Keresés

Részletes keresés

Jamie25 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 312

Azt hiszem hogy én is mardok az aljzatbetonos megoldásnál,az biztosan nem fog recsegni!:)

Igaz ha gond van ,akkor az OSB-s megoldással egyszerűbb lenne a bontás és persze olcsóbb is!Abban bízom hogy nem lesz...

 

Előzmény: JTD24 (311)
JTD24 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 311

Nekem a gerendákon még van keresztbe deszkázás 20 cm-ként majd arra 1 réteg OSB, +3mm hablemez a laminált alatt és meg sem moccan.

Igaz, nagyon figyeltünk arra, hogy minden gerenda le legyen terhelve egyenletesen.

Raktunk be pár helyre vékony falapokat is a gerendák és a deszka között.

 

Az új részre viszont raktunk egy vékony (kb. 6 cm) aljzatbetont vasalva, hogy javuljon a hőtárolás.

 

JTD24

Előzmény: Jamie25 (310)
Jamie25 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 310

A járható födémmel kapcsolatban had kérdezzek valamit:az egyik kollégámék kb. 2 hónapja építették be a tetőteret a házukban,fa gerendás ,erre került OSB borítás ,majd lépésszigetelés a laminált parketta alá.A gond hogy állandóan recseg...az osb 2 rétegben,10cm-ként csavarozva került lefektetésre,mégis olyna mintha egy 200 éves ház padlásán járkálna az ember!!!

Én aljzatbeton helyett párnafákra(közötte lépésálló nikecell) terveztem OSB-t és erre a parafát ragasztani...valamelyikőtöknek van ilyen rendszer a házában?Félek hogy hasonló recsegés lesz a vége,azt meg nem akarom,akkor inkább megy beton a szigetelésre és az lesz az aljzat...

 

Előzmény: Garesz (306)
Jamie25 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 309

Én sem tudom hogyna lehet ennyiből kihozni,az említett cég oroszhonból hozza a házat készen,gyakorlatilag csak forgalmaz és építést szervez..én ezektől félek a legjobban,mert itt a gyártó a frogalmazó és az építő brigád is hasznot húz az építtetőből!Jobban tetszik az a megoldás ha vagy magunk intézünk mindent és felépítjük a házat,vagy pedig közvetlenül a gyártótól veszem meg a házat és ők is építik fel...

 

Az ehhez kapcsolódó marketing dumáról meg hanyatt feküdtem,szintén tegnapi telefonos téma: a 20 cm-es fa 64 cm téglafalnak felel meg...igen,mondtam a hölgynek ,de az nem modern hőszigetelt falazóanyag,hanem kisméretű tömör tégla,amiből 20 évvel ezelőtt építettek...erre nem tudott mit mondani...ebbe ugranak bele sokan,aztán fizetnek horrorisztikus összegeket a házakért...majd terjed a rossz híre a technológiának,hogy drága is meg sz.r is...

 

A faanyagról csak annyit,hogy nemrég megint jártam fatelepen ,ahol árulnak finn műszárított fenyőt.Ára:125.000Ft/m3 ,ez padlóra értendő,kb.4 méteres hosszúságú és 6,5 cm vastag ,20 cm széles gyalulatlan...a különbség ez és az orosz borovi között szemmel látható volt.A finn anyag teljesen csomómentes volt!!!Ilyet ritkán láttam eddig rövidke életem alatt...ebből lehetne szép házat építeni,csak éppen meg kell venni és az ára majdnem a duplája a luc- és borovi áraknak...

 

Előzmény: fakeco (307)
marinam Creative Commons License 2005.03.08 0 0 308

Hali Garesz!

 

Miért, mi lett a Kóspallagi házzal? A hotelre gondolsz?

 

marinam

Előzmény: Garesz (306)
fakeco Creative Commons License 2005.03.08 0 0 307

Hali  Jamie 25!

Kolosszalis  baromsagokat hordanak  ossze  nemely gyartok- vagy  kivitelezok?

 Tessen ma  megmondani  a 200 mm gerenda ara  hogyaantud   ilyen  alacsony lenni

  mi az  alapanyag- balsa  fa?

