Keresés

Részletes keresés

tangerine Creative Commons License 2005.10.11 0 0 144
Az a baj, hogy XP-ben nem nagyon tudod kiírni egy lemezre, csak max 1 órát. Tehát vagy darabolni kell, vagy csak max 1 órás műsor.
Előzmény: LonVil (143)
LonVil Creative Commons License 2005.10.11 0 0 143
Igen, én is attól tartok, hogy a nagyobb vinyós változatok eladhatósága a fő szempont :( De gondoltam, hátha...
Megtartom a sorozatokat, amikor rászabadulok a gépre, nyomom át őket xvid-be, s irány a dvd lemez :) Ezért kell az xp mód...
Előzmény: Lex Icon (142)
Lex Icon Creative Commons License 2005.10.10 0 0 142
A vinyó cserére nem tudok biztos választ, csak tipp, hogy azért erre a Pana is gondolt, ezért nem engedi a cserét nagyobbra.
Ha a sorozatokat nem tartod meg, akkor szerintem fölösleges XP-ben felvenni. SP bőven elég. Sőt, még LP-ben is elmegy egyszeri megnézésre.
Előzmény: LonVil (141)
LonVil Creative Commons License 2005.10.10 0 0 141
Sziasztok!

Szakemberektől kérdezem: ha van egy Panasonic felvevőm, amiben 80 GB-os vinyó van, ki lehet cserélni nagyobbra? Kezeli azt is, vagy a firm eleve csak ezt a méretet képes kezelni?
Sajnos sokat vagyok távol, s sorozatokat veszek fel, természetesen XP módban. Bekalkulálva a reklámokat és csúszásokat, ez elég helyigényes így, ezért jutott eszembe, vajon lehetne-e "bővíteni" a vinyót benne?
Köszönöm előre is az infokat.
Nils Holgersson Creative Commons License 2005.10.10 0 0 140
DVD felvevő vásárlás elött éllok. Két felvevőt néztem ki, Yamada 8400x és Panasonic DMR-ES10.
Melyiket érdemesebb megvásárolni? A Yamada most 47e Ft kürül van, a Pana 55e Ft-os akciós áron.
Kérdésem még az lenne, hogy videófelvételt át tudnak DVD -re irni ezeke a tipusok?
Lucid666 Creative Commons License 2005.10.09 0 0 139

Sziasztok,

 

 

Visszaolvastam tegnap éjjel óta az egész eddigi társalgást, és most azt hiszem, eretneknek leszek tekintve, de akkor is megkérdezem: mik a tapasztalatok a noname DVD-felvevőkről? Mit érdemes tudni róluk? Gondolok pl. az Airis, Mustek stb. cuccokra. Nekem az a tapasztalatom (csak lejátszókról), hogy a névtelen izék sokszor simán lejátszák azt is, amit a "nagyok" nem. Nálunk jelenleg kétféle lejátszó működik, egy DivX-es "Airis" és két sima "Techwood", és utóbbiról az egyik roppant igényes ismerős megállapította, hogy szebb a kinagyított képe (saját filmjénél) mint az Ő kb. 5x annyiért vett Pioneer-éé. Szóval én fontolgatom a névtelen felvevő vásárlását, csak sajnos mozgássérültként nem tudok utánajárni és nézegetni, és persze kidobandó pénzem sincs, hogy olyat vegyek, ami nem válik be. Nekem leginkább arra kellene, hogy jó minőségben felvegyek a tévéből, aztán a számítógépen megszerkesztve menjen szépen vissza dvd-r-re.

 

 

Előre is köszi a válaszokat,

 

Lucid

waltertrout Creative Commons License 2005.10.07 0 0 138

Ha esetleg valaki tudna segiteni, kérném.

Két DVD felvevő van vásárlási látókörben
       Panasonic DMR-EH60

és    Pioneer DVR-630H-S
Melyik miben jobb vagy más?
Gondolok pl. a szerkesztés egyszerűségére, a menű kezelésére, tehát felhasznasználóbarát szempontokra elsősorban.
Gondolom mindkettő tud szerkesztett anyagot gyorsmásolni.
Az SD-kártya bemenet /Pana/ ill. a duplarétegű DVD-R irási lehetőség/Pioneer/ nem fontos.

diego2 Creative Commons License 2005.10.06 0 0 137
Hátha valakit érdekel :

Egyébként Szlovákiában a Panasonic DMR-ES10 8990 Sk. (ÁFÁ-val) ( Most akcióban a www.nay.sk + 5 db. Panasonic DVD-RAM LM-AF120LE adnak hozzá ).

Ez ottani árfolyam szerint 56.600 Ft.

