mintha a hiba lett volna előbb, és utána az okok keresése.

Előzmény: Alváskultúra (13701)
Beer Monster Creative Commons License 2020.01.20 0 0 13706

Pedig elég lett volna, ha vesz néhány rekesz sört, annak is van súlya :)

Előzmény: Varshi (13704)
Tony41 Creative Commons License 2020.01.20 0 0 13705

Tisztelt Uram!

 

Az alábbiakról szeretnék érdeklődni. Bár sok fórumot megnéztem, nem teljesen értek a témához, emiatt elnézést, ha nem megfelelő megnevezéseket használok.

 

Van egy, még az 1990-es években Németországban, a Zauner cég által gyártott és onnan behozott, 90x200 cm-es, Tangloflex márkájú faágyam. Az ágy ágyráccsal ellátott, 26 rugalmas léces, ebből 6 állítható keménységű. Az ágyrács a 4 sarokponton külön sarokvasalattal pluszban rögzített. A matraca (valószínűleg táskarugós volt, habbal a tetején) már teljesen tönkrement, új matracot szeretnénk.

 

A szempontok: viszonylag tartós legyen, és egészségpénztárra elszámolható. 100 kg-os súlyra kellene, de Időként két személy is használja (egyikük 90-100 kg, másikuk kb. 50 kg), mindkettő kezdődő gerincproblémákkal. A matrac a nyomást ossza el, hogy az eltérő súlypontok miatt ne deformálódjon a matrac. Ne legyen nagyon kemény, mert nem ahhoz vagyunk szokva. És lehetőleg Szegeden vagy Szeged könyékén kipróbálható legyen.

 

Az ágyrácsnál a matrac kerete a hosszanti oldalakon 5 cm-rel magasabb, a lábvégnél 17 cm-rel, a fejvégnél pedig 22 cm-rel (támlák). Ezt azért említem, mert az eredeti matrac új korában kb. 15cm-es volt, és ha vastagabb szükséges, remélem, nem csúszik ki a keretből.

 

Segítségét előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!