Keresés

Részletes keresés

zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.22 0 0 6493
Sziasztok!

Elektroluxhoz lehet vhol külön kapni turbókefét? Neten nem találok :(
nagya2 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 6492

Hali!!

Elkopott, kínyúlott a meghajtó szíj, vagy a haj-szörszálak feltekeredtek a kefe tengelyre, ezért szorul.

Üdv Nagya

Előzmény: MeeCeeke (6491)
MeeCeeke Creative Commons License 2010.03.22 0 0 6491
Sziasztok! Segítséget kérek a ZCX6440 turbókeféjéhez. Összes szűrő tiszta, a portartály üres, jó erősen szív a gép, de a turbókefe nem akar forogni, vagy csak egészen lassan forog, az az érzésem, mintha a kis ajtó mögé elrejtett fekete forgó izé nem forogna és nem hajtaná meg. Vákum van rendesen mindenhol, a kefés fejben is végig. Persze úgy van megcsinálva, h szétszedni a kefés fejet nem sikerült. Tudna valaki segíteni? Előre is kösz.
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.22 0 0 6490
Sziasztok!

Leírom eddigi tapasztalataimat az új porszívómról, ami egy ELECTROLUX Z 8810-as.
Eddig még csak 2x használtam, mert hétvégén keveset voltunk itthon, de eddig igazán bevállt.

Igazán erős, jól szív. Ha maximumon teljesít, akkor a padlószőnyegen gond mozgatni. Sokkal tisztább lett a szőnyegem már az 1. használat után. Tovább mardat tiszta is, mert a folyosóról, konyhából végre nem hodódott be annyi minden, mert mindent magába szívott, nem mint az előzző porszívóm. Ráadásul most sokkal rövidebb idő alatt végzek a porszívózással :)

Tetszik, hogy a teljesítmény szabályozónál ábrákkal van feltüntetve az, hogy milyen erősséget válasszunk (parketta, szőnyeg, finom szőnyeg, kanapé, sarkok, függöny).
Így könnyen kiderül, hogy a szőnyegre nem a maximumot kell használni, csak mi kíváncsiságból kipróbáltuk.

Nagyon halk - annyira, hogy amíg kislányom aludt, simán porszívózhattam, nem zavarta, holott ő elég éber alvó.

Nagyon hosszú a kábelja, így csak 1 helyen kellet beszúrnom.

Tiszta a levegő utánna!!! Végre nem érzem a büdös por szagot.

Porzsákos (s-bag-es) - még nem kellett cserélnem, de nem is kell tisztítanom semilyen tartályt.

Teleszkópos cső- szabályozható, nagyon hosszú, még férjemnek sem kell görnyednie (185 cm magas)

Könnyű mozgatni, irányítani, nem érezni a súlyát.

Eddig ennyi.


Amit sajnálok, hogy nem volt az alap felszerelésben turbókefe, így azt külön kell megvennem :(
Az üzletben rám akartak sózni egy Dirt Devil nevű turbókefét, ami állítólag minden porszívó tipushoz jó. Kivéve az Elektroluxot, mivel nem kör alakú a szívócsöve (ezt az egyik eladó nem tudta), így most azt is rendelhetek :(
Teaway Creative Commons License 2010.03.22 0 0 6489
Mi mind fiatalok vagyunk, úgy hogy ez már nem is kérdés! :)
Előzmény: zsuuzsa (6488)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.22 0 0 6488
Néha már most is másfelé szaladna :) Nagyon közvetlen, bátor kislány, ezért most még nagyon kell rá vigyázni.
Lassan 11 hónapos, de győzök utánna szaladni. 9 hónapos korában kezdett el lépegetni, úgyhogy elég hamar rákellett ébrednem, hogy a "pici" babám kezd önállósodni. S még mi minden vár ránk...
Nem voltunk olyan rég fiatalok (még azok vagyunk), úgyhogy frissek az emlékek.
Apja már azon gondolkodik, hogy ideje lesz vmilyen puskát beszerezni :)
Előzmény: Teaway (6480)
Sfakutya Creative Commons License 2010.03.22 0 0 6487
Az Elektrolux akkumulátoros kéziporszívóról mi a véleményetek. Egy normál porszívó mellé szeretném megvenni. Tetszik, hogy állandó készenlétben áll, arra gondoltam, hogy egy seprűt helyettesítene.
Mihaly9 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 6486
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy tudja-e valaki, hogy textil porzsákot hol lehet kapni?
(Mindehol csak papír porzsákot árulnak)
A porszívóm típusa: daewoo RC-3202 FRA
katka51 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 6485
Köszönjük az infót, és minden jót Dr. Klímának!!!!
Előzmény: Törölt nick (6484)
katka51 Creative Commons License 2010.03.19 0 0 6483

Üdv. Mindenkinek!