Garesz Creative Commons License 2005.03.08 0 0 306

Hi!

fakeco, nálam a tervezett rétegrendre jól emlékszel. Tartógerenda, lambéria, fólia, párnafák közte szigetelés, majd hajópadló. Azon gondolkodom most, hogy lesz a hajópadló alatt egy vékony OSB réteg, majd arra jön ez a hangszigetelő majd arra a hajópadló ami nálam lehet valami gyatrább anyag is mert mindenképpen szőnyegpadlót akarunk a felső szintre. A pala fedés szerintem is óriási. Láttam példát rá cirilbetűs újságokban. :-) De én ilyenen nem is gondolkodtam. :-(

Jamie! Az árak amiket leírtál azok azért vannak mert hazudtak! Nemes egyszerűséggel ennyi. Vagy valamin annyira levették a megrendelőt, hogy a ház árának felét így eltudták "engedni". :-)

Az árajánlatok eszméletlenül szórnak és igazából az a nehéz, hogy az ember belőjje, hogy mi az ami reális. Én most éppen abban a fázisban tartok, hogy szomorúan szembesülök vele, hogy mi az ami "reális". :-(

 

Tényleg ha belegondolok ilyen szakkönyv még nemigen került a kezembe magyarul amit narancs pajtás keres. Ha valaki tud ilyenről az sikítson! Persze ha a színvonal üti majd az egyébb vonatkozó sajtótermékekét akkor maradok a jól bevett német nyelvnél. :-)

 

marinam! Tegnap voltam a tervezőnknél és dumálgattunk a végén mindenről. Mutattam neki a házad és Ő is tanácstalan volt avval kapcsolatban, hogy rönk esetén miképpen megy majd a csúszás. Annyit mondott, hogy igazából ezt a technológiát a finneknek sem sikeredett még igazából kicsiszolni. Nagyon szaglásszátok majd körbe ezt a témát a kivitelezőnél. Nehogy a vége az legyen mint az a börzsönyi ház, ha jólemlékszem akkor talán Kóspallagon?!

 

Jer! A tervezőm üdvözöl!  :-)

Jamie25 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 305

Szerintem erre eléggé nehéz így válaszolni,mert minden cég esetében más és más tartalommal párosul a szerkezetkész állapot...azok ismeretében lehet csak reálisan leírni,hogy melyik jobb,de ez is egyénfüggő...

Pl. tegnap hívott az egyik cég,akiktől kértem árajánlatot...helyett küldtek pár hete egy tájékoztatót,amiben 98e Ft+ÁFa a szerkezetkész gerendaház ára 20cm-es gerendából.Mondtam a hölgynek,hogy az nekem sok,mivel ez a házam esetében 15 millió feletti árat jelentene szerkezetkészen(náluk) .Erre a válasz:most építenek egy 192m2-es házat ,ott 13 millióra jött ki a szerkezetkész ár...rákérdeztem hogy akkor hogyan jön ebből ki a 98e+Áfa-s ár?Közölte hogy eltérőek lehetnek az általuk adott árak... ez én tudom és értem is,de ennyire???  A nekem küldött ár 122.500 Ft-al számolta a szerkezetkész m2-et,a hölgy által említett ár pedig 67.000 Ft-al...ekkora különbség azért nincs,ez vicc!A házamban semmi különleges kialakítás nincs ,ami a duplájára vinné fel a m2 árát...

Egyszerűen nevetséges az ami mostanában ezen a piacon folyik!Van aki közel egy millió Ft-ot engedne,hogy vele építtessek,van ahol dupla áron számolnak m2 árat,mint más kuncsaftnak...szóval ez tényleg vicc...

Ezek gerendára vonatkoznak én ebben "utazom":)

 

Előzmény: ORANGE6 (303)
Jamie25 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 304

Mi is néztük a Ratschek féle terméspalákat,de tényleg horror áron vannak!Ami ennél kicsit olcsóbb és hasonlóan szép az a fazsindely,de ebből a trópusi fa változat szintén méregdrága.

Nem tudom hogy önerős,kuporgatós,kölcsönt kérős építkezéseknél mennyi ilyet látni,de szerintem nem sokat...néha piszol olcsón lehet kifogni építőanyagokat,pl. most a metro-ban 1500 Ft m2-e a Leier cserépnek ...ennél olcsóbbat még nem láttam sehol,ebben a kategóriában.