Amúgy egy Panasonic DVD-RAM LM-AF120LE ára 99 Sk (623 Ft).

diego2 Creative Commons License 2005.10.06 0 0 136
Vedd fel RAM-ra (ezt a Pana DVD Video Recording Format-ban teszi, ahol a .vro és még két fájl látható).
A PC-n TMPGEnc DVD Author vagy Ulead DVD Movie Factory vagy NeroVision Express -ben import VR-el beolvasod (ha akarod editálod, menüt csinálsz stb.) majd ráírod DVD+-R-re ( AUDIO_TS,VIDEO_TS), amit már bárhol olvashatsz. Ezt a DVD Video Recording Format-ot erre találták ki, vagdoshatsz, nem kell lezárnod, stb...

A RAM-on törlés után felszabadul a hely, az RW-n csak az utolsó felv. törlése után.
Ha a PC olvassa, csak ezt használd...
Előzmény: Törölt nick (134)
diego2 Creative Commons License 2005.10.06 0 0 135
Szevasztok!

Egy pár gondolat :

A Panasonic-ra panaszkodónak írom, hogy ez mind szép, de mondjál jobbat.
Minden terméket, minden márkát meg lehet kritizálni, sőt, sokkal jobban. Könnyű ezt tenni a digitális világban, ez nem tetszik, az nem tetszik, mégis DVD íróra szükség van.

Egy Panasonic DMR-ES10EP tulajdonosa vagyok. Ebben az ár kategóriában nehezen találsz jobbat. Nem vagyok elfogult a Panával, ez az egyetlen Panasonicom. Eddig Sony , JVC, NAD dolgaim voltak, ma is ezeket venném a maga csoportjában, nem kellene Panasonic.

A harddisk nélküli DVD író ebben az ár kategriában viszont más tészta. Nem érdemes összehasonlítani az alább ajánlott Samsunggal sem. Bár ismeri a RAM-ot, mit ér a rendesen úgysem működő Divx, a DV in stb., ha a lényeg, a felvételi minőség, az analóg-digit encoder gyenge.

Ennek a Panasonic-nak ez a legfőbb erénye ( a régebbiknek nem ). Tapasztalatból mondom, ha választotok vinyó nélk. írót, DVD-RAM -ra feltétlenül tudjon írni, e nélkül csiga lassú lesz a videóhoz képest. Nagyon nagy előnynek tartom az 500 sort LP-ben. Nem tudom, hány másik modellt találtok-e ilyet. Ellenkező esetben meg kell elégednetek 2 h idővel, mert a 250 soros LP nem sok mindenre jó. Elhihetitek, ami valamire használható, az minden benne van. A VBR -t is leteszteltem, ezért az árért nehezen találsz jobbat.
Hasonlítsátok össze a többi márkával, típussal pld. itt:

http://www.homecinemachoice.com/cgi-bin/displayreviews.php
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.06 0 0 134

Szervusztok!

 

Én nagyon mazsola vagyok, kérlek segítsetek!

Adott egy Pana EH60-as készülék. Videomagnóról szeretnék átvenni egy DVD RAM lemezre, vagy DVD RW-re, átvinni számítógépre és onnan DVD-R lemezre kiírni. Tehát a Panasonicon milyen formátumba kell menteni, hogy másik asztali lejátszó is simán tudja olvasni. Ezt a DVD-Video módot hol lehet beállítani??? Mi ez a lezásrási procedúra? Akkor is le kell zárni ha újraírható lemezen van??Most valami VRO fájlban rögzít, amit nem igazán tudok kezelni. A PC-ben lévő Ram író látja a lemezt. Hogy lesz ebből bármilyen DVD lejátszón látható formátum.

 

Végigolvastam az előző hozzászólásokat, de sajnos alapösszefüggéseket nem tudok. Szóval akinek van tapasztalata kérem segítsen.

 

Akár mailben is: scotina@freemail.hu

Előzmény: Gyulus (124)
Lion X Creative Commons License 2005.10.06 0 0 133
Nekem van, kb. 3 hónapja vettem és azóta nyúzom. Nagyon szeretem én is és az egész család is. Pedig tulajdonképpen semmi nagy durranás. Teszi a dolgát, ahogy azt ígérték és ahogy elvárható tőle. Pedig a mérce nálam nem alacsony!
Előzmény: bagis (126)
Lex Icon Creative Commons License 2005.10.06 0 0 132
Ha valakit érdekel a Panasonic DMR-ES10 belseje.
Ruud_Krol Creative Commons License 2005.10.04 0 0 131

:)

 

ott olvasgattam már

:)