Tündérlala, remélem Bella gyógyul! Másfél napja nem igen olvastam róla, de most

visszaolvasok, hogy vagytok!

 

Kb. 10 hsz-el korábban linkeltem be a gőztisztítót Zsuzsának! Én ezt a  SOLAC-ot tudtam megrendelni, 1450-es. Az 1500-t már nem lehetett rendelni. Ennek az a hátránya, hogy kézben kell fogni, de biztos, hogy jobb mint a TV-ben reklámozott!

 

"Gőztisztító:

A Top-shop-os-al szemben én ezt választottam, olcsóbb, nagy nyomású, stb.

Olvasgass vissza itt a fórumon, fórumokon a gőztisztítóval kapcsolatban (kezelésről, véleményekről).

Másfél hónapja rendeltem itt a mekka-n, nem volt raktáron, kb. 2 hetet vártam rá.

 

http://mekka.hu/haztartasi-gepek/porszivok-goztisztitok/goztisztito/solac-lv1450-goztisztito.html "

 

Előzmény: tunderlala-3 (6482)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6482
"Szőnyeg, kárpit átgőzölése után kell porszívózni?"
Előtte feltétlenül, és ha szuperül akarod megcsinálni, akkor utána is. Én szoktam. Mert akkor a gőztől kipurcant atkákat is eltávolítja a porszívó (amíg élnek úgy kapaszkodnak, hogy sima porszívózással nem nagyon lehet megszabadulni tőlük).

"Melyik lehet praktikusabb, ami neked van, vagy ami Katkának? Melyikkel könnyebb mozogni, mennyi felületre elegendő az egyik, ill. a másik..."
Nem tudom, melyik van neki, adjatok egy linket megnézni, nem keresgélném...

"A szőnyegeidet, kárpitokat porszívón és gőztisztítón kívül, még mivel tisztítod?"
Csak ha foltos, akkor teszek rá vanish habot, egyébként csak gőztisztító, nagoyn szépen felfrissíti a színeket is, ha folt nincs, nem kell külön rá más tenni.


Előzmény: zsuuzsa (6479)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6481
és milyen gyorsan eljön ez az idő, most még el sem hiszi....
Előzmény: Teaway (6480)
Teaway Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6480
"ilyen szép időben bűn lett volna kislányommal nem kimenni."

Nemsokára már mással fog sétálni, te meg oda mész, ahova akarsz :DD
Előzmény: zsuuzsa (6479)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6479
Szia!

Volna még pár kérdésem:

Szőnyeg, kárpit átgőzölése után kell porszívózni?

Melyik lehet praktikusabb, ami neked van, vagy ami Katkának? Melyikkel könnyebb mozogni, mennyi felületre elegendő az egyik, ill. a másik...

A szőnyegeidet, kárpitokat porszívón és gőztisztítón kívül, még mivel tisztítod?


Porszívó az üzletben van, csak sajna nem jutottam el, mert ilyen szép időben bűn lett volna kislányommal nem kimenni. Most ismét alszik, amikorra felkel, az üzlet bezár :(
Nem baj, holnap biztos érte megyek, csak már alig várom, hogy itthon legyen :)

Zsu
Előzmény: tunderlala-3 (6478)
tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6478
Amire én használom:

ablakpucolás, felmosás, szőnyegek, kárpitok átgőzölése (atkátlanítás), fürdőszoba takarítás (fertőtlenítés) wc-ket is beleértve.
Van, aki a főzőlapot, sütőt is ezzel tisztítja, a nagynyomású forró gőz sok mindent visz, amivel egyébként csak kínlódik az ember.

Arra fiygelj, hogy minél több tartozék legyen hozzá, és hogy 4 bar-os legyen.
Előzmény: zsuuzsa (6477)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6477
Fel is kelt :(

Vki megírná nekem pár mondatban mi mindenre lehet használni a gőztisztítót, és mire kell figyelni a vásárlásánál?

Zsu


























Előzmény: zsuuzsa (6476)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6476
Szia Katka!

Köszi szépen, aranyos vagy, de már megrendeltük az ELECTROLUX Z 8810 -t.
Ráadásul elhozzák egy közelebbi üzletükbe, így lehet, hogy még ma érte is mehetünk.

Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz, a véleményem azonnal megírom. Csalódni biztos nem fogok, mert biztos jobb ennél a sz-nal, amim most van.

Lehet, hogy drágább, de férjem nevette, hogy novemberben még 250.000 Ft-s gép kellett volna (aguafilter ügynök), majd a Thomas 350 €-ért, ez pedig "csak " 150 €.