 

Előzmény: fakeco (301)
ORANGE6 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 303
És még egy kérdés: engem elsősorban szerkezetkész ház érdekelne. Mi most a piacon kapható legolcsóbb, de megbízható minőségű rönk 'készház' /m2 ?
ORANGE6 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 302

Szia Jer,

 

arra a mondatodra kaptam fel a fejem, hogy 'meg kell húzni a boronafalak csavarjait'

Mivel engem leginkább a technikai részletei érdekelnek egy ilyen háznak, azt kérdezem a T. Topictársaktól: Hol lehet ilyen információk birtokába kerülni? A német leírás nekem hottentotta, vagy angol, vagy valami magyar /műszaki/ szakkönyv kéne. Azt sem tudom, mi a boronafal, sőt azt sem tudtam, hogy vannak csavarok a rönkházban :(

Van valahol olyan építkezés, ahol látni lehet a részleteket?

 

Köszi,

Orange

Előzmény: jer (289)
fakeco Creative Commons License 2005.03.07 0 0 301

  Mia velemenye  a  csapatnak  - a  termeszetes termespala fedesrol?

 Nagyon szeplenne  ronk  vagy  gerenda hazon  csak  az  ara az  hororisztikus!

fakeco Creative Commons License 2005.03.07 0 0 300

  Hello Garesz!

  Nemlehetseges  amit  az  ismerosod  csinalt a polifonos  lepes  es  hanggatlas

   az  beton  fodemen  tortent,

  Nallad  ha jolsejtem  a fodem  1  gerendavazas  onhordo szerkezet  lessz.

  Amit en  lattam az  szinten  gerendavazas  onhordo szerkezet  volt,  alul  lamberiazva,  bele  a szalas  hoszigeteles, majd 3 osztalyu lamberiaval lefedve,  amikor  belul  a  haz  keszenlett,  a felso  lamberiat  atcsiszoltak  majd  a  2mm polifont lefektettek, erre raktak ra kereszt iranyban  a vorosfenyo  hajopadlot.

matranensis Creative Commons License 2005.03.07 0 0 299

Sziasztok,

 

Hangszigetelésre reflektálva: van nekünk egy szobánk, ami hozzá van toldva a házhoz.némi szinteltolással illesztve, s kihasználva a telek lejtését: így van egy alsó szint és fölötte egy tetőtér jellegű szoba (17m2 alapter, hat ablakkal :)  ).

Ez lett telibe burkolva széles lambériával (vízszintesen), illetve hajópadlózás indul a jövő héten (nagyon szép anyag, 2000/m2).

Mivel alatta van egy helyiség, így a hangszigetelés kérdése nálunk is felmerült. Mi egy olyan cellulóz alapú szigetelőt használunk majd, amit a diégós fiúknál lehet kapni a gagyi szalagparketták alá szintkiegyenlítésre és hang/hőszigetelésre.

nem tudom a hiv. paramétereit, de még ez tűnt a legkorrektebb anyagnak.

Ez a mi bemelegítésünk a majdani gerendaházunkra :).

A padlószőnyegnek nemigen vannak hangszigetelési tulajdonságai (laktam emeleti lakásban :( ), bár a tudomány mindig fejlődik...

Űdv,

msis

Előzmény: Garesz (295)
babydevil Creative Commons License 2005.03.07 0 0 298

Helló!

www.hevesikandallo.hu

 Ha elkezditek nézegetni a "kandallók" (bal oldali) képeket, asszem a 11. képpáron látható a miénk "téglapárkányos kandalló"  ??? néven.

Nem tom miért a kandallók közt van, bár úgy láttam, hogy a lakáson belüli cuccok kandallónak vannak minősitve, a lakáson kivüliek kemencének :-)

Végülis lényegtelen, viszont nézzétek meg a miénket, asszem nem véletlen imádjuk.

Vasárnap este befűtöttem, majd hajnali 2-kor arra ébredtem, hogy mindjárt elpusztulok. Alig 28 fok volt :-) Úgyhogy szellőztettem egy nagyot, aztán vissza szunya. Reggel hétkor már "csak" 24 fok volt. És egész este-éccaka-reggel egyszer sem indult be a cirkó :-)