Előzmény: Lex Icon (130)
Lex Icon Creative Commons License 2005.10.04 0 0 130
A használati útmutató is segít.
Előzmény: Ruud_Krol (129)
Ruud_Krol Creative Commons License 2005.10.04 0 0 129

ok

thx

Előzmény: Lex Icon (128)
Lex Icon Creative Commons License 2005.10.04 0 0 128
A felvevő készít az anyaghoz egy menüt, és kiírja az IFO, BUP file-okat is, hogy bármelyik lejátszó és PC olvasni tudja. Valamelyik menüben kell lennie egy Finalize, vagy valami ilyesminek, amivel megteheted.
Előzmény: Ruud_Krol (127)
Ruud_Krol Creative Commons License 2005.10.04 0 0 127

egy kérdés

mit jelent a "lemez lezárása"?

Előzmény: Gyulus (124)
bagis Creative Commons License 2005.10.03 0 0 126
Szeretném kérdezni van e valakinek tapasztalata az új Eisa díjas Pioneer 530-ról.
bagis Creative Commons License 2005.10.03 0 0 125
Köszönöm kipróbálom.
Előzmény: Gyulus (124)
Gyulus Creative Commons License 2005.10.03 0 0 124

Hibalahetőségek:

1.) A lemezre ne Video Recording (VR) módban rögzíts, hanem DVD-Video módban. Előbbit kevés kivételtől eltekintve nem viszik a csak lejátszó készülékek.

2.) Ha DVD-Video módban rögzíted a felvételt a lemezre, mielőtt PC-n vagy más asztalin próbálnád megnézni, a lemezt le kell zárni. Ellenkező esetben a PC üresnek látja a korongot.

Előzmény: bagis (122)
tangerine Creative Commons License 2005.10.02 0 0 123
Felejtsd el ezeket. Itthon semelyik nem műxik. A videojelben kellene, benne lennie. Valami olyasmit olvastam félszemmel, hogy az UPC direct-nél esetleg működik, de nem vagyok biztos benne.
Marad a kézi állítgatás. :(
Előzmény: gask (121)
bagis Creative Commons License 2005.10.02 0 0 122
Sziasztok!
van egy asztali thomson dvd felvevőm , és az a gondom vele, hogy más készülék se számítógép se dvd lejátszó nem látja a felvételt. Mit tegyek? lehet, hogy gyári hibás vagy olyan formátumba ment amit más nem ismer. Itthon a MM lett vásárolva.
gask Creative Commons License 2005.10.02 0 0 121

Nagyon köszönöm a kimerítő választ (fordítást), így már minden világos.

 

Lenne még egy kérdésem a már felvevő tulajokhoz! Guide plus +,video guide, video plus és  hasonlók. Ha jól tudom ezek a rendszerek a tv-ből történő felvételek beállítását segítik egy grafikus felülettel. Valamelyik magazinban olvastam erről, talán a teletextből olvassa ki az infókat (műsorkezdés, szereplők, rövid tartalom, műsoridő hossza stb ) csak ki kell választani a műsort, és már be is van állítva a felvétel. Ezt elég hasznosnak tartom, mennyire működnek ill. jól működnek ezek a rendszerek?

Előzmény: tangerine (99)
tangerine Creative Commons License 2005.10.01 0 0 120
Nem írja meg, lassabban sem. Más a szabványuk a lemezeknek, mint ahogy a HI-SPEED CD-RW-ket (4-12x) sem lehetett nem HI-SPEED cdíróval írni. Aztán később lett még egy harmadik fajta, Ultra-SPEED vagy mi a rák volt a neve.


Annyira ne is csodálkozz, mert elég sok DVD-író ilyen, hogy csak 1x-2x-es RW lemez jó bele. Lehet még kétszerest kapni, 1 hónapja vettem. De be is lehet spájzolni, de minek? Elég pár db.
Én is csak akkor jöttem rá, miután vettem 5 db 4x-est, hogy nem jó bele.

R-es lemezre még nem írtam vele, csak RAM-ra, vagy RW-re. Papír szerint 1x-4x-est tud.
RAM-om csak 3x-os van, azt viszi szépen. 5x-ös nincs.
Most nézem a doksiját, aszerint csak 1x-2x-es RAM-ot tud. De nekem 3x-os van és mégis írja rendesen.