Amivel problémában vagyok az a gőztisztító. Még mindig nem olvastam utánna, mert elkezdem olvasni sanyooo topicját (elejétől), és ott ragadtam :) Annak az üzletnek a weboldalán, ahonnan a porszívót rendeltem, nem láttam gőztisztítót.
Ha lesz is, biztos nem a legolcsóbb, de ezen a gépen most jó sokat megspórolok, de nem akarom azért ezt sem elkapkodni. Bár most nem akarok majd fél évig válogatni :)

Amíg alszik a kicsim gyorsan utánna nézek a gőztisztítónak, majd pakolok, mert esére vendégek jönnek.

Zsu
Előzmény: katka51 (6474)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6475
Szia!

Igaza van Nagyának. Nem érdemes olyat venni, ahol a tartályban van a hepa. Több okból:

1. helyet vesz el a tartályból, ezért gyakrabban kell üríteni
2. koszolódik a filter, amit utálatos takarítani, mert ami rajta volt por mennyiség, az mind rádkerül
3. hamar gyöngül a teljesítménye, ezért vagy 1 alkalommal gyakran öntögeted ki a tartályt, vagy gyenge szívóerővel porszívózol, ami időigényesebb, macerásabb, és a filtert is tisztíthatod

Nekem egy ilyenem van, ugyan ciklonos, de a tartályba tették a filtert, így egy átok. Nem baj, akitől kaptuk, nyáron házasodik, visszakapja. De remélem ma mehetek az újért.

Nem érdemes olcsót venni, mert többet szenvedsz csak, és utánna úgyis egy újat, jobbat vennél. De ha kiakarsz próbálni egy ilyet, bárkinek szivessen odadom az enyémet :)

Zsuu


Előzmény: nICK (6471)
katka51 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6474

Zsuuzsa!

 

http://www.armatrix.hu/Termek/electrolux-zcx6440-p34868.html

 

(még keresek Neked, hátha találok Hozzád közelebb lévő üzletet, ahová esetleg érdemes személyesen elmenni)

 

Előzmény: zsuuzsa (6470)
nagya2 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6473

Hali!!

Olyat keress, amiben a hepa szürő a motor után van, mert annak a ciklon rendszere biztosan  jol megszűri a levegőt.

Üdv Nagya

Előzmény: nICK (6471)
nagya2 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 6472

Hali!!

Egyiket sem javaslom, mivel mindkettőnél a Hepa szürő a portartálynál van(telikapja porral, aztán nincs szivóerőd, meg nemgyözöd pucolgatni)

Meg a Sencornál az 1400w-os motorból hogy picsbe tudnak kivenni 2000w-ot????

Na ezekröl ennyit, sajnos olcsón nincs jó porszívó(saját tapasztalat)

Üdv Nagya

Előzmény: nICK (6471)
nICK Creative Commons License 2010.03.17 0 0 6471
Sziasztok!

Tudom, mert olvastam, hogy nincs tapasztalatotok a Secor és Hauser porszívókkal kapcsolatban, mégis, leírás alapján, mi a véleményetek, érdemes megnézni?


Sencor SVC 1020
Hausert VC-1600

Köszönöm!
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.17 0 0 6470
Szia!

Magyarországon, amiket találtam, a legolcsóbb 54.500 Ft + szállítási költség. Van olyan, ami 51.900 Ft-ért van, de az kicsit eltér attól, amit én választottam. Hangosabb, rövidebb a kábel, és utánna van írva az egyiknek, hogy ULTRAONE. Ezek azok az eltérések, amit az adatokból leszűr az ember.

http://www.argep.hu/main.asp?suche=ELECTROLUX+Z+8810&x=38&y=10


Mivel Szlovákiában élek, itt is körbenéztem, pár helyen akciós, így 148 €, kb 40.000 Ft.
Jó "kis" különbség.

http://www.andreashopsala.sk/internetovy-obchod/klasicke/electrolux-z-8810/

Ráadásul az üzlet kb 35 km-re van tőlünk, úgyhogy személyesen is megnézhetem, megvehetem.

Azért nézem a magyar oldalakat, mivel jobban értem őket (szlovák oldalak fele csehül van) , ráadásul Győtről 40 km-re lakom, így ha megtetszett volna vmi, és ára is rendben lett volna, akkor Magyarországon veszem meg.

A gőztisztító téma még nyitott. Az ötleteket pedg köszönöm!

Zsu

Előzmény: katka51 (6469)
katka51 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 6469

Ez a gép mennyibe kerül? Én a 6440-eset néztem ki magamnak, bár csak itt a fórumon olvasottak alapján.Többen jónak itélik meg, az ára 26 e körül van.