Szombaton eljött hozzánk a geli-ből (az egy prima bútorbolt, ahol csakis és kizárólag igazi fából készült bútorok vannak, leginkább antikolt jellegűek, egyben -nem ikea legóban) az utolsó natúr fenyő kézzel festett szekreter :-) Szvsz ebben a hónapban is fel fogom használni az A hitelemet, mert van még ott 2 db szintén natúr fenyő/kézzel festett virágos éjjeliszekrény is... és asszem ha azokat nem szerzem meg, akkor keresek egy jó erős kötelet magamnak. Úgyhogy szombaton megint elmegyünk oda:-) shoppingolok egy kis bútorkát :-)

babydevil

wooDream Creative Commons License 2005.03.07 0 0 297
A finn vagy orosz fa kérdéskörét most nem érinteném, de határozott véleményem van a dologról. Mi finn fából (rönkből) kívánjuk felépíteni a házunkat.. Egyszer majdcsak összejön /!:)

 

 

A korábbi hozzászólásban megadott ár tartalmazza a szállítást, építést, az összes fa részt, belső, külső ajtókat, ablakokat üvegezve, hajópadlót. Gyakorlatilag az alapozás, az épületgépészet és a cserép vagy fazsindely nem szerepel az árban. És bruttó ár. Sokat tanulmányoztam más gyártók kínálatát… Attól tartok, hogy a négyzetméter árak ugyancsak félrevezetők és mire a szerződéskötésre kerül sor már régen más összegekről van szó.

Az általatok felvetett kérdések mindig sokat segítenek.

Köszi!

 

Ági

Jamie25 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 296

privátban nekem is küld leveleket,nálam ott is mennek a témák összevissza..sokszor nem értem miért is nekem írta le..aztán jön egy levél amiben ír róla megint...mostanában már nem olvasom...megy a deleted items-ek közé...

biztos ami biztos regisztráltam azt a bizonyos nevet,hogy ne fenyegessen minket a veszély:)))igaz más néven még jöhet,de ki tudja talán így megmenekülünk:)

szóval csak óvatosan ezzel a témával!:)

ha megjelenik akkor én biztosan eltűnök inkább,semmint itt is olvasgassam...

néha azért írjatok neki valamit,addig legalább nem tűnik fel neki hogy elköltöztünk!:)

 

 

Előzmény: Garesz (295)
Garesz Creative Commons License 2005.03.07 0 0 295

jer! Mi mihez képest 35% és kinek a 35%-a a mihez képest 35%, ..stb. Érted! :-)

Én ebbe az irányba nem is indultam el. Ezért nemtudok mondani %-okat. De privátba tudok mondani szorzó számot dolgokra. Más kérdés, hogy neked ez már valószínüleg nem érdekes. Jól jártál avval amit vettél ez a lényeg!  :-)

De ez itt nem a reklámok és ellenreklámok helye azért off topic.

Hangszigetelés.

Nekem nincsen tapasztalatom. Amin én most gondolkodom a következő. Ismerősök építettek a tetőtérben a hajópadló alá egy polifoam szerű anyagot ami elnyeli a kopogás zaját. Mi a felső szinre padlószőnyeget szándékozunk majd mindenhová tenni. Szerintetek akkor kilehet hagyni az a lépéstompító réteget? Ezen megy a töprengésem mostanában. Ma találkozok a tervezőmmel majd kikérdezem ezügyben őt is.

Ha tőzsér neve feltünne szerintem ismét eszement menekülésbe és költöztetésebe kezdene mindenki! Egyébként anno privátba küldött egy levelet a szennyvíztárolásról. Abban nem is írt hülyeségeket! Akkor esett le ki is Ő amikor Jamie "legézázta". Akkor azonosítottam be. :-)

Előzmény: jer (293)
fakeco Creative Commons License 2005.03.07 0 0 294

     Picit  korrigalnak - !

   A  finnek  ukrajnabol  nemvisznek  ki  fat,  de  annal tobbet  oroszorszagbol es  az  epito  finn  cegek  kezuket  labukat  torik  a  vegyesvallalati  formaert - szoval  nemkell  megenni a marketing  dumat.