Ezeket írja a leírás:

DVD-R
12 cm: 4.7 GB
8 cm: 1.4 GB
Ver. 2.0/1x – 4x speed (Video
mode)

DVD-RW
12 cm: 4.7 GB/9.4 GB
Ver. 1.1/1x – 2x speed (Video
mode/VR mode)

DVD-RAM
12 cm: 4.7 GB/9.4 GB
8 cm: 1.4 GB/2.8 GB
Ver. 2.0/2x speed
Ver. 2.1/1x – 2x speed


A 4x-es DVD-RW viszont már 1.2-es verziójú.
Szerintem nem a sebesség számít hanem a verzió. Ha az 5x-ös RAM v2.0 vagy v2.1 akkor szerintem megírja. Szerintem ugyanígy van a

Azt hiszem létezik valamiféle firmware frissítés, de csak a szervizben tudják feltenni. Azt nem tudom, hogy magában a készülékben frissítenek ilyenkor vagy az írójában (esetleg mindkettőben). A neten nem találtam az írójához (LG GDA-4120B) firmware-t.


>Mert a számítógépes írókon van, ha nem is írja tőle gyorsabban , de a 4x-es lemezt meg lehet írni 2x-esen is, 16x-ost meg 4x-esen is. Vagy nem?

Nem tudom, én csak 4x és 8x DVD-R-eket írtam, mindig félsebességgel.
Megint csak a HI-SPEED CD-RW-t tudom felhozni analógiának. Azt nem lehetett 4x-esnél kisebb sebességgel írni. Rá is volt írva a lemezre, hogy pl. 4x-10x.
Szóval nem vagyok biztos, hogy mindent meg lehet írni kisebb sebességgel. De rá szokták írni, hogy pl. 1x-8x akkor meg lehet írni 1x-esen is, természetesen csak akkor, ha a lemezverzió is megfelel.

Előzmény: juhit (119)
juhit Creative Commons License 2005.10.01 0 0 119

Tehát a JVC nem írja meg a 4x-es -RW-ket? (még 2x-esen sem???)

De manapság már csak azt lehet kapni.

 

Na akkor itt a fontos kérdés!!

 

Ha nem írja meg a 4x-es RW-t, akkor megírja a 8x-os vagy 16x-os R -t??

Mert 4x-es R lemezeket már nem sokáig lehet kapni.

A DVD-RAM-ból meg nem írja az 5x-ösöket??

1 év múlva akkor mire fogok vele írni?

 

Létezik rajta firmware frissítés,hogy írja gyorsabban az új lemezeket is?

 

Mert a számítógépes írókon van, ha nem is írja tőle gyorsabban , de a 4x-es lemezt meg lehet írni 2x-esen is,  16x-ost meg 4x-esen is. Vagy nem?

 

 

 

 

 

Ruud_Krol Creative Commons License 2005.09.30 0 0 118

Pana:)

 

előtte megnéztem a jvc-t félre is rakattam, de már csak 1 feltétellel vattem volna meg

ha a pana nem tudná az előre beállított időt (mennyiségileg értem pl.:117 perc).

tudja, ezért maradtam nála

gyorsan vettem is hozzá 2 dupla ram lemezt

tesztnek jó lesz

 

még 1xer köszi a hszeid sokat segített:)

 

igaz a végén nem hallgattam Rád, de amint írtam nem ez a célom ezzel a géppel

max 1 évig lesz erre a célra használva utána jön a PC

 

thx

Előzmény: tangerine (114)
tangerine Creative Commons License 2005.09.30 0 0 117
A DR-MH30 ugyanaz, mint a DR-MH20, csak 160-as vincsivel. A DR-MH200-at nem ismerem. Szerintem az már a 2005-ös modell lehet (a másikak 2004-esek).
Autochapter ügyben nem nagyon tudok nyilatkozni. Asszem csak lemezre való felvételkor van autochapter kb. 5 percenként, vagy pl. sztereo-monó váltáskor, vagy pause lenyomásakor. Nem igazán próbálgattam.
Az biztos, hogy HDD-re vételkor nincsen, kézzel kell megkeresni, vagy asszem felvétel közben is lehet beszúrogatni a MARK gombbal.
A DV-ről semmit nem tudok, mert nincs kamerám, és nem tudtam kipróbálni.

- Írtad, hogy megadható, hogy az anyag teljesen kitöltse a DVD-t, azaz valami köztes minőségi szintet állít be. VBR talán? Lejátszhatók ezek más asztali készüléken is?

>- Írtad, hogy megadható, hogy az anyag teljesen kitöltse a DVD-t, azaz valami köztes minőségi szintet állít be. VBR talán? Lejátszhatók ezek más asztali készüléken is?