A gőztisztítónál fontos, amint írtam, hogy milyen a gőz nyomása. Az enyém 4 bar - természetesen ezt sem magamtól tudom:))))D - de hallgattam a tapasztaltakra!

Én kimásolgattam magamnak azokat a hsz-eket, amiket a gőzgépről írtak, hogy mit hogyan lehet vele.

A mosgépes (sanyó)  topikot is érdemes meglátogatni. Sok jót olvastam. Ajánlom a mosószódáról írtakat. Korábban olvastam róla, de eddig még nem használtam.

Már bevásároltam, jó dolog, meg sok más egyéb, amit még ott olvashatsz (ha még eddig nem tetted)

 

Örömteli válogatást, munkát kivánok!

 

Előzmény: zsuuzsa (6468)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.17 0 0 6468
Ha minden igaz, akkor megvan a nyertes!!!

Electrolux Z8810 UltraOne


Gyárto Electrolux
SKU 91559
Tömeg 5.7000
Szín fehér
Felhasználás Otthoni
Porszívó típus Porzsákkal
Maximum elektromos teljesítmény 2200
elektronikus teljesítményszabályzó Igen
hatalom 420
Zajszint 72
Telítettség jelzõ Igen
Tárolási mód Vízszintes és függőleges
Szűrőtípus HEPA 13
kapacitása a zsákból 5
Kábel hossza 7
Garancia 24
Gyártói garancia 24
Munka távolság (m) 10
Cső Fémet, Teleszkopos cso

Mellé megrendelem vmelyik gőztisztítót.


nagya2 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 6467

Hali!!

Nekünk Delonghi aqill(vmi ilyesmi) takarítógépünk van amit a család(6lakás) évente összesen 4* használ!!!!!

Tehát nem érdemes ilyet venni, nagyok is, nehezek is (én egy könnyü takarítógépröl váltottam erre, de ez nehéz, igy nehéz naponta előkapni) vegyél egy topicporszívót, vagy a samu 91E0-st, nem bánod meg a kiömlött foltokkal meg elbánik a szönyegtakarító spray, aztán évente 1* kölcsönzöl egy takarítógépet.

Üdv Nagya

Előzmény: zsuuzsa (6465)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.17 0 0 6466
Szia!

Top-shoposat sosem választanék. Nézegettem ebből is a Karcher SV 1902-t, de iszonyat drága :( Tudom Tünderlalának milyen van, most már azt is milyen a tiéd, de nem tudom mi a lényegi különbség a 2 között.

http://www.argep.hu/kat3-494-1477.html

Tiéd az első, övé a 3., ha jól emlékszem.

Ezek szerint ezzel megoldható a szőnyeg "mosása", tisztítása és fertőtlenítése?

Zsu
Előzmény: katka51 (6464)
zsuuzsa Creative Commons License 2010.03.17 0 0 6465
Szia!

Köszi a gyors reagállást! Gőztisztító kiszedi a szennyeződéseket, esetleges foltokat? Kislányom ugyanis nagyon aktív, tegnapelőtt este pl a joghurtját sikerült kiborítania a fekete szőnyegre. A függöny is kapott belőle, így most kezdhetem az igazi nagytakarítást.

Ha igen, akkor lesz egy jó porszívó, és egy gőztisztító, ha marad a takarítógép, akkor is veszek majd egy olcsóbb gőztisztítót. Jó, hogy írtad!

Tipusokat ajánlanál?

Belláért szorítok, remélem helyre jön a lába. Ha tudok vhogy segíteni, szívessen megteszem.

Zsu
Előzmény: tunderlala-3 (6463)
katka51 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 6464

Gőztisztító:

A Top-shop-os-al szemben én ezt választottam, olcsóbb, nagy nyomású, stb.

Olvasgass vissza itt a fórumon, fórumokon a gőztisztítóval kapcsolatban (kezelésről, véleményekről).

Másfél hónapja rendeltem itt a mekka-n, nem volt raktáron, kb. 2 hetet vártam rá.

 

http://mekka.hu/haztartasi-gepek/porszivok-goztisztitok/goztisztito/solac-lv1450-goztisztito.html

 

tunderlala-3 Creative Commons License 2010.03.16 0 0 6463
Szerintem a padlószőnyeg miatt nem takarítógépre van szükséged, hanem egy jó porszívóra minimum hepa 12-vel és lehetőleg turbó fejjel, mellé meg egy gőztisztítóra, amivel atkátlanítani is tudod a padlószőnyeget, nehogy allergia alakuljon ki, ott rengeteg szőnyeg és rengeteg atka van....de ez persze csak az én véleményem...
Előzmény: zsuuzsa (6462)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!