 

 

                         -----------------------------------------------------------------------------

 

   

jer Creative Commons License 2005.03.07 0 0 293
gg,
én is a rönk és gerenda híve vagyok, csak az én pénztárcámnak sok volt a 35%-kal magasabb ár. :)
jer
Előzmény: Garesz (291)
jer Creative Commons License 2005.03.07 0 0 292
Szia Krisz,
félreértessz, én nem konkrétan erre a házra írtam a 289-et, hanem azért, mert vannak akik csak szerzik innen az infót, de nem szólnak hozzá. (Jópáran kerestek már meg emilben a fórumon keresztül...)
Hangszigetelés: Azt vettem észre, hogy a magas hangokat teljesen kizárja a fal, és az ablak másik oldalán beszélő személy szájáról lehet csak leolvasni azt, hogy mit mond. De a mély, zúgó hangok (pl. repülőgép, motorok) azért mormogó hangként a tetőtérben áthallhatók. Nem a teljes zaj, csak egy hullámhossz-tartomány(?). Zárt ajtóknál bent sem hallható a beszéd más helységekben, sőt a zene nagyon szépen szól! A visszhang eddig eszembe sem jutott, pedig nálunk igen kevés a bútor, szerintem már az építés alatt sem volt.
(Ha tőzsér néven regisztrálnék, és írnék valamit megijednétek?) ;-)
Jer
Előzmény: kriszbacsi73 (290)
Garesz Creative Commons License 2005.03.07 0 0 291

Jer leírása akkor ismét új ismeretekhez jutatott! Igaz én nem is gondolkodtam el azon, hogy miképpen megy ez a szerkezeti megoldás, mert rönkben utaztam. Tulajdonképpen akkor az egész házad valahol azokon a "párnafákon" nyugszik amelyek a szigetelő réteget tartják?! Ebben a technológiában utazik a Papyrus, akkor nem véletlen, hogy Ők voltak a kivitelezők. :-) Erre akartak engem is rábeszélni de nagyon nemhagytam magamat. :-) Tisztelettel maradtam a rönk híve.

 

woodream! Amit írtál árat az csak a ház avagy szereléssel illetve szállítással együtt van? Ez az árat tekintve sorsdöntő kérdés lehet?! Hány m3 fa anyag alkotja akkor így ennek a háznak a falszerkezetét? Ha 21cm-re kérné az ember a falakat (lásd. fakecó érvei) akkor mennyi lenne az ár? Ezeket azért kérdem, mert ebből tippelhetnék a mi házunk ilyedtén vett körülbellüli áraira.

A fenyő ilyen fajtán történő konzerválása ismert módszer a skandinávoknál. Anno pl. ha templomot építettek akkor kimentek az erdőbe és kinézték a toronyhoz a fákat. Felmásztak rá, lecsupaszították az ágakat és a törzsét hagyták 40-50 évig ott állni. Majd kiballagtak, kivágták és megcsinálták a templomtornyot. Lehet látni belőlük még párat. :-)

Amit Jamie ír a finn faimportról az színigaz. Ha annyi fát vágnának ki a finneknél mint amennyit házat csak a Honka gyárt, akkor kopasz lenne már az ország. Sajna azt a békát meg ezért le kell nyelnünk, hogy minden finn cég bizonygatja a honlapján, hogy ő kettőt ültet egy helyett. Lehet megteszik ezt otthon de csodálkoznék ha ellenőriznék ezt az orosz partner esetében valahol a nagy Tajgában!  :-(

kriszbacsi73 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 290
Hali Jer,
megkaptam a terveket mailben,ennél a háznál 22cm-es tömör rönköket használnak kiegészítő hőszigetelés nélkül, úgyhogy jelentkezni fog a tetőprobléma a süllyedés miatt.
Hangszigetlés szempontjából nagyon király a házam, egyrészt gondolom a faanyag miatt, másrészt meg a belső falak íves profilja miatt. egyátalán nincs visszhang, ha bent ülök a számítógépes szobában, akkor nem hallom, ha a feleségem szól a 8 méterre lévő konyhából. Kutyák ugatása nem hallatszik be, haveroknak etelefonálni kell a kapuból, hogy be tudjuk őket engedni, stb.. :)
Üdv
krisz
Előzmény: jer (289)
jer Creative Commons License 2005.03.07 0 0 289
Sziasztok!

Kicsit visszatérnék a különböző tetősíkok egymáshoz viszonyított ellenirányú mozgása miatti kivitelezési problémához... (azon látogatók számára infót adva, akik ezt olvasva kicsit megrettentek) :)

Ez abban az esetben nem jelent gondot, ha a rönk-, ill. gerendaház falvastagsága kisebb mint 18-20 cm, s emiatt plusz hőszigetelő réteg kerül beépítésre a falba belső imitációs lambériával (szendvics szerkezet), mert ebben az esetben a teljes tető a hőszigetelés rétegében épített fix, nem süllyedő favázra kerül. A külső gerenda, ill. rönkfal ezen a favázon csak ovál furatos kötőelemekkel rögzített, szabadon süllyedhet. A nyílászárók is ezen a külső fafalon vannak, együtt mozognak a gerendákkal. A tető és süllyedő falak között keletkező rést díszléc takarja el.