Így van 2-menetes VBR-t csinál. 60 és 360 perc között 5 perces lépcsőnként lehet állítani a minőséget. Ezen felül még van egy 420 perces, és egy 480 perces mód is. Amiket kiírtam lejátszotta. Azaz még valami fontos bug(?).
Ha megnézel egy bolti DVD-t, akkor azon két könyvtár van. VIDEO_TS (ebben van a film) és egy AUDIO_TS (ami teljesen üres). Na a JVC nem hozza létre az üres AUDIO_TS könyvtárat. Ez állítólag az újabb lejátszókat nem zavarja, az én régi lejátszóm (LFG) viszont "DISC ERROR"-t ír és cseszik lejátszani. Ezen úgy segítettem, hogy a PC átmásoltam a clonedvd2-vel csináltam egy 1:1 másolatot (ugyanarra a DVD-RW-re írtam újra). Azaz nem teljesen 1:1, mert a clonedvd2 létrehozta automatikusan az üres AUDIO_TS könyvtárat. Így már szerette a régi lejátszó is.
Egyébként DVD-RW-ből csak az 1x és 2x-eseket írja meg, a 4x-est nem, de ha jól tudom a többi márka is ilyen. Próbáltam kicselezni, és kicseréltem az írót benne egy LG-4160B-re. Gondoltam majd fog ez írni 4x-es lemezre is, meg plusszosra is. Sajnos észrevette, és el sem indult vele. A hűtésén is moddoltam egy kicsit, mert eléggé melegedett standby állapotban. Most mindig megy a ventillátora, mikor be van dugva, de szerencsére nagyon halk. ;)
Vannak a belsejéről is képek, ha érdekel.
Előzmény: oszkaar (116)
oszkaar Creative Commons License 2005.09.30 0 0 116

Szevasztok,

 

Még nem sikerült döntenem nekem sem ...

Most hasonlítottam össze a JVC DR-MH30 és JVC DR-MH200 típusokat. Csak a DVD-RAM-ra és DVD-RW-re írás sebességében láttam különbséget az utóbbi javára. Bár azt érdekes módon az itthoni JVC márkabolt 80Gigásnak írja ...

No de a lényeg, néhány JVC-vel kapcsolatos kérdés (elsősorban tangerine-hez):

- Felvételkor van-e valamiféle intelligens auto-chaptering funkció? Konkréten kézzel kell megkeresni és megjelölni egy-egy reklámblokkot, vagy külön chaptert hoz létre hozzá (felsimerve a képváltást) és csak egyszerűen ki kell dobni. Ez a kérdésem vonatkozik a DV-ről átvett anyagra is, azaz figyelembe veszi-e a kamerán a ki-bekapcsolásokat.

- Írtad, hogy megadható, hogy az anyag teljesen kitöltse a DVD-t, azaz valami köztes minőségi szintet állít be. VBR talán? Lejátszhatók ezek más asztali készüléken is?

 

A másik versenyző egyre inkább a Sony RDR-HX710/910. Erről nem tudom, hogy tud-e kockapontosan vágni.

 

Kösz a válaszokat, Oszkár

 

tangerine Creative Commons License 2005.09.30 0 0 115
DR-M10 vagy DR-MH20
Gondolom DR-MH20-ra gondoltál, mert abban van vincsi.

- Nem tud DL lemezt írni.
- MP3-at nem próbáltam még felmásolni rá.
- felvételi minősége nagyon jó

apróbb nem tetsző dolgok:
1. Ha kihúzom elfelejti hogy PAL-ra van állítva, és visszaáll AUTO-ra.
Ez nem nagy gond, mert alegtöbb csatornánál felismeri, hogy PAL, de van pár amit SECAM-nak gondol, és ezeknek ilyenkor kékes lesz a képe. Először megijedtem, hogy baja van, de valahogy rájöttem. Ha PAL-ra állítom, akkor minden csatona jó.

2. Nem lehet értékeket közvetlenül bepötyögni (pl. felvétel beállításnál), a fel-le gombbal kell léptetni (rövid nyomás 1 perc, hosszú 30 perc)

3. Van rajta két "jump" gomb (ez eddig jó, lehet, hogy más DVD-ken is van). Ez annyit csinál, hogy oda/vissza lehet ugrani a filmben, bizonyos beállított percnyit. Sajnos nem lehet szabadon állítani, és a legrövidebb 15 perc.

4. Van rajta még két "jump"-szerű gomb . Ez hasonló az előzőhöz, de ez csak kb. 70 mp-et ugrik előre, vagy 20-at vissza. Sajnos ezt egyáltalán nem lehet állítani, pedig jó lenne.

A DL nem különösebben hiányzik, mert sokkal drágább egy DL lemez, mint két egyrétegű.

Cserébe tud DVD-RAM-ot írni olvasni. Ezt viszont az említett Pioneer nem tud.

Szerintem nehéz eldönteni.
Előzmény: juhit (113)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!