Ilyen mozgásoktól megriadni nem szabad, mindkét esetre megvannak a kialakult technikák. A leendő rönkház és gerendaház tulajdonosnak pedig fell kell rá készülni, hogy az első években a ház dolgozik, falai zsugorodnak. Ezért eleinte sűrűbben, később egyre ritkábban bizony meg kell húzni a boronafalak csavarjait, ez persze édes kényszer, mert már van mit karbantartani. :))) Nekünk eddig 26 hónap alatt kb.6cm volt a zsugorodás egy 3,5 m magas falon.

Eddig beszéltünk a hőszigetelésről. Érdekelne a hangszigetelési tapasztalatotok is.
Jer
Jamie25 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 288

Szia Woodream!

 

Az általad közölt ár,cirka 130.000Ft/m2-es árat takar - igaz a teraszt nem számoltam bele.A készültségi szint ezzel az állapottal kb. 40%-os lehet,véleményem szerint nem lesz könnyű olyan kuncsaftokat találnod ,akik  15-20 millió Ft-ot ki tudnak majd fizetni egy 75m2-es házért,mégha nagy terasz is tartozik hozzá!Legalábbis ezen a fórumon akikkel eddig találkoztam azok nem:(

A finn fenyőről csak annyit,hogy még a finn cégek is bevallják -igaz csak nagyon halkan- hogy a fa jórészét ukrán és orosz importból fedezik,tekintettel a finn környezetvédelmi törvényekre és az ezzel járó költségekre!(pl. egy fa kivágása esetén kettőt kell ültetni)

A finn faházas ipar olyan mennyiségű fát használ,hogyha azt kizárólag csak Finnországból fedeznék,akkor rövid időn belül az erdők eltűnnének az ország területéről,ezért kényszerülnek erre a mellék vágányra...:(

Mindazonáltal tisztában vagyok vele ,hogy a finn gazdaság erős,de drága is egyúttal!A legjobb házakat Ők készítik ez nem vitás...csak ezt nem mindenki tudja megfizetni!

Sok sikert az üzlethez!

Üdv:

Jamie

 

 

Előzmény: wooDream (279)
Jamie25 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 287

Szia marinam,

küldtem választ a leveledre mailen!

Üdv:

Jamie

 

Előzmény: marinam (269)
ORANGE6 Creative Commons License 2005.03.06 0 0 286

Ez azt jelenti, hogy ott, az erdőben már elpusztult?

Ha nem, ennek az újratelepítését nehéz lenne elmagyarázni egy 'Zöld'-nek!

Előzmény: wooDream (285)
wooDream Creative Commons License 2005.03.05 0 0 285

A "kelo" több 100 éves (nemritkán 400 éves) állva, erdőben kiszáradt fa, általában erdeifenyő. Az Északi-sarkkörön túl növő fa az évtizedekig tartó száradás során ezüstszürkés patinát kap. Az évgyűrűk vöröses színűvé válnak. Napjainkban kuriózumnként tartják számon, minden esetben kézzel megmunkált, ára 2-szer 2,5szer magasabb a normál fáénál.

Üdv.:wooDream

Előzmény: kriszbacsi73 (284)
kriszbacsi73 Creative Commons License 2005.03.05 0 0 284
Hali,

félreértettél, én nem akarok tőled semmit venni, engem csak szakmailag érdekel a honlapon olvasható "Erdőben, természetes úton kiszáradt, ezüstszűrke felületű, 300-500 éves farönk" Erről tudsz valami pontosabb infot adni, hogy ez mit takar?
üdv
Krisz

Előzmény: wooDream (283)
wooDream Creative Commons License 2005.03.05 0 0 283

Kedves Kriszbacsi!

 

Jelenleg finn és osztrák szakemberekkel dolgozom, de ki tudja. Gyors fejlődés esetén bővítjük a szakembergárdát.:)

 

A szaunaházra küldök ajánlatot privát, amennyiben kapok hozzá méreteket és pontosabb meghatározást.

 

Üdv.:

wooDream

Előzmény: kriszbacsi73 (281)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!